BroncliBfleffee? verhuisd enige meisjes BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 t/m 13 februari 1963 Geboren: Petrus Johannes Jacobus, zv. Johannes J. Kager en Johanna C. Smit; Cornelia Maria, dv. Wilhelmus N. van de Wetering en Cornelia G. Bar- horst; Martin, zv. Jan van der Werve en Catharina Boon; Pieter Hendrikus, zv. Marinus Mosk en Tjitske de Zwart. Ondertrouwd: Cornelis Jan Snikken- burg en Henriëtte Cornelia Bruin. BAZAR TEN BATE VAN DE NED. HERV. KERK DE KOOG De Koog gonst van activiteit. Blij kunnen we melden, dat de orgel-actie een groot succes is geworden. Het orgel is besteld! Maar het is niet alleen het orgel; hier komt nog veel meer bij kijken. De kerkvoogdij ziet zich voor extra kosten geplaatst. Hierbij willen de beide zus- terkringen helpen en daarom organi seren zij een bazar, die 22 en 23 febr. а.s. in het Jeugdhuis zal worden ge houden. Veel goederen zijn door de nijvere handen der dames vervaardigd. Voor de loterij zijn er prachtige prijzen beschikbaar. Koopt dus loten, wanneer zij U worden aangeboden. Bovendien doen zij een beroep op de Kogers om prijzen beschikbaar te stellen voor de diverse attracties op deze bazar. Zaterdag a.s., dus 16 februari, zullen enige dames bij U aan komen om dit op te halen. Legt U het alvast klaar! Heel hartelijk dank. MINIATUUR-KOPPELWEDSTRIJD TE OUDESCHILD Maandagmiddag is te Oudeschild een miniatuur-koppelwedstrijd gehou den, waaraan werd deelgenomen door de leerlingen van de 3e, 4e. 5e en 6e klas van de Openbare Lagere School. Er werd een half uur gereden op een baan van 125 meter. Uitslag: 1. Rinus Kooger en Bert Eenhoorn (71 ronden); 2. Theo Schraag en Hans Witte (70 ronden); 3. Hans Dogger en Chris v.d. Meer (64 ronden); 4. Nel Bruin en Sjef Boom (64 ronden); 5. Janneke Schade en Dirk Krijnen (62 ronden); Henk Groen en Jelle Groenhof (61 ronden); 7. Hillie Vlas en Wim Kuyper (57 ronden); 8. Tonny Schagen en Kees Koopman (55 ronden); 9. Carla Kuip en Albert v.d. Schans (54 ronden); 10. Bert Bakker en Casper Tuinder (52 ronden). IJs en weder dienende zal morgen middag om twee uur een afvalwedstrijd voor volwassenen worden gehouden. BOOTDIENSTEN T.E.S.O. Getracht wordt voor vandaag de vol gende dienstregeling te varen: Van Texel: 8.00 10.30 15.30 17.00 v. Den Helder: 8 00 9 30 11.30 17.00 N.B. Vooral de diensten van 17 00 uur zijn tamelijk onzeker. Hoestdrank in tabletvorm. 95ct HOBBY-SHOW TE DE KOOG Leek het eerst of deze show, die onder auspiciën van de Oranjevereni ging zou gehouden worden, door te weinig belangstelling geen doorgang zou vinden, thans kunnen we berichten dat dit wel het geval zal zijn. De mel dingen van deelname stromen binnen. Hierdoor aangemoedigd heeft de com missie besloten de datum van aanmel ding te stellen op uiterlijk 20 februari a.s. Wie zich nog niet opgegeven heeft, doe het nu nog. Bijna iedereen heeft wel een hobby. Toon Uw kunnen op deze tentoonstelling. Het wedstrijd element ontbreekt ook niet. Verschei dene deskundigen zullen worden aan gezocht om de jury te vormen. Er kwamen opgaven binnen op het gebied van fotografie, houtsnijwerk, tekenen, schilderen, bakken, breien, borduren, applicatiewerk enz. Te Veel om op te noemen. Wij kunnen de inzenders verzekeren dat met de werkstukken voorzichtig zal worden omgesprongen en dat alles ver zekerd wordt. U hoeft dus geen angst te hebben, dat U schade kan krijgen. Willen zij, die de heer Stoer telefo nisch van hun deelname berichtten, dit nog even schriftelijk opgeven met op gave van het werk, dat U denkt in te leveren. Dit, om enigszins een over zicht te krijgen van het aantal inzen dingen. De show wordt vermoedelijk op 22 en 23 maart a.s. in het Jeugdhuis ge houden. Een week van tevoren moeten de werkstukken ingeleverd worden, behalve de taarten, koeken, broden enz., die natuurlijk pas op 22 maart ver wacht worden. Tijdig zal er een adver tentie in de Texelse Courant verschij nen, waarop tijd en plaats van inleve ring wordt bekend gemaakt. Kogers, doet Uw best. Laat deze show een daverend succes worden. Dus vóór 20 februari a.s. opgeven bij de heer Stoer. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 15 februari Den Burg, „De Lindeboom-Tcxel", 20.00 uur, jaarvergadering ABVA. Dinsdag 19 februari Den Burg, „Casino", 20.00 uur, jaarvergade ring en bestuursverkiezing Plattelandsvrouwen, afd. Texel. Den Burg hotel „De Lindeboom-Texel, ver gadering Ver. voor K.I. en aansluitend ver gadering Rundveefokvcreniging Woensdag 20 februari Den Burg, De Zwaan, 20.00 uur, avond Vrou wenbond 't Gilde. De Cocksdorp, De Hoop, 20.00 uur, avond Plattelandsvrouwen. Donderdag 21 februari Den Burg, De Zwaan, 20.00 uur, Vrouwen bond K.A.V., spr. kap. Tuyn. Vrijdag 22 februari De Koog, bazar N.H. Zusterkring. Den Burg, De Oranjeboom, 20.30 uur, Alge mene aandeelhoudersvergadering N.V. TESO. VOORLICHTINGSMIDDAG SUIKERBIETENTELERS Deze voorlichtingsvergadering werd vrijdag, 8 februari, gehouden in Hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Door fa milieomstandigheden was de heer Ir. Jorritsma verhinderd de aangekondigde inleiding te houden. In zijn plaats werd nu het woord gevoerd door één van zijn medewerkers, de heer Van Gommeren. Aan zijn inleiding ontlenen wij het volgende. Eén van de grootste problemen bij de teelt van suikerbieten is op het moment de arbeidsvoorziening Daarom wordt er ijverig gezocht naar arbeidsbespa- ende methoden. Dit geldt speciaal de verpleging van de bieten, omdat hierbij tot nu toe veel hand-arbeid noodzake lijk is. De grondbewerking Spreker wees op het belang van een ondiepe grondbewerking. Een zeer ge schikt werktuig is de zgn. sleep-egge, omdat de werking hoofdzakelijk een egaliserende is. In veel gevallen werkt de kromtand-egge te diep. Het gevolg kan zijn een te diepe droge laag, die moeilijkheden geeft bij de opkomst van het zaad. Inleider was verder van me ning, dat er nog meer gebruik kan wor den gemaakt van de onkruid-egge. Dit kan gebeuren tot enkele dagen vóór de opkomst en enkele dagen na de op komst kan dit worden voortgezet. Het zaad en het zaaien Er wordt in toenemende mate ge bruikt gemaakt van zgn. „bewerkt" zaad. Deze bewerking heeft tot doel meer alleenstaande planten te krijgen. Het begin was gesegmenteerd zaad, waarbij de zaadkluwens in stukken werden verdeeld. Daarbij trad veel kiembeschadiging op. Thans werkt men hoofdzakelijk met zgn. gecalibreerd zaad, d.w.z. zaad van een bepaald kali ber. Door zeven van het zaad wordt een sortering verkregen, die een grote kans geeft op eenkiemigheid. Voor een goede verwerking wordt het zaad daarna gepolijst. Inleider was van oordeel, dat zowel met M-zaad, waarbij de normale zaai- machine wordt gebruikt als met pre- cisiezaad, dat met een precisie-zaai- machine in de grond wordt gebracht een goed resultaat kan worden verkre gen. De heer Van Gommeren was van mening, dat aan de afstelling van de zaaimachines nog veel mankeert. Afwij kingen van 20 - 30% naar beneden en naar boven zijn geen zeldzaamheid. De hoeveelheid zaad Omtrent dit punt bleek ook in deze bijeenkomst geen eenstemmigheid te zijn. Bij zeer veel bietentelers blijkt het voornemen aanwezig te zijn de hoeveel heid zaad kleiner te gaan nemen. Dit zou nl. tot een nog grotere arbeidsbe sparing leiden. Inleider wees op het risico van een minder goede opkomst als gevolg van een ongunstig zaaibed of droogte in de periode tussen zaaien en opkomst. Zijn advies was een afstel ling van de precisiezaaimachine, waar bij het zaad op afstanden van 5 - 5V2 cm. in de regel komt. De aanwezigen voelden in meerderheid voor een af stand van 7 cm. in de regel. Daarbij was de redenering: Als het zaaibed niet goed is en de omstandigheden ongunstig zijn, geeft een iets grotere hoeveelheid zaad ook geen oplossing. In dit verband werd ook gesproken over de gunstige werking van de drukrol bij de precisiezaaimachine. Hierdoor wordt de kans op een goede opkomst groter. Inleider waarschuwde tegen te ondiep zaaien. Een diepte van 172-2 cm. achtte spreker het meest ge wenst. Het gebruik van dunmachines Hiervan wordt tot nu toe op ons eiland zeer weinig gebruikt gemaakt, hoewel reeds een aantal jaren dun machines op het eiland aanwezig zijn. Eén van de aanwezige loonwerkers noemde de aanschaf van deze machine dan ook „een strop". Inleider was van mening, dat het gebruik maken van precisiezaad moet worden gecombineerd met het werken met de dunmachine. Men moet hiermee echter leren werken. Als de noodzaak om de bietenteelt zo veel mogelijk te mechaniseren nog gro ter wordt zouden de dunmachines zeker een kans krijgen. Spreker wees hier voor op ervaringen in Amerika. Een voorwaarde is, dat het land een zeer gelijke ligging heeft. Vooral het gebruik van de zgn. verende tanden kan met name de onkruidbestrijding minder tijdrovend maken. In de Wil- helminapolder is met een goede combi natie van het gebruik van de dun machine en de werkwijze van de ar beiders het aantal uren voor de ver pleging tot de helft teruggebracht. Het opeenzetten van de bieten gebeurt hier in één bewerking met de lange hak. Chemische onkruidbestrijding Ook hierin zag spreker op de duur goede mogelijkheden. In 1962 is hier van op diverse plaatsen met wisselend succes gebruik gemaakt. In enkele ge vallen trad een vertraging in de groei op. In 1961 trad hierdoor enige schade op, in 1962 viel dit mee. Inleider was van oordeel, dat met het goedkoper worden van de bestrijdingsmiddelen de toepassing van de chemische on kruidbestrijding zou toenemen. Een ge lukkige omstandigheid is, dat de wer king van de middelen op zandgrond, waar ook de onkruidbezetting veelal zwaarder is, meer succesvol is. In de zgn. rijenbespuiting zag spr. niet veel heil. Indien de middelen goedkoper worden, is de noodzaak ook minder. Discussies Hierbij kwamen de volgende punten aan de orde. Aantal planten per ha. Zeer veel aanwezigen waren van mening, dat voor de Texelse omstandigheden het door spreker genoemde aantal van 70.000 planten per ha. niet noodzakelijk was. Een minder aantal planten zou ook een arbeidsbesparing betekenen. WEDSTRIJDEN IJSCLUB „OOST" VERSCHOVEN De wedstrijden van ijsclub „Oost", die zaterdagmiddag geen doorgang konden vinden wegens het ongunstige weer, worden nu gehouden a.s. zater dagmiddag (morgen), aanvang 2 uur. Er zal een wedstrijd hardrijden voor heren boven de 35 jaar worden gehouden over 140 meter, gevolgd door een ach tervolgingswedstrijd voor deelnemers van 15 jaar en ouder. POLITIEJEEP GLEED VAN DE WEG „De politiejeep zit in de sloot!" riepen op sensatie beluste lieden één dezer dagen. Bij navraag bleek het nogal mee te vallen In de omgeving van Ooster end was het voertuig van de weg ge gleden en met de voorwielen in een greppel geraakt. Met behulp van een trekker kon de jeep weer worden vrij gemaakt en onbeschadigd zijn weg ver volgen. ONBEKENDE OORZAAK De heer J. Rozendaal, 't Noorden, liep dinsdagavond om zes uur nog even het huis uit voor het verrichten van enkele werkzaamheden. Toen hij wat lang wegbleef, ging mevr. Rozendaal eens kijken hoe het er mee stond. Tot haar grote schrik vond zij haar man bewusteloos op het erf liggend, met een bloedende hoofdwond. Dokter Renout constateerde een zware hersenschudding. Het is nog niet bekend wat precies de oorzaak van het ongeval is geweest, aangezien de heer Rozendaal zich van het gebeurde niets weet te herinneren. Op het ogenblik maakt hij het redelijk wel. IJSCLUB „OOST" VERGADERDE Kas deelt lot van alle ijsclubkassen Woensdag 13 februari j.l. vergaderde de ijsclub Oost. In de boezem van het bestuur bleek jammergenoeg een beetje onenigheid. Zo was de heer J. Roeper, die al 36 jaar penningmeester van de ijsclub is, niet aanwezig uit pro test tegen het beleid van de andere be stuursleden. Beslist werd over de aankoop van een tweewielige motorbaanveger. Dit sei zoen is vierhonderd gulden besteed aan de mensen die belast waren met het schoonhouden van de baan. De clubkas is zo goed als leeg. Geen wonder, de andere ijsclubs zitten met hetzelfde probleem bij een dergelijk langdurig schaatsseizoen. Het bestuur zal met lijsten waarop ingetekend kan worden voor een renteloos voorschot, het be nodigde kapitaal proberen te verzame len. De contributie is te laag gebleken. Besloten werd in het vervolg de vol gende bedragen te heffen: voor leden van 14 jaar en ouder ƒ2,50; voor het lidmaatschap van paren ƒ3,50. Oud leden, die door de gevorderde jaren de schaatssport vaarwel hebben gezegd, kunnen zich als donateur laten inschrij ven voor ƒ1,50. Nodig werd geacht dat een achtste bestuurslid werd ingeschakeld. Op aan beveling van het bestuur werd de heer P. v.d. Vis Jzn. met algemene stemmen toegevoegd. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 17 febr. op om 7.54 uur en gaat onder om 17.56 uur; 20 februari op om 7.47 uur en onder om 18.02 uur. Maan: 16 febr. L.K.; 24 febr. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 15 febr. 12.07 en 16 febr. 0 11 en 12.32; 17 febr. 0.41 cn 13 11; 18 febr. 1.31 en 14.10; 19 febr 2.38 cn 15.22; 20 febr. 4.00 cn 16.47; 21 febr. 5.24 en 18.14; 22 febr. 6.41 en 19.25; 23 febr. 7.48 en 20.28. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Stikstof in één of twee keer? Inleider was van oordeel, dat het in het algemeen mogelijk was alle stikstof in één keer te geven. Diverse bieten telers voelden meer voor het geven van de stikstof in tweemaal, speciaal op de lichtere grond. Praktijkervaringen met chemische onkruidbestrijding Enkele Texelse bietentelers vertelden iets over hun ervaringen omtrent che mische onkruidbestrijding. Deze bleken zeer goed te zijn en op grond van deze ervaringen menen wij wel te mogen concluderen, dat het gebruik zal toe nemen. Vroeg of laat rooien? Eén der aanwezigen deed een mede deling, die er op wees, dat de opbrengst van de laat gerooide bieten het afge lopen jaar op Texel zeer veel hoger was dan van de eerder gerooide bieten. Het komt ons voor, dat een dergelijk verschil niet normaal genoemd kan worden. O.i. zal dit in andere jaren heel anders kunnen liggen. Gewezen werd ook op het risico van laat rooien. Ook dit jaar zijn er in ons land vele hectaren suikerbieten bevroren. Ook in Engeland schijnt dit het geval te zijn. Ook de werkzaamheden verlopen over het algemeen minder vlot op een later tijdstip, terwijl ook de structuur van de grond meer lijdt. Een verheugend bericht! Aan het slot van de vergadering zorgde één der aanwezigen voor een mededeling, die kennelijk welkom was. In de jaren 1960 en 1961 is op de prijs van de bieten een korting toegepast, omdat de hoeveelheid bieten zodanig groot was, dat de hieruit geproduceerde de suiker te groot was voor gebruik in eigen land. Dit teveel aan suiker, „magere suiker" genoemd is uitbetaald tegen wereldmarktprijs. In 1962 ligt de zaak heel anders. Er is nu een tekort aan suiker in ons land. Daardoor wordt een deel van de „magere suiker" „vet" gemaakt en dit resulteert in een nabe taling over de in 1960 en 1961 gelever de bieten. Hierover kon nog niet meer worden gezegd dan dat deze niet onbe langrijk zou zijn. C. v. Gr. LAAT DE KLOK STRAKS LUIDENl 'k Las het plan van de heer Schreuder Om ons raadhuis mettertijd Een mooi klokkespel te schenken. Dit geluid heeft mij verblijd. Want wat is er nu nog mooier Dan zo'n zingend carillon Jubelend boven de huizen In de vroege voorjaarszon. 'k Weet niet of 't geopperd voorstel Met veel vreugde is begroet. Want ik heb nog geen reactie In de Tesselaar ontmoet, Maar mij dunkt, de Tesselvrinden, Die er legio toch zijn, Zullen zeker willen helpen Met hun gaven, groot of klein. 'k Weet wel dat het nieuwe raadhuis Er voorlopig nocj niet staat. Maar als wij dan eerst beginnen Is het veel en veel te laat. 't Zou een pracht presentje wezen, Namens heel de burgerij. Straks bij de stadsrechtenviering. Daar hoort iedereen toch bij. Laat het plan van de heer Schreuder Nu niet in de doofpot gaan, Maar een kans krijgen tot slagen. Daarom, Tesselaars: „Treed aan!" Huib de Rijmelaar. RIB GEBROKEN De 73-jarige heer A. van Vliet zou vrijdagmorgen zijn huis verlaten om de vogels te gaan voeren. Hij had echter geen rekening gehouden met de spiegel gladde straat, waardoor hij uitgleed en met een flinke smak op de deurdrempel terecht kwam De heer Van Vliet leed zo veel pijn, dat de dokter werd ge waarschuwd. Deze constateerde dat een der ribben was gebroken. De heer Van Vliet zal voorlopig rust moeten houden. LEZING OVER „BERLIJN" IN „HET CENTRUM" Oosterend Hedenavond zal de heer J. de Jong in de zaal van ,,'t Cen trum" een lezing houden onder de titel „Mijn reis naar Berlijn". Aanvang 20.00 uur. Muzikale medewerking wordt ge geven door Ria v.d. Vis en het gezin Vonk. ZESTIG JAAR OP DE LEVENSZEE „Moeder wilde helegéér gien drókte" maar we vermelden het toch even: woensdag j.l. vierde het echtpaar J. de Waard-Bakker hun zestigjarige echt vereniging. Zowel man als vrouw pro fiteren nog dagelijks van een uitsteken de gezondheid maar doen het overigens rustig aan in hun huis aan de Koger- straat te Den Burg. Vader weet het daar 's zomers moeilijk uit te houden. Het boerenbloed gaat spreken en zijn zoon (KI. de Waard) heeft dan een beste kracht aan hem bij het aardappelen rooien! Het echtpaar is inmiddels op de kiek gegaan en het resultaat plaat sen wij a.s. dinsdag. LET OP DE WILDE ZWANEN De laatste weken strijken herhaalde lijk wilde knobbelzwanen uit het hoge noorden op ons eiland neer. De dieren verkeren vaak in uitgeputte toestand door voedselgebrek. Eenzaam en alleen kunt U ze op allerlei plaatsen aantref fen. Ze laten zich makkelijk benaderen en vangen, maar laat U dat over aan de conservator van ons museum, de heer G. de Haan Bij het aantreffen van uit geputte dieren gelieve U het Texels Museum te bellen: tel. (02220) 2627. OUDERAVOND O.L.S. OOSTEREND Dinsdagavond heeft de Openbare Lagere School te Oosterend ouderavond gehouden. 31 ouders waren, ondanks de minder gunstige weg- en weersomstan digheden, aanwezig. Na notulen, finan cieel verslag etc. hield de heer H. Wie- ringa, het hoofd der school, een inlei ding over „Het onderwijs vroeger en nu". De ouders werden uitgenodigd een lesavond mee te maken om zelf eens de verschillen tussen de verschillende on derwijsmethoden te kunnen constateren. Gelijk werd de eerste avond vastgesteld op 26 februari a.s. Alle ouders zullen present zijn! Voor de bestuursverkiezing van de oudercommissie had de heer P. Rozen daal zich niet herkiesbaar gesteld. De heer A. Kiewiet werd gekozen als nieuw bestuurslid en zal wellicht zijn plaats gaan innemen. Ook is mogelijk dat een ander bestuurslid de voorzittershamer gaat hanteren. Men denkt daarbij aan mevr. Timmer-Blooker. De heer Rozen daal kreeg voor zijn bewezen diensten uit handen van de heer Wierlnga een taart aangeboden. Na de rondvraag werden nog een tweetal films gedraaid. FILMNIEUWS: „WEIT 1ST DER WEG" „Weit ist der Weg" is niet alleen de naam van deze film, maar eveneens de titel van een der liedjes van de platen- miljonair Freddy Quinn, de hoofdrol speler. Het verhaal speelt zich af in Brazilië's trotse nieuwe hoofdstad Brasilia, waar Freddy een reek avon turen beleeft, alvorens hij de weg heeft afgelegd naar de vrouw van zijn hart en alvorens zijn wens, de adoptie van een vijfjarig meisje, werkelijkheid wordt. Vrijdag en zaterdag 8 uur. „SOLDATEN IN NYLONS" In het begin van de tweede wereld oorlog is luitenant Gordon Brown in een kamp vol vrouwelijke soldaten. Alle meisjes zijn weg van hem en hij heeft niet voor niets de bijnaam (har- ten)-breker in een kamp vol dansende en schietende schonen! De moeilijkhe den nemen een aanvang als Betty Brown, echtgenote van de hartenbre- kende luitenant overplaatsing vraagt naar het kamp van haar man. Het is nl. streng verboden dat man en vrouw in hetzelfde kamp zitten. Het zijn de vermakelijke situaties veroorzaakt door deze toestand, die het grootste gedeelte van de film beheersen. Zondag en maandag 8 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Frocntjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Oskamp Contactavond Dc Koog 19.00 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 10 uur ds. Beerthuis Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Goslinga Oosterend 10 en 3 uur ds. T. S. v. Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoom 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Indien bij advertentie opdrachten niel duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen- heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 P. C. Kaan, Ruyghweg 101 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. De gehele winter voor radig: stoofperen, hand- en moesappels bij M Huisman, De Veen B 15, tel. 2203 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Beter dan goed is ons werk. Dus toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr., Alkmaar, tel. 13615. Elke week op Texel. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Te koop prima eetaard- appelen. Dros, Volharding telefoon 02225-251 Te koopgevr eenpaards- luchtbandenwagen C Smit telefoon 02220-2874 Wie heeft per abuis met de paardensportavond mijn hoed opgezet? J. G van Maldegem, „jachtlust" tel. 02225 254 Vermist bobslee en por temonnee. Wouter Blok v.d Velden, K 83, De Koog tel. 02228 396 Te koop voor garage of schuurtje: zware vlakke eternit platen 8 mm., 2.30 x 1.30 m., nieuwe riet matten 3x2 m. Tim merhout: planken, latten, schroten en 2x3, trottoir- tegels, stenen, dakpannen etc. Alles halve nieuw prijs. Tel. 352, De Koog Te koop visboot, 4 m. lang, vorig jaar nieuw, met riemen, vaarboom en aanhangmotor; éénpers. alluminium visbootje, weegt 40 kg.; nylon pa lingfuiken. Tel. 352, De Koog Te koop ijzeren ge raamte van grote volière en van verwarmde vo lière voor tropische vo gels; motor-broedma- chientje; el. kunstmoeder; voer- en drinkbakjes; voerton voor 100 kippen. Tel. 352, De Koog Te koop schuifladder, enkele ladder, wat tuin en timmergereedschap, zeis, zwarte en allumi nium kachelpijpen, huis raad, 2 fauteuils, ouder wetse mahonie chifon- nière (ladenkast), 2-pers. ledikant, eiken met Au- ping, grote koelkast ge schikt voor pension enz. enz. Alles te zien en te bevragen: Pijpersdijk K 61a, tel. 352, De Koog Te koop 9 jonge lam- schapen. Tel. 352, De Koog. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van eer. wel geschapen zoon en broertje Cornelis L. Bremer Vlaming B Bremer Mieke Mulderstraat 1, Oosterend Texel, 7 februari 1963 Hartelijk dank aan alle buren voor de vele hulp, die wij van hun kregen toen de Fain. Swarthof ons de laatste weken zonder water en stroom zette. G. Smidt Langs deze weg betuigen wij, medenamensdeouders onze dank voor de vele blijken van belangstelling op onze trouwdag ont vangen. D Smit J. Smit-Jellema Buys Ballotstr. 4, Den Helder van Weverstraat 25 naar Gravenstraat 18 Gerrit Smidt Gevraagd door Hotel-Pension „De Bran ding", Boodtlaan 6, tel. 02228 233, De Koog voor het a.s. seizoen en 1 werkster, 2x2 u. der dag. De vele hartelijke bewijzen van meeleven tijdens de ziekte, en bij het overlijden van mijn ge liefde man Pieter Kuiper hebben mij bijzonder goed gedaan. Hiervoor mijn op rechte dank P. Kuiper-v. d Steeg Oosterweg O 120c Oosterend, Texel.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2