hups BELEGGINGSREKENING 3,5 ,De jaren waarop wij wachten 9 Uitslag Museumpuzzel RIJKSPOSTSPAARBANK GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Den Burg: Gevonden: Wieldop lelijk eendje; rode portemonnee met 15 cent; beige hand schoen, marokkaanslederen damestas, kinderhaarspeld; portemonnee met 75 cent; beige handtas waarin portemon nee met geld en filmrol en andere da mesbenodigdheden; kinderhemdje en blousje; doublé damesarmbandhorloge; lederen portemonnee met 2 postzegels van 4 cent; grote beige lederen porte monnee met f 7,38; sandaal; rode porte monnee zonder inhoud; blauwe bad- schoen met witte zool; NL-spatlap van scooter of auto; sleutelring met zes sleutels; zwarte regencape; bruine jongensportemonnee met foto's 21 ct en oude munten; zilveren rijksdaalder; bruinlederen portemonnee met 2,65 en spelden; bruinlinnen schoudertas met groene trui; plastic tas met wasgoed; beige zijden dameshandschoen; beige damestrui, bruine kinderjas (in zak portemonnee zonder inhoud); veelkleu rige handdoek; witte sjaal; rode auto ped; groenlederen knipportemonnee m. 5 cent en bios-kaartje; bruinachtige he renportemonnee met enig geld en re tourbiljetten boot; groen ribfluwelen damesjasje; twee badmintonrackets, wit met blauwgestreepte handdoeke en on derbroekje. Verloren: beige met groen vest; wit babyschoentje; gele plastic portemonnee met 3 of 4 tientjes en enig kleingeld; lederen voetbal in blauw-wit net; grijs wollen gebreide sjaal; polshorloge merk Ancre, rekbandje, scheur in glas; rode en geelzwarte ballpoints; bril met brede lichtgekleurde montuurarmen; heren- portemonnee met ongeveer f 130.-; bl. nylon regenjas; portemonnee rood met 4 bankbiljetten van 25.-; zonnebril met geslepen glazen; grijze herenportemon nee in een hoes; grijze regenjas; blauw gestreepte badbroek, olieflesje, hand doek in een zwarte capuchon; doublé langwerpig polshorloge „Centra", beige perion bandje; meisjes bril met lichtbr. montuur; bruinlederen portemonnee m. f 35.-; dubbele zijden halsdoek; bruin lederen portemonnee met f 22,50; por temonnee zonder inhoud; rood kinder jasje; lichtgroene damespantalon; dou blé dameshorloge merk Pontiac; pak verzendgoed zonder adres; rode heren- portemonnee met f 100 en koffersleu tel; grijze 8 weken oude poes; donker bruine portemonnee met ongeveer f 150 en Duits geld; lichtbruine herenporte monnee met f 9,90 en postzegels; gou den trouwring; beige kinderschoentje, marokkaanslederen portemonnee met f 10,10; bruinlederen portemonnee met ongeveer f25.; donkerblauwe heren zwembroek in donkere handdoek; licht bruine marrokaanslederen damesporte monnee met foto't en 1 cent; blauwe badtas met 2 zwempakken, handdoeken en bal; 94 safe-kaarten nr. AQ 020607 t.m. AQ 020700; ronde tuintafel; stalen plat zakmes; beige damesportemonnee met ruim f30.-, foto's enz.; grijs jack; donkerbruine damesportemonnee met ongeveer f 30.- en 3 postzegels van 12. Gevonden te Oosterend: Avondvierdaagse kruis; geel meisjes- vest Verloren te Oosterend: huissleutel; portemonnee met ongeveer f 35.-. Gevonden te De Cocksdorp: paar kindersandalen; paar herensanda len. Verloren te De Cocksdorp rood-bruin kunstlederen jongens jack. Het bureau der Rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur; het bureau te De Koog op werkdagen van 19.00 tot 20.00 uur. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 16 aug. 11.23 en 23.48; 17 aug. 11.46 en 18 aug. 0.14 en 12.10; 19 aug. 0.38 en 12.38. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. MIDDENSTAND CONRTA BOEREN IN OOSTEREND Zaterdagavond heeft in een spuit- voetbalwedstrijd de Middenstand de strijd aangebonden tegen de Boeren. Ondanks de fikse waterstraal waren er aan beide zijden zoveel doelpunten dat er maar niet geteld is en men na af loop niet wist wie nu toch feitelijk ge wonnen had. Bij de boeren was het doelman Nico Dros die ieder doelpunt strafte door de tegenspelers in zijn waterstraal te vangen. Rentenaar bij de Middenstand deed het even kalmer. Dit werd hem noodlottig want twee Boerenspelers ontfutselden hem de wa terslang. Het werd niet alleen een doel punt maar ook een natpak voor doel man Rentenaar. De omstanders genoten van de ko mische situaties en ook verschillende malen van het water, vooral bij doel man Dros, die als het met de water slang niet ging deze weg gooide om zijn handen te gebruiken. Ook op deze goede humoristische avond kwam zo wel voor spelers als het publiek het eindsignaal te vlug. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 aug. (heden) worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht van 13.00 tot 16.30 uur. SPORTNIEUWS SVC Na de zomerpauze vraagt de voetbal weer de aandacht. Zowel het eerste als het tweede komt zondag weer binnen de lijnen. Het eerste speelt deze week thuis voor het Gouden Kruis tegen Watervogels 2. Aanvang 1.30 uur. Watervogels 2 speelt in de reserve eerste klas, dus dit is wel een zeer goede tegenstander. Hopenlijk kunnen wij volledig uitkomen, zodat het dan een spannende wedstrijd zal worden. Het 2de gaat op bezoek bij Zap 4. Ook dit is een mooie wedstrijd voor het tweede. Zap 4 speelt res. 2de klas. Aanvang 2 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het Zilve ren Kruis. De Rijkspostspaarbank biedt thans gelegenheid tot het openen van een beleggingsrekening. Dit is een nieuw soort spaarrekening, die bestemd is voor het inleggen van grotere bedragen. RENTEVERGOEDING De rente bedraagt 3,5%. Het maximum-bedrag, waarover rente wordt vergoed, is vastgesteld op f. 25000,—. INLEGGINGEN De eerste storting moet tenminste f. 1000,—zijn; grotere bedragen afge rond op een veelvoud van f. 100,—. TERUGBETALINGEN Voor het opnemen van bedragen geldt in het algemeen een opzeggings termijn van 6 maanden. Het is ook mogelijk gelden op te nemen zonder inachtneming van de opzeggingstermijn, maar in dat geval wordt de rente verminderd met 1% 's jaars over het opgenomen bedrag gedurende zes maanden. VOORDELEN Een beleggingsrekening biedt een aantrekkelijke en veilige beleggings mogelijkheid zonder koersrisico. Inleg en terugbetaling geschieden op eenvoudige wijze per giro of aan het postkantoor. NADERE INLICHTINGEN Brochures met aanmeldingsformulier voor het openen van een beleg gingsrekening zijn op alle postkantoren verkrijgbaar en kunnen tevens ongefrankeerd worden aangevraagd bij de Van Baerlestraat 27, Amsterdam Maandagavond heeft de puzzelreda: tie een flinke stapel actie-enveloppe van het Texels Museum in de betre fende actiebus gedeponeerd. Het wart de enveloppen waarin puzzelaars oplossing hadden ingestuurd. Diverse inzenders hadden de letfc E vergeten in te vullen van het woo: Ventre. De winnaars werden: numnu 1 de heer R. W. Koolhaas, Ada Hollandstraat 2, Den Burg; nummer Joop van Hoorn, Kikkertstraat 79, Cocksdorp. Zij kunnen in de boekwi kei de prijs afhalen. De vier vogelnamen waren: A hul mus; B ransuil; C ijsvogel; D rotgai Horizontaal: 2 bot; 4 later; 6 lor; 7 lag; 9 mok; kus; 13 vos; 14 mus; 16 mui; 18 eed; geste; 31 ina; 23 gene; 24 geest; 25 27 ventre; 28 sur; 29 geaard; 31 vindi 34 raaien; 36 tenten; 37 o.d.; 38 ge; talmen; 41 aar; 42 re; 43 gr.; 44 46 arm; 47 vakbond; 51 hieraan; 55 57 vak; 59 look; 60 gaan; 62 lol; 64 65 hector; 66n.n.; 68 in; 69 bagger; kat; 71 est; 73 eis; 74 kan; 75 ada; aas; 77 net; 78 tol; 80 er; 81 af; 82 83 tu; 84 pat; 85 nis; 88 water; 92 93 solist; 97 as; 98 de; 99 bosuil; lotion; 105 kermis; 106 terras; 107 109 kieviet; 110 mits; 111 boers; tred; 114 set; 115 heros; 116 tzt; 117 119 del; 120 zie; 121 kot; 123 zog; lid; 126 tin; 127 loten; 129 mal. Vertikaal: 1 tot; 2 bar; 3 tel; 4 lok; 5 rak; 6 8 gum; 9 modern; 10 museum; 12 suiki 13 venten; 14 mees; 15 stsr; 17 inlaj 18 eendenkooi; 19 gg; 20 et; 22 aaaaa 23 agent; 26 pril; 27 vin; 30 dem; ver; 32 bordenafwas; 33 verhinder* 35 nek; 36 tam; 38 gg; 40 non; 41 45 mol; 46 aalst; 48 alter; 49 borst; ok; 52 eg; 53 rabat; 54 angst; 56 lok* 57 vee; 58 ken; 61 pet; 63 lat; 67 68 ia; 72 ton; 74 ka; 75a ad; 77 nat; lis; 84 pil; 86 sol; 87 osirus; ed; 91 korvet; 92 bis; 94 lot; 95 ite 96 tortel; 99 beerze; 100 smid; 101 103 nastuk; 104 koeren; 105 kittig; hoed; 108 prol; 111 bh; 112 ss; 118 120 zon; 122 til; 123 zin; 125 dom; tel; 128 tal. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.& Werkdagen: v. Texel: 5.20 10.40 15.40 v. Den Helder: 6.30 12.00 17.00 6.25 12.10§ 17.15 8.15 13.20§ 18.40 Zon- en alg. erkende chr. v. Texel: 7.40 8.55 14.00 20.30 v. Den Helder: 9.10 15.00 21.30 is van 1 juli tot en met alleen op zaterdag. 16.00 10.15 17.15 7.40 13.10 14 18.15 9.10 11 14.20 1& 19.30 feestdages 10.40 11 17.00 18. 12.00 13J 18.15 19J 26 aug. II EXAMEN ZAAKVOERDER De permanente commissie van stichting voor het examen cooperati ve organisatie- en bedrijfskennis ha ook dit jaar examens afgenomen. Vi de cursus Alkmaar slaagde voor tweede gedeelte de heer C. G. Vlami! van Oosterend. Inlichtingen tot deelname aan d< cursussen kunnen op aanvraag word verstrekt door de secretaris van commissie van toezicht, de heer J, Be gel, Anna Paulownastraat 20, Den Has SV TEXEL Nogmaals maken wij u er op atta dat de Toto voortaan donderdag m<* worden ingeleverd of opgehaald FEUILLETON 15. „Of ik blij ben, eindelijk eens iets, dat de moeite waard is om naar te kijken". „Dat gezegde, de moeite waard, is een complimentje voor mij", plaagde zijn zuster. „Ach, neem me niet kwalijk. Natuur lijk wordt ik een oude zeurpiet, doch ik zal je eeuwig dankbaar blijven voor deze ontdekking". „Zul je om je gemoedsrust denken?" waarschuwde zijn zuster ernstig. „Nee", klonk het beslist. „Ik wil ner gens aan denken. Ik zal mijn gedachten in ieder geval de vrije teugels geven. Het moet heerlijk zijn, met dit kind voor ogen, je verbeelding te laten wer ken. Nee zus, de laatste weken dat ik te leven heb, zal ik tot een feest weten te maken. Wees niet bang dat dit ver trek op een sterfkamer gaat lijken. Al vorens zich het definitieve aankondigt, zal ik mij naar een ziekenhuis laten brengen. Ik wil je niet meer last be zorgen, dan strikt noodzakelijk is". Zijn zuster sloot als in grote pijn haar ogen. „Stop, Harry", zei ze dringend, „doe niet zo cynisch en geef toch vooral de hoop niet zo volledig op". „Waarom zou ik mezelf voor de gek houden, terwijl ik te goed weet, dat mijn geval hopeloos is? Laat het je niet bedroefd maken, beste kind. Ik heb van de wereld zoveel gezien, dat ik bijna een driedubbel leven heb geleid". Dat laatste was in geen enkel op zicht overdreven, want toen Henny zijn reisbeschrijvingen gedicteerd kreeg, ge noot ze van de gloedvolle bewoordingen, waarmee Harry zijn ervaringen, van zijn zwerftochten door de diverse we relddelen vastlegde. Vooral zijn be schrijvingen over opgravingen in Egyp te, vond ze buitengewoon interessant. Het deed haar dubbel verdriet, dat hij juist als assistent bij de opgravingen zijn slopende ziekte had opgedaan. Om dat de diagnose nog niet geheel vast stond, bleef ze zich echter vastklemmen aan de hoop, dat zijn ziekte nog eens een gunstige keer zou nemen. Henny had veel sympathie voor haar werkge ver opgevat en die sympathie was we derkerig, daaraan hoefde ze niet te twijfelen. Ze waren door het dagenlang samen zijn al zeer vertrouwelijk met elkaar geworden. Ze tutoyeerden elkaar al gauw. Wanneer Harry's zuster hen weer eens met een lekker schoteltje kwam verwennen, of met een uitgebreide thee, dan vond ze de twee jonge mensen soms in een druk gesprek gewikkeld, of sa men lachend om een of andere vergis sing, die Henny wel eens maakte, als ze verward raakte in de verschillende details van de pracht en de praal van de Egyptische koningsgraven. Na zo'n reisbeschrijving over tempels, pyramiden en obelisken, waarbij Harry levendig uiteenzette, hoe opgewonden de onderzoekers raakten als er ontdek kingen werden gedaan, kon hij zich plotseling achterover in zijn ligstoel la ten zakken en zeggen: „Ziezo, dat was 3000 jaar voor Christus, laten we nu weer eens een poosje van het heden ge nieten". Als zij zich wilde terugtrekken om het typewerk te gaan doen, liet hij haar meestal niet zonder meer gaan. Dan moest ze gaan vertellen over haar kleine stad, die weliswaar de naam van stad mocht voeren, doch in wezen meer dorps was, dan welke kleine plat telandsgemeente ook. Men kende elkaar met naam en toe naam. Men volgde de levensloop van kinderen en kleinkinderen. Sommigen uit belangstelling, maar velen uit louter nieuwsgierigheid.. Men kende er nog burenhulp en gemeenschapszin, maar ook roddel en verdachtmakingen. Kort om, in feite was men één grote familie, met alle voor- en nadelen van dien. Soms kon Henny bij die vertellingen, met wazige ogen in de verte staren. On danks de tekortkomingen hield ze van de plaats waar we geboren was, en waar ze veel vrienden had. Veel dacht ze aan juffrouw Koosje, die zo dikwijls als een moederlijke vriendin voor haar ge weest was. Juffrouw Koosje was nog steeds in het tehuis en scheen zich al enigermate aan te passen, al geloofde Henny niet, dat ze er voorgoed zou blijven. En zij zou hier ook niet voorgoed kunnen blijven, ook al kon ze het hier, bij die hartelijke mensen, die haar als een lid van het huisgezin beschouwden, best wennen. Haar onderzoekende blik kon echter wel de langzame achteruit gang van Harry's gezondheid bespeuren. Hoewel haar gedachten konden stokken, bij het besef van het vreselijke dat Harry te wachten stond, toch zei haar gezond verstand gelijk, dat deze be trekking maar tijdelijk was. Maar ze had geen spijt, integendeel. Kon haar een mooiere taak opgedragen worden, dan de dagen van een zieke, en zo'n makkelijke zieke, te veraangenamen en op te fleuren? Deze weken zou ze nooit meer ver geten. Ondanks Harry's jeugd bezat hij een ontzaglijke mensenkennis. Ook nu weer liet hij haar even peinzen, om dan met een lachje in zijn stem te vragen, of hij soms mee mocht op reis. Zo schrok op en bloosde schuldbewust. Als altijd waren haar gedachten ook weer even terug naar Hank. Ze kon niet ontkennen dat ze zich nog steeds beledigd gevoelde, over de haar toege dane vernederingen. Jiiist de verfijnde omgang met deze mensen, de grote voorkomendheid, waarmee ze hier in huis behandeld werd, deed haar de verguizing van destijds nog meer ge voelen. Hank had haar toch'maar, als een monster zonder waarde, uit zijn leven geschoven. Zij maakte geen deel meer uit van zijn toekomstplannen, dus moest ze uit zijn horizon verdwijnen. Waarschijnlijk had ze het hem nog ge makkelijker gemaakt, door zo resoluut en zo vlug uit het stadje te vertrekken. Ze wist dat ze kleingeestig dacht, maar toch zou ze hem heel graag van dichö laten zien, hoe goed zij zich al wist troosten. Als een echte gedachtenlezer begre* Harry al weer, wat er in haar omgiE Als een wijze grootvader schudde zijn hoofd en vroeg, of ze Hank nu d niet in een van de Egyptische graft mers kon bij metselen. „Wat denk met welke middelen zou je je rust we terug kunnen vinden?" vroeg hij ha Nog steeds verward had ze hs schouders opgehaald. Ontkennen haar gedachten met Hank bezig war* hielp toch niet. Ze moest toegeven, fi er niets verhevens aan was, om J wraak te denken en aan het feit, om genover de inwoners van het stai haar figuur te willen redden. „Kind", zei Harry ernstig, „ik kan wel een preek afsteken, van hoe weifi waarde de mening van buitenstaand* voor je moet zijn, maar ik weet, dat je nu eenmaal bezeerd hebt gevoi door het gebeurde met Hank. Als ik helpen kan, om je gemoedsrust terug vinden, dan ben ik tot de gekste ding* in staat". Wanneer Harry zo sprak voelde Ha ny zich altijd enige momenten schaamd. Tegenover de dingen, wel) hij persoonlijk te verwerken had, war* haar belevenissen maar een rimpeltje een overigens glad meer. Haar ziet wijze was bekrompen, en toch dan borduurde ze weer verder op fa stramien van haar gedachten. Zij s zichzelf als een soort prinses het stad] binnenrijden, in een der duurste auto en gekleed in een kostbare bontmantel De voor lome Paan Dii «tuk (Wordt vervolgd) Woei ©oec op d. Den DeC

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4