Opa heeft verkering Er is maar één solex en dat is de Solex FEYENOORD-BENFICA JAN AGTER ROLLADES Benzinestation Pontweg De Edelslcxgerijen U zit -ere-tribune. met PHILIPS TELEVISIE zorgt er voorTelefoon 2114 Voor de paasdagen hebben wij voor U Ran's Vleeshouwerijen Wat doet u de 2e Paasdag? Hotel »De Lindeboom-Texel« biedt u een exclusieve avond Vanaf vrijdag 12 april is ons benzinestation aan de Pontweg weer dagelijks geopend. /sn 6en\\ Ga ook naar „Centra" 't scheelt stukken A. VAN HEERWAARDEN eerste kwaliteit RUNDVLEES Alleen De Edelslagerijen PAAS KLAVERJASDRIVE grote paas klaverjasdrive Fa. F. ZEGEL Zn., PARKSTRAAT 16, DEN BURG Texel Nu weer een wedstrijd om de Europa cup, een voetbalfestijn van de bovenste plank. U kunt hem op de voet volgen op de „ere-tribune". Neem ook Philips televisie, dan ziet u in het vervolg al deze TV-evene- menten bij u thuis Kom vandaag nog in onze zaak en kies het Philips-apparaat dat morgen al in uw huiskamer slaat in prijzen vanaf f 2,25 per 500 gram tot f 3,25 per 500 graw Runderlappen f2,50 per 500 gram Doorregen f 1,80 per 500 gram 100 gram ham 100 gram pekelvlees f 1,40 100 gram boterhamworst Wilt U a.u b. Uw bestelling vroeg opgeven. Den Burg De Cocksdorp Garagebedrijf A. Kievit Zn. J V»©St> f_lT3 PHILIP* /X PLlTSLftlWC KOST eew 1 fl advocaat nu 2,79 1 pot appelmoes 0,89 1 blik 0,79 1 blik ananas en I blik slagroom 1,45 1 liter blik ananas 1,39 1 pot kersen op sap z.p. 1,89 250 gram bonbons 0,98 150 gram paaschocola 0,79 200 gram roomfondanteltjes 0,69 1 blik zalm 1,29 1 blik tonijn in pikante saus 0,99 1 blik goulash 340 gram 0,96 Reform- en levensmiddelenbedrijf Weverstraat 70, telefoon 2050 bieden u voor detpaasdagen Paasrollade vanaf 2,25 per 500 gram Varkensrollade 3,- per 500 gram Soepcomplet, 100 gram poulet, 150 gr gehakt en mergpijp f 1, Om uw vlees te braden 250 gr margarine en 250 gr vet samen 0,30 Voor de boterham 100 gram hamworst, 1C0 gram pekelvlees 100 gram gebraden gehakt 1,25 Weverstr. Den "Burg tel. 2353, De Koog tel. 432 Wij bezorgen ook in De Waal en Oosterend Op donderdag 11 april wordt in hotel „De Toekomst" te De Koog een gehouden Er zijn mooie en aantrekkelijke prijzen Het inschrijfgeld is f 1,— per persoon Aanvang 8 uur Komt allen. FEUILLETON: 41. Thuis belde De Haan zijn schoon zoon op. „Hallo, Bob, met vader in Lochem. Zeg, ik heb wat te bepraten, maar zonder Lien. Zou je misschien 'hierheen kunnen komen?" „Dat kan natuurlijk altijd. Is het iets ernstigs? Toch geen moeilijkheden met de zaak?" De Haan lachte. „Nee, dat is wel in orde. Een persoonlijke aangelegenheid. Ik wil graag jouw oordeel horen". „Nou, op mijn oordeel wordt in de regel niet veel prijs gesteld. Maar je maakt me nieuwsgierig, papa. Ik ben er met een kwartiertje". „Doe kalmpjes aan, alsjeblieft". Daarna belde hij zijn zoon op. „Zeg, ik heb nog wat te bepraten. Nee, niet over de zaak. Iets anders. Maar ik kan pas over een goed uur komen. Is dat niet te laat voor jullie?" „Och nee, we gaan vrijdags nooit zo vroeg naar bed. Maar ik heb visite. Schikt het om een uur of elf? Of is dat te laat?" „Nee, dat komt goed uit. Ik maak het kort. En, Dick?" „Ja vader?" „Ik wil graag, dat Ellie er bij is". „Verdraaid, vader, je maakt me nu echt nieuwsgierig. Toch geen narighe den?" „Integendeel, Dick. Maar dat hoor je straks wel. Tot elf uur". Hij legde de hoorn neer en stak een sigaret op. Er is iets blijven hangen, van toen, had Cobie gezegd. En dat moest vanavond uit de weg geruimd worden. Voorgoed, Definitief. Voor Cobie moest de dag van morgen een van de mooiste van haar leven worden. Bob van Halmeskerke arriveerde precies een kwartier later. Hij zette zijn glanzende wagen opzij van het huis en betrad het bordes. De huishoudster liet hem binnen en zelf zocht hij zijn weg naar de salon. „Hallo, paps, hoe gaat het?" „Best, dank je". Hij wees naar een stoel. „Ga zitten. Daar staan sigaretten". De jongeman stak er een op en keek zijn schoonvader lachend aan. „Steek maar van wal. Ik brand van nieuws gierigheid, want wanneer men mij om raad vraagt, dan moet men wel zo onge veer aan het eind van zijn Latijn zijn". De Haan glimlachte. „Kom, kom, on derschat jezelf niet. Het is juist, dat ik in de eerste plaats bij jou om raad kom, zie je?" Van pure verbazing viel Bob's mond open en enige ogenblikken keek hij de ander met grote ogen aan. „Alle men senbracht hij er niet-begrijpend uit. Als je nog even verder gaat, begin ik respect voor mezelf te krijgen". „Luister, Bob, nu in alle ernst. Mor genochtend brengt de post ook bij jullie thuis een ondertrouwcirculaire. Die is van Cobie en mij. Juffrouw Verleun zal ik maar zeggen. Met andere woorden: we zijn vandaag in ondertrouw gegaan. Nu weet ik niet, hoe mijn dochter op dit ogenblik tegenover dit feit zal staan. Daarom deel ik je dit nu al mede. Mis schien ben jij in staat om haar tot be tere gedachten te brengen. Blijft ze evenwel volharden in haar houding van enige maanden geleden, dan zal ik het op prij9 stellen, als ze niet meer hier komt. En zeker niet morgen en over morgen, als we ons voorgenomen huwe lijk een beetje willen vieren, zie je?" De jongeman had aandachtig geluis terd en knikte begrijpend. „Aha, dat wil dus zeggen, dat ik min of meer aange zocht word om als ambassadeur van mijn schoonpapa mijn vrouw te be werken. Laat ik eerst even mijn per soonlijke mening vertellen, papa. Ik stel me op het standpunt, dat u groot gelijk hebt, wanneer u hertrouwt. U ziet er nog jeugdig uit, hebt een goede positie, dus waarom zult u alleen blijven? Te meer als er een vrouw is, die haar hart en de rest aan u wil toevertrouwen. Dat heb ik indertijd ook tegen Evelien ge zegd, maar u weet hoe zij is". Hij rookte peinzend. „Goed, ik moet er over na denken. Vanavond zeg ik nog niets. Morgenochtend zorg ik bijtijds uit te veren te zijn en wacht haar reactie af, als ze de heugelijke tijding leest. Is die negatief, dan ga ik eens met haar bab belen. Op mijn manier. Laat dat nu eens aan de slome Bobbie over, papa". De Haan keek hem een poosje zwij gend aan en schudde zijn hoofd. „Bobbie, indertijd, toen jullie wilden trouwen, kwam je bij mij om mijn toe stemming te vragen. Weet je dat nog?" Hij knikte heftig. „Of ik dat weet. Ik zweette en vrat mezelf half op van de zenuwen". „Je begrijpt wel, dat-ik al naar je geïnformeerd had". De jongeman knikte nog eens. „Juist daarom. Ik dacht toen: dat vindt meneer De Haan nooit goed". De Haan schoot in een lach. „Ik vrees, dat het weinig nut gehad zou hebben, als ik toen had geweigerd toestemming te geven. Wat Lien eenmaal in haar hoofd heeft Bobbie keek zijn schoonvader even aan. „Zeg dat wel, papa, daar weet ik van mee te praten. Maarals ik het moest overdoen, zou ik toch weer met haar trouwen, want ik ben nog steeds stapel op haar". „Dat weet ik, beste jongen. Maar terzake. Ik heb toen dadelijk mijn toe stemming gegeven. En weet je waarom? Niet zozeer, omdat mijn dochter een partij deed, omdat de Van Halmesker- ken hoog genoteerd staan. Ook met, omdat Lien anders toch op een andere manier haar zin zou hebben doorge dreven. Nee. Maar omdat ik tot de slot som kwam, dat je misschien een la ten we je eigen woord gebruiken: een slome indruk maakt, maar omdat je een reeks van goede eigenschappen bezit. Die sloomheid van jou is maar een pose. Ik bezit een tikkeltje mensen kennis, waarde schoonzoon, en ik kijk heus wel door een maskertje heen. Ook bij jou. Daarom gaf ik mijn dochter zonder enige reserve aan jou". Bob van Halmeskerke kneep één oog dicht en begon toen te lachen. Hij kneep zijn sigaret uit en stond op. „Die papa. Steek me niet te hoog in de lucht, want ik heb hoogtevrees. Enfin, persoonlijk verheug ik me. Staat het niet ergens in de Bijbel, dat het niet goed is, als een mens alleen blijft? U doet er ver standig aan. Naar wat ik gehoord heb over juffrouw Verleun ik ben ook eens gaan informeren, ziet u? dat was uitstekend. Lien heeft toen gesug gereerd, dat Theo van Genechten van Tienhoven een oude kennis van me was. Wel, tot op zekere hoogte is dat ook zo. Ik heb hem laatst gesproken, en toen hadden we het natuurlijk ook over juf frouw Verleun. Hij is een puike kerel en zei, dat het meisje geen enkele blaam treft. Alle schuld lag dij hem. Maar dat weet u natuurlijk zelf allemaal veel be ter. Best, papa, ik garandeer u, dat u van Lien geen last zult hebben. Als ze het morgenochtend op haar heupen krijgt, sluit ik haar op in haar eigen boudoir. Doch dat zal wel niet nood zakelijk zijn, veronderstel ik". De Haan stond op. Hij stak zijn hand uit en Bobbie drukte die stevig. „Dank je, jongen. Cobie zou zo'n tweede schok met meer kunnen ver dragen, zie je? Ze is bijzonder gevoelig". „Ik zou je haast benijden, papa...." Ruim elf uur stapte De Haan bij zijn oudste zoon binnen. Ellie ruimde de tafel op en verontschuldigde zich. „We hebben gebridgetkijk maar niet naar de rommel". (Wordt vervolgd) HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 apr. 9.05 en 21.17; 10 apr. 9.30 en 21.42; 11 apr. 9.54 en 22.07; 12 apr. 10.19 en 22.33; 13 apr. 10.41 en 22.54. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water Er zijn meer honden, die Fikkie heten. Denk echter veilig, zo eenvoudig te bedienen Zadel, stuur, niet dat elke bromfiets vanzelfsprekend een Solex gashandel - alles zit uitgekiend „op zijn plaats", is. Want dan zoudt u bedrogen uit kunnen komen. Dank zij de vol-otomatische koppeling kunt u Alleen bovenstaand vervoermiddel is werkelijk met draaiende motor stoppen en zonder trappen een Solex. En alleen Solex is zo comfortabel, zo weer wegrijden. Solex: de populairste bromfiets. 'ZEKER' OP SOLEX" Solex-oto de Luxe 375.-Solex-oto standaard Een v«n der Heem produht

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4