Opa heeft verkering Verkoudheid ASPRO' Verge lijking van bedrijven st reekootwikkeling PUROL Uw maag smeekt on Bennie#, Huidgenezincj I Puistjes verdrogen door Purol poeder „Excelsior" toonde haar kunnen tijdens jaar lijkse uitvoeringen Voorkom Rillerig? Onprettig? Vlug TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 MAART 1963 VAN DE LANDBOUWVOORLICHTINGSDIENST (Vervolg) Dit keer willen we de invloed van de veebezetting op het financieel resultaat van de bedrijven eens wat nader be kijken. O.i. is dit een zeer belangrijk gegeven, omdat zowel een te lichte als een te zware veebezetting dit resultaat belangrijk kan beïnvloeden. Kan de veebezetting ook te zwaar zyn? Deze kwestie kwam o.a. ook aan de orde op een vergadering van leden van de Veevoederkern „Texel". De heer W. Pijper van het Rijksveeteeltconsulent- schap heeft hier tegen gewaarschuwd. Met cijfers toonde hij aan. dat een overbezetting van 2 melkkoeien op een middelmatige veestapel een belangrijk financieel nadeel kan geven. Indien de voorraad ruwvoeder bijv. voldoende is voor 15 melkkoeien en men gaat 17 dieren opstallen, dan worden de daar voor nodige aankopen niet goed ge maakt door de extra-melkgift van de twee dieren. Wij kunnen het met deze opmerking volkomen eens zijn. Wel zijn we van oordeel, dat de waarschuwing voor een te zware veestapel op veel plaatsen aan de vaste wal meer nodig is dan op ons eiland. Dit bleek ook duidelijk uit een vergelijking van de ruwvoederposi- tie op de bedrijven in Noord-Holland in deze ongunstige winter. Ons eiland komt daarbij bijzonder gunstig naar voren. Hieruit mag niet worden gecon cludeerd, dat er op ons eiland geen moeilijkheden zijn. Voldoende ruwvoer is nummer één Voordat wij dus straks onze conclu sie gaan trekken over de veebezetting willen we er op wijzen, dat een eerste eis is, dat op het bedrijf voldoende ruwvoer wordt gewonnen. We denken hierbij aan hoeveelheid en kwaliteit. We zouden het in zekere zin een ideaal van de landbouwvoorlichting kunnen noemen, dat er op de bedrijven ruwvoer aanwezig moet zijn voor een productie van 10 kg. melk. D.w.z., dat bij deze melkgift geen krachtvoer nodig is. Dit kan worden bereikt indien per koe en per dag voor de winterperiode 10 kg. goed hooi en 15 kg. kuilgras aanwezig is. Bij het streven naar een zwaardere veebezetting moet deze eis steeds in het oog worden gehouden. Twee mogelijkheden Wij menen, dat het beslist niet zo is, dat een te kort aan ruwvoer altijd als een gevolg van te zware veebezetting moet worden gezien. Er zijn ons geval len bekend van bedrijven met een maar zeer matige veebezetting, waar prac- tisch ieder jaar te weinig ruwvoer aan wezig blijkt te zijn. Aan de andere kant kennen we bedrijven, waar de veebezet ting voor Texelse begrippen zeer zwaar is en waar de voorraad ruwvoer altijd voldoende is. Het gaat er maar om of de mogelijkheden om ruwvoer te win nen ook benut worden. Pas als dat het geval is en de hoeveelheid ruwvoer toch jaar op jaar te klein is, kan van een te zware veebezetting worden gespro ken. We gaan weer vergelijken Evenals we dit in voorgaande artike len hebben gedaan, gaan we ook nu weer een gemiddelde veebezetting op de 10 bedrijven met de beste financiële uitkomsten vergelijken met die op de tien bedrijven, waar het financieel min der goed zat. Met „10 hoogste" bedoelen we weer de „betere" bedrijven, met „10 laagste" het gemiddelde van de bedrij ven met de minste winst. De cijfers I - V geven resp. de jaren 1957 tot 1961 aan. Er wordt hier van grootvee per ha. gesproken. De hele veestapel, dus melkkoeien, pinken, kalveren, schapen en eventueel paarden zijn omgerekend in grootvee. Eén stuks grootvee is hier gelijk met één melkkoe. wij nogmaals willen wijzen op het belang van een goede ruwvoeder- positie. Zwaardere veebezetting door veel krachtvoer? Het lijkt me niet onmogelijk, dat som mige veehouders met de vraag op de lippen zitten.- „Maar is deze „zware' veebezetting soms mogelijk gemaakt door aankoop van veel krachtvoer? Daarom als slot een vergelijking tussen de aankoop van krachtvoer per „koe" op de 10 gunstige en de 10 minder gunstige bedrijven. Het woord koe wordt hier tussen aanhalingstekens ge plaatst, omdat in het krachtvoer per koe ook het krachtvoer van het bijbe horende jongvee is opgenomen. De to tale aankoop van krachtvoer is dus ge deeld door het aantal melkkoeien en zo komen we tot de bedragen, die hier onder zijn opgenomen. Krachtvoer per koe in guldens Jaaraanduiding 10 hoogste 10 laagste I 208— ƒ247,— H ƒ203,— ƒ217,— III ƒ281,— ƒ400,— IV 227,— ƒ262,— V 220,— ƒ259,— Opmerkingen: a. De aankopen aan krachtvoer van de tien bedrijven met de minste winst zijn in elk van de vijf jaar hoger dan van de bedrijven, die beter uit de bus kwamen. b. Het droge jaar 1959 loopt er in beide groepen duidelijk uit als een jaar met een hoge post voor aankoop kracht voer. Maar het valt op. dat vooral in dit jaar het verschil tussen de eerste groep en de tweede groep zeer groot is. De kunst van het boer-zijn komt vooral naar voren als het tegen zit. En dit bewijst wel, dat de dichter van het „Hoe genoeglijk rolt het le ven, des gerusten landmans heen", de zaak wel zeer eenzijdig heeft be keken. C. v. Gr. als overtollig maagzuur weer zo'n laaiende zuurkolom doet opslaan en U niet weet waar U te bergen van die snerpende pijn. U weet toch, over de hele wereld vinden méér mensen dage lijks baat bij Rennies dan bij enig ander maagtablet. Grootvee per ha. Jaaraanduiding 10 hoogste 10 laagste I 1.37 1.33 II 1.47 1.40 III 1.52 1.41 IV 1.41 1.39 V 1.63 1.38 Opmerkingen: a. Ieder jaar is de gemiddelde veebe zetting van de tien bedrijven met de beste financiële uitkomsten hoger dan van de bedrijven, waar de winst laag was of van verlies moet worden gesproken. De verschillen zijn en kele jaren zeer klein, maar o.a. toch groot genoeg om van een duidelijke lijn te spreken. b. Bij de eerste groep van bedrijven is de tendens aanwezig, dat de veebe zetting per ha wordt opgevoerd. Het jaar 1960 loopt er in dit opzicht iets uit, maar voor het overige is het streven naar een zwaardere veebe zetting duidelijk aanwezig. In de tweede groep is dit niet het geval. c. We menen de voorzichtige conclusie te mogen trekken, dat verzwaring van de veebezetting voor vele Texel se bedrijven gunstig zal zijn, waarbij ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER RENOUT (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Zondagsdiensten dierenartsen H. DE BOER (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) 2414 (van zaterdag 13 uur tot zondag 24 uur) Zr. RIETVELD De Cocksdorp, tel. (02222) - 292 (zondag van 9 tot 13 uur) BRAND SNEL BEDWONGEN Dinsdagochtend om ongeveer kwart over zes ontwaakte het dochtertje van de heer C. Schulte (Weverstraat, Den Burg) door een scherpe brandlucht. Ze nam poolshoogte en ontdekte dat de koelmachine van een ijsmaohine in brand was geraakt. Ze waarschuwde haar vader, die onmiddellijk ingreep en de kartonnen dozen die rond de bran dende machine waren opgesteld en die reeds hadden vlamgevat, naar buiten bracht. Het schouwspel van de bran dende dozen in de tuin deed de andere dochter, die intussen ook was ontwaakt zo schrikken, dat ze op eigen gelegen heid alarm sloeg, waardoor enkele voor bijgangers de brandweer belden. Toen deze na zeer korte tijd arriveerde, bleek alle vuur reeds met eigen kracht te zijn geblust! Hu id zuiverheid - Huidgezondheid j WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Visdag 15 maart Den Burg, „Casino", 20.00 uur, bijeenkomst Plattelandsvrouwen, mevr. Van 't Kaar houdt praatje over het boek van Steinbeck „Muizen en Mensen". Oosterend, o.l. school, 20.00 uur, toneclver. S.O.O.S. met „Het boze oog van Marokane" Den Burg, „De Lindeboom-Tcxel", 20.00 uur, avond het Nut, G. J. v.d. Heide met dia's over historische vondsten in de nieuwe IJselmeer- polders. Zuid-Eierland, 20.00 uur, Toneelgroep Eier- land met „De romance van art. 17" Den Burg, Landbouwschool, jaarlijkse bijeen komst oudleerlingen. Zaterdag 16 maart Den Burg, De Oranjeboom, 20.00 uur, revue 40-jarig bestaan G.V.T. Oosterend, Geb. voor Chr. Belangen, 20.00 uur „De romance van art. 17" De Cocksdorp, „Du Sluftervallei", 20.00 uur, uitvoering S.V.C. Dinsdag 19 maart Den Burg, De Zwaan, 20.00 uur, ledenverga dering Coöp. Boerenleenbank. Woensdag 20 maart Den Burg. De Zwaan, 20.00 uur, bijeenkomst R.K. Vrouwenbond 't Gilde. Donderdag 21 maart De Cocksdorp, De Hoop, 20.00 uur, bijeen komst Plattelandsvrouwen m.m.v. fam. Boes man (ballonvaarders). Vrüdag 22 maart De Koog, Hobby-show. Den Burg, Casino, 20.00 uur, toneelvoorstel ling R.H.B.S. „Le Bal des Voleurs". ACTIVITEITEN IN 1963 Het zou ons niet verwonderen als hier en daar de gedachte naar voren was gekomen, dat van activiteiten van de Streekontwikkeling weinig meer is te bemerken. Daar is wellicht wat aan leiding voor. Er zijn de laatste tijd geen acties geweest, die rechtstreeks van de Commissie voor Streekontwikkeling kwamen. We menen er dan wel op te moeten wijzen, dat in het werk van de Huishoudelijke Voorlichting en de Landbouwvoorlichting een stuk streek ontwikkeling zit. Intussen kan zeker niet gezegd wor den, dat de Commissie stil zit. Dit kan o.m. blijken uit het feit, dat kort gele den bericht is binnengekomen, dat op grond van een door de Commissie op gemaakt werkplan voor 1963 een be langrijk bedrag voor het uitvoeren van deze werkzaamheden beschikbaar is gesteld. In de komende weken willen wij iets over de voorgenomen activitei ten vertellen. Fresen van slecht grasland In 1962 werd begonnen met het ver strekken van een premie aan veehou ders, die overgingen tot het „zwart" maken van slecht grasland met het doel dit opnieuw in te zaaien met een goed grasmengsel. We kunnen wel zeggen, dat dit in 1962 een succes is geworden. In de maand juli werden bedoelde percelen gefreesd, daarna geploegd en na voldende bezakking ingezaaid met een voorgeschreven grasmengsel. De aanslag is in vrijwel alle gevallen zeer goed geweest.We gingen er van uit, dat er in dezelfde herfst nog gelegenheid zou zijn om de schapen op de nieuwe percelen te weiden. Die verwachtingen zijn ver overtroffen. In diverse geval len kon eind september en begin okto ber al van een dikke koeienweide wor den gesproken en de toestand van de grond liet ook toe om de percelen daar voor te gebruiken. We kunnen wel zeg gen, dat het zwart maken van deze per celen in hetzelfde jaar practisch geen productieverlies heeft gegeven. Het is dan ook geen wonder, dat de veehou ders, die aan deze actie hebben meege daan enthousiast zijn en de smaak te pakken hebben. In 1963 voortzetting van de actie De Streekontwikkelingscommissie is er van overtuigd, dat nog heel wat gras land op ons eiland in aanmerking komt voor een ingrijpende verbetering. Mo gelijk zou met een langdurige goede behandeling ook zonder de percelen „zwart" te maken de samenstelling van de grasmat tenslotte wel voldoende worden. Wij zijn echter van mening, dat een werkwijze, waarbij „het mes er in wordt gezet" veel sneller tot het doel leidt. De Streekontwikkelingscommissie heeft daarom besloten ook dit jaar aan een aantal veehouders weer een premie te geven op de kosten, die aan deze „operatie" zijn verbonden. Dit betreft de kosten van fresen, ploegen, zaai- klaar maken, zaaien plus nabehandeling en de kosten van het zaaizaad. Van het totaalbedrag wordt een bedrag van 25% als premie gegeven. In bepaalde geval len zal als eis worden gesteld, dat ook een koperbemesting wordt gegeven. Ook de kosten hiervan vallen onder de premieregeling. Wie eerst komt, eerst maalt Gezien de belangstelling, die er vorig jaar voor deze actie was, moeten we wel aannemen, dat het beschikbare be drag spoedig verbruikt zal zijn. Hoewel het werk pas in juli gedaan moet wor den, is er nu reeds de gelegenheid zich hiervoor op te geven. U kunt de wens daartoe te kennen geven aan de mensen van de landbouwvoorlichtingsdienst. Dus nog eens: Wie eerst komt, eerst maalt. Om misverstand te voorkomen moet daarbij wel worden opgemerkt, dat door de landbouwvoorlichtings dienst wordt vastgesteld of het inder daad nodig is tot het „zwart" maken over te gaan. C. v. Gr. PROVINCIAAL STUDIEFONDS NOORD-HOLLAND Gedeputeerde Staten van Noord- Holland maken bekend, dat ten behoe ve van personen met voldoende be gaafdheid, die in de provincie Noord- Holland woonachtig zijn of (ingeval van minder-jarigheid) wier ouders in deze provincie wonen, en die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aangevangen studie te betalen, in die kosten een toelage uit de provinciale kas kan worden verleend, in de vorm van een renteloos voorschot of van een beurs. Een dergelijke toelage kan worden aangevraagd voor: het bezoeken van een inrichting voor onderwijs of een in stelling voor kunsten of wetenschappen: het volgen van een cursus ter verkrij ging van maatschappelijke bekwaam heden; het voorbereiden van de publicatie van een wetenschappelijke verhandeling over een onderwerp van gewestelijk of regionaal belang. Aanvragen voor een studietoelage als hier bedoeld voor het studiejaar 1963/ 1964 behoren zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 1 mei 1963 te worden in gediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Dreef 3 te Haarlem. Vrijdag en zaterdag j.l. heeft de Chr. muziekvereniging „Excelsior" haar jaarlijkse traditionele uitvoeringen ge geven, iets later dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Na een matig bezoek tijdens de eerste avond kon de musice rende vereniging zich de tweede avond verheugen met een volle zaal. De avond werd geopend met de mars Gooilandia, waarna gezamenlijk psalm 68 10 werd gezongen en gespeeld. Daarop sprak de heer Jn. Daalder, voorzitter van „Excelsior" een kort ge bed uit en verwelkomde de aanwezigen, waaronder zich een afvaardiging van het Kona Texels Fanfarecorps bevond en de oud-dirigent, de heer C. Bremer. „Excelsior" heeft bij de keuze van haar repertoire bepaald hoog gegrepen. Ongetwijfeld zal het de musicerende leden zelf duidelijk zijn geworden dat enkele stukken beter wat meer gerepe teerd hadden kunnen worden, voordat ze in het publiek ten gehore werden gebracht. Vrij behoorlijk tot goed kon dirigent Brouwer „All in the april evening", „Flying enterprise" en „Paden voort" uit de verf laten komen, maar de koraalbewerking van „Lobe den Herrn" en de paraphrase „Boven de sterren" konden ons wat betreft de uitvoering minder bekoren. Laatstge noemde nummers waren wat al te fors van volume. Daarbij komt de het Geb. voor Chr. Belangen wat te klein is om dit volume te verwerken. Desondanks kan toch gesproken worden van een zeer verdienstelijk optreden. Het slot was indrukwekkend: Een op treden van „Excelsior" met de drum band onder leiding van tambour-maitre PDaalder Szn. Het was een genoegen om dit samenspel te beluisteren. Jammer genoeg kwam het toneel stukje dat na de pauze was gepland, te vervallen, door ziekte van twee spelers. Te elfder ure heeft men zich van twee komische filmpjes kunnen voorzien. Tesamen met de jaren geleden opgeno men film van Oosterend was het toch een aantrekkelijk programmapunt ge worden. Juist deze laatstgenoemde film is een kostbaar bezit van „Excelsior", daar op deze wijze een stukje Oosteren- der historie bewaard blijft. Aan het slot van de avond dankte de heer Jn. Daalder de aanwezigen voor hun belangstelling en vroeg aandacht voor de financiële nood van de jonge drumband. Zo kwam een einde aan deze avond, waarop zowel het publiek als de leden van „Excelsior" met genoegen terug kunnen zien. FEUILLETON: 36. In Lochem was De Haan aan het dubben: zal ik naar Utrecht njden of niet? Zijn eerste impuls was: gaan. Maar toen hij er rustig over nagedacht had, besloot hij niet te gaan, doch een brief te schrijven. Hij ging naar zijn kantoor en zette zich achter zijn bureau. Kalm, iedere zin overwegende, schreef hij haar en verontschuldigde zijn doch ter voor haar beledigende houding. Weidde uit over zijn grote kinderen, die in blinde liefde voor hun vader kwamen tot onverantwoordelijke daden. „Je bent een ontwikkelde vrouw en als de verontwaardiging over het een en ander gezakt zal zijn, zul je dit misschien enigszins kunnen begrijpen, al is het natuurlijk nooit te billijken. Ik kom dinsdagavond naar je toe. We laten ons vanzelfsprekend door niemand dwars bomen. Ik houd van je". Hij maakte er een expresse van en bracht de brief naar het station. Dan had ze hem in ieder geval morgenoch tend vóór schooltijd. Doch de PTT is tegenwoordig zo vlug niet meer, ook niet met expresbrieven en toen een besteller de brief bracht, was Cobie Verleun al lang naar school, 's Middags zag ze de couvert op de tafel in haar kamer liggen. Ze draaide hem even om en onderdrukte een nei ging om de brief open te scheuren. Ze nam haar rode balpen en schreef met grote letters, haar eigen adres door kruisende: „Geweigerd. Retour afzen der". Waarna ze hem na het eten in de brievenbus deed. Ze was er al een beetje overheen, al deed het pijn, maar ze was vast besloten op niets meer, wat uit Lochem kwam, te reageren. Deze periode in haar leven was afgesloten. Definitief. Dinsdagsmorgens zag Theo de Haan bij de stapel post zijn expresbrief te rug. Met grote ogen van verbazing tuurde hij naar de rode letters en her kende meteen Cobie's handschrift. Zo, zo, de jongedame was dus nog nijdig. Nou, hij ging evengoed vanavond naar haar toe. Hij zou alle bezwaren wel uit haar lieve hoofdje praten. Die dag had hij het bijzonder druk. Er waren nog een aantal vrij grote na bestellingen gekomen voor de nieuw jaarskaarten, zodat de oplaag vergroot moest worden. Maar een deel was al afgedraaid, zodat een herdruk moest plaatsvinden. Hij besprak het met de chef en na een berekening kwamen ze tot de conclusie, dat het beter was eerst de oplage, waarmee ze bezig waren, af te draaien. Daarna kon met de herdruk begonnen worden. Hadden ze maar eer der moeten bestellen. Die middag had hij een korte be spreking met zijn oudste zoon en beiden voelden de spanning, die er was ont staan rond de kwestïe-Cobie. De Haan dacht: Hij weet er natuurlijk van, want Lien zal hem wel hebben ingelicht. En Dick dacht: vader begrijpt natuurlijk wel, dat Flip en ik ook op de hoogte zijn. Nu ja, dat zal wel weer in orde komen. Vrij koel namen ze afscheid van elkaar en Dick reed naar zijn klan ten toe. Om zeven uur reed De Haan die avond weg. Er viel een dreinige mot regen en het was al vroeg donker. Bui ten de stad trapte hij het gaspedaal dieper in en de grote koplampen boor den hun felle licht in de vallende duis ternis. Dicht bij Deventer moest hij dim men voor een paar tegenliggers en zon der zijn snelheid te verlagen reed hij met zijn dimlichten over de grijze weg. En dat werd zijn noodlot. Want terwijl hij na het passeren de grote lichten weer ontstak, ontdekte hij tot zijn grote schrik slechts een tiental meters voor hem een boerenwagen, die slechts ver licht werd door een klein rood pitje. Hij trapte in een reflexbeweging op de rem en ging slingeren. Voor hij de wa gen weer goed in zijn macht had, sloeg hij met een geweldige klap, die in de wijde omtrek gehoord werd, tegen de wagen op. Meteen werd alles donker om hem heen. Binnen een minuut was er een hevige ravage ontstaan op de drukke rijksweg. Achter De Haan reed een VW. en de bestuurder kon al evenmin zo snel het wagentje tot stilstand brengen, zodat deze op de blauwe Ford knalde. Tegen liggers stopten aan de kant van de weg en een energieke automobilist haalde een rode lamp uit zijn wagen en begon uit alle macht te zwaaien, zodat ver dere ongelukken vermeden konden worden. Intussen waren anderen naar de ver ongelukte wagen gegaan, waar De Haan voorovergebogen op het stuurrad, geen teken van leven meer gaf. De schuldige voerman, die inmiddels zijn zenuw achtig geworden paarden tot rust had gekregen, kwam ook even kijken en antwoordde op een vraag, dat de poli tiepost hier vlakbij was. Binnen vijf minuten was de geneeskundige dienst in de stad gewaarschuwd, die onmid dellijk een ambulancewagen zond. Maar met dat al waren er vele kostbare mi nuten verloren gegaan. Een half uur later lag De Haan, bleek en nog steeds bewusteloos tussen smet teloze lakens in het Deventer zieken huis. De huishoudster zat rustig te lezen, toen de telefoon ging. Ze meldde zich en verschoot van kleur, toen men haar vertelde, dat de heer De Haan een on geluk met zijn auto had gehad en zwaar gewond in het Deventer ziekenhuis was opgenomen. Of er nog familie was. Ja, ze zou onmiddellijk de kinderen verwittigen. Een minuut later wist Lien van Halmeskerke. dat haar vader een ongeluk had gehad nabij Deventer. HOOFDSTUK 17 Theo komt er weer boven op Er volgden spannende dagen, De Haan had een zware hersenschudding opgelopen, terwijl enkele ribben gebro ken of gekneusd waren. De vleeswon den in zijn gezicht en op andere plaat sen op zijn lichaam, genazen snel ge noeg. Maar voor de rest moest rust de algehele genezing brengen. Nog diezelfde avond waren Bobbie en Lien naar het ziekenhuis gereden en hadden ze een onderhoud met de ge neesheer, die haar vader had onder zocht. „Er is natuurlijk altijd enigszins levensgevaar na zulk een ongeval", was zijn mening, „maar als Uw vader verder goed gezond is, dan behoeft u zich geen al te grote zorgen te maken. Het is misschien een kwestie van een paar da gen, dan zullen we weten, of uw vader er weer boven op komt". Dick en Flip, die ergens in Nederland vertoefden, werden via de radio opge roepen en kwamen nog diezelfde nacht in Deventer aan. Gedurende de gehele nacht bleven de kinderen in het zieken huis en eerst tegen de morgen kon de dokter meedelen, dat hun vader even tot bewustzijn was gekomen. Hij raadde echter bezoek af en adviseerde voor lopig enkele uren te rusten. Direkt le vensgevaar was er nu niet meer. Er gingen veertien dagen voorbij en gedurende die tijd kreeg de patiënt iedere dag tweemaal bezoek van zijn dochter. Van de aanrijding wist hij zich alleen nog maar te herinneren, dat hij op een gegeven ogenblik vlak voor zich de slecht verlichte boerenwagen zag en dat hij begon te slingeren. Verder wist hij niets meer. En Lien sprak er niet over. Ze vertelde van de fabriek, van de orders, die natuurlijk normaal binnen kwamen en verwerkt werden, dat Dick de meeste dagen op kantoor was en Flip lange dagen maakte om zoveel mogelijk klanten te bezoeken. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3