Pony-show tijdens concours-hippique Morgenstond „De jaren waarop wij wachten s t ree k(^^i kke 11 ng RICHTING AANGEVEN MIMI- Zaterdag zal tijdens het Concours- Hippique, dat op de Speelweide te Den Burg plaats vindt, ook een demonstratie worden verzorgd door de Wieringermeer Ponyclub. De ponyruitertjes uit de Wieringer meer zijn in het land geen onbekende. Overal waar wordt geshowd ontvangen zij een daverend applaus. Deze groep, die onder leiding staat van de heer Klap, van de Rijkspolitie te Wieringer meer, heeft een aantrekkelijk program ma. Wij weten niet welke nummers er op het eiland worden gebracht, maar het nummer „de kistenrace" is bijzon der aantrekkelijk. Op een stukje vro lijke muziek lopen de pony's rustig in een rondje en stopt het orkest dan vliegen zij in een nek-aan-nek-race naar de andere zijde van het veld en daar heeft men dan kisten opgesteld waar de berijders en berijdsters in moeten krui pen. Er is echter 1 kist te kort, zodat er steeds meer uitvallers komen Verder staan op het programma van de Wieringermeer Ponyclub een „pet- tenrace" en vele shownummers. Onge twijfeld zullen de bezoekers van het concours-hippique een aangenaam uur beleven met de ponyclub. Het concours begint om kwart over één en bezoekers kunnen het veld be reiken vanaf de Emmalaan. ONDERZOEK VAN HOOI- EN KUILGRASMONSTERS Mede als gevolg van de zeer gunstige groeiomstandigheden zijn er dit voor jaar op ons eiland zeer veel graskuilen gemaakt. Bovendien kunnen we opmer ken, dat er heel wat kuilen op „mo derne" wijze zijn gemaakt, d.w.z. met de maaikneuzer of de Vicon wring- machine. Ook zij, die geen gebruik maakten van voornoemde machines hebben er in verschillende gevallen naar gestreefd van de kuil iets goeds te maken. Wij stellen ons voor, dat diverse vee houders nu ook willen weten wat het resultaat van hun zorgen is. Met andere woorden, dat zij zullen willen weten welke voedingswaarde dit kuilgras heeft en of het gelukt is de kuil vrij of prac- tisch vrij van boterzuur en ammoniak te houden. Wij kunnen U meedelen, dat het mo gelijk is deze „nieuwsgierigheid" te be vredigen. Het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Ooster beek kan U na onderzoek van een mon ster van Uw kuil precies vertellen wat Uw kuilgras voor de voeding van het vee waard is Om het onderzoek op een vroeg tijdstip aan te moedigen wordt in de periode van 3 juli tot 19 augustus 'n korting van 15°/o op de onderzoekings- kosten gegeven. Dit geldt ook voor het onderzoek van hooimonsters. Wat U nu verder nog doen moet? Zo spoedig mogelijk aan één van de mensen van de landbouwvoorlichtingsdienst op geven, dat U voor dit vroege onderzoek in aanmerking wenst te komen. De monsternemer, de heer J. M. Witte, „Agnes", komt dan het monster binnen kort nemen. C. v. Gr. FEUILLETON WEEKAGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 19 juli De Cocksdorp, 19.30 uur Kinderspelen. Donderdag 20 t/m zaterdag 22 juli Oosterend, „Weekend 2000", t.b.v. o.l. school, diverse bazarattracties, floralia, huisvlijtexpositie, open vanaf 19.30 uur. 20.00 uur Openluchtfilmprogramma. Vrijdag 21 juli Oosterend, 20 uur, Bal-champêtre met attracties. De Koog, 20 uur, demonstratie Wadden- ruiters. Zaterdag 22 juli Den Burg, Speelweide Emmalaan, 13.00 uur Concours-hippique. Oosterend, 14.30 uur kinderfilmpro gramma; 20.00 uur Bal-champêtre met attracties. FTLMNTEUWS: Maandag- en dinsdagavond: „DU BIST WUNDERBAR" Inderdaad „wunderbar" is in de film voor de komende maandag en dinsdag het optreden van Caterina Valente, want in de film die we te zien zullen krijgen zingt en danst ze weer dat het een lieve lust is. Het is een charmant verhaaltje dat ons wordt voorgezet. Vrolijke jongens van de Duitse marine brengen de hoof den en harten op hol van meisjes in een Frans kustplaatsje, waar hun schip een bezoek brengt. Onder hen bevindt zich ook de jonge adelborst Willi Schultz, die reeds dadelijk zijn oog laat vallen op Caterina. Al spoedig zitten ze samen aan een glaasje wijn, er is muziek en er wordt een dansje gemaakt, kortom het lijkt veel op een verloving en Willi belooft dan ook om na drie maanden terug te komen voor de bruiloft. Caterina is wel erg bedroefd al hij niet komt; zij besluit naar Hamburg te gaan om hem te zoeken. In Duitsland is de naam Schultz echter even bekend als bij ons Jansen en het is dus onbegon nen werk. Ze krijgt echter hulp van een kapitein Chris Behrens, die zich wel zeer opvallend voor haar inspant. Ze moet echter ook leven, maar gelukkig kan ze goed zingen en dansen en boven dien komt ze in contact met een goede partner, waarmee ze successen boekt in een revue. Ze vindt ook de man van haar leven. Het gehele verhaal is van zelfsprekend Caterina Valente als het ware op de huid geschreven en zij be nut ook alle kansen om haar talenten te tonen. Het grote Rias-Dansorkest van Werner Mueller zorgt uitstekend voor de muzikale omlijsting Nederlands nieuws O.a.: Leeuwarden basis voor NATO- schietcompetitie; Nationale kano-kam pioenschappen te Haarlem; Tropische hitte en zware storm, kenmerken Neder landse zomer; Studenten-lustrum in Utrecht, Prinses Irene treedt op in lustrumspel, Koningin en Prins bezoe ken gala-voorstelling. Wereldnieuws O.a.: Frans en Amerikaans ruimte onderzoek; Nieuwe expres Parijs-Mi- laan; In memoriam Ernest Hemming- way; Sportvissers vangen haaien bij Helgoland; Grote brand in de Spaanse stad San Sebastian; Frankrijk en Alge rije; Grand Prix voor motoren te Franchorchamps; Fransen breken we reldrecord estafette. BIJBEL- EN SPREEKUUR BIBEL- UND SPRECHSTUNDE U wordt hartelijk uitgenodigd voor een bijbeluur, vanavond 8 uur in de kerkekamer van de kerk aan de vijver (achterom). Sie sind herzlich eingeladen für eine Bibelstunde, heute abend 8 Uhr in einem Gemach der Kirche am Teich (bitte um die Ecke gehen). Wie de marktdominee persoonlijk wil spreken, kan om 9.30 uur terecht op dezelfde plaats. NIET ZO. NIET ZO IHRIT" *','3 Verb.VeiligVerl-cr.r Qf Ij] .ï-'Tite MAAR ZÓ TIJDIG.OU1GEUÜV Wanneer ik 's morqens vroeg het veld in ga, Mijn blik op duin en velden sla. Het vee nog rustend in de wei, Met wild en vogels op lavei. De zon met ongekende glans Verschijnt aan 's hemels trans. En ik in stilte dan geniet. Van alles wat Natuur ons biedt. Hoe groot zijn toch de zegeningen Der Grote Schepper aller dingen. S. Den Hoorn, 17 juU 1961. GESLAAGD Aan de Nobelschool te Alkmaar slaag den voor het diploma inrichtingsassis tente, de dames J. Maat, Den Burg, en D. van Lenten, Eierland NIEUWE OPEL IN DROGE SLOOT Zondagmorgen kwam de heer L. Weijdt met zijn nieuwe Opel Den Hoorn binnenrijden. Nabij Martha's hoeve wil de hij een auto passeren, die bestuurd werd door de heer Dros van Den Burg. Nadat de heer Weijdt signaal had ge geven, dacht hij langs te kunnen. De heer Dros kwam echter meer naar links, waardoor de passerende wagen in de berm kwam. Door de regen was de berm dermate glad dat de Opel doorschoot een droge sloot in. De wagen werd flink beschadigd, maar de heer Weijdt en zijn zoontje kwamen met de schrik vrij. VEEL BELANGSTELLING VOOR BOERDERIJ Vrijdagavond werd in De Waldhoorn, ten overstaan van notaris Van Wij land, publiek verkocht de boerderij Den Hoorn nummer 12. Dit pand was eigen dom van de Stichting beheer landbouw gronden te Utrecht. Voor deze openbare verkoping bestond zeer veel belang stelling. Koper werd de heer C. Duin van Den Burg voor ƒ6100, S.V. TEXEL Donderdagavond werd gespeeld Texel comb.-De Mok. De Mok kwam met een mooie ploeg in het veld, waarin enkele spelers van bijzondere klasse. Boven dien bezielt met een prettig aandoende strijdlust, waarop wij wel jaloers kun nen zijn De Mok was dan ook de betere ploeg en verdiende de overwinning vol komen. Texel speelde een slap spelletje of liever zonder geestdrift. Het streven naar schoonheid mag dan te loven zijn, als het zó gebrekkig wordt uitgevoerd moet succes uitblijven. Laten we hopen dat het streven van trainer en spelers er op gericht is dat na balcontrole en lichaamsbeheersing, vooral ook op een speelwijze zal zijn gericht waarin de spelers elkaar begrijpen en verband komt tussen achterhoede, halflinie en voorhoede. Zuiver plaatsen en zeer snel handelen moet ons wapen worden, en vooral ook met gebruik van de vleugel spelers. Tot de rust ging het scoreverloop vrij gelijk op. De achterhoede had het lang niet gemakkelijk en werd dikwijls op eigen helft teruggedrongen. Texel trachtte dan veelal via Ruud, die veel te vaak de bal vasthield en Max, die zwaar gedekt werd en haast niet vrij kon komen. Henk was bang en nam haast niet deel. Bob stond op een voor hem verkeerde plaats. Het werd 36. Vermelden we nog dat Bertus na de rust als vliegende keep speelde We hebben toch voldoende ver trouwen dat het in orde komt! Handbal. De handbalafdeling is meer zelfstan dig geworden en heeft haar eigen be stuur gevormd. De dames H. Schouten (voorz.), J. Westdorp (seer.), W. Jonker (penn.) en de dames Bakker en Verberg. We wensen hen een succesvolle start toe. Allemaal trouw ter training en geef volle medewerking aan bestuur en vereniging. INI 7. Hij voelde zich machteloos, om tegen over een meisje met zo'n koude, spot tende blik en zo'n hooghartige houding, hoe onecht ook, de juiste woorden te vinden. Was juffrouw Koosje nu maar hier. Die zou met haar fijne intuïtie precies weten, hoe deze situatie aan te pakken. Kwaad om zijn eigen hulpeloosheid ves tigde hij zijn blik op de beide jongeman nen, en baste verontwaardigd: „Zeg, het is hier geen arena. Wat moet een der gelijk spektakel beduiden?" Niemand zei een woord, en het was Henny weer, die schijnbaar de situatie meester was. „Och", zei ze, met dezelfde vreemde intonatie in haar stem, „George dacht, dat hij nog in de middeleeuwen leefde, toen een vrouw nog zo iets als een kampvechter nodig had. Hij wilde mijn eer verdedigen, niet wetende, dat ik daar helemaal geen prijs op stelde". Notaris Greedel zag een pijnlijk licht flitsen in de ogen van George, toch toonde deze geen aanstalten om zijn houding te veranderen. Met een nasale stem, die de zenuwen van notaris Greedel tot 't uiterste bracht, ging Henny verder: „Hank vond het nodig nogmaals de nadruk te leggen op het tijdverlies, dat hij, door de ken nismaking met mij aan te houden, ge leden had. Het schijnt dat hij eerder een schitterend baantje bij een concern, waarbij ook een lieftallige dochter van een directeur op de proppen zou komen, voor mij heeft laten varen. Maar ik geloof, wanneer we nu maar geen se conde tijd verliezen, die dochter en dat baantje nog disponibel zijn, is het niet, Hank?" Hank gaf een vreemd keelgeluid ach ter zijn, tot een prop geknepen zakdoek. Zijn ogen draaiden jp een angstige ma nier naar George. De verklaring van Henny, hoe raadselachtig ook uitge sproken, verhelderde voor notaris Gree del toch heel veel. Tegelijk dacht hij aan de aankondiging van het vertrek van Henny, en dadelijk kwam zijn prak tische aard boven. Als Hank uit eigen beweging wegging, kwam dat prachtig uit, dan moest Hen ny blijven en had George de weg naar het hart van Henny vrij. Zijn gevoelens waren nog al duidelijk gedemonstreerd, nu hij zo voor Henny op de bres was gesprongen en daarbij al zijn kalmte had verloren. De kracht van het woord had waarschijnlijk op dat moment geen waarde meer gehad en de primitieve instincten hadden op zijn eerbiedwaardig kantoor hoogtij gevierd. Enfin, terwille van Henny moest hij dit voor-historisch gedoe maar door de vingers zien Nu eerst maar eens pogen om Henny weer normaal te doen kijken en te laten spreken. Die hautaine en spottende houding, die harde lijnen in haar gezicht, moesten verdwijnen. Dat was momenteel van groter belang dan de inbreuk op de gewone kantoorzaken. „Zo, zo", sprak hij sussend, „laten we de dingen even in hun gewone propor ties terugbrengen. George", notaris Greedel slikte benauwd. Even had hij de opwelling gehad om George te be danken voor zijn optreden, maar dat zou in de gegeven omstandigheden, te genover Hank toch te cru zijn geweest. Doch George had geen andere aan wijzingen nodig. Met een zucht, die klonk, alsof er een zekere voldoening achter verborgen was, zocht hij zijn plaats weer op. Ook Hank scheen zich automatisch op de volgorde van de dag voor te bereiden. Alleen Henny stond nog steeds stijf en allerminst met een inschikkelijke houding terzijde. Ze liep naar het kleine halletje en kwam met haar mantel terug. „Beste mensen", zei ze gedecideerd, „ik ga afscheid nemen van jullie. Ik ben niet van plan om de risee van ons lieve kleine stadje te worden. Bovendien heb ik, ondanks de terechtwijzingen, die Hank me zojuist toediende, de flauwe hoop, dat mijn aanwezigheid op andere plaatsen meer gewaardeerd wordt". Notaris Greedel staarde Henny wan hopig aan. Hij voelde dat hij, zo hij Henny niet van dit voornemen terug kon brengen, tekort zou schieten in zijn hoedanigheid als toeziend voogd. „Waar ga je naar toe", waren de eer ste woorden, die hij met moeite uit bracht. Henny zwaaide luchtigjes met haar hand. „Zomaar de grote stad in, daar is het leven. Er zijn nog meer mensen, die zich door een brave stijve verloving tekort gedaan voelen", schamperde ze met een veelbetekenende blik op Hank. Zelfs in zijn rijkste fantasie had no taris Greedel zeker niet kunnen denken, dat bij een meisje, een verbroken ver loving, zulke eigenaardige gevolgen zou kunnen hebben. Hij probeerde zijn auto riteit te laten gelden en zei bars: „Je blijft hier, je gaat niet, ik verbied het je". Het enige gevolg was een spottende lach van Henny. „Ik ben meerderjarig, beste Charlie". „Wat ga je doen?" vroeg hij nog zwakjes. „O, alles wat maar veel geld op brengt", antwoordde weer die stem, die zij niet als die van Henny onderkenden. „Veel geld wil ik verdienen, nu ik weet, dat dit van onschatbare waarde is voor het leven. Ik zou toch wel gek zijn, als ik de zojuist duur betaalde les niet in de praktijk breng. Het kan me niet schelen, wat men van mij verlangt, als het maar goed betaald wordt" Ze deed net of ze de bezeerde blikken van George en van haar voogd niet zag, zwaaide nogmaals met een slap handje, en ging met het hoofdje in de nek, de deur ,uit. Ondanks de koppige houding, voelde notaris Greedel de pijn, die haar ge kwetste hart moest ondergaan. Voor het eerst in zijn leven verloor hij zijn zelf beheersing en viel hij ruw tegen Hank uit. „Wel alle donders, ga jij ook uit mijn )en NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: No. 2173 Wed. Th. H. Bakker-Mi Jan Dirksoord 25; no. 2631, J. Bruij de Ruyterstraat 52; no. 2176, A. Schaai kapper, Warmoesstraat 9; no. 2175, van Trigt, Boogerd 1; no. 2492, K. We steen, Beatrixlaan 68. Eierland: no. 270, L. Stroo, Hoofdw- E 25; no. 252, M. S. Witte, Leiden E Den Hoorn: no. 361, B. H. Boogaai litg Fonteinsweg H 90; no. 321, Joh. Graaf, Pr. Hendrikpolder H 22; no. 3! F. de Jong, chef varend person. Ko Java-China-Pake tvaart Lijnen N.V., Torenhuis; 351, G. Westerlaken, Goedkoop en De Vries, Pr Hendi polder H 15A. De Koog: no. 379, P. Bruin, Denne weg; no. 378, J. P. Eelman, Kampwi kei levensm. bedr. Turkse Tent; no. 31 Cafet. Veronica, A. M. v. Liere, Dorj straat 20. Oosterend: no 345, K van Stri- Oesterstraat 15. (Deze aansluitingen zijn reeds of men binnenkort in dienst). BOERDERIJBRANDEN IN MEI 19C In de maand mei 1961 zijn zevenh boerderijbranden voorgekomen, waan de boerderij vernield of zwaar besc! digd werd. Eén van deze branden kwam voor Groningen, vier in Overijssel, vier Gelderland, vier in Noord-Holland, di in Noord-Brabant en één in Limburg De directe schade door deze branó aangericht wordt geraamd op ƒ578. Eén van deze branden werd vera zaakt door warmteuitstraling van lamp, vier door spelen, resp. onvoorzAfgel tigheid met vuur, één door kortsluitii iet één door vonken uitlaat trekker in één door vonken uit schoorsteen, door omvallen van petroleumtoestel; door roken in schuur terwijl in zetjet gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden kwamen drie koei zesenvijftig varkens en 1540 stuks kle ie resp pluimvee om. Er lorr 0011' ^eed vore )e v Al: ►ens 'at m leer GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 12 juli 1961 Gevonden te Den Burg: lichtblai wieldop; rood kindervest; rode kind ye*j portemonnee met 2,45; grijze po: je monnee met ongev. 15,koffer mi ach coupons stof; zeehondehuiden por tem eZ0( nee; rode portemonnee met 2,65; sefc jaai donkergroene plunjezak; zonnebril plastic glazen; doublé rodn damesp horloge met zwart bandje; bruinlede brilétui; gouden damesring met steen «exe damesportemonnee met ongev. pe kam met bruine étui; bromfietsbenzi enh, dop; donkere baddoek (hoofdkl zwart); filmrol merk Agfa Isopan, wi jie(j op naam „Vosselman"; groene pil rer^ portefeuille met ruim bedrag Duits g 10ge pop met onderjurk; korte rechter ber laars; sjaal; Personalausweis; dop van Ford V-8; dolkmes met bni schede (souvenir Texel); herenbril zwarte armaturen en zwart bove: deel te montuur; doublé damespols! loge met schakelband; roodlederen ki portemonnee inh. babyfoto'tje; zoa bril zonder armatuur (boven gedord bril te dragen). Verloren te Den Burg: jongensw jack (4 jaar), lichtblauw met capuc! og merk Hazewind; lederen mapje foto, brieven en bewijs specialist; zw zwembroek; rode damesportemoijrom met knip en ruim ƒ7,zonnekap fototoestel; zonnebril met zwart i tuur; zonnebril met donker montland roodlederen portemonnee met ƒ0,If eilei foto's; lichtbeige Marokkaansled* lij tc portemonnee met ƒ7,foto mili enz.; bruine herenportemonnee ongev. ƒ10,rode autoped met bla bagagedrager; donkerblauw jack capuchon, afgezet met wit koord, Hazewind; gouden armband; co kralen; tas met motorgereedschaj (militair tasje in een grijs zakje) Verloren te De Koog: dubbele bn fietstas, waarin busje vaseline en rijwielsleutels. Het bureau der rijkspolitie is voor geopend op werkdagen van tot 18.00 uur. 1 to: eer! Oo iet s :an :en. De lach ate en erk tng. oofc Me ïete: norr Ste neus rbei lesch ach m al :unn Re* anle lis d veste eedi rand Iwijr :olan ogen en zoek dat baantje en die d<x maar op, die je anders misschien ft de loopplank nog zou missen Ik het niet kunnen verdragen, dat er mensen nadeel ondervonden van testament". Mfczoe Als een geslagen hond, sloop I het kantoor uit. HOOFDSTUK VI Juffrouw Koosje in haar ni« omgeving Juffrouw Koosje was al enige het tehuis van ouden van dagen, en zichzelf had ze al eerlijk toegege dat het meeviel. Doch voor geen f had ze dat tegenover anderen willet kennen. Het zou lijken, alsof zij oud voelde en dat was toch aliens waar. Ze had gedacht dat haar leven, opstaan, eten, drinken en naar bed: zou zijn. Doch al vlug kwam ze ttf conclusie, dat zo'n tehuis een wen apart betekende. Bovendien was alsof de moeder van het tehuis, voortdurend beroep op haar deed, gauw er iets gebeurde, dat maar* buiten de gewone dagorde lag. Zelf stond juffrouw Koosje ven derd, dat ze op sommige inwonen veel invloed kon laten gelden. Hel ren toch merendeels zelfstandige s sen, die in het leven al een rijpe ring opgedaan hadden. Toch wares len van hen, erg vlug geneigd zich laten leiden. Was dat gemakzucht kwam dit omdat de meesten ouder waren dan zij? (Wordt vervolgd) ge) bu

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4