Cfroen ^warL-Jexels in het harL, Er staat ons een druk zomerseizoen te wachten Paasdagen voorbode? Instructiebad, deel van toekomstig zwembad Grasmachines Flessengas en tankgasgebruikers VRIJDAG 12 APRIL 1963 76e JAARGANG No. 7781 TEXELS E® COURANT BEJAARDENSOCIËTEIT DEN BURG Kicnxniddag Het zal vele bejaarden een genoegen doen, dat het bestuur wederom het plan heeft opgevat om een kienmiddag te houden. Deze zal plaats vinden op woensdagmiddag 17 april. U wordt allen hartelijk uitgenodigd hieraan mee te doen. Er zijn weer vele leuke prijzen beschikbaar gesteld. Het Bestuur. OVERDENKING: „PASEN" In de oost-europese landen groet men elkaar op de paasdagen met een ,,De Heer is waarlijk opgestaan". Van mond tot mond, over straten en plei nen, wordt deze verwondering en blijdschap doorgegeven en uitgespro ken. In West-Europa zijn wij in dit op zicht achtergebleven. Wij hebben zo'n overdaad aan belangstelling voor het Kerstfeest, dat daardoor Pasen in de schaduw dreigt te komen. Het paasfeest is echter het meest centrale feit van de verkondiging van Christelijke Kerken. Men kan dat nog eens goed zien als wij bij Paulus lezen uit 1 Corinthe 15. Daar schrijft hij in vers 14, dat onze orediking en ons geloof „zonder in houd" is, als er geen opstanding is. Zo sterk is juist de Paasvreugde het hart van het evangelie. Zonder het getuigenis van Christus' overwinning op de dood is het gehele Christendom alleen een vorm van moraal. Een stelsel van goede levens vormen, die aantrekkelijk zijn om te bestuderen, maar onmogelijk om te vol brengen. Dat blijkt in eerste instantie dan ook wel als de drager van deze moraal gevangen, veroordeeld en ge kruisigd wordt. Maar dan!.... Maar dan grijpt Hij de mensheid opnieuw aan. Hij door breekt de omsluiting van de dood, breekt de graven open en vertoont zich aan zijn discipelen. Het fabeltje, dat altijd verteld wordt: er is nog nooit iemand teruggekomen, is niet waar. Want Jezus is teruggekomen En zelfs Thomas moest, met zijn handen tas tende, erkennen dat het waar was! Maar zalig geprezen worden zij, die niet gezien hebben en nochtans geloofd Met dit getuigenis van onwankelbaar geloof is het christendom ook veel meer dan alleen maar een menselijke ver- lossingsleer. Neen, het plaatst de tota liteit van de schepping onder de handen van die God, die Almachtig, Zijn schep ping aan andere krachten ontrukt en in een nieuwe hemel en nieuwe aarde de vergankelijkheid opheft die Hij haar eens gegeven heeft. Maar met het vooruitzien op die definitieve overwinning leven wij in Want „de Heer is waarlijk opgestaan", het licht van de opgekomen zon. Halleluja. H van Bilderbeek. gerenommeerde merken, zoals „Brill" en „Sico", in prijzen van ƒ45,tot ƒ103,—, verkrijgbaar bij BAKKERS IJZERHANDEL N.V. Het ziet er naar uit dat de Paasdagen een voorbode zullen zijn van- een zeer druk zomerseizoen op ons eiland. Wat die Paasdagen betreft: Op het ogenblik dat wij dit schrijven zijn enkele grote hotels geheel volgeboekt en slinkt de reserve van de andere snel. Maandag en dinsdag zwol de stroom aanvragen onder invloed van het mooie weer. Direct na de wat minder mooie woensdag en donderdag nam de toevloed weer iets af. Het is dus duidelijk dat veel van het weer afhangt. Bijzonder moeilijk blijft het om een prognose voor de ko mende tijd te maken. Gaan we echter uit van de binnengekomen aanvragen bij de VVV voor de zomermaanden, dan zien we een enorme stijging in vergelij king met het vorige jaar. In alle sectoren concentreert de bezetting zich rond de periode half juli-half augustus, zoals gewoonlijk dus. Toch is het opmerke lijk dat er meer dan anders, belangstelling bestaat voor het vóór- en naseizoen. Dus toch een beetje spreiding! De belangstelling voor de bungalows is duidelijk toegenomen. Duitse V V.V.-krant hokkenperiode" is reeds lang verstre- Veel profijt wordt bij de V.V.V. ge- ken en thans wedijveren de verschillen- trokken van de V.V.V.-krant „Voor de ondernemers met elkaar als het gaat Vrienden van Texel" die dit jaar in een om het uiterste aan luxe en comfort, nieuw jasje is gestoken en ook in een Niet altijd is de V.V.V. in staat om Duitse editie is uitgegeven. De kranten een betrouwbaar beeld te geven van de zijn in groten getale verzonden naar beschikbare plaatsruimte. Wanneer de reisbureaus en andere instellin- leden zich zouden beijveren om elke gen die zich met het toerisme bezig week telefonisch door te geven wat zij houden. Het effekt is nu reeds waar te nog beschikbaar hebben, zou wat dat nemen. Men blijkt zeker gevoelig te zijn betreft alles gewonnen zijn. voor de in het Duits gestelde inhoud van de artikelen en advertenties. Waar schijnlijk steekt de V.V.V.-krant in Duitsland op deze wijze gunstig af bij de Nederlands-talige propaganda van andere kustplaatsen. Hieruit moet ech ter niet de conclusie getrokken wor den, dat het percentage Duitsers onder de gasten van het komende seizoen wel eens belangrijk gestegen zou kunnen zijn! Ook de Nederlands-talige uitgave van de V.V.V.-krant heeft effect gesor teerd, al was het slechts om de aan trekkelijke aanblik die het blad tegen woordig biedt op de leestafels van openbare gelegenheden. Wat dat per centage Duitsers onder de gasten be treft doen vaak valse geruchten de ronde onder belangstellende Neder landse toeristen. Er zouden op Texel véél meer Duitsers komen dan Neder landersBeslist niet waar! Het aantal Duitsers vormt nog altijd een duidelijke minderheid en het ziet er niet naar uit dat dat in de naaste toe komst veel zal veranderen. Advertenties hebben succes Een belangrijke oorzaak van de sterk toegenomen aanvragen moet ook liggen bij de momenteel gevoerde advertentie campagne in grote Duitse en Neder landse dagbladen. Naar aanleiding van deze publikaties kwamen zeer vele brieven en telefoongesprekken binnen. De telefoon wordt steeds meer het medium waarmee een belangstellende zich bedient als het er om gaat inlich tingen in te winnen bij de V.V.V. op Texel. Het gemak dient de mens! Texel moge dan interessant zijn als vogeleiland, schapeneiland etc., zijn grootste aantrekkelijkheid blijft de aan wezigheid van de uitgestrekt vrij strand en duin. De in de onmiddellijke nabijheid van de zee liggende bunga lows, pensions en hotels zijn dan ook het eerst volgeboekt. Een reclame met groeiende invloed vormt ook het feit dat de accommodatie ieder jaar sterk verbetert. De „kippen- Vakkundige service aan gasappa- ratuur mogen onze speciaal door Shell Nederland N.V, opgeleide monteurs uitsluitend verlenen aan gebruikers van Shell propagas en butagas. BARKER'S IJZERHANDEL N.V. TWEE RAKETTEN GELANCEERD De afgelopen week is weer een ploeg technici van het Nationale Lucht- en Ruimtevaartkundig laboratorium uit Amsterdam in de nabijheid van de vuurtoren in actie geweest. Wederom zijn proeven, genomen met z.g. vrij- vliegende modellen, die door middel van raketten in hoger sferen werden gebracht. Twee raketten zijn gelan ceerd, een op dinsdag en de andere op donderdag j.l. Tijdens de proefnemin gen hebben wij een kijkje genomen op het van een vaste outillage voorziene lanceerterrein, oostelijk van de vuur toren. In ons volgend nummer zullen wij in woord en beeld op deze proeven terugkomen. INGEKOMEN PERSONEN Johan H. Koffijberg, van Ameron- gen, Pr. Beatrixlaan 19 naar H 131; Hendrik Stammes (met gezin) van Zijpe, Oudesluis H 74 naar E 121; Marianne Kalshoven, van Amersfoort, Utrechtse- weg 266 naar Den Burg, Hollewal, sa lonwagen; Franciscus J. Berbers, van Roermond, Godsweerderstraat 1 naar H 131; Hendrikus M Berris, van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131; Her man C. Liesemeijer, van Amsterdam, van der Kunststraat 6 II naar H 131; Aris J. van Zeijlen, van Amsterdam, Ceintuurbaan 177 II naar Den Burg, Warmoesstraat 69; Willern J. A. van Os van Utrecht, Trumanlaan 321 naar H 131. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 4 tot en met 11 april 1963 Geboren: Yvonne, dv. Wilke Wasse naar en Ingnd U. Rosema; Albert Jan, zv. Albert Backer en Hendrekien de Vries; Nicole Astrid Brigitte, dv. Willem Kalk en Johanna R. H. Bake- laar. [gTr51( zilmeta Vtehuig do-oA en cUu>a Ook cassett en en losse artikelen van het NIEUWSTE model (512) in voorraad FRANS ZEGEL Nog niet zolang geleden 'f7 lieten wij in deze kolom- men iets weten omtrent 'W& de plannen die zijn ge- H maakt ten aanzien van zwembad. Het is de be- mHgt het te stichten Texelse ■HB Ja doding dat het gehele een openluchtbassin van project zal bestaan uit Ji*8? 50 meter lengte, een U kleutcrbad en een school- r en instructiebassin, be- ';;i. nevens de verdere ac- commodaties. Boven- staande foto toont een instructiebad zoals het wordt gebruikt in Leeu- warden. In Friesland lig- gen er plannen klaar om i, in verschillende plaatsen in de provincie nog een vijftal dergelijke baden j|||^ aan te leggen. Zo'n bas- fv;; sin leent zich uitstekend voor zwemonderwijs. De l'" breedte 8 meter. De |g||| lengte bedraagt 20 en de fV-'fA diepte loopt van 40 tot f* 80 cm. af. Desgewenst kan het water peil worden opgevoerd met 40 cm. Door de verwarming is het bassin zowel 's winters als zomers te gebruiken. Veer tig tot zestig kinderen kunnen tegelij kertijd zwemonderwijs volgen. Hoewel het instructiebad maar een klein deel ONZE PAASPUZZEL: WELKE TWEE PAASHAZEN ZIJN GELIJK? Wij vermoeden, dat de meeste van onze lezers gedurende de komende paasdagen wel enkele ogenblikken kunnen vinden om deze puzzel om te lossen. Het is een zoekwerk je. Op het eerste gezicht lijken de C3 hier afge beelde Paashazen alle verschillend. Als U ijverig gaat speuren, ontdekt U er echter twee die identiek zijn. Schrijft U de twee betreffende num mers op een briefkaart en zendt deze vóór zondag 21 april aan: Texelse Courant, Postbus 11, Den Burg. Uit de goede oplossingen zullen door loting vier winnaars worden genomen, die een prijsje krijgen uitgereikt in de i vorm van een boekenbon. Ie prijs: i f10,2e prijs: f5,3e prijs: f2,50 en de 4e prijs: f2,50. Succes! meest gewaardeerde en veelzijdigste vormen van sport. Juist gezien het feit, dat Texel nog een achterstand heeft in te halen op het gebied van sportaccom modatie is het te hopen dat het zwem- badontvverp spoedig gerealiseerd kan worden. vormt van de totale inrichting van het toekomstige zwembad, is het instructie bad wellicht het meest belangrijk. Snel kan dan een eind worden gemaakt aan het feit, dat het overgrote deel van de jeugd de zwemkunst niet machtig is. Bovendien vormt het zwemmen een der Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Roo(J Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Rotterdamse Bank; Coöp. Boerenleeo bank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,40 p. kwart 25 ct incasso. Advertenties: familieberichte! 12 ct. p. mm.; andere advert 10 ct p. n»t-

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 1