BAKKER'S IJZERHANDEL N.V. Een Solex-tank is gauw gevuld Herrie op de Hope Veiuwe 399.- Met een ^cuidi/ wasautomaat van f 995.- geen wasdag-zorgen meer Meneer Mevrouw! Fa. F. ZEGEL Zn., PARKSTRAAT 16, DEN BURG Texel VISSERIJNIEUWS In maart aldus Visserijnieuws van mei namen 124 schepen aan de spanvisserij deel. Gevist werd hij Schouwenbank, onder de Hollandse kust, vanaf Scheveningen tot de Zand- voortse Gaten, Bruine Bank, bij vuur schip Texel, Ameland, terwijl onder de kust no^ vanuit Den Oever en Breskens op sprot werd gevist. Gevangen werd haring, wijting en sprot. Bij zeer goede haringvangsten kwa men aanvankelijk nog weekbesommin- gen voor tot ƒ23.000,per span. De visserij in de Waddenzee op gar nalen, welke gekookt werden afgele verd, werd in het laatst van maart door 22 vaartuigen uitgeoefend. In de eerste 3 weken van de maand kon er tengevolge van de zware ijsgang niet worden gevist. De visserij op wulken werd in het midden van maart door 2 vaartuigen uit Texel en één uit Wieringen aange vangen, Er werd in de omgeving van Terschelling en in de Texelstroom ge rist. De vraag naar wulken was niet groot, er werd uitsluitend op bestelling gevist. Langs de Texelse kust werden kleine hoeveelheden alikruiken geraapt. De alikruiken brachten aan de visafslag te Oudeschild een prijs op van ƒ0,30 per kg- De Directie der Visserijen ontving van de visserij vereniging te Texel het verzoek om bij het wrak van de Nau tilus een wraklichtboei te leggen. Dit verzoek werd doorgegeven aan de directeur van het Loodswezen te Am sterdam, die het verzoek heeft afge wezen. FEUILLETON door Henk van Heeswijk 9. „Als u eens een koud bad nam? En op de Hoge Veiuwe wegbleef? Dan wa ren de moeilijkheden meteen opgelost", antwoordde ze snibbig. „Nou moet je niet zo lelijk doen, Stien. Ze draaide zich met een ruk naar hem toe. „Ziet u wel? Jopie heeft ge kletst. Anders kon u mijn naam niet weten. Ik vind het een gemene streek!" „Kom, kom, zus, in liefde en oorlog is alles geoorloofd. En kijk je collega er alsjeblieft niet lelijk om aan, want dat heeft ze echt niet verdiend. Jullie zijn net zo'n leuk stel daar in die koperen pot". „U met uw koperen potHet is kop. Ka, o pé. Prent dat nu eens in uw geheugen. Nou, de vijf minuten zijn om. Nog meer nieuws?" „Alleen dit: dat ik straal jaloers ben op die stuurman van je. Dat mag je gerust weten". Ze draaide zich opnieuw naar hem toe en keek hem scherp aan. „Wat ziet U toch in 's hemelsnaam aan me? Ik ben maar een gewoon dienstertje in de zomer en een boerenmeisje in de win ter. Dan heb ik een overall aan en loop op klompen. Dan help ik op het be drijf en melk de koeien. Mijn handen staan nergens verkeerd voor". „Stien, meid, ik krijg steeds meer be wondering voor je". „Ach, u kletst maar wat. U hebt me de vorige week voor het eerst gezien en nu wilt u me wijsmaken, dat u ver liefd op me bent. Dacht u nu heus, dat ik dit allemaal geloof?" Hij leunde met zijn elleboog op het stuur en keek haar hoofdschuddend aan. „Luister eens, zus, ik was nog nooit op de Hoge Veiuwe geweest. Door een toevallige samenloop van omstan digheden besloot ik zaterdagmorgen een ritje te maken over dit landgoed. Ik wilde naar het museum, maar daar was het me te druk. Toen kreeg ik trek in een kopje koffie en zag ik jullie restau rant. En jou. Ik bewonderde je, on danks je zure gezicht. Ja, je keek als een oorwurm. En je kunt best voor de dag komen met dat snoetje van je, als je maar wat vriendelijker wilde kijken. Zoals nu bijvoorbeeld". „Moe 'k nou lachen?" „Waarom niet? Lachen is gezond. Ik ben een vrolijke Frans en ik bezie het leven van de zonzijde. Ik ben kernge zond, verden een pracht salaris, heb zelf een wagentje en geen enkele zorg. En toen zag ik zaterdag jou. Weet je wat ik toen dacht? "Ik dacht bij mezelf: Dat is ze, en niemand anders". Ze haalde haar schouders op. „Leuk verhaaltje. In welk boek hebt u dat gelezen?" „Zus, het hele leven is een aaneen schakeling van verhaaltjes, mooie en lelijke. En hoe staat het met jou? Hou je zoveel van je varende stuurman, dat je een huwelijk met hem aandurft?" Ze keek hem vanuit de hoogte aan: „Ik zou zo denken, dat dit mijn zaak is, niet?" Karei grinnikte. „Zeg maar niks, zus, dit antwoord zegt mij al genoeg. Zal ik jou eens de waarheid vertellen? Jij dénkt, dat je gek op hem bent. Omdat je hem van kinds-af-aan kent. Jullie hebben misschien samen kattekwaad uitgehaald en hij zal wel de eerste zijn, die je gekust heeft. Hij is gaan varen en heeft jou gevraagd op hem te willen wachten. Jij dacht, dat hij de man van je dromen was en je antwoordde beves tigend. Maar nu heb ik je aan het twijfelen gebracht, zus. En dat hoef je helemaal niet te bekennen, want ik weet nu al, dat je dat nooit zult willen toegeven. Maar ik je hart ben je nu al aan het twijfelen. Het mag 'm niet hin deren. Ik wil een eerlijk spel. Ik zal de laatste zijn om jou te bewegen hem te bedriegen. Maar niemand kan mij beletten af en toe eens in adt koperen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 3 juni 1963 Gevonden te Den Burg: groen-zwarte voet balkous (nog niet geheel afgebreid); bank biljet van ƒ10,gidsenbaret; paar grijze nylon herensokken; broodtas met veldfles; blauwe haarspeld; bruinlederen portemonnee met ruim ƒ13,kinderspeelgoedpistooltje; lange sleutelketting; bruine kinderportemonnee met ƒ0,64; bankbiljet van ƒ25,lederen voetbal; aardappelmesje; z.g.a.n. zwarte regen- broek. Verloren: lichtblauwe haarband; wit ballet- jurkje; vierkante veelkleurige zijden sjaal; blauw jongensjack (plm. 6 jaar); donderrode Parker-vul pen met zilveren dop; klein model vulpen (blauw); zwarte damesportemonnee met ƒ4,k ƒ5,aan zilvergeld; plastic regen broek; paar brume gevoerde lederen hand schoenen; polshorloge, merk onbekend, fixo- flex band, centrale secondenwijzer en datum aanwijzer; zonnebril met rood-bruin montuur in plastic étui; blauwe brilétui met bril (gesle pen plazen) in étui staat: „C. Dudok van Heel"; jongensbril met zwart montuur; honds- dolheidsinentingspenning nr. 39370; werphen gel met molen merk Damfinesse; damespols horloge met zwart bandje; bruine plastic por temonnee met ƒ2,speldjes en lidmaat schapskaart S.V. Texel; onderstel oude Texelse kar; Zwitsers polshorloge met fixolex band, verchroomd goudkleurige wijzerplaats, merk onbekend; kleinbeeldcamera Agfa-Silette, tasje met zonnekap; bruinlederen portemonnee met ongeveer ƒ7,50. Gevonden te Oosterend: zwarte regenbroek; visstoeltje met rode bekleding; Verloren te Oosterend: lange crème hand schoen; donkergroene kinderwant; grijswollen damesvest. ding op de Hoge Veiuwe te komen. Dan zul je je collega wel vragen mij te be dienen, maar desondanks zal mijn aan wezigheid oju in verwarring brengen. Ik hoop zó in vewarring, dat je eerlijk tot jezelf zult zeggen: het is niet die stuurman, maar het is Karei Welse- naar". Ze lachte spottend. „U verbeeldt zich nogal wat!" „Dat is niet onmogelijk, zus. Nou, je weet nu, hoe de zaken er voor staan. Ik vind je een verdraaid leuke meid en ik ga er m'n uiterste best voor doen om je mee te krijgen naar het gemeen tehuis van Ede". „Ziet u me nu echt voor zo gek aan?" „Ik zie jou aan voor iemand, die op z'n tijd geknuffeld moet worden, zus". Ze schoof een eindje bij hem vandaan en haar ogen schoten vonken, toen ze hem aankeek. „Als u het hart zou heb ben me aan te raken!" Hij stak een nieuwe sigaret op. „Ik kijk wel uit. Ik kan m'n handen best thuis houden, hoor. Bovendien bezit ik een geweldige dosis geduld. Maar nie mand kan me verbieden om je te zeggen, dat ik je een lief kind vind. Een schat, Stien. Dat zegt Karei Wel- senaar uit Ede. Burgemeester Bootlaan 33. Dat onthoud je wel, want je hebt zo'n goed geheugen. Het kan korter of langer duren, maar dat hindert niet. Ik kom je af en toe eens opzoeken in je tent. Apropos, jullie koffie is werkelijk voortreffelijk". Ze opende het portier. „Bedankt voor de sigaret. Als u met alle geweld in de Koperen Kop wilt komen, dan moet u dat natuurlijk zelf weten. Maar ik kan u „De Zanding" ook aanbevelen. Een uitstekend restaurant met een pracht zwembad om wat af te koelen. Mis schien is dat voor u wel erg nodig!" Hij lachte vrolijk en toen ze weer op de weg stond, stak hij zijn hand uit. „Dag Stien". Ze aarzelde even en legde automa tisch even haar hand in de zijne. „Kom niet te vaak in Otterlo. Als mijn broers hier de lucht van krijgen, slaan ze u tot moes". „En dat zou jij niet prettig vinden, wel?" Ze trok haar hand met een ruk terug en terwijl ze haar fiets pakte, vlamden haar ogen. Ze beet hem toe: „Schiet op, want ik ben in staat ze te roepen en dan bent u nog niet gelukkig". Hij boog diep uit het raam en zei zacht: „Zullen we eens wedden, dat wij samen wel gelukkig worden?" Ze werd rood van kwaadheid en ter wijl ze op haar fiets stapte, antwoordde ze woedend: Je verdient het, rotjong, en ik hoop, dat ze je nog eens te pakken zullen krijgen, hoor je dat? En dat ze dan al je botjes zullen breken!" En weg was ze, dwars door de plas sen heen, die haar nylons besmeurden, maar ze scheen het niet te merken. Karei keek haar lachend na en wachtte een paar minuten, alvorens hij de motor startte en langzaam de land weg uitreed. „Zo'n schat van een meid" mompelde hij in zichzelf. „Ze is de moeite van het veroveren ten volle waard". HOOFDSTUK 5. Ordertje liefde is niet te plaatsen Van die dag af werd Karei Welse- naar een geregelde bezoeker van de Hoge Veiuwe. Fin van het restaurant. Hoeveel schoons het landgoed ook bood, Karei had enkel maar oog voor één meisje in een zwarte jurk en een kort wit schortje. De autobewaker van het parkeerterrein begon hem als een goede kennis te begroeten en Jopie, de collega van Stien, glimlachte vriende lijk, zodra hij het restaurant betrad. Voor zover het hioektafeitje bij de schouw niet bezet was, nam hij daar plaats en keek belangstellend naar haar komst. Doorgaans keek ze hem met een verstoorde blik aan en meestal vroeg ze niet eens, wat hij wenste. Op een middag bestelde hij koffie en wat te eten en toen ze het bestelde bracht, keek hij haar lachen*i aan en vroeg: „Nog altijd boos, zus?" (Wordt vervolgd) Overdag de deur uit. 's Avonds moe thuis komen Wat een geluk dat de CANDY er dan is! Wassen, spoelen (4x) en centri fugeren. Volautomatisch. Alles wordt schoon in een wip. Zuinig met stroom, water en wasmiddel. Keuze uit S was programma's. ook voor zijde, ook voor nylonwat een gemak De CAND Y is ideaal voor elke vrouw die overdag werkt. Draai de knop om en bij werkt. Volkomen veiltg. Motor en trom mel zijn verend opgehangen, dus trilling- vrj. Onderhoud is met nodig. Bovendien... 'n vrouw zonder wasdag-zorgen is best een CANDY waard! U hebt een groot gezin? Daarvoor is de Automatic 5, voor 5 kg droog wasgoed f 1125.-) Noem het bescheidenheid. Noem het eenvoud. In elk geval is de Solex een bromfiets, die veel geeft en weinig vraagt. Kunt u zich een sympa thieker vriend indenken? De Solex heeft bijna een afkeer van benzine en onderhoud. Daarentegen biedt hij u met „gulle hand": comfort, degelijk heid en betrouwbaarheid. Werkelijk, de Solex is een hecht meesterwerk. Kijkt u maar eens naar zijn frame, otomatische koppeling, aandrijving, motor en voorwiel! Als u dus van zorgeloos en verstandig rijden houdt, volg dan het voorbeeld van 500.000 Nederlanders en stap ook op de Solex. ZEKER' OP SOLEX Solex-oto de Luxe 375 -Solex-oto standaard Een Van der Heem produkt

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4