\Hfbu- Vlessing niet bellen voor kwitanties Coöp. Boerenleenbank f meisje Was aan huis gevraagd jonge boxers flink meisje Verhuisd Silolak Dirk Witte ruilen tegen bloembollen- bedrijf J. P. Stam Dirk Witte Flinke hulp Heinkel scooter werkster Boekhouder, receptioniste ONTDEK HÖE VEEL MOOIER JONGERUW VORMEN ZIJN IN ZATERDAGAVOND MUZIEK IN OOSTEREND In het kader van de ledenwervings- aktie van het Rode Kruis, worden de inwoners van Oosterend zaterdagavond op muziek getracteerd. Tijdens deze muzikale rondgang zal huis aan huis het antwoord worden afgehaald op het schrijven dat u dezer dagen hebt ont vangen, waarin u gevraagd wordt om als lid van het Rode Kruis te willen toetreden. Beleefd verzoeken wij U nu reeds het bijgesloten formulier op één gedeelte in te vullen en te onderteke nen. U kunt echter onze afdeling een groot bedrag aan incassokosten bespa ren, indien u een jaarlijkse betaling wilt doen door middel van automatische afschrijving van een bankrekening of postrekening. Ook voor u is dit de een voudigste manier Zij, die reeds lid zijn, gelieve dit opnieuw vast te leggen door invuling van het formulier, waarbij dan ook een andere betalingswijze kan worden aangegeven. Leg s.v.p. het ge hele formulier klaar in de bijgesloten enveloppe, zodat niet tevergeefs bij u wordt aangeklopt. Daar de omgeving van Oosterend niet door de muziek kan worden bestreken, zouden wij een dringend verzoek willen doen aan de bewoners van wijk O om het ingevulde formulier in de ant- woordenveloppe deze week nog te posten. Dit kan postvrij geschieden. Onze hartelijke dank bij voorbaat aan u voor uw aanmelding als lid en ook aan alle medewerkers en mede werksters, die hun vrije avond willen geven voor dit goede doel. Het bestuur van de Afdeling Texel van het Nederlandsche Roode Kruis BURGERILIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot en met 29 mei 1963 Geboren: Jacqueline Petra, dv. Jelle Wiersma en Aly J. Geus; Anna Elisa beth Maria, dv. Jakob Boersen en Guurtruida M Schraag; Erwin, zv. Lieuwe H. Visser en Maartje Eenhoorn. Overleden: Stijntje Timmer, wv. Maarten de Smit, oud 77 jaar; Marga- retha Adriana de Porto, wv. Pieter Zijm, oud 78 jaar; Willemina Maria Druif, ev. Roelof Stoepker, oud 65 jaar. Ondertrouwd: Jantje Boer en Jan Cornelis Stolk; Marretje Kuiper en Klaas Eelman; Emmy Theodora Dros en Henricus Petrus E. A. Geelen. NIEUWS OVER DE BEJAARDENTOCHTEN OP 9 EN 11 JUNI Met tientallen tegelijk stromen de aangiften voor de bejaardentochten binnen, zowel voor de zondag als voor de dinsdag. Dat is verheugend, maar we weten zeker, dat er voor hen, die zich nog niet opgegeven hebben, nog wel een plaatsje is. Op dit moment is het nog onbekend, hoeveel geld er voor de tochten beschikbaar is, maar een even tueel tekort aan financiën wordt op voorhand al vergoed door gratis aan geboden geneugten. Daarvan kan men nooit genoeg krijgen!! Voor de bejaarden, die zich nog moe ten opgeven, willen we, misschien ten overvloede, nog opmerken, dat ze zich niet aan de zondag gebonden hoeven te voelen. Geeft U gerust voor de dins dag op. Door een reeks misverstanden zijn de opgave-formulieren voor de autobezit ters wat laat de deur uitgegaan en daardoor is de tijd voor inzending wel erg kort. Maar we hopen, dat de heren automobilisten ons dat niet kwalijk wil len nemen en ons hun opgave toch zo snel mogelijk toesturen. Lang niet alle autobezitters hebben we een formulier kunnen toesturen, maar zij, die hun diensten ongevraagd willen aanbieden, kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw Wassenaar, W. v. Beieren- straat, tel. 2181. We ruimen graag een plaatsje voor U in. Dus deelnemers, Uw opgave naar Houtweg 2, het liefst voor zondag, en automobilisten, stel ons niet teleur! De dorpscommissie. VERTROKKEN PERSONEN Gerberdina C. Lap, van Den Hoorn, Klif 8, naar Duitsland, Dadringhausen, Mittelstr. 10; Jan H. Groen, van Den Burg, Emmalaan 19 naar Ruinerwold. Kerkweg 45; Jan Stammes, van E 18 naar Zijpe, Oudesluis G 19; Bernardus A. Lamers (met gezin) van Den Burg, Witte Kruislaan naar Lemsterland, Oosterzee, Beukenlaan 40a; Pieter Vennik, van K 27 naar Duitsland; Beitske E. Zoetelief, van Den Burg, Parkstraat 32 naar Zwitserland, Wil- derswil; Harm Wiegers (met gezin) van De Koog, Dorpsstraat 12 naar Smallin- gerland, Drachten, De Ee 1; Henriëtte C. Bruin (ev. Snikkenburg) van Den Burg, Kogerstraat 94 naar Amsterdam, Hobbemakade 61 III; André Bakker, van B 185 naar Groningen, Brink 21a. S.V. DE KOOG De Koog 1 voetbalt zaterdagavond om zeven uur uit tegen Oosterend. S.V.O.-NIEUWS De nog te spelen wedstrijd tegen De Koog 1 wordt nu, naar we vernamen, zaterdagavond om zeven uur gespeeld. INGEKOMEN PERSONEN Pieter J. de Jongh, Frans fe. Olden- boom, Samuel Polder, Johannes C. Tuntelder, Frederik W. Brugmans, Henricus J. M. de Cocq, allen van Den Helder, Buitenhaven 5 naar H 131; Hendrikus J. Wetenkamp, van Nijme gen, Broekstraat 155 naar Oudeschild, Heemskerckstraat 44; Johan T. E. van der Velde (met gezin) van Haarle, Gruttostraat 16 naar De Koog, Dorps straat 12; Seraf ma Napoli (ev. Dijt) van U.S.A., New York, naar Oosterend, Oesterstraat 21; Otto Hanses, van Duitsland, naar Den Hoorn, Heren- str. 12. PROGRAMMA TEXELSE FOLKLORE UITGESTELD Op woensdag 19 juni zal Den Burg weer in het teken staan van Texels Folklore. Het geplande programma zal dus niet a.s. woensdag worden verwe zenlijkt. Dit was n.l. door organisato rische moeilijkheden onmogelijk gewor den. VERHOOG ZO NODIG UW SNELHEID OP DE WEG De snelheid op de weg is een onder werp, dat veler tongen in beweging bracht en brengt. Terecht, want het is een onderwerp dat appelleert aan de goede mentaliteit van de weggebruiker. De snelheid, welke een bestuurder aan zijn voertuig onder de steeds wisse lende omstandigheden van het verkeer van vandaag geeft, is voor diegenen die hem gadeslaan bepalend voor de wijze waarop hij zijn voertuig beheerst. En onverschillig of dat voertuig nu een kinderwagen, fiets of bromfiets, scoo ter of race-auto is: de mate waarop iemand zijn voertuig beheerst wordt be paald door de mate waarop hij zichzelf beheerst. In die zelfbeheersing nu ligt het grote geheim van het goed (of niet goed) verkeersdeelnemer-zijn. Een goe de zelfbeheersing, gepaard aan goed inzicht in de situatie, leidt ertoe dat de weggebruiker zijn snelheid aanpast aan de omstandigheden. Aan die wisselende omstandigheden van het verkeer van vandaag en morgen. Pas Uw snelheid aan de omstandig heden aan! is de leuze, die het Verbond voor Veilig Verkeer in het kader van zijn kernthema-actie „uw snelheid op de weg" propageert. Pas uw snelheid op de weg naar beneden aan, als de omstandigheden hiertoe nopen. Maar niet alleen naar beneden, maar óók naar boven. Durf de snelheid van het vervoermiddel ook eens te verho gen, als hiertoe de noodzaak bestaat. En die noodzaak bestóét. Hoe vaak hebben U en ik niet zitten foeteren op de be stuurder van dat vehikel, dat op een smalle weg letterlijk voortkróóp? En hebben wij, behalve de vele andere le lijke woorden, ook niet gemompeld: „zo'n verr.... filekweker"? Een file kweker iemand die eindeloos lange files kweekt, die zonder noodzaak alleen om van het uitzicht te genieten of om niet door het verkeer afgeleid te worden in zijn eindeloze conversatie met zijn mede-passagier(e) zó lang zaam rijdt, dat de bestuurders achter hem agressief-tot-en-met worden. En gaan inhalen, omdat ze nu eenmaal aan tijd gebonden zijn. Zijn die inhalers on voorzichtig? Ja, natuurlijk, want het ongelijk dat zou ontstaan is aan de in haler te wijten, niet aan de ingehaalde. Maar toch Zonder het eigen ideaal af te vallen kan het Verbond voor Veilig Verkeer een pleidooi houden om in het verkeer op te schieten. Psychologen en ver- keersdeskundigen in binnen- en buiten land zijn het er over eens dat een automobilist, die op een goede, over zichtelijke maar niet al te brede weg met een gangetje van dertig of veertig km. per uur voortsukkelt het achterop komende verkeer hindert, en de ach- teropkomers maar al te vaak tot het uithalen van veelal gevaarlijke inhaal manoeuvres prococeert. Amerikaanse onderzoekingen hebben aan het licht gebracht dat de meeste ongelukken in de V.S. gebeuren bij snelheden van boven de 70 miles per uur of beneden de 40 miles 68 km.) per uur! Pas uw snelheid aan de omstandig heden aan. Binnen de bebouwde kom naar beneden, maar. als er een file met agressieve, inhaalpogingen-in-het- werk-stellende automobilisten op smal le buitenwegen dreigt te ontstaan óók naar boven. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag, eerste pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes zendingscollecte Dc Cocksdorp 10 uur ds. Soesan zendingscollecte Den Hoorn 9.00 uur Kinderdienst 10.30 uur ds. Oskamp, zendingscollecte De Koog 9.30 uur ds. Waardenburg zendingscollecte 9.30 uur Zondagsschool aan de Pastorie De Waal 11.00 uur ds. Waardenburg zendingscollecte Oosterend 9.30 uur ds. Beerthuis Pinksterzendingscollectc Oudeschild 11.00 uur ds. Beerthuis Pinksterzendingscollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur en half acht ds. K. Dekker, van Enkhuizen Ooslerend 10 en 3 uur ds. P. J. Richel zendingscollecte GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Dienst GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Van Bilderbeek Oostcrcnd 11.15 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Maandag, tweede pinksterdag HERVORMDEN GEMEENTEN Den Burg 10 uur oecumenische dienst De Cocksdorp 10 uur ds. Oskamp Den Hoorn 10 uur ds. Beerthuis Oosterend 10 uur ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Oosterend 10 uur ds. P. J. Richel GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 uur ds. Van Bilderbeek VERKENNERS HIELDEN DISTRICTS-PATROUILLEWEDSTRIJDEN Het afgelopen weekend zijn voor het eerst in de geschiedenis van de padvinderij, de zg. districts- wedstrijden op Texel gehouden. In het totaal na men aan de wedstrijden negen verkennerspatrouil les deel, waaronder drie van de St. Jeroengroep uit Den Burg. De organisatie van het evenement lag voor het grootste deel bij de „thuispatrouilles" van de Jeroengroep, die zeker eer van hun werk heb ben gehad, want het geheel heeft zich onder ideale omstandigheden afgespeeld. De leden van het district Alkmaar werden met de kotter TX 88 van de heer J. Th. Boom van Den Helder naar Oudeschild gehaald, waar een aantal boerenkarren (geleend van het Folklorecomité) ge reed stond om de gasten in triomf naar Den Burg te voeren. Begeleiders in originele klederdracht zorgden voor de juiste Texelse sfeer! De gehele groep werd door burgemeester C. De Koning ver welkomd in hotel „De Lindeboom-Texel". Tevens reikte hij de eerste opdracht uit voor het daarna volgende programmapunt: Het onderzoeken van Texel. Voor dit originele spel werd aan iedere patrouille opgedragen om een bepaald aspect van Texel nader te onderzoeken en uit te werken. Zo wilde een bepaald groepje alles weten over de natuurreservaten. Een ander verzamelde wetens waardigheden over het dijkwezen en zelfs was er een groep, die de taak kreeg, alles te weten te komen over de TESO! Ieder kweet zich van zijn taak en de resultaten waren zeer de moeite waard. Rob Boom, van een der thuispatrouilles, maakte b.v. een heel goede beurt met een verslag over de werking van Texels Electriciteits Mij. Het verslag van deze wedstrijd kwam na het kampvuur, dat werd ontstoken op het terrein achter hoeve „Bloemwijk". Daar was intussen ook het tenten kamp opgetrokken, dat een ieder een onderkomen voor de nacht bood. Stuntentocht Hoofdonderdeel van de volgende dag (zondag) was een stuntenwedstrijd, waarbij alle patrouilles langs een uitgestrekt circuit langs strand en duin moesten trekken om te voldoen aan diverse op drachten, die werden gegeven op de controleposten. De conti oleposten waren bemand met voortrekkers die zich uitstekend van hun taak kweten. Onder tussen werd achter „Bloemwijk" het middagmaal gereed gemaakt. Direct na afloop van de stunten- tocht kon ieder er op aanvallen en genieten van de meest exclusieve gerechten. Hebt U wel eens ge stoofde banaan met chocoladestukjes gegeten? Bij de verkenners vinden ze het nu heel gewoon. De ovorkantse groepen hadden zelf hun voedsel meegenomen, in ongekookte toestand, zodat het ter plaatse boven het vuur moest worden gestoofd. 's Middags om kwart over drie werd de wedstrijd gesloten, nadat het kamp was opgeruimd en kregen de winnaars hun eretekenen uitgereikt. De over- kantse groepen uit handen van hopman Slijderink en de leden van de Jeroengroep uit handen van commissaris C. v.d. Drift uit Alkmaar. Daarmee werd een succesvol geheel afgesloten, waarover in padvinderskringen nog lang zal worden nagepraat. VERGADERING KLAVERJASCLUB T CENTRUM Maandagavond j.l. heeft klaverjasclub „Het Centrum" te Oosterend het seizoen besloten met een ledenvergadering, waar -tevens de uitslag der competitie bekend werd gemaakt. Nadat voorzitter M. Bos de avond opende, volgden de gebruikelijke agendapunten. Het saldo was gunstiger dan het voorgaande seizoen. Door de klaverjasclub was het seizoen besloten met een ledendrive. Hier was natuurlijk ook één winnaar, maar het bestuur had voor ieder lid een prijsje gereserveerd, zodat ieder lid toch een aan denken in zijn bezit kreeg. De uitslag van de competitie bracht wel enige spanning, want er werd van onderaf begonnen met de uitslag. Ieder lid kreeg zijn punten geteld en wel op papier. Competitiewinnaar en bekerhouder voor het komende jaar werd de heer B. H. Roest. 2de werd A. Boogaard en 3e. Jn. Waaier. Deze kre gen beiden een medaille. De bestuursverkiezing werd een hele verschui ving, want zowel voorzitter M Bos als penning meester H. v.d Werve, stelde zich niet meer be schikbaar. Na de stemming was het bestuur nu als volgt: A. Kalis, voorzitter, B. H. Roest, secretaris, en K. C. Burger, penningmeester. In de rondvraag werden nog verschillende pun ten aangaande de Klaverjasclub ter sprake ge bracht. Klaas Eelman en Marry Kuiper hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden D.V. dinsdag 11 juni 1963, n.m. 2 uur ten raadhuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging n.m. 3 uur in de Geref. Kerk te Oosterend door de Weleerw. heer Ds. T. S. van Leeuwen. Hoekstraat 12, Oosterend Oost O 109. Receptie op de trouwdag 's namiddags van 8 tot 9 uur in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend. Toekomstig adres: Hoeve „Wiljo", O 174, Het Noorden. Wie vond de bril van Henk van Wijk? Gaarne terug Parkstraat 10 Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies In pachtzaken). Maatkleding, elegant en modern. Toch weer Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8, Alkmaar, Tel. 13615. Elke week op Texel We hebben een heleboel Persilgeschenken in voor raad Gymver. Oosterend pa |o Daalder, Vliestr. 15 Ger de Jong of Rentenaar te). 227 Te koop een divan voor een klein prijsje J Kramer, Schoonoordsingel 9 Te koop tweelingwagen W J van Sijp, Hoofdweg E35, Midden-Eierland. Te koop sport/racefiets Welboren, Loodsmansduin, Den Hoorn. Te koop tweewielig kin derfietsje A. de Leeuw Den Hoorn. Te koop 2 donkerblauwe jongensblazers en 2 coats met teddy gevoerd en 2 meisjesblazers, leeftijd alles 12-14 jaar. Kogerstr 102 Te koop 4 clubjes en dressoir Pieter v Cuykst. 2 Verloren een rood bruine zonnebril in etui. B P Rab. Wilhelminalaan 4 Prima consumptieaard appelen 13 ct per kg Gratis monster. B. Dros De Veen Wie heeft Hans Boks zijn bril gevonden? K 58, De Koog, telefoon 281 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Thea, dat bij het H. Doopsel de namen ontving Theodora Everdina Maria H. M. B. Oude Weernink- Jas J. H. Oude Weernink Dini, Lia, Miriam Willem v Beierenstr. 42 Den Burg, Texel, 28 mei 1963. Tijdelijk adres: St. Lidwina-ziekenhuis te Den Helder, Kamer 112 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Erwin L. H. Visser M. Visser-Eenhoorn Erick De Ruyterstraat 132, Oudeschild, Texel, 27 mei 1963. jan cornelis stolk en janny boer geven, mede namens de wederzijdse ouders ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekkng plaats zal vinden op vrijdag 7 juni 1963 13.30 uur ten raad- huize te den burg, texel gelegenheid tot felicite ren 16 00 - 18.00 uur ir hotel-restaurant „vlieg veld". toekomstig adres: paviljoen „de toren", post de cocksdorp. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat na voorzien te zijn van de genademidde len van onze Moeder de H. Kerk, is over leden onze innig ge liefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Margaretha Adriana dc Porto, weduwe van Pieter Zijm, in de ouderdom van 78 jaar. Namens de familie: A. M. de Graaf-Zijm Texel, 28 mei 1963, Hollewal 17a, Den Burg. De uitvaart en be grafenis hebben in middels plaats gehad. Nadere aankondiging De begrafenis van mevrouw W. M Stoepker-Druif zal plaats vinden op 31 mei, vanuit de Geref. Kerk te Den Burg, voorafgegaan door een rouwdienst om 1.30 u. Geheel onverwacht, nam de Here heden tot Zich, onze innig ge liefde man, vadèr, be huwd- en grootvader, behuwdzoon, broer, zwager en oom Geïrit Jacobus Christiaan Smit, oud-gezagvoerder ter koopvaardij, in de ouderdom van 61 jaar. Hilversum: A. E. Smit-Roeper Rotterdam: C. M. E. Smit Rijswijk Z.H.: Ir. C. Chr. Smit J. C. Smit- Manneke Sandra en verdere familie Hilversum, 24 mei '63, Oude Loosdrechtse- weg 226. Liever geen bloemen. De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 29 mei op de Noorder begraafplaats te Hil versum. Heden overleed in het Sint Lidwina- ziekenhuis onze lieve vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Cornelia Wegman, echtgenote van Lodewijk Vermeulen in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: L. Vermeulen Texel, 28 mei 1963, Burg. Jan Dirkszoord 9, Den De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 31 mei n.m. 3.30 uur vanaf het sterfhuis op de algemene begraaf plaats te Den Burg. Getroffen door de zeer vele blijken van mede leven tijdens de ziekte en het overlijden van mijn lieve moeder, mevrouw M. Haasnoot-de Vreugd, betuig ik U allen hieihij mijn hartelijke dank. A. Haasnoot Jan Dirkszoord 30, Den Burg, Texel. Langs deze weg willen wij familie, vrienden en buren, alsook de ver schillende firma's bedan ken voor hun medewer king en belangstelling, gegeven bij de opening van ons hernieuwde Jatry. Gevraagd voor direct voor de winkel. Hoog loon. Bakker „Instuif" ook van Hotel en pensions v d Veen, Zeeburg, De Cocksdorp Binnenkort af te gever. Keijser, ,,De Korenschoof' Eierland, lel 02225-268 Gevraagd voor winkel en huishouding Bakkerij R Beuving, Den Burg, tel 2287 Ph. Vlessing van De Koog K83b naar De Koog. Plevierstraat 3, Texel prima bruine carbolineum in elke gewenste hoeveel heid, koolteer kleur car bolineum, bruineteer,black varnish voordelig bij Gravenstraat 2-4 tel 2424 Eigenaar van woonhuis met tuin te Den Burg, wil op nader overeen te komen condities of i d op Texel. Brieven onder nr 390 aan bureau Tt xelse Courant De nieuwste bijzettafeltjes, koffers, weekendtassen en theemutsen enz. vindt U bij Hooiharken, hooi vorken, bietenhakkers, bietenschoffels Gravenstraat 2 - 4, tel. 2424 gevraagd voor winkel. Groenhof, De Koog te koop in prima staat. Te bevragen J C Graaf, Postw C34, De Cocksdorp, telefoon 243 Gevraagd voor zo spoedig mogelijk voor hele of halve dagen kind geen bezwaar, 't Kinderdok. De Koog, telefoon 367 GEVRAAGD: jaarbetrekking, serveerster jaarbet'ckking Voor strandpaviljoen paal 9 2 meisjes Hotel „De Lindeboom- Texel", Den Burg Beha in pittig jeugdig model voor heel uw gar derobe. Ook voor cock tail- en zomermode, voor décolleté's en lage rug gen. Voorgevormd met beugeltjes. Stoffen; ny lon-kant en satijn. A en B cups 9.75 Gaine van „bewegelijk" nylon tule-elastiek. Be lemmert u niet bij gaan of staan. Geeft wèl (door dubbel voorpand) soe pele steun. Met verleng de taille (stay-up-top) 19-90 In de taille 16.75 FOUNDATIONS Betaalt mevrouw dan nooit? Wel ja, mevrouw betaalt precies op tijd. Maar mevrouw heeft een hekel aan onnodig naar de voordeur lopen. En wéér gestoord worden. En wéér geld wisselen. Waarom? Omdat zij alles via haar rekening bij onze bank laat betalen. Dat is een enorm gemak. Dat brengt rust in huis. Doe iets voor uw rust. Rust en rente gaan samen wanneer u een rekening bij onze bank opent. Wacht daar niet mee. Iedere bel minder is winst. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAI FFEI SEN-BAN K TE UTRECHT

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2