ëÖe&ma draion goed boek Concert Wezentuin Intrede Ds. T. S. van Leeuwen Textielhuis Zegel Texelse koren deden het best Weer zeevaarders- reünie in september Dokter Elias afwezig Morgenavond ATTENTIE Demonstratie hooibewerking Voor koel- en vriesmeubels GEBR. SCH00RL Vrijwillige verkoping Den Hoorn Den Hoorn een concert Den Hoorn Den Hoorn 16 JUNI VADERDAG Het was voor de Gereformeerde Kerk te Oosterend zondag j.l. een feestdag. Na ruim lVs jaar vacant te zijn ge weest, mocht zij haar nieuwe herder en leraar Ds. T. S. van Leeuwen uit Mole naarsgraaf-Brandwijk begroeten. Na in de morgendienst door de Con sulent Ds. Rutgers uit Breezand beves tigd te zijn met een passende predikatie over Jes. 6 8, hield dv. Van Leeuwen in de Avonddienst zijn intreepredikatie voor een geheel gevulde Kerk naar aan leiding van Jes. 11 9b: „Want de aarde zal vol worden van de kennis des Heren, gelijk de wateren de bodem der zee bedekken". „Het is vandaag de eerste zondag na Pinksteren. De zondag van het kerkelijk jaar, die in het bijzonder gewijd is aan de Heilige Drieëenheid Gods. Die Drie eenheid openbaart zich in, en is de oor sprong van alle grote heilsfeiten, die wij in de loop van het kerkelijke jaar vieren, maar ook van de kleinere. Ook van het feit, dat de Geref. Kerk van Oosterend vandaag haar nieuwe dominee krijgt, God heeft dat zo ge wild en bewerkt. Hij heeft de vele ge beden om vervulling van de open plaats willen verhoren; daarom is Spr. vol goede verwachting, want het is Gods hand die in dit alles de leiding heeft. Daarbij ziet hij zich gesteund door de machtige belofte van God in de tekst vervat: De aarde zal vol zijn van de vreze des Heren. Hiervan is heden nog niet veel te zien. Spreker trekt een pa rallel t.o.v. de tijd van Jesaja en de te genwoordige tijd. Alles wijst toen en nu op verval en teruggang van het Chris tendom. Toch is het Gods belofte, wat wij in kinderlijk vertrouwen willen aanvaarden. Heeft God in hetzelfde Bijbelhoofdstuk niet gesproken over het Rijsje dat zou komen uit de stam van Isai? En is deze belofte intussen niet heerlijk in vervulling gegaan? Ook de belofte in de tekst vervat, zal boven bidden en denken vervuld worden. Spr. wekt allen op om in optimistisch vertrouwen, geleid door de Geest Gods en vervuld met de liefde des Heren aan de vervulling van deze machtige be lofte mede te werken. Namens de kerkeraad sprak de heer A. Timmer een welkomstwoord, aller eerst tot de genodigden, daarna heette hij het gezin Van Leeuwen van harte welkom. Dank aan de Koning der Kerken en laten wij nu allen voortdurend bidden om Zijn Zegen. Ds. Rutgers werd hierna bedankt voor al het werk in deze gemeente verricht tijdens deze vacature. De omstandig heden waren deze voorbijgegane winter van dien aard, dat ook dit werk moei lijkheden ondervond. Ds. Rutgers kreeg van de oudere jongens en meisjes een boekwerk aan geboden „Geheim van het Koninkrijk'. Nu deze vacature, zo sprak de heer Timmer, tot het verleden behoort, wordt ook de hoorcommissie ontbon den, niet echter na een woord van har telijke dank voor de vele moeite aan dit werk gegeven. Namens de Classis Alkmaar sprak ds. Rutgers. Hij bedankte de kerkeraad en gemeente voor de prettige samenwer king en omgang tijdens deze vacature. Ds. Van Leeuwen kreeg de raad om zijn werk zo te zien als het werk van een afgezant Gods, dat geeft uithoudings vermogen om vele moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Een welkom in de kring van collega's van de classis Alkmaar en prettige samenwerking toe gewenst. Tenslotte wenste ds, Rutgers mevrouw Van Leeuwen ook een rijk gezegende tijd toe op Texel. De Geref. Kerk te Den Burg sprak bij monde van de heer Gernaat, welke de gemeente van Oosterend feliciteerde met deze blijde dag. Ook deze herder loze gemeente is blij, dat Oosterend nu weer een predikant heeft en ze hoopt nu ook in Delana: sedert jaren door duizenden verkozen als dé bonneterie voor baby, kleu ter en teener. ,'Dralon'de beroemde textielvezel van Bayer; licht, luchtig en warm, soepel en zacht; zó gewassen, zó droog en nooit verviltend. Mooie meisjesjumper voor leef tijd 3-12 Jaar. In diverse mode- tinten. Maat 3: f 6.50. Kleine stij ging £er maat. dat in noodgevallen een beroep mag worden gedaan op ds. Van Leeuwen om eens bij te springen. Nu er één schaap over de dam (Het Marsdiep) is, hoopt Den Burg, dat het tweede ook spoedig volgt. Texel is nu op z'n schoonst wat be treft de natuur. De heer Gernaat sprak de wens uit, dat ook de gemeente van Oosterend zo mooi zal zijn als ds. Van Leeuwen haar vindt, maar ongetwijfeld zal er onkruid zijn en om dit en al het andere werk aan te kunnen bidt Den Burg U Gods Zegen toe. Burgemeester De Koning sprak hier na namens B. W. en gemeente bestuur. Een felicitatie aan de gemeente en een hartelijk welkom aan de dominee en z'n gezin. Burgemeester wenst ds. Van Leeuwen prettig vruchtbaar werk toe en hoopt dat alles nog eens mag leiden tot de Eenheid der Kerk. De Herv. Kerk Oosterend werd ver tegenwoordigd door de heren J. Vla ming en Jn. Koopman. De heer Vla ming sprak namens de gemeente de hartelijke gelukwensen aan de Geref. Kerk met de eigen herder en leraar. Hij wenste ds. Van Leeuwen Gods zegen toe en sprak de wens uit dat deze maar een Goede Oude Herder mag zijn. De Herv. Gemeente wil gaarne meer dere toenadering b.v. gezamenlijk avondmaal en ze hoopt dat dit willen samengaan ook bij de Geref. broeders en zusters leeft. In zijn antwoord op wat de diverse sprekers tot hem hadden gericht, sprak ds. Van Leeuwen allereerst tot de ker keraad en gemeente Oosterend. Dank voor deze onvergetelijke dag, voor de ontvangst hier in Oosterend, voor het werk in de pastorie enz. Dank aan de bevestiger, ds. Rutgers, voor al het werk hier in de gemeente verricht tijdens deze vacature. Hoopt zodanig Texelaar (Oosterender) te worden, dat ook het scheerapparaat voor enige tijd de kast in gaat. Den Burg kan zeer zeker in geval van nood komen aankloppen; wel enige cle mentie, daar hier in Oosterend ook veel werk wacht. Al reeds enkele maanden wordt door ons de Texelse Courant gelezen. Ook over Uw 12V2-jarig ambtsjubileum, zo sprak ds. Van Leeuwen tot burgemees ter De Koning, hebben wij gelezen en dan ook wel begrepen dat er voor U ook veel werk is. Wij hebben ook de opdracht om steeds voor U te bidden en dat zullen wij zeker doen en we hopen, dat U en het gemeentebestuur ook rekening zult houden met Gods ge boden. Ds. van Leeuwen ging voort en dankt de beide Herv. broeders voor hun aan wezigheid en vertelde reeds kennis ge maakt te hebben met z'n Herv. collega, ds. Beerthuis, welke nu met vakantie is. Ook voor meerdere samenwerking en wanneer de tijd rijp is, gezamenlijk avondmaal te gaan vieren, is een wens, die ook ds. Van Leeuwen nog eens in vervulling zou willen zien gaan. Maar laten wij nu in die dnigen, waarin wij reeds samen kunnen gaan, dit ook voortdurend blijven doen, alles tot glorie van God. CONCERT MET AANTREKKELIJK PROGRAMMA Woensdagavond a.s. zal het Kon. Texels Fanfarekorps in de Wezentuin een concert verzorgen. Na een rond gang door de drumband zal om 8.30 uur worden gestart met een aantrekke lijk en populair muziekprogramma: 1. Mars van de 4de Divisie J. P. Laro (met drumband); 2. Vita, ouverture Paul Jaquot 3. Wiener Blut, wals Strauss 4. Trafalgar, mars W. Zehle 5. Three Inventions Pi Scheffer 6. Officer of the Day, mars R. B. Hall; 7. Summertime Gershwin-Jaroc 8. Rule Britannia Rimmer-Mellema 9. Eurovisie Mars van Holland Ouverture „Vita" van Paul Jaquot was het nummer, dat verplicht moest worden gespeeld op het laatstgehouden concours. Ook programmapunt nummer 5, „Three Inventions" van Pi Scheffer werd op het concours ten gehore ge bracht. Gezien de bijzonder goede in druk die het korps toen maakte, mag worden verwacht, dat de toehoorders woensdagavond niet teleurgesteld zul len worden! IS DAT VERANTWOORD? Oosterend heeft een eigen brand weerkazerne. Dat is genoegzaam be kend. Het gebouw is gelegen aan de Achtertune. Sinds kort is het brand weerkorps van Oosterend goeddeels vervangen wegens de gevorderde leef tijd van de vorige vuurbestrijders. Be grijpelijk, dat deze nieuwelingen zich met elkaar hebben verstaan om af te spreken hoe in geval van brand het beste en het snelst kan worden ge handeld. Wie schetst hun verbazing, toen bij een inspectie bleek, dat voor de deuren van de kazerne een auto stond geparkeerd. De auto bleek daar vaker te staan en behoort toe aan een rasechte Oosterender, die overigens vaak heeft bewezen voor het Oosteren der belang op de bres te willen staan. Deze Oosterender nu, handelt niet wijs. In geval van brand belemmert hij de snelle bestrijding er van. Toch zou het prettig zijn als er van gemeentezijde voor gezorgd werd, dat op de deuren duidelijk wordt aangegeven dat het hier een brandweerkazerne betreft, waar geen auto's voor geparkeerd mo gen worden. Die aanduiding ontbreekt nu nog. Het concours in Medemblik Drie Texelse zangkoren hebben zon dag j.l. deelgenomen aan het concours te Medemblik, georganiseerd door de Bond van Zangkoren in Noordholland. Het waren „Advendo" uit De Koog, „Dameskoor Den Burg" en het meisjes koor van de R.HJBJS. uit Den Burg. Een bijzonder goede beurt maakten het Dameskoor Den Burg o.l.v. de heer J. Visser en het meisjeskoor van de RJi.B.S. o.l.v. de heer K. J. W. Veune- ker. Het dameskoor Den Burg zong in de ereafdeling en wist met 243Va punt ruimschoots beslag te leggen op een eerste prijs. Het koor promoveert nu naar de superieuren. De behaalde cijfers voor samenzang, zuiverheid, ritme etc. varieerden van 8 tot 91/*. Niet slecht dus! Vooral de waardering met liefst 9Va punt voor opvatting van tekst en muziek houdt een goede reclame in voor dirigent Visser. „Advendo" uit De Koog is over haar prestatie een beetje teleurgesteld. Door een ongelukje ontstond tijdens het zin gen van het nummer „Jubilate Deo" een fout, die de kans op een eerste prijs verloren deed gaan. Met een tweede prijs (199Va pimt) gingen zij naar huis. Bijzonder goed deed het meisjeskoor van de R.H.B.S. het. Onder leiding van de heer K. J. W. Venneker zong het koor in de eerste afdeling kinderkoren. Met liefst 253 punten werd beslag ge legd op een eerste prijs! TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werd 1911 lammeren aangevoerd. De gemaakte prijzen varieerden van 60,tot 95,De handel was vrij vlot. Verder werden aangevoerd: 26 nuchtere kalveren 75,- 125,1 koe ƒ750,6 schapen ƒ100,ƒ140, Uitnodigingen reeds verzonden Aangemoedigd door de bijzonder goed geslaagde reünie van oud-leerlingen der Zeevaartschool te Den Burg zal dit jaar opnieuw een dergelijke bijeen komst worden belegd. Weer berust de organisatie bij de heer W. Peeters, die intussen de uitnodigingen heeft ver zonden. Dit ongetwijfeld feestelijke gebeuren, zal plaats vinden op 28 en 29 september in hotel „Bos en Duin". Er zal dan te vens gelegenheid worden gegeven om weer in contact te treden met de Texel se relatiekring. Waarschijnlijk zal de stroom zeevaarders naar Texel dit jaar iets groter zijn dan de vorige keer, door het gebleken grote succes. Van het welslagen van de vorige onderneming maakte kapt. W. Peeters gewag in een radiopraatje voor vrienden en collega's op zee. Aan het plan is dus ruimere be kendheid gegeven, zodat veel van de genen die het vorige jaar wegbleven, thans aanwezig zullen zijn. Op dit zeevaardersfestijn komen we t.z.t. nader terug! INVOER VEE In de maand mei werden op Texel ingevoerd: 15 koeien; 1 graskalf; 2 nuka's; 2 varkens en 1 ram. SCHOOLVOETBAL Uitslagen tweede ronde: Groep I: O.L.S. Dén Burg II-Den Hoorn 11 O.L.S. Den Burg I-Cocksdorp 10 C.V.O.-O.L.S. Den Burg II 3—0 OL.S. Den Burg I-Den Hoorn 30 Cocksdorp-C.V.O. 30 Stand: OL.S. Den Burg I 48 De Cocksdorp 46 C.V.O. 4—3 Den Hoorn 4 2 O.L.S. Den Burg II 44 O.L.S. Den Burg I en De Cocksdorp plaatsten zich voor de halve finale. Groep II: Oosterend-De Waal 00 R.K. Den Burg-Oudeschild 0—0 De Koog-Oosterend 01 R.K. Den Burg-De Waal 0—0 Oudeschild-De Koog 100 Stand: R.K. Den Burg 4~ Oudeschild 4 De Waal Oosterend De Koog 4—0 R.K. Den Burg en Oudeschild plaat sten zich voor de halve finale. Programma zaterdag 15 juni: 2.00 uur O.L.S. Den Burg-Oudeschild 2.30 uur De Cocksdorp-R.K. Den Burg 3.15 uur Verliezers om de 3e en 4e prijs 3.45 uur Winnaars om de le en 2e prijs P. A. Zegers Voor een LANGE VELD DE ROOIJ N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Het adres voor puikbeste aardappelen tegen concu rs rende prijzen is P Beers, Molenstraat 30, Den Burg, telefoon 2913 Te k weidek/ok A F O C Bakker, De Waal. Wie heeft Tineke Witte, „De Bemes" haar vestje gevonden Patrol met gele streepjes. Tel 273, (Justerend Nog steeds prima aard appelen nu 10 ct per kg. Huisman, „Berkhoeve''. Kogerweg K 90 Te koop i g st z. Goggo Dar 1960 nieuwe motor f1800— Vogelmient 1, De Koog. Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Bij ons vertrek groeten wij al onze vrienden en bekenden heel hartelijk Fam. R. van Eldik Tevens zeggen wij al onze lidmaatschappen en donaties op. R van Eldik Hotel café restaurant De Lichtmis, post Rouveen I leden overleed zacht en kalm onze lieve vader, behuwd- groot- en overgrootvader, broer en oom Michiel Blom Wed van Neeltje Kuijper in deouderdom van92jr. Uit ailer naam A Blom Drn Helder, 9 juni 1963 Narcissenstraat 51 De begrafenis zal plaats vinden woensdag 12juni as op de Algemene Bi grafplaats te Huis- dun en, gem Den Helder Vertrek van Middenweg 13 i om 14 uur. Jan Bakker en Emmy Boerhorst hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 4 juli 1963, des namiddags 2 uur ten gemeentehuize ie Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening in de Doopsgezinde kerk te Den Burg, des namiddags 2 45 uur door de Weleerwaarde heer Ds. -H v. Bilderbeek De Waal, Polderweg 12 Den Burg, Schilderend 48 Receptie van 16.00- 18.00 uur in Hotel „De Linde- boom-Texel". Voor de velen blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ontvangen, zeg gen wij U hartelijk dank Cur Veeger Hanny Veeger de Graaf „Linde Hoeve", De Westen Texel van 13 juni - 1 juli. De praktijk wordt waar genomen door dokter Van Loon en dokter Schalkwijk Assistente 's morgens aanwezig om half negen door het Koninklijk Texels Fanfarecorps directeur de heer C. Rijf. Entree 5C cent De demonstratie hooibewerking wordt gehou den op vrijdag 14 juni a.s. namiddags 13,00 uur op het bedrijf van K Eclman, „Noordwijk" 't Noorden. Er wordt gewerkt met acht hooischudders, terwijl verder aandacht wordt gegeven aan het persen met behulp van verzaniel-sleden het transport van los hooi en het zgn ophokken en stapelen van geperst hooi. Streekontwikkelingscommissie en Ver voor Bedrijfsvoorlichting naar Texels enige erkende koeltechnikers Notaris J. R van Wijland te Texel zal op dins dagavond 18 juni a.s. te 8 uur in het Stoomboot- koffiehuis, Haven 2 te Oudeschild op Texel, publiek verkopen, ten verzoeke van: I. de erven van wijlen de heer G. Dekker: a. De woning met schuurtje en erf aan de Heemskerckstraat 19 te Oudeschild, groot on geveer 6 aren 25 centiaren. b. Een pakhuis met 2 garages (golfpl.) gelegen aldaar, groot 10 aren 20 centiaren. c. Een perceel grond, gelegen achter de percelen a en b en aan de Puzzleweg, groot ongeveer 70 aren 65 centiaren. d. Een perceel bouwterrein, gelegen aan de Loodssingel aldaar naast het woonhuis num mer 25 en t.o. de O.L. School, groot 22 aren 46 centiaren. e. Drie houten hokken, staande op het perceel sub b (voor afbraak). II. de heer P. Dekker te Oudeschild: Een perceel bouwterrein gelegen aan de Loodssingel te Oudeschild naast de kappers zaak nummer 39, groot 3 aren 68 centiaren, de erven van wijlen de heer D. Vlas: De woning met erf, gelegen achter het woon huis aan de De Ruyterstraat 101, te Oude schild, groot 35 centiaren, de erven van wijlen de heer J. Backer: Een perceel grond, waarop destijds de wo ning De Ruyterstraat 113 te Oudeschild, groot 2 aren. Alle percelen vrij van huur en/of bewoning te aanvaarden. Vergunning voor zelfbewoning van de woonhuizen door kopers aan te vragen aan B. en W. van Texel. Bezichtiging woensdag 12 en zaterdag 15 juni a.s. telkens van 14 tot 16 uur. Betaling koopsommen uiterlijk 18 juli a.s. ten kantore van genoemde notaris, waar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt, (tel. 02220-2014). III. IV. Zaterdag 15 juni verzorgt muziekvereniging DE.K. Na de pauze o.a de Hoornder film. Aanvang 8 uur in de Waldhoorn Entree I 1,— (Geef mij maar 'nPhilisbave!) 39.50, Elektro-tcchnisch bureau JAN AGTER telefoon (02220) 2114

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2