Schrijf machine nodig Miele Rekest aan minister had succes Nieuwe tandarts per 1 oktober uit militaire dienst UW adres Langeveld en De Rooij t Woensdag gehaktdag Geen aanleiding voor beperkte snelheid op Pontweg TEXTIELHUIS ZEGEL PHILIPS Bij uw CAMERA hoort een FLITSER! f 1,60 D. C. VISSER, Hogerstraat 16 Fa Gebr. Schoorl, Waalderstr. 30-35 „Het ziet er naar uit dat we door de moeilijkheden met de schooltandverzor ging heen zijn!" aldus burgemeester C. De Koning aan het begin van de vrij dagmiddag j.l. gehouden raadsvergadering. Dit verheugende feit stelde hij vast naar aanleiding van de goedgunstige beschikking van de minister van defensie op het verzoek van de Gemeente en het Alg. Ziekenfonds „Texel" om de heer Rijkaard de tweede Texelse tandarts vervroegd de dienst te doen verlaten. Deze dringend noodzakelijke functionaris zal nu per 1 oktober a.s. beschikbaar zijn. Op die datum zal ook de schooltandverzorging weer op gang kunnen komen. Reeds is tussen de heren Rijkaard en Ten Hooi een rege ling getroffen. Zij zullen zich respectievelijk vijf en twee ochtenden per week met de schooltandverzorging bezighouden. Zo wordt het mogelijk geacht, de leerlingen van de drie laagste klassen van de lagere scholen te behandelen. Ook kunnen de vierde klassen van de scholen van de buitendorpen en de Beatrixschool te Den Burg in het behandelingsschema worden opgenomen. Voorts is besloten ten behoeve van de schooltandverzorging een bchandelings- auto aan te schaffen, die op regelmatige tijden de scholen kan bezoeken. Ten einde een exploitatie mogelijk te maken zal de gemeente de eerste jaren aan zienlijk moeten bijdragen. In antwoord op vragen, die door raadsleden tijdens vorige raadsvergade ring waren gesteld, deelde de voorzitter mee, dat na overleg met ter zake kun dige instanties geen sprake zal zijn van het instellen van éénrichtingsverkeer voor de Houtmanstraat te Oudeschild. Voor het treffen van een dergelijke maatregel zijn geen voldoende redenen aan te voeren. Het stukje ontbrekende trottoir aan de Loodssingel te Oudeschild is in tussen aangelegd. Volgens de voorzitter zou ook de rommel nabij de Schuma- kersweg te De Koog zijn opgeruimd. Volgens de heer J, K. P. Zwan was dat nog niet het geval. Enfin, vandaag of morgen zal het wel in orde komen! Over het verval van het bosje op de Hogeberg is door B. en W. contact op genomen met Staatsbosbeheer. Er zal een plan worden ontworpen om het ge heel te behouden. Met de fabrikanten van de partij onvolwaardige betonstenen, waarmede enkele stukken straat in Den Burg en Oosterend is geplaveid, is een bevredi gende regeling getroffen. Voor een op pervlakte van 671 m2 komt een ver goeding van ƒ5400, De raad stemde toe in een verhoging van de gemeente deelname in de waar- borgsregeling van de Fraude risico- onderlinge van Gemeenten van ƒ50.000,- ƒ100.000,Voorts werd aan de heer D. J. Bakker te Den Burg een garantie verleend van ƒ1337,77 ten behoeve van de aankoop van een door hem bewoonde houtrijke woning. Voor ƒ342,40 werden aan de heer M. Witte twee strookjes grond verkocht, gelegen aan de Beatrixlaan. Ook werd een ruiling van grond met de Woningbouw vereniging Texel goedgekeurd. Van de familie Van Schaarenburg werd voor ƒ1600,een perceel grond aangekocht te De Koog, gelegen aan de Dorpsstraat ter hoogte van de Brink. Mej. A. G. Luysterburg informeerde naar de bestemming van het stukje. Voorz. antwoordde, dat nog géén feite lijke bestemming aan het perceel is ge geven, maar dat het bezit van deze grond met het oog op het uitbreidings plan voor De Koog voor de gemeente van groot belang is. Keesomlaan wordt doorgetrokken Van de heer H. W. Keesom te Den gelegen aan de Molenstraat voor Burg werd een stuk grond aangekocht, ƒ98.000,Hier zal t.z.t. de Keesom laan worden doorgetrokken naar de Pontweg. Het door de gemeente in rekening courant verstrekte crediet van ƒ900.000,— aan de N.V. TEM werd verhoogd tot ƒ1.500 000,De heer J. Daalder vroeg zich af of door deze maatschappij niet al te hoge investe ringen worden gedaan. De voorzitter wees er op, dat het dringend noodzake lijk is dat de TEM zijn machinepark blijft aanpassen aan het sterk stijgende stroomgebruik. Als dit niet zou ge beuren, zou Texel op den duur zelfs stroomloos komen te zitten. Momenteel neemt de stroomafname op Texel ieder jaar met minstens 10%> toe. Thans wordt 65% van de motoren vernieuwd. Over 1-2 jaar zal waarschijnlijk weer met winst kunnen worden gewerkt. Wanneer de huidige verliezen zijn inge lopen, kunnen ook de tarieven worden herzien. Aan de heer J. Wieten werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de ULO-school te Den Burg. Voor de heer Wieten zal geen andere leerkracht in de plaats komen. Door het vertrek van de heer Wieten wordt namelijk de ma ximale bezetting van negen leerkrach ten op de ULO-school bereikt. Dat is niet het geval bij de o.i. school van Midden-Eierland. Daar zal de heer J. J. Sligman, aan wie eveneens eervol ont slag werd verleend, de school verlaten zonder dat op korte termijn in zijn va cature kan worden voorzien Voorts keurde de raad enkele wijzi gingen van de gemeentebegroting 1962 en 1963 goed, evenals een wijziging in de begroting 1963 van gemeentewerken. Van de erven van wijlen de heer G. Dekker te Oudeschild kocht de gemeen te een stuk grond, gelegen aan de Loodssingel voor ƒ11.550,Het er naast gelegen stuk grond van de heer P. Dekker werd gekocht voor ƒ2700, LTS-leerlingen voorlopig nog naar Den Helder De aula van de o.l. school te Den Burg zal worden omgebouwd tot een tweetal leslokalen. Dit gebeurt door het plaatsen van een tussenschot De maat regel is nodig door het aantrekken van een achtste leerkracht. Eén van lokalen kan eventueel tijdelijk worden gebruikt t.b.v. de vormingsklas van de techni sche school. Het is niel mogelijk geble ken om reeds per 1 september a.s. te starten met deze klas. Voordat men daadwerkelijk met de bouw van de school is begonnen wordt door de hoofdinspecteur geen toestemming tot het stichten van een vormingsklas ge geven. De kinderen die naar de L.T.S willen, dienen in Den Helder te worden opgegeven. Daar wordt er reeds reke ning mee gehouden dat de Texelse leerlingen t.z.t. weer zullen verdwijnen. Getracht wordt, de lessen op Texel nu per 1 januari te laten aanvangen. Men zal alles in het werk stellen, teneinde te voorkomen, dat de leerlingen straks tweemaal inschrijfgeld en geld voor leermiddelen betalen. O.l. school Dc Koog krijgt centrale verwarming De openbare lagere school te De Koog zal een centrale verwarming krijgen. Voor dit doel was in de ge meentebegroting een bedrag van ƒ13.700,uitgetrokken. Een voordeel is, dat bij de bouw van de school aan deze voorziening is gedacht, zodat het aanbrengen van de installatie betrek kelijk eenvoudig zal zijn. Het verwar men der schoollokalen met losse kolen- kachels zal dus spoedig tot het verleden behoren. Tenslotte werd besloten een tweetal stukken grond aan te kopen van de Stichting Beheer Landbouwgronden te Utrecht De perceeltjes liggen aan het Hogereind te De Waal en aan de Kuipsweg te Den Hoorn en werden ge kocht voor resp. 7527,en ƒ8710, Maximum snelheid? Tijdens de rondvraag wees de heer S. Keijser op het grote aantal ongeluk ken op en nabij de Pontweg. Gaarne zou hij zien, dat over de afstand waar de uitvalswegen van Den Burg uitmon den een maximumsnelheid werd inge steld. Voorzitter antwoordde dat, wat het college van B. en W. betrof, de ge hele Pontweg een maximumsnelheid mocht hebben van bv. 8ft km. per uur. In dc praktijk zou een dergelijke beper king zeker geen ernstig tijdverlies voor de weggebruikers ten gevolge hebben. Do mogelijkheid om voor de Pontweg een maximumsnelheid in te stellen wordt momenteel onderzocht. Het is echter zeer de vraag of de verkeerswet- geving toestaat dat om de reden, die de heer Keijser aanvoerde, een maximum snelheid kan worden ingevoerd. Dit is overigens een aangelegenheid, waarin de minister moet beschikken. Het col lege van B. en W. zou een snelheids beperking zeer toejuichen. De heer P. Smit bracht in het midden, dat het niet steeds de hoge snelheid is, die de ongelukken op de Pontweg ver oorzaakt. Het is duidelijk dat verkeers- fouten worden gemaakt en dat onvol doende voorzichtigheid in acht wordt CHRYSANT* lentelicht nylontrico in wit, saffierblauw of rose. Met heel aparte kant. Maten 40-46 8.95 Jupon met dezelfde kant en In dezelfde kleuren 6.95 genomen. Kennelijk moeten de Texe laars nog aan een dergelijke snelver- keersweg wennen. Mej. A. G. Luysterburg zou gaarne zien dat de door het Sociaal Toerisme aangelegde weg door het kampeerter rein Kogerstrand ter hoogte van hotel „Opduin" werd aangesloten op de Brink. Hiervoor zouden slechts enkele honderden meters weg nodig zijn met het grote voordeel dat het verkeer op de Badweg ontlast wordt. Vooral de auto's die het parkeerterrein in het duin verlaten, kunnen langs deze weg het dorp bereiken, waardoor opstoppin gen worden voorkomen. Voorzitter kon meedelen, dat een plan van deze strek king reeds is opgenomen in het uit breidingsplan voor De Koog. Aansluiting op ,,gasbel"? De heer A. Dros had vernomen, dat Den Helder zal worden aangesloten op het aardgasnet, dat binnenkort in Ne derland zal worden aangelegd. Hij vroeg zich af of het uitvoerbaar is dat deze leiding naar Texel wordt doorge trokken, zodat ook hier van het Gro ningse aardgas kan worden geprofi teerd. Ook informeerde hij of het eiland zelf wellicht exploiteerbare hoeveel heden gas in de bodem heeft zitten. Voorzitter antwoordde, dat aanslui ting op het landelijke net waarschijn lijk mogelijk was, maar dat de kosten voor de gebruikers hoger zullen liggen dan bij flessengas, want Texel bezit geen bestaand gasleidingnet waarop het aardgas zonder meer zou kunnen wor den aangesloten. De Texelse bodem levert geen hoeveeheden gas van bete kenis op. Dit was tenminste de con clusie van deskundigen, die dat inder tijd eens hebben onderzocht. De heer J J. Westdorp zou de Vuur- torenweg iets omgelegd willen zien, zodat deze haaks op de Postweg uit komt. De heer Westdorp meende, dat door deze ingreep de situatie aldaar be langrijk veiliger zou worden. De voor zitter betwijfelde de urgentie van een dergelijk plan. Niettemin zal de moge lijkheid worden bestudeerd. Mevr G. Vrijdag-Keijser bracht in het midden dat de Emmlaan van Schil derend tot belastingkantoor nog steeds niet tot éénrichtingsweg is gemaakt. Zij drong aan op spoed bij het plaatsen van de betreffende borden. Wethouder C. H. Roeper antwoordde dat de uitvoering van dit plan eerst kan plaatsvinden, wanneer de bomen langs dat stukje Emmalaan zijn gerooid. Daar is het wachten nog op. NIEUW VTB-SCHIP MAAKTE PROEFVAART Een aantal genodigden heeft zater morgen de proefvaart meegemaakt van het nieuwe VTB-vrachtschip ,,Fr. Bal huizen". Dit gebeurde op het Alk maarder meer. Het schip, dat 163 br, reg. ton meet, werd gebouwd door de werf „Voorwaarts" te West-Graftdijk. De proefvaart verliep geheel naar wens en werd o.a. door de heren J. N. Bruin en D. Zuidewind meegemaakt. De „.Fr. Balhuizen" is voorzien van een 165 pk dieselmotor en is dertig meter lang. ULO-EXAMENS Het gaat goed met de Texelse ULO- leerlingen, die dezer dagen met kleine groepjes tegelijk examen doen. Tot op heden zijn alle leerlingen steeds mét het begeerde papiertje naar Texel te ruggekeerd. Geslaagden MULO B: Jan van Gro ningen en-Klaas Pranger. Geslaagden MULO A; Fred Timmer, Joke Witte, Jeany v.d. Berg, Trix Dros, Iet Kamstra; Ankie Kooger, Cootje Laan, Merene v. Beek, Corry Kikkert. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden 752 lammeren aange voerd, die prijzen opbrachten van 67,50 - ƒ100,De handel was vlug. Verder werden aangevoerd: 3 koeien ƒ830,- ƒ900,13 pinken ƒ350,— ƒ450,en 19 nuchtere kalveren 60, - ƒ140,—. S.V. TEXEL Dnisdag 25 juni hield S.V. Texel haar jaarvergadering in Hotel „De Graaf". De 25 aanwezigen hebben zich bera den over de te volgen lijn voor het aan gevangen verenigingsjaar. De notulen en het jaarverslag werden met lof voor de samensteller goedgekeurd. Ook het fin. verslag was duidelijk en bewees, dat een zuinig beleid moet worden voortgezet. Het bestuur werd gewijzigd en de heer De Broeder daarin gekozen. De voorzitter stelde zich niet meer herkies baar. De functies in het nieuwe bestuur worden onderling verdeeld. De scheidende voorzitter werd dank gebracht en benoemd tot ere-voorzitter. Een aantal oud-adspiranten zorgde voor een verrassing door het aanbieden van een luxe kist fijne sigaren. Harte lijk dank daarvoor. In de elftalcommissie was de heer Van Zeijlen niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer P. Vlaming geko zen. Over het onderwerp training en trainer werd van gedachten gewisseld. Er zal 3 weken vakantie worden ge houden. Het moet ons toch van het hart dat de opkomst direct na het beëindi gen van de competitie zo sterk terug loopt. Wanneer ieder lid zich realiseert, dat een trainer is geëngageerd voor hen, dat de kosten in de kosten in de vorm van extra inspanning verant woord behoren te zijn, zal men stellig geen keer overslaan en steeds present zijn. Alleen dan is de basis gezond. Om ruim elf uur werd deze vergade ring gesloten. GIFTEN WITTE KRUIS Den Burg: B. 2,50; E. 2,50; Z. 2,50; K.2,50, B. 2,50; T. 2,50; H. 2,50; v A. 2,50; W. 2,50. De Koog: V. 2,50; B, 2,50; B. 2,50; B. 2,50; Oudeschild: S, 1,50; S. 1,Den Hoorn: L. 2,50; L. 2,50. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Wie heeft het horloge van Tineke Kassenaar ge vonden Tegen beloning terug Kogerstraat 31, Den Burg. Te koop 2 krabpootjes klein model. |an Dirksoord 6 2 poesjes zoeken goed tehuis. Mw. Dros, Koger- weg K 63b tel. 351 Te koop autoped f 15.- 2-pits gasstel f 15,-. Geense, W. v. Beierenstr. 17 Nu aardbeien eten. Er zijn er volop op „de Veen" Denk ook om Uw diep vries. M. Huisman, tel. 2203 Te k. een acme-wringer Emmalaan 8 Te koop 30 p.k. David Brown Crop Master Diesel 37C0 draaiuren F. P Koorn Duinweg B 153, tel. 2951 Te koop kinderwagen wandelwagentje samen f35,— Brieven onder no 498 aan dit blad longeman, 16 jaar, biedt zich aan van 5 augustus tot 1 september Liefst De Koog of omgevirg. Brieven onder no 499 aan bureau van dit blad. Te koop z g a.n stapel- pannen en lambrettascooter 125 cc. P. Kooiman, Schoonoordsingel 3 LANGEVELD DE ROOU N.V. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Jacolien W. Eelman— Westerlaken G Eelman Gorien Willy Oost 100 Texel, 27 juni 1963 Op 6 juli a.s. hopen onze ouders en groot ouders H. Smit M. Smit-Witte hun veertigjarige huwe lijksfeest te vieren. Te hunner intentie zal om half elf een gezongen H. Mis worden opgedra gen in de parochiekerk te Den Burg. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptie van half 4 tot half 5 in Hotel „De Graaf". Heden overleed, zacht en kalm onze lieve vrouw en moeder Marretje Kool-Moojen, in de ouderdom van 65 jaar. C. Kool Irene Kool Heemskerckstraat 31, Oudeschild, Texel, 29 juni 1963. De teraardebestel ling zal plaats hebben dinsdag 2 juli 1963, 's namiddags 2 uur op de Oudeschilder begraaf plaats. Voor ons geheel on verwachts, is in haar Heer en Heiland ont slapen, mijn lieve dochter en onze zuster, schoonzuster en tante Anna Maria Vlaming, in de leeftijd van 55 jaar. Namens de familie: C. Vlaming-de Ridder Vuurtorenweg C 87d, Texel, 30 juni 1963. Na de rouwdienst, 2 uur in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp, woensdag 3 juli, zal de teraardebestelling plaats vinden op de Algemene begraaf plaats aldaar. Na een rustig ziekbed nam de Heere tot Zich onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Cornelia Trap sinds 1928 weduwe van J H Harte in de ouderdom van 85 jaar. Haar wens is vervuld om opgenomen te wor den en bij jezustezijn Gezang 265 Geref. bundel T. G Kuiper-Harte J. Kuiper A. J Harte klein- en achterkleinkinderen Texel, 28 juni 1963 Oost O 109 De begrafenis heeft plaats gevonden op maandag 1 juli 1963 te Oosterend Nog geheel onver wachts, overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Pietje van der Vis, weduwe van B. C. Plaatsman, in de ouderdom van 67 jaar. C Klippel- Plaatsman J. Klippel G. Eelman- Plaatsman B. Eelman J. Plaatsman B. Plaatsman N. Gebraad- Plaatsman D. Gebraad G. v.d. Wal en kleinkinderen Oost O 102, Texel, 27 juni 1963. De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad zaterdag 29 juni 1963. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons doch tertje en zusje Emmi, die bij het H. Doopsel de namen ontving Emma Maria E. M. Zijm-Witte J. Zijm en kinderen Texel, 30 juni 1963, Westergeest B 66. Heden nam de Here tot Zich onze lieve grootmoeder en over grootmoeder Cornelia Harte, geb. Trap, oud 85 jaar. Van kindsaf werden wij door haar met grote liefde en zorg omringd. Nieuw Den Helder: J. H. Kuiper A. C. Kuiper- Wiering Gonny en Dorret Oosterend, Texel: P. Kuiper D. P. Kuiper- Biersteker Eierland, Texel: C. Broekman- Kuiper L. N. Broekman 't Noorden, Texel: M. Eelman-Kuiper K. Eelman 28 juni 1963. De Here nam tot Zich in Zijn eeuwige heerlijkheid, onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante Cornelia Harte-Trap in de ouderdom van 85 jaar. Fam. Trap Oosterend, Texel, 29 juni 1963. Heden overleed, na een langdurig, smarte lijk lijden, tijdig voor zien van de H. Sacra menten der Zieken, onze dierbare Zuster, Schoonzuster en Tante Neeltje Veeger, in de ouderdom van 81 jaar. Familie Veeger. Den Burg, 28 juni '63, Huize „Sint Jan". De H. Mis van Re quiem zal aan God worden opgedragen, hedenmorgen (dinsdag) 10 uur in de parochie kerk, waarna de be grafenis op het r.k.- kerkhof te Den Burg. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons zilveren huwelijks feest aan allen onze har telijke dank. Fam. G. de Geest 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager TOTAAL AUTOMATISCH WASSEN MET DE MONOKNOP uit witte was minder vuile pompen witte was no-lron nylon-perion kleurechte bonte was vitrages minder vuile bonte was extra weken wol stijven niet kleurechte bonte was 12 verschillende wasmogelijkheden met één knop! Wateropname voor de hoofd was geheel automatisch 1 kg droge was plm 8,5 liter 2 kg 10 3 kg 12 4 kg 15 zodat u ook één enkel kledingstuk voordelig kunt wassen. 5 maal spoelen, waarvan de eerste maal warm, de 2e maal lauw. 3 maal centrifugeren, snel ler en droger. Volledige service door Miele, en er is geen betere. Telefoon 2550 Den Burg

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2