OPENING Lange veld de Rooij DROGISTERIJ SCHOORL rol- f Ook het religieuze boek verdient Uw aandaeht. officiële GULDEN Lederen wanten Voor Colliers isew lm Gebr. Schoen maker paling een pleeggezin fruitmand of schaal Oudeschild Ontwikkelings club Oosterend Voor Meneer van Sint KJ van onze geheel nieuwe parfumerie-drogisterij NU VOOR Dagboeken Overige weTken er is méér bij BUITEN TEXEL GAAN WERKEN? Op de achterpagina van dit nummer treft U een advertentie met bovenstaande aanhef. Enige dagen geleden hebben B. en W. en de raadsleden een bezoek gebracht aan de Hoogovens. Op uitnodiging van de directie van dit bedrijf brengt uw redactie er vandaag een bezoek. In het nummer van zaterdag zul len wij de plannen van de Hoogovens aan gaande Texel publiceren. GROOT DUEL Den Hoorn Zondagmiddag om 2 uur zullen de veteranen van ZDH aantreden tegen het 2de elftal. Dit belooft interessant te wor den. Toegang ƒ0,25 voor iedereen. SPORTNIEUWS S.V.C. Texel a-SVC a 10—0; SVC 1-BKC 3 2—1. Zo is het eerste er dan in geslaagd de beide punten tegen BKC in De Cocksdorp te houden. Het begin was voor S. wel bijzonder hoopvol. Na de aftrap door SVC komt de bal bij Arie en zijn harde schot gaat via een been van de B-back in het doel: 10. B. is echter niet van plan dit zomaar als een Sinterklaascadeautje te geven en weet het spel iets naar de S.-helft te verplaatsen. Toch weet S na een half uur de voorsprong te vergroten. Nico, weer ijverig als altijd, geeft een prachtige bal door de backs heen naar Maarten Na een snelle ren weet Maarten de B-doelman onhoudbaar te passeren: 20. Enkele zeer gevaarlijke B- aanvallen worden opgezet en écn daarvan brengt de stand op 21. Na de thee werd het spel van beide elftallen aanzienlijk minder. Er was veelal wat heen en weer getrap. Ook de stemming binnen de lij nen raakte steeds lager. B. trachtte met alle middelen de achterstand in te lopen, maar zag geen kans ook maar één goed schot te lossen. Zo kwam dan het einde met een 21 zege voor SVC. Z.D.H.-NIEUWS Zondag kreeg ons eerste leider Zeemacht op bezoek. De start was erg slecht: na een kwartier stonden de marinemannen met 30 voor. Eindelijk kwam er rust in onze ploeg en begonnen we met een serie goede aan vallen. Een Zeemacht back stompte een hard schot uit het doel: penalty en doelpunt. Luide aangemoedigd werden we steeds sterker. Enorm groot was de vreugde toen het 32 werd. Het was jammer, dat 5 min. voor de rust Zeemacht een misverstand in onze ach terhoede afstrafte, rust 42. Het was jammer, dat Hans zijn mond niet kon houden toen Lolle vallende de bal pakte en 2 Zecmachtspelers hem de bal ontfutselden en er 52 van maakten. Hans werd naar de kleedkamer verwezen. Zeemacht maakte nog 2 goals en het werd: 72. De adsp. verloren met 60 van De Koog. CURSUS MACHINAAL MELKEN De cursus machinaal melken begint a.s. vrijdagmorgen om 10 uur in het dorpshuis te Den Burg. Zij, die de cursus willen volgen, maar zich nog niet hebben opgegeven, kunnen zich dan alsnog aanmelden. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Duinranders-Texel 01; Texel 2-Zeemacht 3 20; adsp.: Texel- De Cocksdorp 100; Oosterend-Texel b 32. Texel 2 heeft in een goed gespeelde wed strijd 2 belangrijke punten weten te bemach tigen. Het spel rolde over en weer, waarbij veelal met goede combinaties een aantal aan vallen werden opgezet Jammer, dal voor de afwerking te veel tijd nodig was, zodat de verdedigingen op tijd konden ingrijpen. Na 'n half uur slaagde Piet Roeper er in, na flink doorzetten, de Z-defensie te passeren: 10. Het leek er op, dat Z. gelijk zou komen, toen Texel een strafschop tegen zich kreeg: Jac. Stammes dacht er anders over en wist het las tige schot klemvast te stoppen. Nog voor de rust maakte een Z.-vcrdediger een fout in het beruchte gebied. Piet nam de strafschop zui ver en het was 20. De 2de helft ongeveer hetzelfde beeld met Texel gevaarlijker. Tweemaal raakte de bal de staander. Tegen het einde werd Z. wat sterker. Frans voerde z'n mannen aan. Z.-aanvallers speelden wel aardig, maar konden ons doel niet benaderen, terwijl in laatste instantie Jac. Stammes het geheel prima afsloot. Een pittige wedstrijd onder goede leiding van de heer Zeegers. Adsp. a was te ^terk voor de Cocksdorpers; voor de rust te veel gepeuter: 30; na de rust beter op schot. Het werd 100. Een compliment voor de C-jeugd. Ze bleven tot het einde hun best doen. B. verloor in Oosterend. Ze hadden pech, omdat de keeper er niet was Ze waren in het veld niet de mindere, maar doelpunten konden ze niet maken Texel 1 heeft de lastige uitwedstrijd tegen Duinrandcrs met het kleinst mogelijke ver schil gewonnen. In de voorhoede is het nog niet zo als in het begin van de comp Laten we hopen, dat dit zich spoedig zal herstellen. In de 2de helft wist Texel uit een door de keeper teruggeslagen corner, waarbij Wim de opgevangen bal ineens inschoot, de leiding te nemen. Een volgende maal stond de staander in de weg. Intussen 2 belangrijke punten zijn binnen Handbal: Uitslagen senioren: HVS-Texel 64; N Niedorp-Texel 25 Junioren: Texcl- CSV 3—3; Texel-JHC 2—0. S.V.O.-NIEUWS Zaterdag hielden de adspiranten de punten thuis. Texel b verloor met 32. Jongens, hoe zit het toch dat jullie zo laat op het veld zijn. Donderdags staat het elftal al in het kastje; ook de tijd. Kijken jullie daar wel naar? Bij onze junioren was ZAP gelukkiger. Wim wist een doelpunt te maken. Eindstand 21 voor ZAP. Oosterend 1 nam 2 punten mee van Vesdo. Door Jaap en Gerrit een ongekende 20- voorsprong. Dat Vesdo nog wist in te lopen, was voor een groot deel aan nonchalance van de achterhoede te danken. Zal het nu de vol gende maal ook weer zo gaan? A s. zondag zijn het eerste en jun. vrij. De adsp. ontvangen ZDH a om 3 uur; de wel pen spelen waarschijnlijk om 2 uur tegen ZDH-welpcn. Nogmaals, jongens, let op het kastje. Komen we vrijdag weer op de training? S.V. DE KOOG De adspiranten speelden tegen Den Hoorn en wisten te winnen met 80. Goed gedaan, jongens, maar jullie moeten nog wat meer samenspelen. Zaterdag moeten jullie naar Texel b. Dat wordt de klap op de vuurpijl. Het tweede speelde zondag vriendschappe lijk tegen SVC Jammer dat SVC met 8 man was 3 man van ons erbij en de wedstrijd kon beginnen. Zondag speelt het eerste thuis tegen Succes 4; het tweede speelt tegen Oudesluis uit. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 heeft in de thuiswedstrijd tegen AGSV 1 de punten op het eiland kunnen hou den De Boys kwamen wel goedkoop aan de leiding, want bij een schot van P Hopman, ging de bal via zijn handen langs de binnen kant van de paal: 10. Na een half uur was het dezelfde speler, die na een goed aange geven bal van H. Witte keihard en onhoud baar in de rechter benedenhoek schoot. 20. In de stand van 20 kwam, ondanks een AGSV-offensicf, na de rust geen verandering meer. Boys 2 was op bezoek bij Watervogels 5 Nadat de rust met blanke stand was ingegaan, wisten M. Witte 2 maal en G. Witte 1 maal de uitstekende keeper van Watervogels kans loos te passeren. De Boys-verdediging heeft in deze wedstrijd geen moeilijk werk te verrichten gehad, waardoor zij met een 30 overwinning huiswaarts keerden. De junioren waren bij Helder b op bezoek en zagen kans om 2 maal een achterstand in te lopen. Hier werd de cidnstand 22 Adsp a speelde tegen Boys b en won: 61. Terreindienst: A. Zevenhoven en A. Barhorst. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES Voor behang naar Koeper Tel. 2264 Onze maatkleding geeft u iets persoonlijks, wat Uw zelfvertrouwen bevor derd. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, teL 3615. Elke week op Texel. Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor <iw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 20 grote verse eieren voor ƒ2,50. Bakker, Waalderstraat. Lift gevraagd voor oudere dame, richting Zwolle. H. de Jong, Brink 26, De Koog. Te koop prima gitaar, 20,en nieuwe fotobox ƒ12,50. J. Zwan, De Koog, tel. 312. Te k. accordeon met pianoklavier en 12 bas sen, merk Mirandelli. van Wilsum, Ada v. Holland- str. 15, Den Burg Te koop z.g.a.n. Philips bandrecorder de luxe, compleet, onder garantie. Na 6 uur. J. Dooren, Gasthuisstraat 6, Den Burg, Texel Te koop jonge kippen vanaf 2,75. Oude kippen worden ingeruild. P. Keijser, Gravenstr. 20, Den Burg, tel. 2165 Te koop aangeb. i.pr. st.z. driewielfietsje. A. J. Verhoeve, Kogerweg K 46, De Koog Te k. 2-pers. ledikant, spiraal en veren schud- bed, 2 leunstoelen, wrin- gerbok. Te bevr. 's mid dags van 4 tot 6 uur. K. Roeper, Hoornderweg B 111 Te koop kinderwagen gecomb. met wandelw.; gevr. autoped m. lucht banden. Schilderend 132, tel. 2272 Te koop partijtje prima haverstro. GP Witte, De Nes Wie wil zindelijk poes je. E. Rozenboom, Zwaan straat 1 Prima whippet pups, 12 weken, prijs billijk. A. Witte, Molenstraat 34 Op donderdag 30 no vember hopen Opa en Oma J. A. Barhorst en A. Barhorst-Dijker hun 45-jarig huwelijks feest te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mo gen blijven, is de wens van hun dankbare klein kinderen: Willie, Agnes, Corrie, Anneke, Theo en Fanny van der Meer Polderweg 15, De Waal. Haal 't bij J. P. Voor de Sint Kikkers en muizen 3 voor f 0,25 Geree 'schap 2 voor f 0,25 Munten 5 voor f0,25 Choc, beestjes 1 '/2 ons voor f 0,69 Fondant borstplaat 2 ons voor f 0,49 Speculaas 500 gr. voor f 0,89 Amandel speculaas 250 gr voor f 0,49 Chocolade letters, melk en puur f0,60 motorkappen gordels bagag tassen enz. M. A. J. VONK armbanden, broches, rin gen en oorclips. Slaagt U bij J. P. Stam voor kleine mensen met sportieve wensen Dros' Magazijn 0 ga er eens kijken bij daar vindt U veilige en nuttige geschenken voor tedere auto veiligheidsgordels autokachels mist en bermlampen schuimrubberen zit kussentjes anticondensdoeken helderzichtschermen looplampjes ruitensproeiers sleepkabels N L platen auto sponzen bloemvaasjes ruitenwasser met reservoir Ook 's avonds geopend Den Burg Tel. 2367 Geef met Sinterklaas een lekker bosje 't Vispalies De gehele week tot 9 uur geopend. Telefoon 2598 1000 en één cadeautjes Vindt U bij J P. Stam Kleuterschool 't Mierennest 0e Koog Bij de Sinterklaasviering op 5 december te I 30 uur zijn ook jongere kinderen met de moeders welkom De Vereen. „Pro Ju- ventute Zaanstreek" Stationsstraat 53, Zaandam zoekt voor 2 broertjes van van 3 en 4 jaar Gedacht wordt aan een gezin met schoolgaande kinderen liefst inDe Cocks dorp of omgeving Brieven te richten aan Mevrouw E. Lefferman Wiersma Kon julianaweg 33 Zaan dam. Een goed gevulde is voor oud en jong altijd een welkom geschenk. MAAS' Groentenhandel Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815 ASSURANTIEKANTOOR Ger Dros Bz. De Koog, Tel 02228-351 Verzekerd U goed en niet duur en bemiddeld tevens in hypotheekzaken. Wij komen ook bij U. 29 november om 8 uur in 't Skiltje Lezing ploeg- stoffen met dia's en lapjes. Zaterdagavond a s. zal de heer Hennephof een lezing houden over Griekenland. Dia's zullen het gespro ken woord vergezellen De avond wordt gehouden in het Centrum. Aanvang 8 uur Pastel kleurige nesten schalen melkbekers, kop en scho tels enz, In grote verscheidenheid bij J. P. Stam Partij van de Arbeid afd. Den Burg. Herinnerd wordt aan de algemene ledenver gadering in Hotel Lakeman op a s. donderdag, aanvang 8 uur. Hier kunnen o.m. kandi daten worden gesteld voor de a.s gemeenteraadsver kiezingen. Kinderdriewielers Autopeds Kinderrijwielen Zaklantaarns Rijwiellampen enz. M. A. J. VONK Ter overname aangeboden zo goed als nieuwe dubbele elek. trein compleet met extra toe behoren. Peeters, De Koog Geef de jongens een slee schoolbord, rolschaatsen tafel en stoeltjes en alle Jumbo spelen Vindt U bij J. P. Stam Sterke kinderkrui- wagentjes Vindt U bij Gebr. Schoenmaker Den Burg, Tel. 2367 (groot en klein) overhemden terlenka tricot-nylon ton sur ton geklede streep-dessins moderne weekend overhemden zelfbinder en sokken bij elkaar passend in geschenkdoos pullovers, wol en Shetland sportieve truien geklede vesten riemen verpakte bretels en mouwhouders moderne pyjima's warme shawls hoeden, ook Robin Hood-modellen sportieve petten grote kollektie zakdoeken, verpakt verpakte stofdoek en werkdoekje voor de auto textelh u s ff^i Morgen, donderdag 30 november, des middags om 2,30 uur leder, die een kijkje wil komen nemen in de zeer modern ingerichte winkelruimte met een belangrijke sortering van alle bekende cosmetische merken, is van harte welkom 1 gedipl. drogiste Weverstraat 20 telefoon 2591 Den Burg BIJ AANKOOP VAN TWEE PAAR ARMSTRONG ENKALONS De mooiste dameskous, sterk en elegant In gevarieerde herfsttinten. Wij hebben elke kous voor u in de juiste lengte, met uitstekende pasvorm. Gegarandeerd eerste kwaliteit. HELANCA CRÊPE naadloze stretch, normale prijs per paar 3.50 S O I R E elegante extra fijne avondkous, normale prijs per paar 3.50 SPORT sterke, sportieve wandelkous, normale prijs per paar 3.50 Deze Armstrong Propagandaverkoop geldt vanaf 29 november t/m 5 december 't Is bij Wij laten enkele in voorraad zijnde werken volgen. Ds. W. Schouten, en ds. S. de Vries: „Avondzegen" 9,75 J. H. Bavinck: „Geloofsblijheid" 8,90 Ds. G. N. Lammens: „Ontmoetingen" 8,90 Dr. C. Gilhuis: „Dagfinale" 5,90 Ds. J. J. Knap: „Geplukte aren" 6,90 H. Giesen: „Vijf minuten" 7,90 Ds. Overduin: „Venster op het leven" „12,50 Ds. H. A. Visser: „Vijf broden, twee vissen" 4,90 Ds. Gabe van Duinen: „Mens durf te leven" 2,50 Dr. Bovet: „Christen zijn in deze wereld" 6,— Dr. W. Banning: „Kerk en communisme" 4,75 Dr. H. Kramer: „Het vergeten ambt in de kerk" 8,90 Frits Mehrtens: „Kerk en muziek" 3,90 Wereldraad der Kerken: „Het licht der wereld" 1,75 Okke Jager: „Zegen U zelf' 4,95 idem: „Feest op feest" 3,90 idem: „Jeugd en evangelie" 3,90 idem: „Onder Gods hoogtezon" 2,50 idem: „Worden als een kind" 2,50 Henk de Jong: „Een preek zus, 'n preek zo" 3,90 idem: „Kerkbank in, kerkbank uit" 3,90 Prof. Dr. G. C. Berkhouwer „Het licht der wereld" 6,90 Ds. Overduin: „Tact en contact" 7,90 J. J. Buskes: „Hoera voor het leven" „11,50 Ds. A. G. Barkey-Wolf: „Hoe vindt U dat er gepreekt moet worden?" 6,90 Ds. W. A. Visser van 't Hooft: „De vernieuwing van de kerk" 7,25 Parkstraat 10 - telefoon 2058 - Den Burg

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 2