Albert Hesp heeft de lekkerste KAAS! baby- EDAMMER I Albert Hefijn Toch nog liefde JONGE GOUDSE BELEGEN GOUDSE BELEGEN GOUDSE IOO GRAM JONGE LE1DSE Zwaluuen Den Hoorn vierden dertigjarig bestaan UITROEIEN NI EI HARDE HAND'.!1. een vr. kracht Kalkoenen een kalfvaars SP VERB. een pittige jongen Drukkerij Texelse Courant Uw olieman GAS-depöt F LIT SER van 2.60 1 p PP LICHT Den Hoorn Toen 5 jaar geleden de Sportvereniging Zwaluwen Den Hoorn haar zilveren jubileum vierde, deed zij dat met een daverende revue ,.De Sportboot vaart uit". Nu voor het 30-jarig bestaan was het de Hoornder toneelvereniging, die vrijdag- en zater dagavond de avond verzorgde en wel met het blijspel „De Baron van Haber- niks". De tonelisten hebben met zeer goed spel de aanwezigen een goede avond bezorgd. De regie was in handen van de heer G. Witvliet, terwijl de heer M. de Hoog, in samenwerking met Kees Slegh voor een prima grimmage zorgde. In het stuk van 3 bedrijven zagen we de heer G. Witvliet als Graaf Boudewijn van Babenau of wel Baron van Habe- niks. Een heersende schoonvader, die het leven van zijn schoonzoon August (W, Kikkert), die met Olympia (mej. Riet van Leeuwen) getrouwd is, tot een hel maakt. August besloot het kasteel te verkopen aan Theo Bollenbach (M. de Hoog), die met zijn nichtje Paula (mej. Jannie Lap) op bezoek kwam. August wordt verliefd op Paula en trouwt haar, nadat de graaf en zijn dochter vertrokken waren. Later komt oom Theo weer op bezoek in gezelschap van de graaf en was hij getrouwd met Olympia, zijn dochter. Zo wilde de graaf weer eigenaar worden van het kasteel. Hierdoor ontstonden rare situaties. Uiteindelijk bleek een vriend van August, Sperling (Piet van Leeu wen) die dierentemmer is in Afrika, de ware Jozef voor de ongelukkige Olym pia te zijn. Mevr G. Coevert als Lenz, een typiste viste net achter het net, toen zij haar zin op de dierentemmer gezet had. Hannie Witvliet was het pittige dienstmeisje Riek, en Kees Kikkert als kamerdienaar van de graaf Anastatius De heer W. J. Bakker was in het souffleurhokje present om het zijne er toe bij te dragen. Wat het 30-jarig bestaan betreft: het gaat met de Zwaluwen cresendo. De voetbalafdeling draait goed en voelt zich aardig thuis in de zware 2de klasse. En de gymnastiekafdeling toont ook dat het een goede plaats in het dorp gevonden heeft. De heer D. Dapper sprak namens S.V. Texel hartelijke woorden tot de jubilerende vereniging en liet dit ver gezeld gaan van bloemen. De heer W. Verseput kwam uit het hoge noorden de gelukwensen over brengen van S.V. Cocksdorp en ver raste ZDH met een leren bal. S.V. Oosterend had bloemen gezonden, een geste die door ZDH zeer gewaardeerd werd Namens het dorpshuisbestuur en het fanfare D.E.K. bracht de heer G. Kiljan de gelukwensen over en prees de goede verstandhouding. Hij overhan digde een enveloppe met inhoud. TEXELSE JEUGD NAAR „PETER, DE KATER" Afgelopen donderdag en vrijdag heeft de jeugd van Texels lagere scholen kunnen genieten van het toneelspel van hun „juffen" en „meesters". Het is n.l. een traditie geworden, dat de leerkrachten van het lager onderwijs in de week van Sinterklaas hun leer lingen vergasten op een toneelstuk. Een traditie, welke naar wij hopen, stand houdt. Is het niet prachtig om de juf of de meester nu eens anders te zien, dan als degene, die voor de klas staat, met alle narigheid (eventueel tenminste) van dien? En in de toneelstukken, voor dit doel geschreven, komt altijd wel een rol voor met een komisch effect. Gezien de reactie van de kinderen sloeg het „oho, aha!" van de politie-agent nogal in! Niet alleen voor de jeugd zal dit festijn een genoegen zijn. Wij zijn er van overtuigd, dat de spelers ook ge nieten. Is het niet heerlijk een zaal kin deren te laten lachen naar hartelust, of hen, wanneer het spannend is, met de vingers in de mond zien kijken, hoe dat nu wel afloopt. Zo was het in „Peter, de Kater" tenminste ook. Beur telings vreugde en spanning, ondanks het feit, dat het merendeel heel goed weet, hoe het afloopt. Wie kent immers niet het sprookje „De Gelaarsde Kat", waaraan het gespeelde stuk ten grond slag ligt? Niet alleen de jeugd genoot, maar ook de ouderen, die in de zaal aanwezig waren. De leerkrachten kunnen terug zien op geslaagde uitvoeringen. Opgemerkt moge nog worden, dat de costuums en het schminkwerk uitste kend waren verzorgd. FEUILLETON door HANOI. SPOOR. 12. De wachtmeester, die in feite Andries wel mocht lijden, draaide cr nu ook niet omheen „Ja", zei hij, „ik moet je voor de kanton rechter brengen. Je hebt aan de vorige oproep geen gehoor gegeven en daarom is er hu voorgeleide gelast. Wanneer je behoefte ge voelt om je wat te verkleden ga dan je gang maar. We moeten over ongeveer een uur verschijnen". Andries ging op weg naar huis Zijn hou ding drukte grote neerslachtigheid uit. De wachtmeester keek hem na en haalde de schouders op. Hoe ter wereld was het moge lijk dat louter koppigheid zo'n jonge man in zulke moeilijkheden kon brengen. Nou. hij zou niet graag in zijn schoenen staan. Een streep vanzijn mouw durfde hij eronder te verwedden dat hiervan gevangenisstraf zou komen. En dan was de goede naam naar de maan. Je kon toch nooit weten waarvoor je zou korften te staan, en zonder blanco straf register bracht je het niet ver Hij zou dit Andries toch onderweg nog eens goed onder ogen brengen. Nog hoofdschuddend en overpeinzend hoe hij Andries zo tactvol mogelijk tot andere ge dachten kon brengen, zag hij hem al weer tevoorschijn komen. Andries had zijn werk- goed verwisseld voor een zwart manchester pak, dat hem nog een flinker en robuuster Beide avonden werd een grote ver loting gehouden en de laatste avond werd besloten met bal. KWESTIE VAN (GOED) GASTHEERSCHAP Aantal veroordelingen wegens misdrijven i.h snelverkeerdoorhetgebruikv.alkohol Wij kunnen plaatsen met enige ervaring en goed kunnende iyj en Coop hocrenleei ba' k fE KOOP H Spigl, E 104 Telefoon 297 Inleveien en uitbetalen landbouwvakantie- bonnen (max. f 60,— zaterdag 16 december Den Burg. Joh. Gieles va:i 3 tot 5 uur De Koog A Winter van 3 5 uur Oost, P Verijzer van 3 tot 5 uur Eierliind, A de Ridder v>n 3 t< t 5 uur TE KOOP hoogdraciing Joh an Leeuwen. K 115A Zuid 1 iiTland Gastheer (of gastvrouw) zijn is niet ieders werk Want goed gastheerschap veronderstelt dat wij als het ware in tuïtief aanvoelen wat onze gasten wèl en niet willen. Dat betekent dat wij die gasten niet op een rechte stoel zetten als wij maar het minste vermoeden heb ben dat ze liever „lekker lui" zitten. Dat we niet wachten met het aanbieden van een sigaar of sigaret totdat onze gast in de moed der wanhoop zon digend tegen een hoofdregel van „gas- telijke" wellevendheid zelf zijn ro kertje voor de dag haalt En dat we met lafenis klaar staan voordat het ge sprek stokt als gevolg van èl te droge tongen.Die lafenis daar gaat het nu net om. Bij een gezellige avond komt de fles op tafel. Maar mèt de fles haalt de gastheer tegelijk een ander probleem binnen, dat groter wordt naarmate de inhoud van die fles kleiner wordt: zijn mede-verantwoordelijkheid voor het wel en wee van de gemotoriseerde gas ten onder het gezelschap Met de moderne tijd heeft het goed- gastheerschap er een aspect bijgekregen waar de aloude en heilige Griekse gast vrijheid zich bepaald geen zorgen over behoefde te maken. In die dagen was het geen probleem wanneer de gasten een tikkeltje vrolijk en beneveld de deur uitgingen. Onze hedendaagse maatschappij vraagt in dat opzicht een andere levenshouding. Van de gast. Natuurüjk, in de eerste plaats. Maar óók van de gastheer en de gastvrouw. Niets menselijks is onze gasten vreemd en daarom is het goed, neen noodzake lijk, dat wij als gastheer of gastvrouw een beetje morele medeverantwoorde lijkheid voor het (weg)gedrag van die gast op onze (smalle) schouders nemen. Een onderzoek van het Sociologisch Instituut van de Universiteit te Gronin gen heeft uitgewezen, dat 6°/o van het Nederlandse volk uitsluitend in café's, 8°/o dat eens in het café, dan eens thuis en 68% alleen thuis „drinkt". Dat laat ste gaat het hier om. Het gezellige bor reluurtje. De verjaardagspartij. De kerstmaaltijd. Oudejaaisavond. Voor velen hoort daar een goed glas wijn of een stevige borrel bij Akkoord. Ieder het zijne. Maar laten wij als gastheer of gastvrouw er aan denken, dat het onze morele plicht is om die gasten, die strakjes weer op de brommer, op de motor, op de scooter of in de auto stap pen een ware vriendendienst te bewij zen door ze iets vóór te zetten waarvan later nooit gezegd kan worden,,'t zat 'm in dat glaasje". voorkomen gaf. „Zonde van zo'n kerel, om zo zonderling door het leven te gaan", zei de pontic tot baas Schram. „En dat allemaal om vrou enrokken' Baas Schram, die met lede ogen had aan gezien hoe Andries door de arm der wet van de tuin werd weggehaald, bromde eerst wat binnensmonds Toen grauwde hij ineens kwaad: „Ik snap niet hoe jullie aan die overtuiging komen dat hier een vrouwengeschiedenis ach ter zit. Ik weet niet het naadje van de kous, maar mijn hoofd er af. als dit niet een ern stiger kwestie betreft". Bram Schram, die nog tol dc ouderwetse tuinders behoorde en heimelijk nog wel eens een pruimpje achter z'n kiezen stopte, spuugde van nijd 'n flinke straal tabakssap van zich af Daarna mopperde hij weer zacht voor zich heen omdat hij in z'n drift bijna een mooie blanke bloemkool raakte. De bloemkool was de trots vau zijn tuin, daar ze ondanks hel late jaargetijde nog zo goed tevoorschijn was gekomen. Met een tuinderij moest je nu een maal, behalve verstand en gevoel, ook nog een grote portie geluk hebben. Die gedachten brachten hem er toe om Andries een „veel geluk" na te roepen. An dries stak even zijn hand op en volgde dan de wachtmeester. Ofschoon deze zich een boetpredikatie had voorgenomen werd er onderweg weinig ge sproken Hij merkte al gauw dat Andries' gedrag wel zonderling genoemd kon worden, maar dat hij toch allcminst een doetje was Dan moest hij ook zijn eigen boontjes maar doppen. Goede raadgevingen zouden aan dit Wij vrag< n v<lor ons bedrijf he*, ft nu (m k een van B 'kkcr's I zerhai'd< Gemakkelijk iiè Ze staan op 't stoepje bii Bonaerts Gravi r s r 24 Tel 216! Beleefd aanbevelend Hij uw CAMERA hoort een Welke soore of smaak u ook kiest, het is kaas van de beste kwaliteit! Bijzonder lekker èn bijzonder voordelig! Extra aanbieding Urn woensdag 20 december lOO GRAM IOO GRAM EXTRA VOLVET 100 GRAM voor 2 zijn in voorraad bij LANGEVELD DE ROOI.1 N V KEUREN EN PROEVEN! Kom ook naar d© kaas- showl In uw AH-flllaal staan alle soorten voor u „uitgestald". Kom proeven en keuren t Zo kiest u de kaas precies naar uw smaak. De lekkerste kaas 1 ALBERT HEIJN FIJNE VLEESWAREN GEBRADEN GEHAKT IOO gram 29 I GELDERSE HAM "IOO gram A3 BOTERHAMWORST 200 gram 45 BACON zonder zwoerd 100 gram 72 maakt u hel leven goedkoper PUPILLENCOMFETITIE Programma voor zaterdag 16 dec.. Tex. Boys b-Texel a; ZDH-Tex. Boys a en SVO-Texel b. Alle wedstrijden be ginnen om 2 uur. BRIDGEN Uitslag 7de competitiewedstrijd: A.: 1. Stolk-Verstegen 55.09% 9) 2. Luyckx-Wessels 54.62% 3) 3. Gebr. v. Sambeek 53.70% 2) 4Vs. Bakker-Huizinga 53.24% (11) 4V*. Echtpaar v.d. Heerik 53.24% 6) 6. mevr. Wonder-Blom 50.46% (15) 7. Echtpaar Beemsterboer 49.53% (13) 8. mevr. Keijser-Roeper 43.98% (17) 9. Backer-Raven 43.52% (12) 10. Echtpaar Gilijamse 42.59% (16) B.: 1. Kellner-v. Lente 58.93% 1) 2. Bos-Ran 54.76% (10) 3. Dam-Dros 52.98% 5) 4. Bruin-Mantje 51.79% 7) 5. dames Hattuma-v. Heerwaarden 48.21% 8) 6. Brücher-Gieze 46.43% (14) 7. Bakker-Kuiper 44.05% (18) 8. mevr. Kooijman-Venema 42.86% 4) 20 december a.s. kerstdrive. Deze telt ook mee voor de competitie. stille, stugge jongen maar verloren gaan. Tot Andries grote verbazing zat dc wacht kamer van het kantongerecht stampvol. Hij was nog nooit met dergelijke zaken in aan raking geweest, en hij vroeg zich verwonderd af of dit allemaal mensen waren die zich tegen de politic verzet hadden. Spoedig hoor de hij aan de gesprekken, dat er heel wal gedagvaard waren, die zich voor een klein vergrijp kwamen verantwoorden. Meestal waren het mensen, die zich niet aan dc verkeersregels hadden gehouden. Enkelen waren hefiig verontwaardigd over de opgelopen bekeuring cn vertelden in geuren en kleuren hoe gemeen ze er in gelopen waren; ..de politie zoekt me" was dan dc geijkte term. Andries verveelde zich bij die gesprekken over soms vergezochte futiliteiten Waar maak ten die mensen zich druk over? Zij hadden beslist geen andere zorgen in het leven. De deurwaarder verscheen zo af en toe eens in de wachtkamer om minderjarige ver dachten met ouders of voogden op te roepen. Hieraan kwam ook een eind en dc openbare zitting werd aangekondigd. Allen stonden op om de deurwaarder naar dc zaal waar de zitting zou plaatsvinden, te volgen, en waar de publieke tribune reeds spoedig geheel bezet was Iedereen scheen benieuwd te zijn naar de zaak van een ander. Andries was blijven zit ten. Wanneer zijn zaak aan de orde zou zijn, zou hij het wel horen. Hij voelde niets voor hoor en wederhoor over onverlichte rijwielen en geen voorrang-verlenende weggebruikers. Na enige tijd riep de deurwaarder met S.V. TEXEL De hevige regens van de laatste da gen hebben ook nu weer het programma stopgezet. Voor a.s. zondag staat de lastige uitwedstrijd tegen Wieringer- waard op het programma. Zorg dat je in goede conditie bent en laat je niet overspelen. Het zal lastig worden. Texel 2 gaat naar Helder 4. Dat bete kent oppassen. Adsp. Texel a ontvangt Oosterend. We zijn bezig met nog 2 verlichtings- masten. Er moet nog ca. 30 meter sleuf g'egraven worden. Vrijwilligers voor dus. TEXELSE BOYS-NIEUWS De weergoden waren ons het afge lopen weekend niet gunstig gezind. Alle wedstrijden zijn afgelast. Gezien de tijd van het jaar zal dit nog wel eens ge beuren, Boys. Om even goed in conditie te blijven is training noodzakelijk. De training wordt momenteel vrij goed bezocht, rpaar toch kan het nog beter. Donderdagavonds in het HBS gymna stieklokaal. Allemaal present! Zondag a.s.: ZDH 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Vesdo 3; Tex. Boys jun.- Oosterend jun. Zaterdagmiddag: ZDH a-Tex. Boys a. Terreindienst: Th. v. Heerwaarden en W. v.d. Gracht. luide stem in de deuropening van de wacht kamer „Andries de Jonge". Nauwgezet volgde de poiltie Andries op dc voet. tot voor de tafel, waarvoor Andries ter verantwoording werd geroepen Andries zag drie heren in zwarte toga met witte bef. die zich geïnteresseerd over stapels papieren bogen. De kantonrechter begon de beschuldiging voor te lezen. Andries keek nauw verholen de zaal rond. Achter hem zat het publiek met intense aan dacht te luisteren. Terzijde van de groene tafel had klaarblijkelijk dc pers plaats geno men. Dc pennen vlogen tenminste over het papier. Zeker ook blij, dacht Andries cynisch, dat er afwisseling in het gerechtelijk menu komt. Met ccn half oor ving hij de voorgelezen beschuldigingen op Geen aangifte geen medewerking rcntezcgcls pensioen fonds ach, hij kende de verzoeken en voorwaarden al uit het hoofd. Ze hadden hem er al dikwijls genoeg mee lastig gevallen. Na tuurlijk waren de beschuldigingen de volle waarheid Het was zo duidelijk als wat dat de schuld bij hem zelf lag. Toen de kantonrechter de dagvaarding had voorgelezen en Andries de vraag stelde of de feiten juist waren, antwoordde Andries: „zeker edelachtbare". Die rustige toon was echter allerminst naar de zin van de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die een fel vraaggesprek opende. Andries antwoordde naar beste weten, steeds op zijn hoede dat hij zich niet zou verspreken, cn de ware reden van zijn weigc- DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 1 en 8 december 1961: J. Hooijberg-J. A. v. Enst 2—0 Jas. Vinke-Jo Schoo 02 S. Hin-C. Vinke 20 C. v.d. Werf-A. de Haan 11 D. v.d. Werf-C. P. Burger 02 Jb. Koorn-J. Witte 20 Jac. v. Heerwaarden-J. Bruinink 02 Jo Schoo-C. Dijker 02 S. v Heerwaarden-J Hooijberg 11 A. v.d. Slikke-W. A v. Zeijlen 11 J. Bruinink-S. Ros l1 C. P. Burger-S. Hin 1i Jb. Koorn-C. v.d. Werf 02 G. Dros-J. A. v. Enst 20 D. v.d. Werf-C. Vinke 02 Jac. v. Heerwaarden-A. de Haan 20 Ook Jo Schoo bracht het niet ver tegen' C. Dijker, terwijl J. Hooijberg een punt verloor van S. van Heerwaarden in een enerverende partij met hevige tijdnood. Het nieuwe lid J. Bruinink klom op naar de 3de plaats. Zondag a.s. spelen we om 1.30 uur tegen Damlust. Hopelijk zijn we allen present. Er moet toch een beter resul taat mogelijk zijn dan tegen Schagen. HOOG W vtF.R Hoog water ter rede van Oudeschild: 13 dcc. 1148 en 14 dcc. 0.29 cn 12.26: 15 dcc 108 en 13.11; 16 dec 2 05 cn 14 25 Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. ring zou bekend maken. De ambtenaar scheen te begrijpen dat An dries de volle waarheid niet vertelde, cn de vragen werden met steeds groter snelheid op hem afgevuurd Andries voelde neiging om met een koppig stilzwijgen te reageren, maar hij begreepj dat daardoor de zaak voor hem alleen maar zou verergeren Het kostte hem evenwel al- z'n energie en denkvermogen om de vragen zodanig te beantwoorden dat hij zich niet verder bloot gaf Toen de ambtenaar dan ook tot zijn requisi toir overging, stond bij Andries het zweet met pareltjes op zijn voorhoofd. De ambtenaar liet duidelijk doorschemeren, dat er met dc wet niet gespot kon worden en de weigering van Andries om zich aan de nodige formaliteiten te onttrekken niet lichtvaardig werd opgevat. Herhaaldelijk kwam het woord hechtenis naar voren. Op dc publieke tribune was het nu doodstil geworden Men bleek te beseffen, dat men hier niet met een alledaags geval (e doen had. De hele aanklacht, de strenge ondervraging, ai die formaliteiten, benauwden hem zodanig dat hij de drang in zich voelde opwellen om de vlucht te nemen Hij hield zichzelf voor dat hij toch geen misdadiger was, en dat er tegen hem dus geen gevangenisstraf geëist kon worden. Toch voelde hij zich daar lang niet gerust op. Hield die man zijn mond nu maar. Zijn gedachten tolden toch al zo gek door zijn hoofd cn hij kon die woordenstroom van de ambtenaar dan ook bijna met meer volgen. (Wordt vcrvolgdj

Texelsche Courant | 1961 | | pagina 4