maak 'n vla- Dros' Magazijn Met ingang van heden, dinsdag 20 aug., sluiten wij weer om 18 uur Bakker's Ijzerhandel N.V. i moet je dit gelezen hebben! Plezierige vakantie-tipmaak 'n vla-flipDoe een laagje limonade (of jam) in 't glas, daarop vanillevla en bovenop wat yoghurt... heerlijk! LIJK OPGEHAALD UIT WADDENZEE Zondagmiddag omstreeks 1 uur heeft men uit de Waddenzee, in de on middellijke nabijheid van de Ponthaven 't Horntje het lijk van een vrouw op gehaald. Intussen is gebleken dat dit het li chaam is van een 72-jarige vrouw die op 4 juni van dit jaar bij Den Heider te water is geraakt. MOTOR BOTST OP PERSONENWAGEN Vrijdagavond omstreeks 11 uur kwam de 21-jarige A. Kalf uit Dijkmanshuizen met zyn motorfiets in aanrijding met de personenwagen van de heer P. Kui per te Oosterend. Het ongeluk gebeurde op het Schil derend te Den Burg. De heer Kalf, die uit de richting Den Burg kwam, zag te laat dat de heer Kuiper met zijn Morris vanuit de berm de weg opreed. Dit was mogelijk doordat het uitzicht werd be lemmerd door twee in de rechterberm geparkeerde auto's. Toen de heer Kalf plotseling twee koplampen van de auto tevoorschijn zag komen remde hij krachtig waardoor de motor met de achterzijde over het nat te wegdek naar rechts slipte en tegen de voorzijde van de Morris klapte. De heer Kalf kwam te vallen en werd cp advies van dokter R. Coutinho per zie kenauto naar huis vervoerd. Naderhand bleken de kwetsuren niet ernstig te zijn De beide betrokken voertuigen werden licht beschadigd. Jongen en meisje ernstig gewond ERNSTIG ONGELUK IN GASTHUISSTRAAT Donderdagmiddag deed zich op de hoek Gasthuisstraat-Beatrixlaan te Den Burg een botsing voor tussen een auto en een bromfiets, waarbij twee gasten zeer ernstig werden gewond. Een uit Den Haag afkomstige toerist kwam met zijn auto uit de Gasthuis straat toen van links uit de Beatrixlaan 'n bromfiets naderde die werd bestuurd door een 17-jarige Duitser uit Essen met een 17-jarig meisje uit Emmen op de duo. De Duitser merkte de auto te laat op en reed in volle vaart tegen de zijkant van de wagen, waarbij de brommer zodanig draaide dat de berij ders beide met hun rechterbeen tussen de auto en hun voertuig bekneld raak ten. Dit had tot gevolg dat zij een ge compliceerde beenbreuk opliepen. Voor al de jongeman was er slecht aan toe, want hij was bovendien ernstig aan het been gewond. Nadat omwoners met EHBO ervaring de bloeding hadden ge stopt, arriveerde dokter Siebinga die beide slachtoffers naar Den Helder liet vervoeren. De Duitse jongen en zijn Nederlandse vriendin logeerden op het kampeerter rein van de heer J. van Vliet in De Dennen. AUTO VLIEGT UIT DE BOCHT Drie gewonden en een totaal verniel de auto was het trieste resultaat van een ongeluk dat zich donderdagmiddag op de Hoomderweg voordeed. Een Duitse personenwagen reed met grote snelheid de sloot in nadat de chauffeur de macht over het stuur had verloren. De chauffeur liep een hersenschud ding op en een in de wagen zittende Duitse jongen en Nederlands meisje respectievelijk een gebroken arifi en een gebroken neus BOTSING OP DE PONTWEG Op de hock van de Pontweg en de Gasthuisstraat heeft zich weer eens een verkeersongeluk voorgedaan. Het ge beurde vrijdagmiddag om 5.20 uur. Een auto die uit de richting De Koog kwam sorteerde voor om linksaf te slaan om in de richting Den Burg te rijden. Tij dens het voorsorteren is hij echter plot seling weer iets naar rechts uitgeweken Op dat moment naderde eveneens uit de richting De Koog een scooterrijdei die de wagen rechts wilde passeren maar door de uitwijking met de auto in aanraking kwam. De scooterrijder kwam te vallen maar was vrijwel on gedeerd. Zijn voertuig was beschadigd evenals de betrokken auto. UITREIKING PRIJZEN SCHAPENTENTOONSTELLING Woensdagavond a.s. te 8 uur zullen in „Het Centrum" te Oosterend de prij zen worden uitgereikt aan de eigenaars van de winnende schapen op de scha pententoonstelling die ter gelegenheid van de Oosterender feesten werd ge houden. Bij die gelegenheid worden alle deel nemers verwacht. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden 175 lammeren aange voerd die van de hand gingen voor 70,— - ƒ100,—. Verder werden aangevoerd: 13 graskalveren ƒ150,ƒ250, 1 koe ƒ950 5 nuchtere kalveren ƒ90,ƒ140, 1 geit 30,— JEUGDKAMP ORGANISEERDE BONTE AVOND Een aardig initiatief dat zeker na volging verdient werd vorige week ge nomen door een Duits Katholiek Jeugd kamp dat in de buurt van Den Hoorn de vakantie op Texel doorbracht. De jongelui organiseerden geheel met ei gen middelen een bonte avond die zij tevoren door aanplakbiljetten aankon digden. De toeristen en Texelaars die zich naar de aangegeven plaats begaven kregen een stukje uitstekend cabaret te zien dat ieder tot het einde boeide. Zeer gelukkig bleek de combinatie van volksmuziek en meer moderne schla gers te zijn. Met hun „bonte avond" hadden de jongelui geen enkele andere bedoeling dan zichzelf en anderen te amuseren. Daar zijn ze uitstekend in geslaagd. GRAFKRUISEN VAN ONBEKENDE HERKOMST Zondag werd door kampeerders op het kampeerterrein „Om de Noord" te De Koog een sinaasappelkist gevonden waarin 10 grafkruisen waren verpakt. Een der kruisen vermeldde het jaar tal 1962 en een Duitse naam. De politie onderzoekt of het hier een lugubere grap betreft of wellicht een geval van graf roof. Op het ogenblik wordt nagegaan of op een begraafplaats grafkruisen wor den vermist. S.V. TEXEL A.s. zaterdag speelt Texel haar eer ste wedstrijd ter voorbereiding van hel a.s. seizoen tegen H.R.C.-comb., aan vang 6 uur. Met belangstelling zien we de nieuwe opstelling, zij het dan als proef, tege moet. De toto De toto begint weer te draaieji. In dien u nog geen grijze afgestempelde registratiekaart hebt, kunt u deze in vullen bij hotel „De Graaf". Waarmee u kunt deelnemen aan de sporttoto, die reeds een pot heeft van ruim ƒ50.000, Vrijdagavond weer inleveren (hotel „De Graaf') dan komt ook de ophaal dienst weer in actie. Een zeer succes vol seizoen toegewenst. Woensdag allen weer ter training. De pupillen beginnen woensdag 4 september, dan is de trainer de heer v. d. Velde weer beschikbaar. „PAS OP, 'N BUITENLANDER!" Net zoals Nederlandse toeristen in het buitenland soms moeilijkheden hebben met de daar geldende verkeersregels die van de onze afwijken, worstelen bui tenlanders ook wel eens met de in ons land geldende, van de in hün land af wijkende bepalingen. Zonder nu te willen bevorderen, dat Nederlandse moeders tegen hun kroost roepen: „Pas op, 'n buitenlander!", vraagt het Verbond voor Veilig Ver keer wel extra-oplettendheid ten aan zien van buitenlandse toeristen. De volgende verkeerde manoeuvres kunnen worden verwacht: Duitse toeristen nemen op de zgn. verkeerspleinen soms voorrang, als zij rondrijden en voorrang zouden moeten verlenen aan verkeer van rechts. Belgen halen wel eens in, waar dat verboden is omdat bij ons niet geldt dat het inhaalverbod ten einde is als het binnen honderd meter niet wordt herhaald. Fransen kunnen in de bebouwde kom op een voorrangsweg ineens stoppen om voorrang te verlenen: zij zijn gewend dat voorrangswegen binnen de bebouwde kom ophouden voorrangsweg te zijn. Een uitstekende linker richting aanwijzer van een Italiaan, Zwitser of Belg hoeft niet te betekenen dat hij linksaf gaat; het kan even goed zijn dat hij wil inhalen. In Italië, Zwitserland en sedert 13 mei j.l. België is „knipperen" bij het in halen verplicht. Het kèn gebeuren dat Duitsers een op een zebra overstekende voetgan ger geen ongehinderde oversteek gunt, want in zijn land geldt voor bepaalde zebra's nog steeds de rege ling, zoals die bij ons vóór 1 novem ber 1961 gold (knipperbollen). Bij vrijwel alle buitenlanders moet men erop bedacht zijn, dat zij fiet sers en bromfietsers plotseling voor rang gaan verlenen. De regel „snel verkeer gaat voor langzaam ver keer" geldt namelijk alleen in ons land en in Luxemburg. Wees vooral bedacht op aarzelende buitenlanders, die in onze steden niet zo goed de weg weten en dan soms plompverloren midden op straat een kaart gaan nakijken of onverwachts stoppen om naar de weg te vragen. Voor al deze gevallen dus: extra oplettendheid en.... clementie AUTO IN DE SLOOT BIJ NIEUWESCHILD Zondagmiddag omstreeks 4 uur raak te nabij Niouweschild een Duitse auto in de sloot. De inzittenden kwamen met de schrik vrij terwijl de voorzijde van de wagen flink werd beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van de Simca die van de dijk weg uit de richting Oudeschild kwam, met te grote snelheid de zijweg nabij „Ruysdael" in wilde slaan. De wagen vloog daardoor uit de bocht en kwam in de sloot terecht. Met behulp van de kraanwagen van de fa. J. Rey is de wa gen weer op het droge gebracht. Op zaterdag 24 augustus ZEVEN DORPEN WANDELTOCHT Zoals we reeds eerder meldden is de Wandelsportvereniging „Het Gouden Boltje" voornemens op zaterdag 24 au gustus een zg. zevcn-dorpentocht te or ganiseren die over een afstand van ca. 50 km is uitgezet. Gestart wordt 's morgens tussen 6.30 en 7.00 uur in de Wezentuin en naar verwachting zal kunnen worden gefi- nishst tussen 18.00 en 19.00 uur des avonds. Aan de tocht kunnen slechts personen boven 18 jaar deelnemen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50. Voorin schrijving is niet mogelijk. Het ver schuldigde bedrag dient bij de start te worden voldaan. Alle deelnemers wor den in het bezit van een routebeschrij ving gesteld. Er zal worden gelopen van Den Burg via Oudeschild naar De Waal en vervolgens langs Oosterend, De Cocksdorp, De Koog en Den Hoorn weer naar Den Burg. Vooral de gasten kunnen door aan deze tocht deel te ne men op sportieve wijze het eiland ver kennen. BRIDGEN De prijswinnaars van de laatste zo- merdrive, gehouden dinsdag j.l. in ho tel „De Lindeboom-Texel" waren: A. 1. Dam-Dros 56V2 pnt. 2. Echtp. Enuma 51 pnt. B, 1. Echtp. Wilmink 37 pnt. 2. Bertels-Oosterhaven 3lV2 pnt. Vanavond is er geen drive meer. INGEKOMEN PERSONEN Gregorius J. Bruinsma (met gezin) van Amsterdam, a.b. br. adr. Nwe Rid derstraat 22 naar Oudeschild, De Ruij- terstraat 52; Pieter Scheringa (en echt genote) van Amsterdam, 2e Jan v. d. Heijdenstraat 33 naar De Cocksdorp, Kikkertstraat 58; Cornelia J. Eelman van Zutphen, Coehoornsingel 3 naar O 175; Greta D. Reij van Alkmaar, Kor te Lyceumstraat 4 naar Den Burg, Weststraat 10; Jacobus M. Reinders van Rotterdam, Toepad 120 naar H 131; Margaretha A. Commandeur van Ber gen. Loudelsweg 20 naar B 189; Anna M. J Graaf van Bergen Loudelsweg 20 naar Den Burg, Hogerstraat 9; Johan nes W. H. Boks van Almelo, Kamper foeliestraat 12 naar De Cocksdorp, Mo lenlaan 30. UITBREIDINGSPLAN-IN-ONDERDE- LEN DEN BURG Het hoofd van het gemeentebestuur van Texel brengt ter openbare kennis dat door de gemeenteraad bij besluit van 2 mei 1962, nr. 26 vastgestelde „Vierde wijziging van het uitbreidings- plan-in-onderdelen Den Burg" (rege lende de bebouwing achter de Wilhel- minalaan) door Gedeputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 6 augustus 1963, nr. 160 werd goedge keurd, zulks met uitzondering van het op de plankaart onder het hoofd „Be stemmingen" voorkomende en met een lijn van rode kleur omgeven woord „min". Het goedgekeurde besluit ligt met de daarbij behorende kaart ter gemeente- sekretarie voor een ieder ter inzage. Texel, 15 augustus 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur van Texel, C. De Koning, burgemeester. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot cn met 4 augustus 1963 Gevonden te Den Burg: blauw windjack, gemerkt W. Baan; dameshorloge met zwart- gevlochtcn bandje, merk Vclona: groene mili taire riem; bruine jongenspadvindersriem; rode damesportemonnee; rijksdaalder; rode lederen portemonnee; imitatie paarlenketting; twee gulden; zwarte vulpen; blauwe staaflan taarn; namaakgouden broche met namaak- steentjes; damesvest; witte beugelportcomnnee met DM 1.60; bruin hondje met flaporen; bruine Marokkaanslederen portemonnee met ƒ0,85; vrijwel nieuwe donkerbruine schoen maat 39, merk „Kent"; effen bruingroen jack met knoopsluiting in een der zakken een zakdoek; voorschaar; schildpad; „Ausweis"; t.n v. Werner Joz. Geraidus Drobny, wonende te Dusscldorf; leesbril; bankbiljet van ƒ10, metalen sigarettenkoker met 5 sigaretten; armbandje van 8 Amerikaanse munten (,one Dime"-stukkcn); beige knipportemonnee met ƒ9,93; herenhorloge „Nivaflex", schok- en waterproof, anker, 19 stenen enz beige da- damesportemonnee met knipsluiting, waarin filmplaatjes, pasfoto's en papiertjes en cent; oranje-wit-geel damesbadpak; blauw-wit-groen damesbadpak; rode plastic vlieger; lichtgrijze brilledoos; korte regenjas, donkerbcige ge kleurd; bruine brilétui, opschrift: „van Dijk optiek, Roggenstraat 11, Zwolle": paar rode kleppers; bruine jongensportemonnee, waarin biljet van 2.50 en 0,62; combinatictang met rood handvat; jongensias merk hazewind (zwart met lederen knopen); lens van foto toestel Retina-xenon 2'/2 mm-lens; dameshor loge met een mat metalen armband; kenteken plaat MP 69-43; 2 paar witte meisjessandaal - tjes; bruine lederen linkersandaal; bankbiljet van ƒ25,oranjekleurige nylon damessjaal; groen zijden sjaal. Verloren te Den Burg: damesportemonnee met 20 DM en 10 15 gulden; spatlap van fiets; rode ligstoel met blauw-gele ringen, merk „Rinco": Belgische identiteitskaart; he renpolshorloge met verchroomde band; licht beige damesportemonnee met ongeveer ƒ10, bruinlederen damesportemonnee met rits sluiting, inh. ƒ4,cn foto's; groen damesshort: grijs damesvest, maat 40; wijnrode stropdas; bruine herenportemonnee met rritssluiting, inh. ƒ23,sleutels bromfiets, zakmesje en kwi tantie; bedrag van ƒ100,(2 x ƒ25,en 5 x ƒ10,blauw jongensjack met capuchon (on geveer 10 jaar); witte damesportemonnee met o.a. ƒ4,50 en pasfoto's; zwartlederen lange meisjesportemonnee met knip, waarin ongev. 0,75; donkerblauwe zwembroek; lichtblauw wollen kindervestje; bruinlederen portemonnee mte drukknop, inh. 100 mark; leesbril met bruin montuur; crème plastic damesbeursjc met ƒ15,en pasfoto's; contactsleuteltjes Opel Rekord; kindcrvcst en blauw kinder- brockje: groene zelfgebreide herentrui; bril in étui met opschrift: „Goosscns opticien Tege- len"; gouden damesring (pinkring); luchtfilter van bromfiets, merk „Bianca"; wit-lichtblauw gebreid meisjesvest: herenpolshorloge, merk „Lasita", met metalen blauw-grijze armband; bruinlederen portefeuille met ruim 250, lidmaatschapskaart dancing, foto's, adressen boekje enz.; paar zelfgebreide grocn-bruine kindersokjes (nog niet geheel gereed. Breipen nen en wol erbij); fototoestel merk Kodak, in bruinlederen tas; paar witte dichte dames schoenen met zwarte sok; zijden sjaal (beige met rode bloemen); gouden kettinkje, waaraan gouden kruisje; wieldop Volkswagen. Gevonden te De Koog: portemonnee met 105 D.M. en wat Nederlands geld; bankbiljet van ƒ10,duikerbril; portemonnee met ƒ20,doos. waarin lampjes enz. (van vracht auto gevallen); bankbiljet van ƒ100.„Plato" herenpolshorloge; „Dugena" damespolshorlogc. Verloren te De Koog: kindcrbril met bruin montuur; badlaken in felle kleuren; dames- polshorloge met zwart nylon bandje, merk „Vendex"; „Stabilo"-hercnpolshorloge met grijs bandje, trouwring met inscriptie „Her- bert"; damesbril met doublé (met blauwe stuk jes) montuur: witte portemonnee met ƒ4,50 en bloedproefkaartje; bril met donker montuur in koker; rode portemonnee met ƒ10,en foto's; „Lincoln"-horIoge; pakket dekens; bril met bruin montuur; donkerblauw vest; bruine por temonnee met ongev. ƒ7,donkerbruine por temonnee met ongev. ƒ50,2 wielhoezen; „Junghans" damcspolshorloge; gouden ring met inscriptie „Karl"; groene trui; lens voor fototoestel „Kodak Rethina"; witte slipper met gouden randjes; gouden dameshorloge met doublé bandje; nikkelen polshorloge met zwartlederen bandje, merk Romeo": nylon regenjas in étui Het bureau is voor het aangeven van ge vonden en/of verloren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18 00 uur Te Dc Koog van 19.00 tot 20.00 uur. •vVifv-: want ongetwijfeld zal er voor het nieuwe schooljaar heel wat aangevuld moeten worden. Waar je dit goed en goedkoop zult vinden hoeven we je natuurlijk niet te vertellen! Voortreffelijk schrijvende schoolvulpen met gouden pen 2.95 Grote blocnotes, hagelwit en gelinieerd prima houtvrij pa- P'er Q 49 Schriften met 36 pagina's ha gelwit papier. Waar koopt U er 5voor 0.50 Houdt de schriften schoon met zo'n practische cahier- omslag 2voor 0.29 Slank van model met goud kleurige dop is deze fraaie ballpoint met drukmechamek 1.95 Rood of blauw schrijft deze ballpoint met drukmechaniek 0.75 Deze practische ringband met 17 rings mechaniek is een bijzondere aanbieding j yg Ringband-inhoud van prima houtvrij papier 0.39 12 lange „Victoria" kleur potloden, 'n Bruynzeel pro- duct. In blikken doos I.5U Ook m korte maat 0.95 Grote dubbelvaks aktetas met 2 voorvakken, etagesloten en riemsluiting. 1e keus kwaliteitsleder 14.95 4-Kleuren ballpoint, blauw, zwart, rood of groen schrij- vend 450 Een etui met 4 prima en lang schrijvende ballpoints, per set q.95 Lederen kinderschooltas in rood of bruin 5 95 Royale schooltas In mooie lederen uitvoering y 95 Kladblocs, royaal formaat 200 vel dik, nu als extra schoolreclame 0.24 Geplastificeerd kaftpapier In leuke moderne dessins per rol van 3 meter 0.49 Speciale aanbieding ballpoints 3 stuks BIC crlstal nu voor de prijs van 2 2 stuks BIC clic nu voor de prijs van 1 0.90 I.50 Handige bureauset met 4 slanke ballpoints, schrijvend in verschillende kleuren yj Etui met 4 ballpoint-vullin gen in 4 kleuren. 0.75 Vullingen ook los verkrijgbaar Rits-etui voor potloden, pen nen, passer enz. Zeer practisch 0.48 Cahier-etiketten prima gegomd, 50 stuks voor 0.25 Een keurig verchroomde passer met prima instelme- chaniek 2 90 Blocnote, schrift, kladblokje, pen, potlood, notitieboekje, gum en inktlap, samen in een schoolpakket q ^9 Grote hobbyplakboeken met vrolijke geplastificeerde band 1.15 Ongeplastificeerd 0.95

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2