Taxi Pockets Taxi H.H. PLUIMVEEHOUDERS 1 H. KUIP City Theater Jit het verslag van de Kamer van Koophandel m 2525 2323 Fa. G. A. van KLOOSTER Gevestigd als architect N.A.G. bij J. P. Stam VERHUISD Opzetten van Herman Peeters administratieve kracht Klaverjasdrive woonruimte Korte jaarvergadering RENTENAAR, De W.A. verzeke ring verplicht De Texelse Smedenbond HOUT stukje grond IJsclub Oost hardrijden Fa. Jac. W. Lu verkoopsters Een overvloed van in de Parkstraat! HOUT Ivanhoe Rode lippen De Lord, de Lady en de Buttler Van der Vis Lange veld De Rooij De Kamer van Koophandel en fabrieken heeft onlangs haar kort verslag van de gang van het be drijfsleven in het Hollands Noor derkwartier vrijgegeven. Uit het toch nog 28 pagina's tellende rap port namen wij het volgende over waarvan wij menen dat het voor Texel belangrijk is. Slachtvee- en vlceshandel In het begin van 1962 waren de prij- n voor de slachtkoeien lonend, doch durende de tweede helft van het jaar kte de markt zodanig ineen, dat grote •rliezen werden geleden. Ofschoon de gering getracht heeft de prijzen gun- ig te beïnvloeden door het verlenen ran een toeslag, bleek deze toch te laag ,e zijn. Door die maatregel is dan ook geen merkbare invloed op de prijszet- ;ing uitgeoefend. Wel was na verhoging ran de premie enige verbetering merk- >aar, doch aan het einde van het jaar aker niet van die aard, dat van een Kiende handel gesproken kan worden. De rundvleesprijzen weTden naar ver- ïouding zeker niet aangepast aan de .age veeprijzen, zodat de vleeshandel >ver het gehele jaar van goed tot zeer {oed kan worden genoemd. De handel in varkens werd gedurende iet gehele jaar sterk gedrukt door het ils gevolg van mond- en klauwzeer gei lende marktverbod, zodat, met lage irijzen, van een slecht jaar gesproken iaoet worden. Noodgedwongen vonden ie afnemers voor de aankoop van jlachtvarkens andere kanalen. De in vloed hiervan was duidelijk merkbaar toen per 1 september de markten weer {eopend werden. De biggenmarkt her stelde zich snel tot het oude peil, doch iet aanbod van slachtvarkens kon maar jeer moeilijk op gang komen. Het jaar iloot derhalve met lage aanvoeren en 2en zeer ongunstige prijszetting. Aangezien de varkensvleeshandel zich aiet heeft aangepast aan de lagere in koopprijzen, kan voor deze branche ge sproken worden van een gunstig jaar. Door de grote belangstelling van het buitenland voor het Nederlandse schaap niet alleen voor het fokschaap, maar vooral ook voor het slachtschaap, kan ie schapenweiderij zich verheugen in sen zeer goed jaar. De exporthandel in levende schapen en in schapevlees is voor alle partijen zeer gunstig geweest. De prijzen waren namelijk van hoog tot zeer hoog te noemen. Tengevolge van moeilijkheden met de export waren de prijzen van de kalve ren aan de lage kant. Voor de mesters isThet jaar nauwelijks lonend geweest. Doordat er steeds meer nuchtere-kalve- ren voor de mesterij worden bestemd, zijn de prijzen zo hoog gestegen, dat het niet meer lonend is om ze als z.g. pelkalveren te slachten. Om deze reden loopt het slachtcijfer van de nuchtere- kalveren regelmatig terug. Visserij en vishandel De Noordzeevisserij in 1962 was voor trawl- en boomkorvissers zeer goed te noemen. De garnalenvisserij was in de eerste helft van het verslagjaar slechts matig, doch verbeterde in het najaar weer. De prijzen bleven echter laag tot middelmatig. De ansjovis visserij werd In verband met de slechtevangst reeds na enkele dagen gestaakt. In september zijn enkele grote kotters met succes overgegaan op de haringspanvisserij. iVan de zijde van de vissers wordt ge klaagd over de aanleg- en losplaatsac- comodatie in Den Helder, welke onvol doende voor de steeds groter wordende vloot genoemd wordt. De Helderse vloot bestond aan het einde van het verslag jaar uit 32 schepen. Drie schepen wer den uit de vaart genomen, terwijl 4 nieuwe schepen in aanbouw zijn. In verband met de omstandigheid dat jp zaterdagen in IJmuiden geen visver- koop meer plaatsvindt, werd in maart de visaanvoer in Den Helder groter. be vishandel behaalde in het verslag jaar betere resultaten dan in het voor gaande jaar. Alhoewel de Helderse han delaren geen exportzaken konden doen, hebben zij wel voor grote exporteurs elders ingekocht. De waarde van de aanvoer naar de afslag te Den Oever bedroeg in 1962 ƒ3.311.791,95 tegenover ƒ2.356.112,96 in 1961. De aanvoer naar de afslagen te Den Helder en te Oudeschild bedroeg resp. ƒ956.147,70 '(ƒ515.569,27) en ƒ50.455.10 (ƒ49.191,56). Wolhandel Het einde van het afgelopen jaar bracht in de wolhandel de zo lang ver beide verbetering in de prijzen. ^Gedurende h,et jaar 1961 en ook ge durende het grootste gedeelte van 1962 waren immers de prijzen op de wereld markt steeds verder afgebrokkeld, waardoor ze op een basis waren geko men die maar juist boven de prijzen lag waarvoor de boerenorganisaties in Nieuw Zeeland de wol voor eigen reke ning inkochten. Een systeem dus van handhaving van (zeer lage) minimum prijzen, zoals in Nederland op de groen teveilingen gekend wordt. De handel in wol als zodanig maakt door de wijzigingen in de industrie zo wel op technisch als organisatorisch ge bied (fusies) een snelle verandering door. De productie-eenheden worden groter en stellen hogere eisen, mede door de verdergaande automatisering aan de beheersing van de grondstoffen. Dit vraagt weer een verregaand weten schappelijke beoordeling van de grond stoffen ook door de handelaren, hetgeen resulteert in een snel groeiende voor sprong van die handelaren in wol, die de gegevens welke de industrie vraagt betreffende de aangeboden partijen di- rekt bij de aanbieding kunnen leveren. Indien deze ontwikkeling zich voortzet, zal een groot gedeelte van de kleinere firma's verdwijnen en de overblijven- den daardoor beduidend groeien. Al met al dus een ontwikkeling die niet veel afwijkt van de ontwikkeling die men in veel sectoren van het be drijfsleven momenteel ziet voltrekken. Vreemdelingenverkeer en horecabedrijven Het koude voorjaarsweer beïnvloedde het aantal logiesaanvragen ongunstig. De zgn. kijkers, die in het voorjaar zelf hun vakantieverblijf voor de zomerva kantie komen uitzoeken, lieten dit jaar verstek gaan. De voorspellingen voor het vreemdelingenbezoek gedurende de zomermaanden waren dan ook aanvan kelijk pessimistisch. In hoeverre van een slecht seizoen kan worden gespro ken, is echter nog niet uitgemaakt. De ervaringen van de verschillende vakan tiecentra bieden een te verschillend beeld voor de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzeeka naal orn reeds een gefundeerd oordeel uit te spreken. Dat de Federatie drie maanden na afloop van het seizoen nog niet over voldoende statistische gege vens beschikt om een verantwoord oor deel uit te spreken, is in hoge mate te betreuren. Men kan zich niet aan het oordeel onttrekken dat velen in V.V.V. kring nog niet tot het inzicht zijn geko men dat een doeltreffend enslagvaardig beleid mede afhankelijk is van het tij dig beschikbaar stellen van recente sta tistische gegevens. Wel staat vast dat de terras- strandexploitanten slechte resultaten boekten. Ook is al wel bekend dat de bezetting van de kampeerterreinen be neden de verwachting bleef. De wekelijkse bloembollen-, boom- en koolzaadbloesemprognoses werden door de federatie regelmatig doorgegeven aan de A.N.V.V., die voor landelijke pu bliciteit hierover zorgdroeg. Voorts werden contacten gelegd met de bloem bollenkwekers in het gewest teneinde te geraken tot de uitgave van een vouw blad, waarmede meer bekendheid wordt gegeven aan het grote bloembollenge- bied in deze streek De rechtstreekse treinverbinding Rhein/Ruhrgebied Den Helder v.v. tijdens enkele dagen in het zomerseizoen mocht zich in het ver slagjaar weer in een stijgende belang stelling verheugen. In totaal werden met deze verbinding 4.211 reizigers aan- en 5.227 reizigers afgevoerd. In de loop van het verslagjaar de Federatie van V.V.V.'s benoorden het Noordzeekanaal een fraai wervings blad in vijf talen uit, welke de belang stelling voor het gewest beoogt te ver groten. Voor de horecabedrijven leidde 1962 tot verschillende uitkomsten. In de seizoensector waren de bedrijfsresulta ten voor de strandexploitanten slecht te noemen; ook de omzetten van de café,s en restaurants gaven een dalende omzet te zien. De gemeubileerde verhuur be woog zich op hetzelfde peil als het vo rige jaar. In de zogenaamde jaarbednj- ven constateerde men zowel bij de café's, restaurants als bij de hotels een geringe verhoging van de omzetten De noodzakelijkheid de accomodatie van de bedrijven regelmatig aan de ei sen des tijds aan te passen stelt de on dernemers vaak voor grote financiële problemen. Het personeelsverloop het horecabedrijf is in verband met de minder gunstige werktijden vrij groot ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 3 februari op om 8.19 uur en gaat onder om 17.30 uur; 6 februari op om 8.14 uur en onder om 17 35 uur. Maan: 1 febr. E.K.; 8 febr. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 1 febr. 0.43 en 12.49; 2 febr. 1.22 en 13.40; 3 febr. 2.29 en 15.02; 4 febr. 3.55 cn 16.34 5 febr. 5.25 en 17 59; 6 febr. 6.43 cn 19.10; 7 febr. 7.47 en 20.08; 8 febr 8.41 cn 20.55: 9 febr. 926 en 21.38. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. DAMCLUB TEXEL De uitslagen van de afgelopen weken waren: C. Meedendorp-J. Vinke 2i S. Ros-Jo Schoo 2i Jac. v. Heerwaarden-Jb. Koorn 02 H. Bruining-P. Kooiman 2- Jn. Stam-C. v. Heerwaarden 0 A. de Haan-D. v.d. Werf 1- C. v.d. Werf-C. Vinke 1 P. Bakelaar-C. Meedendorp 0 J. A. v.d. Slikke-H. Bruining 2i Jac. v. Heerwaarden-C. v.d. Werf 1 C. Vinke-Jb. Koorn 1 P. Kooiman-D. v.d. Werf 2I C. Meedendorp-S. Ros 1 D. v.d. Werf-Jn. Stam 2l J. A. v.d. Slikke-P. Bakelaar 2l Jb. Koorn-Jas. Vinke 0- C. P. Burger-A. v.d. Slikke 0 C. Vinke-C. v.d. Werf 2- A. de Haan-P. Kooiman 02 H. Bruining-C. v. Heerwaarden 1 In de stand zijn hierdoor enkele op merkelijke dingen gebeurd. C. Meeden dorp heeft zich achter C. Dijker, S van Heerwaarden en J. Hooijherg op de 4de plaats gewerkt. Achter hem volgen A. v.d. Slikke, S. Ros en W. A. van Zeijlen met 60% of iets meer. Dan vol gen J. Vinke en H. Bruining. P. Bake laar staat tien met rond 50%. Dit per centage ligt gelijk met C. v. Heerwaar- den. Jo Schoo, Jac. v. Heerwaarden en P. Kooiman. In deze volgorde zijn, be halve, voor de bovenste borden nog grote verschuivingen mogelijk. Het jubilerende ROE te Den Helder verwacht ons met twee vijftallen op zaterdag 9 maart voor deelname aan de nederlaagwedstrijden. Hieraan moe ten we indien mogelijk wel gevolg geven. TEXELAARTJES Voor behang naar Roeper Tel. 2264 De gehele winter voor radig: stoofperen, hand-en moesappels bij M Huisman, De Veen B 15, tel. 2203 Wij garanderen elk door ons vervaardigd kledingstuk. Toch weer Uw kleermaker Carcl Schmidt, Boomkampstr. Alkmaar, Tel. 13615. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te koop z.g a n. autom. platenspeler, Philips, ge schikt voor inbouw. J Jel- lema, De Koog Meisje gevr zaterdags v 1,30—4,30 C. de Wijn, Heemsktrkstr 32,0'schild Te koop aangeb goed onderh van Delit kinder wagen witte bak, donker blauwe kap en grote wie len met bedje en wandel wagentje rood met wit moet enigzins opgeknapt worden J Brouwer, Vlie- straat 10, Oosterend. Verloren wieldop Morris Minor. Gaarne terug Bea- trixlaan 38 Wie heeft mijn bril gevonden? Gaarne terug Jan Veitkamp, Burgwal 7. TV's met garantie Phi lips 53 cm f475. Grundig 53 cm f450. Blaupunkt43 cm f350. Neckman 43 cm i35Ü. Telefoon 2912. J. BURGER, Boodtlaan 4, De Koog telefoon 318 Weekend- en speciaal soldatentassen Weverstraat Met dank aan God en grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Eveline v. Strien C. A. v. Strien— Bakker Ria, Thea, Jan, Gerrit, Ansje Trompstr. 20, Oudeschild Texel, 30 januari 1963 Aan allen die mij waar devolle verklaringen ver strekt hebben, teneinde een procedure te voeren, die zodoende in mijn voordeel en op mijn verzoek werd uitgesproken, betuig ik m'n hartelijke dank K v. Strien Peperstr. 15, Oosterend Voor de overstelpend vele bewijzen van belang stelling voor en bij ons huwelijk ondervonden onze hartelijke dank T. A J Gulmans M C Gulmans Dumont Heiloo, januari 1963 Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den, tijdens de ziekte en overlijden van onze lieve nan en vader Cornelis Bruin betuigen wij onze oprechte dank In het bijzonder aan de Texelse Sinedenbond Ned Herv zusterkring, dokterKenout,Zr Fortgen cn aan ds. Beerthuis voor zijn troostwoorden tot ons gesproken. Namens de fam Bruin Oosterend, Texel van Hoofdweg E 21 naar 't Noorden O 148 „Klein Zeeland" tel. 02223 413 C. Moens vogels, zoogdieren, krab ben, vissen en zeesterren Ministerieel erkend prepa rateur Boogerd 24, Den Burg, telefoon 2094 GEVRAAGD: Fa. Drijver, Den Burg, telefoon 2277 op donderdag 7 februari wordt in hotel „De Toe komst", de Koog een kla verjasdrive gehouden Er zijn mooie prijzen. Hel in schrijigeld is tl, p.pers. Aanvang 8 uur. Jong echtpaar zoekt te Den Burg of omgeving Liefst zo spoedig mogelijk Br met prijsopgave onder nr 440 bur. van dit blad Oranjever. De Koog op 4 (ebr. as. in hotel De Toekomst aanvang 8 uur Na de pauze: FILM oa over het P TT - bed r ijf met deskundige toelichting. Wij hopen op grote op komst voor deze belang rijke film. Het Bestuur Plastic Aer-FIx vliegtuigen en boten om zelf te bouwen. J. P. STAM heeft ze! Vooi* het seizoen hebben wij gaarne hulp van een hulp in de huishouding een werkster een aankomende of gevor derde kok en voor de verkoop(gros sierderij) een flinke kracht in het bezit van rijbewijs A SWARTHOF Ze zijn nog steeds in voorraad Ballangrud en Ving noren met schoen en kunstschaatsen met schoen Oosterend Bromfietsbezitters verze kert u nu, voor het te laat is W A. verzekering met dekking van f 250,000, kost f 17,50 All Risk verzekering dek king van f250 000,kost f32,50, f 4C,of f45.-. Voor de betere verzekering naar Assurantie-kantoor E. MOOJEN Schoonoordsingel 37, Den Burg, telefoon 2378 maakt bekend, dat de 5-daagse werkweek in hun bedrijven per 1 febr 1963 verplicht gesteld is, in noodgevallen dient men er rekening mee te houden dat dit als overwerk uit gevoerd wordt. KNIP UIT EN BEWAAR gg 'x5 80 c g.g 3/4x4,5 60 1x4 63 1x5 2x3 105 2,5x6,5 3,- 5/4x4 95 5/4x8 210 ixll 238 Prijzen bij meter. Alleen bij FA. FRANS ZEGEL KZ. Oudeschild tel. 2719 Te koop gevraagd event, met opstal geschikt voor bouw zomer huisje Brieven onder nrlOOOaan Helderse CrtKoningstr. 64, Den Helder zaterdag aanvang 2 30 uur jeugdkampioenschap jongens 15, 16 en 17 jaar Ook niet leden Telefoon 02223-365 Badmode, kunstnijverheid er, schoenen, De Koog vraagt voor het a s. seizoen voor de perioden 1/4 1/10 en 1/5-1/9 en 1/6-1/9 15/7-15/8 goede omgangsvormen vriendelijkheid en colle gialiteit worden meer op prijs gesteld dan ervaren vakkennis Gelegenheid tot solliciteren wordt geboden op zaterdagmiddag van 12 00-2 L0 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" Autobedrijf A. Kievit GELIJKTIJDIG ADVERTEREN MET DE V.V.V. IN NEDERLANDSE EN DUITSE DAGBLADEN (DIE WELT EN DE W.A.Z.). EFFECTVOL1 OPVALLEND! Zie de WV-circulaire. Ook wij geven alle gewenste inlichtingen. STUUR UW TEKST NAAR LANGEVELD DE ROOIJ in de Parkstraat Goed en goedkoop Fa. Frans Zegel Kz., Oudeschild, Telefoon 2027 Vrijdag en zaterdag 8 uur Zondagmiddag 3 uur Robert Taylor en Elizabeth Taylor in De zwarte ridder, wreker des konings, trekt op om Richard Leeuwenhart te bevrijden. Een onvergetelijke film met ridders, jonk-, vrouwen, koningen en hofnarren, krijgers en verraders Tracteer uzelf en uw gezin op een belevenis vol spanning en romantiek TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag, maandag en diDsdag 8 uur Het middelpunt van deze film vormen niet alleen de spannende scènes van de uiter lijke gebeurtenissen, maar vooral het pro bleem van de vroegrijpheid der heden daagse jeugd Bekroond met de prijs van de Internationale Filmpers. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. Woensdag 8 uur brengen wij de kostelijke amusementsfilm met Kennelh More ledereen zal zich amuseren met deze ont wapenende, goed gespeelde comedie. Deftige familie strandt op onbewoond eiland TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterendl Kapper Bakker, Tel. 203 Het oord voor hout en board. Wel eens van gehoord? bestellen (02220) bellen Toon Smidt Op uw camera past een FLITSER Feestje thuis? Maak er flitsfoto's van. Eerste stappen van baby? Maak er flitsfoto's van. Heus, ook op UW camera past een flitser Alle flitsmateriaal te kust en te keur bij in de Parkstraat De echte Delfia volledige kuikenvoeders zijn alléén verkrijgbaar bi] de Delfia-handelaar! In Delfia vol ledige kuikenvoeders zit 'm de kracht, die straks een aanzienlijke produktleverhoging brengt. Dat betekent de volle winst voor U. tokmee» VoHedig op tCuiks UW DELFIA HANDELAAR Bootlaan IA De Koog (Texel) TeL 225

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 5