r FILM-NIEUWS INCIDENT IN „DE ORANJEBOOM" (Ingezonden^ Geachte Redactie, Tot mijn grote ontsteltenis las ik Uw artikel in de Texelse Courant d.d. 30 juli j.l. Als zakelijk leider der D.S.C. Band heb ik gemeend hierop te moeten rea geren met een ingezonden stuk dat, naar ik van harte hoop, door U sportief zal worden opgevat en geplaatst zal worden in Uw volgende editie. Om te beginnen moet mij dan van het hart, dat ik U moet wijzen op het feit dat een orkest als het onze onder hoogspanning werkt. Driekwart van het jaar zijn wij in het buitenland, reizen iedere dag en werken per jaar gemid deld 300 concerten af. Dit alles heeft tot gevolg dat er abnormale spanningen ontstaan en daarom is het niet zo ver wonderlijk als er eens een meningsver schil voorkomt, dat ontaardt in een ruzie waarbij beide partijen elkaar on aangename dingen zeggen. Dit kan zelfs gebeuren bij de leden van een orkest onderling, doch wees er dan van overtuigd, dat dit niet alles zo ge meend is. Als de orkestleden niet goed met elkaar zouden kunnen opschieten, zou het onmogelijk zijn goede muziek ten gehore te brengen. Onze muziek berust grotendeels op collectieve impro visatie en daarvoor is in de eerste plaats nodig een goede verstandhouding en een goed begrijpen van elkaar. Daar wij elkaar sedert jaar en dag zien, mag ik zelfs stellen dat wij elkaar beter hebben leren kennen dan onze vrou wen ons hebben leren kennen. Ruzietjes komen wel meer voor en als het weer voorbij is, drinkt men weer een bor reltje en is alles weer pais en vree. Zeer zeker gaat men niet elk ruzietje uitgebreid in een krantenartikel ver slaan, daar het altijd onbelangrijk is. Voor een orkest evenwel als het onz^, dat een internationale bekendheid ge niet en over de gehele wereld als een goodwillorkest voor Nederland geldt is het natuurlijk zeer kwalijk dat een arti kel als het Uwe in de pers verschijnt. Het risico is n.l. groot dat een toevallig aanwezig zijnde buitenlandse journalist een dergelijk artikel overneemt en dit laat afdrukken in het buitenland, het geen voor ons een onherstelbare schade zou kunnen betekenen en niet alleen voor ons, doch voor de naam van Neder land in het algemeen. Vergeet niet dat de Nederlandse ambassadeurs in het buitenland dankbaar gebruik maken van onze goodwill en publiciteitswaar- de. Ze nodigen ons uit op hun ambas sades en nodigen de Pers, T.V. en Radio uit en beïnvloeden deze media om publiciteit te maken voor Nederland via ons orkest. Mijn conclusie is daar om ook deze: Is het werkelijk nodig om een ruzietje, waarbij de muzikale leider der D.S.C. Band betrokken is, zodanig op te blazen, dat de belangen van ons orkest in gevaar worden gebracht? Is het ook niet een beetje ondankbaar van de Tesselaars om dit te doen ten koste van een orkest, dat voor eigen rekening en risico ieder jaar een openluchtcon cert (het enige per seizoen) organiseert Tenslotte leveren we hiermede een bij drage tot de entertainment van de toe risten die voor een groot gedeelte het geld op het eiland brengen. Ik geloof niet dat al deze overwegingen en achtergronden tot de schrijver van het bewuste artikel zijn doorgedrongen. Wat betreft de dictatoriale macht van Peter Schilperoort mag ik mis schien even opmerken dat elk orkest een leider moet hebben en een leider als Schilperoort is een unieke figuur in de jazzwereld. Zijn muzikale leiding heeft ertoe geleid dat de D.S.C. Band thans een wereldbekendheid geniet en door zijn toedoen is het mogelijk ge worden dat de jazzmuziek op de podia van de concertzalen gebracht kon wor den. Iets wat voor de oorlog een on mogelijkheid was. Ik meen dan ook te moeten stellen, dat een ieder de figuur Schilperoort een hoop dank verschul digd is en vind het dan ook beslist on juist en nogal dom een dergelijk artikel te plaatsen teneinde te proberen hem in discrediet te brengen bij het publiek, waar hij zoveel voor gedaan heeft. Ik hoop van harte met dit schrijven bereikt te hebben dat de verstandhou ding tussen de Tesselaars en de D.S.C. Band weer wat beter is geworden en volgend jaar hopen we weer een con cert in Den Burg te organiseren. Hoogachtend. A. Ligthart, D S.C. Band INCIDENT IN „DE ORANJEBOOM" II Zeer geachte heer, Naar aanleiding van een artikel in uw krant mijn persoon betreffende, schreef de Heer Ligthart, zakelijk lei der van de D.S.C Band U reeds een en ander. Gaarne zou ik daar nog iets van meer persoonlijke aard aan toevoegen. De in het artikel genoemde feiten kloppen niet erg met de werkelijkheid. Inderdaad heeft zich een incident voor gedaan, waarbij directeur en personeel van de Oranjeboom enerzijds, pn ik anderzijds, in conflict zijn gekomen Maar het werd voorgesteld alsof ik mij wederrechtelijk toegang wilde ver schaffen tot genoemde gelegenheid, z.g. op uitnodiging van de heer Breeuwer. Dit is niet het geval. Ik kwam daar op uitnodiging van de WV-directeur, de heer Dekker. Ik nam abusievelijk de verkeerde ingang en kwam zo aan een verkeerde bar. Voor ik de gelegenheid kreeg om uit te leggen, waarvoor ik kwam, werd ik echter door personeel van de zaak zo grof aangesproken, dat ik besloot, ondanks herhaaldelijk ver zoek mijnerzijds te vertellen, waar ik dan wèl zijn moest, zelf te zoeken. Ik liep abusievelijk langs de verkeerde kant van de bar en kwam in de huis kamer terecht. Ik ging onmiddellijk te rug na mij verontschuldigd te hebben Ik was echter reeds niet meer in een al te zonnig humeur, en er vielen dan ook al spoedig WEDERZIJDS enkele harde woorden. Indien ik daarbij mensen be ledigd heb, biedt ik daarvoor mijn ver ontschuldiging aan, maar ik ontken ten stelligste de heer Breeuwer voor „bril len jood" te hebben uitgemaakt. Typisch is ook, dat ik verzocht de heer Breeu wer te roepen, daar ik hem kende. Toen hij verscheen, vroeg hij mij of ik wist wie hij w^s. Ik zei hem dat hij degene was die mij indertijd bij een vakantie op Texel „echte oude" jenever had geschonken. Niettemin schrijft Uw re porter, dat ik hem niet eens herkende. Zo wemelt het van meer onjuistheden. Allen in mijn nadeel. Ik kan ipe dan ook niet aan het gevoel onttrekken, dat degenen, die Uw correspondent van in lichtingen voorzagen, doelbewust mijn naam hebben willen bekladden. Zo heb ik de ober beslist niet geslagen. Door dat hij voortdurend aan mij stond te trekken, heb ik mij losgerukt. Ook heeft hij mij niet geslagen. Wel stond hij op een zeker moment met een fles in zijn hand met minder fraaie bedoe lingen. Toen ik enige tijd geprobeerd had de heer Breeuwer te vertellen, dat ik op zoek was naar mijn orkestleden en de WV-man, maar ook hij niet wilde luisteren, terwijl juist hij de zaak met een enkel woord had kunnen oplossen, voelde ik mij inderdaad door een goede bekende verraden, en noem de hem deswege verrader. Ik besloot toen het etablissement te verlaten. Hoe wel ik dit uit eigen beweging deed, meenden toch nog een tweetal lieden mij aan de arm te moeten meetrekken, wat ik, om verdere strubbelingen te voorkomen, maar heb toegelaten. U ziet er blijft van de heldenrol van de ober niet veel over. Resumerend. Het was een onverkwik kelijk incident, waarbij ik de fout be gaan heb mij kwaad te maken, veroor zaakt door een misverstand en verer gerd door wat oververmoeidheid van beide partijen. Had dat nu zo opge blazen moeten worden? En dan ten nadele van slechts één van de partijen? Ernstig vind ik dat Uw verslaggever, mijn orkestleden er als getuige bijhaalt en dan mijn figuur schildert zoals ïn^de laatste alineas gedaan. Slechts één or kestlid, te weten van Oven, betrad de zaal ongeveer toen ik die verliet en heeft slechts getracht de zaak wat te sussen, zonder mijn naam te bekladden. Voorts hoorde de Heer Ligthart in de bar vóór van het incident, en hij heeft tegen een klant betoogd, dat ook al zou er een ruzietje onder een borrel ont staan, dat toch geen aanleiding mag zijn om zo op te treden tegen iemand als ik. Geen der andere orkestleden was bij het incident aanwezig. Ook de mede deling dat dit regelmatig voorkomt en ik een redeloze dictotor 20U zijn, kan door ieder van de orkestleden worden ontkent. Zou Uw verslaggever, indien hij bij deze feiten blijft misschien dan man en paard willen noemen? Want bij dergelijke ernstige beschuldigingen heb ik toch wel recht op enige verdediging. Daar ik de overtuiging heb, dat het bij deze kwestie slechts draait om en kele personen, die om een of andere reden mij via de pers een hak hebben willen zetten, en dan nog onder omstan digheden waarbij iedereen opvliegend is (ik doel op een druk seizoen en lange werkdagen) trek ik mijn besluit om onze jaarlijkse bezoeken aan Texel te herhalen beslist niet in. Er zijn te veel mensen waaronder wijzelf, die er veel plezier in hebben. Ook mijn va kantieplannen zal ik er beslist niet om wijzigen. (Een bezoek aan Texel, meen ik). Ik reken erop dat Uw blad de objec tieve instelling bezit om ook met mijn visie op de zaak rekening te houden en een en ander te willen corrigeren. Met gevoelens van de meeste hoog achting verblijf ik, Peter Schilperoort COMMENTAAR: Bij het samenstellen van het ge wraakte artikel zijn wij uitgegaan van de verklaringen van drie bij het inci dent betrokken personen en een tweetal toeschouwers. Wij interviewden hen op verschillende plaatsen en tijdstippen en aangezien hun verhalen niet met elkaar in tegenspraak waren, hebben wij ge meend er geloof aan te kunnen hechten Met weglating van al te barre details, die overigens weinig gewicht in de schaal legden, hebben wij het artikel gepubliceerd Aan hen, die ons de in lichtingen verschaften, stuurden we van tevoren de copie van het verslag met het verzoek melding te maken van eventuele onjuistheden. Aangezien het initiatief om het incident te publiceren van óns is uitgegaan en de betrokkenen onverwachts werden geïnterviewd, mag worden verondersteld dat zij niet be wust een complot tegen de heer Schil peroort hebben willen smeden. Niette min blijft het mogelijk, dat onjuisthe den zijn vermeld, maar of dit verschil len zijn die veel aan de zaak afdoen, lijkt ons onwaarschijnlijk Wij geven toe dat een verweer van de „tegen partij" in het verslag op z'n plaats was geweest. Dit geluid is er nu in de vorm van deze ingezonden stukken. Redactie. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 9 augustus Den Hoorn, 19.30 uur. demonstratie pony club ..De Kleppcrtjes" en paardensportver „De Waddcnruiters". Maandag 12 augustus Den Burg, 20.00 uur. dorpshuis, klaverjasdrivc Dinsdag 13 augustus De Koog. 10.00 uur Strandfeest Oudeschild, 19.30 uur, demonstratie pony club „De Kloppertjes" en paardensportvcr. „De Waddcnruiters" Woensdag 14 augustus Den Burg, De Zwaan, 20 uur, klaverjasdrive Donderdag 15 tot en met zaterdag 17 augustus: „Oosterend wéér present" (zie voor program ma feestkrant). BERICHT UIT ZWITSERLAND Uit Zwitserland ontvingen wij het volgende schrijven: De padvindersgroep „De Zwalkers" is na een vlotte reis in Kandersteg (Zwitserland) aangekomen. Het Inter nationaal Padvinderskamp is prachtig gelegen tussen steil oprijzende berg wanden en ligt op een hoogte van 1200 meter. Elke dag maken we voettochten naar watervallen, wilde bergstormen, of hoog de bergen in. Morgen (maandag 5 aug.) gaat de reis door de Loetschberg- en Simplontunnel naar Stresa in Italië, waar we een duik zullen nemen in het Lago Magiore. Ver der staat er nog een reisje op het pro gramma met de stoeltjeslift naar de Oeschienensee op 1593 m. hoogte. Voor allen een vriendelijke padvin- dersgroet. Namens de hele groep, Oubaas Gerrits. ggjggg M - STREEKONTWIKKELING TEXEL AKKERBOUWERS ATTENTIE! Door de Commissie voor de Streek- ontwikkeling is besloten om in het kader van verbetering van de bedrijfs voering op akkerbouwbedrijven een premie te geven op de kosten van de verbouw van groenbemestingsgewas- sen. De premie zal 25% van de kosten van zaaizaad en stikstofmeststoffen be dragen tot een maximum van 50, per ha. Per bedrijf zal voor hoogstens 5 ha. premie worden gegeven. Wij vestigen er de nadruk op, dat het hier uitsluitend gaat om gewassen, die voor bemestingsdoeleinden worden verbouwd. Wordt het gewas geheel of gedeeltelijk voor veevoeder gebruikt, dan wordt geen premie gegeven. Daar om wordt deze pas uitbetaald als het gewas wordt ondergeploegd of op het land bevroren is. U kunt zich hiervoor opgeven bij personeel van de Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst. C. v. Gr. Weer eens een goede muzikale klucht in de vorm van de film „So lacht und küsst man in Tirol", die vrijdag-, zon dag- en maandagavond om 8 uur in City-theater draait. Heinz, Toni en Hans zijn gezworen kameraden, 'die door omstandigheden niet langer mo gen meewerken aan de Weense revue. Ze gaan samen op weg naar Salzburg in een oud afgeleefd autootje, waarbij ze zich onderweg in leven houden met kippen, die ze uit de hokken weghalen. Het drietal vindt uiteindelijk wprk in een dorpshotelletje, waar de charmante Therese de scepter zwaait. Heinz wordt tegelijk portier, oberkellner en chasseur zodat complicatie dan ook niet uit blijven vooral wanneer een der stamgasten gaat uitzoeken wie zijn kippen heeft gestolen! We kunnen U verklappen dat alles goed afloopt, wat mede te danken is aan de leuke doch ter van Therese, die verliefd wordt op Heinz. Alle leeftijden. Zaterdag en woensdag een goede de tective: „De Saint in actie". De Saint behoeven we U niet voor te stellen. Deze boekenfiguur heeft door de char me en sympathie waarmee hij tijdens het oplossen van de meest ingewikkel de misdaden te werk gaat grote be kendheid verkregen. De Saint, alias Simon Templar, komt op zekere dag een zonderlinge miljonair tegen die dringend om hulp smeekt, omdat hij meent dat zijn leven in gevaar is. Tem plar neemt het onderzoek op zich, aan getrokken door het grote honorarium, dat hem in het vooruitzicht wordt ge steld. Handen vol werk krijgt de detec tive als hij te maken krijgt met vecht partijen, doodslag en een moordaanslag. Als in de buurt het lijk van de chauf feur Louis ontdekt wordt, weet de Saint dat de moordenaar n de villa moet zijn. Maar wie? Natuurlijk wordt de dader gevonden, maar de manier waarop zul len we niet verklappen. Toegang boven veertien jaar. Een vrolijk muziekfeest in kleuren is de film „Alles draait om Conny" (Junge Leute brauchen Liebe). De jonge modi- nette Annie is verliefd op haar baas, de modekoning Charles Vorst. Deze is echter aan zijn zoveelste avontuurtje begonnen met de danseres Fatme tot grote bezorgheid van zijn ex-verloofde Barbara. Uit deze toestand vloeit een reeks verwikkelingen voort. Een licht zinnig verhaaltje dus, dat echter be doeld is als achtergrond van de vele liedjes, waarmee Conny en anderen hun roem veroverden. Alle leeftijden. DANKBAAR VOOR HULP In de vorige editie konden de lezers een verslag aantreffen van het onge val, dat ontstond toen een door dc heer M. v.d. Wetering bestuurde taxi met twee passagiers over dc kop in de sloot terecht kwam. Uit de beschrijving zou opgemaakt kunnen worden, dat nie mand de in nood verkerende chauffeur en zijn passagiers te hulp was gekomen. Deze bewering had echter alleen be trekking op het feit, dat de gewonde chauffeur zelf de zwaargewonde slacht offers uit de taxi moest halen en ze in de ziekenauto moest leggen. Natuurlijk is de heer v.d. Wetering zeer dankbaar gestemd jegens hen die hem uit de auto hebben bevrijd en daarvoor meerdere uren uit hun werk zijn geweest. DEMONSTRATIES WADDENRUITERS EN PONYCLUB TE OUDESCHILD EN DEN HOORN Op dinsdagavond 7.30 uur zullen de Waddenruiters in samenwerking met de Texelse ponyclub „De Kleppertjes", een demonstratie verzorgen te Oude schild. Het evenement vindt plaats op het land van de heer M. Koorn, achter het Buurtje te Oudeschild. De Wadden- ruiters zullen dressuurrijden, springen en een voltige-nummer afwerken. Een ander onder leiding van de heer Joh. Kikkert. „De Kleppertjes" gaan ook springen en dessuurrijden en zullen bo vendien zorgen voor het nummer „Tally-Ho", een wedstrijd in stap, draf en galop. Een soortgelijke demonstratie zal hedenavond te Den Hoorn worden ge geven. Onjuist nummer gebeld VERKEERDE BRANDMELDING VEROORZAAKT MISVERSTAND D© ironie van het noodlot heeft ge wild, dat onmiddellijk na de demon stratie met de brandweer anno 1900 op de Groeneplaats op woensdagavond, er een begin van brand ontstond in het cafetaria „De Smulpot" in de Binnen- burg te Den Burg. Van een echte brand kon eigenlijk niet worden gesproken, aangezien er alleen maar rook werd ge- vqrmd, die zich door een der ventilatie openingen in het gebouw naar buiten werkte. De buren echter werden hier door gealarmeerd en belden de brand weer. Groot was hun verbazing toen bleek dat er geen gehoor werd gegeven. Al snel deed het onheilspellende ge rucht dc ronde: de brandweer was on bereikbaar, omdat deze tijdens de his torische demonstratie zoveel drank had binnengekregen, dat zij ook na afloop niet in staat was te reageren op deze echte brandmelding. Het is waar dat een deel van het brandweerkorps medewerking verleen de aan de demonstratie op de Groene plaats, maar dit was zeker niet ten koste gegaan van de paraatheid. Het overgrote deel van het korps bleef ter beschikking en zelfs had men uit veilig heidsoverwegingen de auto met nevel- blusser in de Wezentuin opgesteld om deze bij de hand te hebben. De eenvou dige oorzaak van het misverstand was, dat het verkeerde nummer is gebeld. Men had nl. het oude nummer 2130 ge draaid, van de heer J. Veldstra. Aange zien de heer Veldstra m verband met zijn vakantie niet pp Texel verbleef, werd de hoorn n t ^opgenomen. Het enige juiste nummer dat in geval van brand moet u -den gebeld, is 2066. Bij dit toestel is dag en nacht iemand aanwezig die in staat is voor de beno digde actie zorg te dragen. S.V. TEXEL Morgen, zaterdag 10 augustus, speelt op ons terrein Texel-HCSC uit Den Helder, aanvang 6 uur. Hiermede wordt een oefenprogramma ingezet. Laat het begin goed en sportief zijn Zaterdag 24 augustus: Texel-HRC- comb.; zaterdag 31 augustus: Succes- Texel. Dinsdagavond speelde een zwakke Texel-comb. tegen een elftal van een Duitse voetbalvereniging. De gasten, hoewel niet veel sterker, wonnen ge decideerd. ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 11 aug. op om 5.16 uur en gaat onder om 20.14 uur; 14 aug op om 5.20 uur en onder om 20.08 uur Maan* 12 aug. L.K.. 19 aug. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 aug. 11.30 en 23.34; 10 aug. 12.05 en 11 aug. 0 05 en 12.36; 12 aug. 0.39 en 13.11: 13 aug. 1.21 en 14.02; 14 aug. 2.22 en 15.17: 15 aug. 3.52 en 16.52; 16 aug. 5.29 cn 18.26; 17 aug. 6.55 en 19.44. KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER Naar welk soort stoelen gaat uw voor keur uit? Klassiek of modern, licht en sierlijk of zwaar en degelijk? 'n Kwestie van voorkeur. Maar de stoelen die zoekt, die passen bij üw interieur, staan bij Klercq's Woninginrichting. Immers in meer dan 100 toonkamers kunt u kiezen naar eigen smaak, stijl èn«. portemonnaiel DEN HELDER .SPOORSTRAAT 30 KONINGSTRAAT 43-45 ALARMEREND GEBREK AAN LOGIESRUIMTE Omdat op het ogenblik alle beschik bare kamers op Texel zijn bezet en het zelfs is voorgekomen, dat gasten, die niet meer aan een onderdak konden worden geholpen, weer terug zijn ge- reist, doet de V.V.V. Texel een dringend beroep op haar leden om direct opgave te doen van ruimte, die beschikbaar komt bij het vertrek van gasten. De toestand is voordien nooit zo nijpend geweest. Merkwaardig optreden van padvindersleider PRAKTISERENDE NUDISTEN NAAR ELDERS VERWEZEN Dezer dagen werd de politie opmerk zaam gemaakt op het zonderlinge ge drag van een Duitse padvindersleider, die met een vijftal jongens op Texel kampeerde. Het groepje placht zich na melijk geheel ontkleed op het strand op te houden hetgeen de ergernis op wekte van dc andere badgasten. Toen de leider er op werd geattendeerd, dat Texel geen mogelijkheden voor nudis- ten bood, pakte hij zijn biezen en ver trok naar de overkant. De onverant woordelijkheid van de leider voor het onder zijn hoede gestelde vijftal pad vinders bleek, toen hij op de terugweg een 11-jarige jongen vooruitstuurde met de opdracht de groep op de rijksweg op te wachten. Intussen zocht het groepje weer de zee op cn toen zij naderhand via een omweg huiswaarts keerden, werd de 11-jarige jongen vergeten. Meer dan een dag later herinnerde de leider zich, dat hij de jongen vooruit had gestuurd en informeerde hij naar hem te Amsterdam. Daar bleek, dat de politie zich intussen over de jongen had ontfermd, die goheel overstuur langs de weg was aangetroffen. Meerdere malen was door toeristen gezien, dat de Duitse padvindersleider K afkomstig uit Berlijn, zich in gezel schap van vijf 11- tot 15-jarige jongens naakt ophield aan het strand tussen Westerslag en Paal 12. De bereden politie werd in kennis gesteld, die er echter niet in slaagde het groepje bij het demonstreren van hun nudistische gevoelens te betrappen. Naderhand kon men de leider aanspreken op het ter rein, waar de padvinders hun tenten hadden opgeslagen. Tegenover de poli tie gaf deze het feit toe en infor meerde of Texel niet beschikte over een speciale nudistenkolonie! Nadat hem verzekerd was dat deze service vooralsnog niet kon worden geboden en dat men niet gesteld was op de blote vertoning, wilde hij dezelfde avond met de laatste boot vertrekken. Om te voorkomen, dat de man met de jongens door het nachtelijke Noordholland ging fietsen, werd de aftocht tot de volgende morgen uitgesteld. Bij Den Helder gaf de leider een der pad vinders, de 11-jarige Jürgen F., op dracht om vooruit te rijden. De ande ren zouden zich intussen vermaken aan het Noordholland.se strand. Jürgen heeft in de nabijheid van Alkmaar ver geefs op de groep gewacht. Deze had hem vergeten en was via een omweg naar Uitgeest gereden, waar de nacht werd doorgebracht. Toen de onverant woordelijke K. een dag later bij de po litie te Amsterdam naar de jongen in formeerde, kon men hem meedelen, dat deze door een politieman naar Alkmaar was gebracht en vandaar door de kin derpolitie naar huis was gezonden. Naar alle waarschijnlijkheid zal de pad vindersleider in Berlijn zijn gedrag moeten verantwoorden. STELENDE MEISJES BETRAPT De politie heeft proces verbaal opge maakt tegen drie uit Amsterdam af komstige jongedames van 17, 19 en 20 jaar, die zich in verschillende zaken in Den Burg en De Koog hadden schuldig gemaakt aan diefstallen. Maandag werden zij in een winkel te Den Burg betrapt. De meisjes zijn intussen op vrije voeten gesteld. HOND OVERREDEN Op de Doolhofweg vond maandag avond om ca. 8 uur een ongelukje plaats, dat ontstond toen de heer K. de Jong uit Oudeschild op zijn bromfiets de plotseling overstekende hond van de fam Breen overreed. Het dier werd slechts licht gewond. De bromfiets liep enige schade op. De bestuurder en zijn vrouwelijke duopassagier bleven ongedeerd. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Collecte voor de eredienst Den Hoorn 9 00 en 10 30 uur ds. Oskamp De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur Eerw. heer Giethoorn 10 30 u Kindcrkerk in de tent naast de kerk 20.00 uur ds. Beerthuis. jeugddienst Na dc jeugddienst in de tent bespreking van dc preek. De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg 20.00 uur Jeugddienst met C.J.V.-kamp Oostcrend 10 uur ds. Beerthuis. extra collecte voor „Skopje" Oudeschild 19.30 uur ds Oskamp GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 cn 19.30 uur ds. Van Leeuwen Oostcrend 10 en 19.30 uur ds. A. Plaatsman GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis Burgwal Den Burg 10 00 en 15.30 uur ds. Vrcugdenhil van Zwolle GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur ds. Van Bilderbeek Den Hoorn 10 uur ds. M. C. Postema van Itens. DUITSE DIENSTEN Met ingang van a.s. zondag wordt ook te Den Burg een Duitse dienst gehouden. De aanvangstijden zijn als volgt: Den Burg 8.45 uur ds. Rocholl, in de Hervormde kerk Dc Koog 21.15 uur ds, Rocholl, in dc Hervormde kerk

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2