doe Wet, 'ÖOEMeeI/ De nachtelijke tocht met „De Dageraad" Kleuterschool De Cocksdorp administrateur, bezorger of bezorgster K.I.-leden gebruikte 180 Itr. koelkast Narcis Carlton mooie pony Wegens sterfgeval is onze zaak 1 uur gesloten Mantjes Schoenhandel maandag na Het ziet er naar uit dat de nachte lijke tocht met „De Dageraad" een groot succes zal worden. Overal op het eiland is het plan met groot gejuich ontvangen en woensdagmorgen, kort na het ver schijnen van „de Texelaar", waren de eerste liefhebbers reeds op het V.V.V.-bureau. „We gaan mee". „We gaan mee", is al ettelijke ma len genoteerd. De organisatoren hebben alle maat regelen genomen die nodig zijn om deze sprookjesachtige tocht te doen slagen. Met de directie van de N.V. TESO is overeengekomen, dat de afvaart plaats vindt om 9 uur 's avonds. De Dageraad zal van een speciale feestverlichting worden voorzien en hiervoor heeft de TEM medewerking toegezegd in samen werking met gemeentewerken. De tocht van het vlaggeschip zal gaan langs de Wadden en over het Marsdiep. Om ongeveer 1 uur hoopt het schip weer in de haven van Oudeschild te meren. Aan boord zal het „gezellig" worden. Het autodek zal worden ingericht als dansvloer en men zal naar hartelust de benen van de vloer kunnen halen. Muzikale medewerking zal in ieder geval worden verleend door een Tiroler groep. Deze groep heeft een bijzonder DE „OUDJES" DOEN HET NOG BEST Texelse Boys vieren voetbalfeest Dinsdag a.s., 15 augustus, zal het op het Boys-veld voor de voetballiefheb bers aangenaam vertoeven zijn. Vanaf half twee zal daar de voetbal rollen. Waarom? Omdat op deze dag het nieu we seizoen wordt ingeluid, en we alvast beginnen met de training voor het ko mende glorie-jaar! Om half twee starten de adspiranten met een wedstrijd tegen de adspiranten van Sint George uit Spierdijk. Om half drie treden onze junioren in het veld tegen de Spierdijk- se junioren. En dan volgt om ongeveer kwart over vier de klap op de vuurpijl: twee senioren-elftallen van de Boys zul len elkaar met het oude vuur van wel eer bekampen. De elftallen zullen er als volgt uitzien: WIT: doel: A. van Sambeek; achter: Jan Schrama en T. Reij; midden; C. Bakker Wzn., P Zevenhoven en K. Graaf; voor: M. Boogaard, J. Hopman, D. Witte, kap. Suidgeest en W. Visser. ROOD: voor: M. Bakker Wzn., K. Witte Dzn., kap. Tuyn, C. Riteco en H. van Heerwaarden; midden: Johan Zijm, P. Reij en P. van Sambeek; achter: B. van Heerwaarden en J. Riteco doel: Jaap Schrama. Allemaal tot ziens op het Boysveld dinsdagmiddag a.s. STRANDFEEST TE DEN HOORN Den Hoorn Donderdagmiddag werd door V.V.V.-afd. Den Hoorn het jaar lijkse strandfeest georgamseerd. Het feest is schitterend geslaagd en dat was voornamelijk te danken aan het weer. Zeer vele gasten en Hoornders waren hierdoor naar het mooie strand van paal 9 gelokt, waar het goed toeven was. Voor het maken van strandfiguren bestond van de zijde van de jeugd zeer veel belangstelling: ongeveer 150 meis jes en jongens begonnen om half twee aan het uitwerken van een leuk idee. Net op tijd was de jury klaar met het beoordelen van de mooiste voorstel lingen, toen het snel opkomende water de gemaakte bouwerijen overspoelde en alles weer wegveegde. De eerste drie winnaars waren: Groep 7-8 jaar; 1. Arno de Graaf, Utrecht, „Zeemeeuw boven het strand"; 2. Nelly Siebelink, Amersfoort, Kuiken en wolken; 3. Rieks dus Perron, Koog a.d. Zaan, „De Dageraad". Groep 9-10 jaar: 1. Marcel Bakker, Den Hoorn, „Klomp"; 2. Elly van Nue- nen, Rhoon, „Danseresje"; 3. Liesbeth ter Bruggen, Amsterdam, „Donald Duck". Groep 11-12 jaar: 1 Irene Bakker, Den Hoorn, „Bambi"; 2. Hildegard Glas- macher, Keulen, „Zeemeermin"; 3. Guus de Jonge, Hees, „Robben". Groep 13 jaar en ouder: 1. Kasja Lang broek, Amsterdam, „Meisjeskopje"; 2. Thea Bakker, Den Hoorn, „Zeehonden"; 3. Niek Bakker, Den Hoorn, „Nieuwe haven". De kleine kinderen deden spelletjes, en allen hebben volop genoten. De schatgraverij ging eerst met een vlot tempo, want in een ommezien wa ren er 8 van de 13 prijzen te voorschijn gehaald, waarvan Marian Boer de eerste was. De andere prijzen werden heel laat of geheel niet gevonden. De hoog ste prijs, ƒ10,was voor Wil Doore- maal. De jeugd kreeg nog een versnapering aangeboden en bij de bunker van Gerrit Coevert werden de prijzen uitgedeeld. Het middagprogramma was hiermee ten einde. 's Avonds werd niet, zoals eerst afge sproken was, strijden voor de jeugd gehouden, maar op het veld bij de Jan Drijverschool schaarden zeer velen zich om de ladder van acrobaat Ber nardo, die een serie prachtige nummers luchtacrobatiek uitvoerde. Het feest werd besloten met de lamionoptocht achter het fanfarekorps D.E.K. Het V.V.V.-bestuur kan terugzien op een prima geslaagd strandfeest. aardig programma en de deelnemers wacht dan ook een sprookjesachtige tocht. Het wordt geen jodelgezang in de bergen maar op het water. Voorts is er een muzikale aanbieding van een A-B-C-kwartet, dat eveneens voor nop pes wilde spelen. Al die „voor noppes"- mensen hebben het doel voor ogen: „Het museum moet er komen". Ook een derde dansorkest zal mede werken De deelnemers hebben beloofd reeds maandagmorgen te gaan duimen voor goed weer. Want als het weer de ini tiatiefnemers in de steek laat, zal deze bijzondere nachttrip geen doorgang kunnen vinden Dit zal dan via de V.VV.-bureaus worden bekend ge maakt. Liefhebbers, die deze night-cruise mee willen maken, raden wij wel aan heden nog een plaatsbewijs te halen bij de V.V.V.-kantoren. De beschikbare plaatsen zijn beperkt. Wij wensen alleen een goede vaart en die goede vaart is bij TESO in goede handen. GEEN WONINGNOOD? In de Warmoesstraat te Den Burg staan een paar kleine woningen al en kele weken leeg. De laatste bewoners zijn vertrokken en de huisjes zullen worden afgebroken. Enkele vakantiegangers hebben deze lege woning de afgelopen week ge bruikt voor onderdak. In plaats van een kampeerterrein op te zoeken hebben zij in de lege woning hun bed gespreid. Donderdagnacht werd de politie ge waarschuwd, maar de knapen waren na aankomst van de sterke arm reeds ver dwenen. Ongetwijfeld zeggen zij in hun woonplaats. Op Texel hebben ze geen woningnood. HET GEZAMENLIJK CONCERT VAN PRIMA GEHALTE Donderdagavond werd in de Wezen- tuin het eerste concert gegeven door de gezamenlijke zangkoren en het Konink lijk Texels Fanfarekorps. Het geheel stond onder leiding van.de heer C. Rijf. De nummers die gebracht werden, waren stuk voor stuk prima. Begonnen werd met de mars Trafalgar van W. Zehle. Deze openingsmars werd ver zorgd door het orkest. Van de nummers die gezamenlijk werden gebracht heeft het publiek bijzonder genoten. Het is onbegrijpelijk dat voor een dergelijk concert de belangstelling zo gering is. Degenen, die het programma nog willen horen kunnen donderdag a.s. een be zoek brengen aan de Wezentuin. Dan zal namelijk hetzelfde programma worden gebracht. De samenwerking van de Texelse verenigingen verdient alle lof en als dan het gebodene ook nog van een prima gehalte is, is het zeer zeker geslaagd. DE KOOG KEEK OMHOOG Nadat als gevolg van de sterke wind een voorstelling van Bernardo's lucht acrobatiek moest worden afgelast, trok de laatste avond aanzienlijke belang stelling. Na enige staaltjes clownerie, waarbij de jeugd zich kostelijk amuseerde, werd een telepatisch nummer gebracht. Met dichtgepleisterde ogen en bovendien ge blinddoekt werden op verbluffende wijze onthullingen gedaan aan de hand van papieren door drie, uit het publiek gekozen, heren in enveloppen gesloten. Van één van deze heren werd zelfs het complete adres met huisnummer door Bernardo opgegeven. Tenslotte kwam het eigenlijke tra- pezewerk,, waarbij meerdere nummers getuigden van een voortreffelijke li- chaamsbeheersing. Vooral het slotnum mer was bijzonder gedurfd en knap. Het was al met al voor badgasten en plaats genoten een plezierige verpozing onder een prachtige avondhemel. Jammer alleen dat zovelen de voor stelling „goedkoop" wilden zien en zich achteraf hielden toen om een kleine geldelijke bijdrage werd gevraagd. Deze „goedkope" houding van een deel van de toeschouwers had weer tot ge volg dat door de artiest te veel woorden aan het financiële aspect moesten wor den gewijd. Z.D.H.-NIEUWS De indeling ziet er voor het eerste als volgt uit: Afd. 3 J: Helder 5, De Koog 1, N. Niedorp 3, SRC 2, Succes 4, Vesdo 2, Watervogels 3, ZDH 1 en Zeemacht 2. Deze week is het TV-toestel gewon nen door de heer W. J. Netelenbos te Eindhoven. In een stad van de TV- toestellen dus nog een toestel extra. Het was deze week slagzin nummer 6, die getrokken werd. ANDERHALFJARIG KIND OP HET NIPPERTJE GERED Er is blijdschap in het huis van de familie M. Witte aan de Hoorndervveg. Hun kleine jongen, anderhalf jaar, is donderdag op het nippertje van de ver drinkingsdood gered. De peuter was bij huis aan het spelen met zijn broertje. Toen de heer M. Witte op zijn brommer aan kwam, liep één der kinderen vader huilend tegemoet. De heer Witte wist vlot te handelen. Hij rende naar de slootkant en haalde de kleine dreumes er uit. Vrijdagmorgen vertelde ons de gelukkige moeder dat de kleine geen letsel had ondervonden. DRAGLINE GEKANTELD Deze week heeft aan de Schansweg een dragline van de firma Daalder uit Alkmaar een duikeling gemaakt. Op de plaats is kort geleden een duiker ge plaatst en hierdoor gingen enkele ku bieke meters zand aan de rol. De zware machine kwam in de sloot terecht. Ge lukkig bevonden zich geen personen in de cabine. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Hoorn: no. 381, A. W. Bakker, Breemhoeve H 128; no. 301, Jac. C. Bak ker, Landb., Amaliaweg H 14; no. 371, J. Bakker Jzn., veehoud., Jonkersbergen H 129; no. 332, Aann. comb. Van Oord Texel, Uitv. H. Blokland, Dorpsstraat; no. 352, Aann. Comb Van Oord, kantoor nabij 't Horntje; no. 312, Rijkswaterstaat Aanleg nieuwe veerhaven, Techn. ambt. L. J. Weijdt, dir. keet nabij de woning R.W.S. GESLAAGDE BRADERIE TE OUDESCHILD Het tuinfeest, dat te Oudeschild ge houden zou worden, mag dan in het water zijn gevallen, de Braderie-organi satoren mogen toch terugzien op een geslaagde actie. De Braderie ten bate van de restau ratie van de Hervormde kerk, die op het schoolplein zou worden gehouden, moest worden afgelast, maar gelukkig was er wat te versieren in dorpshuis 't Skiltje. De Oudeschilders hebben zich van hun beste zijde laten zien, want zij heb ben bruto ƒ1500,bijeen gebracht voor de kerk. Diverse verlotingen zijn gehouden en reeds vele winnaars hebben de prijs in ontvangst genomen. Er is nog een blauw lot no. 856, waarop staat Her vormde kerk. De bezitter van dit lot kan een wandkleed afhalen. STRANDFEEST TE DE KOOG Voor de tweede keer heeft de Oranje vereniging in dit seizoen een strandfeest georganiseerd. Kon de vorige keer door het slechte weer het maken van zandfiguren niet doorgaan, ditmaal was het uitzonderlijk mooi weer en daardoor een waar ge noegen om op het strand te zijn. Groot was het aantal deelnemers voor deze wedstrijd en weer bleek dat onder de jeugd veel kunstenaars zijn. De jury had geen gemakkelijke taak. Voor verschillende leeftijdsgroepen waren er mooie prijzen, die dankbaar door de winnaars werden aanvaard. Hierna volgde het schatgraven. Ruim 200 kinderen namen hieraan deel en telkens klonk er een luid gejuich, als één der kinderen een schat naar boven haalde. 's Middags kwamen de kinderspelen aan de beurt. Het sportveld was hier voor welwillend afgestaan. Ook deze zijn uitstekend geslaagd en menigeen mocht met een mooie prijs naar huis gaan. Tenslotte werd 's avonds de lampion optocht gehouden, waarvoor „Excelsior" van Oosterend zijn medewerking ver^ leende. Het was weer een prachtig ge zicht die lange stoet met honderd lam pions. Voor de origineelste en mooiste lampion of groep waren mooie prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs ging naar het Bosvarken. De le prijs kregen de Zwolse blauwvingers, de 2de prijs was voor „de nieuwe oogst". Van de enkelingen was de mooiste het kerkje van Den Hoorn, wat prachtig was nage maakt, de 2de prijs Haan op 't nest, ter wijl er nog een paar kleine prijzen ge geven werden voor andere leuke lam pions. Zo behoort dit feest ook weer tot het verleden en roepen de juryleden elkéar een tot weerziens toe in het volgend jaar. VERLOTING PAARDENSPORT H. Barhorst eigenaar van veulen Donderdagavond werd in hotel „De Oranjeboom" de trekking gehouden van de verloting van de Vereniging voor Vrienden van het Paard. Notaris Broekema heeft zevenentwintig prijzen bekend gemaakt. Voor deze trekking bestond flinke belangstelling. Een ieder was nieuwsgierig wie de hoofdprijs, een veulen, zou winnen. Het duurde lang voordat de eerste prijs uit de bus kwam. Mevrouw Kool haas, Ada van Hollandstraat, Den Burg, werd winnares van een ooilam, lot nr. 1320. Misschien dat het lam reeds bij haar in het bleekje loopt. Eindelijk kwam de prijs uit de bus. Lot nummer 1189 was voor het merrie- veulen. Het lot was in bezit van de heer H. Barhorst, Pontweg. Paardensport mensen togen naar zijn huis om hem de heuglijke mededeling te doen. Ze moes ten echter wachten tot hij zijn dagtaak er op had. Om tien uur kwam de heer Barhorst van de melkfabriek en na eerst thuis te zijn geweest, kwam de winnaar de zaal binnen. Het lot werd verkocht door mevrouw Zijm. Ook op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: 1868, 124, 440, 1668, 1937, 474, 2136, 1010, 1019, 1880, 31, 2162, 14, 752, 1904, 1078, 1653, 614, 1229, 585, 535, 90, 1173, 419, 1483. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 12 augustus Den Burg, Wezentuin, 19.30 uur Lucht acrobatiek „Bernardo". Oosterend, Sportveld, Spuitbalwedstrijd middenstand-boeren. Zondag 13 augustus De Cocksdorp, 19.00 uur, Sportveld, Veteranenvoetbal. Maandag 14 augustus Den Burg, Wezentuin 10.30 uur, Poppen theater voor de jeugd. Oosterend, Muzieknis, 4 en 8 uur Kin der- en avondprogramma evangelisatie m.m.v. Excelsior en Chr. Mannenkoor. Oudeschild, Haven, 21.00 uur, vertrek „Nachtvaart" Dageraad t.b.v. Texels Museum. Dinsdag 15 augustus Oudeschild, Kinder- en avondprogram ma evangelisatietournee. Den Hoorn, Strijd om de man en de vrouw. De Koog, Sportveld, 19.00 uur Volley- baltournooi. Woensdag 16 augustus De Koog, Kaapstraat, Kinder- en avond programma evangelisatie. De Cocksdorp, 20.15 uur, Lampionop tocht m.m.v. Sinclair-drumband. Donderdag 17 augustus Den Burg, Wezentuin, 8 uur Concert Texelse koren en Kon. Texels Fanfare korps. Den Burg, Sportveld SVT, Fancy-fair t.b.v. S.V. Texel. De Waal, kinder- en avondprogramma evangelisatie. Vrijdag 18 augustus Den Burg, Burgwal, Kinder- en avond programma evangelisatie. e De Koog, land van Kuip, demonstratie Waddenruiters. Den Burg, Sportveld SVT, Fancy-fair Zaterdag 19 augustus Den Burg, Sportveld SVT, Fancy-fair WOENSDAG WEER ZANGDIENST TE DE KOOG Woensdagavond om half negen wordt weer een gezamenlijke Nederlandse en Duitse zangdienst gehouden in de Herv. kerk te De Koog. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Extra collecte voor de eredienst Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur ds. Wolfensberger Donderdagavond 8 uur samenzang in de kerk van Den Hoorn. De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur Eerw. heer Veldhuis 20.00 uur Eerw. heer Giethoorn Jeugddienst De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg 20.00 uur Jeugddienst met C.J.V. Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Collecte Restauratie kerk Oudeschild Oudeschild 11 uur ds. Beerthuis DUITSE DIENST Den Burg 8.45 uur ds. H. Herfkens uit Oberhausen, in de Herv. kerk De Koog 21.15 uur ds. H. Herfkens in de Ned. Herv. kerk GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. De Lange 19.30 uur ds. A. Plaatsman van Amsterdam Oosterend 10 uur ds. A. Plaatsman 19.30 uur ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur ds. D. Vreugdenhil, Zwolle GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 10 uur br. C. Inja Aitico "Kern'.' een wös- machine van grote klasse voor een bescheiden prijs. Langzaamwasser (agita tor). BAKKERS IJZERHANDEL De Here verblijdde ons met de geboorte van een zoon en broertje Cornelis K. van Strien J. van Strien—Kreeft en kinderen Texel, 8 augustus 1961 Oesterstraat 15, Oosterend TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Onze maatkleding bevor dert Uw zelfvertrouwen. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Wij hebben een grote sortering zacht- en hard board, tegelboard, massa- nieten enz. enz. tegen concurrerende prijzen. Franco thuis. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 2356 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn., Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Grote sortering hout, schroten, latten, ge schaafde en geploegde ribben, asbestplaten, ge galvaniseerde en licht- platen. Franco thuis. Con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 2356 Te koop racefiets en elektr. fornuis. Gasthuis straat 38, Den Burg. Te koop eiken ledikant met spiraal f 15,—. Te bevr. Burgwal 22. Soep- en braadkippen te koop. H. Zijm, War moesstraat 6. Te koop gevr. wandel wagentje in goede staat. Beatrixlaan 15. Te koop goed onderh. opvouwbare kinderwagen. Warmoesstraat 21. Te koop Vlaamse reuzen Krielhanen Andalusiurs en zijde-hoenders. H. Th. Koorn, De Dennen. Biedt zich aan net meisje als hulp in de huishouding voor enige dagen per week Adres bur. van dit blad Te koop 2-p ledikant met spiraal en bedstel.M. Dros—Roeper, de Zes 3 Aangeboden Solex en jongensrijwiel voor Ift. 10 a 1! jaar. Lafeber, Schil derend 17. Wij hebben steeds de Persilcadeaux voorradig. Stuur ons de emmertjes, ook los, p.o.g wat u wenst Gymv. O'end p a. J. Daal der Vliestr. of Rentenaar Heden overleed in Huize „Irene" onze beste broer, oom, be- huwd-oom en neef Alex Koning in de leeftijd van 80 jr. Namens de fam. W. J. de Waal-Koning. Den Burg, 11 aug. 1961 De teraardebestelling zal plaats hebben op dinsdag 15aug. 1961 op de alg. begraafplaats te Den Burg. Vertrek van het sterfhuis te 2 uur. Heden ging in de volle overtuiging des geloofs van ons heen onze innig geliefde man vader, behuwd- en grootvader Klaas Mantje echtgenoot van P. de Waard in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam P. Mantje-de Waard Zwanenburg, 10 augustus 1961 Condolatie-adres Hogerstraat 6, Der. Burg De rouwdienst wordt gehouden maandag 14 aug. 1961 om 1,30 uur in de Doopsgezinde kerk waarna begrafenis op de alg. begraafplaats te Den Burg. Bij deze beluigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bi; het overlijden en de teraardebestelling vanonze beste broer en oom Reijer Witte |.Pz. Namens de familie Wed A Hin-Witte Den Burg, augustus 1961. Voor de vele blijken van belangstelling bij het over lijden van onze lieve zorg zame man, vader, behuwd- en grootvader CORNELIS BOOT ondervonden betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam W. Boot—Mantje Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele attenties die wij mochten ontvangen bij ons zilveren huwelijksfeest. B. P. Paagman E. Paagman—Witte en kinderen Eierland, Texel de school begint dinsdag 15 aug. a.s. GEVRAAGD ook voor winkel. Br. no. 262 bur. v.d. blad De Helderse Courant vraagt voor De Koog Aanmelden Koningstr. 64, Den Helder, tel. 2345 Vanaf 15 augustus zul len de uren van opgave voor inseminatie weer zijn als voor het seizoen dus op de werkdagen 's mor gens tussen 8 en 9 uur en zaterdags i.p v. zondags 's avonds tussen 6 en 7 uur welke dieren dan in dien mogelijk nog 'savonds worden geïnseminecrd Tevens tijdelijke hulp gevraagd vanaf 29 aug. lol 12 sepl. voor werkzaam heden in de stal in ds morgenuren. Het Bestuur. TE KOOP wegens aanschaf 1000 Itr koelkast van fa Schoorl in goede staat. Banketbakkerij Carel Schulte, Weverstr. 90, Den Burg Tevens vragen wij per half september banketbakkersbediende GEVRAAGD D.N.I, enkele en dubbele sneeuwklokjes Bloembollenbedrijf |n. Lisl De Koog, Texel TE KOOP oud 2'/2 jaar, onbetuigd zeer mak. Klumper-Eelman, Ruige Hoek H 82a Den Hoorn

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2