Heden grote opruimings-verkoop bij BISCHOFF booKf SEIZOEN-OPRUIMING herman nypels TAXI markten, mensen en... vissen in zee Koop meer en betaal veel minder De jaren waarop wij wachten goed boek Ongelooflijke koopjes Dames- en Meisjeskleding - Heren- en Jongenskleding Zie de etalages Koningstraat 4, Den Helder Ontwikkelen en afdrukken GENERALELECTRIC U.S.A 12.5° de nieuwste strandsport Een ODHNER telmachine voor iedereen f 375,— LANGEVELD DE R00IJ tel. 2058 Den Burg Verwaarloos ze niet die Rhenmatische Pijnen Vmfl: Naaimachines Onderdelen Reparatie Garens Pracht Kostuums Moderne colberts Pantalons Katoenen regenjassen Gabardine jassen Jongenscolberts Jongensbroeken Overhemden Sporthemden Dassen Sokken en ankiets Jongenswindbrekers Jongenssporthemden Kostuums naar maat u/ij Uk ledenJ .".bent U tevreden S De zaak voor echte koopjes JAC. BRUIJN Rijwielen verhuur Schoonoord „SHELL" W-N 101 en „SHELL" natrium-arseniet PO In één dag gereed! LANGEVELD DE ROOU N.V. Vries en koelkasten van top-kwaliteit GEBR. SCHOORL Complete uitrusting voor slechts De sportiefste manier van vissen... u hebt de lijn in uw hand en voelt aan het rukken of u beet hebt. Maak uw dag aan het strand - - weer of geen weer - tot een heerlijke sportieve gebeurtenis. Vraag Uw winkelier! Adres voor de handelFirma S Weinberg, Wilhelminastraat 2, Hilversum Telefoon 02950—14515 i iedereen kan het geen vergunning voor nodig I heerlijk ontspannende lichaamsbeweging bijzonder boeiende sport Een volwaaidige en volledige telmachine met directe aftrekinrichting, repeteer- en correctietoets; een instel- capaciteit van 8 cijfers en een totaalcapaciteit van 9 cijfers. Ondanks al deze voordelen een verrassend lage prijs! Vraag demonsiratie in onze grote FEUILLETON 6. Het beste was om al dat gepieker uit haar hoofd te zetten en naar een nieuw doel uit te zien. Zo ze dit op haar ge mak wilde doen, dan moest ze toch maar eerst die kamer in dat rusthuis gaan be wonen, hoe belachelijk ze de situatie overigens ook vond. Mijnheer Ver- waayen scheen al bij voorbaat haar daartoe te dwingen, want het huis moest door omstandigheden spoedig leeg, was bekend gemaakt. Wat had hem toch bezield om haar plotseling tot een opge sloten leven te dwingen? O wacht, de brief. Wat ruw scheurde ze de envelop open. ,,Waarde Koosje". las ze. „Wanneer je deze brief leest, verkeer je in heftige tweestrijd of je aan mijn laatste wens gevolg zult geven. Ik raad je in je eigen belang aan om toch die richting in te gaan. Later zul je mij dankbaar zijn. Je toegenegen Verwaayen". Welnee, toch geen oplossing van het raadsel. Hoewel juffrouw Koosje ont roerd was, door de persoonlijke groet van haar gewezen patroon, kon ze toch ook een zeker ongeduld niet bedwingen bij deze raadselachtige boodschap. „Het is zo duidelijk als koffiedik", pruttelde ze. „Eén ding weet ik zeker, achter dit alles is iets verborgen, en ik moet er maar op vertrouwen, dat ik daarmee het geluk zal vinden. Of ik dat zal afwachten, als een oud vrouwtje op een klein kamertje, is intussen de vraag nog. Of eigenlijk is dat geen vraag voor mij, want ik denk er niet over. Als er een voor meerderjarig kan doorgaan ben ik het wel", spotte ze al weer. Met die spot vond juffrouw Koosje haar zelfstandigheid en haar gevoel voor humor weer terug. Met deze eigen schappen gewapend, ging ze moedig en met opgeheven hoofd de toekomst tege moet. HOOFDSTUK V De jeugd in opstand Volgens notaris Greedel's logische ge- dachtengang, zou Henny met een rood Anders kunt straks niet meer op ol neer... Begin morgen die bloedzuiverende Kruschen-kuur, om zelf te ondervinden - en al spoedig! - hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te lijden. Eigenlijk vergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. neusje en nu en dan stilletjes een traan wegpinkend, achter haar bureau in het kantoor zitten. Hij zou haar eens over haar blonde haren strelen en haar va derlijk toespreken. Daarmee zou de pijn lijke scène weer achter de rug zijn. Henny zou waarschijnlijk nog enige weken stil en in zichzelf gekeerd haar werk doen, maar dan zou de jeugdige veerkracht het winnen van het gebro- ken-hart-gevoel en de wereld met alle nieuwe kansen zou ze weer voor zich zien openliggen. Hank moest maar van plaats veran deren, terwijl hij uitkeek naar een nieuwe betrekking. Hij zou hem zeer goede getuigschriften meegeven. Uit zakelijk oogpunt gezien verdiende hij die ook. De lucht op het kantoor zou dan weer gezuiverd zijn. Ja, voor de jeugd waren er nog velerlei uitwijkmo gelijkheden, maar hij zelf had zijn leven afgebakend gezien in een verbintenis met juffrouw Koosje. Met haar zou hij een genoeglijke oude dag hebben. Zijn zaken zou hij over enige tijd aan zijn opvolger overdoen en het leven zou weinig problemen voor hem overlaten. Nu en dan eens een reisje naar het bui tenland, goed eten en een goede ver zorging. Een vrouw, waarop hij trots kon zijn, die rustig kan zijn of onder houdend converseren. Notaris Greedel zuchtte eens. Het leven kon voor hem zo mooi worden, maar die hindernissen, die oom Ver waayen geschapen had, lagen als een loden last op zijn hart. Met verlangen zag hij uit naar het einde van dit jaar, waarin hij door een belofte gedwongen was zijn mond te houden Een jaar waarin hij de bedoelingen van de heer Verwaayen als een groot geheim moest bewaren. Hij schudde echter zijn eigen beslom meringen van zich af en stelde zich in op de troostwoorden, welke hij straks tot Henny zou richten. Hij moest zich inprenten dat hij nog steeds Henny's voogd was, ook al was tot nu toe die taak zeer licht geweest, doordat ze zo'n volgzaam karakter had. Het kind zou nu zijn steun toch wel hard nodig heb ben. Met ridderlijke gevoelens bezield stapte hij zijn kantoor binnen. In de afdeling daarnaast was niet het ver trouwde getik van de schrijfmachines. Er was wat voetengeschuifel en verder doodse stilte. Zou Henny misschien zijn flauw gevallen? Even bleef hij luiste rend staan. Hij haalde zijn smetteloos witte zakdoek te voorschijn en poetste met zenuwachtige gebaren zijn bril schoon. Daarna zwaaide hij de deur open. Verbluft bleei hij naar het toneel tje staren, dat zich daar voor zijn ogen ontrolde. In een stoel, met het hoofd achter- zuiver wol 79J0 68,80 58,30 nieuwe dessins 29,80 24,90 19,80 vele moderne kleuren 24,90 19,80 11,90 mooie modellen 36,90 29,80 24,90 nu extra voordelig 78,80 56,90 49,80 zeldzame koopjes 22,90 19,80 14,90 pracht kwaliteiten 18,90 10,90 9,80 pracht popeline 9,98 7,93 4,98 modernste dessins 13,98 10,90 6,98 uitgezochte koopjes 1,98 1,28 0,98 in wol en nylon 2,28 1,98 1,68 sporlmodellen 16,98 9,20 enorme sortering 8,40 6,98 4,98 extra aanbiedingen 188,168,138,- SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT DEN HELDER ;ast< ligd. J.V. flas Naaimachinehandel Den Burg Kooiman Zn. telefoon 2530 REPARA TIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr A C. A. Boer, Warmoesstr. 46. Den Burg Zijn van Lo- Lc 'lie c loef Za lind rerl edei al l iet i Lo atei Garage Reij D?n Burg, Waa'derstr. 15 Tel. (02220) 2.3.4.5 b.g.g. 2101 LANGEVELD DE ROOlJ N.V. Aardappelloof natuurlijk doodspuiten met Markten met prima koopwaar. Een groot deel van gewassen en vruchten zou echter kansloos verloren ga aan insekten, onkruid en aaltjes als er geen bestrijding middelen beschikbaar waren. Dergelijke moderne mlóó len - die arbeid besparen en de oogstopbrengsten f! veelvoudigen - worden geleverd door Shell! Ook in o land maken zeer vele landbouwers en tuinders gebni van „SHELL" bestrijdingsmiddelen om gemakkelijk meer voedsel op de markt te brengen! Inlichtingen over SHELL" bestrijdingsmiddelen bij wederverkopers of bij Shell Nederland Verkoopmaatschappij N. V., afd. Landbouwcbemicaliën, Postbus 69, 's-Gravenhage, tel18.34.00 over, zat Hank en probeerde met een zakdoek, waaraan grote rode vlekken zaten, een bloedneus te stelpen Een van zijn ogen begon verdacht donkere kleuren te vertonen. Voor de stoel, nog in bokshouding, stond George en keek met bloeddorstige blikken naar Hank, die er ontoonbaar uitzag. Zijn haren sta ken met rare pieken naar alle kanten. Zijn das hing dwaas over zijn schouder en heel zijn kleding toonde overduide lijk, dat hij kort tevoren in een hevig gevecht gewikkeld was geweest. Geheel terzijde stond Henny en poe derde met ijzige kalmte haar neus. Nie mand bewoog zich, toen notaris Greedel in de opperste verbazing naar binnen stapte. George bleef voor Hank staan, als gold het de bewaking van een ge vaarlijke gevangene. Terwijl hij met zijn linkerhand on willekeurig zijn das rechttrok en zijn haar gladstreek, bleef zijn rechtervuist krampachtig gebald, zodat de witte knokkels zichtbaar waren. Henny staakte haar bewegingen. Haar gezichtje toonde een onnatuurlijke kalmte. Alleen de witte teint bewees, dat ze kort tevoren aan allerlei emoties ten prooi was geweest. Met nietsziende blik keek ze naar notaris Greedel, en groette met vreemd overslaande stem: „Hallo, old Charlie", en dan met spot tende blik naar de witte zakdoek, die hij als troostende voorzorg in zijn handen had gehouden: Ach, kwam u de tranen van de schone jonkvrouw deppen?, niet nodig hoor beste, ze heeft zichzelf al weer teruggevonden Zie daar de held van mijn dromen". Ze wees op Hank, die nog onmachtig in zijn stoel lag. „Ik vind hem met die frivole lokken, zo over zijn voorhoofd al lang niet zo begeerlijk meer. Bovendien zal ik de langste tijd van zijn aanblik genoten hebben, want ik ga hier de boel verlaten". De eerste opwelling van notaris Gree del was er een van grote verontwaar diging. Stel je voor, Henny noemde hem oude Charlie, en ze stak de spot mei goede voornemens, om haar de f teleurstelling van zoeven zo goed iw lijk te helpen dragen. Zij, die hem leen als ze onder vier ogen warec, in eigen kring van haar oom t waayen, heel vertrouwelijk Charles" noemde, en verder in e. andere omgeving keurig „mijnh Greedel" zei. Nu deed ze ineens si Je h caal en matigde zich een overdre gekunstelde houding aan. Ze moet uit een of andere film hebben, dacht kwaad. Dan won zijn mensenkennis het zijn eerste indruk. Met groot medelij* bedacht hij, dat zij waarschijnlijk meer vernederingen had moeten ken van Hank omdat ze zo in de h van een ander was gekropen, krampachtige gedoe zou ze slechts nen volhouden ten koste van haar nuwen. (Wordt vervolgd) kele teur Sibii Bak! weei op b heef N.V. een i Het Sinb door Onzt in d heer ding heil De het bind maai de I voer In h aanv over vind Lo mem dank dat zolai berg pers. is v< He eerst den, dens strat eerst veld door Loco verd vUeg

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4