Huisnaaister naar de bazar Dahlia's HUIS U komt toch ook te De Cocksdorp? BEJAARDENRIT DE WAAL Zondagmorgen j.l. is er door menige Waalder naar de lucht gekeken: zal de zon erin slagen de mist te verjagen? Gelukkig, om half twee werd het beter en konden de bejaarden van De Waal genieten van Texels schoonheid. Via Bargen, de Mars en Ongeren reed men richting De Koog. In „Opduin" stond de thee al klaar, keurig verzorgd. De heer en mevr. Wuis waren kennelijk zeer verheugd zoveel oude bekenden te zien. We waren met z'n allen „te gast". Namens allen: hartelijk dank. Vervolgens richting 't Homtje. De nieuwe haven werd in ogenschouw ge nomen, waarna men reed richting Den Hoorn, langs de dennen, naar „Bos en Duin". Hier werd genoten van een heerlijk kop koffie. Tegen zes uur bereikte de stoet het Dorpshuis „De Wielewaal". Daar ston den de meisjes Emmy Bakelaar, Lenie Broekman, Ineke Plaatsman en Ariena Verijzer reeds klaar om de gasten van het Dorpshuisbestuur met gezellige mu ziek te ontvangen. De avond werd eenvoudig en gezellig doorgebracht met een hapje eten, koffie met gebak, vertoning van kleurendia's van De Waal en Texel en enige voor- drachtjes. Om half tien sprak de heer J. van Heerwaarden enige woorden van dank tot alle medewerkers(-sters) van dit festijn. Het Dorpshuisbestuur sluit zich hier gaarne bij aan: de intekenaars op de lijsten, autobezitters(-stersl) en chauffeuse, politie voor geleide, de heer P. Bakelaar voor de gratis consumptie 's avonds, alle anderen: hartelijk dank! DOOPSGEZINDE GEMEENTE Op woensdagavond is er gemeente avond t.h.v. Sir Robert Peel, Eierland. Op vrijdagavond te Oosterend. Beide keren om 8 uur 's avonds. Ds. H. van Bilderbeek zal dan ver slag uitbrengen van zijn reis naar Canada en Amerika, aan de hand van dia's. Ook niet-Doopsgezinden zijn van harte welkom!! AAN DE HEER DIRECTEUR VAN T.E.S.O., DEN BURG, TEXEL Als oud-Texelaar kom ik enkele malen per jaar naar mijn geboorte- eiland. Zo ook deze zomer, toen ik werd getroffen door de grote aan- en afvoer van auto's via de juist klaarge komen ponthaven. De methode van het opvangen en verwerken van de hon derden auto's met een volgnummer werkte perfect en ondanks dat er vele uren moest worden gewacht tijdens de weekends werden er betrekkelijk wei nig wanklanken gehoord. De stroom van toeristen is van Texel verdwenen en een normale dienstrege ling kan nu weer stipt worden gevaren. Wat was dan ook mijn verwondering groot toen ik j.l. woensdag 3 oktober aan de haven van Den Helder aan kwam om met de boot van 11.30 naar Texel te gaan en bleek dat er geen boot voer wegens de mist. De „Dageraad" had de dienst van 9.30 gevaren en lag dus aan het Homtje. De „Koningin Wilhelmina" lag in Den Helder leeg te wachten tot de mist op zou trekken. Op mijn vraag waarom er niet met de „Dageraad" werd gevaren, waarvan de radar wel werkte, bleef men het ant woord schuldig. Texel bleef verstoken van een verbinding gedurende vijf uur. Diverse besprekingen en bezoeken aan het eiland konden op 3 oktober geen doorgang vinden. In de uren van geduldig wachten kwamen de gedachten aan vroeger tij den weer boven, toen nog wel zonder de technische hulpmiddelen van de tegenwoordige tijd te allen tijde werd gevaren. Met zekere trots werd door de toen malige directeur op iedere algemene vergadering van aandeelhouders ver kondigd, dat iedere dienst gedurende het voorafgaande jaar was gevaren on der alle weersomstandigheden. De verbinding met Texel is ten op zichte van vroeger aanmerkelijk ver beterd. Het frequentiebereik is veel hoger geworden. Gaarne zag ik door U als insider eens toegelicht om welke technische reden de dienst van 11.30 kwam te vervallen. Als outsider is het moeilijk om dit te begrijpen. Wageningen, 4 oktober 1962. J. Dros Wij hebben het schrijven van de heer Dros aan de directie van de N.V. TESO, de heer P. Sibinga Mulder, laten lezen. De heer Sibinga Mulder deelde ons mee, dat er vorige week woensdag twee diensten zijn vervallen en wel van half tien en half twaalf. De Dageraad was die morgen in de vaart om speciale vracht te vervoeren vanaf Oudeschild. De directie noemde het schrijven van de heer Dros on volledig. S.V. DE COGKSDORP Uitslagen: adsp. De Koog-SVC 42; SVC 1-AGSV 12—1. Direct na de aftrap ging AGSV ten aanval, maar S. wist deze aanval keurig af te slaan en nam de aanval over. Toch was het A. die voor de rust de toon aangaf, wat resulteerde in een aantal zeer gevaarlijke aanvallen. Door het zonlicht werd Jan Piet verblind en de bal ging over hem heen. De A-midvoor had nu geen moeite om het leer in het lege doel te plaatsen. S. probeerde van alles, maar het verwonderde toch ieder, dat A. geen enkele doelpunt meer wist te maken. De achterhoede van S. was nl. nogal eens onzeker. Na de rust was S. toch zo sterk als AGSV. Nu werd ook beter gecombineerd. Na onge veer 15 min. werd de bal door Jan S., na een uittrap van Jan Piet, keurig doorgegeven en na een lange run tussen de back van A. en Nico plaatste de laatste de bal keurig langs de keeper in het doel: 11. Onder stormachtige toejuichingen van het talrijke publiek ging S. door, en na plm. 35 min. ging Jan B. met de bal aan z'n voet op het doel af. In eerste instantie wist de A. doelman het schot te keren, maar Jan B. was er op tijd bij om toch te doelpunten: 21. Onder zware druk wist S. de stand te handhaven. GEEN RHEUMA-BUREAU Men deelt ons mede, dat er wegens ziekte vrijdag geen Rheumaconsultatie- bureau wordt gehouden. „KONINGIN WILHELMINA" KRIJGT DOKBEURT Vandaag is de „Koningin Wilhel mina" van de N.V. TESO naar Amster dam vertrokken voor een periodieke dokbeurt. CURSUS VEEVERLOSKUNDE Voor de cursus veeverloskunde, die woensdag 3 oktober in de landbouw school is begonnen, was zeer grote be langstelling. Niet minder dan 85 per sonen waren aanwezig, die precies alle maal konden zitten. Meer personen kunnen niet toegelaten worden. Er zal getracht worden volgend jaar de cur sus te herhalen voor hen die thans geen plaats konden krijgen. DE HEER J. G. KACZOR 35 JAAR BIJ T.E.S.O. Zaterdag 6 oktober j.l. herdacht de heer J. G. Kaczor het feit, dat hij 35 jaar geleden bij de N.V. TESO in dienst trad. Zaterdagmiddag werd in het Stoombootkoffiehuis gelegenheid gege ven de jubilaris met dit feit geluk te wensen. Bij deze receptie waren van de N.V TESO zeer vele personeelsleden en een groot gedeelte van het bestuur aan wezig. Het woord werd gevoerd door de heer Sibinga Mulder, die zich eerst tot mevrouw Kaczor richtte en haar mede betrok bij zijn hulde. De heer Sibinga Mulder ging in het kort de ge schiedenis van TESO na en stelde vast dat het bij een dergelijke onderneming uiterst belangrijk is, op een aantal mensen te kunnen vertrouwen. De heer Kaczor is het vertrouwen, dat men in hem stelde, meer dan waardig geble ken. In 1952 toen de heer Kaczorg 25 jaar in dienst bij TESO was, is dat feit enigszins onopgemerkt voorbij gegaan. De heer Sibinga Mulder zei daar blij om te zijn, want nu kon hij bij het 35- jarig jubileum de jubilaris toespreken. Onder de vele personeelsleden was Kaczor er een die een belangrijke rol speelde. Als conducteur is de heer Kaczor immers belast met het innen van de middelen die TESO zo hard no dig heeft. De heer Sibinga Mulder be sloot met de jubilaris Kaczor hartelijk dank te zeggen voor het gedane en als stoffelijk blijk daarvan overhandigde hij een gouden horloge met inscriptie. Daarop kwam de heer P. Dogger naar voren. Ook hij sprak welgemeende woorden van waardering en overhan digde namens het personeel „in de meest uitgebreide zin" een foto toestel, waarmee de jubilaris zich zeer in zijn schik toonde. Wij hopen dat de heer Kaczor nog vele jaren zijn krachten aan TESO zal geven. BEJAARDENTOCHT OOSTEREND STEEDS EEN UNIEK EVENEMENT De bejaardentocht was ook donder dagmiddag weer een gebeuren waar de Oosterender bejaarden met genoegen aan terug denken. Alle dorpen en o.a. het museum en de ponthaven, werden met een bezoek vereerd. De thee werd gebruikt in hotel „Bos en Duin" en de koffie stond gereed in Loodsmansduin. Ten men hier vandaan wilde vertrek ken, begaf een der wagens het. De heer Welboren heeft spontaan de bejaarden verder over het eiland getoerd, wat zeer op prijs werd gesteld. Om ongeveer zeven uur waren allen in het gebouw van Christelijke Belan gen voor de gebruikelijke broodmaal tijd, welke weer alle eer werd aange daan. Kapelaan Tuin en dominee Beerthuis waren ook in het gebouw aawezig en de kapelaan noemde deze bejaarden- tocht een tocht van blijdschap. Het kan geen kwaad de zorgen van alle dag eens te vergeten. Oosterend zou arm zijn als U er niet was, want U vertegen woordigt de wijsheid. U heeft levens ervaring. Na de maaltijd werd door het echt paar Craanen een uitgebreid muzikaal programma verzorgd. Het bezingen van Texel kan men gerust aan genoemd echtpaar overlaten Aan het einde van de dag sprak de voorzitter een woord van dank tot allen, die hadden meege werkt de dag te doen slagen. Het echt paar Jn. Peper, deze week vijfenveertig jaar getrouwd, moest een felicitatie in ontvangst nemen. De muzikale intocht moest deze keer vervallen, doordat de stoet iets vroeger thuis was dan de afgesproken tijd. De heer Huisman van Oost en me vrouw Roeper spraken woorden van dank namens de deelnemers. Met de wens „tot volgend jaar" sloot de heer Visman deze zeer geslaagde bejaardentocht. Z.D.H.-NIEUWS Ditmaal heeft ZDH 1 de winst tegen Hugo Boys laten glippen. Voor de rust hadden zij, dank zij de goede verdedi ging en goede halfspelers Smit en Bruin, het beste van het spel. De voor hoede zocht echtér het doel op de verkeerde plaats. Soms zelfs in de lucht. De rust ging in met 00 stand Zoals het dan meestal gaat viel het eerste doelpunt aan de verkeerde kant. Een foutje van de verdediging en een blunder van de keeper en ZDH keek tegen een achterstand aan. Hugo Boys probeerde toen door te drukken, maar ZDH gaf geen kamp. Doelman Vlugt liet, trots een trap tegen zijn voet, geen bal meer door. 2 min. voor het eind trof een ver schot van midvoor Kiewiet het doel. Eindstand 11. Het tweede won uit met 32 van BKC 4. Zaterdag wonnende adsp. weer van SVO met 62. De welpen verloren met 60. Donderdagavond van 7.15 tot 8.15 uur trainen voor jongeren, daarna de se nioren. Programma: ZDH 1-Texelse Boysl; het tweede is vrij. Zaterdag: adsp. Texel c-ZDH. ZILVEREN MEDAILLE Den Burg Op de onlangs te Am sterdam gehouden Centrale kaaskeu ring van de Algemene Nederlandse Zuivelbond verkreeg een inzending Edammers van de Coöperatieve Zuivel fabriek alhier een zilveren medaille. DE LANDBOUW ACHTER HET IJZEREN GORDIJN Bulgarije: Te weinig vlees, melk, eieren en wol. NNP Het schijnt een van de na delen van het communistische systeem te zijn, dat men teveel wil organiseren en dat te veel instituten zich met die organisatie bezighouden. Dat blijkt vooral in de zo kwetsbare agrarische sector. Bulgarije is een van de voor beelden. Dit Balkanland is van oudsher een staat, die is ingesteld op de land bouw en veeteelt. Bijna driekwart van de Bulgaarse exporten bestaat uit agra rische producten. De communisten hebben zich al jaren met de opbouw van de landbouw bezig gehouden. Ze hebben nooit dat resultaat bereikt, dat ze hadden voorzien. Zo lang het gaat om tamelijk eenvou dige economische vraagstukken, zoals de vraag hoeveel tarwe er nodig zal zijn voor de voeding van de bevolking, schijnen de communistische organen nog wel te kunnen werken. Zodra ech ter wat ingewikkelder vraagstukken gaan meespelen, schijnen zij met de handen in het haar te zitten. Bulgarije kampt nu al jaren lang met een groot tekort aan veevoer. Het gevolg daarvan is, dat de productie van vlees, melk, eieren en wol ver beneden peil blijft. Men schijnt er maar niet in te slagen de landbouwoppervlakten zo te verde len, dat voldoende veevoer kan worden geproduceerd voor de uiterst kwetsbare Bulgaarse veeteelt. Het is nu niet meer alleen de veeteelt die wordt bedreigd. In een redevoering voor het Congres van wat men zou kunnen noemen de Bulgaarse boeren bond, zei secretaris tegelijk vice- minister-president van het land Georgi Trajkoff, dat de verwachte productiecijfers van tabak (belangrijk exportartikel) en katoen (dat door Bul garije wordt ingevoerd), niet zijn ge haald. De handelsbalans van het land is hierdoor, aldus Trajkoff, ernstig in gevaar gekomen. Voorzieningen Ook in Bulgarije hebben de leidende communistische figuren met de vuisten op tafel geslagen na de slechte produc tieresultaten in de landbouw van vorig jaar en de slechte verwachtingen voor 1962. In andere landen achter het IJze ren Gordijn zijn agrarische hervormin gen doorgevoerd. In Bulgarije is nu een aantal decreten uitgevaardigd door partijleider Todor Schiwkoff oiq verbe tering in de situatie aan te brengen. Voor eind 1965 moeten in Bulgarije driehonderdduizend ha. grond geschikt worden gemaakt voor de verbouw van voedergewassen, die voor de veeteelt belangrijk zijn. 200 000 ha. moeten wor den ontgonnen en de overige honderd duizend ha., moet men krijgen door verandering van bestaande culturen. Bijzondere commissies zijn ingesteld, die onder leiding van het partijcomité de gronden moeten aanwijzen, welke voor de verbouw van voedergewassen moeten worden gebruikt. De industrie moet zorgen voor de bouw van 1.100 bulldozers, waarmee nieuw land kan worden ontgonnen. De verbouw van hooi en haver moet tot een minimum worden gereduceerd ten gunste vaq mais, aardappelen en suikerbieten. Vorig jaar werd al besloten de prij zen van enkele producten te verhogen om veeteelt en sommige landbouwtak ken te stimuleren. De prijs van rund vlees ging met 35% omhoog, die van schapenvlees zelfs met 66,6% en die van eieren met 12,5%. Er is een pre mie van 20 tot 30% van de aankoop prijs ingesteld voor de veeteelt in bergachtige streken. Meer dieren Tegelijkertijd is echter de aankoop van slachtvee afgenomen met 35%. Dit is er de oorzaak van geweest, dat vorig jaar de veestapel kon toenemen. Eind vorig jaar telde Bulgarije bijna 1,8 mil joen runderen, waarvan 580.000 koeien, en 9,6 miljoen schapen, 2,5 miljoen var ken en 22 miljoen kippen. Dit jaar moet de runderstand uitbreiden tot ruim 1,9 miljoen, het aantal kippen moet toene men tot 23,3 miljoen. Bij het huidige tekort aan voedergewassen vraagt men zich echter af of de grens met zo lang zamerhand bereikt is. Bovendien zullen de aankopen voor de slacht toch weer moeten toenemen. De verminderde afname van vorig jaar heeft gezorgd voor grote tekorten aan vlees, vooral aan kalfs- en lams vlees. Dat heeft in de grote steden van Bulgarije ontevredenheid veroorzaakt. Daar komt nog bij, dat ook de land bouw is achtergebleven. Vorig jaar werden 2,06 miljoen ton broodgranen geproduceerd, tegen 2,4 miljoen in 1960. Over het geheel genomen is de agra rische productie van Bulgarije de laat ste zeven jaren met gemiddeld 7,3 pro cent per jaar toegenomen. Dit verhin dert de Bulgaarse regering echter niet, voor dit jaar een toename van maar liefst 22,4voor te schrijven. Ten op zichte van 1960 was er vorig jaar geen groei te bespeuren. Bij de veeteelt was er gerekend naar de aantallen en niet naar de vleesproductie wel enige verbetering, maar die werd weer teniet gedaan door verliezen in de landbouwsector. De teruggang in de productie wordt geweten aan een lange droogteperiode in de herfst van 1961, die ook een groot deel van de graanteelt voor dit jaar heeft aangetast. Men houdt echter ook rekening met de sterk verminderde be langstelling van de Bulgaarse boeren en veehouders als gevolg van de col- lectivering van de landbouwbedrijven. (Wordt vervolgd) (Nadruk verboden). GEBOUW VAN NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS, AFDELING TEXEL, OFFICIEEL GEOPEND Den Burg In de Tex. Courant van vrijdag 5 oktober is reeds uitvoerig aandacht besteed aan het nieuwe Roode Kruis-gebouw aan de Secr. Jonker straat. Zaterdagmiddag j.l. heeft de officiële opening plaats gevonden. Hiervoor waren naar ons eiland overgestoken de kringcommissaris van Noordholland, de heer J. C. Corver, vergezeld door mej. M. J. Vaders, kringsecretaresse uit Den Haag, als vertegenwoordiger van het Hoofdbe stuur, mr. P. Zwaksten. Ook Den Hel der toonde belangstelling, drie be stuursleden waren aanwezig. Van Texelse zijde woonde onze burgemees ter en wethouder C. H. Roeper, deze opening bij. Ook de vorige secretaresse van de afdeling Texel, mevr. G. Vrij- dag-Keijser, was hiervan getuige. Voor het betreden van het gebouw werd de Rode Kruis-vlag gehesen door de heer J. C. Corver; daarna heette de voorzitter, de heer A. van Loon, arts, in het met prachtige bloemstukken op geluisterde lokaal de aanwezigen harte lijk welkom. Vervolgens gaf de heer Van Loon een kort overzicht over het tot stand komen van dit gebouw. In 1951 werd het Roode Kruis-korps opgericht onder leiding van de heer H. Schalkwijk en werd hier en daar ge oefend, thans kan dit in eigen huis gebeuren. In 1958 werd de heer Th. Graaf, directeur van de Boerenleen bank, penningmeester van de afdeling, en de bouwplannen, die er wel waren, werden toen al gauw werkelijkheid, onder de stimulerende leiding van deze beroepsfinancier. Hierna gaf de heer Van Loon het woord aan de kring-commissaris, die de opening verrichtte. Spreker hoopte dat de colonne zich zal uitbreiden nu de mogelijkheden zo prettig zijn; ook hoopte hij, dat de activiteit van de afdeling (verder) zal toenemen. Er werden enige foto's aangeboden, een fraai portret van onze beschermvrouwe, H.M. de Koningin, en verder o.a. van Henri Dunant, de grondlegger van het internationale Rode Kruis, en Florence Nightingale. Vervolgens sprak namens de afdeling Den Helder de heer F. Winter, die zijn buren geluk wenste met het mooie ge- Heden ging van onsheen onze lieve man, vader en grootvader Roelof Jansonius echtgenoot van Meertiena Ullembiena Luursema op de leeftijd van 84 jaar. M. U. Jansonius Luursema A A E Jansonius A K J. Jansonius Roelof Huygen De Koog, Texel, 1 oktober 1962 Hotel „De Branding", Boodtlaan 6 De crematie heeft plaats gehad vrijdag jl. te Westerveld. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 8 oktober 1962: 5 koeien 500700; 13 schapen 7,0110; 80 lammeren 80140; 8 nuchtere kal veren 60120 en 13 biggen 3050. AANBESTEDING AANLEGINRICIITING Vrijdag heeft de aanbesteding plaat gevonden van de aanleginrichting op Texel in de veerhaven het Horntje. De laagste inschrijver was de firma Hillen en Roosen, Amsterdam, ƒ3.162.000,— De hoogste inschrijver de firms Steensma voor een bedrag var, ƒ3.581.600,Er werd door zeventiec firmanten ingeschreven. S.V. DE KOOG Het eerste kreeg een vrije dag, doordai Succes 4 zich terugtrok uit de competitie. Het tweede moest Callantsoog partij gevea wat haar echter niet gelukte. De uitslag 6(i voor Call, was wel wat geflatteerd, hoewel C de zege volkomen verdiende. Daarbij moe! vermeld worden dat Call, wel wat te vee! kracht gebruikte om tot deze zege te komen: forse knapen die doordreunden. De scheids rechter ging daarbij niet geheel vrijuit ging Enkele spelers van De Koog durfden de ba! niet meer te spelen, bang dat ze met bal en al ondersteboven geraakten, wat ook meerdert malen gebeurde. Niettemin is De Koog enkele malen dicht bij een doelpunt geweest. De adsp. ontvingen zaterdag SVC a en in een enerverende strijd hielden ze de punten thuis. Nadat Evert 10 maakte, wist SVC gelijk te maken. Even later scoorde De Koog 21 en de stand werd weer op 22 gebracht In de laatste 10 min. wist De Koog met 2 doelpunten de zege veilig te stellen: 42. Zondag heeft het 1ste vrij; het 2de speelt thuis tegen SVO 2, 12 uur en de adsp. krijgen Tex Boys a op bezoek, om 4 uur. bouw. De architect, de heer Pothoven, bood een reproductie aan van Picasso, die een vredesgedachte vertolkte, n.l. een meisje met een duif. Mede met een fraaie Texelse aquarel, een cadeau van de fa. Lunter, zijn de wanden dus heel goed bedacht. Tot slot sprak de heer P- Beemster- boer vriendelijke woorden namens de „zustervereniging het Witte Kruis. Onze korpscommandant heeft ook een bestuursfunctie in deze vereniging, het blijft dus „in de familie". Daarna werd een kopje koffie aange boden door de Rode Kruis-helpsters en kon men het gebouw bezichtigen. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Ingeruilde TV toestellen vanaf f 250,—Aangeboden door L. Schrader, Nias- straat 1311, Amsterdam Komt geregeld op Texel Onze maatkleding een klasse apart. Uw kleer maker Carel Schmidt, Boomkampstraat 8, tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Te koop pracht peren ook voor de weck J. Kil- jan |bz Gasthuisstraat 22, Den Burg. Te k een prima Philips radio, plm 4 jaar oud Pe perstraat 14, Oosterend. Aangeboden 500 kg gele crocus prima partij C Kuip Czn ,Op Ruimte", Tel. 2481 Te k. haverstro, schoor, droog stro Keijser, Ruiter plaats Te k. een prima grote platte wagen op luchtban den met reservewiel K Eel man, Schoolstraat 6,0'end Te k gevr. een schillen- ketje spoed P. C Roeper, De Waal. Te koop melkgeit en mooie jonge bok H. Prins, Eierland E 92 Wilkc Wassenaar Ingrid Rosema geven, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 13 oktober 1962 om 12 uur ten stad- huize te Aschendorf - Emsland, Duitsland Willem v. Beierenstraat 34, Den Burg, Texel, Bokelermoor 53, Papen- burg-Ems, Duitsland. Toekomstig adres: Peli- kaansweg, De Koog, Texel. Jacob Zuidewind Tiny C. Koom hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voornemen in het huwelijk te treden op donderdag 18 oktober '62 om 1,30 uur ten gemeen tehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging om 2.15 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg door ds. H. van Bilderbeek. Kerkeplaats S 33, Oudeschild, Nieuwe Hemmerweg H 128a, Den Hoorn. Receptie van 4-6 uur Nieuwe Hemmerweg H 128a. André Keijzer en Hanny Smit geveri U hiermede, mede namens wederzijdse ou ders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden vrijdag 26 oktober 1962 des mor gens 9.30 uur ten ge meentehuize te Den Burg, waarna de kerkelijke in zegening in de Parochie kerk van de H. Joannes de Doper om 10 uur. Beatrixlaan 27, De Westen H 104, Den Burg, Texel, oktober 1962. Receptie van 4 tot 6 uur iq „Casino". Toekomstig adres: Beatrixlaan 27, Den Burg Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, zeggen wij, mede namens wederzijdse ou ders, hartelijk dank. H. Bakker T Bakker-Hopman Waalderstraat 25, Den Burg, Texel. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeggen wij u hartelijk dank. A. Kuyper A. Kuyper— Wagemaket De Ruijterstraat 58, Oudeschild Bezoekt nu onze Dahlia assortiment 135 soorten. Ook zondags H A Witte, K 45, nb Bispinckhol te koop gevraagd, te Den Burg. R. Schaap, Oesterstraat 10 Oosterend Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerland op Texel brengt ter openbare kennis, dat op dinsdag 6 november 19 62, zal plaats hebben de candidaatstclling voor de verkiezing van een Hoofdingeland, ter vervulling van df opengevallen plaats var de heer S. C. KEIJSER LZN., niet herkiesbaar wegens zijn benoeming tot Heem raad. Op die dag van 19 to: 22 uur kunnen bij Voorzitter van het Dage lijks Bestuur, die daartoe zitting zal houden in het Polderhuis te De Cocks- dorp, schriftelijke opga ven van candidaten wor den ingeleverd. De no dige formulieren zijn to: het tijdstip der candi- daatstelling kosteloos br de secretaris van boven genoemde polder ver krijgbaar. Texel, 4 oktober 1962 Het Dagelijks Bestuui voornoemd, KI Kalis Jzn., Voorzittei A. van Hoorn, Secretaris GEVRAAGD: eens in de 14 dagen Mevr. I. C. Sok-Moerbeek Parkstraat 8 ten bate van ons dorpshuis. Vrijdagavond opening half acht Zaterdagmiddag vanaf half drie. Veel attracties en veel prijzen.

Texelsche Courant | 1962 | | pagina 2