/poe Wel,, doe'tsneL DOE MEE/! School met de Bijbel te Oosterend vierde op waardige wijze haar 75-jarig bestaan J tz Z Avondvierdaagse re REINIGINGSDIENST De directeur van gemeentewerken verzoekt ons mede te delen dat in ver band met de vijfdaagse werkweek de straten te Den Burg, met ingang van heden, in het vervolg op vrijdagmiddag worden geveegd. GRATIS LUCHT Rijwielhandel Zegel te Den Burg heeft bij diverse hotels en pensions op het eiland grote, zware, fietspompen neergezet. Deze luchtgevers zijn voor rijwielgebruikers van groot belang en de geste wordt door een ieder ook zeer gewaardeerd. MUZIKALE RONDGANG Het Koninklijk Texels Fanfarecorps zal morgenavond een rondgang maken door Den Burg. Met medewerking van de drumband zal men ter ere van de verjaardag van Prins Bernhard vrolijke klanken laten horen. Om 8.15 uur wordt bij het fanfaregebouw gestart. In het vorige nummer werd vermeld, dat er een taptoe zou worden verzorgd; deze komt te vervallen daar het Fan fare deze taptoe de volgende week, tij dens de avondvierdaagse zal verzorgen. De collecte voor het Anjerfonds wordt vrijdagavond te Den Burg gehouden. Dan zullen leden van de drumband U bezoeken met de collectebus. Het doel van deze collecte is ons allen bekend. A.N.W.B. EN TEXELS MUSEUM Het dagelijks bestuur van de ANWB heeft tijdens een excursie op het eiland een bezoek gebracht aan het Texels Museum. Op zichzelf is dat niets bij zonders, maar dit bezoek heeft voor de Museumvereniging een wel zeer aange naam vervolg. Het dagelijks bestuur van de Konink lijke Toeristen Bond was vol lof over het museum en de prettige ontvangst door de directeur, de heer De Haan. Dat bezoek is voor de ANWB aanleiding ge weest de toekomst van het Texels Mu seum nader te bespreken, met als ge volg dat men zich zal beraden over een financiële bijdrage aan het museum. Aan de heer M. Mantje werd ge vraagd of hij bereid was iets mede te delen over de plannen en de financie ring. Dat de heer Mantje dit gaarne doet is alom bekend. MATERIËLE SCHADE Den Burg Zondagmiddag zijn twee personenauto's met elkaar in aanraking gekomen. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Vanaf Oudeschild kwam de Texelaar P. Eelman met zijn Volkswagen richting Den Burg. Vanaf de Wilhelminalaan, nabij de ulo-school, kwam een personenwagen met vakan tiegangers, die op weg was naar de boot. De bestuurder van deze Fauxhall verleende geen voorrang met als gevolg dat hij de Volkswagen raakte. De mate riële schade was beperkt, toch heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. DOE MEE - WIN EEN TV Donderdagavond vindt de eerste trekking plaats van de actie Texels Museum. Tot en met donderdagavond 6 uur kunt U enveloppen in de bekende bussen deponeren. En wie weet wint U een TV. Hieronder nog eens de plaatsen waar de bussen zijn neergezet. De bussen zijn geplaatst te: Den Burg: V.V.V.-kantoor; De Cocksdorp: Hotel „De Hoop" en Va kantieverblijf „De Sluftervallei"; Eierland; Vliegveld-restaurant; Den Hoorn: „Loodsmanswelvaren" en kantine Kampeercentrum „Loodsmans duin"; De Koog: V.V.V.-kantoor en kantoor Kampeerterrein „Koger6trand". Oosterend: Pension ,,'t Centrum"; Oudeschild: Witvliet Westerlaken; De Waal: Gebr. Plaatsman. Daar wij nog iedere dag een dik pak aanvragen krijgen, willen wij nog één maal (en dat wordt dan de laatste maal in dit seizoen) een opgave samenstellen van ruimte die in de maanden juli en augustus beschikbaar is. Deze lijst wordt v r ij d a g aanstaan de, 30 juni des middags om 4.00 uur af gesloten. Doe ons dus voor dat tijdstip Uw opgave. Hetzij schriftelijk, hetzij met een telefoontje op Den Burg 2280 of persoonlijk aan de bureaux. Wij doen een klemmend beroep op Uw medewerking. Terwille van de toe komstige gast, maar in het bijzonder in Uw eigenbelang. Van deze laatste niet- bezettingslijst wordt een grote oplage gedrukt, die het gehele land doorgaat. Aanmelding voor de niet-be- zettingslijst is de beste kans om de open gaatjes nog gevuld krijgen. be- De heer Livaar 73 jaar bij het onderwijs Oosterend Vrijdag j.l. was voor de leerlingen van de School met de Bijbel een ware feestdag met wedstrijden en tractatie. In de middaguren was heel Oosterend getuige van een grootst gan- zebordspel en zag men nummers op vele ramen aangebracht met verschillende aanwijzingen zoals doolhof, in de put, enz. Kortom de jeugd had feest. Om acht uur 's avonds waren de kin deren, ouders, genodigden en belang stellenden bijeen in de Herv. kerk om in een speciale dienst deze dag te her denken. Na de samenzang van Ps. 103 1 en 9 volgt Schriftlezing van Ps. 78 1-7, waarop de voorzitter de heer J. Daalder de aanwezigen wijst op het lied, het welk een machtig element in het onder wijs is. Mogen wij daarom ook met het lied Hem danken voor zijn hulp ons ge geven. Gezongen werd Ps. 150 1 en 2. Het is een aangename taak, aldus de heer Daalder een openingswoord te spreken, vooral nu blijkt dat zo velen met ons hier samenzijn om dit jubileum op waardige wijze te gedenken. Een welkoms- en een dankwoord verkrijgt het voltallig college van B. en W. en de gemeentesecretaris voor hun aanwezig heid en hetgeen zij in de afgelopen jaren ten gunste van de school hebben ge daan, waarbij vooral even gememoreerd wordt de laatste uitbreiding van de school in 1957. Verder worden welkom geheten ver tegenwoordigers van de school voor Chr. Volksonderwijs van Den Burg, van de Herv. en Geref. kerkeraad, de o.l. school van Oosterend, personeel en oud-personeel van de School, o.a. de heer Livaar, mevr. De Vries (voorheen juffrouw Witte), juffrouw Klooster, overgekomen uit Nieuw-Guinea, de heer Van Beijeren en ds. Kalf, het Mannen koor en .niet te vergeten de kinderen van de school. Het is een feestdag, nu deze mijlpaal is bereikt met onze school en wij bren gen dank aan allen die hebben meege werkt aan het bestaan van onze school. De heer Daalder gaat hier even dieper in op de schoolstrijd en de groei van de school. Vier leerkrachten De oprichting memorerend blijkt dat de school (in 1885 opgericht en met 47 leerlingen begonnen) regelmatig is ge groeid. Er waren vanzelfsprekend moei lijkheden te overwinnen, maar er is toch bereikt, dat op heden vier leer- REGEN WAS OP DE MEESTE BEDRIJVEN ZEER WELKOM Terwijl ik deze regels „schrijf" (dins dagmorgen) valt er een zeer malse re gen, die naar ik meen een groot aantal landbouwers op ons eiland met vreugde zal begroeten. Dit bleek wel uit de ge luiden, die wij gisteren op de markt op vingen. Verschillende veehouders maak ten zich zorgen, dat zij in de komende weken speciaal hun melkvee niet vol doende in het gras zouden kunnen hou den. En ook diverse akkerbouwers spra ken de vrees uit, dat de oogst, die er op het moment in het algemeen zo goed voor staat het eind niet zonder kleer scheuren zouden halen. Inderdaad waren op meerdere plaat sen de gevolgen van een tekort aan wa ter al weer te zien. Pas gemaaid of afgeweid grasland kwam niet aan de gang en op de allerdroogste percelen stond het gras, dat al flink op weg was om koeienweide te worden op stengel te verdrogen. Een aantal percelen graan begon tekenen van noodrijpheid te ver tonen en de kleur van de aardappelen op droge zandgrond en zavelgrond met een slechte structuur was veel te don ker. Toch schreven wij niet zonder reden, dat de regen op de meeste bedrijven zeer welkom was. Naast de zojuist ge noemde geluiden hoorden we nl. ook stemmen, die hoopten dat de regen nog enkele dagen weg zou blijven, ,,'k Heb vijf bunder hooi tegen de grond liggen", merkte er een op. Aan het snelle leegstromen van de hotels op de Groeneplaats omstreeks het middaguur was ook te merken, dat veel boeren nog voor de „toegezegde" regen een perceel hooi wilden bergen. Inderdaad, „het kan niet op iedereen weren". Terwijl ik dit schrijf denk ik ook aan die veehouder, die gistermorgen op ons spreekuur kwam. „Heeft het nu nog zin om met zulk droog weer stikstof te strooien?", vroeg hij. Wij hebben hem toen verteld, dat het maar het beste was om hiermee normaal door te gaan. Dat betékent, dat als een perceel na het hooien of weiden leeg komt er zo spoe dig mogelijk stikstof gestrooid moet worden. In de Bijbel staat ergens dit wijze woord: Wie op de regen let zal niet zaaien en wie naar de wind ziet zal niet oogsten. Dat betekent: We moe ten maar gewoon doorgaan. Op een moment, dat je het niet verwacht valt er toch een bui regen en wie dan nog beginnen moet is te laat. Het zal dan zeker wel eens gebeuren, dat de stikstof een paar weken droog op het land ligt en mogelijk meer kwaad dan goed doet. Maar dit betekent in geen geval, dat deze stikstof weg is. Ook in dit geval is deze veehouder nog voor bij zijn colléga, die het maar heeft afge wacht. C. v. Gr. krachten aan de school verbonden zijn en 140 leerlingen de school bezoeken. Er passeren verschillende leerkrachten de revue: de heer Livaar, het eerste hoofd der school, de heer H. P. Bolt, die van 1927 tot 1956 hoofd is geweest, de heer Bakker, die 34 jaar aan de school heeft gewerkt. Zij allen hebben mede gewerkt aan de groei en de bloei van onze school met een geestelijke vrijheid. Moge God ons getrouw blijven bij het werk onzer school. Tot slot herstelt spreker nog even een nalatigheid n.l. dat hij steeds vier leerkrachten heeft genoemd hetgeen foutief blijkt te zijn, want er is n.l. ook een vijfde leerkracht, mevr. Brasser, die ministriële machti ging heeft om de meisjes handwerkles te geven. De heer Brasser, hoofd der school, is de eerste die namens het personeel en de kinderen felicitaties overbrengt. Spreker memoreert de goede samenwer king van het bestuur en het personeel en brengt namens de schoolkinderen de dank over voor de prettige feestdag en spreekt de wens uit, dat God ook in de toekomst de bestuursleden moge helpen. In aansluiting hierop brengen twee meisjes een op rijm gestelde hulde en overhandigen de voorzitter een herden kingsvaan, welke onder leiding van mevr. Brasser door de handwerkende meisjes is vervaardigd. Voorzitter dankt de kinderen en mevr. Brasser voor dit prachtige cadeau, hetwelk een ereplaats in het schoolgebouw zal verkrijgen. Vervolgens is het de heer Livaar, het eerste hoofd van de school, die spreekt. Voor hem is er zeer veel veranderd en nadat hij zich in het kort even tot de kinderen heeft gericht, wendt hij zich tot de ouders waarvan er zijn die hij nog les heeft gegeven. Met dank aan God, zo zegt spreker, heb ik 73 jaar voor de klas gestaan en ik zeg u allen dat de kracht van onze school is de Geloofs belijdenis, waarop de school rust. Er gaat alleen kracht van onze school uit als een ieder krachtig is in zijn geeste lijke overtuiging en met Gods hulp hoop ik van harte, dat ook in de toe komst u zult slagen. Ds. Scholten brengt namens collega's en de Gereformeerde gemeente geluk wensen over. Ook hij memoreert de prettige samenwerking met bestuur en personeel. Moge deze samenwerking tot heil der school ook in de toekomst met Gods hulp gestand blijven. De voorzitter dankt de sprekers voor hun gelukwensen en voegt hieraan nog vele ingekomen felicitaties toe. Afgewisseld door samenzang en beurtzang zingt het kinderkoor van de school onder leiding van de heer De Jong drie liederen, op de piano begeleid door mevr. Brasser. Er wordt gedecla meerd door mej. v.d. Vis en de heer De Jong en het Mannenkoor onder leiding van de heer C. Bremer zingt het ver plichte concoursnummer. Namens de Geref. en Herv. vrouwenverenigingen bieden de dames Van Bekkum en Dros een moderne bloemenstandaard aan. Hierna spreekt ds. Kalf, predikant te Bennebroek, een herdenkingsrede uit. In zijn rede met als onderwerp „Mid delpunt zoekend" verheugt hij zich al lereerst over het meemaken van dit samenzijn, een overweldigend samen- zingen tot de Here Jezus om hem te danken. In zijn toespraak grijpt hij terug op Winkler-Prins, die niet tegen de duivel vocht, maar tegen domheid en onkunde met groot succes heeft ge werkt. Hou wat je hebt gekregen, aldus ds. Kalf, blijf de Here loven en prijzen, laat de Bijbel niet dichtgeslagen liggen. De Bijbel is er niet voor één«dag. Men leert wel hoe een mens gedood moet worden, ook Uw kinderen als het zover is, maar men leert niet hoe men sterven moet. Hiervoor moet men Gods hulp bezitten om dit te verwezenlijken. Het is de Bijbel, de Here Jezus, waaraan wij dan „middelpunt zoekend" onze kracht ver krijgen. Het Mannenkoor besluit deze rede met het zingen van „Nader mijn God bij U" en „Blijf bij mij Heer". In het slotwoord dankt de heer Daal der voor de wijze waarop dit jubileum is gevierd. Na samenzang besloot ds. Kalf met dankgebed deze zo waardige herdenking van 75 jaar School met de Bijbel te Oosterend. GESLAAGDE GEZELLIGHEIDSRIT De Paardensportvereniging heeft j.l. zondag de jaarlijkse gezelligheidsrit ge houden. De weersomstandigheden wa ren prima en de vele deelnemers hebben volop genoten. Het gezelschap startte te De Waal en vandaar heeft men diverse delen van het eiland bezocht. MUZIKALE RONDGANG Den Hoorn Vrijdagavond zal het fanfarekorps D.E.K, een muzikale rond gang door het dorp houden ter opluis tering van de collecte, die dan gehou den wordt ten bate van het Anjerfonds. Z.D.H.-NIEUWS De adspiranten gaan zaterdagmiddag voor een weekend naar Schellinkhout. We gaari met een busje vanaf Den Helder en komen zondagavond weer te rug. Jongens, zorg er voor dat jullie uit rusting goed voor elkaar is en allemaal natuurlijk in Zwaluw-shirt. We spelen in een toernooi met Schellinkhout, D.E.S.S. en Berkhout. LAATSTE BOOT GEMIST Zaterdagavond hebben diverse passa giers van de Nederlandse Spoorwegen, die op weg waren naar Texel, de laatste boot gemist. Men zegt: „De TESO heeft niet eens op de aan sluitende trein gewacht. Het is een schandaal. Toen wij aan de haven kwa men, tegen acht uur, zagen wij de boot in de verte. Gelukkig zijn er nog pas sagiers met een marinebootje naar Texel gekomen. Tot zover diverse be richtgevers over deze trein-aansluiting op de laatste boot". De directie van de N.V. TESO, de heer Sibinga Mulder, deelde ons des gevraagd mee, dat de zaak een klein beetje anders was. De trein was ruim een uur te laat. Regelmatig is er met de NS getelefoneerd en steeds werd ge zegd, dat men niet precies kon meedelen hoeveel vertraging er zou zijn. De di recteur van de TESO achtte het onver antwoord het bootpersoneel langer te laten wachten dan tot kwart voor acht. Er is dus maar een oplossing. Wil men Texel bereiken, neem dan niet de laatste treinaansluiting zolang de dienst van de spoorwegen onregelmatig is, want dan loopt men het risico de boot te missen. Het gaat er om spannen Nog even en de tippelaars zullen aan de start ver schijnen. Dinsdag 4 juli zullen ruim 400 tippelaars de Wezentuin verlaten. De animo groeit nog steeds.' De organisa toren missen echter enkele scholen en sportverenigingen op de deelnemerslijst. Maar deze zullen nog wel komen. Hieronder enkele mededelingen: Voor die wandelaars, die ook gaarne naar het concert van het Philharmo- nisch Orkest willen op woensdag 5 juli is gelegenheid een uur eerder te starten. Wilt U dit de eerste avond aan de start- commissie mededelen? Zo kan men dus van beide evenementen genieten. Verzoeken zijn binnengekomen om tijdens de wandeling reclame te voeren. Dit is de laatste avond geoorloofd, mits het een algemeen karakter heeft en be stemd is voor een goed doel. Rode Kruis, Texels Museum, Met Melk meer mans Van een bekend fabrikant werd een keurige versnapering ontvangen „voor onderweg" (Hartelijk dank). Heeft U zich al gemeld? Doe het nu! Er kan gestart worden van 6.30 - 7.30 uur en de sluitingstijd is 9.30 uur. Aan de start moet de deelnemerskaart wor den afgetekend. Bij de muzieknis staat de kassa; hier kan men de startkaart af halen. Er wordt gebruikt gemaakt van drie loketten: een loket voor de letters A t.m. K, een voor de letters L t.m. Z en het derde loket is voor groepen. Aanmelden gaarne voor maandagmid dag 5 uur bij de bekende adressen. Het is ook mogelijk dat men zich de eerste avond aanmeldt, maar dit is voor de organisatie vrij moeilijk, dus gaarne per omgaande. Bij de start wordt tevens een regle ment uitgereikt en een deelnemersnum mers. De tweede dag kan men de start kaart aan het loket afhalen op eigen nummer. Zij, die voor de tweede of derde maal deelnemen aan een avondvierdaagse ge lieven dit aan de startcommissie mede te delen. Zij ontvangen een tweede of derde medaille. De laatste avond gaat de tocht via de pontweg en daar staan (bij de KVC- jeugdherbergj D.E.K. van Den Hoorn, V.I.O.S. van Oost, Excelsior met drum band van Oosterend, het Koninklijk Texels Fanfarecorps met drumband en ook de Gidsenband. van de Margaretha Sinclairgroep gereed, die de tippelaars met schallend koper en slaande trom zullen vergezellen naar de finish in de Wezentuin. Daar zal een slotwoord wor den gesproken en een taptoe worden verzorgd. De kijkers zorgen dat iedere wande laar van een boeket bloemen wordt voorzien, zodat het een groots feest wordt en natuurlijk gaan de vlaggen in top. Voor de laatste gegevens zie de krant van zaterdag. NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE RIJKS H.B.S. TEXEL De volgende leerlingen zijn toegelaten voor de cursus 1961-1962 aan de Rijks H.B.S. Texel: H. C. Alta, J. A. Bakker, M. Bakker, M. C. C. Bousma, J. H. van Boven, J. G. Bruining, M. J. Commandeur, M. Dros, M. F. Duin, C. G. van Es, G. Gerrits, P. L. Groen, R. C. Handgraaf, J. W. G. Hillen, P. M. Hopman, W. Huizinga, F. Kikkert, C. J. Kuip, F. M. C. Kuip, J. A. M. Kuip, J. Lagerveld, J. Lap, M. E. M. Lexmond, M. A. Maas, L. M. Nauta, M. M. J. Ran, A. v. d. Schans, J. Tromp, J. Vonk, P. J. Westdorp, A. de Wijn, A. Witte en A. Zijm. ONDER DE POMP Hèèw jee 't ók ól hóórt? Bee de Benbrack op strönd hèèwwe ze ók ól een lóózjement oopent. Het hiit 't Jagershuus en je fersléépt je nooit, wónt je wordt wekt deur de feugelwachters ól is 't 's óchtes om vier LA DE INVESTERINGSPROGRAMMA GEMEENTE TEXEL Hieronder nog diverse posten van 1 investeringsprogramma van de gemei te Texel. Verbeteren Loodssingel en De Houl straat te Oudeschild. In de le b< tingswijziging voor de dienst 1960 voor dit doel reeds een crediet ƒ15.600,uitgetrokken. Het betn hier het verbeteren van wegen waara u 2 scholen zijn gelegen. De verhardii J van genoemde wegen is te smal ten? voor een groot gedeelte van deze w gen trottoirs ontbreken, zodat vooral de winter de wegbermen in zeer sleck staat verkeren. De voorgestelde verb teringen bestaan uit: a. voor de Houtmanstraat verbreden vanaf Wijde Steeg tot aan de Loodssingel, h aanbrengen van trottoirs alsmede b aanbrengen van enige beplanting, b. voor de Loodssingel; verbreden g deelte Loodssingel dat aansluiting get op de Schilderweg tot 6 meter en aa brengen van trottoirs en herstel reeds bestaande trottoirs. De worden geraamd op ƒ16.850, Verbeteren van de Gasthuisstraat 20.000, Verbeteren van de Haffelderweg ƒ30.000, Verbeteren van de Strijbosstraat te 1 Koog ƒ8200, Verbreden van de Kogerweg. De i ming van deze kapitaalspost vond vo ijlt t het eerst plaats in de dienst 1959. i nze verband met de aanleg van de Pontw met een breedte van 7 m. wordt urgent geacht het hierop aansluiten el gedeelte van de Kogerweg vanaf h Gerritslanderdijkje tot aan het dorp Koog met een lengte van 3300 m' v; 4,5 m. eveneens op 7 m. te brenge Voorts zal het bestaande weglichai van 12 m. worden verbreed tot 24 i zoals dit in het uitbreidingsplan is aa gegeven en aan weerszijden een rijwie pad worden aangelegd van 3 m. bree De bestaande Kogerweg heeft zwakke fundering en is daardoor zakt. Gelijk met de verbredingswer zaamheden zal hierin worden voorzie Zonder kosten van grondaankoop en aanbrengen van deklagen woi ƒ430.000,geraamd. Verbreden van de Emmaiaan. Deze W| j waarvan in verband met de aanleg v de Pontweg thans reeds een druk TE? ievr. l in ƒ0,2 )r be 226 oor Bc T tel kli juv DL el ïpstr 361 el. - koof lent, at 41 cro eelte str. P' g- zuigt kant okbe k keu itr. I nd kinc 272 ongt :weg bruik wordt gemaakt als verbinding [en weg tussen laatstgenoemde weg en t Schilderweg, zal als de bootverbindii via 't Horntje tot stand is gekomen, i ^'7, tensief worden gebruikt door het ve keer dat naar Oudeschild, De Waal Oosterend gaat. In verband hierme dient de weg van 3,5 m. tot 6 m. worden verbreed. De kosten hiervi worden geraamd op ƒ50.000, Verlengen van Keesomlaan ƒ70.000, enniï onz orr nc M. J. A helm let g kbaa noe la T C Aye- Hor Kosten doorbraak Groeneplaats naar Elemert. Evenals in de 15e wijzigt van de gemeentebegroting voor het ja 1961 het geval was, wordt in de 'J wijziging een bedrag van ƒ75.000, genomen als voorlopige kosten van de doorbraak. In een volgende suppletoi begroting, zullen de overige kost worden geraamd. Het thans geraanx Bu bedrag is bestemd voor: verbouw perceel Groeneplaats tot woa en winkelhuis ƒ25.000, aanleggen straat in de doorbraak n trottoirs over een lengte van 50 m, al en mede voorzieningen aan de riolering Dorte aan de buitenmuren van de belendenfen zi percelen ƒ50.000, Tegenover de overige kosten staan i ^Qn opbrengsten van de te bouwen percele Dit onderdeel wordt voorshands p memorie geraamd. Verbreden Waaldcrweg. In deze w zijn door de Plaatselijke Commissie vo de Ruilverkaveling „Texel" een aanl bochten verbeterd. De niéuwe wegg deelten zijn ter plaatse op een breefl van 6 m. gebracht en voorzien van geheel nieuw wegdek. In verband de hierdoor geschapen wegversmalli gen die tot allerlei gevaarlijke verkeei let c situaties kunnen leiden achten wij h Ie bli niet verantwoord de overige wegg ennis deelten op 4,5 m. breedte te laten. B vendien behoeft het wegdek van de gedeelten dringend verbetering, kosten hiervan worden geraamd ƒ87.000,—. Doortrekken Brink te De Koog. Door snelle ontwikkeling van De Koog badplaats doet zich meer en meer1 'rix'2 behoefte gevoelen aan een zekere spn e'. 2 ding van het strandleven. Om dit te reiken is het gewenst de straat genaai „De Brink", in westelijke richting i aan de buitenste duinenrij door te tre ken en in noordelijke richting te ve binden met de Badweg. De kosten wc den begroot op 48 000, Aanleggen zwembad. Voorgesteld wot het H een bedrag van ƒ40.000,uit te tre de n; ken voor de aanleg van een instruct! zwembad voor de kinderen. Het won als een ernstig gemis gevoeld, dat Texelse kinderen verstoken zijn zwemonderricht. Het instructiezweml zal zodanig worden aangelegd, dat b in het op een later tijdstip te boutfi *'0» zwembad zal kunnen worden ingepa! e"nu Realisering uitbreidingsplan Oost Den Burg. Voorgesteld wordt, om s eerste phase van de verwezenlijkt van het uitbreidingsplan „Oost" te D Burg, liggende achter de Wilhelmi® laan tussen de Waalderweg en de H* lerweg, over te gaan tot de aanleg vi de verbindingsweg tussen genoen* wegen. De aanlegkosten van deJ hoofdstraat, die een lengte van 600 zal hebben, worden, met inbegrip vi de kosten van de grond, riolering trottoirs begroot op ƒ200.000, zijner tijd zullen deze kosten bestred* kunnen worden uit de opbrengst va verkochte bouwterreinen, op gro! waarvan geen rente en aflossing wor geraamd. (Zie ook volgend nummer) ons; Piet N t P. F Jaap Ie bli innis onzi Joh C JR. F

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2