N.V. VLESSING Taxi Verlaagde prijzen 100 pet. wollen dekens City Theater bakker Herrie op Je Hoge Veluwe 2525 monteur Brandstoffen VLESSING de lopende nota's Prima schooltassen Voor dit werk Automobielbedrijf JAN REU Augustus-aanbieding Polyether matrassen 80x190 49,75 120x190 69,75 Interieur matrassen Epeda 98,00 139,00 99,50 Ziet onze speciale etalages puikbeste eigenheimers caravans Puikbeste eigenheimers diepvrieskast Zaterdagmorgen is de winkel gesloten nieuws VLESSING strandfeest lampionoptocht Van Delft's En eeuwig zingen de bossen De ijzervreter Nachtclub De Groene Spin De Chaplin revue Nutskleuterschool Den Burg kinderwagens het jolige jonge zusje van van 1.75 otl.95 Ouk verkrijgbaar in het warenhuis T FEUILLETON door Henk van Heeswijk 25. Hij trapte op de rem en ze keek hem verschrikt aan. Op zijn voorhoofd zag ze plotseling een diepe rimpel. Hij reed de wagen naar de kant van de weg, keek even achterom en draaide. „Als je mij niet vertrouwt, zus, gaan we wel ergens anders heen". Ze legde haar hand op zijn arm. „Sorry, Karei, dat ik zo wantrouwend ben. Ik.... ik meen het niet. Ik vind het goed, als je hier blijft. Alsjeblieft, Karei". Hij stopte en keek haar aan Toen verzachtte zijn gezicht, maar toch was zijn blik ernstig, toen hij antwoordde: „Stien, meisje, voor zover ik weet, ben ik een nette kerel. Ik mag wel eens iets geks zeggen, maar als je zes zusters had in plaats van zes broers, zou je ze alle zes zonder enig voorbehoud aan me kunnen toevertrouwen, hoor je? Als je met mij in de wagen uitgaat, ben je net zo veilig als tussen je zes broers in" Ze streelde zijn wang en knikte. „Je bent lief, Karei »Jk zal dit nooit meer zeggen, echt niet". Hij zette de wagen aan de kant en draaide het contactsleuteltje om. „We kunnen net zo goed hier blijven. Het is rustig genoeg. Ik wil je wat vertellen, zie je7 Over m'n ontslag. Dat heeft een achtergrond. En ik wil, dat jij het ook weet". Ze keek hem met knipperende ogen aan. „Had je er dan een vermoeden van, dat je vandaag of morgen ontslagen zou worden?" Hij knikte. „Het was onafwendbaar. Die belangrijke besprekingik had al een vermoeden. Luister eens, mop, ik werk al enige jaren voor de firma Ganzevoort. Een paar jaar geleden no digde hij me op een vrijdagavond uit: blijf bij ons eten, als je wilt. Dan kun je kennis maken met m'n vrouw en m'n dochter. Goed, ik deed dat, want ik voelde me natuurlijk zeer vereerd. Me vrouw Ganzevoort is een vriendelijk mens en ik kon al dadelijk goed met haar overweg. Ina, de dochter, lijkt als twee druppels water op haar moeder. Een aardig figuurtje, maar een alle daags gezicht. Een lief kind, maar daar is dan ook alles mee gezegd. Het bleef natuurlijk niet bij die ene avond. Ik werd meerdere malen vrijdagsavonds uitgenodigd te blijven eten en door gaans accepteerde ik. Daarna babbelden we wat. Soms wandelde ik na het eten nog wat in de tuin met Ina en we spraken over allerlei dingen en gebeur tenissen. Maar er was nooit iets bijzon ders tussen ons. We waren goede vrien den, meer niet. Doch na enige tijd be gon ik het door te krijgen, dat pa Ganzevoort me met een speciale be doeling af en toe uitnodigde een avond je te blijven. Ina is zijn enig kind. En als je nu weet, dat hij aardig tegen de zestig loopt, dan zul je misschien zelf wel je gevolgtrekkingen kunnen maken. Pa Ganzevoort en misschien ma ook zou wel graag zien, dat ik verliefd werd op zijn dochter. Dan trouwen en hem opvolgen in de zaak. Al dra be greep ik, dat dit de opzet was. Per slot van rekening ben ik geen engel, dus ik voelde me op mijn manier gevleid. En ik ging Ina met andere ogen bekijken. Is het de moeite waard, dacht ik wel eens, dat ik voor haar m'n vrijheid prijsgeef? Zal ik van dat kind kunnen houden? Maar ik sprak nooit over liefde en zij evenmin. Een enkele keer, met verjaardagen en zo, wisselden we een kus, maar dat betekende evenmin wat. Ik zat er een beetje mee en na enige tijd had ik me er al half en half mee verzoend, de schoonzoon te wor den van pa en ma Ganzevoort. Eens moet een mens toch trouwen en boven dien, ik zou de opvolger worden van mijn schoonvader. Het bedje was, om zo te zeggen, al voor me gespreid. Met de bruid op de koop toe. Maar om de een of andere oorzaak aarzelde ik nog steeds haar te vragen". Hij wachtte even, presenteerde het meisje naast hem een sigaret en stak er zelf ook een op. Nadat hij even ge rookt had, vervolgde hij: „Op een zater dagmorgen maakte ik een ritje over de Veluwe en was ik al zo ongeveer beslo ten om pa Ganzevoort de hand van zijn dochter te vragen. Door een toeval raakte ik die morgen verzeild op de Hoge Veluwe en in dat Koperen ding zag ik jou en was ik méteen van de kaart. Van dat ogenblik af bestond er voor mij geen Ina Ganzevoort meer. En ik had de laatste dagen zo het idee, dat pa Ganzevoort iets in deze richting vermoedde. Waarschijnlijk wilde hij daarom vrijdagavond zelf de knoop doorhakken en vandaar, dat hij het had over een belangrijke bespreking. Waar op ik niet kwam opdagen en waarvan hij natuurlijk de oorzaak niet wist. Met als gevolg, dat hij woest is geworden en in die boze bui mijn ontslagbrief schreef. Zo, zus, nou zul je ook wel kunnen begrijpen, waarom ik niet meer naar de firma terug wil". Stien had al die tijd zwijgend ge luisterd en terwijl ze aan haar sigaret trok, antwoordde ze nadenkend: „Dus ik ben er eigenlijk de oorzaak van, dat je te elfder ure besloten bent geen ge bruik te maken van het nog onuitge sproken aanbod van je baas om met zijn dochter te trouwen en zijn opvol ger te worden?" Hij knikte. „Ja Stien. Toen ik jou daar die morgen zag in dat restaurant, toen wist ik het eigenlijk meteen al: dat is ze. Dat is nou de vrouw van mijn dromen. Is het dan zo gek, dat ik er niet meer aan dacht om met de fir ma Ganzevoort te trouwen, om het zo maar eens uit te drukken". Ze dacht enige tijd na. „Toch vind ik dit niet prettig". „Maar moppie, waarom niet? We zijn toch voor elkaar bestemd?" Ze haalde ongeduldig haar schouders op. „Alsjeblieft, Karei, begin nu niet dadelijk weer met die onzin. Besef je wel, wat die gril van jou nu al ten gevolge heeft gehad? In de eerste plaats: een ferm pak slaag van mijn lieve broeders. Resultaat: enkele dagen ziekenhuis. Tweedens; op staande voet ontslag, dus werkloos. En tenslotte: een weggegooide kans om een schitterende carrière te maken: directeur en later eigenaar te worden van een fabriek, zonder dat je er één cent in hoef te steken misschien. En dat heb ik alle maal op m'n geweten". Hij grinnikte. „Ja, zus, je slaat de spijker op z'n kop. Dus: zul je me niet meer kunnen weigeren. Na al die offers, die ik gebracht heb". Ze drukte haar sigaret uit en schud de haar hoofd. „Alsjeblieft, Karei, klets nu niet zo dom. Moet je eens nagaan, wat je met dit alles bereikt hebt". „Jou. En dat is ruimschoots de moeite waard". „O ja? Tel uit je winst: een dienster tje in een restaurant. En 's winters boerendochter, die varkens voert en koeien melkt. In plaats van de dochter van z'n baas. Met het vooruitzicht zelf baas te worden. Prachtige ruil, he?" Hij knikte heftig. „Machtig mooie ruil. Jij bent me meer waard dan tien schriftenfabrieken, zie je? En meer dan honderd Ina's" Ze draaide zich met een ruk naar hem toe. „Voel je nu nog niet, hoe dwaas je gehandeld hebt?" Langzaam schudde hij zijn hoofd. „Nee, helemaal niet. Wil jij me dat misschien eens uitleggen?" „Maar Karei, ezel die je bent.je gooit een hele carrière weg voor een avontuurtje, dat toch op niets kan uitlopen". (Wordt vervolgd) TEXELAARTJES Rijwielen te huur. S Keijzer, Oosterend. Gegalv golfplaten 178- 82 uit voorraad leverbaar f5,25 per stuk Warmoes straat 72, Den Burg. We hebben een heleboel Persilgeschenken in voor raad. Gymver. Oosterend p a |o Daalder, Vliestr. 15 Ger de |ong of Rentenaar tel 227 Tevens kunnen wij u elke hoe\ eelheidpapieren voer- zakken leveren, franco thuis over Texel Uit ons werk ziet U vak- werkwerk. Uw kleerma ker CAREL SCMIDT, Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel. Bruin waterdicht doek Voor elk doel en gewenste grootte. Zadelmakerij Waalderstraat 2 jonge zwarte poesjes, een grijs poesje en een grijze kater, dol op Felix, zoeken goed tehuis. Van Neckstr. 2, Oudeschild Te koop Philips TV toe stel 43 cm met garantie f 250,—De Waal.Bomen- diek 3 tel 2257 In g. st zijnde witte kin derwagen te koop Schui temaker, Haven 21 O'schild Voor hand- en moes appels A. Zielman, De Laagte tel. 2552 Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Marcel Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Marcellinus Cornelis H. M. A. Bakker- Kroon C. M. Bakker en kinderen 12 augustus 1963 Kogerweg B 184 b, Den Burg, Texel. De heer en mevrouw A. Ch. M. de Neeve-Rijk geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Marieke Bij het H. Doopsel ont vangt zij de namen Maria, Johanna, Christina 10 augustus 1963 Graaf Jan laan 34, Hillegom Tijdelijk adres: Uyt den Bosch, Haarlem Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Cornelia Jacoba (Lia) C. J. Eelman-Mantje D. Eelman Willem Pieter De Waal. 12 aug. 1963, Hogereind 14. Tijdelijk adres: Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Met vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Rob Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Robert Machiel M. Bakker-Kuip G. C. Bakker Frits, Nico, Emmy, Kitty „Avanti", 't Noorden, 9 augustus 1963 Gerrit de Jong en Pietje van der Vis hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 30 au gustus 1963 om 13.30 uur in het Polderhuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15 uur in de Ned. Herv. kerk te Oosterend door de weleerw. heer ds. J G. Beerthuis. Kerkstraat 3, Oosterend Peperstraat 3, Oosterend augustus 1963 Gelegenheid tot felicita tie van 19.30 tot 21 uur in het Gebouw voor Chr. Belangen te Oosterend. Op 25 augustus 1963 hopen onze lieve ouders N. Stolk-Blom Z. YV. Stolk hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinde ren C. M. Stolk-v. Leeuwen G. Stolk Wim Houtmansstraat, Oudeschild, Texel. Plotseling nam de Here van ons weg ons innig geliefd zoontje en broertje Hendrik in de leeftijd van 1 maand. D. J. Wessels F* Wessels- Timmerman Jan, Margje, Gerrit De Koog, Texel 14 augustus 1963 Parnassiastraat 21 De begrafenis zal plaats hebben zater dag 17 augustus n.m. 2 uur op de algemene begraafplaats te Den Burg. De Texelse brandstofferhandel,verzoekt haar afnemers beleefd van het vorige seizoen VOOR 15 september a s TE VOLDOEN daar aan hen, die in gebreke zijn gebleven, GEEN brandstoffen meer gele verd zullen worden. P Bakker P Bruin J. C. Rab N.V P Vos J J YVestdorp DE SMULPOT is weer geopend dank zij alle medewerking van ons personeel, Bakkers Ijzer handel, Firma Geus, P. Koper, Firma J. J. Vonk, brandweer en politie. Nogmaals allen hartelijk dank. Fain. J. Huizinga, Snackbar De Smulpot. en 10 schriften voor de halve prijs. Natuurlijk bij J. P. STAM telefoon 2 3 4 5 rote 1 pers 150x220 QQ Of) van 49,75 voor "!ou rote 2-pers. 180x220 OK CQ van 55,— voor i zomer- en winterkant, volledige garantie 80x190 120x190 divanbed 80x190 schuimpiastic matras 80x190 matrasdek veren kussen halfwollen dekens otaal f 127,50 NU TE KOOP 18 ct per kg. F Huisman, Ongeren B 198a tel 2395 TE HUUR met inventaris te Viande (Luxemburg) en Ouddorp (Goeree-Overflakkee) AdresBakker, tel, 08302-3141 na 20 uur TE KOOP kleine auto Morris Te bevragen De Koog 41 |ac. v d. Star, 't Noorden Even bellen 451 Oosterend TE KOOP een partijtje siabonen en prima Eigenheimers J. Bos, Hoofdweg C 4 Eierland TE KOOP Groentehandd v d Vis Weverstraat 72 Autobedrijf A. Kievit Moerbeek's Meubelhandel meer Nieuw, mini-gaine van nylon long stretch powernet. In één maat. Een teenager gaine voor alle leeftijden! (Tailles 54 tot 70). Piepklein op te vouwen - handig op reis. 9.50 Als panty 9.95 V.V.V. afd. Cocksdorp Bij goed weer a s zondag 18 augustus aanvang 14,30 uur V.V.V. afd. Cocksdorp A.s. dinsdagavond 20,30 uur m tn.v de Margaretha Sinclair drumband Telefoon 2027 Vrijdag en woensdag 8 uur brengen wij nogmaals Het geslacht Björndal Naar de trilogie van Tryeve Gulbranssen Miljoenen lazen het boek, miljoenen wilien de film zien TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zaterdag en maandag 8 uur Ontspanning voor jong en oud Norman Wisdom dwazer dan ooit te voren in Norman Wisdom een garantie voor zorgeloze ontspanning TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Zondag en dinsdag 8 uur De formidabele muzikale thriller Welke mysterieuze dingen gebeuren in dit geheimzinnige nachtlokaal als Jaque- line Boyer zingt en het orkest van Hazy Oosterwald speelt Zaterdag- en zond gmiddag 3 uur Charles Chaplin op z'n best in Chaplin op z'n best in drie juweeltjes van ongelooflijk komische kracht „A dog 's life", Schlouder arms" en „ThePilgrim" Geproduceerd, geschreven en geregisterd door Charles Chaplin De kleine man op zijn best in een film van twee uur vro lijkheid TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Belanghebbende ouders worden er op gewezen.dat de kleuterschool op dinsdag 20 augustus a s des morgens om 9 uur begint Om tot de school te kunnen worden toegelaten dienen de kinderen de leeftijd van 4 jaar te hebben bereikt De N.V. Texelsche Electrlciteits Maatschappij te Den Burg, 1 cxel vraagt een in vaste, pensioengerechtigde dienst Vereist: praktijk ervaring diploma VEV B.-loning en aanstelling, afhankelijk van erva ring, opleiding en leeftijd, als: monteur C, tot max f 464,84 per maand D, f 492,23 E, f 525,50 Genoemde bedragen excl een huurcempensa tie van f 26,10 per mnd, diplomatoelage, ver dien tebeiorirg en 4 pet vakantirtoeflag W ning komt beschikbaar, verplaatsingskos'en regeling van locpassing. S'T citaties, schriftelijk, binnen 14 dagen, te richten aan de directeur der n.v Texelsche Eh etr'citeits maatschappij ie Den Burg, Texel t l inlichtingen 02220 2541, toestel 3 Modieuze, goed passende nylons, naadloos of met naad,voor de prijs om- te-zoenen \roor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant MODERNE DAMES - EN HEREN HORLOGES GROENEPLAATS 6

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3