Woensdag gehaktdag Bouwterrein SCHOUW KIJK, MAAK VAN UW SPAARGELD alleen vrijdags geopend plantmachine Blauwe druifjes en Scilia Siberica f 1,60 0. C. VISSER, Hogerstraat 16 Wegens vakantie GESLOTEN van 14 tot en met 18 oktober. Kapper P. Uitgeest zaterdag 19 oktober 1963. hoeveel gezellige dingen de nieuwe kindermode brengt! ADVERTEERDERS, BLIJF HOFFELIJK! In de kolommen van deze en de vo rige editie prijkt een advertentie, waarin de aandeelhouders van TESO werden opgeroepen de heer W. Peeters te De Koog als commissaris te kiezen in plaats van de heer G. Bakker. Ge zegd moet worden dat de inhoud van deze advertentie, die ook in dit nummer staat afgedrukt, bijzonder onhoffelijk gesteld is. Men doet het voorkomen als of de heer G. Bakker om een of andere reden ongeschikt voor zijn taak is, waardoor hij beter kan verdwijnen. De heer W. Peeters deelde ons mee, dat de bedoelde advertentie buiten zijn mede weten en dus zonder zijn toestemming is geplaatst. De heer Peeters is echter wel bereid een functie als commissaris te aanvaarden. FEESTBAZAR IN HET WAALDER DORPSHUIS Op 10, 11 en 12 oktober a.s organi seert de Waalder feestcommissie een grote bazar in het Waalder Dorpshuis ,,De Wielewaal". De opbrengst van deze bazar is bestemd voor de kas dezer commissie, zodat de eerste kosten ter gelegenheid van de festiviteiten in 1964: „Texel 550 jaar jaar Stad" kunnen worden betaald. De feestcommissie kwam reeds enige malen bijeen ter bespreking van de Waalder bijdrage in deze Texelse fees ten. Op de bazar zullen verscheidene mooie attracties zijn: schiettent, ballen gooien, elektrisch steekspel, groot Rad van Avontuur, grabbelton enz. enz. Diverse taarten en zelfs een mooie autoped behoren tot de vele te winnen prijzen. Waag allen een kans en steunt daar mede de commissie, welke voor U allen een mooi en gezellig feest organiseert. De bazar is geopend donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond van half 8 tot 11 uur en bovendien zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur. „EIGEN PAARD IS GOUD WAARD" De liefhebbers van een goed stukje toneel en zang kunnen zaterdagavond 19 oktober te 20.00 uur in „De Oranje boom" terecht. Daar wordt het toneel stuk Eigen paard is goud waard" op gevoerd onder auspiciën van de ANAB (Algemene Nederlandse Agrarische Bc- drijfsbond). In het toneel- en zangspel maken we kennis met de familie Re- nema, twee broers die samen een boer derij exploiteren. De oudste van de broers is een echte paardenliefhebber en droomt van de successen met zijn harddraver. Zijn broer Leo voelt meer voor mechanisatie en beschouwt een paard als overbodige luxe Daarmee is de conflictstof geschapen. Aan het stuk werken mee: Klaas Westra, Tetman de Vries, Mien de Vries-Ganzinga, Leny de Vries en Leo Dijkstra. De pianobe geleiding verzorgt Gerard Veldhuizen. KLAVERJASCLUB „HET CENTRUM" Woensdag j.l. is men officieel gestart met de cornp. '63-'64 en het bestuur be treurt de matige belangstelling. Vele malen heeft men verzocht de clubavond te verzetten en nu men er eindelijk in geslaagd is de woensdagavond te ver krijgen is de belangstelling maar ge ring. Het bestuur van de klaverjasclub is er van overtuigd, dat er nog vele Oosterenders zijn, die graag een kaartje leggen. Dat is mogelijk bij de Klaver jasclub, die steeds plezierige avonden heeft mogen beleven. REST IN VOLGEND NUMMER Door ruimtegebrek zijn we gedwon gen een aantal sportvcrslagen tot het volgend nummer te laten liggen. - Red. BRIDGEN De jaarvergadering werd in record- tempo afgewerkt. Het bestuur bleef het zelfde en er waren verder geen klach ten. De drive, met prijzen, telt mee voor de competitie en had de volgende uit slag: A 1. Dam-Dros 61.31% 2. Huizinga-Brücher 52.38% 3. Gebr. van Sambeek 51.79% 4. Bruin-Blom 49.40% 5. Stolk-Verstegen 48.81% 61/2 Backer-Raven 46.43% 6V2. Roeper-v.d. Werf 46.43% 8. Bakker-Ran 43.45% B.. 1. Mantje-Veenema 62.50% 2. Echtpaar v.d Heerik 61.31% 3. Grootjen-de Brok 54.76% 4V2. Blonk-v.d. Galiën 47.62% 4V2. Kellner-van Lenten 47.62% 6. Echtpaar Jouwersma 42.86% 7. Luyckx-Wessels 42 26% 8. Riteco-Zegers 41.07% De volgende drive wordt niet woens dag maar vandaag, dinsdagavond, ge houden. in verband met PSV op TV. TERMIJN NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. APARTHEID IN ZUID-AFRIKA (Ingezonden) Heiloo, 1 oktober 1963. Mijne Heren, Na het artikel en de ingezonden stuk ken over Zuid-Afrika in Uw blad gele zen te hebben, moet ik U een slappe houding verwijten. Immers de Heer Graaf boogt op een 14-jarige kennis over Zuid-Afrika, terwijl de Heer v.d. Waals er kennelijk nog nooit geweest is. Onmiddellijk geeft U de tegenoverge stelde mening van de Heer Graaf prijs om de Heer van de Waals gelijk te ge ven, Op welke gronden doet U dat? Enige malen heb ik dit land mogen be zoeken, \yaarbij mij opgevallen is, dat het rassenprobleem in Europa veel gro ter is gemaakt, dan het in Zuid-Afrika werkelijk is. Niettemin staat de Zuid- Afrikaanse regering voor een moeilijke taak. Tot nu toe is slechts afbrekende kritiek uit Europa gekomen, waarbij die van de Heer van de Waals. Iets op- bouwends valt er niet te bespeuren. Het lijkt mij raadzaam, dat al die profeten die brood eten, geen ingezonden stuk ken meer schrijven, maar brieven aan de Zuid-Afrikaanse regering met een oplossing voor genoemd vraagstuk. Hoogachtend, J J. Daudey, Schapenweydt 2, Heiloo. Welja, meneer Daudey, verwijt U ONS maar een slappe houding! Nota bene omdat we met bereid zijn de mening van de heer Graaf inzake de apartheidspolitiek te delen. Vindt U dat slap? Wij vinden het slap als iemand die beroepshalve af en toe in Afrika komt en daar ziet „dat het rassenprobleem in Europa groter is gemaakt dan het in werkelijkheid is", overstag gaat en heel gemakkelijk één der principes van de Christelijke beschaving op zij zet. Best mogelijk, dat het in Afrika zo slecht niet is en dat we een verkeerde voorstelling van de daar bestaande ver houdingen hebben. Dit neemt niet weg, dat we de apartheid UIT PRINCIPE blijven afwijzen. Redactie. APARTHEID IN ZUID-AFRIKA (Ingezonden) Geachte redactie, heer v.d. Waals en H. L. v. Br., Ik had er geen idee van dat Uw me ningen t.a.v. Zuid-Afrika zo verschil lend waren met de feiten die ik ver meldde. Ik ben blij, dat de redactie dit vermeldde als interessant artikel. Wel wil ik nog opmerken dat door een „slip of the pen" door mij ten op rechte beweerd is, dat de overgrote meerderheid van de negers achter het Verwoerd-beleid staat. Dit is nl. een kwart tot de helft, althans naar mijn idee. Overigens neem ik geen woord terug van wat ik heb beweerd Denk niet dat ik stomweg alles goedkeur. In Zuid-Afrika worden óók fouten ge maakt. Meneer v.d. Waals, noem mij geen rascist, want dan hebt U de boot gemist. Mijn Texelse vrienden weten wel beter. Dat heb ik tenminste uit hun reacties na veertien jaar kunnen opmaken. Ik kan uitstekend met iedereen opschieten, negers zowel als blanken. (Ik voel me nog steeds Hollander en Texelaar in mijn hart). In het gewraakte artikel heb ik slechts spontaan geantwoord op vragen, mij gesteld door de redakteur van de Texelse Courant. Ik deed dit graag, omdat ik weet hoe weinig hier bekend is over de zeer vele goede zijden van dat „slechte" Zuid-Afrikaanse apart- heidsbeleid. Meneer van Br., als het WAAR is dat een blank-zwart echtpaar na 25 jaar moet scheiden, dan deel ik Uw mening. Maar ik twijfel en zal straks in Zuid-Afrika zeker nagaan wat er van waar is. Het zou niet de eerste keer zijn dat de Europese kranten be paalde feiten overdrijven of verkeerd uitleggen, teneinde Zuid-Afrika te kun nen zwart maken. Het resultaat van mijn naspeurmgnen zal ik t.z.t. aan de redactie van' de Texelaar meedelen Dan hoort U er dus wel van. Let wel: Zuid-Afrika probeert zonder .,Congo"-systeem (hongersnood en el lende voor de massa) zijn veelrassige bevolking welvaart en onafhankelijk heid te brengen. Een zware taak; daar kunt U het toch mee eens zijn Verder wil ik op deze zaak niet in gaan. Tenslotte kwam ik hier om mijn vakantie door te brengen en niet om me in de politiek te wagen Dat laatste gebeurde ongewild toen ik in de krant van vrijdag 27 september antwoorddde op vragen van de Texelaar, voor mijn oud-Texelaars. U. redactie, dankend voor plaatsing. C. Graaf. (Discussie over het Rassenprobleem gesloten. Red.). EVANGELISATIEAVOND Vrijdagavond. 11 oktober komt de heer Jb. Graaff uit Den Helder als spreker in het Dorpshuis te Den Burg. Aanvang 8 uur. Een ieder is hartelijk welkom. VERTROKKEN PERSONEN Jan de Jong, van Oosterend, Oranje straat 11 naar Den Helder, Ruyghweg 102; Jantje M Goënga, van Den Hoorn, Herenstraat 55 naar Den Helder, Huis- duinerweg 3; Leonard H Koning, van O 13 naar Eindhoven, Menno van Coe- hoornlaan 1; Geertruida J. M. Bakker van H 8 naar Utrecht, van der Duijn- straat 3; Anna J, Wetsteen, van E 146 naar Appelbeck (Duitsland); Albert R. Rommel, van De Koog, Ruijslaan 6 naar Alkmaar, Metiusgracht 7; Sebastiaan Mosk, van Den Burg, Weverstraat 56 naar Lisse, Julianastraat 1; Janneke L. Hooijberg, van Den Burg, Boogerd 26 naar Amsterdam, Warmondstraat 192hs; Willem Dols, van H 131 naar Doorn, Kombos 13; Hendrika J. Vermeulen (ev. Kuiper) van Oosterend, Oranjestraat 3 naar Ede, Joh. Bosboomlaan 6; Jan de Vries van E 46 naar Wonseradeel, Mak- kum, Lieuwkemastraat 38; Jantje Koorn (ev. Bruin) van Den Burg, Schilderend 113 naar Koedijk, Benedenweg 285. NIEUWS VAN DE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Derde Zuiveldemonstratie Bij voldoende belangstelling zal een derde demonstratie door het Ned. Zui- velbureau verzorgd worden op woens dag 9 oktober 1963 (morgen) in hotel „De Graaf", aanvang 14 30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de Melkhandelaren en bij de H H.V., Vismarkt 2, Den Burg. De voeding is één van de belangrijkste dingen in het menselijk leven Een goede voeding is één der voor waarden voor een goede ontwikkeling van het lichaam en voor een goede ge zondheidstoestand. Iedere periode in het leven stelt z'n eigen eisen, ook aap de voeding. Het lichaam van 'n school kind vraagt iets anders dan het lichaam van een bejaarde. Velen denken dat goed eten gelijk is aan veel eten. Het gaat echter niet zo zeer om de hoeveelheid, maar om de hoedanigheid van het voedsel, de sa menstelling ervan dus. Tijdens de welvaartsperiode na de Tweede Wereldoorlog zijn onze voe dingsgewoonten wel veranderd, maar helaas niet altijd verbeterd. Het hoge vet- en suikergebruik van de laatste jaren, dat nog steeds stijgende is, kun nen we immers geen verbetering noe men. Voorlichting op dit gebied is dus geen overbodige luxe, evenmin als voorlichting voor diegenen, die een be paald dieet moeten volgen, ï.v.m. hun gezondheid, b.v. suikerpatiënten en zij, die geen zout mogen gebruiken in hun voeding. Vaak is het moeilijk een dergelijk dieet goed vol te houden, omdat het op de duur eentonig wordt. Toch is hier met wat overleg wel iets aan te doen. Door het gebruik van tuinkruiden en door bepaalde kooktechnieken toe te passen kan men de voeding vaak veel smakelijker maken. Ook is men vaak onwetend, waar het de samenstelling van bepaalde voe dingsmiddelen betreft, en men twijfelt dan terecht of het bedoelde voedings middel nu wel of niet toegestaan is. Op diverse cursussen, die georgani seerd worden door de Huishoudelijke Voorlichting in samenwerking met de Provinciale Noordhollandse Vereniging „Het Witte Kruis", kunt U zeer veel horen over een goede voeding in het algemeen en op een dieetcursus, over een bepaald dieet in het bijzonder, waarbij dan ook verschillende dieetge- rechten bereid worden, die u zelf kunt keuren. Indien u iets voelt voor een dergelijke voorlichting op het gebied van de voeding, kunt u zich opgeven bij: mevr. Roeper, „De Fenne", Den Burg; mevr. Witte-Witte, Witte Kruislaan, Den Burg; mevr. Ellen, Spang, De Waal, mevr. Kampstra, Grietjeshoeve, 't Noorden, mevr. Bakker, „Alexander", Den Hoorn; mevr. Visser. „Wijde Bliek", De Cocksdorp; mej. Bastiaans, Vis markt 2, Den Burg. W. C. A. Appeldoorn, Diëtiste Witte Kruis Kookcursus. Naast de voedingscursussen wordt er in verschillende dorpen ook 'n kook cursus georganiseerd. Op donderdag 17 oktober en vrijdag 18 oktober, zowel 's middags als 's avonds, zal deze cursus starten in De Waal, Den Hoorn, Oude- schild en Oosterend. De kookcursus be staat uit 6 demonstratielessen a 2Va uur. Kosten 3,50. U kunt U hiervoor bij bovenstaande adressen opgeven voor 10 oktober a.s. Naaicursusen. Komende herfst worden naast de voedings- en kookcursussen ook naai cursussen door de Huishoudelijke Voor lichting georganiseerd. De cursus „Kneepjes van het vak" o.l.v. mej. Bos- ker, wil speciaal de nadruk leggen op enkele moeilijke punten, die bij het naaien geregeld naar voren komen, b.v. het opzetten van een kraag, zakken in zetten enz. De nieuwe hulpmiddelen zullen zeer zeker ook de aandacht krij gen. De cursus bestaat uit 6 lessen. Kos ten ƒ3,50. Aanvang half november. U kunt U hiervoor opgeven bij: mevr. Boon, Midden-Eierland, Hoofdweg E 43; mevr. Albers, De Waal; mevr. Van Dijk, Oosterend1, Peperstraat; mevr. Visser, Oudeschild, Loodssingel 42, mevr. Eel- man, De Koog, Dorpsstraat 10, en bij de commissieleden van de Huish. Voorlichting. Bollenuitreiking. De uitreiking van bollen voor ka mercultuur zal plaats vinden op maan dagmorgen 14 oktober op het kantoortje Vismarkt 2, Den Burg. Verder komen wij dinsdag 15 oktober: 10.00-11 00 uur Den Hoorn, H. Bakker, Diek 3; 11.15-12.15 uur De Koog, mevr. Kuip, Kamerstraat 15; 13 00-14.00 uur De Cocksdorp, Hotel „De Hoop"; 14.30- 15.30 uur Oosterend, 't Centrum; 16 00- 17 00 uur Oudeschild, Dorpshuis. De bollen zijn verpakt in pakketjes, waarin narcissen, tulpen, hyacinten en krokussen zitten. Bij de bollen krijgt U een handleiding. Kosten 2,50: In fe bruari hebben wij het plan de getrok ken bollen per dorp te keuren. De mooi ste exemplaren zullen met een aardig heid beloond worden. U doet toch ook mee? De Huishoudelijke Voorlichting, R. C. Bastiaans PUPILLENCOMPETITIE Tex. Boys b-ZDH (geen uitslag ont vangen); Texel c-Texel b 010 A.s. zaterdag: SVC-Tex. Boys b en Texel a-ZDH, aanvang 3 uur. Ook graag even bericht als een wedstrijd om of andere reden niet doorging. S.V. TEXEL Uitslagen: Texel-BKC 11; Oudesluis 2-Texel 2 41; Callantsoog 3-Texel 3 25; Jun. Watervogels-Texel 12; Adsp. Texel a-Geel Zwart a 110; Texel b-Tex. Boys b 40. Trainen deze week: I.v.m. de TV- uitzending woensdagavond, wordt er vanavond getraind: half zeven 13- t.m 15-jarien, half acht 16 jaar en ouder. Woensdag 4 uur t.m. elf jaar; 5,15 uur voor 12 jaar. EERSTDAAGS!? Dc blanke ging naar Afrika En heeft de zwartjes uitgebuit, .Maar dit is nu eerstdaags voorbij. Wij horen reeds een nieuw geluid. Niet elke blanke deed hiermee; Er zijn gelukkig goede b(j, Die vechten voor hun zwarte broer, Opdat die leven kan als zjj. De blanken kwamen in hiin land En deeldcu daar de lakens uit, Dc zwarte had niet zo'n verstand; Men hoorde slechts zijn zwak geluid. Maar nu de zwartjes verder gaan En zich aan het ontwikk'lcn zijn, Nu komt er een heel and're tijd; Al gaat dit ook gepaard met pün. De zwartjes vechten zich niet vrjj Met wapens of geweld. Zij doorstaan vaak dc ergste pijn En worden vaak heel erg gekweld. Hoe vaak scholden de blanken hen Voor zwarte honden uit, En trapten blanke honden hen - Maar eerstdaags is het uit! Er zijn wel goede blanken bij, Ik denk hier aan m'n broer. Die heeft de zwartjes nooit getrapt. Dat is 't wat ik ervoer. Toen hij er pas was, schreef ik hem: Wees voor de zwartjes goed. Hij schreef: zus, dat zal 'k altijd zijn. Zo iets geeft ons nu moed! J. J. de W. TEXELSE BOYS-NIEUWS Uitslagen: Tex. Boys 1-De Koog 41; Oosterend 2-Tex. Boys 2 06; Texel b- Tex. Boys b 40. Overige wedstrijden werden afgelast. S.V.C.-NIEUWS Uitslag; SVC 2-WGW 9—2. S.V.O.-NIEUWS Uitslagen: Watervogels 3-SVO 1 11; SVO 2-Tex. Boys 2 06; adsp. SVO a- SVC a 5—2. SPORTNIEUWS S.V. DE KOOG Uitslagen: Tex. Boys 1-De Koog 1 4—1; De Koog 2-JVC 3 3—3; Helder 6- De Koog 3 50. Donderdag allemaal eens komen trainen. DAMCLUB TEXEL Uitslagen: H. Bruining—S. v. Heerwaarden 02 P. Bakelaar-C. Dijker 11 Jac. v. Heerwaarden-C. P. Burger 02 R. Kooiman-G. Dros 20 J. Hooijberg-C. v.d. Werf 11 D. v.d. Werf-C. v. Heerwaarden 02 J. Vinke-C. Vinke 2—0 Jn. Stam-Jb. Koom 02 S. v. Heerwaarden, C. P. Burger en P. Kooiman behaalden de volle winst uit twee partijen. C. v.d. Werf bracht het tot 75%. Hij en zijn tegenstander kregen met 1 punt meer dan hen toe kwam in de laatste partij. Dit in tegen stelling tot C. Dijker en P. Bakelaar, die met een punt te laag gehonoreerd warden naar de inhoud van de partij. Deze week spelen we op donderdag! Zaterdag hebben we de eerste wedstrijd tegen Schagen. Dit zal niet meevallen! TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (met eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te koop aangeboden z g.a n. kinderwagen. M. Boon, De Ruyterstraat 37, Oudeschild Te koop huiskamer meu belen, Slaapkamer meu belen, elektr wasmachine -J- wringer Ruton. Olden- burger, De Waal 48 Jonge hennen te koop aan en tegen de leg W.L. Jb. v. Heerwaarden, Vuur- torenweg C 7la, Cocksdorp Telefoon 220 Te koop Judopak mt 3 Nel den Braven, Schilder- weg S 25 Te koop beste biggen Gvd Star, Slufterweg 133 1 elefoon 02225 277 Wij hebben volop hand appels Jami s Grieve, ook voor moes. Bestel nu uw bewaarfruit Cox Orange, Goudreinetten, Jonathans en Gulden Delicious Wordt thuis bezorgd. Fruitbedrijf A Zielman, Teletoon 2552 Te k. beste eigenheimers F Huisman, Ongeren. Te koop i.pr st z. cokes kachel voor centrale ver warming, kan ook met hout en kolen gestookt worden. Th Rutten, Schil derend 140, Telefoon 2902 KEES BRUIN en JANNIE BRUIN-KOORN danken U voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Voor de zeer vele blij ken van belangstelling, die wij bij ons 25-jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, betuigen wij bij deze onze hartelijke dank. Jac. Kok M. Kok-Koopman Gerritsland B 165a. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan een ieder, die be langstelling en hulp heeft getoond bij de ziekte en thuiskomst van mijn vrouw. En speciaal de H.H. Doctoren en het verplegend personeel van het Gem. Ziekenhuis „Parkzicht". K. C. Geus Schilderend 54, Den Burg, Texel. Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van medeleven, ondervonden na het over lijden van ons innig ge liefde Zoontje en Broertje HENDRIK. Onze bijzondere dank aan dokter Coutinho en het TESO-personeel voor de extra reis. Uit aller naam, fam. D. J. Wessels Parnassiastraat 21, De Koog, oktober 1963. Voorlopig is onze winkel in De Koog 't Vlspaleis, Te koop i p st r Excelsior 3- rijer en een zware lucht banden wagen P. ter Steege, Molenstr 64 Te koop gevraagd A van Strien, Wilhelminal 94, tel. 2904 ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆it 12 oktober 1963 hopen onze ouders S. Keijser Jbz. en N. Keijser-Eelman hun 40-jarige huwelijksjubileum te vieren Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Mr. W. Keijser G. M Langeveld-Keijser A. M. Langeveld Ds. M. Keijser J S. Keijser M. Dros I. Keijser Nely, Renet, Arie en Arno Langeveld Receptie 12 oktober 1963 van 3 - 5 uur n m in hotel De Lindeboom-Texel tb- 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager Te koop gevraagd in of aan de buitenkant van Den Burg. Met of zonder opslal (schuur, pakhuis of woonhuis) Brieven met opgave van ligging, maten en prijs onder nr 544 bureau Tex Courant. Het college van dagelijks bestuur van de Prins Hendrikpolder op Texel brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de schouw over berm- en kavel- sloten is vastgesteld op De ingelanden wordt er op gewezen, dat op de vast gestelde datum aan alle verplichtingen ingevolge de keur moet zijn voldaan Texel, 4 oktober 1963 Het bestuur voornoemd A. de Visser, voorzitter K. Stoepker, secretaris Nog steeds favoriet terlenka plooirokjes in prachtige ruiten. Lange broeken voor kinderen, in Delana-wol en ijzersterke helanca. Nylon jacks en nylonpakken bieden uw kleuter heerlijke beschutting bij het koudste weer Komt eens gezellig rondneuzen bij 4extielhui^'

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2