DWZ A A K is Gymschoenen Bollenpellers meisje Rijwielen verhuur Schoonoord meisjes en jongens Asbestplaten Bouwterrein het woonhuis Belangrijke mededelingen Bollenrapers Nieuwbouw Houtbouw jongen bollenrapers VERGADERING VAN DE RAAD (Vervolg van pagina 1) De heer Beumkes voegde daar aan toe, dat er te Oudeschild diverse bewo ners zijn die de faecaliën over de dijk brengen. De voorzitter antwqordde hier op dat er dan strenger zal worden op getreden. B. en W. stemden met het voorstel van de commissie gaarne in. Besloten is de faecaliënophaaldienst stop te zet ten per 1 september 1962 voor Oude schild en voor nog nader aan te geven gedeelten van Den Burg en per 1 januari 1963 voor Oosterend. Een per soonlijke aanschrijving zal in dit ver band tijdig worden verzonden De post Huuropbrengst Noordzee strand op de gemeentebegroting werd eveneens door de commissie naar voren gebracht. Het was de commissie opge vallen, dat de opbrengst van de rijwiel stalling en het parkeerterrein aan het Westerslag aanmerkelijk meer bedraagt, dan die te De Koog. De commissie geeft in overweging de bedragen die voor De Koog worden ontvangen, nader in be schouwing te nemen. B. en W. hebben hierop geantwoord: De situatie in De Koog, waar men zo wel rijwielen als auto's gemakkelijk kwijt kan buiten de daarvoor speciaal bedoelde plaatsen, veroorzaakt dat al daar een lager vergoedingsbedrag wordt ontvangen dan nabij het Westerslag. Het verschil in opbrengst komt ons zeker niet onverklaarbaar of onredelijk voor. Ten aanzien van de geraamde post voor het dorpshuis te Midden-Eierland, was de commissie van oordeel, dat 10% van de totale kosten ten laste van de betreffende gemeenschap behoort te komen. Zij gaf in oveiweging een ont- vangstpost ter zake in te stellen. Met de opvatting van de commissie kan door B. en W. worden ingestemd. Op de begroting zal alsnog een ont- vangstpost worden geraamd. Naast de beoordeling van de com missie hadden ook enkele andere raads leden enige opmerkingen. De heer Wassenaar had het begro tingstekort voor het komende jaar goed bestudeerd. Als je de gehele begroting doorneemt, dan zijn er geen posten die er niet thuis horen Misschien zouden enkele posten kunnen blijven overstaan tot volgend jaar, maar die bedragen zijn zo klein dat zij geen gewicht in de schaal leggen. Duidelijk is, aldus de heer Wassenaar, dat het tekort wordt veroorzaakt door een achterstand in het recreatiegebied. Voor de recreatie op het eiland zijn diverse posten gepland. Men moet een achterstand inhalen. Het is echter wenselijk, zo vervolgde spre ker, dat er ook aan de spreiding van de recreatie wordt gedacht. In een vorige vergadering heb ik gewezen op de uit wijkmogelijkheid nabij Ceres. Ook te De Cocksdorp is recreatie nodig. Dus behalve de posten die worden genoemd zouden er meerdere moeten zijn voor uitbreiding van de recreatie over het gehele eiland. De heer Van der Kooi dankt voor de korte samenvatting die door B. en W. is gegeven over de begroting, maar helaas heeft hij geen voldoende tijd kunnen vinden ook de samenvatting te bestu deren. De tijd van het jaar is voor een middenstander nu niet direct gunstig om een begroting te bestuderen. Als wij de woorden van de heer De Grave goed hebben verstaan (het was een toer voor Uw verslaggever het ge sproken woord te volgen) dan doelde hij op hogere inkomsten voor de ge meente. Bijvoorbeeld gastenbelasting. De voorzitter deelde hierop mede, dat deze heffing geen zaak is van een enkele gemeente, maar dat het misschien bin nen enkele ajren wel wettelijk geregeld zal zijn. De heer Daalder sprak over een terugkerend refrein. Ieder jaar wordt er in de begrotingsvergadering gespro ken over een tekort. Hij zou graag wil len dat de gemeente Texel een sluitende begroting had, maar als lid van de com missie die de begroting heeft bestu deerd, was hij van oordeel dat er geen andere uitweg is. Wel stelde de heer Daalder de vraag of er op het investe ringsprogramma van de gemeente geen posten bepaalde voorkeur verdienen. Voorts wist de heer Daalder, dat er een wet is aangenomen, die bepaald dat er geen uitkeringspercentages voor onze gemeente mogelijk is uit de rijkskas. Gaarne wilde de heer Daalder weten wat voor Texel hierdoor de gevolgen zijn. Burgemeester De Koning beant woordde hierna deze eerste vragen be treffende de gemeentebegroting. Hij was het met de heer Wassenaar eens dat spreiding van de recreatie mogelijkheden moet plaats vinden Het is echter niet zo dat wij de urgentie van een bepaalde plaats kunnen verplaatsen naar een ander deel van het eiland. Terugkomende op de woorden van de heer Daalder deelde de voorzitter mee, dat de posten die geplaatst zijn op het investeringsprogramma (hiervan hebben wij er velen in vorige nummers ge plaatst red) alle urgent zijn. Wij moeten, aluds de voorzitter, met een scherp gesteld prioriteitsschema voor zichtig zijn. omdat goedkeuring voor deze posten door verschillende instan ties moet worden verstrekt. Burgemees ter De Koning maakte de belangrijkheid van enkele posten en de nodige stappen die moeten worden gedaan om goed keuringen te verkrijgen duidelijk met enkele voorbeelden. Na deze algemene beschouwing over de begroting 1962 van de gemeente Texel werden er enkele posten afzon derlijk in bespreking gebracht. De heer Van der Vis wilde gaarne weten hoe de post van ƒ12.000,was te verklaren inzake aanstelling jeugdleider gemeente Texel. Op de vorige begroting was gesproken over ƒ9000.Ook de heer Keijser was van mening dat er gesproken was over een bedrag van ƒ9000,—. De voorzitter deelde mee, dat er al leen gesproken is over de post salaris en niet over de bijkomende kosten. Deze post is door B. en W. gezien als een principepost. De heer Van Schoonhoven wilde gaarne weten, al stond het niet op de te behandelen begroting, hoe de vorde ringen zijn aangaande de verbreding van het laatste stuk Kogerweg. Burgemeester De Koning deelde mee dat de heer Van Schoonhoven zich geen zorgen behoefde te maken daar er af gelopen dagen enige heren van Rijks waterstaat zijn geweest, die dit punt ook hebben besproken. Wij hopen, aldus de voorzitter, dat de weg voor het sei zoen 1962 geheel gereed is. De heer Beumkes had ook een post op de begroting gemist, namelijk die van een weg van het Horntje naar Den Hoorn. Deze weg werd niet urgent ge noeg geacht. Onderhoud van wegen werd door de heer Westdorp aangeroerd. Het ver wonderde hem dat er bij verschillende posten betreffende het onderhoud van wegen was gezet: afnemen van weg bermen. Dit is niet vermeld bij het on derhoud van de Postweg. Voorzitter deelde mee dit opnieuw door gemeente werken te laten beoordelen. Recreatie te De Cocksdorp Voorts wilde de heer Westdorp gaar ne iets weten over de post verpachting gronden nabij De Cocksdorp. Raadslid Westdorp stelde de vraag: Hoe zit het met het recreatieplan van De Cocks dorp Op genoemde post komen twee bedragen voor van een stuk grond dat verpacht wordt. Deze bedragen zijn te zamen 500,Als deze grond voor recreatiedoeleinden gebruikt wordt, zullen ze meer opbrengen. De voorzitter deelde hierop mee, dat de gesprekken die gevoerd zijn met be langhebbenden niet bevredigend zijn geweest. Er zijn nu bescheiden plannen gemaakt en als deze gerealiseerd kun nen worden zal men verder gaan onder handelen. De volgende week, aldus de voorzitter, zullen nog besprekingen plaats vinden. De heer Wassenaar achtte het voor de spreiding van recreatie van groot belang dat er vaart achter gezet werd. Burgemeester was van oordeel dat het belangrijker is dat er een goed plan gereed komt, dan dat er overhaast iets wordt klaar gestoomd dat minder fraai is. De heer Westdorp: Gegadigden kun nen nog geen plannen maken als er geen gemeentelijk plan bekend is. Wethouder Hin kwam terug op de ge houden forumavond te De Cocksdorp. Er is toen gezegd dat de Cocksdorpers de koppen bij elkaar moeten steken en eventueel een coöperatie moeten vor men of een N.V om iets goeds te be reiken. Als men bij ons met een plan komt, kunnen wij ook vlotter afwerken. Wij hebben met bestaande gegevens een oplossing trachten te vinden, maar dit is zeer moeilijk. De voorzitter was van mening dat De Cocksdorpers in financiële sfeer een bundeling moeten zien te vinden. Burgemeester De Koning beloofde hierna de plannen nog dit jaar afgerond te hebben. De heer Westdorp stelde voorts een vraag over de post „Bijbelonderricht op openbare scholen". Raadslid Westdorp stelde voorop dat hij geen bezwaar had tegen deze post, maar dat hij had ver nomen dat er voor het beschikbaar ge stelde bedrag ook bandrecorders worden gekocht. De voorzitter deelde mee dat hij zou laten nazien wat er uiteindelijk voor materiaal werd aangeschaft. Instructiebad Dat de post voor een instructiebad op de begroting was geplaatst verheugde de heer Wassenaar bijzonder. De heer Keijser deelde de raad mee dat de be oordelingscommissie van de begroting bijna eendrachtig van mening was dat een instructiebad nodig was, maar dat een volledig zwembad geen dringende noodzaak is. De voorzitter deelde mee, dat er reeds jaren gepeuterd was om een zwembad te krijgen. Hij was van me ning dat als een kind zwemmen heeft geleerd het dan ook wil doen en als er eenmaal een instructiebad is ook een zwembad nodig zal zijn. Dat is echter van later zorg. Als eerst het instructie bad er maar is. Zonder hoofdelijke stemming werd hierna dc gemeentebegroting voor het jaar 1962 door de raad aanvaard. Na enkele hamerpunten ging men over tot de rondvraag. Het vliegveld De heer De Grave vroeg hoe het mo- gelijk was dat er op de openbare weg nabij het vliegveld op auto's reclame werd gevoerd. Zeer tevreden was ge noemd raadslid over de uniforme bor den aan de Kogerweg. Dezer dagen, aldus de voorzitter, heb ben wij een gesprek met heren van de Rijksluchtvaartdienst over dit onder werp. Het draait om de vraag wat kan de beheerder van een terrein in deze doen. Mevrouw Vrijdag-Keijser was van mening dat parkeren voor reclame doeleinden verboden is. Er is wel een nieuwe verordening, aldus de voorzitter, van de Provincie en misschien dat er iets kan worden gedaan. U had het over aansluitingen bij de P.W.N., aldus mevrouw Vrijdag-Keijser. De gemeente was garant voor een zeker deel der aansluitingen, zijn we daar nog niet aan toe, zodat de verdere ver plichting tot aansluiting overbodig is? Dat is niet juist, was het antwoord dat de voorzitter gaf. Een ieder die kan aansluiten is verplicht een aansluiting op het net van het P.W.N. te nemen. De gemeente heeft de verplichting hier op toe te zien. Voor personen, die fi nanciële bezwaren hebben is een rege ling voor de tijd van tien jaar mogelijk. Ook wilde mevrouw Vrijdag gaarne weten of de geruchten betreffende bouwgrond te De Koog juist waren. Zij WEEKEND 2000 TE OOSTEREND Bij het begin van dit festijn ten bate van de o.l. school zijn wij natuurlijk ook even gaan kijken naar deze groots opgezette fancy-fair. En ondanks dat Pluvius ons niet gunstig gezind bleek te zijn, hebben wij toch nog genoten van de tentoonstellingen van schilde rijen, huisvlijt en floralia. De helder verlichte zweefmolen blijkt een goede trekpleister en de feestelijk verlichte ingang van de school is een vriendelijke uitnodiging om Weekend 2000 met een bezoek te vereren. Het is vandaag de laatste dag en wij kunnen gerust zeggen dat een bezoek aan Weekend 2000 in Oosterend beslist niet teleurstellend is. Hedenavond zal er een groot open luchtbal worden gehouden Werken de weergoden niet mee, dan zal binnen worden gedanst. ONTSPANNING VOOR GROOT EN KLEIN Het Haags Jeugdtoneel zorgt maan dag voor ontspanning voor groot en klein. In de Wezentuin te Den Burg brengt deze groep het toneelstuk „Dik Trom en zijn aap". Dik Trom zal eigenhandig een veld wachter scheren en om dat te zien moet men nu reeds plaatsbewijzen halen bij een der VW-kantoren De voorstelling begint om 2.30 uur. GESLAAGD Den Burg Onze plaatsgenoot J. Boom, Weverstraat, behaalde het diplo ma van de drie-jarige cursus van de Stichting ter bevordering van het Nij verheidsonderwijs in het houtbedrijf. Hij was de enige leerling van het eiland. NIET OP HET LINKER WEGGEDEELTE In een berichtje dat wij woensdag plaatsten over de „Opel in de berm van de weg", waarbij de heer Dros met zijn auto naar links zou zijn geweken, zijn wij iets onvolledig geweest. De heer Dros reed niet op het linker wegge deelte en heeft het signaal van de wa gen die wilde passeren wel gehoord. De heer Dros is van mening dat de pas serende auto te grote snelheid had. TIEN MILJOEN Vorige week werd een foto door het ANP opgenomen van de Texelse zee honden in het Museum. Deze foto, van de heer J. de Waal, is niet alleen door de Nederlandse bladen opgenomen, maar heeft ook diverse buitenlandse bladen bereikt Naar schatting hebben tien miljoen lezers deze prent bewon derd. GESLAAGDE PUZZELRIT TE DE KOOG Woensdagavond heeft de MAB-club Texel een puzzelrit georganiseerd. Voor deze rit was, gezien de weersomstandig heden, behoorlijke belangstelling. Vijf tig deelnemers vertrokken waaronder ook enkele buitenlandse gasten. BETER LAAT DAN NOOIT De oproep, die wij vorige week heb ben geplaatst over het SUS-lot, dat op Texel moest zijn, is beantwoord. Het lot was in handen van de familie Witte, Schilderend, Den Burg, en daar staat in de huiskamer nu een prachtig TV- toestel. Beter laat dan nooit. De heer Witte was, zoals zoveel gebeurd, het lot vergeten. JONGEN AANGEREDEN Te De Koog werd woensdagavond om ongeveer half tien een jongen geschept door een Duitse wagen. De bestuurder reed echter door. De plaatselijke pre dikant, ds. Waardenburg, heeft met en kele jongens nog getracht de auto in te halen, maar dat gelukte niet hele maal. Pientere knapen hebben het nummer van de Duitse wagen echter opgenomen. Wij hebben niet vernomen of het de politie gelukt is de wagen te vinden. De chauffeur, die de jongen schepte was van het geval op de hoogte, want toen hij achtervolgd werd, koos hij met zijn auto het hazepad. had gehoord dat de grondverkoop aan de firma Drijver voor woningbouw niet door zou zijn gegaan. Wethouder Roeper antwoordde, dat er geen moeilijkheden waren omtrent bouwgrond. Is een maximumsnelheid in de ge meente mogelijk?, zo stelde de heer Beumkes, waarop de voorzitter ant woordde dat dit niet in te voeren is. De heer Beumkes had bij geruchten vernomen dat de visafslag te Oudeschild zal worden verkocht. De voorzitter deelde mede, dat er wel over gesproken is door B. en W. en dat het college in onderzoek heeft of dit mogelijk is. Bij monde van een expert is medegedeeld, dat voortbestaan van de visafslag niet onmogelijk is, maar schriftelijk is hier over nog geen antwoord ontvangen. In De Koog parkeert men dagelijks auto's aan beide kanten van de straat. Of dit toegestaan is wilde de heer Van der Vis gaarne wet. De heer Van der Kooi deelde mee, dat hij juist deze week een waarschuwing had ontvangen van de politie. De heer Westdorp wilde als laatste nog iets weten over de vakature bij ge meentewerken. Men zoekt hier een vak man, die met diverse machines overweg kan, zo antwoordde de heer Hin. Om 5 uur werd deze belangrijke ge meenteraadsvergadering gesloten. DOE MEE - WIN EEN TV! De heer D. den Braven, Eierland, werd winnaar van het vierde TV- toestel, dat ten bate van de nieuw- bouwactie Texels Museum door notaris Van Wijland werd uitgeloot. De slagzin van deze week was nr 17. SPUITVOETBAL TE DE KOOG Woensdag, 2 augustus, wordt er te De Koog een voetbalwedstrijd gespeeld door leden van de Texelse vrijwillige brandweer en leden van het Raadhuis. De doelverdedigers hebben de be schikking over een brandslang en zul len de spelers „nat" houden. De entree is bestemd voor het Uni formfonds van het Koninklijk Texels Fanfare. ONDER DE POMP Hèèw jee ók nach söcht naar Louw sien jös? Ninnet, déér is de peliesie móöns genóg fóór. Hèèwwe ze 'm nach fónde? Nou weljajet! An de haave stónge sien eige göste te visse en die hódde 'm effies liind. „TE MIN" Het onderwerp van de marktpreek, die ds. De Lange maandag a.s. zal houden bij zijn stand is „Te min" (Jeg. 49, 6; Philipp. 2, 6) PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Extra collecte voor de Eredienst Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds J. J. Buskes Donderdagavond 8 uur samenzang k de kerk van Den Hoorn. De Koog 9 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Ribbink 20 uur ds Froentjes, jeugddienst De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg 20 uur Jeugddienst met C.J.V. Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11 uur ds. Klijnsma DUITSE DIENST De Koog 21.15 uur ds. Magass in de Ned. Herv. kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur ds. De Lange Oosterend 10 en 19.30 uur - ds. H. J. Heersinl GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. C. Stam, Groningen GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur da. Reinhold De Waal 11 uur da. Reinhold De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 10 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 10 uur br. C. In ja FIRMA JAC. BRUIJN Stenenplaats - Den Burg TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér ƒ0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Klaverjassen op maandag 24 juli om acht uur in .Casino" om fraaie prijzen Met losse maat. Klaverjas- elub Texel. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 - Wij tonen U bij Uw thuis stoffen aan het staal en aan het stuk. Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 3615. Elke week op Texel Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A. V.d. Vis Zoon, Wilhel- minalaan 17, tel. 2356 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Bollenrapers en pellers gevraagd S. Ros, Hoogeberg Bloembollenland te huur J. Biersteker, De Cocksdorp. Prima Ei genheimers te koop Jac. Zijm, Eierland Tel. 250 Te koop mooi antiek Br. no. 253 bur. v.d. blad Uitverkoop grammofoon platen alleen populair Elec- trohuis BakkerTe koop prima aardappelen Bakker De Instuif De Koog Tel. 216 Te koop z.g a n. witte kinderwagen J. G .H. Hennink, Pelikaanweg, De Koog. U heeft nog Persilemmertjes Wij heb ben nog theedoeken enz. Stuur ze gerust toe p.o g. wat U wenst Gym Oos- terendj. Daalder, Vliestr. of Rentenaar Tel. 227, Geboren Vincent Claude zoon van S. de Lange en A. de Lange-Douma Den Burg, 18 juli 1961 Keesomlaan 18 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Jan Marius M. Ellen—Verheijen S. Ellen Tonny De Waal W31 Texel 20 juli 1961 Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van onze zoontjes en broertjes Marius en Gep P Brouwer A. C. Brouwer— Hooimeijer Joost en Jan Oosterend, Kerkstraat 1 Texel, 19 juli 1961 Met dank aan God geven wij u kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Adrianus Petrus Wij noemen hem Adrie A. Zijm—Nooy P. I. Zijm en kinderen Den Hoorn 15 Texel, 20 juli 1961. Hiermede betuigen wij allen, namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. G. Stolk L. Stolk— van Leeuwen Oudeschild Allen, die hebben blijk gegeven van hun medele ven en belangstelling tij dens mijn verblijf in bet hospitaal en bij mijn thuis komst, wil ik langs deze weg ook namens mijn ouders hartelijk dank zeg gen. J. C. Stolk Schilderend 64 blauw en wit maat 20 tot 48 vanaf 2,50 oplopend tot 4,25 Mantjes Schoenhandel gevraagd Jac. Bakker, Amalia Tel. 301 Den Hoorn Voor direct gevraagd voor winkel en of huishouding. hoog loon J. P Zuivelhandel De Koog Hulp in de hulshouding gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Siebinga De Cocksdorp Telefoon 234 Kooiman Zn. telefoon 2530 GEVRAAGD om tulpen te pellen. LIST, bloembollenbedrij Kogerweg Wij hebben een grot sortering asbest- engegai vaniceerde platen in alk maten ook voor bijpassen de lichtplaten zijn wij he goedkoopste adres. Ook voer hardboard en zachtboard en alk soorten hout zijn wij he adres. Kom kijken Ka. A. v.d. Vis Zn Wilhelminalaan 17 Telefoon 2356 Te koop gevraagd voor bungalow zomerhuisje. Br. aan Acc. kantra Tuinema en Reij, Den Burg, Texel .tel. 295 Te koop bij inschrijvinj De Waal 47 bewoond do« L. Heerschap. Inschrijfbilje'tten bij P Kalis, Waaldam. Gunning voorbehouden. Zie VVV-rubriek. gevraagd. B. Witte, Kogerstr. 48 f S. Zijm, de Westen Zoekt u een garage schuurtje of iets anden van houtbouw? Kom pit ten. Steeds concurrerend Fa A. v. d. Vis Zi Wilhelminalaan 17 tel 235f GEVRAAGD wegens dienstplicht plm 16 jaar. Wordt mact gemolken. Zondags vrij H. Bas, Witte Engel tel. 2215 GEVRAAGD Hans List, De Koog

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2