City Theater Ledenvergadering ziekenfonds BRIDGEN Ramona Kapo Im Weissen Rössl TIMMERS BAKKERIJ f FILM-NIEUWS FLITSER! vervoer van Uw zeugen Uitbetaling Z.g.a.n. kinder wagen f 60,-. bollenrooi- machine Telefoon Fa P. van Etten VW busje en een Willy's Jeep afwezig afwezig uitbetaling land- bouwvakantie- bonnen Pracht koop half tons Ford Taunus '52 Aangifte teerlingen U hebt het BROOD nodig Ook brood uit „Het Algemeen Ziekenfonds „Texel" kreeg in 1962 van TESO een nota voor het gebruik van extra boten. Zonder voorafgaande kennisgeving was de prijs per reis van ƒ200,tot 250,verhoogd. Van de zijde van het ziekenfonds is hier tegen geprotesteerd en is gevraagd om een officiële goedkeuring van het Ministerie van Economische Zaken. Directeur Sibinga Mulder liet echter weten dat TESO deze goedkeuring niet nodig had, maar dat in dit geval de oude prijs mocht worden betaald!" Aldus een der punten uit het lijvige jaarverslag over 1962, opgemaakt door de secretaris, de heer A. Backer Tzn. en door hem voorgelezen op de algemene ledenvergadering op woensdagavond j.l. in „Casino". Een andere kwestie, die zich tussen TESO en het ziekenfonds voordeed, ontstond door de mededeling van de zijde van TESO, dat de exploitatie van de ziekenauto voor TESO niet langer mogelijk was, omdat deze een groot verlies opleverde. Bij de exploitatie van een tweede auto, die de directeur nood zakelijk achtte, zou dit verlies nog gro ter worden. Daar ten onrechte werd ge suggereerd dat het ziekenfonds bij een bespreking over deze zaak was verte genwoordigd, heeft het ziekenfonds zich in eerste instantie van deze kwestie gedistantiëerd. Bij informatie bleek dat het bestuur van TESO ook niet achter deze zaak stond. De tandarts In 1962 werden de verpleegprijzen belangrijk verhoogd, in enkele gevallen met een terugwerkende kracht van 6 maanden. De fluoridering van het leidingwater op Texel is nog steeds geen feit. Omdat vaststaat dat fluor het tandbederf sterk tegengaat, wordt gehoopt dat het plan spoedig zal zijn gerealiseerd. De tweede tandarts liet nog op zich wachten. Doordat de bestaande tand arts, de heer A. ten Hooi wegens druk ke werkzaamheden nieuwe patiënten moest afwijzen, moesten deze zich bij tandartsen in Den Helder vervoegen, die echter ook vrij druk bezet zijn. Het ziekenfonds betaalt voor deze patiënten de reiskosten, mits zij een bewijsje van de heer Ten Hooi konden tonen, waar uit bleek, dat deze hen niet kon helpen. Ten behoeve van de tweede tandarts werd in de novembervergadering be sloten het pand Schilderend 111 aan te kopen. (Op de balans per 31 december 1962 staat het gebouw geboekt voor 43 515,88). Als een ernstig bezwaar werd het gevoeld, dat bij het vervoer van ern stige patiënten meestal geen dokter of verpleegster mee kon worden genomen. Het Rode Kruis werd daarom ingescha keld, waar de dames Koorn en Zijm zich bereid verklaarden in voorkomen de gevallen als begeleidster op te treden. De kosten van de vrijwillige verze kering beliepen over 1962 72,37 per ziel of totaal 225.597,86 Inkomsten per ziel 77,97, totaal ƒ243.042,22. Voorde lig saldo ƒ5,59 per ziel, totaal ƒ17.444,36. Voor de verplichte verzeke ring was dit ƒ77,681 per ziel. Het totaal saldo van het aanvullingsfonds bedroeg totaal 5.286,15. A. M. van Boven vervoert zieken De heer Backer deelde ten slotte mee, dat voor het ziekenvervoer een oplos sing is gevonden. Hiermee zal de heer 937 WANDELAARS LIEPEN DE AVONDVIERDAAGSE Gisteravond is de Texelse Avond vierdaagse afgesloten, waardoor dit jaarlijks evenement dat intussen niet meer is weg te denken, voorlopig weer tot het verleden behoort. Gedurende vier dagen hebben liefst 937 tippelaars hun beste béentje voorgezet. De uit vallers waren op de vingers van één hand te tellen. Dit ondanks het slechte weer van de tweede dag,, toen de ge hele onderneming aanvankelijk in het water dreigde te vallen. Gelukkig was het tegen de avond droog. Opvallend was het hoge aantal vrouwelijke deel nemers dit jaar. Vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd. Waarschijnlijk heeft de initiatiefne mer van de eerste Texelse avondvier daagse, kapelaan Suidgeest, niet ver moed dat zijn plan binnen enkele jaren zou uitgroeien tot een festijn, waaraan steeds meer wandelaars zouden mee doen. Die eerste keer gingen minder dan 500 wandelaars van start. De twee de avondvierdaagse telde 700 deelne mers en dit jaar in het rekord wéér gebroken. Dat voor de organisatie van deze wandeltocht bergen werk zijn verzet is begrijpelijk. Niet slechts voor af, maar ook gedurende de vier avon den, toen de honderden belangstellen den zo snel mogelijk geholpen moesten worden om van start te kunnen gaan. Tamelijk goed is men er in geslaagd de chaos zoals die zich de vorige keren openbaarde, te voorkomen Gisteravond was de finish bij de jeugdherberg ,,De Eyerkoogh", van waar het geheel in optocht naar Den Burg trok, voorafgegaan door de drumband ,,Margaretha Sinclair", het Kon. Texels Fanfarekorps, D.E.K. en „Excelsior". Ieder was getooid met de fraaie herinneringsmedaille van de Nederlandse Wandelsport Bond, want deze waren bij de jeugdherberg uitge reikt. In het park vond de sluitingsplechtig heid plaats, waarbij wethouder C. H. Roeper het woord voerde. De verschil lende medewerkers kregen een pre sentje als blijk van waardering voor hun inspanningen. De afsluiting van de avondvierdaagse houdt niet in dat de wandelsportvereni ging „Het Gouden Boltje" nu op haar lauweren gaat rusten. Het bestuur loopt met plannen rond binnen niet te lange tijd een wandetocht rond het eiland Texel te organiseren. Verschillende wandelaars hebben te kennen gegeven hieraan te willen deelnemen. Het zal echter een éénmalige tocht worden van een flink aantal kilometers, ongeveer S0. A. M. van Boven te Oudeschild worden belast. Omdat deze man ook het boot- personeel vervoert, levert dit geen bij zondere moeilijkheden op. Desgewenst kan zijn echtgenoot hem vervangen. De prijs komt op ƒ71,50 per retour. (Voordien 40,Op het ogenblik wor den nog ernstige pogingen ondernomen om de tweede Texelse tandarts, die mo menteel in militaire dienst is, vroeger te doen demobiliseren Het ziet er niet naar uit dat dit zal gelukken, zodat de tandarts eerst in februari 1964 zijn praktijk kan beginnen. Ten behoeve van de schooltandverzorging zal hij vijf ochtenden per week beschikbaar zijn. Of de tandarts van het voor hem be schikbaar gehouden huis gebruik zal maken, wordt nog betwijfeld. (Zoals wij reeds eerder meldden, zal deze functionaris waarschijnlijk de voorkeur geven aan een zelf te bouwen bunga low). Met de gespecificeerde winst- en verliesrekening en de balans, welke door de heer G. Michels werd toege licht, konden de leden zich zonder meer verenigen. Daar de rondvraag geen stof tot dis cussie leverde, kon voorzitter dokter H. Schalkwijk de vergadering nog voor half tien sluiten. Afscheid dokter Schalkwijk Namens de fondsleden sprak de heer J. Bakker enkele woorden tot de voor zitter, dokter Schalkwijk. In verband met zijn aanstaande vertrek naar Rot terdam zal deze zijn functie moeten neerleggen. De heer Bakker roemde de voorzitter om zijn werk ten behoeve van het ziekenfonds en dankte hem voor alle inspanningen. Dokter Schalk wijk antwoordde hierop dat hij slechts prettire herinneringen aan Texel mee naar Rotterdam zou nemen. „Mijn ver trek naar elders past in een tevoren gepland schema", aldus dokter Schalk wijk. „Overigens zie ik mijn afscheid met gemengde gevoelens tegemoet!" Na afloop van de vergadering maak ten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik om van dokter Schalkwijk af scheid te nemen. FOLKLORE TROK VEEL BEKIJKS OPTREDEN DANSGROEPEN VERHEFT FOLKLOREFEEST TOT CULTUREEL EVENEMENT Gast cn Texelaar hebben de Pinkster- bruid weer kunnen zien. Woensdag was weer de dag van Den Burg, waar de wijzers van de klok een anderhalve eeuw waren teruggezet. Die indruk moet iemand die-van-niks-wist zeker hebben gekregen. Het juist voor derge lijke evenementen uitstekende weer te koud voor het strand en tóch droog deed grote stromen belangstellenden naar Den Burg komen. Dat was ook het resultaat van de reclame, die voor dit wekelijks terugkerende festijn is ge maakt. Maandagochtend nog kon men de heer Jan Agter Sr. gewapend met bel en gevolgd door een sjeesje met in klederdracht gestoken kleuters, door de straten van Den Burg zien trekken. Op de markt en op andere drukke pun ten kweet hij zich van zijn taak. Dan liet hij met luide stem, in de stijl van wijlen Polak, zijn aankondiging van de festiviteiten door de straten schallen. Tegelijk deelden ijverige dames ook al in klederdracht de papieren uit, waarin een en ander nog eens duidelijk stond aangegeven. Zoals gezegd: de moeite is ruim schoots beloond geworden. Woensdag was het druk in Den Burg. De demon straties op de markt waren interessant, wat wel bleek uit het feit, dat zeer vele foto's werden gemaakt. De optocht door Den Burg met de Pinksterbruid was een succes. De boerenkapel liet zich duchtig gelden met een speciaal voor deze gelegenheid samengesteld re pertoire. Een plechtig moment vond plaats bij de Oudheidskamer waar het lieve Pinksterbruidje, mej. Julia Brü- gemann, de kar beklom en haar triomf tocht door Den Burg begon. De tocht eindigde op de Groeneplaats. Voor het eerst heeft daar het grote opvouwbare en verrijdbare podium dienst gedaan. Succesvolle jeugddansgroep Ten aanschouwe van het veelkoppige publiek betraden de leden van de jeugddansgroep het grote plateau en werkten hun programma af. Ieder moet vol bewondering zijn geweest voor de prestaties van deze jonge dansertjes. Ze gaven een uitgebreid programma ten beste dat een flinke tijd in beslag nam. Hulde voor mevrouw Hinda Kucsmirak, die lange tijd iedere week heeft moeten oefenen om de veertig kinderen zo ver te krijgen! De diverse dansjes waren door haar zelf samengesteld. 's Avonds traden de jeugdige dansehs niet op. Toen kreeg de „grote" dans groep o.l.v. de heer Veldwisch het {jo dium ter beschikking. Na afloop van het georganiseerde feest op de Groeneplaats heeft menig een op eigen initiatief de vreugde nog even verlengd. In de verschillende ho tels kon je ze zien zitten, aan de bran dewijn met bonen b.v. Ook de „knep- pel" en „sukerdeprint" liet zich goed smaken. Conclusie na afloop van al dit moois: Texels folklore is niet verloren. In tegendeel. Zij leeft als nooit tevoren! The Blue Diamonds, Jan en Kjeld en vele andere Tiener-idolen werkten mee aan de productie van „Ramona", een muziekfilm die vrijdag- en zater dagavond 8 uur en zondagmiddag 3 uur draait plus een extra vertoning op dinsdagavond 8 uur. Het is een luchtige en vrolijke rolprent, waar vooral de jeugd genoegen aan kan beleven. Alle leeftijden. Zondag- en maandagavond draait „Kapo", een film, die het jonge jodin netje Edith (Susan Strasberg) tot on derwerp heeft. Edith wordt door de Duitse bezetters opgepakt en naar een concentratiekamp gevoerd. Door een truc weet zij zich aan vernietiging te onttrekken en in de gunst te komen van een SS-sergeant. Deze is bereid haar barak-commandante te maken, mits hij van haar speciale gunsten mag profiteren.... Edith voelt zich aange trokken tot de Russische krijgsgevan gene Sas ja (Laurent Terzieff). Als Duitsland de oorlog gaat verliezen, rijpt bij de kampleiding het plan om de gevangenen uit de weg te ruimen. Edith wordt met Sasja betrokken bij een complot om een massale vlucht van de gevangenen mogelijk te maken. Door het uitschakelen van de spanning zet ze de omheining stroomloos. Zelf zal ze de vrijheid niet meer beleven, want een dodende kogel treft haar. Toegang 18 jaar. Om een vrolijke operettefilm te zien, moet U woensdag- en donderdagavond in het City-theater zijn. „Im Weissen RösslDeze film in modern ge- REISVERENIGING OOSTEREND GING TWEE DAGEN OP STAP Vorige week dinsdag en woensdag is de reisvereniging Oosterend twee dagen op reis geweest. Het was de reis 1963 die onvergetelijk genoemd kan worden. Het bijzonder mooie weer was een der oorzaken van de succesvolle trip. Aller eerst werd het planetarium te Frane- ker bezocht en het stoomgemaal te Lemmer. Op tijd arriveerde men in Lemmer, waar de directeur van de plaatselijke V.V.V. de beide dagen als gids zou optreden. Te Giethoorn werd een rondvaart gemaakt. De reisvereni ging werd over liefst zeven hotels ver deeld om de nacht door te brengen. Drentse boerderijen en hunnebedden vormden enkele der vele attracties die de leden kregen te zien tijdens een rondrit in de omgeving van Meppel, de volgende dag. Dat tussen de bedrijven door de inwendige mens niet werd ver geten, laat zich denken. Op de terug tocht naar Texel werd nog een bezoek gebracht aan Frederiksoord, waar de tuinbouwschool werd bezichtigd Al met al een leerrijke en plezierige tocht. waad en frisse kleuren laat ons weer ongemerkt meeneurièn met de vele bekende liederen, zij laat ons schater lachen om de verliefde Leopold en de zeker met minder komische Sigismund. Wie zou niet onmidddellijk naar de wereldberoemde herberg „am Wolf- gangsee" willen om de kennismaking te hernieuwen met de charmante eigena res Josepha, met Brigitte en Klarchen en met Professor Hinzelmann? „Im Weissen Rössl" da steht das Glück vor der Tür Alle leeftijden. BEDRIJF J. KLOMP HEROPENT Morgenmiddag om half drie zal de heer J. Klomp, Oudeschild, zijn geheel gemoderniseerde en verbouwde zaak heropenen. Naast een sortering verf en behang is in het nieuwe bedrijf aandacht besteed aan schoonmaak artikelen, hengelsportartikelen, prent briefkaarten etc. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds Froentjes Collecte kinderbescherming 19.30 uur dr. Hartdorff, jeugddienst De Cocksdorp 9.30 uur ds Soesan Extra collecte voor de eredienst Den Hoorn 10 uur dienst De Koog 19 30 uur ds Froentjes De Waal 10 uur dr. Hartdorff Oosterend 10 uur Ecrw. heer Veldhuis Oudeschild 11 uur ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. M. Hamming Openbare belijdenis des Geloofs 19.30 uur Cand. L Oranje Oosterend 10 en 19.30 uur ds. Van Leeuwen GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur ds. R. Koolstra van Rotterdam-Zuid GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur da J. Oosters-Londo, van Westzaan Oostcrend 11.00 uur da J. Oosters-Londo Den Hoorn 19.30 uur da. J Oosters-Londo Bij uw CAMERA hoort een Te koop 2-pits gasstel f20,- J. Pool, Heemskerck- straat 38, Oudeschild. Ondergetekende Th Buys wil op Texel machi naal schapenscheren In lichtingen bij |oh. F. Zijm, tel. 264, Den Hoorn Te koop 1 leesband gaasbakken en 1/2 muds kisten (bloembollen) W Wassenaar, W. v. Beieren- straat 34, Den Burg. LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 - Het adres voor puikbeste aardappelen tegen concu- rerende prijzen is P Beers, Molenstraat 30, Den Burg, telefoon 2913 Wat een coupe, wat een snit! Dat komt weer van Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 tel. 13615, Alkmaar. Elke week op Texel. Deurw. Prins houdt maandag van 10 - 12.30 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Gevraagd voor de kwekerij een leerjongen of meisje. Bloemisterij Hin, Kogerstraat 92a, tel. 2361 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave VTB, Den Burg, teL 2285 Te koop „Aristona" TV groot beeld, met garantie f 425,— Bell Telephone TV 1963 Huurkoop f 5,99 per week. B Kuiper, Bomen diek 3-6, tel. 2257, De Waal. Wie heeft jonge zwarte kater, die j.l. vrijdag 's mor gens half acht, in de Kogerstraat werd aange reden, gezien of gevonden Gaarne inl Kogerstr. 96, tel. 2387 Goed tehuis gezocht voor Cypers poesje. Kogerstr 118, Den Burg. Te koop compleet slaap- wagentje met aanbouwtent geschikt achter elke auto Gemaal Waal en Burg. Te koop een herenfiets |b. Zuidewind, Gollard stichting 13 Te koop gevraagd 2 pits gasstel voor Butagas H Stammes, Hoofdweg E 18, Eierland. Rijwielen te huur. S Keijzer, Oosterend. Vanaf zaterdag aardbei en verkrijgb bij M Huis man, De Veen tel. 2203 Wie heeft Elsje Bas haar grijze autoped gevonden die ze woensdag op de Groeneplaats heeft laten staan ?Hoornderweg B 107 Den Burg Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Kees. Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Cornelis Reinardus J. Hopman-Bakker P. Hopman Frans Den Bui'g, Texel, 19 juni 1963, Warmoesstraat 5. harrie geelen imme dros trouwen 27 juni om 11 uur in het stadhuis op texel om 12 uur in de r.k. kerk, oudeschild receptie: 15.30-17.00 uur in hotel texel toekomstig adres: amster- dam, kwakersplein 10"". Enige kennisgeving voor Texel Jan Blaauwbroek en Anneke Zutphen geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 5 juli 1963 's mor gens om 11 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Dahliastraat 60, Den Helder De Koog K 49 Receptie op de trouwdag van 3.30 tot 5 uur in .Corlea", De Koog K 49. Zondag 23 juni 1963 hopen onze geliefde ouders H. Schraag en J. M. Schraag-Witte hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Hun dankbare kinderen: Ina en Wieb Jany en Harry Sjaak en Ria Catrien en Thea Henk en Elly Harkebuurt O 24 Gelegenheid tot felici teren in „Het Centrum" te Oosterend. Aan allen, die blijken van belangstelling en medeleven hebben be toond tijdens de ziekte en het overliiden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder TETJE SLIK-DUINKER, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie Slik Voor de vele en harte lijke blijken van belang stelling bij onze 45-jarige echtvereniging onder vonden, betuigen wij onze hartelijke dank. Joh. A. Barhorst I. Barhorst-Witte Slufterweg E 132, Texel Voor de spontane hulp bij het schoonmaken van ons huis, betuigen wij de familie P. Vermeulen, Waalderstr. 23, Den Burg nog onze hartelijke dank. Fam. G. van Ree Vanaf heden kunnen wij het ook verzorgen. M. S Witte, tel. 252. Eierland landbouwvakantie- bonnen op 22 juni van 4 tot 6 uur bij C bios, Hollandseweg C J Barhorst, Haffelder- weg 9 Molenstraat 77 TE KOOP „Excelsior" bouwjaar 1961 J van Sambeek, Witte Kruislaan 28, Den Burg, telefoon 2707 Ons Telefoonnummer aan De Koog is 473 Den Burg tel 2908 De Koog tel 473 Te koop aangeboden een beiden in prima staat A. M van Boven, Oude schild, telefoon 2721 Wegens vacantie vanaf 21/6 t/m 7/7 1963 C. R. Alkema, Architect, De Koog. Tandarts ten Hooi is zaterdag (morgen) N.CA.B op zaterdag 23 juni om 7 uur bij B. v. d Knaap, Den Burg Dijker, Den Hoorn C. Zegers, Eierland Smit, De Koog A. Sijtsma, Oost Overgenomen van emigranten. Te koop TV toestel, radio- en pick up wisselaar,saion kast. Ook afzonderlijk tegen aannemelijk bod Te bevr D. Hutjes, van Neckstr 2. Oudeschild,Texel, tel 2912 Te koop loopt prima, banden 80 pet f500,- Bromfietsscoolerals nieuw, gekost f950,- voor de prijs van f450,- Wil ook ruilen voor Pony, kalveren of varkens K Heijboer, Schorweg 35, Breezand, tel. 02232-583 Rijks Middelbare Landbouwschool te Schagen Nieuwe leerlingen kunnen opgegeven worden aan de schoolZuiderweg 15, Schagen Voor overleg of voor telefonische opgave kunt u bellen: 02240-284 (school) of 02240-261 (direkteur) of 02240 380 (Hr. Bergsma) De Direkteur Ir. G. J. jurriëns En er zijn zoveel soorten brood. Kies daarom hef brood dat u lekker vindt. is een ware lekkernij. Den Burg tel. 2420 De Koog tel. 413 De zomerdrives worden gehouden op DINSDAG: te DEN BURG in hotel De Lindeboom—Texel op 25 juni, 9 juli, 23 juli en 6 aug. te DE KOOG in Badhotel luliana op 2 juli, 16 juli en 30 juli Hotel- en pensionhouders knip dit even uit voor uw gasten. Telefoon 2027 Vrijdag en zaterdag 8 uur, zondag 3 uur en dinsdag 8 uur Senta Berger en Joachim Hansen in Een vrolijk verhaal met dolle ver wikkelingen, gespeeld door een keur van populaire sterren Een sprankel end vuurwerk van vrolijkheid,dansen muziek met o a The Blue Diamonds, Jan en Kjeld, Willy Hagara, Jimmy Makulis, Peggy Brown, Het Jochen Brauter-Sextet In kleuren TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Zondag en maandag 8 uur Als 14-jarige achter het prikkeldraad offerde zij haar naam, haar jeugd, haar eer om het naakte leven te red den. Was het tevergeefs? Deze film moet men gaan zien om zijn inhoud, om zijn vormgeving, om het spel. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. woensdag en donderdag 8 uur Een film met duizend verrassingen voor oog en oor De nieuwste verfilming in sprankelen de kleuren van Erik Charell's wereld beroemde operette. In kleuren. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2