Waardeer het eigene Vaderdag Flauwe kul? KIES KOOR VADER DE MOOISTE DAS UIT ONZE 'KOLLEKTIE! Herenmode Moerbeek Aangeboden woonhuis persen kamermeisjes Langeveld de Rooi] Verse schapenboter 3 ha land één of twee flink aardige meisjes flinke jongen ItreVira) licht waskaar kreukvrij kriitipvrij smaakvolle, originele dessins Grote keus Speciale zomerreclame-aanbieding Weer eens een praatje over fotografie: De bijbelse uitspraak over de profeet die in het eigen land niet geëerd wordt, geldt in overdrachtelijke zin ook voor vele andere zaken. Zo was ik, als afge zant van de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie, enkele dagen geleden op bezoek bi] de redactie van uw Texelse Courant. Het was een stralende dag en na het prettig onder houd met de redacteur, huurde ik een fiets en toerde enkele uren rond om Texel opnieuw te ondergaan". Het was n.l. vele jaren geleden dat ik voor het laatst voet op een der schoonste stukjes van ons land zette. Wat valt het dan op dat ook Texel veranderd is, de dorpen uit hun vroe gere grenzen gekomen met nieuwe fris rode huizen, verkeerwegen, waarlangs auto's met een D. snorren, bollenteelt, iets wat ik vroeger nooit zag enz. Bij het gesprek met de heer De Graaf vertelde deze mij o.m. dat zijn inziens vele mensen wel een camera hebben, maar (ook hier) niet weten wét te fotograferen. Dat is geen nieuw geluid voor me, het klinkt allerwegen. Ik kan mij best voorstellen, dat de men sen bij ons aan de Zaan, waar ik woon, wel eens mopperen op het gebrek aan natuurschoon, dat hen de voet dwars- zet bij hun fotohobby, maar de Texe laars kunnen dat toch echt niet zeggen. Tips voor motieven Mag ik dan als buitenstaander, u en kele tips en ideeën geven, om de bijzon dei e kansen die het landschap op uw eiland biedt, uit te buiten? Het dierenrijk Zoals u weet is er een Nationale Foto- en Smalfilmwedstrijd gaande onder het motto „Lens en Dier". Voornaamste voorwaarde hiertoe is, dat het dier cen traal staat in foto of film. Mogelijkhe den genoeg dus. U kunt eens een foto studie maken van de schapenteelt, smalfilmers hebben kans op het maken van een documentaire over die taak van bedrijvigheid op Texel. Verder kunt u op het Westerslag de meeuwen met de camera benaderen en u hoeft daar waarachtig geen zware telelens voor te gebruiken. Overigens is een geslaagde foto van uw eigen hond of kat even goed voor een van de grote prijzen (500-250 gulden enz.). Wie eens het insectenleven in de dui nen wil fotograferen moet een voorzet- lens op zijn camera zetten van bv, 4-8 dioptrieën, waarbij we even met nadruk vermelden, dat door het „opelkaar" zet ten van voorzetlenzen, het diotriegetal vermeerdert. Voorbeeld Voorzetlent van 2 dioptrie, afstand tot onderwerp 50 cm scherp. Hierop geplaatst voorzetlens van 3 dioptrie (tekent tot 30 cm.). Samen zorgen deze lensen dat u 2 3 5 dioptrieën krijgt, hetgeen uw camera tot 20 cm scherp laat tekenen. Om de juiste afstand van lens tot on derwerp te weten, deelt u altijd de fac tor 100 door het dioptriegetal, bv. 8 dioptrie is 100 8 121/* cm. De duinen als landschap Tja, u hebt er wellicht ontelbare ma len tegenop gekeken en u ziet de schoonheid misschien niet meer zo, maar door de zoeker van uw camera krijgt het dikwijls een ander gezicht. Probeer eens alleen zo'n stukje duin top te nemen, met een paar meeuwen er boven. Een geelfilter is voor zwart- witfilm in dit geval onontbeerlijk. Neem een laag standpunt in en richt de ca mera schuin omhoog. Ook in kleur een ideaal onderwerp, maar laat daarbij het geelfilter weg. In kleurenfilm is het geelfiter „ingebouwd" Vergezichten in de duinen kunnen het uitstekend doen, mits u maar denkt om een goede voorgrond, een kromge groeide meidoornstruik is heel type rend. Rond de Slufter b.v. hebt u wer kelijk pracht kansen. Tegenlicht Tegenlicht geeft aan de foto een heel apart aanzien, vooral aan het water. Toch mag de zon nooit pal IN de lens schijnen, gebruik een zonnekap en schut ook dan nog de lens met een hand af. Zonsondergangen echter maken een uitzondering op de regel. De rode zon heeft dan zo weinig kracht, dat we zon der bezwaar de camera op haar kunnen richten. Aan het strand Via die zonsondergang zijn we van zelf op het strand gekomen. Voor de dichtbijenthousiasten is de vloedlijn een eldorado, schelpen, wieren en kleine schaaldiertjes zijn pracht objecten Gaat u er als „badgast" heen, dan vindt u uw gading in het strandvertier, maar als u 's morgens in alle vroegte gaat, als er geen mens is kunt u sfeer volle beelden maken van branding, duinenrij en de verre kustlijn. Denk even om een goede voorgrond, een aan gespoelde kist of mand is al goed. De bossen Als het zonlicht door de bladeren speelt ziet de rechtgeaarde fotoamateur al weer mogelijkheden. De bosrand ech- gende takken geven dan een soort om- ter is het meest ideaal. De omlaaghan- lijsting van het vergezicht op de weiden met de dorpen in de verte. Onthoudt, dat u altijd twee kanten kunt zien, n.l. van heel dichtbij met tussennng of voorzetlens, en het grote geheel. Andere mogelijkheden? Te veel om op te noemen; denkt u eens aan de verschillende aardige kerk jes in de dorpen, bekijk ze met foto grafenoog. Probeer de mooiste lichtval dat kan voor het Kerkje in Den Hoorn heel anders zijn als voor dat in De Koog. U vindt verder een zeer typerend soort polderlandschap, heel anders dan bv. de Zaanse polders, waar weer fan tastische foto's zijn te maken. Het zal er echter om gaan, uw eiland eens met de ogen van de „vastelander" te zien. MORGEN ARRIVEERT POLITIE VERSTERKING Het korps Rijkspolitie op Texel zal zoals gewoonlijk gedurende de zomer maanden een uitbreiding ondergaan Aan de bestaande sterkte zal deze keer 11 man worden toegevoegd, die morgen op Texel zullen arriveren. Zes van hen brengen de paarden mee. want zij be horen tot de bereden afdeling, die de komende maanden langs strand en duin gaat patrouilleren. De bereden politie wordt weer ondergebracht op hoeve „Bloemwijk". Op vijftien juli zal als een extra versterking nóg een aantal poli tiemensen op Texel arriveren. Deze zullen slechts voor vier weken worden ingezet. De toegenomen sterkte staat toe, dat meer aandacht dan gewoonlijk zal wor den gewijd aan het signaleren van ver keersovertredingen. Vooral op hét ha venterrein van het Horntje zal bij het constateren van een overtreding met worden geaarzeld met verbaliseren. Het ongerechtigd parkeren en zonder spe ciale toestemming geheel tot de boot rijden zal dus onverbiddelijk worden gestraft. GESLAAGD De heer R. C H Vlugt, Den Hoorn, behaalde het diploma van de Stichting Landelijke Vakopleiding van het Schil dersbedrijf. Onze felicitaties' Z.D.H.-NIEUWS Zondag j.l heeft Z.D.H. 1 in de uit wedstrijd tegen Dirkshorn zijn tanden weer eens laten zien. 3 doelpunten vóór en geen enkel tegen. Gezien de resul taten van de laatste wedstrijden dach ten wij, dat alle spelers hun tanden hadden laten trekken, maar zie, wij hebben ons vergist en zij kunnen nog bijten. Nu is er nog een beslissingswed strijd nodig tegen Callantsoog en heel voetbalminnend Den Hoorn vraagt zich af of zij zullen doorbijten of de prooi weer slapjes laten schieten. Jongens zorg er nu voor, dat de zwartkijkers in het ongelijk gesteld worden en aan de elftalcommissie de taak het sjerkste elftal in het veld te brengen. Elke speler of oud-speler, die een goede kracht was, moet worden gemobiliseerd en dan er tegen aan Dirkshorn kon zich handhaven door de eerste wedstrijden te winnen; Z.D.H. door de laatste te winnen A. Dijker gaf zondag het goede voor beeld door de hattrick van alle drie doelpunten. Doch zoiets kan alleen tot stand komen door medewerking van 10 medespelers. Tegen een elftal, dat in het veld komt met de wil om te winnen, kan Callantsoog niet op. Maak er een erezaak van. Good luck! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. H. van Beek vlootpredikant Den Helder De Koog 10 uur Herw. heer Veldhuis De Waal 19.30 uur ds. Soesan Oosterend 10 uur ds. Cramer, van Hoogwoud, extra collecte Kinderbescherming Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes extra collecte voor Bocchout GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Cand. L. Oranje 19.30 uur ds. T. S. van Leeuwen Oosterend 10 uur ds. T. S. van Leeuwen 19.30 uur C'and Oranje GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15 30 uur ds. R. Koolstra van Rotterdam-Zuid GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. P J van Schayck. IJmuiden. m.m.v. het Oecumenisch koor Den Helder. De Koog 19 30 uur ds. P. van Schayck ROUTE AVONDVIERDAAGSE 17 T/M 20 JUNI: Van maandag 17 juni t/m donderdag 20 juni wordt weer de jaarlijkse avondvierdaagse op Texel gehouden. Hieronder publiceren we de route, welke is uitgestippeld door het bestuur van de Texelse wandelsportvereniging „Het Gouden Boltjc". 40 km.-route: 1. maandag 17 juni: de Hoge Berg Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Schilder pleintje, Haffelderweg, langs sportveld „Texel" richting Noord-Haffel, linksaf naar jeugdherberg Panorama, langs het Russenkerkhof, daarna eerste weg linksaf, vervolgens langs Westergeest naar de Doolhof richting Schilderweg, welke we links op gaan. na ongeveer 700 meter rechtsaf naar de Hal- lerweg, Wilhelminalaan, Wittekruislaan, Koger- straat, Stenenplaats, Binnenburg, Groeneplaats; Parkstraat, Wezentuin. 2. dinsdag 18 juni: tussen De Waal en de Dennen. Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, deze volgen richting De Waal, bij de Ruitersplaats linksaf naar Sarassani, oude Ko- gerweg volgen langs „Agnes", Pontweg oversteken Gerritsland in, bij de Grensweg voor de Dennen linksaf, Duinweg, Pontweg, linksaf naar „Buiten- lust", Kogerstraat, Stenenplaats naar Wezentuin 3. Woensdag 19 juni: De Waal Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Julianastraat, Wilhelminalaan, Hallerweg, linksaf naar de Mars vervolgens door Tienhoven, onder De Waal, door De Waal terug, Bomendijk, bij de Ruitersplaats rechtsaf naar Meiertebos, rechtsaf de Kogerweg op naar de Pontweg, die we links opdraaien, bij de eerste viersprong linksaf naar Buitenlust", Koger straat. Stenenplaats naar Wezentuin. 4. Donderdag 20 juni: Gerritsland en de Dennen. Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Wittekruislaan, Kogerstraat, langs Sarassani, linksaf langs de Strooppot naar de Pontweg, Gerritsland in, de Dennen in tot aan het Texels Museum, 100 meter voor het Museum linksaf, autopad volgen tot aan de Rozendijk, ver volgens linksaf de Duinweg op, linksaf de Pontweg op tot aan de K.V.C., waar we de gezamenlijke in tocht beginnen. 65 km.-route: 1. maandag 17 juni; Oudeschild (15 km.) Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Schilderplein tje, Haffelderweg langs sportveld „Texel" richting Noord-Haffel, linksaf naar jeugdherberg „Pano rama", daarna rechtsaf langs Russenkerkhof. Daar na eerste weg links, langs „Westergeest", rechts- aanhoudend via overtoom naar de dijk, dooi naar Oudeschild, langs R.K kerk, de Ruyterstraat, vóór haven linksaf naar coupure, linksaf Schilderweg op, daarna linksaf Loodssingel, Trompstraat langs N H. kerk, dan rechtsaf langs betonweg naar Schilderweg, richting Den Burg, rechtsaf de Haller weg in, Wilhelminalaan, WTittekruislan, Kogerstr., Stenenplaats naar Wezentuin. 2. dinsdag 18 juni: De Koog (20 km.) Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalder straat, richting De Waal, tweede weg linksaf, On- geren in, bij de Middelweg linksaf, deze weg blijven volgen, voorrangsweg naar De Cocksdorp oversteken en de Pijpersdijk aflopen, nog voor de Pontweg rechtsaf het Mienterglop in, dit hele maal uitlopen tot Boodtlaan (ingang Muy), linksaf de Boodtlaan op tot de Brink, hier rechtsaf tot aan de Ruyslaan, deze gaan de links op en blijven die volgen, ook waar het asfalt in zandpad overgaat. Linksaf de Ploeglanderweg in, zodat we langs de Rovershut komen tot bij de viersprong bij het Museum Hier linksaf naar Gerritsland, rechtsaf de Grensweg op en verder. Duinweg, Pontweg, linksaf naar „Buitenlust", Kogerstraat, Stenenplaats naar Wezentuin. 3. woensdag 19 juni: Spang (15 km.) Wezentuin, Parkstraat. Weverstraat, Julianastraat, Wilhelminalaan, Hallerweg, tweede weg linksaf (langs Rode Zee), rechtsaf Langwaalderweg op, eer ste weg links (nieuwe Spangerweg). eerste weg links langs P. C. Hin, P. Verberne, H. Spigt naar Sommeltjesweg. over de voorrangskruising rechts af De Waal in, Hoge dijk, Bomendijk, rechtsaf naar Ruitersplaats. hier rechtsaf naar Meiertebos, Ko gerweg, rechtsaf naar Pontweg, richting Den Burg, bij viersprong linksaf naar „Buitenlust", Kogerweg, Stenenplaats naar Wezentuin 4. donderdag 20 juni: Dennen en omstreken (15 km) Wezentuin, Parkstraat, Weverstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Wittekruislaan, Kogerstraat, langs Sarassani, linksaf langs de Strooppot, Pontweg richting De Koog, linksaf Pelikaanweg, langs de „Turksetent", voor de „Waddenparel" linksaf het bospad in, achter CJV-kamp om, bij instuif rechts af, bij Zilvermeeuw linksaf, Ploeglanderweg langs .Rovershut" naar Rozendijk. Vervolgens linksaf de Duinweg op tot Pontweg Verzamelpunt K.V.C. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adre; te bevr (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Gevraagd voor de kwekerij een leerjongen of meisje, Bloemisterij Hin, Kogerstraat 92a, tel. 2361 Anjer-loten bij Drog v.d. Slikke. t.o. post kantoor Schapenwasmiddel ƒ2,40 per bus. Drog. v.d. Slikke to. postkantoor Te koop 2-pits Buta gasstel. Mevr. Kalshoven, Salonwagen „Overal thuis", Den Burg - Aardappelen te koop ƒ3,50 per zak. S. Heer schap, Warmoesstr 34 Den Burg Koolplanten te koop, 5, soorten. Zolang de voor raad strekt. lVa ct. per stuk. D. J. Witte, De Ruyterstr 66, O'schild Beste aardappelen Pimpernel, 9 ct. afge haald, 10 ct. thuis be zorgd. J. Grisnigt, de Hal B 7 Te koop 5-jr. stam boekkoe, kalftijd 20 juni. Produktie voldoet aan R.P.-eisen. Jac Roeper, De Fenne" Het laatste restant prima aardappelen, 12 ct. per kg. C. Terpstra, Schilderend 25 Te koop 2 crapauds ƒ15,per stuk. Te bevr. Stenenplaats 5 Te koop 1 - 1 BI. Wener 6 jongen, rasz., 8 hok ken. H. A. Witte, Koger weg K 45 Nog steeds te koop prima aardappelen en spruitkoolplanten. F. Stark, Oosterend, tel. (02223) 391 Te k. gevr. 1 p. voet balschoenen. lft. 11 jr. Nico van Heerwaarden, Vuurtorenweg C 71a, De Cocksdorp Bod gevraagd op 350 r.r. crocussen. Brieven onder nummer 394 bur. v.d. blad Wie heeft voor mij te koop ol te leen een ouderwetse schommel- wieg en een paar haar- tooitjes voor de kleder dracht. Gaarne bericht of telefoon no. 2782. Brüge- mann, 't Kleuterhuis Te koop gevraagd jon gensfiets 8 jaar. J. v.d. Vliet, B 156, tel. (02220) ~735 Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Het adres voor puikbeste aardappelen tegen concu- rerende prijzen is P Beers, Molenstraat 30, Den Burg, telefoon 2913 Wat een coupe, wat een snit! Dat komt weer van Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel. Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, tel. 2285 We hebben een heleboel Persilgeschenken in voor raad. Gymver. Oosterend p a |o Daalder, Vliestr. 15 Ger de Jong of Rentenaar tel 227 Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Sandra A. v. d. Werve— v d. Hoek H. v. d Werve Saskia Postweg E 90, Eierland Texel, 13 juni 1963 Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Marja dat bij het H. Doopsel de namen ontving Johanna Maria A Witte Bakker T Witte Den Burg, 8 juni 1963 Witte Kruislaan 18 Koos Zegers en Gré Zijm hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis ie geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 28 juni 1963 's mor gens om 9,15 uur in het Polderhuis te Den Burg Kerkelijke inzegening om 10,15 uur in de Sint Mar- tinus kerk te Oudeschild Wageningseweg C45j, Eierland, Texel Barentszstraat 9, Oudeschild Receptie op 28 juni 1963 van 3 - 4,30 uur in hotel De Graaf Toekomstig adres: De Ruijterstraat 69, Ondeschild. Zaterdag 15 juni hopen onze lieve opa en oma P. Kok Wzn C. Kok-van Lenten hun 40 jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare klein kinderen LIA en PIET Receptie van 5 - 6 uur in „Ons Huis", Den Hoorn Voor het medeleven be toond bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder Willemina Maria Stoepker (geb. Druif) betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie: R. Stoepker Schilderweg B30, Texel, Juni 1963 5 kmr woning, zeer zon nig ie etage Alles pas gesc hilderd en gewit, keu ken, douche, zolder en 8 mtr lang balcon Huur f 120,— per mnd Gevraagd3 of 4 kmr, woning met tuin liefst Den Burg Elders ook goed op Texel. A'dam W. de Clercqstraat 132', tel. 020- 84378 TE KOOP Molenstraat 5, Den Burg Briefjes inleveren t.m- vrijdag 21 juni as. bij B. Zijm, r-k jeugdherberg Gunning voorbehouden Te bezichtigen maandag en dinsdag a.s 's avonds van 8 - 9 uur Is het u verleden jaar goed be vallen? Bel dan 317, Oosterend Jn v. d. Star. Voor direct gevraagd Hoog loon Hotel „De Toekomst" Dorpstraat 4, De Koog. Er zijn mensen die zeggen dat het iedere dag vaderdag is. Mevrouw! dochter! wees ervan overtuigd dat vader-zèlf diep in z'n hart gekeken iets verwacht. 't Kan een pakje zware shag zijn (daar kunnen wij U niet aan helpen); 't kan ook een prisma-kijker zijn, of een moderne camera of een vierkleuren ballpoint, of een fors mannenboek, of een schrijfmachine, of een bureaustoel, of een doosje flitslampjes of enfin, noem maar op. Heus, wij weten van wanten. Kom eens langs. Wie weet brengen wij U op het goede idee. Welkom! Wij zijn te vinden in De Koog in de Dorpsstraat (no 19) en in Den Burg in de Parkstraat (no. 10) U kunt terecht al sinds meer dan 75 jaren bij telefoon; De Koog (02228) 284, Den Burg (02220) 2058. te koop G Hin, „De Mari Wie wil ons verkopen Eventueel te ruilen mi flink woonhuis in De Burg, op nader overee te komen condities. Brieven onder nr 495 aa bureau Texelse Couraut. GEVRAAGD: in gezin met kinderen Aantrekkelijke buitenpiaal Slaap- zitkamer met radii Mevr. van Eeghen—va Panhuys, Heerenweg 13 Heemstede Gevraagd een Hotel De Graaf. 4.95 5.95 7.90 in sandalen en zomerschoenen, plastic sandalen basketbalschoenen, werkschoener, pantoffels, rubberklompen. Dames- en meisjes- open zomersandalet, heerlijk luchtig, prettig om te dragen wit, rood, beige, zwart modern voor slechts 3,95 per paar plET *»ROEGOP St. Pancras Tel 02267588 rima oordelig Vanouds bekende adres Maandags markt achter Waaggebouw

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2