Hulde aan het bos Slagerij RAN kindermeisje Eigenheimers sorteermachine modern Cafetaria piano kinderwagen loodgieter en leerling loodgieter klaverjasclub Nutsbibliotheek De uitlening wegens vakantie gesloten van 16 tot en met 21 sept. Welke jongeman opleiding winkelverkoop Bakker's Ijzerhandel N.V. Dansinstituut R. J. Boom Cursussen Beschermingsbossen Het bos dient de mens tot velerlei nut. Bossen, gelegen op plateaux en heuvelruggen bijvoorbeeld, hebben veelal tot taak de grond vast te houden. Onbeboste heuvels immeis worden door invloed van regen en wind langzaam maar zeker weggevaagd erosie! Erosie is voor de landbouw zeer scha delijk, aangezien de weggevaagde grond hooidzakeiijk uit zand bestaat en dus de akkers onvruchtbaar doet worden. Bossen om de grond vast te houden worden veel aangetroften in de Eranse laagvlakte, onder andere in Champag ne, waar men in de afgelopen decennia talrijke dennen heeft geplant. Ook Duitsland telt vele anti-erosiebossen. Sommige bergbossen zijn louter en alleen aangelegd om lawmes uit elkaar te doen laten spatten. Lawines komen vooral veel voor in het voorjaar als de dooi haar intrede doet. Daar, waar de bergflanken onbebost zijn, hebben deze enorm grote en met angstwekkende snelheid aanrollende sneeuwmassa's vrij spel en kunnen zij veel onheil ver oorzaken. De bergbewoners hebben de waarde van een beschermer^ie bosgor- del dan ook goed begrepen. Overal in de lawinegevaarlijke streken hebben zij op onderscheidenlijke hoogten rondom de dorpen brede naaldbosaanplantingen uitgezet, die hen beveiligen tegen het altijd dreigende lawinegevaar. Ook ver keerswegen en spoorbanen worden op deze manier beschermd tegen de ver nietigende kracht van de sneeuwstor- tingen. In Zwitserland en Tirol zijn dit soort bossen talrijk. Een ander typisch bos van de berg streken is het zogenaamde alpenweibos, kleine, in de bergweiden verspreid lig gende bosschages welke de boeren aan leggen om schaduw te verschaffen aan hun vee. Tevens bewerkstelligen die alpenweibossen. dat de weidegrond vochtig blijft. Het alpenweibos geeft aan het berglandschap een bijzonder fraai cachet. Bossen bieden schaduw en koelte, zij verschaffen ook warmte en luwte. Kam peerders, die in het voor- en najaar bivak maken, weten hiervan mee te praten. In de beschutting van het bos vinden zij dan een hogere temperatuur dan in het vrije veld, waar venijnige winden het verblijf meestal onaange naam maken. Koudewerende bosstreken worden veel aangelegd in Polen en Rusland. Dit om sommige gewassen in de vroege herfst te vrijwaren tegen nachtvorst. Ook de cypressenhagen rondom de fruitgaarden in Zuid- Frankrijk dienen tot een dergelijk doel. Hier dreigt evenwel het gevaar niet in de herfst, maar in het voorjaar als de koude mistral de vruchtbloesem be laagt. Bos contra malaria Malaria is niet een geëigende ziekte van de tropen, want ook in Europa maakt zij slachtoffers. Gelukkig is haar verderfelijke invloed althans voor wat Europa betreft belangrijk terug gedrongen. Het bos heeft hiertoe veel bijgedragen. Amper een eeuw geleden was Rome omgeven door uitgestrekte moerassen, waarin miljoenen malaria muskieten een beschutte broedplaats hadden. De ziekenhuizen in de eeuwige stad waren destijds dan ook tjokvol met malariapatiënten. Daar de moerassen een geweldig groot oppervlak besloe gen, zou het dempen er van teveel tijd vergen Men kwam echter op het idee de moerassen te bebossen. Achteraf bleek dit een geschikte oplossing te zijn, want de bossen welke in de moerassen werden geplant, ontrokken geleidelijk aan het water uit het moeras en deden dus als zodanig dienst als draineer- buizen. Hoe meer de jonge stekken tot wasdom kwamen, des te minder werd het aantal muskieten en dientengevolge werd het malariaspook in dit gebied ge heel uitgedreven. Ook het moerassige, door malaria geplaagde kustgebied tussen de mon ding van de Adour en de Garonne in Frankrijk werd op een soortgelijke ma nier gesaneerd. Het hoofddoel van de bebossing in deze contreien was even wel niet zozeer de moerasdrooglegging, maar meer in het bijzonder het „vast leggen" van de zandvlakten aan de kust. In de bossen rondom Rome en aan de Franse Zuid-Westkust zijn nu kinderkoloniën en kampeerterreinen, rusthuizen en sanatoria Zulke inrichtingen treft men tevens aan op de Veluwe, in het prachtige Zwarte Woud en de Ardennen, in de bergbossen van de Dolomieten en de Pyreneeën, kortom, overal waar veel bossen zijn. Want daar waar bos is, blijkt de atmosfeer gezond en puur, vindt de mens rust en nieuwe krachten. Eikel- en kastanjebrood Vóór het tijdperk van de gecultiveer- Vierentwintig procent van het aardoppervlak is bedekt met bos. De waarde ervan valt niet te schatten. Er zijn bossen, die reeds eeuwen in liet landschap prijken en andere, die nauwelijks een dozijn jaren oud zijn. Bossen geven aan het landschap diepte en inhoud, karakter en sfeer. Bossen geven ook veel hout en wat kan men daarvan al niet maken: meubels, zweefvliegtuigen, ski's, vaartuigen, kisten, kuipen, telefoonpalen, speelgoed. Kortom, teveel om op te noemen. Ruim negentig procent van de Japanse huizen is geheel opgetrokken uit hout en ook de aantallen te dien aanzien voor Rusland en Noord-Amerika zijn indrukwekkend. Een bos aanleggen ter wille van het hout is dus een lukra- tieve bezigheid. Alleen, men moet geduld hebben! Maar niet alle bossen worden beheerd of aangelegd voor het kostbare hout alleen: het bos drijft ook ziek ten uit. regelt de waterstand, beïnvloedt het klimaat en tevens verschaft het mens en dier een belangrijke hoeveelheid voedsel. de voedingsgewassen in Europa betrok ken de mensen voor een belangrijk deel hun voedsel uit het bos. Dit tijdvak ligt niet zo heel bijzonder ver in het ver leden. De aardappel bijvoorbeeld werd pas bij ons geïntroduceerd in het mid den van de zestiende eeuw. De tomaat enige tijd later. Wat at de Europeaan dan voordien? Uiteraard veel koren producten: brood, meelspijzen enzo voorts. Maar het dagelijks brood uit die tijd bevatte niet altijd alleen koren- meel. Er werd maar al te vaak eikel of kastanjemeel aan toegevoegd. Ook had men destijds brood, dat uitsluitend uit het meel dezer bosvruchten was samengesteld. Tot tegen het einde van de zeventiende eeuw werd in verschei dene Zwitserse kantons alleen „kastan jebrood" geconsumeerd. Voedzaam en smakelijk weliswaar, maar buitenge woon zwaar voor de maag! De lezer be- grijpe goed, dat het hier niet de wilde, maar de tamme kastanje betrof. De tamme kastanje blijkt tot op de dag van heden een voornaam voedsel. In Italië beslaan de tamme-kastanje- 'oossen 660 000 hectaren. De oogst, wel ke ervan wordt verkregen, bedraagt jaarlijks circa 250 miljoen kilogram. Bijzonder overvloedig is de oogst in de Toscaanse provincie Lucca, waar meer dan de helft van de grond in beslag wordt genomen door kastanjewouden. Op Corsica is het dichtstbevolkte deel van het eiland eveneens bedekt met kastanjebos. De tamme kastanje, die het wonderwel doet op schrale, rots achtige gronden mits deze veel kalk bevatten vormt voor de Corsicanen een belangrijke bron van inkomsten. Naaldbomen bieden de mens weinig eetbaars, tenzijhij heel erge honger heeft. In Zweden, waar in 1868 een ernstige hongersnood heerste, bereidde men brood uit de schors van- de den. De enige naaldboom, die genietbaar voedsel voortbrengt, is de Pinus Ccm- bra. Ten oosten van de Karpaten wor den de jonge dennekegels van deze boomsoort geroosterd verorberd. De smaak ervan is wee-zoet. Geroosterde Pinus Cembrakegels worden in bijna alle Russische steden op straat ver kocht. De kinderen aldaar blijken er verzot op! Dessert Biedt het naaldbos zelf weinig voed sel, het onderhout van de coniferen daarentegen herbergt vele schatten. In Finland onder meer groeien in het on- derbos van de naaldwouden vele wilde frambozen en aardbeien, alsmede diverse soorten bosbessen. Menige Finse boer scharrelt door het oogsten van bosvruchten dan ook een aardige bij verdienste bij elkaar. Dichter bij huis zijn de Vogezen, waar speciaal de bossen rondom Hague- nau een centrum van de bosbessencam- pagne vormen. Tegen eind juni trekken tientallen handelaren met hun vracht auto's hierheen om de bessen van de plukkers op te kopen. Tweeduizend oogsters opereren elk seizoen in de bos sen van Haguenau. Van bosbossen „zoe ken", zoals bij ons op de Veluwe, is hier geen sprake, de oogsters, veelal zigeu ners. grissen de sappige bessen bij han den vol van de struiken af en verhan delen de oogst rechtstreeks aan de op kopers. De opkopers op hun beurt, doen de bessen grif van de hand aan de jam fabrikanten in Straatsburg. Behalve naar bosbessen wordt in de Vogezen ook naarstig gezocht naar champignons. De meeste champignons worden hier niet gevonden in de herfst, maar in het voorjaar. Vrij veel voorko mend in naaldbossen is de morielje (marchella esculenta), een goed eetbare paddestoel, die geurig en zeer fijn van smaak is. Het bos als weideplaats In zuidelijke landstreken „weiden" geiten, varkens en schapen in bossen. Voor varkens zijn eikels en kastanjes een gedegen voeding. In Spanje, in de Sierra Morrena, waar veel eikenbossen zijn. knorren in het najaar duizenden varkens. De boeren daar houden vast aan een merkwaardig weiderecht. De varkens worden namelijk, voor zij de bossen worden ingedreven, gewogen Nadat de krulstaarten enige weken in de bossen hebben rondgezworen, wor den zij wederom op de weegschaal ge zet en naar gelang het aantal aange komen kilo's wordt dan het weiderecht, of liever gezegd het bospachtrecht be taald Het hoeden van varkens in eiken- en kastanjebossen heeft tevens op grote schaal plaats ijn Frankrijk (Dordogne en Morvan), Litauen, alsmede in verschei dene Balkanstaten. Eveneens gaarne in de bossen rond zwervend is de geit. Maar zij kunnen aan het bos ernstige schade aanrichten, daar zij ook de jonge twijgen oppeuze len. In droge gewesten, met weinig weidegrond, vormen de geiten voor het boswezen een serieus probleem. Zo worden op Cyprus op ruim zestig pro cent van het bosoppervlak geiten ge hoed. In Griekenland en Joegoslavië is de situatie niet veel gunstiger. In eerst genoemd land wordt het aantal geiten, dat jaarlijks in de bossen verblijft, ge schat op zes miljoen! Dramatisch is de toestand in Noord-Afrika te noemen, waar in de afgelopen jaren hele bos percelen werden vernietigd door toe doen van de mekkerende viervoeters. Ja, de geit blijkt een grote slokop. Zij BROMFIETSER BOTST TEGEN AUTO Zondagmiddag om ongeveer kwart over twee kwam de DKW van de Amersfoorter O. de Westerslagweg af rijden met de bedoeling de Bakkeweg langs hotel „Bos en Duin" op te gaan. Het is een bocht, die door de meeste automobilisten een beetje slordig wordt genomen. In het onderhavige geval had een bromfietser er echter nog wel langs gekund. Niettemin wist de Solexrijder C. Maas uit Den Burg, komende langs de Rozendijk, de botsing niet te ver mijden. Van zijn voorwiel knapte de velg. de auto verloor zijn voorruit. De 'heer Maas liep hierbij een hersenschud ding op, het achteropzittende kind kwam met de schrik vrij AANRIJDING OP POSTWEG IN ZUID-EIERLAND Jongstleden zondag, om half twaalf 's morgens, vond op de Postweg in Zuid-Eierland een aanrijding plaats, die twee wagens flink beschadigde. De heer Broer uit Den Burg kwam met een pittig gangetje van richting De Cocksdorp in zijn gehuurde Taunus Combi. Bij de kruising 's Hertogenbos weg stond een voorgesorteerde Duitse Opel Rekord. De heer B. verkeerde in de mening dat de Duitser reed en dus aan de afdraaimanoeuvre zou beginnen. Reeds 29 meter vóór de bocht begon de heer B. krachtig te remmen. Hij wist de wagen niet in het goede spoor te houden, zodat die begon te slingeren en, nog altijd met gang, tegen de Duit ser opbotste en daarna nog een kwart slag draaide. Het hele voorfront van de Duitse wagen bleek ontzet en ook de Taunus kwam er lang niet zonder kleerscheuren af. De chauffeurs liepen geen schrammetje op. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN TE DEN BURG tot en met 14 september 1963 Gevonden: lederen voetbal, blauw kindci- jack: wit rechter kinderschoentje, m. 21; bril met donkergrijs montuur; lege lederen porte monnee: zwarte plastic regen>ns; kettinkje met :ekleurde glazen steentjes; damesceintuur; blauw-grijze plastic koker; zwarte oliebroek; bruinlederen portemonnee met ƒ2,15 en kam; witte sjaal met bruine en rode figuren (zeer dunne stof); z g an. beitel van ongeveer 25 cm. lang: verguld zilveren brroche (vlindermodel). Verloren: bruine hcrenportemonnee met ƒ79,bruin damesjack met dubbele voering, lichte kleur; bankbiljet van een Engels pond; bruine herenportefeuille met o.a. rijbewijs, paspoort t.n v. Van der Geer uit Rotterdam; bankbiljet van ƒ10,lichtbruinlederen porte feuille met enig geld. foto's, kaart Oosterend present en kaart IJsclub Oost; bewerkte zilve ren broche; bruin linker kinderschoentje; paars gymnastickpakje; rose hoofddoek, met opdruk gebouwen; Kodak-fototoestel; groen of blauwe plastic regenjas. Het bureau is voor het aangeven van ge vonden en/of verloren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. Z.D.H.-NIEUWS In een slechte wedstrijd heeft ZDH 1 van SVO 1 gewonnen. De eerste helft van de wedstrijd was er goed gevoet bald ZDH maakte het eerste doelpunt na 15 minuten spelen Met de rust was de stand 40 in het voordeel van ZDH Dat er in thee niet veel kracht zit, bleek duidelijk in de tweede helft. ZDH was tenminste nergens te vinden en SVO scoorde dan ook spoedig en een tweede volgde. Zo kwam het einde in zicht en won ZDH met 42. Het tweede elftal vertrok naar ZAP 6 en kwam met een overwinning thuis. Het was weer een goed begin voor ZDH en nu proberen het vol te houden. A s donderdag om 8 uur trainen. Met ingang van heden afberichten aan Naaldrand 5, tel. 235 en voor za terdags 6 uur. S.V.O.-NIEUWS Uitslagen: ZDH 1-SVO 1 4—2; SVO 2-WGW 4 6—2. Adsp. SVO a-Texel b. 4—1. SVO 1 kon het tegen ZDH niet bol werken. Voor de rust was het binnen vijf minuten 40 voor ZDH. Ooster end, zeer verrast door de snelle aanval len van ZDH. moest uit een ander vaatje tappen. Na de rust was SVO 1 meer in de aanval. Rikus en Wim maakten er nog 4 van. De voorhoede kon vandaag de mooie ballen niet afwerken. ZDH heeft een beste, jonge ploeg en heeft verdiend gewonnen. SVO 2 begon met de rug tegen de muur, maar na 10 minuten werkten ze zich uit de greep van WGW los. Het spel werd goed verdeeld en de opstel ling veranderd. Zo wist SVO 2 met 62 te winnen. De doelpunten werden ge maakt door: Karsman 3, Kalis 2 en Piet 1. Goed gedaan, jongens. De adspiranten hebben de eerste pun ten binnen door een overwinning op Texel b SVO heeft een jong elftal. Jongens van 12 en 13 jaar. Jullie zullen het nog zwaar te verduren krijgen. De doelpunten werden gemaakt door Brou wer 2, Betsema 1 en Albers 1. Programma: zaterdag 4 uur: Adsp. De Koog-SVO a. Zondag: SVO 1-JVC 2, 2 uur. SVO 2 is vrij. B. B. vreet het bos weg tot op een hoogte van circa drie meter. Hoe? Eenvoudig door zich op te richten en met haar hoorns de twijgen naar zich toe të buigen. Een en ander komt het bos natuurlijk niet ten goede. In sommige landen worden dan ook alleen geiten in de bossen toegelaten, waarvan de snijtan den zijn afgevijld. Zij kunnen dan wel van de bladeren knabbelen, maar niet van de twijgen. Het bos is voor dc mens van onschat bare betekenis. Zonder bos geen hout cn zonder hout geen comfort. Zonder bos ook geen rust en schoonheid, geen opwekkend vogelgefluit cn aangenaam evrpozen. Daarom, laat men er zuinig op zijn en er niet teveel de bijl inzetten! (Nadruk verboden). TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 16 september: 3 koeien 600900; 20 oude rammen 150400; 50 ramlammeren voor de fokkerij 125225; 40 lammeren 75100; 4 nuka's 100225; 1 paard 900. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Flevo-Gras- hoppers 10; Schagen-VZV 12; Hol- landia T.-BKC 4—1; LSVV-Helder 0—3; Texel-Watervogels 25. Afd. N H - HRC 6-Texel 2 5—0; Wa tervogels 5-Texel 3 21, Junioren: HRC 2-Texel 140. Adsp. Watervogels a-Texel a 39; Oosterend a-Texel b 4—1. Allereerst onze gelukwensen aan de beide bruidsparen, n.l. Boot-Visser en v.d. Kerkhof-de Ridder. Heel veel ge luk. vrienden. Texel-Watervogels. Watervogels ver scheen, in nieuwe kleuren gestoken, met een prima elftal, dat goed was voorbe reid, met veel snelheid en goede tech niek. Het begon .met Texel haar spel op te leggen en onze verdedigers moesten alle zeilen bijzetten Een paar vrije schoppen op ons doel werden èn door het muurtje èn door de doelman keurig afgeslagen. Na enige corners op ons doel, gaat Texel ten aanval over links. Deze werd echter afgeslagen. Een goede combinatie van Jan naar Max gaat door naar Henk, die schoot in plaats van naar de vrij staande Hans door te geven. Een aantal goede aanvalllen strandde op buitenspel Intussen zijn de partijen aan elkaar gewaagd. Wim gaat langs de lijn en zet voor, Hans mist. Een gevaarlijke Watervogels-aanval wordt onderbroken De W-rechts buiten breekt door en lost een fel schot maar de keeper reclt ten koste van een corner. De W.-linksbuiten speelt zich vrij. maar schiet naast. Max probeert het alleen, maar brengt het niet verder dan een corner. Max is juist iets te klein bij een door Wim prachtig ge plaatste vrije schop, waarna Henk over schiet. Bij een snelle aanval van W. door het midden, speelde Bert, gehin derd, te zacht terug en nam Watervo gels, na 35 min., de leiding. Uit een vrije schop kopt Thijs juist naast. Een felle Texel-aanval wordt afgeslagen. Hans schiet opnieuw precies over de hoek paal en lat. Direct na de rust beide doelen in gevaar. De W.-grensrechter vlagt elke Texel-aanval af. Nu volgt een periode, waarin Texel sterker wordt. Keer op keer gaan de aanvallen via de rechter vleugel en met de grootste moeite weet W. zich staande te houden. Na 10 min., uit een afgeslagen corner, met een prachtig schot van Jan; 11. Jan brengt keurig op, een mooie pass naar Henk, die even te laat startte en vallende naast schiet. Texel valt keer op keer aan en krijgt een aantal corners te ne men. Uit een doorgestompte, afgeslagen corner, kwam Wim precies op tijd om ons op 21 te brengen, na 17 min. Bij een W.-aanval wordt de bal voor de lijn met veel moeite uit ons doel gewerkt. De scheidsrechter, hoewel hij dit nooit kon constateren, kende een doelpunt toe, waarmede hij Texel deprimeerde. Watervogels profiteerde hiervan en het was 23. Bij een scrimage werkte onze spelers onder druk de bal in eigen doel. Uit 'n voorzet van rechts treft de links buiten met een vliegend schot doel. Tot dit teleurstellend moment was Texel een waardig tegenstander en we blijven vol vertrouwen. Het zal best in orde komen. Vooral in het middenveld is nog een taak voor de binnenspelers: meer mee heen en terug, geen open plekken laten. Texel 2 heeft bijzonder teleurgesteld. Hier moet meer geest en snelheid inko men. Snel en fel is de beste weg. Texel 3, te gast bij Watervogels 5, heeft lang stand gehouden. Pas in het allerlaatste moment kwam de ver liezende goal. Onze Junioren hebben het in de eerste wedstrijd niet getroffen. HRC was oppermachtig. Intussen heeft Udo zich nog uitstekend gehouden. De moed met verliezen, doorgaan dan komt jul lie beurt ook. Adspiranten a trof een lichte tegen stander en won gemakkelijk met 93. Die 3 doelpunten komen op rekening van Kees. Adsp. b verloor van SVO. Nu a.s. zondag: Helder-Texel; Texel 3-ZDH Junioren: Texel-JVC, 10 uur Adsp.: Texel a-WGW a, 12.30 uur. Texel" b-Tex. Boys a, 4 uur zaterdag. Ingaande woensdag zijn de trainings uren als volgt: Aanvang 4 uur, t/m 11 jaar; aanvang kwart over 5 12 jaar; aanvang half 7 13. 14 en 15 jaar; aan vang half 8 16 jaar en ouder. Neemt hier goede nota van. LANGEVELD DE ROOU N.V. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te koop Peren ook voor de weck en blauwe pruimen J. Kiljan Jz.. Den Burg, Gasthuisstraat 22 Te koop 1 HA 16 Are bloembollenland gelegen bij de Turkse tent. M. C. Langeveld, De Koog. Te k. aangeboden goed onderhouden kinderwagen, uitneembaar B. v.d. Velde „Katwijk", P. H. Polder. Te koop aangeboden kookkachel, merk TEHBO, allesbrander Oesterstr. 8, Oosterend. Jonge braadkippen goed koop en lekker. Beste Eigenheimers 15 ct p. kilo Tel Den Burg 2675 Wordt thuis bezorgd. Te koop een paar voet balschoenen z.g a.n. mt. 35 M Hoogenbosch, Wester- mient B 142 Te koop beste aardap pelen 16 ct. per kg J Hop man, Gasthuisstraat 16 7 jonge poesjes, dol op Felix, zoeken goed tehuis. Gerritsland B 167, Den Burg tel. 2675 Nu pruimen eten er zijn er volop, en niet duur op „De Veen" M Huisman, telefoon 2203 Té k. gevraagd kinder wagen liefst met uitn. bak Beatrixlaan 80 De Heer en Mevrouw Kortenhoeven-Halink Schöler danken hartelijk voor de blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. De Koog, Texel K 16 Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Andrea B. de Vries Pranger J. M de Vries 16 september 1963 Oudeschild, Texel. Hiermede danken wij U allen hartelijk voorde vele blijken van belangstelling bij de viering van ons 25 jarig huwelijk j. Keijzer C Keijzer Bakker Semper Avantie, Zuid Haffel B85a Gevraagd dat mee naar Bochum- Duitsland wil voor de zorg van 3 kleine meisjes. Eigen kamer en goed loon. Voor te stellen tot zondag bij tam Broekman Eierland C 8, tel 02225-282 Te koop 2,5 ton prima 12 ct p kg. per zak 14 ct kg A Vonk, Oost Te koop gebruikte in prima staat Brieven onder no 532 aan bureau Texelse Courant Te koop of in huurkoop In welvarend dorp in de kop van Noordholland Jaaromzet thans f36 000 Kerngezond bedrijf met prima broodwinning. Brieven onder nr 533 aan bureau Texelse Courant TE KOOP in zeer goede staat. P Beemsterboer, Keesomlaan 16 Den Burg, Telefoon 2275 Te koop aangeb z.g a n. (Van Werven) A Boon, Klif 16, Den Hoorn GEVRAAGD: Joop Veltkamp v/h J. Agtsr Burgwal 7 Aanvang Den Hoorn, dinsdagavond 8 uur Nieuwe leden welkom. (met depót Reizende Bibliotheek) begint a s. vrijdag 20 sep tember van half 4 tot half 8 (ingang Kantoorstraat) U behoeft geen lid van 't Nut te zijn, ieder die lezen wil, is hartelijk welkom Warmoesstraat Slagerij Kogerslaat blijft geopend, 20—25 jaar heeft ambitie voor ijzerwaren, gereedschappen, verwarming en technische apparaten. Mulodiploma of Lagere Techn. school stellen wij zeer op prijs. voor beginnenden, gevorderden en gehuwden. Privé-lessen. Inschrijving dagelijks Weverstraat 33, Den Burg, telefoon 2336. De cursus voor beginnenden vangt aan op maandag 23 sept. in Casino, aanvang 8 uur Inschrijving tot de eerste les.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2