maak 'n vla-flip! Begin bouwvakvakantie bracht ongekende drukte Wachttijden tot 13 uur Texel krijgt nachtstroom tarief v T.E.S.O. vervoerde tijdens weekend 2560 auto's Voor boilers GEZIN LUIKEN ARRIVEERDE OP TEXEL Zaterdagmrogen bevond zich onder de stroom vakantiegangers ook de Cj heer P. Luiken uit Amsterdam en zijn (J gezin. Een week lang zal het gezin j gratis een bungalow op het terrein „De Turkse Tent" te De Koog mogen be wonen. Tevens zal de middenstand van De Koog voor de levensmiddelen zor- y gen. De gehele vakantie zal het gezin l dus geen cent kosten! Tot deze bijzon- t dere geste is in februari van dit jaar besloten naar aanleiding van een repor tage in de „Telegraaf". Een verslag gever had gesprekken gehad met ver schillende mensen, die door de lang durige winter werden gedupeerd. De heer Luiken, die metselaar is, had ver klaard dat het door de verminderde inkomsten voor hem onmogelijk zou zijn de komende vakantie op Texel door te brengen. Hij voegde er aan toe, dat hem dit bijzonder speet, omdat hij bij zonder graag op Texel verbleef en er elk jaar weer heentrok. Het WV-bestuur nam kennis van het verhaal en besloot het gezin Luiken een gratis vakantie op Texel aan te bieden. Dat was een grote verrassing! De heer J. Dekker, directeur van de V.V.V. Texel, haalde zijn gasten van de boot en bracht ze naar „De Turkse Tent" waar de familie zich kon instal leren. Officieel kreeg mevrouw Luiken daar een enveloppe met waardebonnen uitgereikt, waarmede zij in De Koog haar inkopen kan doen. De familie Luiken is de V.V.V. Texel bijzonder dankbaar voor dit royale gebaar. DEMONSTRATIE BEIAARD OP TEXEL De klokkengieterij Petit en Fritsen te Aarle-Rixtel (N.-B.) heeft in samen werking met de gemeente Texel een z.g. demonstratiebeiaard naar Texel ge zonden. Het carillon is gemonteerd op een wagen. Gisteren is tijdens de markt een demonstratie gegeven en a.s. woensdag zal de beiaard eveneens wor den bespeeld als onderdeel van de folkloristische feesten. Gisteravond heeft men ook in Den Hoorn en De Koog het carillon kunnen beluisteren De demonstraties vloeien voort uit het bezoek dat de gemeenteraad on langs aan de klokkengieterij bracht. Op het ogenblik wordt n.l. het plan over wogen om in het nieuw te bouwen raadhuis een carillon te laten aan brengen. Van veel belang wordt het geacht, dat de Texelaars eens kennis maken met een dergelijk instrument, dat een aanwinst voor Texel kan in houden Voor het geven van de demon straties heeft men de stads-beiaardier- ster van Gouda, mej Blom naar Texel uitgenodigd. Volgens onderstaand schema zullen de demonstraties in Den Burg en de buitendorpen worden verzorgd: Vandaag: 10.00 uur De Waal; 11.30 uur Ooster end; 20.00 uur De Cocksdorp. Woensdag: 10.00 uur Oudeschild; 16.00 uur Den Burg (omlijsting volksdansprogramma); 19.00 uur Den Burg (idem). JAN DE WAARD WON JUDOWEDSTRIJDEN De Texelaar Jan de Waard, Zuid- Eierland, was zaterdagmiddag te Alk maar een waardig vertegenwoordiger van zijn eiland. Van de 25 gespeelde judo-wedstrijden werden er 19 door hem gewonnen. Jan is lid van de Hel- derse judoclub Dun Hong, die zaterdag naar Alkmaar trok om het daar op te nemen tegen andere liefhebbers van de judosport. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op maandag 29 juli 1963, n.m. 3 uur ten raadhuize. (Vergaderzaal in het polderhuis). Texel, 18 juli 1963. De burgemeester van Texel, C. DE KONING 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Benoeming van een hoofd der open bare lagere Jan P. Strijbosschool te Midden-Eierland. Voorgedragen wor den: 1. de heer J.'Douma te Leeuwar den; 2. de heer J. M. de Jong te Oost huizen. 4. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Jac. P. Thijsse- school te Den Burg. Voorgedragen wordt de heer J. H. Zwiers. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere Jan Drijverschool te Den Hoorn. Voorgedragen wordt de heer W. Loning, aldaar. 6. Aankoop van het pand Warmoes- straat 21 te Den Burg van mej. C. M. Kuip, aldaar. 7. Opdracht tot stemming in de Alge mene Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M. vóór het invoeren van een nachtstroomtarief en het doen van de daartoe benodigde investeringen. 8. Opdracht tot stemming in de Alge mene Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M.) vóór wijziging van het salaris van de directeur. 9. Opdracht tot stemming in de Alge mene Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij (T.E.M.) vóór het verlenen van een hypothecair crediet aan de heer B. Kleinhuis. 10. Vaststelling van de „Verordening Benzinepompen gemeente Texel". 11. Aangaan van een geldlening groot ƒ619.000,met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. 12. Wijziging van de gemeentebegroting voor de dienst 1963. Reeds vrijdagmiddag werd het voor TESO duidelijk, dat de drukte in ver band met de begonnen bouwvakvakanties dit jaar ongekend groot zou worden. Do tijd die de automobilisten'wachtend moesten doorbrengen liep snel op tot vier uur. Dat de bouwvakvakantie in Duitsland dit jaar een dag vroeger dan normaal is begonnen, is er waarschijnlijk de oorzaak van dat de drukte dit jaar vroeger dan gewoonlijk inzette. Vrijdagavond nam de drukte snel toe. TESO bleef varen tot zaterdagochtend 1.30 uur. Om vier uur 's morgens werd de dienst weer hervat en het pendelen ging door tot zondagochtend 3.30 uur! Zondag werd weer de normale dienstregeling gevaren, maar van tijd tot tijd was het inzetten van een extra boot noodzakelijk om de wachtenden tijdig naar Texel te kunnen brengen. De top werd bereikt zaterdagmiddag om streeks vijf uur. Toen was de rij auto's tot respectabele lengte uitgegroeid, ter wijl een groot deel stond geparkeerd op een geïmpoviseerd terrein langs de Kapaalweg. Alleen al op zaterdag werden 1149 auto's overgezet. In het totaal werden 2560 personenauto's vervoerd. Vorig jaar bedroegen deze cijfers respec tievelijk 969 en 2301. Ondanks deze rekorddrukte zijn de wachttijden van de auto's niet langer geweest dan vorig jaar. Niettemin is een wachtperiode van 13 uur allesbehalve een pleziertje voor de betrokken automobilisten! Temidden van deze ongekende drukte heeft het TESO personeel zich bijzon- edr geweerd. Een compliment aan hun adres is hier zeker op z'n plaats. JLaten we ook dc iniormatrices van dc V.V.V. niet vergeten, die van vrijdagochtend 8 uurtot zondagochtend 1.30 uur zon der nachtrust continu in touw zijn ge weest met het verstrekken van infor maties aan de wachtenden. Mies Bouw man werd gehuldigd toen ze 24 uur achter elkaar aan het werk was. De V V V-informatrices hielden het nog wat langer vol en ieder schijnt het heel gewoon te vinden! Goede stemming Toen wij zaterdagmiddag de drukte op het haventerrein te Den Helder in ogenschouw kwamen nemen, bleek het dat de meeste automobilisten zich vrij gemakkelijk in de onaangename situa tie schikten. Natuurlijk werd er ge mopperd, maar over het algemeen schikte men zich in het onvermijdelijke. De tijd werd gedood door alvast met de vakantie te beginnen. Menigeen had opvouwbare stoeltjes meegenomen, die in het gras van de berm werden neer gezet. Zo kon men genieten van het zonnige weer in de zekerheid, dat men vroeg of laat toch op Texel zou aanko- komen. Ook een gezin uit Rotterdam had het zich gemakkelijk gemaakt. De hele familie zat in het gras op de dijk omgeven door eetgerei en radiotoestel. Heel toepasselijk propageerde de op „Veronica" afgestemde transistor het „Uit.goed voor U!" Voor een vrij groot aantal automobi listen was de lange wachttijd geen bij zondere verrassing. Vorig jaar hadden ze iets dergelijks meegemaakt. Waarom ze dan tóch weer naar Texel wilden? Tja.waar kun je anders veilig heen met zes kinderen....? We gaan elk jaar naar Texel, omdat je daar een ideaal strand hebt, waar de kinderen kunnen spelen zonder dat je ze door een massa mensen uit het oog verliest. Dat wachten is natuurlijk vervelend, maar je doet er niets aan.Straks op Texel zijn we de narigheid immers weer vergeten? Aan verschillende mensen is vorig jaar kennelijk beloofd, dat er dit sei zoen een pont ging varen, die iedere automobilist practisch zonder wachten naar Texel zou brengen. Menigeen vroeg ons hoe het er met die pont voorstond! Een kleine uitleg over de vertraging die door de afgelopen winter bij het bouwen van de fuikhavens was veroorzaakt, bleek voldoende om de betrokkene begrijpend te doen knikken. Het merendeel der automobilisten be stond immers uit bouwvakkers en zij hebben geweten wat een strenge win ter kan vertragen. Over de service van de V.V.V. op het havenplein is ieder enthousiast. „Een vooruitgeschoven positie van Texel" WAARSCHUWING Mede in verband met het onlangs op treden van miltvuur op Texel worden alle veehouders erop gewezen, dat het uiterst gevaarlijk kan zijn, om zonder uitdrukkelijke toestemming van een dierenarts bij stervende of gestorven dieren „de hals af te snijden". Bij gestorven dieren is dit trouwens zinloos, aangezien dan geen uitblocding van betekenis meer plaats heeft. L. K. Vroegindeweij STRANDFEEST TE DEN HOORN Bij gunstig weer wordt donderdag a.s. het jaarlijkse strandfeest bij paal 9 gevierd. Het feest begint 's middags om 1.30 uur. 's Avonds zal het fanfare korps D.EJC. medewerking geven bij een strijd om het meisje en de jongen, speciaal voor de jeugd. Aansluitend daarop volgt een lamionoptocht. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden 475 lammeren aange voerd, die prijzen opbrachten variërend van 65,- ƒ105,De handel was vrij vlot. Verder werden aangevoerd: 2 geiten ƒ30,1 koe 875,10 pin ken ƒ200,ƒ400,15 nuchere kal veren ƒ100,- ƒ140, noemde iemand het. Je wordt niet aan je lot overgelaten; een goed idee van die VVV van jullie! Ondanks de gespannen situatie is er practisch geen wanklank gehoord, ten minste niet van de wachtende automo bilisten. De passagiers met fiets en brommer of helemaal geen vervoer middel waren bepaald minder gemak kelijk. Bij iedere aankomst van een boot was het een gedrang van jewelste. Er zijn hoge eisen gesteld aan het personeel die overigens zonder uitzon dering hun taak naar behoren hebben vervuld. Zó druk was het, dat ook de plaatsvervangend directeur, de heer M. C. de Gorter, bezig was met het controleren van de honderden plaats bewijzen Hoewel er nog geen cijfers bekend zijn, mag worden aangenomen, dat ook het aantal vervoerde fietsen en bromfietsen veel groter is dan de voorgaande jaren. Behalve kampeerterreinen practisch alles vol De drukte op het eiland is momen teel groter dan ooit. Voor het eerst in de geschiedenis is het kampeerterrein Kogerstrand van de Stichting Sociaal Toerisme vol. Op de andere terreinen, vooral nabij de Dennen en Den Hoorn is echter nog veel ruimte. Practisch alle hotels zijn volgeboekt evenals de pen sions. Op een enkele uitzondering na zijn ook alle beschikbare bungalows bezet. SCOOTERRIJDSTER MAAKTE ERNSTIGE VAL Donderdagavond heeft zich omstreeks acht uur een ernstig ongeluk voorge daan op de Schildcrweg ter hoogte van het Aardappelselectiebedrijf. Door een oorzaak, waarnaar op dit ogenblik slechts kan worden gegist, kwam mevrouw Geus-Benit uit Den Burg met haar scooter te vallen. Een voorbij ganger zag hoe mevrouw Geus plotse ling de macht over het stuur verloor en tenslotte neerviel. Zij kwam met het hoofd op het wegdek terecht en ver loor onmiddellijk het bewustzijn. Dok ter A. van Loon liet het slachtoffer onmiddellijk naar Den Helder brengen. De politie, die de scooter aan een on derzoek heeft onderworpen, stelde vast dat dit voertuig geen afwijkingen ver toonde. Daarom wordt aangenomen, dat mevrouw Geus plotseling onwel is geworden. Haar toestand is op het ogenblik nog ernstig. De politie is ontstemd over het feit, dat zij na het ongeluk niet is gewaar schuwd. Door een toevalligheid kwam zij eerst veel later op de hoogte.. ONGELUK IN OOSTEREND Zondagmiddag vond te Oosterend op de hoek Oesterstraat-Achtertune een ongeluk plaats, waarbij twee Oosteren- der bromfietsers waren betrokken. De 16-jarige J. v.d. Vis verleende geen voorrang aan de 17-jarige J. v.d. Hoek. De eerstgenoemde liep bij de botsing, die flink aankwam, een zware hersen schudding op. Hij verloor het bewust zijn en werd door dokter Renout, die snel ter plaatse was, naar huis gebracht. De heer v.d. Hoek had enkele minder ernstige verwondingen opgelopen. De beide bromfietsen werden ernstig be schadigd. „MARSDIEP" VAART PROEF De technische proefvaart van de nieuwe veerpont „Marsdiep", die zou plaatsvinden op het IJsselmeer, is niet doorgegaan wegens de te geringe diepte van dit water. Vandaag houdt het schip daarom een proefvaart op de Noordzee GEKLEURDE PAPIERSNIPPERS IN HET BROOD Dezer dagen gebeurde het in de nieuwe broodfabriek van bakker J. S. Dros te Oudeschild, dat enkele ge kleurde verpakkingen van Tarvo-brood in de deegmixer belandden. Daardoor heeft menige Texelaar verbaasd ge keken, want hij trof in de sneden brood blauwe en rode snippertjes papier aan. Het ongelukje gebeurde doordat de fa. Dros zélf de broden van wikkels voor ziet en daardoor niet gebruik maakt van balen fneel, waarin de wikkels van de fabriek zijn bijgesloten Door een vergissing van de fabriek bevond zich tussen deze zakken meel een exemplaar waar de papieren verpakkingen wèl aan toe waren gevopgd, met het ge noemde gevolg. Voor de gewondheid hebben de snippers niet het minste ge vaar opgeleverd. Plezierige vakantie-tipmaak 'n vla-flipDoe een laagje limonade (of jam) in 't glas, daarop vanillevla en bovenop wat yoghurt... heerlijk! Door de N.V. TEM wordt op het ogenblik overwogen, binnen niet al te lange tijd over te gaan tot het instellen van een nachtstroomtarief. De maat regel is speciaal bedoeld voor de be zitters van elektrische boilers, waarvan er op Texel ca. 500 in gebruik zijn. Het gebruik van een dergelijke boiler gaat met vrij grote kosten gepaard, aange zien thans voortdurend negen cent per kWh wordt berekend. Tot dusver liet het vermogen van de centrale het in stellen van een dergelijk tarief niet toe, terwijl ook de opgewekte hoeveelheid kWh per jaar van dien aard was, dat een nachttarief grote financiële offers zou vragen. Thans is de situatie dus danig geworden, dat invoering van een nachtstroomtarief voor boilers verant woord is te achten. De uitvoering van het plan zal ge paard gaan met grote veranderingen aan de bestaande meetapparatuur in de huizen. De bestaande meter zal ver vangen moeten worden door een z.g. dubbeltariefmeter, die automatisch vanuit de centrale wordt omgeschakeld. Dit gebeurt door middel van z.g. fre quentiebesturing, welke centraal kan worden gecommandeerd. Dit is een vrij algemeen toegepaste methode in de plaatsen, die een nachttarief hebben ingesteld Deze apparatuur is op een voudige wijze toe te passen voor ruim twintig andere doeleinden, zoals het oproepen van de dqkwacht, het schake len van de straatverlichting, het scha kelen van de spertijd voor grootver bruikers, het invoeren van goedkope uren voor elektrisch koken etc. De be nodigde apparatuur zal ca. ƒ141.000, kosten. Vijf cent per kWh Waarschijnlijk zal het nachttarief op 5 cent per kWh komen te liggen. Dit is ook bij andere gemeenten het geval. Voor de dubbeltariefmeter zal geen extra huur behoeven te worden be taald. Er wordt verwacht, dat bij de in voering van het nachttarief het gebruik van elektrische boilers op het eiland zal stijgen. Vele gezinnen hebben de boiler slechts een of twee dagen per week ingeschakeld in verband met de hoge kosten. Daardoor zal de maatreg/l geen volledig verlies voor de TEM betekenen. Niettemin wordt verwacht, dat dit verlies per jaar ca. ƒ8000,zal bedragen. Met de levering van de benodigde ap paratuur zal minstens een jaar gemoeid zijn, zodat de invoering van het nacht tarief eerst in de tweede helft van 1964 zal plaats hebben. B en W. stellen de raad in de raads vergadering van a.s. maandag voor, de afgevaardigde der gemeente Texel naai de Algemene vergadering van Aandeel houders opdracht te geven, te stemmen vóór de invoering van dit nachttarief en vóór het doen van de hierto.e beno digde investeringen. KALF MET VIJF POTEN '(Ingezonden) Geachte Redactie, Wilt U onderstaand schrijven plaat sen in Uw blad? Het betreft hier het uitgebreide ar tikel over het kalf met vijf poten van de heer Van der Wal aan De Koog. Nu moet mij van het hart, dat ik deze exploitatie misselijk vind. Dat deze zeldzame geboortes getoond worden aan mensen die er zeer naar geïnteres seerd zijn, ten eerste de veeartsen en niet te vergeten de boeren, is vanzelf sprekend. Maar dat dit arme mis maakte gedrocht ten toon wordt gesteld aan wie weet hoeveel mensen, onder andere heel veel badgasten, en dat dit dan ook nog een aardig winstje op moet brengen, dat vind ik een aanfluiting voor De Koog. U schrijft in Uw artikel, dat men aan De Koog zo vooruitstrevend is, dat is allemaal waar, maar men moet geen geld caan verdienen over de rug van een misvormd schepsel. Er wordt zoveel propaganda gemaakt in binnen- en buitenland, maar derge lijke attracties, die straks door de Duitse TV worden uitgezonden, doen alleen maar afbreuk en lrunnen de gas ten geen hoge dunk van de Texelaar geven. Met dank voor de plaatsing, F. de Jong-Spraakman, Den Burg. AANRIJDING IN DE DENNEN Zondagmiddag omstreeks drie uur vond in De Dennen op de kruising nabij hotel Bos en Duin" een aanrij ding plaats, waarbij een Duitse en een Nederlandse automobilist waren be trokken. De Duitser kwam met zijn „Mercedes" uit de richting Westerslag en kwam precies op de hoek in botsing met de Hollandse wagen die vanaf de Rozendijk naderde. Beide wagens lie pen materiële schade op. De politie heeft de zaak in onderzoek. ORDEVERSTOORDERS GECORRIGEERD Enkele kampeerders ni De Koog ge droegen zich zondag zo onhebbelijk te genover een wachtmeester wiens aan wijzingen zij niet wilden opvolgen, dat zij daarover op het politiebureau flink zijn onderhouden. Toen bleek tevens dat zij clandestien op Texel kampeer den. Zij hebben het eiland inmiddels verlaten. OPENLUCHTBAL TE DE COCKSDORP Op woensdag- en zaterdagavond a.s. verzorgt de sportvereniging De Cocks dorp nabij het café De Molen te De Cocksdorp een openluchtbal. Het be looft een bijzonder feestelijke gebeur tenis te worden. Het terrein wordt daartoe verlicht, terwijl een tent zal worden opgetrokken om de dansenden, die last van de kou krijgen, onderdak te bieden. Het bestuur van de sport vereniging hoopt op een flinke op komst, want de opbrengst in bestemd voor de immer noodlijdende kas! JEUGDIGE DICHTERES PUBLICEERT REEDS IN LANDELIJK VROUWENWEEKBLAD De jonge Christine Swarthof te Den Burg beschikt ongetwijfeld over dich terlijke talenten. In de laatste uitgave van „Beatrijs", Katholiek Weekblad voor de vrouw, troffen we van haar een pennevrucht aan onder de titel „Pop- penspeelgoedland". Nog voor het ge dichtje werd gepubliceerd had de re dactie van „Beatrijs" aan Christy ge schreven dat zij ten behoeve van het originele vers gaarne een plaatsje in het blad wilde inruimen, mede omdat er een aardige en actuele gedachte in naar voren wordt gebracht. De redactie van de Texelse Courant heeft van de jonge dichteres toestem ming verkregen om het gedichtje eveneens te publiceren. POPPENSPEELGOEDLAND Alle landen hebben grenzen, die bewaakt zijn door de mensen Maar in poppenspeelqoedland, zie je mensen noch de grenzen. Wat heb je nu nog meer te wensen. Maar het popje ome Peter weet het altijd beter. Waarom hebben ze bij de mensen wel hun grenzen en kunnen de poppen dat niet wensen. Laten we eens raad-beslagen Dan kunnen we het de poppen vragen. Zo gezegd en zo gedaan, Alle poppen zijn naar het raadhuis toegegaan, Waar mijnheer de burgemeester op zijn zetel En daarnaast mijnheer de Netel aan het praten zijn gegaan. Ome Peter weet het beter joelden allen door elkaar Over grenzen en de mensen Wat heeft hij toch te wensen? Ome Peter kwam naar voren en zei dat ieder het aan kon horen: waarom hebben wij geen grenzen, kunnen jullie dat niet wensen? O nee riepen allen door elkaar laat de mensen met hun grenzen, dat zijn niet onze wensen. Alle poppen mogen komen. Al zijn ze roodwit of zwart Ze hebben allemaal een poppenhart. TOCH LEKKER WEL! door Martie Verdenius Al is het een bekend verschijnsel, dat „doen wat moet" de mens een tevreden geluksgevoel geeft, er schijnt een aan niets kunnende tippen vervoering te kleven aan „doen wat niet mag". Nog niet zo de moord-diefstal affai res, maar de kleine, dagelijkse ge- en verbodenheden. „Pietje, nergens aankomen!" noopt Pietje de lucifers te pakken en de to renflat m de fik te laten gaan. „Ansje, overal afblijven!", dwingt Ansje zich naar het gasfornuis te be wegen, om zodoende de riante bunga low in de lucht te laten vliegen. En de overlevende Ansjes en Pietjes halen, volwassen geworden.... nou ja, volwassen, enfin.in elk geval halen ze hun schade in door de manier, waar op ze zich door het verkeer goochelen. De journalistiek is ze innig dankbaar, want ze zorgen voor frontpaginanieuws met het woord „veroorzaken" in de kop. Ze hebben hun neus nog niet buiten de deur gestoken of ze zijn aan het veroor zaken. Ze veroorzaken kettingbotsin gen, omdat ze tien meter voor of na een zebra oversteken, dodelijke onge vallen omdat ze met eigengereid initia tief een voorrangsweg opvliegen en slechts levensgevaarlijke gewonden, dank zij hun monter optimisme wat betreft inhalen en snijden. Het veroorzaken zit hun in het bloed, zou je geloven? Nee, ik denk dat het in „nergens aankomen" en „overal afblijven" zit. Te veel ouders menen, dat opvoeden verbieden betekent. „Maak je pak niet vuil, kom niet aan de krant, zit niet met je elleboog tegen het behang, druk je neus niet tegen het glas, schuifel niet met je voet over het kleed, blijf met je vingers van de radio af!" De maatschappij heeft hetzelfde recept. „Verboden op het gras te lopen, over het hek te klauteren, in het water te zwemmen. Verboden in de vlam te kijken, bloemen te plukken, in de bo men te klimmen". Er zijn kinderen, die hierdoor zo ge kwetst worden, dat ze hun hele groot mens-zijn er mee moeten vullen om deze jeugdfrustatie kwijt te raken. En wat is hiervoor mooier dan het verkeer. Daar kun je lekker tóch doen! Is hier een oplossing voor? Ik vrees van nee. Lidtekens blijven lidtekens. Alleen kun je bij de nog op te voeden Ansje en Pietje misschien een beetje minder om het behangetje denken. Het kan mensenlevens schelen, dacht ik zo.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2