Cjroen c2\varts jexeh in het harL, y) 25-jarig priesterjubileum werd een onvergetelijk feest „Hulde aan onze pastoor" Veel belangstelling voor het Koger trampolinepark SLUIT EEN PERSOONLIJKE LENING BIJ DE Bejaarden zagen Texel op z'n best DINSDAG 11 JUNI 1963 TEXELSE 76e JAARGANG No. 7766 COURANT Uitgare N.V. T.h. Langereld de Rooty Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Borg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschtynt dinsdag» en Yrtydags. Bank: Rotterdamse Bank; Coöp. Boerenleeg bank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,40 p. kwart 25 ct incasso. Advertenties: familieberichte! 12 ct p. mm.; andere advert 10 ct p. mm. Zondag j.l. heeft de parochie Sint Francisca Romana te De Cocksdorp het 25-jarig priesterjubileum van pastoor P. Th. Brinkman gevierd. Met een fees telijke intocht nam dit evenement reeds de dag tevoren een aanvang. De jubilaris arriveerde toen op Texel en werd door een tiental parochianen met auto's opgewacht bij de jeugdherberg „De Eyerkoogh" bij Den Burg. Gezamen lijk werd de tocht in Noordelijke richting voortgezet. Nabij ,JRio Grande" nam pastoor Brinkman plaats in een open auto en liet zich, voorafgegaan dooi de drumband „Margaretha Sinclair", het dorp inbrengen. De erepoort op het kerkplein met het opschrift „Hulde aan onze pastoor" sprak voor zichzelf. Op het plein werd de jubilaris verwelkomd en na door de kinderen te zijn toege zongen, door bruidjes naar de pastorie geleid. Dan volgde een Lof met wel komstpredikatie door pastoor J. Langendijk uit Volendam. Het eigenlijke feest begon de volgen- Ie dag toen om tien uur een Plechtige loogmis werd opgedragen door de iastoor zelf. In zijn feestpredikatie ging :apelaan W. de Munck uit Den Haag litvoerig in op de betekenis van het •riesterschap. Kapelaan De Munck ireekte op verzoek van de jubilaris, leiden kenden elkaar uit Hoek van [olland, de eerste standplaats van pas- >or Brinkman. Een gemeenschappelijk ontbijt in de aak van café Nota volgde. Daarna laakten velen van de gelegenheid tot liciteren gebruik en werd het paro- liecadeau, een geschenk onder cou- ert, overhandigd. Diverse parochianen rukten hun gevoelens jegens hun jubi- rende pastoor in woorden uit. Het 'aren de heren P. de Graaf, „Bouw- ïst", C. Bos, Th. M. J. Rutten en levr. Van 't Noordende. Ook enkele eestelijken uit de kennissenkring van astoor Brinkman waren overgekomen voerden het woord, evenals ds. Soe- Met een diner voor familie en geno- igden werd het feest besloten. De or- inisatoren kunnen terugzien op een jslaagde en stijlvolle viering. Zij ver- ichten ons hun dank te willen over- rengen aan alle medewerkenden. De •ganisatie verliep perfekt, afgezien in een vertraging die tijdens de in- cht op zaterdagavond ontstond. De Jan Graaf verdient voor zijn werk >n pluim. Dat de zeereerw. heer P. Th. rinkman nog lang „de pastoor van ocksdorp" mag blijven is de wens van le „durpers". VAN DE LANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST DENK OM DE BIJEN! Ieder jaar komt het voor, dat de jenhouders een gedeelte van hun jen en in bepaalde gevallen zelfs hele olken" verspelen als gevolg van rergiftiging" door bestrijdingsmidde- Wij menen, dat veel leed kan wor- n voorkomen als hieraan even aan- icht wordt besteed. Wat die „aan- icht" inhoudt? Laat de betreffende landbouwer of entueel de loonwerker, die het werk tvoert, de dag voorafgaande aan het uiten hiervan even melding maken in het contactadres Fa-. Kortoenhoe- :n. Schilderend 11, Den Burg,' telef. 2220) 2006. Het gaat hier speciaal om spuitingen in bloeiende gewassen als MDlzaad en knollenzaad. Van de zijde n het contactadres wordt dan ge- jd, dat bijenhouders in de omgeving n het te bespuiten perceel op de ogte worden gesteld. C. v. Gr. LAMMERENMARKT LEIDEN Op de lammerenmarkt te Leiden werden vrijdag 1150 lammeren aange voerd. Prijzen: 75,90,De han del was iets vlugger. ZAL HET „SOFT-ICE" TEXEL VEROVEREN? „Kent U het soft-ice? Alstublieft, proef maar eens!" Aldus de heer J. Huizinga toen wij tijdens Luilak, 's morgens om zes uur, de nieuwe „Swe den" soft-ice vriezer bewonderden die „De Smulpot" sinds Pasen in gebruik heeft. We hebben het soft-ice geproefd en vastgesteld dat het inderdaad iets bijzonders is. Dit consumptieijs, dat in Amerika is ontwikkeld, heeft op Texel een grote vlucht genomen. Dezer dagen nam ook de heer J. A. Hillen te De Koog een zelfde automatisch apparaat in gebruik. Voordien was het soft-ice op Texel reeds bij verschillende han delaren te krijgen, zij het dat deze een machine met een ander bereidingspro- cedé gebruiken. Zo heeft de heer H Wuis in De Koog een tweetal appara ten in gebruik en ook de firma's J. v.d. Berg (De Dennen), C. D. Bremer (De Koog), D. Duinker (Den Hoorn), D. Buis (De Cocksdorp) en C. v.d. Werf (De Slufter) verkopen hun „soft-ice" tot genoegen van de consument. Wij informeerden bij enkele andere be kende handelaren naar de reden, waar om juist zij het soft-ice niet bereiden. We kregen te horen dat niet ieder gesteld is op het zalfachtige schuimige ijs en dat velen de voorkeur geven aan het normale vanille of Italiaanse pro duct. De ontwikkeling in Amerika op dit punt is interessant. Enkele jaren geleden kon men daar niets anders meer krijgen dan, soft-ice (de benaming is ook uit de U.S.A. overgewaaid), maar op het ogenblik is daar het normale consumptieijs weer in opkomst. Met dat voorbeeld voor ogen zijn deze han delaren niet voornemens het „zachte ijs" te gaan bereiden. BOOTDIENSTREGELING T.E.SO. Werkdagen: Van Texel: 5.50 10.30 12.30 18.30 20.30 v. Den Helder: 6.40 11.30 13.30 19.30 21.15 Zon- en feestdagen: Van Texel: 8.00 9.00 10.30 11.30 14.30 16 30 17.30 18.30 20.30 v Den Helder: 9.00 10.30 11.30 12.30 15.30 17.30 18.30 19.30 21.15 6.50 14.30 8.00 15.30 8.00 9.30 15.30 16.30 9.30 16.30 10.30 17.30 Als een uitbreiding een groot toeristisch belang mogen we het onlangs ge opende trampolinepark van de heer J. A. Hillen beschouwen. Het ligt in de onmiddellijke nabijheid van de ijssalon en het cafetaria, maar de versnaperin gen die men daar pleegt te verorberen zijn ook verkrijgbaar in de op dit terrein gelegen kiosk. Tijdens de pinksterdagen en ook daarna heeft het park zich in een goede belangstelling van de zijde van het publiek kunnen ver heugen. In ons volgend nummer zullen wij in woord en beeld meer vertellen over de ontwikkelingen die op het ogenblik in De Koog gaande zjjn. Wordt Huis- Wordt Veeger, CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag, 12 juni a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0014.00 uur; Oosterend: 14.0015.00 uur; De Cocksdorp: 15.15 16.00 uur, De Koog: 16.0016.30 uur. HOOG WATER 11 juni 10 50 en 22.59; 12 juni 11.28 en 23.35; 13 juni 12.08 en 14 juni 0.14 en 12.52; 15 juni 10.1 en 13.43 Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. PUZZELPOT VERDEELD ONDER VIER TEXELAARS! In „De Telegraaf" van 7 juni 1963 lazen we het volgende bericht: „De 321ste opgave van de puzzel „Wie weet die wint" moest het opnemen tegen het zonnige Pinksterweer, en dit was oorzaak dat de puzzelpot dit keei wat lager uitviel. Een bedrag van ƒ1776,60 wordt verdeeld door vieY abonnees allen op Texel die elk één feilloos ingevulde puzzelkolom in zonden. Zij krijgen dus elk een bedrag van ƒ444,15. Het zijn J. C. Bruin, Schil derend 128, Den Burg, C. P. Keijscr, Stenenplaats 4. Den Burg, J. M. Kik- kert-Bakker, Weverstraat 38, Den Burg en A. B. Bruin-Over, Schilderend 128, Den Burg. De opbrengst van de 321ste opgave van „Wie weet die wint" be droeg ƒ2115,Na aftrek van kosten bleef over ƒ1776,60". DEMONSTRATIE HOOIBEWERKING De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting „Texel" en de Streekontwikke- lingscommissie „Texel" organiseren een graslanddag. Deze wordt gehouden op vrijdag 14 juni a.s. 's middags om 1 uur op het bedrijf van de heer K. Eelman, Het Noorden. Het programma is als volgt: Schudden: A. voor paarden: 1. Victoria trommelschudder. gedemonstreerd door Gebr. man, Bargen, De Waal; 2. Premier trommelschudder. gedemonstreerd door M. Fonteinsweg, De Westen; 3. Mc. Cormick P-B2 ST, harkkeerder- schudder. Wordt gedemonstreerd door Jac. Dros, Propagatie, Eierland B. voor trekkers: 4. Melotte trommelschudder. Wordt gedemonstreerd door Joh. Roeper, „Hertenkamp", polder Waal en Burg 5. Victoria trommelschudder 6. Vicon Speeder. Wordt gedemon streerd door N. van Egmond, Tien hoven. 7. Mc. Cormick harkschudder. Wordt gedemonstreerd door Jac. Roeper, „De Fenne", Duinweg, Den Burg. 8. Rotex. Wordt gedemonstreerd door M. Bakker en S. Witte, Driehuizen. Verzamelen en transport van hooi. methode 1: Op hopen schuiven en tranport met hooidrager. Wordt ge demonstreerd door K. Eelman, Het Noorden. methode 2: Persen-pakken lader Hola. Wordt gedemonstreerd door A. Dros Bzn., „De Volharding", Eierland. methode 3: Persen met f a. Verzamelpakkenslee b. Balenslee van loonwerkbedrijf Texel N.V. Demonstratie pakken stapelen. a. op het veld b. in de schuur. Door het loonbedrijf „Texel N.V." zal het hooipersen worden PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van de laatste gespeelde wedstrijden: Zaterdag: Tex. Boys b-Texel a SVO-Texel b ZDH-SVC Texel c-Tex. Boys a Dinsdag: Texel b-Tex. Boys a Donderdag: Texel c-SVO O"7 SVC-Texel b 4—10 Hiermede zijn alle wedstrijden ge speeld en zijn Texel a en SVC gelijk geëindigd, zodat een beslissingswed strijd gespeeld moet worden om uit te maken wie er kampioen wordt. Deze wedstrijd wordt gespeeld donderdag a.s. 's avonds om half acht op het ter rein van SVO. We hopen dat het een sportieve wedstrijd zal worden en dat de beste ploeg gaat winnen. Een wis selbeker zal de prijs worden. We hopen dat dit een mooi besluit wordt van deze competitie, die over het algemeen vlot is verlopen. Gaarne dank ik de jeugdcommissies voor hun medewerking en ik vertrouw, dat zij dit jeugdwerk in de sport zullen blijven voortzetten. Texel a SVC SVO Tex. Boys a Texel b Texel c ZDH Tex. Boys b 0—5 60 0—8 0—8 1—1 14 12 2 0 26 68— 3 14 12 2 0 26 52— 2 14 8 2 4 18 44—14 14 6 3 5 15 28—26 14 5 3 6 13 15—27 14 2 1 11 5 8—50 14 0 5 11 5 5—46 14 0 2 12 2 2—55 De comp.leider D. D. A.V.O.-COLLECTE Van het bestuur van de afdeling Den Helder van de Ned. vereniging A.V.O. ontvingen wij het volgende schrijven, hetwelk wij gaarne in de aandacht van onze lezers aanbevelen: De nationale manifestatie „Open het Dorp" heeft het probleem van enkele honderden zware invaliden op onge dachte wijze tot een oplossing gebracht. Met één klap. Er zijn echter in ons land duizenden minder-validen, die niet voor plaatsing in „Het Dorp" in aanmerking komen en velen (tussen de drie en vierduizend per jaar) kloppen om hulp aan bij onze vereniging. Wij beschikken echter niet over een machtig apparaat (T.V.) en medewer- kers(sters), om in één keer een zodanig bedrag bijeen te brengen, dat alle min der-validen afdoende geholpen kunnen worden. Dit zou practisch ook niet uit voerbaar zijn. Een groot deel van de gelden waaruit de A.V.O de hulp aan minder-validen bekostigt, wordt bijeen gebracht door een jaarlijkse collecte. Deze collecte vindt dit jaar op Texel plaats in de week van 17 tot en met 22 juni a.s. Geeft daarom aan deze collecte wat Uw hart U ingeeft. Collectanten die aan deze geldinza meling willen meewerken, zullen gaar ne genoteerd worden door: de heer S. van Heeringen, bur. soc. zaken, De Zes no. 2 te Den Burg. NEDERLANDSCHE MIDOENSTANDSBANK N.V. „Ik ben al zeuve keer meerweest!" „Een middag zonneschijn, Texel op z'n moost en een beste wagen. Wat wil je nog meer, meneer?" Dat was de korte conclusie van een der deelnemers aan de bejaardentocht van zondag j.l. Inderdaad, de zon scheen, en hoe. Texel was erg mooi en meneer had een goede wagen getroffen, maar geen der deelnemers heeft be zwaren gemaakt tegen bovenstaande omstandigheden, hoewel het stilstaan in de zon „knap héét" was. Om klokslag twee uur zette het lange lint zich in beweging van de Wilhel- minalaan in de richting Hogeberg. De 50 veelkleurige, keurig gepoetste wa gens, met als inhoud ruim 150 bejaar den, trokken vervolgens door de vele dorpen en dorpjes, die Texel rijk is, in alle plaatsen nagewuifd door de be volking, deels vanaf de stoepen, deels vanachter het glas over de geraniums heen. Veel commentaar in de wagens natuurlijk: „Kiek, déér hei je óóns Bart en déér weunt me zeun en sien vrouw, ónder dót rooie dak, meneer. Ien fón me zeuve kienders, wöt sei jee, vader". Tegenliggers van het lange lint wer den door „een stem uit de hemel" tot stilstaan gedwongen. De politiewagen maakte ruim baan en zorgde ervoor, dat de stoet ongehinderd kon passeren. Het was bijzonder leuk om te zien, hoe vreemd men het vond, zomaar ergens vandaan een stem te horen. Meneer Stomp van de „bereje" liet ze beduusd staan. Dat was keurig. Toen er toch nog een wagen, met een wit nummer bord, zich niet helemaal aan de instruc ties hield, zei oma: „Wót een wagerd!" Opa; „Tuurlijk een m..." Oma: „O". Uit dat antwoord klonk begrip. Bij de families Reuvers en Van der Linde werd de half-weg-thee gebruikt, afgewisseld met „wat aars". Waarna De Cocksdorp bezichtigd werd. Dat kon weer, want de straat lag weer onge veer zo, dat je kon rijden. Toen ging het tochtje via De Koog door de Den nen naar Den Hoorn, een ritje, dat menig chauffeur zich heugt. Opa's com mentaar: „We moeten toch eens naar Rijkswaterstaat". Door Den Hoorn ging het toen, om langs de dijk weer op Den Burg af te gaan. „Kiek, wat het Arie van Piet een mooie wagen!" Op het erf bij een boerderij stond inderdaad een erg mooie auto. „Vast overgehouden uit een er fenis". Dat bleek na enig overwegen tussen opa en oma nog te kloppen ook: „Piet had drie broers en een zuster, en die zuster haar tweede man had een boerderij in het Noorden, en hun zoon heeft niet goed opgepast en toen had zijn neef de boerderij overgenomen en die was doodZodoende". Tijdens de lunch in hotel „De Linde- boom-Texel", het eindpunt van de tocht, werden de verschillende instan ties, die hadden meegeholpen de tocht te doen slagen, bedankt door de heer C. Witte, voorzitter van de dorpscommis sie. Een oudere editie uit hetzelfde ge slacht Witte bedankte de organisatoren namens de bejaarden. Uit de speech van de heer D. Witte bleek overduide lijk, hoe een en ander op prijs gesteld is. Met handen en voeten bedankte de spreker voor het „prettige beweginkie", om dan tenslotte nog een liedje in te zetten. (Jan Agter, ken je nóg een liedje?"). Ondertussen aten we onze broodjes, overspoeld met koffie, en mu ziek van mevrouw Craanen: „Een pracht, man!" Om half acht trok alles af, nagenie tend van een heerlijke middag. Hier en daar werden bedankhanden uitgestoken en toen bleek voor schrijver dezes, dat er zelfs bij bejaardentochten records bestaan. Het enige, dus belangrijkste, wat een deelnemer wist te antwoorden 1 op de vraag, hoe hij het gevonden had, was: ,,'k Ben al zeuve keer meeweest!" DE HOOIBOUWDEMONSTRATIE Voor de demonstratie van vrijdag a.s. hopen wij uiteraard op mooi weer. We hebben dit echter niet in onze hand en we moeten daarom rekening houden met het feit, dat de demonstratie niet door kan gaan als gevolg van ongunstig weer. Mocht U in onzekerheid verkeren of de demonstratie al dan niet doorgaat, dan kunt U bellen naar de volgende „posten": 1. Kantoor Bedrijfsvereniging (02220) 2780; 2. Kantoor Streekontwik- keling >(02220) 2461; 3. Woonhuis C. van Groningen (02220) 2380; 4. Woonhuis J. Nieuwenhuis (02220) 2763. HANDELSREGISTER Onder „Wijzigingen in het Handels register" lazen wij in het blad „Han delsbelangen" van donderdag 6 juni j.l.: Jan van Strien, Texel, Oudeschild, Trompstraat 20. Verrichten van agra risch loonwerk enz. U. eig. J. van Strien. Bedr. in gebr. in de v.o.f. Loon- werkbedr. Texel N.V., ï.o. Venn. J. van Strien, S. J. Witte en W. J. Grisnigt (Bep. bep.)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 1