I Herrie op de Hope Veluwe f 895.- tions f 458.- radio televisie recorders grammofoons portables f 420.- WEVERSTRAAT 13 - DEN BURG - TELEFOON 02220-2000 ARISTON A 59 T 293 A Fraaie, moderne kast in hoogglans of mat panoramische beschermruit filterglas duidelijke UHF- afstemming ARISTONA 5220 A 4 golfbereiken: stereo- fonische weergave ingebouwde FM-an- tenne lokaal/selec- tieftoets voor rand- storingsvrijeontvangst van verafgelegen sta- mtoua ARISTONA 6117 A Populaire recorder 4 sporen 9.5 cm bandsnelheid duoplay stereo weergave bij gebruik van 2e ver sterker ELECTROHUIS M. BAKKE S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: Succes-Texel 24; Texel 3-Geel Zwart 4 32; Jun. Succes-Texel 14; adsp. Succes a-Texel a 25; Texel 2 en adsp. b afgelast. Texel 1 verraste ons uitermate door met een incompleet elftal van Succes te winnen Gespannen heeft het daar wel. Het scoreverloop was 01, 11, 12, 22, waarna Texel tot 2—4 uit liep. De beslissing viel in het laatst van de wedstrijd, dus aan spanning heeft het niet ontbroken Bertus verdedigde weer het doel. Texel 3 heeft in een spannende strijd met 32 gewonnen van Geel Zwart 4. Er stond een fikse storm en vele regen buien maakten het wel heel zwaar. Texel speelde met de storm in de rug, maar ook nu bleek wel duidelijk dat zo'n windvoordeel niet gemakkelijk is. Geel Zwart wist meerdere malen ons doel te benaderen. De Texel-aanvallen werden moeilijk afgewerkt. Vooral als de tegenpartij stug verdedigt, moet het van schieten komen. Spoedig echter probeerde de rechts buiten de G.Z.-keeper. Bij veel aan vallen ging de bal te snel; groot was het aantal corners en uitballen. Maar Henk Prins schoot ons naar 10. Nog voor de rust wist G.Z. gelijk te komen door Henk van Heeswijk 34. „Plusminus zestig centimeter, maar „O, maar zestig centimeter? Stop is even in m'n broekzak. En die beide schilderijtjes wikkel ik en passant even in m'n zakdoek. Zo, hup naar buiten, geen suppoost heeft 't gezien en de por tier evenmin. Gauw even naar de vod- deman brengen. Geeft er misschien twee kwartjes voor. Meneer, laat me alsjeblieft niet lachen. Voelt U nu helemaal niet, dat u een blunder maakt tot en met? Iemand midden in de nacht met drie man sterk van zijn bed halen en naar het politiebureau, joost mag weten waar, slepen.... Vooruit, Karei Welsenaar, beken maar even, dat je die prullen meegenomen hebt. Naar huis Ze hangen nu mooi boven je bed. En geen mens komt natuurlijk op het idee, dat jij het gedaan hebt. Meneer, als u ooit een stommiteit in uw leven hebt uitgehaald, hebt u dat vannacht gedaan. Wat denkt u nou? Dat ik dit neem? Dat ik dit er bij laat zitten? Ik beschik gelukkig over een paar centen. Morgen ontbied ik de beste advokaat in ons land. En dan zullen we wel eens zien, of dat vandaag de dag in Neder land mag. We zijn hier niet in Rusland!" De politieman achter het bureau had rustig de woordenvloed over zich heen en het zag er niet hoopvol uit. Het viel echter mee. Verbeten wierpen de onzen zich tegen wind en regenin de strijd. Ze kwamen zelfs meermalen in de aan val, waaruit Siem de stand op 21 bracht. Zelfs werd het 31 na een goede aanval over rechts, waar Poede de bal lanceerde, die via onderkant lat terugsprong en door Siem werd inge schoten: 31 dus. We hebben veel waardering voor de eensgezinde geest in de ploeg Enkele minuten voor het einde wist G.Z. de stand tot 32 terug te brengen. Alle lof voor de spelers, geen enkele uitgezonderd. Een extra pluim voor Henk die in dit voor hem nog vreemde gezelschap zich goed weerde. De junioren wisten die van Succes de baas te blijven en wonnen met 41. Ook Texel a wou niet onderdoen. Een succesvolle dag dus. A.s. zondag: Texel-BKC; Oudesluis 2- Texel 2; Callantsoog 3-Texel 3; jun.: Watervogels-Texel; adsp.: Texel a-Geel Zwart a. Zaterdag: Texel b-Tex. Boys b. Namens Othmar, die het goed maakt, de groeten aan al z'n vrienden. laten gaan en wenkte daarna met zijn hand. „Berg maar op", zei hij kort. Maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, want toen twee stevige politieagenten hem beetpakten, ver weerde hij zich als een bezetene. Met moeite en met behulp van een derde agent, kreeg men hem enkele minuten later in een cel. De volgende morgen kwam men hem voor alle zekerheid weer met drie man halen. Maar Karei Welsenaar had in de nachtelijke uren zijn houding al be paald. Hij had niets op zijn geweten en hij zou verder rustig met zich laten sollen. Per slot van rekening zouden ze hem spoedig genoeg weer moeten vrij laten. En dan was hij aan de beurt. Daar konden ze van opaan. In hetzelfde vertrek wees men hem een stoel en uiterlijk rustig ging hij zitten. Tegenover hem zat nu een an dere man, in gewone burgerkleding. ,,U bent Karei Welsenaar, wonende te Ede, Burgemeester Bootlaan 33?" „Die ben ik". ,,U bent eigenaar van een auto, merk Volkswagen, kenteken MD 22-35?" „Dat is mijn wagen". „U was gisteren op de Hoge Veluwe? Onder andere in het museum?" „Dat was ik". „U hebt gehoord, wat er gebeurd is?" „Vannacht heeft de politieman het mij verteld, ja" „En u beweert er niets van te weten?" „Totaal niets, om precies te zijn". „Wilt u even recht gaan staan?" Zuchtend kwam Karei overeind en keek de man aan. TEXELSE BOYS-NIEUWS De, in bar slecht weer, gespeelde wed strijd tegen Cocksdorp is geëindigd in een 20 overwinning voor Boys 1 Vooral in de tweede helft, met harde wind tegen, legden de Boys een prima spelletje op de zeer natte grasmat. De rust ging in met een 10 voorsprong door een doelpunt van H. v. Sambeek. Tien minuten voor tijd stelde A. Boo gaard de zege veilig door uit een moei lijke hoek het tweede doelpunt te sco ren. Ook Boys 2 veroverde beide punten door in Den Helder WGW 4 met 40 te verslaan. De junioren zullen er wat aan moeten doen. Zij moesten ook deze keer weer het onderspit delven, nu tegen WGW 2 met 8-r4. Als je iets wilt bereiken, zul je er voor moeten sjouwen en vooral trainen om dit vol te kunnen houden. Woensdag verwachten we jullie, gelijk' met de adspiranten. Boys a deed het weer best. Zij won met 50 van De Koog. Boys b verloor echter weer, nu van ZDH met 51. Volhouden jongens. DAMCLUB TEXEL Uitslagen: C. Dijker-J. Hooijberg 11 S. v. Heerwaarden-D. v.d. Werf 2—0 „Houdt u nu uw regenjas eens vast van boven, net of u het koud hebt. Zo, begrijpt u?" „Ik begrijp het", antwoorddde Karei gelaten en hij deed, wat hem gevraagd werd. De man achter het bureau wendde zich tot een agent en zei: „Laat nu eerst de portier maar eens komen". Een deur werd geopend en enkele sekonden later trad een man binnen, in wie Karei de portier van het museum herkende. De man deed een paar stap pen in het vertrek, keek naar de jonge man, die nog steeds met de hand zijn jas van boven dicht hield en knikte toen beslist. „Hij is het, meneer. Ik herken hem heel goed". „Vertelt u dan uw verhaaltje nog maar eens". „Nou, het was gistermiddag ongeveer half vijf. Er kwamen nieuwe bezoekers binnen en ik dacht toen: daar zullen jullie ook niet veel meer aan hebben, want over een half uur sluiten we. Toen kwam deze meneer de trap af. Ik kijk, zoals ik altijd kijk, als er bezoe kers vertrekken, en meteen grijpt die meneer naar de bovenkant van zijn jas, net zoals hij nu doet. Ik vond het een beetje gek en ik wilde eigenlijk vragen, of die meneer wat onder zijn jas ver borg, maar ja, het ging allemaal zo gauw. Er stonden die nieuwe bezoe kers en voor ik. goed en wel gelegen heid had om wat te vragen, was die meneer al buiten. En twintig minuten later sloeg Mulder alarm. Hij had ont dekt, dat het beeldje niet meer op de sokkel stond". C. v. Heerwaarden-H. Bruining 02 C. P. Burger-J. Vinke 20 C. Vinke-P. Kooiman 02 C. v.d. Werf-Jb. Koorn 20 Wedstrijdrooster 12 oktober Texel-Schagen; 19 oktober Texel-Winke; 26 oktober Texel-Dam- lust; 9 november Texel-HDC 1; 23 no vember Bovenkarspel-Texel; 30 novem ber Texel-R.O.E.; 14 december Vios- Texel; 21 december Andijk-Texel. De eerste resultaten zijn er dus weer. En al moet de opkomst nog wel grote worden, er werd met volle interesse gespeeld. De grofste fouten maakten C. en J. Vinke, terwijl H. Bruining pas laat een onnauwkeurigheid van wit kon afstraffen. In het wedstrijdrooster valt te zien, dat we al spoedig beginnen. Voorts hebben we een extra thuiswedstrijd, daar we vorig jaar een uitwedstrijd meer gespeeld hebben. Alle wedstrijden vallen volgens het rooster op zaterdag. We zullen hopen, dat hierin geen ver andering komt. KLAVERJASCLUB „DE ZWAAN" Donderdagavond 8 uur precies de eerste bekerwedstrijd tegen Den Hoorn in Hotel „De Zwaan". We rekenen op aller opkomst, daar Den Hoorn ook met al zijn leden present zal zijn. „Juist. En toen?" „Ik heb dadelijk alle uitgangen ge waarschuwd en men heeft de hekken gesloten. Alle auto's, die nog in het park waren, zijn door de politie onder zocht, maar er is niets gevonden. Dus moet de dader al het terrein verlaten hebben". „En wanneer werd ontdekt, dat die schilderijen verdwenen waren?" „Nou, misschien vijf minuten later". „Dus u herkent deze persoon als de gene, die op verdachte wijze het mu seum verliet?" „Absoluut, meneer" „Mooi. Dan kunt u weer gaan. U blijft nog even ter beschikking hier?" „Zeker, meneer". Toen de portier vertrokken was, vroeg de man achter het bureau aan Karei: „Wat zegt u hiervan, meneer Welsenaar?" „Geen commentaar", antwoordde Karei, uiterlijk kalm. De man keek hem laatdunkend aan. „Dat begrijp ik. Daar kunt u niet veel tegen inbrengen, hè? Maar we hebben nog meer ijzertjes voor u op het vuur staan". Hij wendde zich tot één van zijn ondergeschikten: „Laat die autobewa ker maar komen". De geroepene kwam binnen en keek naar Karei. Hij knikte en zei: „Ja, die meneer was het". „Zo? Weet u dat heel zeker? Kijkt u hem maar eens goed aan" „O, er is geen twijfel mogelijk, me neer. Ik heb deze persoon al zo vaak op het parkeerterrein gehad. Hij kwam bijna dagelijks op de Hoge Veluwe. Met Weer de eerste van enkele genoeglij Klaverjasavonden. Er wordt op U all gerekend. Seer. J. C. Rij SCHAAKCLUB „EN PASSANT' Uitslagen woensdag 25 september A. Hovenkamp-C. Joustra 0 O. Feitsma-C. Schulte 0 A. Terpstra-F. R. Drevel 1 J Dijt-L.J. Vlugt 0 J. Hoogerheide-J, P. Daam 1 F. R. Drevel-L. J. Vlugt 1 Joustra heeft al meteen de leidii genomen, maar wordt op de voet volgd door Terpstra, Schulte, Dreve Vlugt en Hoogerheide. Ten overvloede wijzen wij er eens op, dat een ieder op woensda avond 8 uur van harte welkom is hotel „De Zwaan". PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag- ZDH-Te Boys b (geen uitslag ontvangen), SV Texel b afgelast; Tex. Boys a-Texel 0—9. A.s. zaterdag: Tex. Boys b-ZD Texel c-Texel b. Dringend verzoek om uitslagen spoedig mogelijk door te geven. Lief vóór zondagavond 6 uur. Zorgen thuisclub voor scheidsrechters leiders? een grijze Volkswagen". „Juist. En waarom kreeg u gister middag argwaan?" „Dat kwam, omdat ik net op de hoe van de weg stond te kijken, omdat een bus wegreed. Ik zag meneer uit museum komen en hij liep nogal sne Dat viel me al op, want in de rege kwam meneer kalmpjes aanwandele en reed ook altijd rustig weg. Maar stapte hij snel in, startte, waarna bijzonder hard wegreed. Ik dacht eer nog: Nou, als er net een wagen aan komt, zou er wel eens een aanrijdi kunnen gebeuren. Ik vond het allemaa een beetje eigenaardig en voor zekerheid prentte ik het nummer zijn wagen in m'n geheugen". „Hoe liep meneer naar zijn wagen? „Tja, hoe moet ik dat zeggen? Late dacht ik er over na en toen vond dat het net leek of hij wat onder jas droeg, zal ik maar zeggen". „En toen er alarm geslagen werd hebt u van uw bevindingen mededelin gedaan?" „Ja meneer, vanzelf, ook het numme heb ik toen doorgegeven. Het numme van die V.W. zal ik maar zeggen". „Mooi, dat is alles. Je kunt nu weer gaan. Dank je wel". De autobewaker vertrok en de onder vrager keek opnieuw naar Karei Wel senaar, die nog steeds naast zijn stoel stond. „En? Ditmaal ook geen commen taar?" „Hoe raadt u het zo", antwoordde Karei sarcastisch. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4