Ook op Texel dit jaar geen beste bollenoogst. PHILIPS FLITSER! In 1929: 3 dagen werken voor 1 kilo crocussen. Nu de bollen de grond uit zijn, kan iets worden opgemerkt over de kwaliteit van deze oogst. Op ons verzoek schreef de heer H. Bruijn bijgaand artikel over dit onderwerp waaruit onder meer blijkt, dat een pak sneeuw in de winter toch nog ergens goed voor is. Red. Toen Koning Winter 1962-63 hoogtij vierde en het kwik in de thermometer in de loop van de maand februari steeds maar daalde, toen de elfstedentocht onder erbarmelijke weersomstandighe den werd gehouden en de winter van geen wijken wist, dachten de bloem bollenkwekers met zorg aan hun kost bare bollen. Zouden deze bestand zijn tegen zulke lage temperaturen en tegen zulk een lange winter? De ouderen onder hen herinnerden zich met schrik de winter 1928-29 toen er in de bloembollenkramen enorme schade werd aangericht. Zij, die toen verzuimd hadden hun bollen voor de winter af te dekken, zagen hun kraam totaal verloren gaan. En van de bollen, die geplant waren op iets te hoge en op droge gronden kwamen er voorjaars maar weinig boven de grondZo, in deze barre februarimaand 1963, ter wijl zij bij het haardvuur bijeen zaten, vertelden de ouderen het aan de jon geren. En ze vertelden verder. Over zomer 1929. Over verkochte bollen, die niet geleverd konden worden. Over schade rekeningen, die soms zo hoog waren, dat kwekers hun gehele bezit verloren zagen gaan omdat de clausule „ver koop uit eigen partij" toen nog niet in het handelsreglement was opgenomen. Verder over hoge prijzen die voor alle soorten bollen werden betaald. Prijzen voor gele crocussen van ƒ500,per mud, dat was 7,50 per kilo. Prijzen die de jongeren zich pas goed realiseerden toen ze hoorden, dat een goede vakarbeider voor die 7,50 drie volle dagen moest werken. 3 dagen voor 1 kilo crocussen! Dat was in 1929; hoe zou het in 1963 vergaan? Zo wachtten de kwekers met span ning en velen van hen met angst in hun hart op het einde van deze winter. En toen dan voorjaar 1963 zich ein delijk aankondigde en de grond geheel ontdooid was, haastten de kwekers zich de bollen van het wmterdek te ontdoen. En naar mate de zon hoger en hoger klom groeiden en bloeiden de bollen en zagen de kwekers tot hun vreugde dat ze van de strenge winter ogen schijnlijk weinig hadden geleden. Het pak gevallen sneeuw, dat het wegverkeer zo had bemoeilijkt en hele woonstreken had geïsoleerd, had hun bollen voor de ondergang behoed. En twee maanden na die vreselijke elfstedentocht bloeiden de bollen en brachten honderdduizenden weer een bezoek aan de bollenvelden en de keukenhof om dit ieder jaar terugke rend wonder te aanschouwen. Maar toen de bloemenpracht was vergaan en dus de groeitijd der bollen was aangebroken bleek dat er hier en daar toch meer schade was dan men eerst had verwacht. Vooral door het dooiwater hadden de bollen op veel plaatsen geleden. Maar verontrustend was het met en tot aan de rooitijd was ,4>E TREKVOGELS" STARTEN WEER De jongensclub „De Trekvogels", die de afgelopen winter werd opgericht, heeft de vakantie weer achter de rug. Vrijdagavond a.s. om 7.30 uur begin nen de wekelijkse bijeenkomsten weer in de schuur aan de Marsweg (halver wege De Waal). Natuurlijk zijn nieuwe leden van harte welkom. Vrijblijvend kunnen belangstellenden een avond meemaken. Opgave bij H. Roeper, Marsweg B 201 en A. Moor, Wilhel- minalaan 86. BOOREILAND LIEP BIJNA AAN DE GROND Twee sleepboten van de N.V. Bureau Weismuller te IJmuiden hebben zon dag kunnen voorkomen dat een losge slagen booreiland nabij Do Koog op de Texelse kust strandde. Het booreiland, dat ten behoeve van proefboringen bij het zoeken naar aardolie onder de zeebodem wordt ge bruikt, werd door een Engelse sleper vervoerd. Door de ruwe zee brak ech ter een tros en de Engelsen slaagden er niet meer in opnieuw vast te maken. Steeds meer werd het hoge booreiland door de zuidwestenwind naar de kust gedreven tot op 1 mijl afstand van De Koog. Daar zag men het gevaarte angst wekkend snel naderen. Juist bijtijds waren de twee sleepboten „Nestor" en „Simson" van Weismuller ter plaatse en wisten het eiland op sleep te nemen. De Engelsen zagen bewonderend toe hoe de Hollanders dit zeer moeilijke en gevaarlijke karwei „lapten". „KONINGIN WILHELMINA" BESCHADIGD Gistermiddag om ongeveer 1.30 uur is het TESO-schip de „Koningin YVil- helmina" bij het verlaten van de haven 't Horntje door een nog onduidelijke oorzaak op het rechter havenhoofd ge lopen. Aan de voorzijde van het schip ontstond flinke schade. Met behulp van een sleepboot is de „Koningin YVilhel- mina" weer aan de kade gelegd. Hoe veel tijd met de reparatie gepaard zal gaan is nog niet bekend. het aan het marktprijsverloop nauwe lijks te merken. Doch toen de rooitijd was aangebro ken viel vooral de oogst der tulpen te gen, zo zeer zelfs, dat er voor vele miljoenen guldens schade is geleden. Ook op Texel zijn we er niet zonder kleerscheuren afgekomen, maar dank zij het feit dat er hier in de dooiperiode minder regenwater is gevallen dan aan de vaste wal, is de schade, veroor zaakt door verstikking, gering gebleven. Van de lage temperaturen hebben de, op Texel al meer dan honderd jaren geteelde Sions, het meest geleden. Hier moeten we spreken van een matige tot slechte oogst, met als gevolg momen teel hoge prijzen. De overige narcissensoorten zijn er beter afgekomen: een matige tot goede oogst. De tulpen op Texel waren, behou dens enkele uitzonderingen, van goed tot best. De oogst der gele crocussen tenslotte was matig, hier en daar goed, maar ook bij velen slecht. Hoewel de totale bollenoogst dus beneden normaal is gebleven, zijn de kwekers er over het algemeen toch veel beter afgekomen dan in 1929. In de eerste plaats door de bescher mende sneeuwlaag die in 1929 helaas ontbrak, en verder dank zij de clausule „verkoop uit eigen partij", welke ver hinderde dat aan de kwekers, die niet of niet alles konden leveren wat ze verkocht hadden, hoge schadenota's werden toegezonden. SLIPPENDE AUTO IN DE SLOOT Zaterdagmiddag kwam bij de hoek Pontweg-Amaliaweg een personenauto in de sloot terecht. De wagen was bij het nemen van de bocht naar links op het natte wegdek geslipt. De inzitten den kwamen met de schrik en een aan tal lichte verwondingen vrij. De auto werd bestuurd door de heer J. Sanders uit Borger (Dr.). In de wa gen zaten zijn vrouw en twee dochters. Waarschijnlijk is de snelheid van de auto, een nieuwe Ford-Anglia, iets te hoog geweest toen de heer Sanders van de ponthaven komende, de Amaliaweg in wilde rijden. De wagen reed de sloot in en werd daarbij flink beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. BOTSING IN YVILHELMINALAAN Zondagochtend om 11.30 uur kwamen op de hoek Wilhelminalaan en Juliana- straat te Den Burg twee personenwa gens in botsing. Flinke materiële schade was het gevolg. Uit de Julianastraat kwam een auto, die werd bestuurd door de heer C. Dekkers uit Zwitserland. Uit noorde lijke richting naderde van de Wilhel minalaan een andere wagen, die werd bestuurd door de Duitse militair H. D. Gans. Bij de botsing op de hoek ont stond flinke materiële schade. De wa gen van de heer Dekkers moest door een kraanwagen worden weggesleept. Toen de politie proces verbaal op maakte, bleek dat Dekkers niet in het bezit was van een rijbewijs. ZONDER COMMENTAAR In de Deense plaats Odense had men er veel last van dat de eenden in het park de fraaie bloemperken vernielden Men heeft er nu echter iets op gevon den; de bloemen zullen in het vervolg met niespoeder worden bestrooid. Iedereen klaagt over het weer maar niemand doet er wat aan. (Mark Twain^ Kort nadat het nieuwe Augsburgse leraars-college was geopend en een der sprekers de fraaie architectuur van het gebouw had geprezen, kwam met een enorm lawaai het plavond naar bene den. Mevr. Shriver, een jongere zuster van president Kennedy, heeft op een diner meegedeeld, dat in Amerika meer geld wordt uitgegeven aan de verzorging van drachtige koeien dan aan aanstaan de moeders. Met nadruk betoogde zij dat de Amerikaanse moeders minstens rechten hebben op gelijkheid met de Amerikaanse vaarzen. Bij een echtpaar in Hornhuizen kwam iemand aan de deur met een bak met koopwaar, maar men antwoorde hem: ,Aan de deur wordt niet gekocht!". „Nou, dan geef ik U alles voor niets!" zei de man en toen men van deze ver bazing was bekomen ontdekte men pas dat het de zoon des huizes was, die 35 jaar geleden naar Amerika was ver trokken en plotseling weer was komen opdagen. Na een weddenschap met zijn vrouw heeft een inwoner van Wageningen het gepresteerd om drie kilometer op han den en voeten af te leggen. Aanvanke lijk dachten voorbijgangers dat de man teveel aan Bacchus geofferd had, maar toen men de ware toedracht vernam kon de handganger oncjer grote belang stelling zijn tocht vervolgen. In New York liep een sandwichman, die beide borden binnenste buiten ge keerd droeg. Toen hij hierop werd ge attendeerd antwoorde hij: „Het is mij volkomen bekend, maar men kan toch zeker niet van mij verwachten dat ik in mijn schafttijd ook blijf doorwer ken!". Bij een bekende luchtvaartmaat schappij kwam een aantal nieuwe dienstvoorschriften uit, waarvan er een luidde: „Driewielers zijn te beschouwen als tweewielers met drie wielen". DE NIEUWE ALGEMENE BIJSTANDSWET Op 9 juli 1963 is de nieuwe Algemene Bijstandswet in het Staatsblad (nr. 284) verschenen. Deze wet, die Minister Klompé in het afgelopen voorjaar in de Statcn-Generaal heeft verdedigd, zal op 1 januari 1965 in werking treden en de bestaande Armenwet buiten werking stellen. Daarmee zal een aanzienlijke verbetering tot stand komen in de po sitie van de vele landgenoten, die voor de voorziening in het bestaan afhanke lijk zijn van de financiële hulp van de overheid of van weldadigheidsinstellin gen. Er zijn in Nederland op dit ogenblik ruim 75.000 gezinnen en alleenstaanden, die niet over voldoende inkomsten uit bezit of arbeid, dan wel op grond van een sociale verzekering beschikken, om in de alledaagse noodzakelijke kosten te kunnen voorzien. Daarnaast zijn er nog circa 40.000 personen, die in de een of andere inrichting een ziekenhuis, een bejaardentehuis, een verpleeghuis of dergelijke moeten verblijven, maar die de kosten daarvan niet zelf kunnen betalen. Al die mensen ontvangen op S.V. TEXEL Toch kon zaterdag de wedstrijd Texel-HRC (comb.) nog doorgaan, hoe wel het er somber uitzag. Het speelveld zag er prima uit, maar langs de afrastering, dus de plaats voor onze kijkers, was wel droevig Iedereen vroeg dan ook kan dat nu niet anders; alang-alang, tot de knieën toe. Hope lijk komt dat ook nog in orde. Een extra verzoekje aan de Gemeente, want die zorgt daarvoor. Texel had een proefopstelling met enkele nieuwe gezichten. Bert Jullens is weer bij zijn oude club teruggekeerd, terwijl in het doel Poelman, over van Helder, debuteerde. Ongetwijfeld een versterking. Als geheel een goede trainingswed strijd. Vooral voor de rust gaf Texel goed partij. Bert als spil een goede ver sterking. Ook het doel werd prima ver dedigd terwijl een groot vertrouwen het geheel sterker maakte. Aanvankelijk gelukte het met Arie niet erg, maar hij kwam er steeds beter in, hetgeen ook met Wim het geval was. Die kwam het laatste half uur meer los. Bob deed veel verdienstelijk werk, maar het plaatsen is bij meerdere spelers nog niet af. Ook dat alleen doordrukken is niet altijd succesvol. Jan als linksbuiten had enkele goede momenten, maar speelt nog te weinig mee; als hij vrij komt. kan hij gevaarlijk zijn. Na de rust lukte het hem niet, terwijl zijn passes onbereikbaar bleven of het zou de doelman moeten zijn. Overigens een goed begin. HRC kwam met een pittige, sterke ploeg uit en bewees door zich volledig in te zetten, dat zij het doel, voorbe reiding, volledig beoogden. Scheidsrechter Van der Meer heeft de wedstrijd keurig geleid. Tegen wind in kwam HRC gevaarlijk opzetten, maar voorlopig kwamen ze met verder dan Jullens en Poelman. Zelfs was Texel met aanvallen gevaar lijk en wist door Max de leiding te nemen. Na goed doorzetten bracht Jan Raven de score op 20. Nog voor de rust verkleinde HRC de achterstand met een fraai doelpunt: 21. Na de rust was HRC het meest aan bod. Spoedig werd het 22 en toen Bob de bal koppende bij de vrij staande rechtsbinnen deed belanden, was het onhoudbaar 23. Met een fraaie kopbal werd het 24. Maar Jan, onze rechts binnen, zorgde met een fraaie kogel voor de eindstand 34. Zondagmiddag speelde een Texel- comb. tegen een proefelftal van Tex. Boys. Met wind mee kon Texel vele aan vallen ondernemen, maar doelpunten bleven uit. Ook de Boys scoorden niet tot de rust. Kort na de hervatting straf te Kees, die op de goede plaats stond, een fout bij de Boys af: 01. Wel moest Texel veel en hard verdedigen en wist tot een kwartier voor het einde deze voorsprong te behouden. Uit een geheid buitenspelgeval konden de Boys gelijk komen. Even voor het einde trof een hard ver schot doel: 21 dus. Ook hier een goede oefening. In de verdediging waren Harry en z'n partners er goed in, evenals Bertus. De leiding was goed. Het wordt een druk seizoen voor Texel. Aan de competitie wordt deelge nomen met 3 senioren- 1 junioren-, 2 adspiranten- en 2 pupillenelftallen. A.s. zondag: Succes-Texel en woens dag trainen! Kaarjten voor Nederland-België, 20 oktober in Amsterdam, kunnen tot 5 september worden aangevraagd bij de secretaris. Verder zoeken we nog een vaste grensrechter voor het eerste elftal. Le den, die hiervoor belangstelling hebben, worden verzocht zich op te geven. Een goed spelinzicht is een eerste vereiste natuurlijk. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden lammeren- markt werden 150 lammeren aange voerd, die prijzen opbrachten varië rende van ƒ65,ƒ110,De handel was vlug. Verder werden aangevoerd 19 scha pen ƒ100,ƒ130,6 koeien ƒ600, ƒ850,en 9 nuchtere kalveren ƒ120, - ƒ175,— CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 28 augustus a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0014.00 uur; Oosterend: 14.0015.00 uur; De Cocksdorp: 15.15 16.00 uur; De Koog: 16.0016.30 uur. het ogenblik op grond van de Armen wet ondersteuning van de gemeenten of van kerkelijke of particuliere instel lingen. Voorts zijn er dan nog enige groepen, zoals bijvoorbeeld de Ambo nezen, minder-validen en oorlogsslacht offers, die op grond van een zogenaam de rijksgroepsregeling geldelijke hulp van de overheid ontvangen. Voor al deze mensen betekent de Al gemene Bijstandswet straks een grote verbetering: een verbetering die, kort gezegd, hierop neerkomt; wat zij in het verleden als gunst bij wijze van liefda digheid kregen, zal hen in de toekomst als recht worden verleend. De oude Armenwet is namelijk nog gebaseerd op de gedachte, dat de hulp aan armen vooral een vorm is van be toon van barmhartigheid, een activiteit, die in de eerste plaats een taak was voor kerkelijke en particuliere instel lingen voor liefdadigheid. De hulp van de overheid had in deze opvatting een plaatsvervangend karakter, terwijl de arme zelf geen enkel recht op onder steuning kan doen gelden. Op dit moment moeten de gemëente- lijke sociale diensten bij het geven van ondersteuning rekening houden met de bepalingen van de Armenwet, een wet die van vóór de eerste wereldoorlog dateert. Een ieder, die weieens in zijn familie of onder zijn kennissen iemand heeft ontmoet die noodgedwongen om ondersteuning bij de gemeente moest aankloppen, weet dat zoiets als zeer on aangenaam werd gevoeld. Het voor naamste bezwaar van de Armenwet is het ontbreken van zekerheid, de ge meente behoeft pas iets te doen als blijkt dat kerkelijke of particuliere liefdadigheid geen uitkomst bieden, de gemeente is dan vrij te bepalen hoeveel ondersteuning zal worden verleend, en welke voorwaarden er zullen worden gesteld; heeft de gemeente eenmaal be sloten dan is er geen mogelijkheid van beroep, wat tot gevolg heeft, dat zich tussen de verschillende gemeenten ook grote verschillen in de praktijk van de armenzorg voordoen. In deze opzichten verandert er na 1965 veel. Volgens de nieuwe wet zijn Burgemeester en Wethouders verplicht financiële bijstand te geven aan iedere Nederlander in hun gemeente, die dat nodig heeft. Deze bijstand is met alleen bedoeld om de mensen de nodige kle ding en voeding en huisvesting te ge ven, maar ook voor een misschien kost baar verblijf in een ziekenhuis of reva lidatiecentrum, ook voor noodzakelijke huishoudelijke hulp, bijvoorbeeld als de moeder van een gezin niet kan werken, ook als hulp bij het opbouwen van een nieuwe bestaansmogelijkheid een bedrijfscrediet of een omscholing. In al dergelijke gevallen kan er een recht zijn op financiële bijstand, In de toekomst zal ook de mogelijk heid openstaan om tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders in beroep te gaan bij Gedeputeerde Staten en zelfs bij de Kroon. Als iemand vindt dat hij in zijn gemeente van Burge meester en Wethouders bijvoorbeeld niet voldoende bijstand ontvangt, kan hij zijn geval voorleggen aan Gedepu teerde Staten van zijn provincie, die zijn zaak opnieuw bek jken. Op deze wiize kan de b:;standbehoevende ten slotte zonodig zijn recht zoeken tot bij de Kroon. Een belangrijke bepaling van de nieuwe wet is ook die, welke betrek king heeft op de beperking van het verhaalsrecht. Volgens de Armenwet kunnen de kosten van de ondersteuning die iemand ontvangt, teruggevraagd worden van diens familieleden; zijn ouders, zijn grootouders of echtgenoot, zijn kinderen of kleinkinderen. Er wa ren tot voor 1961 veel bejaarden die liever alleen van hun A.O W. trachtten rond te komen (en dan ook armoe le den), dan dat zij om onderstand bij de emeente gingen vragen, alleen om te voorkomen dat hun kinderen of klein kinderen door de gemeente gedwongen zouden worden daarvoor te betalen. In 1961 is dat zogenaamd verhaalsrecht al een aanzienlijk stuk beperkt en na 1965 zal het verhaal op meerderjarige kinderen en op grootouders geheel wor den afgeschaft; alleen ten aanzien van de echtgenoot en van de ouders en hun minderjarige kinderen zal verhaal dan nog mogelijk zijn. In de meeste geval len zal de betrokkene zelf een eenmaal ontvangen bijstand later niet meer be hoeven terug te betalen. Het is duidelijk, dat men in een wet die bedoeld is voor zeer uiteenlopende gevallen, niet in cijfers kan vastleggen op hoeveel bijstand iemand nu recht heeft. Iedereen heeft recht op zoveel bijstand, dat hij in de noodzakelijke kosten van het bestaan kan voorzien; het hangt mede van de persoonlijke omstandigheden en mogelijkheden af, hoeveel dat voor een bepaald persoon zal zijn: elke vaststelling daarvan dienen Burgemeester en Wethouders dan ook van geval tot geval te beoor delen. De ervaring heeft geleerd, dat be paalde groepen van personen, die in gelijke omstandigheden verkeren, onge veer gelijke bijstand nodig hebben. Voor die groepen zullen in de toekomst, op grond van de nieuwe wet ook weer groepsregelingen gemaakt worden. In deze groepsregelingen kunnen de be dragen van de bijstand worden ge noemd, zodat een ieder die onder zo'n rijksgroepsregeling valt, kan weten op hoeveel bijstand hij recht heeft. Het ligt in de bedoeling dat in de toekomst zoveel mogelijk van deze groepsrege lingen worden gemaakt. Er bestaat bij velen de opvatting dat iemand, voordat hij in aanmerking komt voor overheidsondersteuning eerst al zijn eigen middelen, zijn laat ste spaarduiten moet hebben opge maakt. In de praktijk passen de meeste gemeenten in dit opzicht al jarenlang een veel soepeler werkwijze toe. Wanneer de Algemene Bijstandswet is werking is, zal er ook wat dat be treft een duidelijke regeling zijn; vol gens de nieuwe wet moet de gemeente de bijstandaanvrager in het bezit laten van een bescheiden vermogen en ook van dat kapitaaltje dat eventueel be stemd is voor het bedrijf of voor de opleiding van de kinderen. Verder moet de gemeente, die aan een ouder met minderjarige, verdienende kinde ren bijstand verleent, een redelijk deel van het inkomen van die kinderen bui ten beschouwing laten. Zo mag zij ook geen rekening houden met charitatieve bijdragen, bijvoorbeeld van de kerk of de diaconie, of met persoonlijke giften. Nog in andere opzichten is er in deze nieuwe wet naar gestreefd dat al de Nederlanders, die door welke omstan digheid ook op overheidsbijstand zijn aangewezen deze bijstand ontvangen zonder dat zij in hun waardigheid en vrijheid als burger worden beknot. Er wordt gewaakt tegen de onnodige be voogding, die zo kenmerkend was voor de vroegere armenzorg; zo zal bijvoor beeld ook een man, die financiële hulp van de gemeente nodig heeft om een plaats in een bejaardentehuis te vinden, binnen redelijke grenzen vrij zijn in de keuze van het tehuis van zijn voor keur. Door nieuwe bepalingen wordt voorts ook voorkomen, dat een bij standontvanger feitelijk gedwongen wordt te blijven wonen in de gemeente waarin hij eenmaal bijstand ontvangt. De nieuwe wet zal er tenslotte ook toe bijdragen dat over het gehele land ge zien een grotere gelijkheid in de bij stand zal ontstaan. De feitelijke verlening van de bij stand is een taak van Burgemeester en Wethouders. Over de mogelijkheden die deze wet biedt, kunnen nadere infor maties straks dan ook bij de gemeente lijke sociale diensten of op het ge meentehuis worden verkregen. Ook het Ministerie van Maatschappelijk Werk verstrekt U graag de nodige voorlich ting. Bij uw CAMERA hoort een LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES Te koop pracht partijtje plantgoed van enkele sneeuwklokjes. A van Strien. Wilhelminalaan 94 tel. 2904 Te koop z g a n. brei machine met voorzetap- paraat merk Knittax. R Wittink, Beatrixlaan 86, Den Burg Goed tehuis gezocht voor boxer af te halen bij Reitsma, SchilderwegS23a Te koop 1 FA DKW 3 - 6 stationcar bjr. 1954. Kogerstraat 80. Den Burg Te koop aangeboden vroege en late aardbei- planten, |awa 250 cc, Zfindapp 200 S i g st. Te bevr. D B Zoete, Pontweg B 131 Te koop gevraagd aard appelsorteerder Tel 02225 274 Te koop NSU scooter, in prima staat. Te bevr J Vonk, Kogerslraat 27 Verloren een beige- wollen gabardine kinderregenjas met capuchon met ruit ge voerd. gaande van De Koog naar Den Burg, door de Dennen Gaarne zo spoe dig mogelijk terug Beatrix laan 68, Den Burg Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons zoontje en broertje Martin A. v Wilsum-Hoekstra D. v. Wilsum Hannie, Truus, en Henk Ada v, Hollandstra2t 15, Den Burg, Texel, 24 augustus 1963. Hans Georg Gattke en Roely J. Daalder delen U mede dat de kerkel'ike bevestiging van hun huwelijk zal plaats vinden D.V. op 30 aug 1963, n m. 2 uur in de Geref kerk te Oosterend door de weleerw. heerds. T S. van Leeuwen. Het burgelijk huwelijk werd voltrokken op 9 aug. 1963 te West-Berlijn. Gelegenheid tol feliciteren 30 augustus van 19 30 tot 21,00 uur in „Het Centrum" te Oosterend, Texel. Berlijn 41, Bundesallee 68 Oosterend, Texel, Hoekstraat 3 VWV-VW} Op 28 aug hopen onze beste Oom en Tante Chr. Weijdt en W. Weijdt-Boon in 't Gollards rusthuis, hun 60 jarig huwelijk te her denken, dat zij dit,ingoede gezondheid mogen beleven is de wtns van hun dank bare nichten en neven Texel, 28 aug 1963 WV-WWW Voor de zeer vele blij ken van medeleven ons betoond bij de geboorte en het overlijden van ons zoontje ROBIN betuigen wij onze harte lijke dank. C Timmer T. C. Timmer— Blooker Peperstraat 11, Oosterend Aan allen die op eniger lei wijze hebben bijge dragen om het 60-jarige huwelijksfeest van D. Roeper jz. en C. Roeper-Daalder tot een onvergetelijke dag te maken, zeggen wij U allen hartelijk dank Namens kinderen en kleinkinderen Fam. Lok Fam Roeper De Waal.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2