c.v.v. gesloten GAZELLE ifac UuTu&zËtri IIE dansen in Casino bloemetje. Wegens verbouwing Timmers Bakkerij PAASRIT Paas-aanbieding groot winkel pand met opslag ruimte 4 autobussen HOUT verzilvering van bouwvak- vacantiezegels van Delfts kinderwagen Net kosthuis Fototoestellen voeraardappelen bloem- en groentezaden Bloemenhuis „De Iris" gesloten twee nette meisjes Nog voorradig M. A. J. Vonk chauffeur Nuchtere kalveren Cs? fTmrvif M. A. J. Vonk 2e paasdag muziek: Cees and his Lightnings Bloemenhuis „De Iris' is onze winkel van dinsdag 16 t.m. vrijdag 19 april club TEXEL. Banketbakkerij CAREL SCHULTE Voor de paasdagen Diepvries Fruit Maas' groentehandel VERGADERING P.S.P. Op 15 mei a.s. moet het Nederlandse volk een nieuwe Tweede Kamer; en daarmee een nieuwe regering, kiezen. Door de verschillende partijen zijn de propagandawerkzaamheden reeds maanden geleden begonnen, doch in de laatste maand vóór 15 mei zal de „verkiezingstrijd" eerst in volle hevig heid losbarsten. In de komende weken kunnen we de verkiezingsleuzen weer overal langs de weg op borden aan treffen en de bekende pamfletten in de brievenbus vinden. Enkele partijen zullen in die tijd openbare vergaderingen beleggen, ver gaderingen waarop daarop door een of meerdere sprekers, de partijstandpun ten worden uiteengezet en waarop ge legenheid tot discussie bestaat. Zo'n openbare vergadering wordt door de P.S.P., de Pacifistische Socialistische Partij, op Texel georganiseerd op 19 april a.s. in het Dorpshuis te Den Burg. Spreker op deze vergadering zal zijn de heer C. Hoek uit Velzen, kan didaat voor de 2e Kamer in Noord- holland. Voordeelaanbieding! NYLON TUINNETTEN 5 x 1 m. van 1,voor 0,80 5x2 m. van 2,voor 1,60 5 x 3 m. van 3,voor 2,40 5 x 4 m. van 4,voor 3,20 5 x 5 m. van 5,voor 4, Deze aanbieding is geldig tot 20 april a.s. BAKKERS IJZERHANDEL N.V. 11 t/m 18 mei: Week van de Fotografie ALS U NU NIET FOTOGRAFEERT, DOET U HET NOOIT!! Misschien wat tè kras, dat gezegde. U zult echter toegeven dat de lentetijd zich bij uitstek moet lenen tot het be oefenen van de fotografische hobby. Als de voortekenen niet bedriegen, ziet het er naar uit, dat de paasdagen zonnig gaan worden. Zon, lente en een paar vrije dagen Wat wilt U nog meer om een rijke oogst aan foto's t e kunnen verzamelen? Bedenk bovendien dat het eiland Texel een veelzijdige keur van onderwerpen biedt, al bent U misschien geneigd er onverschillig aan voorbij te gaan. Wellicht is de grootste verdienste van de fotohobby, dat men sen er de schoonheid van de omgeving door leren zien. Een amateurfotograaf, die gewapend met camera er op uit gaat, geniet van wat hij ziet! Zelfs als hy met weinig of geen opnamen thuis komt. We kunnen rustig zeggen dat de doorgewinterde amateurfotograaf in een andere wereld leeft. Hij blijft be geesterd stil staan bij iets, wat de ander tot dan toe beschouwde als een vanzelf sprekend onderdeel van zijn omgeving. Hoewel de mogelijkheden voor de be zitter van de eenvoudige camera, ge durende de laatste jaren enorm zijn toegenomen, zal zo iemand moeten we ten waar de grenzen liggen. Met een boxcamera zonder verdere voorzienin gen is het b.v. niet mogelijk een insect of bloem van zeer korte afstand te foto graferen. Toch ondervinden de foto handelaren telkens, dat het wordt ge probeerd. Het resultaat is natuurlijk een teleurstelling. Het beeld is onscherp en vaak onherkenbaar. Met zo'n box kan overigens heel veel. Bedenk dat negen van de tien „vak"-foto's die U in tijdschriften e.d. aantreft, gemaakt zou den kunnen zijn met een boxcamera, zoals U er een heeft! Onderwerpen als mensen, vooral kinderen, dieren en landschapjes, laten zich met de box uitstekend vastleggen. Nog niet zolang geleden is dat overduidelijk bewezen, toen men een aantal persfotografen, met een Clack, Click, Isola, Browny etc. er op uitstuurde met de opdracht: „Zorg voor een reportage!" De reportage kwam er, zónder technische foefjes, en was haast niet te onderscheiden van de resultaten die de heren gewoonlijk door middel van hun vaak ettelijke duizenden guldens kostende installaties, verkregen. Conclusie: Het is niet in de eerste plaats de kwaliteit van de box camera die minder is. Het verschil zit in de mogelijkheden. Soms kunt U de mogelijkheden van de eenvoudige ca mera wat uitbreiden, b.v. door het toe passen van een voorzetlens, waardoor U wèl van dichtbij kunt opnemen. Veel eenvoudige camera's zijn al uitgerust met een ingebouwde voorzetlens en geelfilter. Een flitscontact zit tegen woordig zelfs op de goedkoopste box! Wedstrijden Vooral amateurfotografen hebben van tijd tot tijd gelegenheid, met elkaar te wedijveren in een fotowedstrijd. Het is merkwaardig dat bijna ieder een soort minderwaardigheidscomplex heeft als het er om gaat mee te dingen naar de vaak aantrekkelijke prijzen die voor deze wedstrijden worden beschikbaar gesteld. De uitslag bewijst vaak, dat de angst om mee te doen niet gerechtvaar digd was. Een amateurplaatje mag dan technisch niet altijd uitblinken, door de originaliteit van het onderwerp kan zo'n kiekje een foto worden. In de z.g. Kiekjes-wedstrijd, die speciaal voor de boxcamerabezitters is uitgeschreven, zal bij de beoordeling juist op de origi naliteit van het gefotografeerde onder werp worden gelet. Ook de sfeer en het opnamemoment zijn heel belangrijk. Om de deelname aan te moedigen heeft de Texelse fotohandel en de fotoclub ,,De Kiekendief" een serie aantrekkke- lijke en kostbare prijzen op fotografisch gebied ter beschikking gesteld. Hier ligt juist voor de „minderwaardge" boxcamera-fotograaf een mogelijkheid, want de „gevorderden" zijn van deel name uitgesloten. De wedstrijdregels zullen door middel van een advertentie in ons volgend nummer nog eens duide lijk naar voren worden gebracht. Daar om: Maak nü foto's en laat ze zien aan Uw handelaar. Hij zal U met raad en daad terzijde staan en zeggen welke opnamen de beste kans maken in de „kiekjes-wedstrijd". SCHOLIER REED OP STILSTAANDE AUTO Dinsdagmorgen reed Co Lagerveld (Eierland) naar school. Toen hij nabij de Ruigedijk een stilstaande auto wilde passeren, moest hij echter plotseling uitwijken voor een achteropkomende auto, zodat hij tegen het geparkeerde voertuig opbotste. De scholier had nog al pijn, maar kon „op eigen kracht" naar huis gaan, waar dokter Siebinga enkele wonden moest hechten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN van 12 februari tot 11 april 1963 Gevonden te Den Burg: kinderhandschoen tje, rechter, groen; rode kunstlederen kinder portemonnee (geen inh.); schoen, zwart, linker; schaats; paar wanten, grijs; schoudertasje, rood geruit met ritssluiting; damesschort, blauw; wollen kinderwantje; linker herenhand schoen; steekbeitel, merk J. H IJ.; rechter Friese kinderschaats, 1 paar grijze dameshand schoenen; rechter wollen want, zwart met wit; zakmes met blikopener en kurketrekker; rech ter gymschoen; jongenssjaal met voornam, rode en groene ruiten: bruine portemonnee, inh. ƒ2,en manchetknopen; witte gebreide halsdoek; rode plastic damesportemonn. met 2 centen en foto's; doosje met kleurpotloden; bril; damesportemonnee inh. ƒ5,21; 1 paar bruine lederen handschoenen; 1 bankbiljet van ƒ10,en 1 van ƒ2,50; speelgoedschommel- wiegje met inh.; kinderwantje, wollen, wit en blauw; 1 paar grijs lederen handschoenen; rode dameswant, handfietspomp, wit; bril met dikke glazen; padvindcrsriem; witte plastic blokfluit; nylon sjaaltje; wit kinderwantje; zijden sjaal, veelkleurig; Marokkaanse porte monnee, zonder inh.; tasje met gereedschap; 1 rechter damesschoen, beige; blauwe kinder wantjes; padvindcrsriem; groene kinderporte monnee, kinderarmbandje met plaatje „Jan- neke"; donkere mohair wollen sjaal; 1 groene want; rozenkrans; bosje sleutels; grijs lederen handschoen; bruine lederen portemonnee, inh. 3 centen; nylon sjaal, groen met bloemen; dek zeil. Verloren te Den Burg: jongenshandschoen; witte sjaal; autoped; rechter schaats; 1 paar dameshandschoenen; gele halsdoek; meisjes- sjaal, rood blauw; Imker laars, leder; kinder wantje; jongenssjaal; lichtblauwe jongensmuts; portemonnee met ƒ18,plaid; schop; kinder sjaaltje; horloge met klokje; bril in étui; brui ne damesportefeuille; damesportcmonnee met inh.; diplomatentasje met autopapieren t.n.v. Dros' Autocentrale; polshorloge; schortje ge bloemd; bedelarmbandjc; pennmg hondsdol heid; sleutel; jasje met capuchon; dameshand schoen; kindcrwantje; damesportemonnee inh. ƒ27,tasje met gereedschap; spatlap Fiat personenauto; mil. broodzak met schoolboe ken; wieldop V.W.; T kaart TESO, EG 24-78; pakje, waarin damesjurkje, nieuw. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 13 april Den Burg, De Oranjeboom, optreden akk club „De Dageraad" o.l.v. Gebr. Kok. Zondag 14 april Zuid-Eierland, instuifavond „The Rockets" Maandag 15 april Den Burg, R.K. Jeugdherberg, 11.30 uur, Start Paaswandeltocht „De Duinkanters" Den Burg, 2 uur, start puzzelrit MAB-club. Dinsdag 16 april Den Burg. Casino, Plattelandsvrouwen, lezing over Griekenland door Dr. Vis. Woensdag 17 april Den Burg. De Zwaan, Slotavond R.K. vrou wenbond 't Gilde (kienavond) Donderdag 18 april De Waal, De Wielewaal, lezing door Jan P. Strijbos over Nieuw-Zeeland. Zuid-Eierland, Vliegveld, bijeenkomst platte landsvrouwen. Zaterdag 20 april Oosterend, o.l. school, 2 uur, bazar t.b.v. de zangver „Nieuw Leven". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Goede Vrijdag HERVORMDE GEMEENTEN De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan 19.30 uur ds. Soesan, H. Avondmaal (Zie voor de andere Herv. diensten de krant van dinsdag j.l.) GEREFORMEERDE KERK Den Burg 20.00 uur Lecsdienst Oosterend 20.00 uur Dienst Zondag, eerste paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds Soesan, Paascollccte Den Hoorn 9 uur Kinderdienst 10.30 uur ds. Oskamp De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis, Extra Paascollccte Oudeschild 9.30 uur Eerw. heer Veldhuis, gezinsdienst 11.00 uur ds. Beerthuis, oecumenische dienst Extra Paascollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Cand. R. Pluim van Meppel Oosterend 10 en 3 uur ds. C. A. Vreugenhil GEREF KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.15 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Maandag, tweede paasdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Gezamenlijke dienst in de Geref. Kerk. Voorgangers: ds. P. Oskamp en Cand. R. Pluim van Meppel. De Cocksdorp 10 uur Dienst met de Zon dagsschool. Paascollecte Den Hoorn 10 uur ds. Froentjes Oosterend 9 uur Kinderdienst 10 uur Gezamenlijke dienst met de Gere formeerden in de Geref. Kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Gezamenlijke dienst met de Hervormden in de Geref. Kerk. Voorgangers ds. Oskamp en Cand. R. Pluim Oosterend 10 uur Paaszangdienst. Meditatie: ds. Beerthuis en ds. Vreugenhil DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 uur ds Van Bilderbeek VERTROKKEN PERSONEN Leunt je van der Plas (ev. Sandbrink) van Den Burg, Groeneplaats 14 naar Apeldoorn, Kanaal-Zuid 9; Henk P. ter Steege, van Den Burg, Molenstraat 64 naar Frankrijk, Berch sur Mer 40 Rue Nationale; Gertrud Gronwald van De Koog, Vogelmient 38 naar Duitsland, Essen, Stehlerstr. 290; Erich F. Kneefel, van H 131 naar Den Helder, Spoor straat 83. TEXELSE BOYS-NIEUWS Het programma voor dit weekend ziet er als volgt uit: Tex. Boys 1-Oudesluis, zaterdag 3.30 u. Oudesluis-Tex. Boys 1, maandag 2 uur. Tex. Boys 2-ZAP, maandag 2 uur. Geen wedstrijden voor de junioren. Voor het eerste zitten er gunstige perspectieven in. Petten en AGSV be kampen elkaar ook tweemaal en als zij elkaar niets toegeven is dat winst voor ons. Eerste vereiste is echter, dat jullie de punten binnen halen. Allemaal Zalig Pasen. Veel enthou siasme en succes op het voetbalveld. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Voor prima consumptie aardappelen is Uw adres P. Beers, Molenstraat 30, telefoon 2913 De gehele winter voor radig: stoofperen, hand-en moesappels bij M. Huisman, De Veen B 15, tel. 2203 Voor de paasdagen, jonge haantjes, panklaai thuis Bestellingen vóói zaterdag 1 uur. W. Vee ger, Westeimient B 142 a, telefoon 2793 Het beste werk en ïjzersterk, dat garandeert Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies In pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 Verloren vermoedelijk in California weg tasje met div. gereedschap. Gaarne tegen beloning terug Visman. De Ruiterstraat 7. Oudeschild, iel. 2611 Te koop schrijfbureau, tafel, 4 stoelen, open thee kastje (alles eikenj, klein kastje (mahonie), Acme wringer (z.g an) met bok. W J. Jouwersma, Koger straat 19 Te koop gevr. een kin- derledikant. J. v. Heer waarden De Koog K 25A, telefoon 02228 493 Te koop kozijnen mei glas per stuk f5,— dak pannen per stuk 10 ct D v. d Werf, Califormëweg Te koop 1 uitschuiftafel, I eiken tafel, 1 lediant met spiraal matras. Verloren 1 wieldop Ford Taunuslichi grijs met chroom. Graag retour. P Dekker, Heems kerkstraat 46, Oudeschild Te koop prima aard appelen C Terpstra,Schil derend 25 Zoggen te koop bij C G Vlaming, Nieuweshild, telefoon 02223-381 Te koop wandelwagentje P. v. Cuyckstraat 10, Den Burg. Te koop voeraardappelen en vermist lamschaap, zwarte stip boven de staart J. Koorn, Waalenburg iel 327, De Koog Te koop zga.n groot modern karpet Beatrixlaan 66, Den Burg Spinnewiel te koop Weverstraat 26 Te koop 2 crapaudsf 20 per st ik Dekker, Stenen plaats 5 Te koop kuikalveren. S Zijm. De Westen Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Dinie We noemen haar Dia. A. Bugel-Rijk J. C. Bugel Ineke Warmoesstraat 41, Den Burg, Texel, 11 april 1963, Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Adriaan Jacob ARJEN N. Huisman-de Jong Tj. Huisman Boogerd 3, Den Burg, Texel, 10 april 1963. Tijdelijk: Lidwina Zie kenhuis, Den Helder. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Albert Jan (BERT) H. Backer-de Vries A. Backer Piet, Martien, René Texel, 8 april 1963, Keesomlaan 29, Den Burg. De Heer en Mevrouw Wolfensberger- van Paassen geven met dankbaarheid en vreugde kennis van de geboorte van hun dochter Marca Vaiérie Christicn 7 april 1963, 19, Chemin des Palettes, Grand-Lancy, Genève, Zwitserland. Tijdelijk: Clinique Caillet 41 bis, route de Chêne, Genève. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Nicole Astrid Brigitte J. R. A. Kalk-Bakelaar W. Kalk Ada v. Hollandstraat 16, Den Burg, Texel, 10 april 1963. Dick Bakker Willie v. d. Berg geven namens wederzijdse oudeis U kennis van Hun voorgenomen huwelijk. De inzegening zal plaats vinden up vrijdag 26 april 1963 v.m. in de parochie kerk van de H. ioannes de Doper te Den Burg, rexel. Receptie op de trouwdag n m. 4 6 uur in hotel pens Lakeman, Emmalaan 2, Den Burg. Beatrixlaan 28, Den Burg Hogereind 36, De Waal Toekomstig adres: Loodssingei 6 Oudeschild Algemene kennisgeving De rouwdienst ter gelegen heid van de begrafenis van Franklin is nader bepaaid op vrijdag 12 april 13 30 uur in de Doopsgezinde Kerk. Fam. F. v. d. Kooi Bertus Kiewiet en Rennie Heeringa geven U, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op vrijdag 26 april as. om 3 uur nm ten gemeente huize te Den Burg, Texel. Gelegenheid tot gelukwen sen op de trouwdag van 4 30 tut 6 uurnm in hotel Het Witte Huis" te de Koog. Texel. De Koog K 5 Den Haag, Stortenbeker straat 114 Toekomstig adres Dorpsstraat 19, De Koog. Te huur voor de zomer maanden centrum De Koog Brieven onder no. 472 aan bureau Texelse Courant. N.V. T.ES.O. Bij inschrijving te koop aangeboden 2Chevrolets bouwjaar 1947 JChevrolets bouwjaai 1949 Inschrijvingen te richten vóór 20 april as. aan NV. TESO, Den Burg, met vermelding letter B op de lir.ker-bovenhoek van de enveloppe. Gunning voorbehouden Bezoekt op 2e Paasdag de match Texel 3-Callantsoog 2 Iedere 50ste bezoeker ont vangt een fraai gekleurd paasei, naar keuze hard of zacht gekookt. Eierle peltje meenemen s v p. gg. gg 1x4 1x5 2x3 5/4x4 1x5 3/4x4/5 80 60 63 77 105 95 Prijzen per meter. Alleen bij FA. FRANS ZEGEL KZ. Oudeschild tel. 2719 Gelegenheid tot v.oor de a s feestdagen op 20 april a s. van 2 tot 4 u bij M Bakker, Kogerstr. 81 bestuur A.N.B. We rekent verzekert zich bij de Onderlinge Brandverzekering van de Holl. Mij.v Land bouw Alle verzekeringen, ook voor niet agrariërs Agent: Assurantiekantoor Ger Dros Bz De Koog. telefoon 351 Elke maandag zitting in hotel Texel TE KOOP Spekkuip en dressoir. N Schoo, Bremstraat 2, De Kocg aangeboden in Den Burg Adres te bevr. bur Tex Crt. Fotobedrijf Jan de Waal, Weversiraal 51, Den Burg RIJWIELEN FA. ZEGEL A ZN. Parkstraat Tel. 2150 TE KOOP en plm 7 ton koolrapen P De Koog. tel. 282 We hebben een grote collectie in voorraad Tevens een mooie coll. vioolplanten. Koopt nu Den Burg, tel 2024 Onze zaak is vrijdag 19 april Schildersbedrijf M. Boogaard, De Koog. Gevraagd voor het a s. seizoen Hoog loon. H. Veldman, Pension „Elck wat wils", De Koog, Texel, telefoon 02228 204 Record E 28/35 en Eigen heimer A 28/35 en 35/45 met spruit. Voorts Eigen heimer S en E en Voran E 28/35 Selectiebedrijf de Lugt, Den Burg, Texel. GEVRAAGD: voor vrachtauto. J C. RAB N V. Grote sortering asbestplaten gegalv. platen lichtplaten A. van der Vis en Zoon, Wilhelminalaan, tel. 2356 worden 2e paasdag opge haald. Opgave tot s' mor gens 8 uur. MThaO OVERAL. Moderne genre. Aanvang 8 uur. Maakt u het met de paasdagen gezellig met een Den Burg, telefoon 2024 De broodbezorging aan huis gaat gewoon door. Uw bestellingen, welke u telefonisch of aan de be zorgers kunt opgeven, worden thuisbezorgd Hogerstraat telefoon 2420 2e paasdag houden wij weer een gezelligheids- rit, waarin deze keer enkele nieume ideeën verwerkt zijn Deze rit wordt verreden in één klasse. cfart om 2 uur op het industrieterrein. Luxe paaskoekje; Paas roomboter zandkoekjes 250 gr 1,25 Slagroomtruftels 200 gram 1,15 Voorts paasgebakjes boomstamgebak a 2,75 Paasbrood als cake zo fijn Boterallerhande, Botercake Wij verwerken geen margarire maar uits'eitend roomboter Ruime sortering verse voorjaars groente spinazie sla andijvie, witlof spinazie gesneden sperciebonen, heerlijk braadkuikens Wiener roomcake lekkere sappige sinaasappels golden delicious goudreinetten extra fyffes bananen Den Burg, tel. 2425 Oudeschild, tel. 2815

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2