Schrijf machine nodig Tweejarige ram van P. Verberne, Spang werd kampioen Schapenfokdag had goed verloop Flinke belangstelling van Franse zijde UW adres Langeveld en De Rooij Gisteren hebben wij op de Groeneplaats in Den Burg eens te meer kunnen ervaren, dat Texel als schapeneiland nog niets aan belangrijkheid heeft inge boet Schapenfokdag! Het is de dag die geen enkele rechtgeaarde schapen- liefhebber wil missen. Er werd dan ook kostelijk materiaal getoond, kostelijk enkostbaar. De „markt" was nog maar heel even op gang, of een Fransman bood voor een drietal fraaie éénjarige ooien 2.000 gulden. De koop ging niet door, want de eigenaar zag er meer in. Er was flinke Franse be langstelling, terwijl ook Denemarken van zich deed spreken. Schapenfokkerij rendabel De heer H. Hoogetoorn, voorzitter van het „TexeLsch Schapenstamboek in Noordholland", hield in hotel „Texel" een korte openingstoespraak. Na verwelkoming van o.m. burge meester C. De Koning en wethouder Th. R. Hin, stelde hij dat de rentabili teit van de veehouderij tegenwoordig, maar zeer matig was, maar dat het met de schapenhouderij nog altijd heel goed ging. Niettemin is de laatste tijd een daling van het totale „schapenarsenaal" geconstateerd. Landelijk gaat dit om een getal van 15.000 stuks, waarvan Noordholland 12.000 voor zijn rekening neemt, onder te verdelen in 4.000 lam meren en 8.000 schapen. De slechte winter zal aan vervroegde verkoop mede debet geweest zijn. Die winter is er ook oorzaak van dat het vliesge wicht enigszins heeft geleden. Sterke stijging van uitvoer Met tevredenheid stelde de heer Hogetoorn vast. dat de uitvoer van fok schapen sterk is gestegen. We trekken een vergelijking met 1962: tot 10 augus tus van dat jaar werden 179 schapen uitgevoerd, tegen dit jaar838! Daarvan nam Duitsland er 700 voor zijn rekening. Na 10 augustus is de uitvoer al ge stegen tot 1025 stuks, vertegenwoordi gende een waarde van ƒ200.000,— Er -ing 100 ton lamsvlees over onze grens, waarvan Frankrijk ruim 85% ontving. Levende slachtlammeren wer den niet uitgevoerd. Kwaliteit. KWALITEIT! In zijn antwoordspeechje zei burge meester De Koning al gehoord te heb ben, dat deze schapenfokdag eigenlijk al vóór het begin ervan geslaagd kon worden genoemd. Spreker begreep niet dat er nog schapenfokkers op Texel waren, die een belangstelling toonden voor het stamboek. Wij moeten het hebben van kwaliteit en nóg eens kwaliteit! Steeds meer, aldus onze burgemeester, worden wij geconfron teerd met de feitelijkheden van de EEG. Als men een markt heeft, moet men er ook voor zorgen die altijd iets beter te hebben dan elders! Het Schapenstam boek onderkent deze regel uitstekend. Kampioen Na een scherpe keuring uit het puikje van Texels wolvee kwam als kam- pioensram tevoorschijn de 2-jarige ram van P. Verberne, Spang. De fokker van dit dier is de heer C. J Commandeur. Reservekampioen, tevens beste 1- jarige ram van Texel, werd het dier van de wed. Goeman, Spang. Fokker van dit prachtige exemplaar is de heer J. C. Roeper te Oosterend. De Jury De uitermate verantwoordelijke jure ring lag in handen van de volgende heren: H. Hogetoorn, Beemster; S. J. Keijser, Oudeschild; W. Jimmink, De Waal; P. Kistemaker, Abbekerk; D Hin, Oudeschild; Erik Keijser Ezn. Dit zestal narr^ behalve verschillende ru- briekbeoordelingen, tevens de beslis sing omtreent de kampioenen voor zijn rekening. Andere rubrieken werden nog beoordeeld door de heren Jb. Revne, Barsingerhorn, C. Stoepker, De Koog; Jn. Bakker Czn., De Waal; C. Koster, Hauwert. W. Pijper, Alkmaar; H. J. Bakker Jzn., Den Hoorn; P. Donker Pzn. jr., Twisk; C. W. Bakker, „St. Anna", Den Hoorn; Kooiman, De Waal; Jb Donker, Schellinkhout; M. W. Meinsma. Weesp; Ir. J. Wietsma, Alkmaar; G. J. v.d. Peet, de Weere en A. Brans Pzn., Oost Foto's Een foto van de kampioensram hopen wij in ons volgend nummer te kunnen afdrukken. Hieronder volgen dan de uitslagen van de verschillende rubrieken: Rubriek I, oudere rammen: 1. eig. J. C. Roeper. Oosterend, fokker P. Verberne, Spang; 2A eig. Gebr. Koorn, Driehuizen, fokker P. Waal, Beemster; 2B eig. C. Stoepker, De Koog, fokker G. C. Kikkert, De Westen; 3A eig. M. C. Bakker, Den Hoorn, fokker G. C. Kikkert, De Westen; 3 B eig. J. Huisman, Den Burg, fokker W. J. Bak ker, Den Hoorn. Eervolle vermeldingen: eig. Jac. Roeper, Den Burg, fokker wed. Burggraaf, Purmer; en eig. J. C. Roe per. Oosterend, fokker G. C. Kikkert, De Westen. Vrij goede rubriek. Rubriek n, tweejarige rammen: IA en kampioen, eig. P. Verberne, Spang, fokker C. J. Commandeur, Den Burg; IB eig. C. Verberne, Spang, fok ker C. J. Commandeur, Den Burg; 2A eig. K. Mantje. Oudeschild, fokker G C Kikkert, De Westen; 2B eig. C. Koorn Hzn, de Dennen, fokker Gebr. Koorn, Driehuizen; 3A eig. IJ. Kikkert, Wes tergeest, fokker G. C. Kikkert, De Westen; 3B eig. K. Mantje, Oudeschild. fokker G. C. Kikkert, De Westen. Eer volle vermeldingen; eig. A. Bakker, Spang, fokker P. C. Hin, Spang; eig. P. Vlaming, 't Noorden. Beste rubriek. Rubriek IIIA, Éénjarige rammen: IA. eig. Wed. Goeman, Spang, fokker J. C. Roeper, Oosterend; 1B fokker-eig. C. J. Commandeur. Den Burg; IC eig. G. Eelman, Oosterend, fokker J. C. Roeper, Oosterend; 2A eig. C. J. Com mandeur, Den Burg, fokker P. Korver, Oterleek; 2B eig. Gebr. Trap, Ooster end; 2C eig. P. C. Hin, Spang, fokker R. Bakker, Venhuizen; 3A eig. Gebr. Zijm, Den Burg, fokker J. C. Roeper, Oosterend; 3B eig. W. J. Bakker, Den Hoorn, fokker Wed. Goeman, Spang; 3C eig. Jn. Hin. Spang, fokker P. Ver berne, Spang. Eervolle vermeldingen: fokkerijeig. J. Huisman, Den Burg; eig. C. Verberne, Spang, fokker P. Verber ne, Spang. Goede rubriek met bestekopnum- mers met wat gewoon ondereind Rubriek UI B, Éénjarige rammen: IA fokker-eig. Gebr. Koorn, Driehui zen, IB fokker-eig. M. C. Bakker, Den Hoorn; IC fokker-eig. Gebr. Koorn Driehuizen; ID fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 2A fokker-eig. P. Brans Azn., Oost; 2B fokker-eig. P. C. Hin. Spang; 2C eig. G. C. Kikkert, De Westen, fokker M. C. Veeger, De Wes ten; 2D eig. G. C. Kikkert, De Westen, fokker C. Stoepker, De Koog; 3A fok ker-eig. Gebr. Koorn, Driehuizen; 3B fokker-eig. G. C. Kikkert, De Westen; 3C eig. Gebr. Hin. Den Burg, fokker J. C. Roeper, Oosterend. Eervolle vermel dingen: fokker-eig. Gebr. Koorn, Drie huizen; fokker-eig. R. Eelman Azn. Oosterend. Beste rubriek; bij enkele nummers de huid wat matig, met name van de dijen. Rubriek IV, Drietallen ramlammeren van één vader: IA Inzending van K. Mantje, Oude schild; IB M. C. Bakker, Den Hoorn; 2A K. Mantje, Oudeschild; 2B P. Ver berne, Spang; 3A P. Verberne, Spang; 3B P. C. Hin, Spang. Gewone rubriek. Rubriek V A, Schapen met 2 ram lammeren, geb. voor 31-2-1963: IA (beste van hele rubriek V) fokker- eig. P. Brans Azn.. Oost; 1B fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg; IC fokker-eig. A. J. Lap, Den H:oorn; 2A (ster-ooi) fokker-eig. K. Mantje, Oudeschild; 2B (sterooi) fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg; 2C fokker-eig wed. Goeman, Spang; 3A fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 3B fokker-eig. G. C. Kik kert, De Westen. Goede rubriek met best kopnummer. Rubriek V B, schapen met 2 ram lammeren, geb. na 30-3-1963: IA fokker-eig. P. C. Hin, Spang; 1B fokker-eig. J. C Roeper. Oosterend; IC fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oos terend; 2A fokker-eig. P. C. Hin, Spang; 2B fokker-eig. Jb. Zuidewind, Oude schild; 3A fokker-eig. C. J. Comman deur, Den Burg; 3B fokker-eig. P. Ver berne, Spang. Gewone rubriek met goed kopnummer. Rubriek VI A, Schapen met één ooi en één ramlam, geb. vóór 25-3-1963: 1. fokker-eig. P. C. Hin, Spang; 2A fokker-eig. Wed. Goeman, Spang; 2B fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg; 2C fokker-eig. D. Koorn, Den Burg; 3A fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 3B fokker-eig. Wed. Goeman, Spang; 3C fokker-eig. G. J. Veeger, Den Burg. Eervolle vermeldingen: fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; fokker-eig. G. C. Kikkert, De Westen. Een matige rubriek, wèl een goed kopnummer. Rubriek VI B, Schapen met een ooi en een ramlam. geb. na 24-3-1963, doch vóór 2-4-1963: IA fokker-eig. K. Mantje, Oudeschild; IB fokker-eig. C. J. Swaerts, Oude schild; IC fokker-eig. A. J. Lap, Den Hoorn; ID fokker-eig. A. Bakker, Spang; 2A fokker-eig. P. Verberne, Spang; 2B fokker-eig. K. Mantje, Oude schild; 2C fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 3A fokker-eig. C. J. Com mandeur. Den Burg; 3B fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend. Eervolle vermel dingen: fokker-eig. M. J. Kikkert, Den Hoorn; fokker-eig. Jb. Zuidewind, Oudeschild; fokker-eig. M. C. Bakker, Den Hoorn. Een goede rubriek met goede kop- nummers. Rubriek VI C, Schapen met een ooi en een ramlam, geb. na 1-4-1963: IA fokker-eig. C. J. Commandeur Den Burg; IB fokker-eig. J. C. Roeper,'Oos terend; 2A fokker-eig. P. C. Hin, Spang; 2B fokker-eig. J. Huisman, Den Burg; GEEN HALT EN FRONT VOOR DE KEUKENDEUR Een fabrikant vraagt advies aan de huisvrouw Wij leven in een snel veranderende wereld. Dit is voor niemand opzien barend nieuws. Overal trachten nieuwe vormen en nieuwe ideeën heen te bre ken door de soms nog taaie schaal van conservatisme en verstarring. Dat gebeurt in het groot, in het rei- ken van de mens naar de planeten en de oneindige verten; het is ook aan de gang vlak bij ons, naast ons in onze eigen woning. De mens van vandaag wil niet langer wonen in pluche en tussen de stofnesten van bouwkundige tierelantijnen. Hij verlangt naar strak heid, naar eerlijke kleuren, naar effi ciënte maar mooie vormen. Die drang maakt geen halt en front voor onze keukendeur. De keuken van 1963 is een vertrek geworden soms al een deel uitma kend van de woonruimte waar het goed toeven is en prettig en vlot wer ken. Waarom ook niet7 Waarom zou het laboratorium van de 'huisvrouw ten achter blijven bij de ontwikkeling naar doelmatigheid en vormschoonheid, die de hedendaagse, verantwoorde woning bouw kenmerkt7 Het stiefkind keuken, lang beschouwd als een soort noodzakelijk kwaad, is 2C fokker-eig M. C. Bakker, Den Hoorn; 3. fokker-eig. P. C. Hin, Spang. Eervolle vermelding: fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend. Matige rubriek met goed kopnummer Rubriek VII, Schapen met twee ooilammeren: IA fokker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; IB fokker-eig. C. J. Comman deur, Den Burg; 2A fokker-eig. C. Ver berne, Spang; 2B fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 3. J. C. Roeper, Oos terend. Goede rubriek met beste uniforme kopnummers. Rubriek Vin A, Schapen met één ramlam, geb. als eenling: IA fokker-eig. C. J. Commandeur. Den Burg; 1B fokker-eig. wed. Goeman, Spang; IC fokker-eig. C. Verberne, Spang; 2A fokker-eig. H. J. Keijser Dzn., Den Burg, 2B fokker-eig. C. Ver berne, Spang; 2C fokker-eig. C. Veeger, De Westen; 2D fokker-eig. M. C. Bak ker, Den Hoorn; 3A fokker-eig. Gebr. Hin, Den Burg. Eervolle vermeldingen: fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; fokker-eig. A. J. Lap, Den Hoorn. Een goede rubriek met beste kop nummers. Rubriek Mil B. schapen met één ramlam (als twee- of drieling geboren, doch slechts nog één in leven): IA fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; IB fokker-eig. R. Eelman Azn., Oos terend; IC fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; 2A fokker-eig. C. Bakker, De Waal; 2B fokker-eig C. J. Comman deur, Den Burg; 2C fokker-eig. G. Eel man Jbzn., Oosterend; 2D fokker-eig. C. J. Swaerts. Oudeschild; 3A fokker- eig. C. Verberne, Spang; 3B fokker-eig. G. Eelman Jbzn., Oosterend; 3C P. Brans Azn., Oost. Eervolle vermeldin gen: fokker-eig. D. Koorn, Den Burg; fokker-eig. J. Huisman, Den Burg; fok ker-eig. G. Eelman Jbzn, Oosterend; fokker-eig. D. Beumkes-Den Hoorn. Regelmatige, vrij goede rubriek. Rubriek Mil C, Schapen met één ramlam, als tweeling grootgebracht: IA fokker-eig. J. C. Roeper, Oosterend; IB fokker-eig. K. Mantje, Oudeschild; IC fokker-eig. K. Lap, Den Hoorn; 2A fokker-eig. D. W. Keijser, De Westen; 2B fokker-eig. K. Lap, Den Hoorn; 2C fokker-eig. M. J. Kikkert, Den Hoorn; 2D fokker-eig. K. Lap, Den Hoorn; 3A fokker-eig. P. Verberne. Spang; 3B fokker-eig. Jb. van Heerwaarden, De Cocksdorp; 3C fokker-eig. Gebr. Hin, Den Burg. Eervolle vermeldingen: fok ker-eig. M. J. Kikkert, Den Hoorn; fok ker-eig. C. J. Commandeur, Den Burg; fokker-eig. Gebr. Hin, Den Burg; fok ker-eig. D. Zuidewind, De Kamp; fok ker-eig. C. Verberne, Spang.. Goede rubriek met goede kopnum mers, meerdere beste stellen. Rubriek X, Viertallen éénjarige ooien van één vaderdier: IA en reserve-kampioensgroep ooien, inzending P. C. Hin, Spang; IB P. C. Hin, Spang; IC K. Mantje, Oudeschild; ID J. C. Roeper, Oosterend; 2A C. J. Commandeur, Den Burg; 2B P. C. Hin, Spang; 2C R. Eelman Azn., Oosterend; 2D G. Eelman Jbzn., Oostprend; 3A G. Eelman Jbzn., Oosterend; 3B G. C. Kikkert, De Westen; 3C J. C. Roeper, Oosterend. Goede klasse met goed kopgroepen. Enkele iets vos. Rubriek IX, viertallen oudere ooien: IA en kampioensgroep ooien, inzending van P. C. Hin, Spang; IB P. C. Hin, Spang; IC C. J. Commandeur, Den Burg; 2A R. Eelman Azn., Oosterend; 2B J. C. Roeper, Oosterend; 2C K. Mantje, Oudeschild. Beste rubriek met prima kopnum mers, goede ontwikkeling en goed ge sloten huiden. Rubriek XI, viertallen ooilammeren van één vaderdier: IA. C. J. Commandeur, Den Burg; 1B P. C. Hin. Spang; IC. C. J. Comman deur, Den Burg; ID. C. J. Comman deur, Den Burg; 2A J. C. Roeper, Oos terend; 2B A. Eelman Azn., Oosterend. 2C C. Veeger, De Westen; 2D K. Man tje, Oudeschild; 3A Jac. Roeper, Den Burg; 3B C. J. Commandeur, Den Burg; 3C Jac. Roeper Den Burg. Eervolle vermeldingen: J. C. Roeper, Oosterend; P. Verberne, Spang, G. Eelman Jbzn., Oosterend. Goede rubriek zonder uitgesproken kopnummers. hard op weg zich te ontworstelen aan dat assepoesterbestaan. Het is eigenlijk verwonderlijk, dat de huisvrouw zelf, in een tijd waarin de vrouw op velerlei terrein bewijst zeer mondig te zijn, nog vaak zo weinig wordt geraadpleegd als het gaat om zaken waarmee zij het meeste heeft te maken. Doordat ook de huisvrouwen zich hebben georganiseerd, wordt haar advies gelukkig al steeds meer inge wonnen. Dat haar stem van grote waarde is, heeft een van de grootste houtverwer kende industrieën ter wereld, een Zaans bedrijf, terdege beseft. Deze industrie wil namelijk door middel van een opi nie-onderzoek vaststellen welke wen sen en verlangens er onder de Neder landse huisvrouwen leven, speciaal met betrekking tot de vorm en in de inrich ting van de ideale keuken, zoals die past in het huis van nu. In nauw overleg met de betrokken instanties uit de wereld van de vrouw gaat zij in de provincies Noord- en Zuidholland een groot-scheepse enquête houden naar de ideeën van huisvrou wen op dit gebied. Zoveel mogelijk plaatselijke afdelingen van vrouwen verenigingen zijn hierover al benaderd. Ook de mening van niet-aaneslotenen bij een vrouwenorganisatie wordt op prijs gesteld en zij kunnen alle inlich tingen krijgen bij de afdeling P.R. van de Bruynzeelfabrieken te Zaandam. Een terzake deskundige jury zal be oordelen in hoeverre de gegeven ant woorden getuigen van een gezond keu keninzicht en de deelneemsters met de beste formuleringen belonen met een fraaie keuken. Uiteraard zullen de ge gevens, die dit initiatief oplevert, ten goede komen aan een zo mogelijk nog doelmatiger en qua uiterlijk nog ver- antwoorder vormgeving van het pro- dukt, de eigentijdse montagekeuken Huisvrouwen, een fabrikant vraagt üm advies, in zijn belang, in uw be lang, in ons aller belang. Aan U dit opmerkelijke initiatief te doen slagen. Dit kan üw keuken worden Tek.pr spelende Philips radio f55,— Kaishoven, Salonwagen, Hollewalsweg Te koop kort grijs leren jasje zgan. Burgerhout straat 12 Te koop jonge kippen aan- en tegen de leg. P Keyser, Den Burg, tel 2165 Weide gelegenheid bij P Witte, Plasser.daal W63 Biedt zich aan net meisje 5 dagen in de week om geving Den Burg of Oudeschild HannyZandee, Oudeschild 107 Nu volop pruimen op „De Veen" M Huisman telefoon 2203 Te koop aangeboden goed onderhouden orgel Telefoon 2663 Gevraagd jongens om bollen te planten N. C Rijk, Hallerweg 7 Jan Winter en Milly Bloem geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de vol trekking zal plaatsvinden op vrijdag 27 september 1963 om 11 uur ten ge meentehuize te Den Burg. Gelegenheid tot feliciteren van 2 tot 3 uur in hotel De Zwaan Hogereind 44, De Waal Toekomstig adres: Hogereind 44, De Waal Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van Marretje Annette j G. H Wentink M C Wentink Keyser Bernard Zeddam, 25 aug 1963 Braamt 2 Op 7 september hopen onze geliefde ouders A. de Smidt en J. de Smidt-Boot hun 25-jarige echtvereni ging te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinde ren Bram Nelleke Simon Edwin 't Noorden 153 Mél diepe droefheid geven wij U kennis, dal i>a voorzien te zijn van de genademiddelen van onze moeder de H Kerk, in het St Lidwi- naziekenhuis te Den Helder is overleden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame va der en opa Jacob Gieles echtgenoot van Aagje de Graaf in de ouderdom van 61 jaar Den Burg: G. Gieles de Graaf C Gieles A H Gieles Idema Oudeschild: W Gieles H. Gieles de Ruiter Schiedam J Gieles C. M Gieles- v d Meer Den Burg: M Gieles V. M Gieles A. Th. Gieles J J Gieles A P. Gieles en kleinkinderen Den Burg, Texel, 2 september 1963, Hollewal 22 De H Mis van requiem zal aan God worden opgedragen opdonder dag 5 september 1963 v m. 10 uur in de pa rochiekerk van de H Joannes de Doper waar na de begrafenis op het r.k kerkhof te Den Burg Met diepe droefheid geven wij U kennis dat plotseling van ons is heengegaan onze lieve zoon, broer, zwager en oom Johctnnes Wilhelmus Boks De Cocksdorp: H. W. Boks Enter: I Geels M. E. Geels Boks De Koog: B H Boks Boks-Huisman en kinderen Met diep leedwezen geven wij Ukennis.dat na een ernstig ongeval van ons is heengegaan onze lieve man, vader en opa Johannes Wilhelmus Boks in de leeftijd van 45 jr Namens de familie J Boks-Kamphuis Texel, 1 september 1963 Moienlaan, De Cocksdorp De begrafenis zal plaats vinden donderdag 5 september op de alge mene begraafplaats te De Cocksdorp Heden overleed in het Gem ziekenhuis Park zicht" te Den Helder mijn geliefde vrouw, moeder en grootmoeder Marretje Koorn echtgenote van A S Kikkert In de ouderdom van 80 jaar Namens de familie A S Kikkert De Waal, Texel, 31 augustus 1963 De begrafenis zal plaats bebben op dinsdag 3 september 's namiddags 2 uur te De Waal. Heden is van ons heen gegaan, na een langdu rig, moedig gedragen lijden, onze innig ge liefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Grietje Voorthuijzen echtgenote van P. Breen in de leeftijd van 70 jr Ps 27 vers 7 (ber Oudeschild, Brakestein P. Breen Den Burg Beumkes-Breen B Beumkes Oudeschild, Lagerhuis E. Breen T. Breen- v. d. Knoop kleinkinderen en achterkleinkind. Texel, 30 augustus 1963 De teraardebestelling zal plaats vinden dins dag 3 september (heden) te 2 uur op de algeme ne begraafplaais te Oudeschild, Texel Hiermede betuigen wij aan allen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. H. de Porto I. de Porto-Verberg Den Burg, Texel

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2