\SêSl Schrijf machine nodig TEXEL PULLMAN ONmmixN Bureau of Kantoorstoel GEEN GRIJS HAAR MATRASSEN City Theater ATDRUMN Herrie op de m' Hoge Veluwe ■Het adres voor UW adres Langeveld en De Rooij gesloten. Kampeertent door bliksem getroffen PHILIPS Bij uw CAMERA hoort een FLITSER! J. A. Staal geen spreekuur met vakantie LANGEVELD DE ROOIJ Wijs er uw gasten op Langeveld De Rooij, Parkstraat, Den Burg D. van Peursem zal afwezig zijn Afwezig H. de Boer Bollenrapers en pellers gevraagd strijd om de man en strijd om de vrouw Bollenrapers gevraagd bollenpellers (sters) Prima BABY WEEGSCHALEN Addo-x elektr. telmachine Triumph koffer schrijfmachine 5-daagse reis Garage Johannes 't Zand Trapeze Adieu, Lebewohl, Goodbye Trio Joop Philips Soiree Dansante. Onder de Burger toren is Texels folklore herboren. en FOTOHANDEL Langeveld De Rooy Klaverjasdrive Aangeboden Jan Reij MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWERIJ FEUILLETON door Henk van Heeswijk 23. „O, vrijdagavond zei hij, dat hij iets belangrijks met me te bespreken had. Of ik kon blijven eten. Maar ik wilde naar jou toe en ik zei, dat ik verhin derd was om te blijven, maar dat ik om een uur of negen wel wilde terugko men. En dat was goed. Maar ja, na dat gijntje van vrijdagavond op de Hoefweg heb ik natuurlijk helemaal niet meer aan die afspraak gedacht". „Ja maar.dit laat je toch niet op je zitten?" vroeg Stien. „Dat hebben mijn vrouw en ik ook al gezegd", voegde Welsenaar er aan toe. Karei knikte resoluut. „Dat laat ik wel op me zitten, ik heb dit al min of meer zien aankomen. Ik vertel je later wel eens alle bijzonderheden. Die doen nu niet terzake. Het is echt de oude Ganzevoort. In een opwelling van drift geschreven en verzonden, toen ik vrij dagavond zonder bericht wegbleef. Als hij even de moeite had genomen om naar huis te bellen, had hij de oorzaak van mijn niet komen kunnen vernemen. Nou, 't zal me een zorg zijn Werk ge noeg. Ik kan zo beginnen bij Spaander en Berg in Amsterdam. Een paar jaar geleden hebben ze al gevraagd, of ik niet voor hem wilde gaan reizen. Ik heb de firma Ganzevoort beslist niet nodig. Werkelijk niet". „Toch vind ik het een minne streek om iemand te ontslaan, alleen omdat hij zich niet aan een gemaakte af spraak heeft gehouden. Nota bene in je vrije tijd." Stien keek verstoord. „Laat hem verroesten met z'n schrif- tentabriek. Hij zal me nog wel missen, let maar op mijn woorden. Nu ja, dan neem ik en passant vakantie, als ik weer beter ben. Gaat in één moeite door. Hoewel, het is nu net de drukke tijd". „Drukke tijd? In de zomer?" Stien geloofde hem niet. „Natuurlijk, zus. In september be- binnen de scholen weer. Hebben de kinderen van alles nodig, voornamelijk schriften, opschrijfboekjes, balpennen, gommetjes, kladblocs, dictaatcahiers, noem maar op. In deze weken verkoop je het meest". „Dan is het wel dubbel sof, dat je nu net in het ziekenhuis ligt". „O, geeft niets", antwoordde Karei luchtig. „Daar maak ik me het minste druk over". Stien dacht na. „Ik heb intussen al heel wat op m'n geweten gekregen". „Wat bedoel je?" „Nou, het is toch uiteindelijk mijn schuld, dat je hier ligt? Als ik vrijdag avond niet zo lelijk tegen je gedaan had, zouden mijn broers er niet op ge reageerd hebben". „En ik ben machtig blij, dat het zo gelopen is. Want nu heb ik je en ik laat je niet meer los, mop". Ze fronste haar wenkbrauwen. „Ho, ho, jongeman, je zegt dingen, die je heel niet kunt verantwoorden. Wie zegt jou, dat je mij hebt? Ik ben geen artikel uit je collectie!" Welsenaar schoot in een lach en Ka- rel grinmkte appreciërend „Je bent de beste, Stien Het idee: een artikel uit mijn collectie. Origineel ben je, dat is een feit". „Maar als je ziek bent, mag hij je toch niet ontslaan? En nog wel op staande voet". „Het kan me allemaal geen fluit sche len, of het mag of niet mag. De sfeer is bedorven en ik heb hem werkelijk niet nodig. Werk genoeg voor een ver tegenwoordiger, die verkopen kan. Zal ik me daar druk over maken".- „Als ik vanavond nu eens naar Uchelen ga en met je baas praat?" op perde Stien nog eens. „Moppie, als je me met alle geweld kwijt wilt, dan moet je dat doen. Dat is de beste en snelste methode om van me af te komen. Dat wilde je immers zo graag? Nou, je hebt nu de kans. Af gezien van het feit. dat ik onder geen enkele omstandigheid meer naar de firma Ganzevoort terug wil. Dus alleen daarom al heeft het geen enkele zin, zie je?" „Ja maar, Karei, hoor nou eens. Dan krijg je ook geen ziekengeld". „Dat is even een ramp? Heb jij maar geen medelijden met mijn portemonnee. Als het moet, kan ik het wel een jaartje uitzingen. En langer. Achteraf is het helemaal niet erg. Ik heb wel zin om voor Spaander en Berg te gaan reizen". Ze haalde haar schouders op. „Dan moet je het zelf weten. Maar als ik wat goed kan maken, dan zeg je het maar. Ik wil het met alle liefde voor je doen". „Dank je, Stien, dat zal ik onthouden. Maak je zelf alsjeblieft geen verwijten, want dat is niet nodig. Om drie uur sloeg ze haar armen om zijn hals en keek hem vriendelijk knik kend aan. „Kan ik echt niets voor je doen, Karei?" „Zeker. Me een heleboel keren zoenen". „Ach, malle, dat bedoel ik niet". ,Ja, maar ik wel. Kun je een beetje medelijden opbrengen voor een arme, msihandeldeen werkloze vertegenwoor diger alsjeblieft?" Ze wreef even met haar wang tegen de zijne. „Apekop". Maar haar zoen was lang en gemeend. Verdraaid, als ze niet van dat jong ging houden. HOOFDSTUK 10 Geen nieuw spelletje meer Vier dagen later was er blijdschap in de Boothlaan nummer 33. En bloe men. Want 's morgens bracht Stien hem persoonlijk van het ziekenhuis thuis in zijn eigen wagen. En in de voorkamer, waar een divan voor hem gereed stond, bewonderde hij een kolossale bos bloe men, die de kamer vervulde met zijn geuren Hij las het kaartje en Stien Kampeerders vrijwel ongedeerd Zondagochtend is de bliksem inge slagen in een tent op het kampeerter rein Kogerstrand te De Koog. Op dat moment bevonden zich in de tent zes personen, die het er wonder boven won der allen levend hebben afgebracht. In de tent kampeerde sinds enkele dagen de familie IJzermans uit Lim burg. Nadat omstreeks negen uur zon dagmorgen het weer bijzonder dreigend was geworden, bracht 9.30 uur een korte doch hevige onweersbui los. On danks het feit, dat de tent op een ta melijk laag punt was opgesteld, zocht de bliksem zich via een der metalen stokken een weg naar de aarde. De ontlading ging met een donderende klap en grote luchtdruk gepaard, die niet alleen bij de familie maar ook bij de kampeerders in de naaste omgevmg grote schrik veroorzaakte. Eerst na enige minuten konden de bewoners van de getroffen tent zich realiseren wat er gebeurd was. In het tentdoek was een gat gebrand en de ritssluiting van de ingang was gedeeltelijk gesmolten. Mevrouw IJzermans en haar dochtertje waren met de elektriciteit in aanraking geweest, want aan armen en benen vertoonden zij blauwgekleurde zwel lingen, die echter in de loop van de dag vanzelf verdwenen. De zeer overvloedige neerslag die met de onweersbuien gepaard ging, heeft op verschillende plaatsen op Texel grote overlast bezorgd. In een tijdsbe stek van minder dan twee uur viel in Den Burg 30 millimeter regenwater, een hoeveelheid die het riool niet direkt verwerkte. In de Weverstraat bleef het water in de goot staan en in de War moesstraat en Parkstraat liepen ver scheidene kelders onder water. Bij de firma Langeveld De Rooij ontstond daardoor een flinke schadepost, want een grote hoeveelheid opgeslagen boeken, schriften, karton etc. werd door het water aangetast. 1813 1963 „Oosterend weer Present" KORT NIEUWS: Op vrijdag 9 augustus zal de grote feestcourant, die ter gelegenheid van „Oosterend weer present" wordt uitgegeven, huis aan huis worden verspreid. -fc Op zaterdag 10 augustus a.s. begint de voorverkoop van driedagenkaar- ten voor kinderen en volwassenen. Bij manufacturenhandel Kuyper tussen 8 en 10 uur 's avonds. De laatste repetitie voor alle mede werkers aan de tocht naar de Schans wordt zaterdagavond 10 augustus gehouden. Ditmaal weer zonder publiek. Na afloop wordt een tocht door het dorp gemaakt. Op de avond van 17 augustus, de slotavond, vindt te Oosterend een „Sterrenparade" plaats. Aan dit grote evenement verlenen vele be kende radio- en lv-artiestcn mede werking. Nadere bijzonderheden vindt U vrijdag in de feestkrant. Aan het slot van dit laatste nieuws willen wij onze meest hartelijke dank brengen aan de redakteur en niet te vergeten het drukkerij perso neel van de Texelse Courant, voor de buitengewone medewerking, die wij mochten ondervinden. Feestcomité Oosterend wéér present. stond er gunderend bij te kijken. „Wel kom thuis wenst U de gehele familie Van Essen". En het woordje „geheel" was dik onderstreept. „Nee maar, dat is.... dat is»...", constateerde de jongeman, stom ver bluft. „Tevreden?" vroeg het meisje. Hij knikte. „Allicht. Dus.ook van je broers?" Ze bevestigde het. „Ook van de broers, van alle zes. En van pa en moe. Is dat duidelijke taal?" „Gesnopen, moppie. Ik geloof, dat je broers sportieve knullen zijn". „Waarom niet?" antwoordde ze, maar in stilte dacht ze: je moest eens weten, hoe ik het drietal opgecomman deerd heb om ook hun aandeel bij te dragen. Dat is al het minste, wat jullie voor het slachtoffer kunt doen; vijf gulden de man voor een bloemetje. En lachend als een boer, die kiespijn heeft, hadden ze betaald. Stien was niet zo goed, of ze moest even blijven koffie drinken. „Nou, dan nog vijf minuutjes. Anders heb ük morgen ook een aangetekende brief thuis". „Stel je voor, Stien, dan zouden we meteen kunnen trouwen". Ze ging een pas bij hem vandaan. „Ga jij eens gauw op de divan liggen? Ik merk, dat je weer begin te ijlen". Na de koffie stond Stien op en zei, dat ze echt weg moest. „Over vijf mi nuten gaat de bus en m'n baas is de laatste dagen toch al zo soepel geweest" „Blijf nog tien minuten, dan mag je mijn wagen nemen". „O Karei, waarom breng je me steeds in de verleiding?" (Wordt vervolgd) LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Wie heeft een dames fiets mee genomen van het Horntje Merk gazelle. Gaarne inlichtingen J F Zijm, Den Hoorn, tel 264 Te k. meisjesfiets leeftijd 6-11 jaar. De Graaf, Wtl- helnunalaan 33, Den.Burg. Aan komen lopen 2 pin ken en 2 ossen bij Schraag 't Noorden. Gevraagd enkele en dub bele galanthussen. F. j Uitgeest, „Flora" Te k prima aardappelen A. Wuis ,'t Noorden lel 338 Volop rode bessen de eerste appels zijn er ook weer. M Huisman, „de Veen", telefoon 2203 Te koop 1 tweepersoons prima houten ledikant met spiraal en drie delig bedstel en opschud bed,en 1 een pers. ledikant, samen voor 130,— Warmoesstraat 72, Den Burg. Gevraagd flinke jongen voor fruitbedrijf H. J. Keyser, Molenbuurt, De Waal W 39a '1 e koop puikbesteeigen- heimers 18 ct per kg. S. Huisman, Ongeren B 198a, Den Burg. Bollenpellers(sters) ge vraagd S Hu-sman, Onge ren B 198a Bollenpellers gevraagd |ac Bakker, Kogerstr. 73. tel. 2225 Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Gerardus Jan G Mozes Roorda P J Mozes Jan en Dinie De Ruyterstraat 134, Oudeschild, Texel, 5 augustus 1963 A. J. Schade en T. Schade-Zijlstra geven met grote blijdschap en dankbaarheid kennis van de geboorte van een dochter Jackeiine Trompstraat 24, Oudeschild, Texel, 5 augustus 1963 Op 7 augustus hopen on ze lieve ouders en groot ouders D. Roeper Jzn. en C. Roeper-Daalder de dag te herdenken waar op zij voor 60 jaar in het huwelijk traden Hun dankbare kinde ren en kleinkinderen B Lok Roeper Lok Barend K. Roeper G Roeper-Overdijkink D. Roeper KI. Roeper Receptie van 11-12 uur in huize Irene en van 4 - 6 uur in de Doopsgezinde consistoriekamer te De Waal. Hierbij geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Robin Cornells Jurriaan welke wij tot onze diepe droefheid na 2 dagen weer moesten afstaan. C Timmer T C. Timmer Blooker Olga Anita 1 augustus 1963 Peperstraat II, Oosterend Texel Voor de vele blijken van belangstelling en medele ven, ondervonden bij het 40-jarig professiefeest.be tuigen zuster Christiana en zuster Florentia aan allen hun oprechte dank. St. Lidwina ziekenhuis De 27ste juli werd plotseling van ons weg genomen mijn lieve man onze zorgzame vader, zoon, schoonzoon, broer en zwager Anne Alderlieste in de leeftijd van 45 jr Curagao: T. Aldcrlieste- Eelman Erwin en Din Roy en Niels Gollaids Rustoord: N. Alderlieste- Den Hartog M Bremer-Eelman IJmuiden: J. Alderlieste T Alderlieste-Smit De Koog: G. Tollenaar- Eelman A Tollenaar J. P Eelman P Eelmarj J. Eelman- Verineulen Bij ons vertrek naar Limburg groeten wij alle vrienden en bekenden Fam W Vos, Salonwagen, Den Hoorn Vrijdag 9 augustus zijn werkplaats en winkel Jac. Bruyn, Stenenpiaats Zend vroegtijdig Uw advertenties in! neuroloog van 7 tot 27 augustus Wij gaan van 15 t/m 25 augustus Herensalon geopend woensdag 14 augustus de gehele dag en zaterdag 17 augustus van 8-12 uur Kapper Bakker, Oosterend Als het van het merk Gispen mag zijn, neem dan een kijkje in de showroom van in de Parkstraat, telefoon 2058 ZOJUIST VERSCHENEN een fotoboek door Cees van der Meulen f 4,95 Een waardevol souvenir 1 Verkrijgbaar met Nederlandse en/of Duitse tekst Uitgave en verkoop psychiater 10 t/m 27 augustus dierenarts van 8 t/m 18 augustus Voor alle boodschappen naar dierenarts A M Rutten, Peperstraat 46 Oosterend, tel. 02223-315 pellen f 2,— per mand Pool, Keesomlaan 26, telefoon 02220-2009, Den Burg Den Hoorn Hedenavond 8 uur Zonder hinderlijke nagroei kum u zelf uw grijze harer weg borstelen met crème MARCHAL Vraag gratis folder bijdrog.v d SI ikke M Bakker, „Astrid", Den Burg. GEVRAAGD: L C. Witte, Kogerstraat 48 Den Burg te huur bij N. WONDER, Schilderend. TE KOOP in prima staat Prijst 425,- Prijs f 225, 't Boekhuis, Binnenburg 3, tel. 2782 26 - 30 augustus naar Valkenburg 1 dag Duitsl 1 dag Belgié f 105,p. p. Nog enige plaatsen verkrijgbaar bij Telefoon 2027 Dinsdag 8 uur Burt Lancaster, Tony Curtis, Gina Lollo- brigida in Een boeiend verhaal tegen de achtergrond van de fascinerende circuswereld TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Woensdag 8 uur Een vrolijke muziektilm Een „grote parade" van de beste en meest populaire tophits. De beroemde Londense Tiller- girls dansen voor u. Tempo, dans, temperament De leuke, kleine Marietto, de jongste filmster, zal ieders hart veroveren TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN speelt voor U in Hotel „De Lindeboom-Texel" iedere woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond In Strandhoiel „Prinses Juliana" iedere donderdagavond 'i 3 - 4 uur paardebeslaan op de Groeneplaats tevens zit een visserman netten ie breien en een spinster zit te spinnen 4 uur Optocht met boerewagens, boerenkapel, ponywagens en pony's 4,15-5,15 uur Eeist ringsteken met ponywagens hoofdprijs leren halster verder nog 4 prijzen daarna ringsteken op pony's ook 5 prijzen Alles vrije deelname Georganiseerd in samenwerking met be stuur ponyclub waar U zich ook kunt op geven 8 uur Demonstratie oude brandspuit en toebehoren v Anno 19::0 (spuitklaar gemaakt door direc tie Texels Museum de heer G de Haan). Daarna door de Folkloristische Dansgroep volksdansen, daarna kan ieder meedoen. Het Folklore comité. Parkstraat Den Burg Dorpsstraat De Koog' In één dag gereed. Donderdagavond 8 aug. in hotel De Zwaan, aanvang ingeruilde automobielen Ford Anglia 1960 Renault Dauphine 1960 Ford Taunus 15 m 1957 Opel Caravan 1954 Vauxhall 1953 Chevrolet 1953 Willys leep 1953 Landrover 1953 DKW 125 cc motorrij wiel 1952 Diverse sloopautomobielen Automobielbedrijf Telefoon 2345, Den Burg tUTTlK OUDORP 29 -ALKMAAR Agenten De CocksdorpC. BOS Hollandseweg C57 Eierland B. GIEZE. E 117a Den Hoorn G. BAKELAAR Herenstraat 73 De KoogP. EELMAN Brink 6

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3