Cjrocn 2, 'wartsjexelsin het harL, i Gymnastiekvereniging „Texel** bestaat 40 jaar JuKil enni Burgemeester Zaterdag '2 maart a.s. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Buitengewone algemene vergadering N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Amsterdams gezin kreeg een week gratis vakantie door hoger winkeliers op Texel aangeboden Ter overdenking VRIJDAG 22 FEBRUARI 1963 TEXELSE 76e JAARGANG No. 7737 Ultg»T« N.V. T.h. Langercld A de RooO Boek-, Kantoorboek- co Fotohandel Handelsdrukkerij Don Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 COURANT Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Rotterdamse Bank; Coöp. Boerenlee» bank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,40 p. kwart 4- 25 cL incasso. Advertenties: familieberichte! 12 ct p. mm.; andere advert. 10 et p. mm, Zaterdag a.s. zal het veertig jaar geleden zijn dat in „De Oranjeboom" de oprichtingsvergadering plaats vond van onze plaatselijke gymnastiekvereni ging. Het bestuur van de vereniging zal deze dag zeker niet ongemerkt voorbij laten gaan. Des middags zal in hotel De Graaf van 3-5 uur een feestelijke receptie worden gehouden en 's avonds zal de revue „Geef ons de ruimte" in „De Oranjeboom" voor het voetlicht worden gebracht. Wï A Dat de gymvereniging „Texel" een beste revue op de planken weet te bren gen is in het verleden meerdere malen gebleken. Deze foto stamt uit 1953 toen de vereniging 30 jaar bestond. Een scène uit de revue ,,'t Zit in de lucht". De oude landbouwschool aan de Burgwal (thans Dorpshuis) was het ge bouw, waarin de pasgeboren gymver eniging, gedachtig het motto „Mens sana in corpore sano" aan de slag ging. Zestig leden hadden zich bij de oprich ting opgegeven, een beste start dus. Hoewel de oprichtingsvergadering slechts door dertig personen werd be zocht, kon de toenmalige voorzitter, de heer A. de Wilt tevreden zijn, samen met de andere leden van het oprich tingsbestuur de heren J. Kiljan Sr., G. Michels en Adr. N. Lap. De heer Kiljan nam de hoofdleiding op zich met mede werking van de leden, de heren De Wilt, Knip, Michels en mej. Harting. Er werden acht afdelingen gevormd. Het zou ons te ver voeren als wij alle krach ten. die in de loop der volgende jaren hun medewerking aan de jonge vereni ging gaven, zouden noemen. Leider van enige afdelingen was de heer J. M. Moerbeek. In 1938 nam deze afscheid en droeg zijn functie over aan de heer C. Mets, die naderhand de algehele lei- dnig kreeg opgedragen en ook thans deze taak vervult. Reeds in 1935 was Mets leider van de herenafdeling en dat deze noeste gymenthousiast zijn sporen heeft verdiend, blijkt wel uit de vele prijzen, die onder zijn bekwame leiding op verschillende wed strijden werden gewonnen. Dieptepunt In 1928 ging het er sterk op lijken dat de gymvereniging Texel de langste tijd had bestaan. Het ledental liep snel terug, de aanvankelijke gymrage ver- van aandeelhouders op vrijdag 22 februari 1963 in De Oranjeboom te Den Burg, Texel Aanvang 20,30 uur. Agenda 1. Opening 2. Besluit inzake de opheffing der schorsing al - dan niet gepaard gaande met het ontslag per 22 februari 1963 van de hr P Sibinga Mulder te Den Burg, Texel, als directeur der naamloze vennoot schap N V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming 3 Sluiting Ter verkrijging van stembiljetten dienen Pij de ingang van de ver gaderzaal aandelen of bewijzen van bewaarneming te worden overge legd. De Raad van Commissarissen. BELANGRIJK In afwijking van de in de Texelse Courant van dinsdag jl. gepubli ceerde vertrektijden van de autobussen die op de aandeelhouders vergadering van heden rijden, delen wij u mede dar ALLE VER TRhKHJDEN ZIJN VERVROEGD Deze worden nu als volgt: 19,15 uur van De Cocksdorp via Postweg naar De Koog 19,30 uur van De Koog via Gerritsland en Duinweg naar Den Burg 19,00 uur van Den Burg via Hoofdweg tot smederij Dros 19,20 uur van smederij Dros via Oorsprongweg, 't Noorden en Oost naar Oosterend 19,40 uur van Oosterend naar De Waal 19 45 uur van De Waal naar Den Burg 19,15 uur van Den Burg via Hogeberg, Waterweg, P.H polder tot Parkeerterrein 't Horntje 19,30 uur van 't Hornije via Amaliaweg naar Den Hoorn 19,40 uur van Den Hoorn via De Westen naar Den Burg 19,15 uur van Oudeschild (o I school) naar Den Burg Hotel „De Oranjeboom" is om 6 uur voor iedereen gesloten en gaat om 19,30 uur open voor de bezoekeis van de TESO-vergadering De Directie. Op 1 april a.s. zal het 12V« jaar ge leden zijn, dat onze burgemeester zijn funktie aanvaardde. In verband hiermede heeft zich on langs een alle groeperingen omvattend huldigingscomité gevormd. Het comité bereidt in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur een passende vie ring van dit jubileum voor. Als datum, waarop het jubileum ge vierd zal worden, werd gekozen zater dag 30 maart a.s. T.z.t. volgen nadere mededelingen omtrent het programma. Een aantal middenstanders uit De Koog heeft in samenwerking met de V.V.V. er voor gezorgd, dat een Am sterdams gezin gedurende een week op Texel kan verblijven. Het is de heer P. Luycken met zijn geizn die op 20 juli op Texel zal arriveren en gedurende een week zijn intrek zal nemen in een bungalow in De Koog. De heer P. Luycken zal voor die weelde geen cent hoeven te betalen en zelfs de levens middelen zullen hem gratis door de be trokken winkeliers worden verstrekt Dit alles naar aanleiding van een ar tikel in „De Telegraaf" betreffende de verminderend gezinsinkomens door de hoge kosten die de winter met zich ^jiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiin iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiLiiiiiiiiiiiniiiiiiiu De beste breister laat wel eens een steekje vallen En elke timmerman slaat wel een keertje mis, Want foutloos zijn wij immers geen van allen. 1 Hoe pijnlijk dit bij tijden dan ook is. I H Wanneer wij dit maar altijd weer bedenken s Bij alles wat wij doen op 's werelds breed terrein, I Dan zullen wij een ander niet zo spoedig krenken s En zal ons oordeel ook beslist wat milder zijn. i m Huib de Rijmelaar. jf ^lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|]UNHIIIIIIIIIilUllllllllllilllllllllllllllll|l||||lllll|||inilllllllIIII!l|llllllll!llli|inilll||l|||ll||||||||||||||||||||||||||i|||||||||||||||||||||ii||ir dween, zodat het kon gebeuren, dat de vereniging in 1929 bestond uit slechts 3 heren. Het jaar daarvoor was de meis jesafdeling reeds ter ziele gedaan, on danks de deskundige leiding van mevr. N. Witvliet-Boogaard. 1 jaar lang heeft de gym zelfs in het geheel niet meer van zich doen spreken. Het leven kwam er eerst weer in toen de heer B. Zondervan, een onderwijzer met „papieren" zich ontpopte als in structeur. Na zijn start met negen leden, groeide het clubje weer spoedig aan. Via „Glazen paleis" naar gymlokaal Na de oude landbouwschool kon de vereniging gebruik gaan maken van een wat ruimer onderkomen, gelegen aan de Burgwal, het z.g. „Glazen pa leis". Met het bouwen van de nieuwe R.K. school kwam een nóg geschikter lokaal ter beschikking, de oude R.K. school aan de Molenstraat. Intussen was ook de damesafdeling weer op peil gekomen onder de be kwame leiding van de dames Tr. Eel- man en M. Koorn. In 1948 vierde de vereniging het 25- jarig bestaan. Huib de Rijmelaar dichtte bij die gelegenheid: Turnen houdt je lichaam lenig, Turnen maakt te krachtig fit. Turnen weet van geen Jan Salie Die wat bij de kachel zit. Daarom dames, heren lezers. Blijf niet meer ter zijde staan. Staalt Uw spieren, sterkt Uw longen, Sluit bij G.V.T. U aan!! Die oproep was kennelijk aan geen dovemansoren gezegd, want sinds 1948 is het ledental weer met sprongen vooruitgegaan. Op het ogenblik telt G.V.T. ruim 400 leden, verdeeld over de verschillen de afdelingen en de volleybalgroep. Nadat hij in 1950 zijn taak had overge dragen aan de heer A. Mooij uit Den Helder kon de heer C. Mets zich con centreren op z'n eigen herenafdeling, terwijl de heer A. Keizer zich met de jongens bezig hield. De algemene lei ding kwam later te berusten bij de heer J. H. van Veen, maar deze vertrok per 1 januari j.l. naar elders. In afwachting van zijn opvolger, de heer S. Wijdenes uit Koog a/d Zaan, die binnenkort aan het werk gaat, neemt Mets tot zolang de honneurs waar. Plaats voor ieder De leden profiteren van de uitsteken de outillage die de gymnastiekzaal van de Jac. P. Thijsseschool biedt. Al zeer jong kan men in verenigingsverband de spieren strekken door het bestaan van de gemengde kleuterafdeling (4-5 jaar). Tegenwoordig eisen de andere afde lingen t.w. 8 dames- en meisjes afdelingen, vier jongens- en herenafde lingen en de volleybalgroep acht tien instructie-uren per week! Regel matig zorgt G.V.T. voor evenementen als demonstraties, wedstrijden en re vues. Zaterdagavond kunnen de bezoe kers van „Geef ons de ruimte" getuige zijn van sportieve prestaties van allerlei aard en tevens kennis maken met heel wat andere kwaliteiten van de vereni gingsleden! Nu reeds wensen wij directeur, be- stuuur en leden van de gymver. „Texel" vanaf deze plaats het allerbeste voor de toekomst in de hoop dat de vereniging zijn leden zal blijven werven uit alle lagen van de Texelaars! VOGELWACHTERS NAAR AMERSFOORT De afgelopen week kwamen op uit nodiging van het Staatsbosbeheer een groot aantal Nederlandse vogelwachters bijeen in Amersfoort voor het volgen van een speciale vogelwachtercursus. Dergelijke cursussen worden gehouden met het doel de vogelwachters zo veel mogelijk kennis van het vak mee te geven. Een zestal Texelse vogelwachters heeft aan de cursus deelgenomen. NIEUWS VAN DE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Hoewel ik al twee maanden als huis- houdconsulente op Texel werkzaam ben, hebben velen van U nog weinig van mij gehoord of gelezen. Misschien hebt U wel gedacht, dat het werk van de Huishoudelijke Voorlichting stil staat. Het tegendeel is het geval. Ook dit jaar hebben wij weer grootse plannen. Ik hoop dan ook dat al de Texelse huis vrouwen aan onze activiteiten deel zullen nemen. Om te beginnen is er dinsdag 5 maart a.s. een excursie naar de Huishoud beurs in de R.A.I. in Amsterdam. Dit keer is er een internationale huishoud beurs. Europese vrouwenorganisaties zullen er aan deelnemen en van het leven in onze buurlanden datgene to nen, wat in ons land niet of nagenoeg niet bekend is Daarnaast worden er op deze huishoudbeurs weer veel nieu wigheden getoond. Het lijkt ons een buitengewoon interessante excursie. In verband met het bespreken van de bus(sen) zou ik graag zo spoedig moge lijk vernemen hoeveel dames er mee gaan. Dames, aarzelt niet, maar geef U direct op. De kosten zijn gering. De Streekontwikkeling geeft op deze ex cursie een subsidie. U kunt zich opge ven voor 28 februari op mijn kantoor Vismarkt 1, Den Burg of bij één van de dames-commissieleden. Als tweede activiteit staat er een avond voor de besturen der vrouwen verenigingen op het programma. Deze avond zal gehouden worden op don derdag 14 maart 1963. De besturen krij gen hier nog nader bericht over. Verder zullen we dit jaar veel aan dacht aan onze tuin en onze kamer planten gaan besteden. Er wordt dit jaar een tuinwedstrijd gehouden. Ieder, die een tuin(tje) heeft, kan hieraan meedoen. Hier zult U nog meer over horen. DAMCLUB TEXEL J. Hooijberg-W. A v. Zeijlen C. Meedendorp-Jo Schoo P. Bakelaar-J. Vinke S. Ros-J. A. v.d Slikke Jac. v. Heerwaarden-D v.d. Werf C. v. Heerwaarden-P, Kooiman Jn. Stam-C. v.d. Werf v.d Slikke-G, Dros de Haan-C P Burger 1—1 2—0 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 2—0 1—1 meebrengt. Daarbij werd een willekeu rig bouwvakkersgezin ter sprake ge bracht, het gezin Luycken, dat van de geplande vakantie op het eiland Texel zou moeten afzien. De winkeliers in De Koog hebben zich het lot van het gezin aangetrokken en lieten via de V.V.V. weten, dat een eerste klasse luxe bun galow van 20 t/m 27 juli zal worden geresreveerd. De familie heeft laten weten dat zij van het aanbod gretig ge bruik zal maken. Hopelijk zal ook de landelijke pers van deze actie gewag maken, daarmee een positief geluid over ons eiland uitend. OVERDENKING: HET ZINKEND SCHIP Wij horen de laatste tijd nogal eens van schepen, die in nood verkeren. De één is spoorloos verdwenen, onderge gaan. De ander verkeert in zinkende toestand. De bemanning is al in de sloepen gegaan. De kapitein is aan boord gebleven in de hoop, dat toch nog tijdig hulp zal arriveren en het schip in behouden haven zal worden gesleept. Zo is de mensheid als een zinkend schip. Er zijn al heel wat kapiteins ge weest, die ook dachten het schip veilig in de haven te kunnen brengen. Maar het was een illusie. Langzaam maar zeker zonk het schip steeds dieper. De bijbel zegt ons, dat er één Kapi tein geweest is, die het zinkend schip van wereld en mensen in de veilige haven gebracht heeft. Dat is Jezus Christus. Hij heeft dit gedaan, niet door zo lang mogelijk op het schip te blijven en dan op het laatste moment over te springen. Neen Hij bleef aan boord. Hij ging mede onder. Dat wil zeggen. Hij stierf aan het kruis en heeft daardoor de wereld en de mensen gered. Wie gelooft in Hem is gered. W. A. S. Aandeelhoudersvergadering N.V. TESO VERTREKTIJDEN BUSSEN GEWIJZIGD Hoewel de op de voorpagina van dit nummer van onze courant voorkomende advertentie niets aan duidelijkheid te wensen overlaat, wijzen wij belangheb benden er toch nog even op er goed aandacht aan te besteden. De vertrektijden der bussen, rijdend op de TESO-vergadering van aan staande vrijdag, zijn namelijk alle ver vroegd. Dit besluit werd genomen in verband met de verwachte zeer grote belangstelling. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 14 tot en met 20 februari 1963 Geboren: Lambertus Leendert, zv. Lambertus Heerschap en Elisabeth A. W. Verstegen; Simon Johannes, zv. Willem M. J Rijk en Amaranda C. Bar- horst; Wilhelmina Geertruida, dv. Si mon Trap en Dirkje Griffioen; Yvonne Anita, dv. Hans Bruining en Antjer B. van Sander. Ondertrouwd- Johanna Maria Beij en Reijer Dijker; Johanna Westdorp en Dirk Kalverboer. Overleden: Trijntje Mulder, weduwe van T. Koorn, oud 92 jaar INGEKOMEN PERSONEN Machteld M. Gmelich en Cornells G. Gmelich, van Amsterdam, Brede Vogel straat 13 hs. naar Den Burg, Beatrix- laan 68, Biem Vlaming, van Amers foort, Utrechtseweg 266 naar O 163a; Antoon Jansen, van Doorn, Mariniers weg 7 naar H 131; Theodorus Eilander met gezin, van Hoogkarspel, Juliana- straat 9 naar Oudeschild, De Houtman straat 10. VERTROKKEN PERSONEN Krina Bruinooge, van Den Burg. We verstraat 41 naar Borssele, Zeedijk 16; Jan J. Brommersma, van De Koog, Ruijslaan 27 naar Heemstede, Clivia laan 10; Raoul C. Vredeling, van H 131 naar Amsterdam, Marinewerfkade 9; Cronelia M. Smit, van Den Burg, Mo lenstraat 37 naar Hilversum, Waldeck laan 36; Johanna A. Spigt, van K 22 naar Soest, Soesterbergsestraat 125; Theodorus A. G. Kwast, van H 131 naar Den Helder, Buitenhaven 5. De heer C. Mets gat en geeft immer het goede voorbeeld. Een fraai hoog standje op de brug. BELANGRIJKE MEDEDELING Europas grootste Machincschrijf instituut Willy Scheidegger NV start binnenkort op Texel met een CURSUS VOOR MACHINESCHRIJVEN EN CORRESPONDENTIE Met ons bekend kleuren-systeem is het tien-vinger-bündtypcn, zowel voor jong als oud. met succes verzekerd. Voorkennis is beslist niet noodzakelijk, en bovendien wordt door ons, een machine om thuis te oefenen beschikbaar gesteld. Jeugd, die straks het bedrijfsleven instapt, de Zakenman die zijn bedrijf een correcter aanzien wil geven, of diegene, die met machineschrijvcn promotie kan maken, heeft nu cén unieke kans. om het dicht bij huis PERFECT te leren Onze cursus vindt plaats in Hotel De Graaf te Den Burg. Een ieder die informatie wenst, melde zich even bij de Heer P. de Graaf, Wever straat 95, telefoon (02220) 2204. Europa's grootste Machinesehrijf-Instituut WILLY SCHEIDEGGER N.V. Haar geheim: moderne cursusmethode - prima leraren - laag lesgeld

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 1