Schrijf machine nodig groot openluchtbal GEEN GRIIS HAAR UW adres Langeveld en De Rooij jongeman LEERLING VERPLEEGSTERS kampeerhuisje biologisch analist BRIDGEN Sportvereniging Cocksdorp woensdag en zaterdag a.s. ERNSTIG ONGELUK OP ZAANDAMMERDIJK Chauffeur levensgevaarlijk gewond In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 1 uur vond op de Zaandam- merdijk nabij De Waal een ernstig ver keersongeval plaats. Een DKW perso nenwagen, die met grote snelheid in noordelijke richting reed, vloog bij „Ora et Labora" uit de bocht en sloeg viermaal over de kop. Tengevolge hier van werd de 27-jarige Duitse bestuur der uit Essen zeer ernstig gewond, doordat hij tijdens de buiteling half uit de wagen werd geslingerd en enkele malen met het hoofd tussen de kan telende auto en het wegdek terecht kwam. Dokter A. van Loon, die eerste hulp verleende, liet de patient, die in zeer zorgwekkende toestand bleek te verkeren, per extra boot naar Den Helder brengen. Twee passagiers, de echtgenote en de zwager van de chauf feur liepen slechts lichte verwondingen op, ondanks het feit, dat de eerstge noemde uit de wagen werd geslingerd De Duitser moet bijzonder hard heb ben gereden. Bekend was het dat het gezelschap voor de aanvang van de tocht een café te Den Burg had be zocht. Gisterochtend was de toestand van de chauffeur nog zeer ernstig. TEXELSE MARKT Op de maandag j.l. gehouden lamme- renmarkt werden 250 lammeren aange voerd, die prijzen opbrachten variërend van 65,ƒ105,De handel was vlot. Verder werden aangevoerd: 17 nuch tere kalveren ƒ100,- ƒ140,14 schapen 75,ƒ110,en 1 stier ƒ1300,—. SUCCESVOL STRANDFEEST TE DE KOOG Onder wel zeer gunstige weersom standigheden organiseerde de Oranje vereniging te De Koog j.l. dinsdag het traditionele strandfeest, 's Morgens werden op het Sportterrein allerlei spelen voor de jeugd gehouden. Het bestuur had wel diep in de geld buidel getast, want menig deelnemertje kon met een prachtige prijs huiswaarts keren. Ze hebben er echter wel hard voor moeten strijden. 's Middags was op het strand de wedstrijd in het maken van zand- figurem Er waren prachtige stukken bij. Ook nu werden de winnaars met mooie prijzen beloond. Na afloop werd er door een 180-tal gelukzoekers naar de schat gezocht, die in het zand was verborgen. De hoofd prijzen, waardebonnen van ƒ7,50, ƒ5, en ƒ2,50 konden bij een der Koger winkeliers worden besteed, terwijl de 22 troostprijzen uit een Mars-reep be stonden. Dit is iedere keer weer een hoogtepunt van het feest. 's Avonds kwam ons Kon. Texel* Fanfarecorps naar De Koog om een tocht door het dorp te maken, gevolgd door honderden kinderen met hun lampions. Het eerste strandfeest is uitnemend geslaagd en de Oranjevereniging hoopt dat het tweede, dat op dinsdag 13 augustus plaats zal vinden, ook door prachtig weer begunstigd zal worden. VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST BOUW VAN GROENVOEDERSILO'S Er zullen maar heel weinig land- bouwvoorlichters zijn, die durven be weren, dat het onmogelijk is groen- voeder in te kuilen zonder, dat er een silo op het bedrijf aanwezig is. Er zijn voorbeelden genoeg, dat een veehouder het klaar speelde een goede kuil te maken zonder silo. De voorbedoelde bewering zou daarom even demagogisch zijn als wanneer iemand zou durven vertellen, dat het onmogelijk is om met succes rundvee te houden in een stal, die niet aan alle eisen van de moderne tijd voldoet. Veehouders, die over een moderne stal beschikken zullen zich in het alge meen bevoorrecht vinden boven colle ga's, die het met een oude ondoelmatige stal moeten doen, maar het is geen kwestie van mogelijk of onmogelijk. Naar ik meen moeten we in dit licht ook het bezit van een groenvoedersilo bekijken. In veel gevallen is het n.l. mogelijk om met zo'n silo doelmatiger en gemakkelijker te werken dan in een grondkuil. Het is in dit opzicht veel zeggend, dat de vraag naar silo's voor een groot deel komt van veehouders, die al een silo hebben. Dat is ook dit jaar weer het geval. Het ligt in de bedoeling van de fa. Appel, de firma, die een vermaardheid heeft in het bouwen van silo's om in de tweede week van augustus op ons eiland te komen om enkele silo's te bouwen. We walden dat „enkele" graag nog iets verhoogd hebben, omdat hieraan voordeel is verbonden voor de veehouders. Bij een bepaald aantal wordt nl. een korting gegeven, die zo maar meegenomen is. Aan dit aantal ontbreken er nog enkele. We zouden het daarom op prijs stel len nog enkele opgaven te ontvangen. Voelt U er iets voor, maar wilt U eerst nog iets meer weten, dan komt of belt U maar. Onze ervaring is, dat de prijs vrijwel altijd meevalt. We zijn dan ook van mening, dat een silo in zeer veel gevallen een doelmatige en goedkope bergplaats voor kuilvoer is. Het zou kunnen zijn, dat U redeneert: „Ik heb dit jaar de silo niet meer no dig. Volgend voorjaar nog maar eens kijken". Tegen deze redenering moeten we waarschuwen. De kans, dat de Fa. Appel in het voorjaar silo's kan bou wen op ons eiland is zeer klein. Boven dien is er alle kans, dat U dan niet in aanmerking komt voor de korting, die gegeven wordt bij een aantal van minstens tien stuks. C. v. Gr. VOLGENDE WEEK VISWEDSTRIJD De viswedstrijd die j.l. zondag had moeten plaatsvinden is in verband met de bijzonder slechte vangsten van de laatste weken, één week uitgesteld. Het bestuur van de Sportvissersclub Texel hoopt dat de toestand in die tijd gun stiger is geworden. ARM GEBROKEN De 7-jarige Kees Kalis te Den Hoorn was zo ongelukkig zijn arm te breken tijdens het spel. Het ongelukje ge beurde toen hij op een grote hoop ge kuild gras was geklommen en er door grotere jongens werd afgegooid. WADDENRUITERS EN PONYCLUB VERZORGDEN DEMONSTRATIE Op het terrein van de heer P. Kuip te De Koog, dat voor dit doel bereid- willg door de eigenaar was afgestaan, hebben de Waddenruiters een de Pony club vrijdagavond iets van hun kunnen getoond tijdens een boeiende demon stratie. Dat de uit 12 ruilers bestaande Waddenruiters heel wat over hebben voor hun geliefde sport, blijkt wel uit het feit, dat zij zich vrijdag voor het publiek toonden met nieuwe jasjes en hoofddeksels, die tesamen ca. ƒ1000, hebben gekost. Alles is uit eigen mid delen bekostigd! Het programma, dat voornamelijk uit dressuurrijden en springen bestond, heeft heel wat kij kers getrokken die gratis getuige waren van de edele Texelse paarden sport. Vrijdagavond a.s. ligt het in de be doeling om ook te De Cocksdorp een dergelijke demonstratie te verzorgen. Deze zal waarschijnlijk plaatsvinden op het land van de heer Jac. Reuvers. Naast het dressuurrijden en springen is ook een voltigcnummer in het pro gramma opgenomen. Vooral het laatste nummer zal het publiek bijzonder aan spreken. Op de onlangs gehouden Paar dendag te Den Burg verzorgden de Waddenruiters ook een voltige nummer, dat veel bewondering oogstte. SUCCESVOLLE WANDELTOCHT TE DEN HOORN Evenals de vorige jaren organiseerde de Instuif te Den Hoorn weer een wandelpuzzeltocht, die traditiege trouw weer een succesvol verloop had. Dat was mede te danken aan de bijzonder fraaie route, die was uitgezet door duin, bos en langs het strand. Alle 110 deelnemende wandelaars kwamen zeer voldaan op de finish (het sport terrein) aan na een tocht van 20 km. te hebben afgelegd. HULDE VOOR HET PERSONEEL VAN DE N.V. T.E.S.O. (Ingezonden) Vol spanning aanvaardde ik j.l. zaterdag, dat dag waarop duizenden Nederlanders met vakantie togen, de reis van Amsterdam naar Den Helder om onze vakantie op het onvolprezen eiland Texel door te brengen. Reeds vroeg werden wij per auto door een onzer kennissen naar Den Helder ge bracht. Onder' ons bevond zich een in valide vrouw en onze grote zorg was, hoe of zij door de enorme drukte goed en wel aan de overkant zou komen Dank zij de grote medewerking van de politie te Den Helder en het personeel van de boot verliep alles naar wens De politie verleende ons voorrang. De jongens van de boot lieten toe dat de auto op de boot mocht rijden en hielpen de behoeftige vrouw uit de auto. Een ander stond met een stoel gereed en zo bereikten wij de overkant. Daar werden wij opgewacht door onze neef met de auto en ook hij mocht tot op de boot rijden om de dame in de auto te brengen en zo bereikten wij veilig onze bestemming. Het is ons dan ook een behoefte het personeel van de N.V. TESO onze grote dank te betuigen voor de service die wij hebben ondervonden. Zoiets doet je in deze tijd van gejaagd leven buiten gewoon goed. Nogmaals jongens onze hartelijke dank. P. G. Moen, Amsterdam KERSEBLOESEM dit hemdje met de brede broderie-rand kunt u ook strapless dragen. We noemen het strepje, maten 38-46 3.20 - 3.95 Broekje met kantrandje in de zelfde broderie; maten 38-46 2.20 - 2.95 TEXTIELHUIS ZEGEL GRAANSILO TE DE WAAL OFFICIEEL IN GEBRUIK De te De Waal gebouwde graansilo van de N.V. Texelse Graan- en Kunst mesthandel v.h. C. R. Keijser Co. zal op dinsdag 6 augustus 's morgens om 10.30 uur officeel in gebruik worden genomen. GESLAAGD Oudeschild Th. Backer Azn. be haalde dezer dagen het praktijkdiploma Engelse Handelscorrespondentie. Het examen werd afgenomen door de Stichting Nederlandse Associatie voor Praktijkexamens. VERTROKKEN PERSONEN Roelf Kuil (en gezin) van Kerkesteeg 5, Oudeschild naar Den Helder, Hoog straat 15; Ingrid Betzinger (ev. Flikke- ma) en gezin, van De Koog, Vogelmient 47 naar Amerongen, Pr. Hendriklaan7; Piet van Leeuwen, van E 115a naar Schagen, Noord 91, Hendrik J. van der Kooij, van W. v. Beierenstraat 11 naar Beekbergen, Stoppelbergweg 40; Gerrit J. van de Beek, van H 131 naar Den Helder, Buitenhaven 5; Af ra Castricum, van Den Burg, Molenstraat 4 naar Esch, A 37; Willy Backer, van Oudeschild, Loodssingel 7 naar Castricum, Duinen bosch 3. BROMFIETSER SLIPTE In de nacht van zondag op maandag omstreeks half één kwam een brom fietser. de 17-jarige P. v d. Groep uit Amsterdam op de Schilderweg te val len. Het ongeluk gebeurde, toen hij, komende uit de richting van Den Burg, het fietspad aan het eind van het dorp verliet om op de wielrijdersoversteek plaats de rijweg over te steken Daarbij geraakte hij met zijn voertuig in los grint en slipte. De jongen kwam zo hard op het wegdek terecht, dat hij een lichte hersenschudding opliep en enkele wonden aan het gezicht. Dokter A. van Loon, die snel ter plaatse was, liet de jongen per ziekenauto naar zijn vakantieadres, het kampeerterrein Loodsmansduin vervoeren, waar hij thans liefderijk wordt verzorgd door vrienden en de kampbeheerder. GESLAAGD STRANDFEEST BIJ PAAL 9 (van onze correspondent) Den Hoorn Het Strandfeest bij paal 9 is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Wel moest het feest een dag verschoven worden wegens de weers omstandigheden, maar dit mocht nog niet verhinderen om honderden naar het strand te lokken. De deelname was zeer g-root en van het maken van de strand figuren werd veel werk gemaakt. Ook het bekende schatgraven (gold- rush) trok veel belangstelling en op een klein stuk strand, als mieren bij elkaar, zochten een 220 deelnemers naar de prijzen (tenminste een bon die in een busje verstopt zat). De eerste gelukkige was Engeltje Lap (Den Hoorn), maar de hoogste prijs was voor Ria Prins uit Utrecht, nl. ƒ10,Verder vonden een prijs; Nelly Jonker (Den Hoorn); Freek Kennis (Amsterdam); Jan Vermeulen (Amstel veen); Corrie Schaap (Zaandam) en Paul Molenaar uit Enkhuizen. De laat ste bemachtigde zelfs twee prijzen. Eén prijs werd in het geheel niet gevonden. Bij het maken van de figuren in het zand stond de jury voor een moeilijke taak de prijswinnaars aan te wijzen. 7 en 8 jaar, 39 deelnemers: 1. Marjan Kiewiet, paddestoel; 2. Riko Zwaving, eiland; 3 M. de Vries, schild pad; 4. Beatrijs van Bennekom, kind; 5, M. Commandeur, haai; 6. Harm Heuvelenv zgester; 7. Liesbeth Mok, kerkje van Den Hoorn. 9 en 10 jaar, 45 deelnemers: 1. Henske de Haas, olifant; 2. Pirn Ox, meisjeskop; 3. Margo Bakker, Donald Duck; 4. Anne de Graaf, broedende meeuw; 5. Annemarie Manny, zeerob met jongen; 6. Anko Achterhof, melk meisje; 7. Andries Mok, passagiersschip. 11 en 12 jaar, 25 deelnemers: 1. Marcel Bakker, Pinokkio; 2. Paul Peter Hendriks, zeester; 3. Floor Henm, krokodil; 4. Nardy Eisberg, zeeleeuw; 5. Nanny v.d. Kooi, zeemeermin, 6. Kathy de Hoog, slak. 13 jaar en ouder, 24 deelnemers: 1 Rolf Dahmen, zeester; 2. Jan Ver meulen, Texelse boerderij; 3. Aagje Komijn, vis; 4 Hildegard Glassmacher, kikker; 5. Olga Hutten, zwaan; 6. Mar leen Oortgiessen, kerkje. De kleintjes vermaakten zich met vlaggetjeslopen. Leeftijd 5 t.m. 7 jaar, Uitslag meisjes: 1 Annemarie Mole naar; 2. Marina Laborie; 3. Daniele Straalman; 4. Jacqueline Straalman. 5 t.m. 7 jaar, jongens: 1. Bartje Mo lenaar; 2. Riny van Nunen; 3. Hans de Vries; 4. Rudie Wilner. Ook kreeg de jeugd nog een ver snapering en hiermee was het middag programma voorbij. 's Avonds was D.E.K weer aktief. De meisjesdrumband marcheerde door het dorp, wat door de vele toeristen zeer gewaardeerd werd. Het fanfare nam het muzikale gedeelte bij het strijden voor haar rekening. Het was een spe ciale strijd voor de jeugd. Na deze strijd het was inmiddels donker geworden trok de drumband en het fanfare door het dorp, gevolgd door een grote schare kinderen met lampions. Zo kwam het einde van het strand feest. Het VW-bestuur kan terugzien op een geslaagde dag, waarbij zij ook gelijk ieder jaar weer verzekerd waren van de medewerking van verschillende gasten. DANKBARE FAMILIE LUIKEN De familie Luiken uit Amsterdam, die een week lang gratis een bungalow te De Koog heeft bewoond, heeft Texel inmiddels weer verlaten. De familie verzocht ons de WV-Texel en de Mid denstand aan De Koog hartelijk te willen danken voor dit vorstelijke ge schenk. Het gezin heeft een prachtige vakantie gehad! S.V. TEXEL Op 5 augustus a.s. vertrekken met de boot van 8 uur onze deelnemers aan het KNVB-kamp te Otterlo. Om 7.25 uur uiterlijk, is het verzamelen bij het busstation aan de Elemert. De kosten k 30,per persoon, moeten vóór de 5de bij de heer Van Zeijlen worden voldaan. De jongens gaan onder leiding van de heren Van Zeijlen en Pansier. Mochten er nog jongens 2ijn, die alsnog mee willen, dan kunnen we mededelen dat er nog hoogstens 2 plaatsen beschik baar zijn. Voor onze jeugd van 12 tot 15 jaar is het een waar feest. Het samengaan brengt vriendschap in de sport. Het beleven van het kamp leven, de sporttoernooien op velerlei gebied, maken het kamp tot een onver getelijke periode in het jeugdleven. Wie nog meewil geve zich spoedig op. Zij die reeds ƒ5,betaald hebben, kunnen met 25,volstaan. Er wordt in overweging gegeven hoogstens ƒ5, tot 7,50 aan zakgeld mede te geven Veel succes. Houd de naam van Texel in ere. KALF MET 5 POTEN EN EEN PROTEST Geachte Redactie, vergun ons een weinig plaatsruimte. Uw verslag in een van de voorgaande nummers van de Texelaar, kalf met 5 poten, is zeldzaam. Maar getoond aan de mensen, heel gewoon.. Toen wij hier ieder jaar nog kermis hadden wat door een minderwaardig raadsbesluit tot het verleden behoort hadden wij geregeld zulke vertoningen. Ja, zelfs 1 maal een kalf met 8 poten en 2 staarten. Ook lieten mensen hun afwijkingen zien. Gelukkig behoort dat tot het ver leden, daar die ongelukkigen het thans veel beter hebben. Zolang de mens zulke gedrochten wil zien, zolang zullen ze de mens getoond worden, daar winstbejag doel van zul ke vertoningen is. Protesten hebben weinig zin zolang de massa nog maar zulke vertoningen gaat kijken. Kan Texel geen gemeenteverordening in het leven roepen, die het vertonen in het openbaar van zulke monsters verbiedt? Beter zou het zijn, zo'n wet voor het gehele land af te kondigen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, S. Keijser Rzn. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Voor behang naar Roeper Tel. 2264 Instituut Bclz, Den Helder, teief. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te k. gevr gebr. schuur tje 4 50 x 2 50 X 1.80 m 1. de Wit, Salonwagen, Hallerweg, Den Burg Gevraagd hl bollenpel lers-sters. J Hoogewoning, Hallerweg 3 Deze week wordt de huur voor Oudeschild en Den Hoorn D 's nuddags opgehaald. J. Borgman Bollenrapers gevraagd Pool, Keesomlaan 26, Den Burg, tel. 02220-2009 Te koop 58 pakjes goed gewonnen hooi C. Smit. „Duinrand", De Koog Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Eduard Bij het H Doopsel ont ving hij de namen Éduardus Benedictus Maria Th. A. Bos-Witte Bos Tinie, Frans, Reina Texel, 26 juli 1963, Eierland C 4 Tijd. St. Lidwiuazieken- huis, Den Helder. Siem van Heerwaarden en Ria Keyzer hebben de eer U, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrij dag 23 augustus 1963 om 10 uur ten gemeentehuize te Velsen. Huwelijksinzegening om 11 uur in de parochiekerk van St. Joseph te Velsen Noord, waarna de gezon gen H. Mis tot hun inten tie zal worden opgedragen. 30 juli 1963. Beverwijk, Florastraat 37 Velsen N Gildelaan 64 Receptie: op Texel, II augustus van 15 tot 17 u, Kogerstraat 13, Den Burg Toekomstig adres: Gildelaan 64, Velsen N Getrouwd: 'Bram de Smitjaczn. en Joke de Jong 't Noorden, Texel Boksum (Frl.) 25 juli 1963 Heden overleed onver wachts onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder Maartje de Waard in de ouderdom van 62 jaar Allen die haar gekend hebben, weten wat we in haar verliezen De diepbedroefden A. Boon C M Boon J Boon-Bosch Trijntje, Arie en Herman L. M. Boon H Boon-Leistra Arie-Atze Vlieland, 28 juli 1963, Havenweg 7 De teraardebestelling zal plaatsvinden woens dag 31 juli n.m. 2.30 u Voor Uw medeleven tij dens de ziekte en over lijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder Catharina Reinette Dros-Bakker betuigen wij onze harte lijke dank. Alb. Dros Dzn. „Bargerhof", 29 juli 1963 GEVRAAGD: van 20—31 augustus een buugalow of vrij gedeelte van huis voor 5 a 6 pers omgeving De Koog Sanders, Spoorstraat 27 Den Helder, tel 02230-3558 Zonder het haar voor of na te wassen kunt u creme Marchal gebruiken On middellijk klaar. Onscha delijk Vraag gratis folder bi] drog. van der Slikke Het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee te Den Helder vraagt een aankomend of afgestudeerd Brieven te richten aan de directeur Buitenhaven 27 die tevens nadere inlich tingen verstrekt. Heden (dinsdagavond) bridgedrive voor gasten en Texelaars in strandhotel „Prinses Juliana" te De Koog. Aanvang 8,15 uur bij het café De Molen Entree 1,50 p. p. Aanvarg 20,30 uur GEVRAAGD: beneden 25 jaar met opleiding L.T S. die interesse heeft zich in te werken in het geautomatiseerde graanbedrijf te De Waal. N.V. v/h C. R. KEYSER Co. Den Burg, Texel GEMEENTE AMSTERDAM if* Voor de op 1 oktober 1963 in het Binnengasthuis aanvangende opleiding voor het diploma A (ziekenverpleging) kunnen worden geplaatst Minimumleeftijd 18 jaar. De vooropleiding voor deze opleiding begint op 6 augustus en 17 september as Het bruto-salaris per maand bedraagt voor het eerste, tweede en derde studiejaar respectieve lijk (165,— f 181,50 en f216,— benevens in woning, kost, bewassing en geneeskurdige hulp. Sollicitaties te richten aan de adjunct direc trice, Nieuwe Doelenstraat 15, Amsterdam-C. Persoonlijke aanmelding kan geschieden op haar spreekuur maandag, woensdag, donder dag en vrijdag van 15 tot 16 uur. Verzoeke diploma's en eventuele getuigschrif ten mede te nemen.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2