fs Kerrie op de f Hoge Veluwe BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF Bouwvergunningen HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 3 sept. 8.20 en 20.35; 4 sept. 9.15 en 21.27; 5 sept. 10.01 en 22.10; 6 sept. 10.44 en 22.48; 7 sept. 11.20 en 23.22. Laagwater valt gemiddeld 6 uur 15 min. na hoogwater. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoogwater. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 31 augustus 1963 Gevonden te Den Burg: wit lederen damesportemonnee met sleutels en 0,36; meisjeszwemjurk; lichtgrijs gum mizakje met tentgereedschappen; blauw jack (maat 38), bontvoering met gele knopen; kinderbril met doorzichtig montuur, bovengedeelte grijs-blauw; fototoestel merk Olympia in Agfa hoes; lichtbruin kinderjack; zwart-wit konijn; sigarettenaansteker merk „Ribbin"; bedelarmband met medaillon en 4 be deltjes; bruine herenportemonnee met ƒ3,69; metalen zakmes; eigengemaakte damesportemonnee met ƒ5,60; bruine jongensportefeuille met bankbiljet van ƒ10,bruinlederen rechterherensan- daal; fototoestel „Agfa-Click" in bruin- lederen tas; wit kindervestje; kinder bril; bruine bromfietsbril; blauwe plas tic kinderportemonnee met 2,85; hals ketting van bloedkoralen; bankbiljet van ƒ10,knot wol in pakpapier van Lemstra; bruine nylon ceintuur; sleu tel; lichtblauw kinderbadpak; cheque Rotterdamsche Bank groot 100 gulden; goudkleurig damespolshorloge met zwart nylon bandje merk „Diamond"; geruite stola (sjaal); nogal dure dames zonnebril in étui; beige lederen dames portemonnee met rits en drukknop- sluiting, waarin postzegel; loonzakje waarin 35,bruine herenportemon nee met ongeveer 20, Verloren te Den Burg: bruine porte monnee met 50 cent, kampkaart, foto enz; zwarte raffia ceintuur; fototoestel in bruine tas; gebroken witte dames portemonnee met ongeveer 8,50; ten nisracket waarop vermeld „Vè Snau- waert Jaquet"; nieuw blauw jongens jack, leeftijd 10 jaar; grijze regenjas met groene weerschijn (stormsafe); blauwe zwembroek en gele handdoek, gewikkeld in oud groen gordijntje; zwart jack met lange mouwen; paar groene suède damesschoenen; zonnebril; grijs-groen damesvest; nieuw lichtgrijs damesvestje; donkerrode portemonnee met 6,blauw kinderjack met ted dybont gevoerd en M-embleem op mouw, armbandhorloge met lederen band „Endura-chroom"; zwarte „Pop- pel"-gasaansteker; damesportemonnee met ongev. ƒ4,50; bruine portefeuille met Duits paspoort en andere Duitse papieren en ƒ10,gouden dameshor loge; kinderbril; bos sleutels aan ring; bruinlederen portemonnee met ongev. 10,lichtbruine herenportefeuille, waarin o.a. bankbiljet van 25,pas poort, kleurenfoto's enz.; grijs wollen herenjack; groen overhemd; rood kunstlederen tasje met autogereedschap; linker rode kinderklepper (hout, maat 39); bankbiljet van 25,bril met bruin montuur; Marokkaans lederen damesportemonnee met ongev. ƒ22, en foto's; beige kinderjasje met capu chon; wieldop Renault-4; lichtgrijs da mesvest met kraagje; gekleurd kussen tje met initialen A.R.; bruinlederen herenportemonnee met rits en druk knopsluiting; lichtbeige vestje zonder kraag met lichtbruine knoopjes; plastic mapje met o.a. een rijbewijs, kenteken bewijs, belastingkaart en z.g. groene kaart; zwarte oliebroek; beige wollen gabardine kinderjas. elastiek in de rug, ceintuur van voren capuchon gevoerd met geruite stof; ronde gouden speld, wit met blauwe steentjes middenin; wasbeertje; zwarte maillot; herenvul pen merk Parker, zwart met zilverkleu rige dop; wijnrode halsketting; klein lichtbruin hondje (teef), witte haar krans om nek, lijkt op een terrier; da mespolshorloge (horloge goud, band goudkleurig, heel klein model); heren portemonnee met nagelgarnituur en mogelijk enig geld; wit kinderschoentje met bandje en knoopje. Het bureau is voor het aangeven van ge vonden en/of verloren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18 00 uur. Te De Koog van 19.00 tot 20.00 uur. INGEKOMEN PERSONEN Ruurdje I. Neuhoff, van Sneek, IJ1- sterkade 29 naar Den Burg, Groene- plaats 12; Jantje Koorn, van Alkmaar, Kanaalkade 32 naar Den Burg. Schil derend 113; Jan van Beusekom, van Zandvoort, Haltestraat 12 rd naar K 54; Maria Jimmink, van Zandvoort,. Wikkelaan 6 naar W 49; Anna E. Ha- link Schöler, van Porto Allegre, Brazi lië naar K 16. VERTROKKEN PERSONEN Hendrik Visscher, van Den Burg. De Zes 12 naar Weststellingwerf, Wolvega, Elemalaan 5; Rinze Jaspers (met gezin) van Den Burg, salonwagen a.d. Holle- wal naar Zwollerkerspel, salonwagen a.d. Stinsweg; Anna M. Bakker, van Den Burg, Elemert 2 naar Barsinger- horn, Kolhorn Waardpolder, Hoofdweg 5; Wilhelmina H. A. Hutjes (ev. van Wijngaarden) van Oudeschild, van Neckstraat 2 naar Bussum, Laarderweg 92; Nicolaas C. J. H. Hopman, van De Koog, Boodtlaan 36 naar Voorhout, Leidsevaart 2; Petrus Kooijman, van Den Burg, Kogerstraat 31 naar Am sterdam. S. van Houtenstraat 207 Hl; Edo Kleinhuis, van Den Burg, Schilder end 72 naar Beverwijk, Rubiconstraat 126; Antonia Alberdina Commandeur, van B 189 naar Bergen, Loudelsweg 20; Carla R. Sweere, van De Waal, Hoger- eind 4 naar Den Helder, Buitenhaven 5; Anna van der Meer. van Oudeschild, Barentszstraat 10 naar Haarlem, Kam perlaan 4; Ilona I. Kunst, van Den Burg, Kogerstraat 100 naar Epe, Zuukerweg 36; Dieuwertje M. Voorthuijzen, van E 95 naar De Bilt (U), Maartensdijk, Maartensdijkseweg 5; Jannetje Trap, vna Oosterend Verlorenkost 14 naar Amsterdam, Pr. Hendriklaan 19; Fijt je Trap, van Oosterend, Verlorenkost 14 naar Amsterdam, Roggeveenstraat 8; Frouke Bootsma, van S 23 naar Alk maar, Wilhelminalaan 11; Johannes v.d. Heide, van Den Burg, Weverstraat 64 naar Heerde. Ie Kolthoornsezijweg 8; Maria Francisca Duinker, van O 57 naar Amsterdam, Overtoom 293; Simo- nette C. M. Zoetelief, van W 76 naar Bergen, Loudelsweg 20; Johannes M. Witte, van E 120f naar Amsterdam, Grevelingenstr. 32 II; Simon J. Hop man, van H 114 naar Ooltgensplaat, Langstraat 22; Anna A. M. Hin. van B 108 naar Bergen, Loudelsweg 20; Dick M. van der Weert (met gezin) van C la naar Delfzijl, Zweedsestraat 6. BOOTDIENSTREGELING T.E.SO. Werkdagen: Van Texel: 5.50 10.30 12.30 18.30 20.30 v. Den Helder: 6.40 11.30 13.30 19.30 21.15 Zon- en feestdagen: Van Texel: 8.00 9.00 14.30 16.30 17.30 v. Den Helder: 9.00 10.30 15.30 17.30 18.30 6.50 14.30 8.00 15.30 8.00 9.30 15.30 16.30 9.30 10.30 16.30 17.30 10.30 18.30 11.30 19.30 11.30 20.30 12.30 21.15 ONDER DE POMP D'r wös woenesdag zeeker puur zóó'n bruilóft in ,,'t Witte Hüs"? Welninnet, mön, de baas hüo allien maar sien fiets an de kont set! PRINSES BEATRIX-FONDS De collecte voor polio-patiënten en spastici van alle gezindten wordt ge houden in de week van 9 tot 15 sep tember. Er is veel geld nodig voor ver pleging, huisvesting, sociale hulp en revalidatie van deze patiënten. Mag ik daarom deze collecte warm bij U aanbevelen? T. Beemsterboer-Water „STEM DE VOLKS" Aanvankelijk zouden de repetities op 4 september beginnen, maar nu is met de Directeur afgesproken om op 11 september aan te vangen Dan gaan we ons weer inzetten voor de gezamenlijke kerstuitvoering. We verwachten dan alle leden, ter wijl iedereen, die belangstelling heeft en mee wil werken aan deze uitvoering ook hartelijk welkom is. We repeteren in het Dorpshuis elke woensdagavond. CONSULTATIEBUREAU RHEUMATIEKBESTRIJDING Het Bureau voor Rheumatiek-Bestrij- ding, leider C. v.d. Berg. Rheumatoloog, zal in september niet op de tweede, maar op de eerste vrijdag (6 september а.s.) worden gehouden. De afgesproken tijden blijven het zelfde. KLAVERJASSEN Uitslagen van de in de maand augus tus gehouden drives: 5 augustus 1963: 1. mevr. H. Vermeulen-mej. I. de Vries 7237 pnt. 2. Echtpaar J. Koomen 6970 pnt. 3. Kleve-Kesseler 6850 pnt. 5. Bekker-Boogaard 6557 pnt. A. Dijker-Jac. Koning 6497 pnt. 12 augustus 1963: 1. P. Eelman-J. Klaassen Bos 7192 pnt. 2. D. Backer-S. Hemelrijk 7017 pnt. 3. G. Caspers-A. Stiggelbout 7009 pnt. 4. Joh. Barhorst-P. v.d. Slikke 6862 pnt. 5. mevr. J. Spaans-mevr Beugeling 6836 pnt. 6. mevr. Tromp-A. Dijker 6750 pnt. 7. Jn. Blom-H. Vermeulen 6728 pnt. 8. 'Echtpaar Kalverboer 6577 pnt. 19 augustus 1963: 1. P. Eelman-J. Klaassen Bos 7323 pnt. 2. Echtpaar Kalverboer 7245 pnt. 3. D. Hemelrijk-D. Backer 7020 pnt. 4. mevr. D. Hemelrijk-Kl. Vlas 6484 pnt. 5. Eelman-Huisman 6417 pnt. 6. Jn. Blom en Co. 6327 pnt. 7. Winter-Gielis 6314 pnt. 26 augustus 1963: 1. mevr. Jn. Dogger-P. Bekker 7156 pnt. 2. A. Dootjes-D. Witte 7029 pnt. 3. Echtpaar D. Kalverboer 6886 pnt. 4. C, C Barhorst-J. Hoep 6841 pnt. 5. J. C. Rijk-P. Vermeulen 6727 pnt. 6. D. en S. Hemelrijk 6624 pnt. 7 P. Vos-T. Eelman 6489 pnt. Burgemeester en wethouders ver leenden aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunningen: De heer M. C. de Gorter voor de uitbreiding van zijn woning aan de Haffelderweg te Den Burg; het R.K. Kerkbestuur voor de bouw van een kleuterschool aan de Gasthuisstraat te Den Burg; de heer C. v.d. Kooi te Den Burg voor de uitbreiding van een win kelpand te De Koog; de heer A. J. Lap te Den Hoorn voor de verandering van een woning aan de Kerkstraat; de heer P. de Waard te De Cocksdorp voor het aanbrengen van een douche; de heer J. Roorda te De Cocksdorp voor de veran dering van een woning aan de Lange- veldstraat; Het Provinciaal Waterlei ding-net te Bloemendaal voor de bouw van een betonkelder nabij De Cocks dorp; de heer A. J. van Beek te Oude schild voor de verandering aan een gevel aan de De Ruyterstraat; de heer J. S. van Leeuwen, 't Horntje, voor de verbouw van een landbouwschuur; de heer F. Buis te De Cocksdorp voor de verandering en verbetering van een toilet; de heer W. Grisnigt te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Hallerweg; de heer D. Eelman te Oosterend voor de bouw vaneen maga zijn aan de Schoolstraat; de heer J. Schulp te Amsterdam voor de bouw van een kamphuisje aan de Slufterweg in Eierland; de heer Fr. Schulte te Essen (Duitsland) voor de uitbreiding van een kamphuisje nabij de Pelikaan te De Koog; de heer D. Witte te Den Burg voor de uitbreiding van het woonhuis aan de Gravenstraat; de heer J. G. Hennink te De Koog voor de bouw van een kamphuisje aan de Peli- kaansweg; de heer C. Room te Den Burg voor de bouw van een kamphuisje te De Koog; de heer J. Riteco te Den Burg voor de bouw van een kamphuisje aan de Californiëweg nabij De Koog; de heer G. v.d. Star te De Cocksdorp voor de bouw van kamphuisjes nabij de Slufter; de heer C. G. van Es te Den Burg voor de verandering van een kamphuisje nabij „De Pelikaan"; mevr. B. (Gleichmar-Cremers !te Hilversum voor de bouw van een schapenboet aan het Oude Dijkje nabij De Koog; de heer D. Koorn te Den Hoorn voor de verandering van een boerderij aan de Hemmerweg; de heer J. P. Kikkert te Den Burg voor de uitbreiding van het hotel „Prinses Juliana" te De Koog; mevr. de wed. Boon-Former voor de bouw van een zomerwoning in De Den nen; de heer A. Boerhorst te Den Burg voor de bouw van een zomer woning aan de (Hoornderweg, en de heer G. van Asperen te Schoonhoven voor de verandering van een voormalige boerderij aan de Oranjestraat te Oos terend. NOG IETS OVER DE „KONINGSHOEVE" In een vorig nummer maakten wij gewag van de activiteiten van de fa milie Van Asperen, die te Oosterend zonder hulp van vaklieden bezig is een boerderij te restaureren. Door een mis verstand werden als de bouwers slechts de leden van de familie Van Asperen genoemd, wat onvriendelijk was jegens de familie Van Wensveen, die ook een groot aandeel in de werkzaamheden heeft. Het geweldige resultaat dat in drie weken is bereikt, is voor een groot deel aan de heer Van Wensveen, die het restaureren en verbouwen even eens als hobby beoefent, te danken. Bij deze dus even rechtgezet. Red. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondag voor ons eerste het begin van de competitie, om 2 uur op eigen terrein tegen Kaagvogels. Het is nu geen oefenwedstrijdje meer, er tegenaan dus, jongens. Veel succes! Terreindienst: A. Boogaard en A. Zevenhoven. Vrijdagavond trainen om half acht. De laatste keer was de opkomst prima. Houden zo! Voor de wedstrijd Nederland-België, zondag 20 oktober in Amsterdam, kun nen tot vrijdag a.s. nog kaarten aange vraagd worden. S.V. DE KOOG De Koog 1 speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Tex. Boys 1. Beide ploegen probeerden enige jonge spelers en hadden een paar invallers. De Koog won na een leuke en sportieve wedstrijd met 54. Training: woensdagavond wordt er getraind. Voor de verdere tijd blijft het gewoon donderdag. We rekenen op een massale opkomst. Voor zondag staat op het programma de eerste competitiewedstrijd: De Koog- Cocksdorp, 2.30 uur. We beginnen dus met een Texelse derby. Een goed begin is het halve werk, Kogers! ZONDER COMMENTAAR Tijdens een huwelijksplechtigheid in Boston '(V.S.) vroeg de ambtenaar aan de bruidegom de gebruikelijke vraag of hij de bruid tot zijn wettige echtgenote nam. Tot velér ontzetting antwoordde de man: „Ja. maar eerlijk gezegd zou ik haar jongere zuster liever gehad hebben!" In Delft werden twee huismoeders van resp. 18 en 24 jaar oud bekeurd, omdat zij' zich hadden beziggehouden met belletjetrekken. In Amerika zijn drie artsen na een psychisch en fysiek onderzoek van 1660 te dikke Amerikanen tot de conclusie gekomen, dat mensen, die te zwaar zijn voor hun leeftijd, of ongelukkig of onvolwassen zijn. 17. Dat brigadier Piet daar bleef staan, vond zijn oorzaak in het feit, dat hij nog steeds aasde op een handtekening van Karei Kleun- tjes. Hij zag hoe de opgewonden menigte ten slotte ook het stadion verliet en heftig geba rend naar huis ging. (Omdat onze tekenaar echter geen gebarende mensen kan tekenen, hebben wij hem verlof gegeven hiervan voor deze keer af te zien). Nu vestigde de brigadier zijn aandacht op de ijscoman, die daar sloom kwam aansjok- ken met zijn kar, doch die jammer genoeg te Iaat was om nog wat kwijt te kunnen aan de menigte, want ja die was al naar huis. Omdat er kennelijk tóch niks meer te verdie nen viel, sjokte deze brave kerel maar weer mismoedig een zijstraat in Doch dat trok de aandacht van de twee Italianen, die stiekum verscholen stonden in een donker portiek. Hun donker getinte gezichten vertoonden die vreemde gelaatstrekken, die men gewoonlijk bij samenzweerders aantreft. Nu weten wij allemaal wel, dat er gewoonlijk spannende za ken te beleven vallen, als er wordt samenge zworen. Wij doen er dus goed aan, als wij de twee Italianen even volgen op hun pad. Dat pad leidde rechtstreeks naar dezelfde zij straat, waarin de kille ïjscoman zojuist ver dwenen was. „Vide, Angclico", fluisterde de blokjas Italiaan tegen zijn zwaar gesnorde makker. „Ambulare par la uno ijscoviro!" Wij zijn van mening, dat dit zoiets betekent als „daar loopt een ijscoman". Zouden die twee heetgebakerde Italianen nu zin hebben in een snoeperijtje? door Henk van Heeswijk 30. Dacht je, dat wij geen lastige klanten in de zaak kregen? Een poosje geleden was er een, die plotseling als het ware uit de lucht kwam vallen en me iedere keer, als hij kwam. me lastig viel met uitnodigingen om te gaan toeren en zo. Je hebt van die vervelende knullen, wist je dat?" „O, dank je wel". „Maar ik bleef ondanks alles be leefd. zie je? Per slot van rekening verteerde hij in het restaurant en vol gens Jopie gaf hij heel behoorlijke fooien". Hij keek haar van terzijde verstoord aan. „Lollig, he?" Ze knikte voldaan. „Reuze lollig. Ik ben vandaag in een jolige bui. Waarom ben je de hele week niet geweest?" „Waar geweest?" „Bij ons in de Koperen Pot. Jopie dacht, dat je weer de mazelen had. Ik veronderstelde, dat je wel eens zou komen binnenwaaien". „En we hadden afgesproken, dat ik zou wegblijven tot vanavond?" Ze kneep hem zacht in de arm. „Je bent lief. al maak je mot met je klan ten. En een baas vind je ook wel. Maak je daarover maar geen zorgen. Waarom kom je niet bij ons werken? We kunnen nog wel iemand gebruiken om het vuile bestek en zo af te wassen". „Weet je niets beters voor me?" Hij keek haar even aan en zijn blik gleed naar omlaag. „Je hebt een ladder in je kous. Net bij de knie". Ze trok met een ruk haar rok lager. „Kijk voor je, apekop. Ik heb 'm van middag opgehaald, 't gaat toch niet verder". Een poosje later stond de wagen aan de kant en rookten ze een sigaret. „Hoe is het met Gerrit?" informeerde hij. Ze zuchtte. „Ik heb 'm geschreven. Meteen de volgende dag. Maar ik heb nog geen bericht terug". „Wat schreef je?" „Dat doet er niet toe. Vraag niet zo veel. Het was toch al moeilijk genoeg". Ze draaide zich naar hem toe. „Karei, misschien vind je het kinderachtig, maar ik kan hem niet uit mijn gedach ten zetten". „Niemand zegt. dat je dat doen moet, mop". Het meisje ging hierop niet in en vervolgde: „Ik heb er nog steeds geen vrede mee, dat ik met jou uitga. Het is niet reëel. Hij zit zo ver weg". Hij haalde zijn schouders op. „Weet jij, wat hij doet, als hij ergens in een haven ligt?" „Dat is niet aardig, Karei. Er bestaat ook nog zoiets als vertrouwen, zou ik denken. Ik heb Gerrit altijd kunnen vertrouwen. Hij is niet het type, dat in iedere haven een meisje heeft". „O, dat wil ik wel aannemen. Maar als je ?%ls man werkelijk van een meisje houdt, dan doe je zulke idngen als Ger rit de laatste keer gedaan heeft, be slist niet". Ze keek hem scherp aan. „Wat be doel je?" „Nou, een stuk in je kraag drinken. Neem mij nou: ik houd van je. Ik ben gek op je, nietwaar? Goed, ik ben we ken weg en dan ga ik, zodra ik terug ben. naar m'n meisje. Wat doe ik dan? Me de eerste de beste avond vol gieten met bier of jenever? Of wat dan ook? Ja, ik ben daar gek. Ik ga eens lekker een avondje vrijen met m'n schat". „Gerrit is nooit zo kleverig geweest" „Ben ik dat dan wel? Mij dunkt, dat ik me altijd behoorlijk onder controle heb gehad. Moet je eens nagaan, wat een temptatie dat is voor mij: je zit naast me, maar ik heb nog geen enkel recht op je en als ik zeg: je hebt een ladder in je kous, vlakbij je knie, dan trek je met met vaart je rok omlaag en zegt, dat ik voor me moet kijken. En de brave Karei maar voor zich kijken. Wat een degelijke idioot ben ik, he?" „Je bent een heel nette jongen, dat heb ik al vaker gezegd. En dat trekt me in je. Ik ben op mijn manier vrese lijk preuts. Misschien wel, omdat ik altijd mannen om me heen heb: thuis zes broers en in de zaak de klanten. Misschien was ik anders, als ik ook nog een zuster had. Ik heb nooit iemand, waarmee ik eens vertrouwelijk kan praten. Jopie is een beste collega, maar verder een flapuit. Als je haar wat vertelt, weet morgen heel Otterlo het". „Als je mij nu eens in vertrouwen nam. mop?" „Moe'k nou lachen? Jij bent een man". „En een man, die ontzettend veel van je houdt. Weet je dat, moppie?" Ze knikte. „Ik zal dat onderhand wel moeten geloven, want dat heb je al zo vaak gezegd, dat ik dit liedje al in m'n dromen hoor". Hij draaide zich naar haar toe en legde een arm om haar schouders. „FTou, mop, spijkers met koppen. Hoe sta je tegenover me? Sinds vorige week?" „Ik sta niet. Ik zit naast je". „Dat zie ik. Als het bij de deur tocht, mag je wel wat dichter naar me toe komen". „Ik zit best. En blijf van m'n kraagje af. Het is pas gesteven". Hij trok zijn hand verstoord terug. „O jijwaarom plaag je me zo?" Ze keek hem verbaasd aan. „Ik jou plagen? Ik zou niet durven". „Moppie, luister nou eens. „Ik ben een en al oor". „Val me nou niet telkens in de rede. Ik ben gek op je". „Dat is oud nieuws. En verder?" „Verder wil ik met je trouwen", zichten, jongeman?" „Zeer vereerd. Wat zijn je vooruit- „Klets. Een baas heb ik zo. Als het niet in mijn branche is, dan maar wat anders. Werk genoeg in de wereld". ,>Zie het dan eerst maar te krijgen. Dan praten we wel verder". „En wat is dan je antwoord?" Ze wuifde luchtig met haar handen. „O, dat zien we dan wel. Heb jij zo'n haast?" Hij knikte beslist. „Ja, ik zal niet eerder tevreden zijn, dan wanneer je mijn vrouw bent". „Dus je bent een ontevreden man netje. Dacht al zo'n ontevreden trek op je gezicht te zien". „O, mop. waarom ben je nu niet eens serieus?" Ze keek hem verwonderd aan. „Ik ben zo serieus, als een meisje onder mijn omstandighedlen maar zijn kan, meneertje. Zó serieus, dat ik eerst mijn woord terug wil hebben van Gerrit, begrijp je?" „En als hij nu niet antwoordt?" „Onzin. Hij is een behoorlijke jongen. Natuurlijk schrijft hij me terug. Dat is een kwestie misschien van enkele da gen Hij zit op het ogenblik ergens op de Stille Oceaan". „En daarna?" „Rustig aan, jongeman Tot zolang zul je geduld moeten hebben. In die tijd ben ik het misschien helemaal met mezelf eens. Je wilt een serieus ant woord? Goed, ik heb je een beetje ge plaagd, maar ik zei al, dat ik vandaag in een jolige bui ben. Daar mag je straks misschien van profiteren. Ik wil je het nog wel eens zeggen: je bent een keurige jongen. En vooral daarom mag ik je. Als je van het begin af aan hand tastelijk was geweest, had je geen schijn van kans bij me gehad, zie je? Dat vind ik griezelig. Juist je terug houdendheid trekt me. Je hebt inder daad enkele goede eigenschappen. Ik dien nu al enkele jaren zomers op de Hoge Veluwe en daar leer je de men sen kennen Ik heb zes broers en ze zijn alles zes verschillend. Dan krijg je kijk op de mannen. Je mag het best weten: erg hoog sloeg ik ze over het algemeen niet aan. De blikken, die sommige man nen op mij en Jopie wierpen, spraken voor zichzelf. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4