J38& Herrie op de Hope Velüwe R.K. kleuterschool zal naam Maris Stella dragen Vrijdagochtend heeft pastoor C. P. G. Persoon de eerste steen gelegd van de R.K. kleuterschool die aan de Gasthuisstraat tegenover de Landbouw school te Den Burg zal verrijzen. Met de bouw van de uit twee werklokalen bestaande school is men overigens reeds flink gevorderd. Nog voor de winter wil men het gebouw onder de kap hebben. Gehoopt wordt dat de school medio mei 1964 in gebruik kan worden genomen. Tijdens de plechtigheid van vrijdag ochtend was het college van Burge meester en Wethouders en het R.K. Kerkbestuur de opdrachtgever aanwezig. Ook de aannemer, de heer H. Venema, en de architect, de heer G. v.d. Struys, gaven acte de présence. Een grote schare kleuters van de nu nog in het Sint Janshuis ondergebrachte school, onder leiding van de zusters, zorgden met hun vlaggetjes voor een feestelijk tintje. Pastoor Persoon verwelkomde de aanwezigen en richtte zich speciaal tot de aanwezige kleuters. Hij stelde vast, dat lange tijd verlangend naar de bouw van de nieuwe school was uitgezien en meende dat de leerlingetjes de nieuwe school zeker graag zouden bezoeken. Hij benadrukte ook dat dit alles niet zonder Gods hulp tot stand kon komen Tijdens een kort gebed smeekte hij Gods genade over dit belangrijke werk af. Daarna metselde pastoor Persoon vaardig de steen op z'n plaats in de gevel. De inscriptie: „Deze steen werd op de 11e oktober 1963 geplaatst door de Zeereerw. heer pastoor C. P. G. Per soon" zal tot in lengte van dagen aan deze dag blijven herinneren. Voorts maakte de pastoor bekend, dat de kleuterschool „Maris Stella school" zal heten. Hiermede wil men zuster Maris Stella eren die sinds haar komst op Texel 26 jaar geleden aan de school verbonden is geweest. Het was kenne lijk een verrassing voor zuster Maris Stella, die met de kleuters aanwezig was, en ook nu nog haar beste krachten geeft aan het R.K. Kleuteronderwijs Het personeel van de fa. Venema ac cepteerde dankbaar het geschenk onder couvert. Een kort samenzijn van de genodig den in hotel „De Zwaan" besloot deze plechtigheid. Een tekening van de R.K. Kleuterschool zoals deze er medio mei volgend jaar zal uitzien. Deze tekening maakt deel uit van het oorspronkelijk ontwerp van de gemeentcarchitect, de heer G. v.d. Struys. Inmiddels is een kleine wijziging aangebracht. In de zijkant links zijn enkele extra ramen geprojecteerd. AANDEELHOUDERSVERGADERING N.V. TESO (Vervolg van pagina 1) sxechls naüeei zou opleveren voor de neer üibinga iviuiaer. uok oud-directeur j. j. v.a. vues, cue een aer ou onaer- lejcenaais was van net verzoeK aan net 1-t.ou-oesiuur oepieitte ue openoaai- maaing van net rapport, mj nerinnerue er aan uat Diijüens ue Aiantenoericnteu ue toezegging is geuaan t resultaat van ue conuinssie van onderzoen te puon- eeren. xiij meende dat puDiikatie veei misverstanden uit de weg zou ruimen, teiwiji oovencnen werd voornomen uat uergeujne geoeurtenissen zien m de toenomst zuuuen nernaien. riij meenue uat tussen aanueeinouuers en commis sarissen een verwijdering was ontstaan omdat de laatsten zien met aan ar tinei y van de statuten nauuen genouden. ue neer Ue uugt uetoogue dat deze zaan door de ieiten was aeniernaaia. lerwiji net conmet oij de commissie in Denan- denng was, is net door oennddenng van uiezeude commissie geregeld. Het nau uus in net geneei geen zm de algemene vergadering m te nenten, want die ai- gemene vergadering moest mgeiicnt worden om te nunnen oordelen over net wei oi met nanunaven van de direc teur. uie beoordeling was met meer nouig, zodat de commissie zich op het standpunt stelde orn net rapport met te publiceren. Ue heer Ue uugt vermaarde nogmaais dat de raad van commissaris sen met tegen publiliatie is maar ten aanzien van de andere partij heeit men gemeend, dat het beter was dat men de zaak liet rusten. „Ais U desondanks van mening bent, dat het rapport gepubli ceerd moet worden, dan willen we dat de heer Sibinga vragen", zo besloot de heer De Lugt zijn antwoord. Voorts verkreeg de heer C. van Es, óók een ondertekenaar van het ver zoek aan de commissarissen, het woord. Hij beschreef het gehele verloop van het conflict en meende dat grote on rechtvaardigheid in het spel was. De commissarissen, die tegen hun zin deze directeur hadden moeten aanvaarden, hebben kennelijk nooit met hem willen samenwerken. Hij beschuldigde de com missarissen van gezagsondermijning en betwijfelde of er wel aanvaardbare re denen waren, waardoor de directeur kon worden geschorst. Hij vroeg begrip voor de situatie, waarin de directeur kwam te verkeren toen hij tot maan denlang niets doen werd veroordeeld. Door deze druk bezweek de heer Siben- ga uiteindelijk, waardoor hij inging op het aanbod van de commissarissen om een schikking te treffen. Hij verzocht cle president-commissaris „open en eer lijk uit te komen voor het naar Uw mening noodzakelijke vertrek van de directeur". Voorts wüde hij dat de oud- directeur in de gelegenheid werd ge steld zich te verdedigen en tenslotte wilde hij de commissie van onderzoek vragen wat naar haar mening het juiste middel was om de directeur te kunnen schorsen. Hij wilde het ant woord van de commissie in de plaatse lijke kranten gepubliceerd zien. De heer De Lugt zei een dergelijk voorstel met in stemming te kunnen brengen, omdat het staande de vergadering werd gedaan, wat blijkens de statuten met mogelijk is. Bovendien is er nooit een aanbod van de commissarissen uitge gaan om het geschil in onderling over leg op te heffen. Dit aanbod ging uit van de commissie. De heer De Lugt meende dat het onjuist was het werk van de commissie als ongedaan te be schouwen en op eigen houtje aan de gang te gaan. Het zou overigens onmo gelijk zijn het hele „geval Sibinga Mulder uit de doeken te doen. Het is een onafzienbare feitenstroom, die we hier eenvoudig niet de revue kunnen laten .passeren. Dat heeft de commissie reeds gedaan. De heer Nieuwsma uit Wassenaar verzocht het rapport wél te publiceren, al was het slechts om de vele praatjes en geruchten de wereld uit te helpen. De beslissing lag nu bij de aandeel houders, die schriftelijk tégen of vóór pubhkatie van het rapport stemdén, nadat de heer Sibinga had verklaard zich in deze door zijn raadsman te laten adviseren. Er werden 778 stemmen uit gebracht, waarvan 493 tégen publikatie, 269 vóór en 16 ongeldig. De heer De door Henk van Heeswij k 38 De radio van half elf bracht geen verder nieuws en Nederland ging er even rustig door slapen. Er waren wel erger dingen dan de ontvreemding van een paar schilderijen uit een museum. Die dingen kwamen doorgaans altijd weer terecht. De volgende morgen werd Karei voor de zoveelste maal verhoord, maar ook dit verhoor bracht geen nieuws. Karei antwoordde gelaten op de gestelde vra gen en was niet van plan zich onder deze omstandigheden er druk over te maken En tenslotte zat er niets anders op, na ruggespraak met de officier van justitie, dan dat men de arrestant weer op vrije voeten liet. In de loop van de morgen bracht men hem weer netjes met de auto thuis, ditmaal als begeleider een man in burger. „We brengen u weer naar huis", had men hem kort en duidelijk gezegd, „niet omdat we er nu van over tuigd zijn, dat u er niet meer van weet, maar alleen omdat we niet be schikken over voldoende bewijzen. U zult zich evenwel ter beschikking moe ten houden. Weet u, wat dat betekent?" Karei, die begreep, dat hij het einde lijk gewonnen had, antwoordde op af gemeten toon: „Meneer, het interesseert me niet, wat het al of niet betekent. Maar ik wil u wel vertellen, wat ik nu ga doen. Dat is rechtstreeks naar een Lugt meende dat de aandeelhouders het juiste standpunt tegenover de heer Si- benga hadden ingenomen. Andere vragen De heer De Lugt ging vervolgens in op de andere punten van het verzoek van de vijftig aandeelhouders. Er is een hypotheek van ruim 5 miljoen gulden. 90°/o van het nieuwe schip is betaald en het resterende bedrag zal bij de overdracht worden betaald. Er is dus een schuld van ruim 5 miljoen gulden, terwijl er een mogelijke uitloop is bij de Middenstandsbank tot een bedrag van ƒ600.000, De totale bezittingen van de N.V. TESO, inclusief de nieuwe veerboot, zijn getaxeerd op 9 miljoen gulden. Een hypotheek op het hele bedrijf van 60% is niet ongunstig te noemen. Mede ge zien de exploitatiemogelijkheden in de toekomst kunnen de komende tijden met optimisme tegemoet worden gezien. De heer Nieuwsma wilde weten welke regeling door TESO met Rijkswater staat is getroffen over het gebruik van de nieuwe fuik. De heer De Lugt antwoordde dat de Rijkswaterstaat deze haven gratis ter beschikking van TESO wil stellen. An dere schepen mogen van de haven geen gebruik maken. Op een vraag van TESO of Waterstaat eventueel ook nog bereid zou zijn in de exploitatie deel te nemen of een subsidie te verstrekken, heeft de Waterstaat afwijzend beschikt op grond van het feit, dat zij veertien miljoen gulden in deze werken geïnvesteerd heeft en nu meent dat dit een voldoen de grote bijdrage is ten behoeve van een bevolking van ruim tienduizend personen. De Rijkswaterstaat heeft bo vendien bepaald voorlopig genoegen te nemen met één veerboot en het reserve materiaal waarover TESO beschikt. Van de toeneming van het verkeer naar en van Texel zal het afhangen, wanneer de tweede eventueel belang rijk grotere pont kan worden besteld. Dit is een aangelegenheid, waarvan men verwacht, dat er binnen enkele jaren over beslist moet worden. De heer Keijser informeerde of ook de Koningin Wilhelmina van de fuikha vens gebruik kan maken. De voorzitter antwoordde dat dit momenteel wordt onderzocht. G. Bakker herbenoemd Met een overgrote meerderheid van stemmen werd de heer G. Bakker her benoemd als commissaris. De uitslag van de eerste en enige stemming luidde als volgt; J. Agter 1; J. van Laar 2, Joh. C. Roeper 1; J. J. v.d. Vlies 3; R. W. Stoepker 2; C. G. van Es 2, J. Bruin 10; W. Peeters 18; J. J. de Beurs 4, P. Sibinga Mulder 128 en G. Bakker 595. De heer De Lugt noemde het een eer, dat hij de eerste was die de heer Bak ker met deze overwinning geluk mocht wensen. De heer Bakker heeft een zeer moeilijke periode achter de rug, aldus de president-commissaris, in verband met de moeilijkheden bij TESO en de excessen die daar uit voortvloeiden. Dat hij zich desondanks herkiesbaar stelde, werd door ons zeer gewaardeerd. De aandeelhouders hebben goed gedaan deze juiste man op de juiste plaats te handhaven. De heer De Lugt legde ech ter uit, dat het, gezien de gevorderde leeftijd van enkele commissarissen, in de naaste toekomst nodig zal zijn dat andere jonge mensen hun plaatsen gaan innemen. Als er geen deskundige krachten achter de bestuurstafel zitten, gaat de TESO verloren, wat buitenge woon jammer zou zijn, mede gezien de unieke positie van deze onderneming. Bewogen dankte de herkozen com missaris, de heer G. Bakker, de aan deelhouders voor hun bewezen ver trouwen in zijn werk. Wordt M. C. de Gorter de nieuwe directeur? De heer De Lugt deelde mee, dat op deze vergadering geen directeur zou worden gekozen, omdat de agenda tóch al overladen was. Het ligt in de bedoe ling over enkele maanden een vergade ring uit te schrijven tijdens welke de aandeelhouders gelegenheid krijgen een nieuwe directeur te kiezen De raad van commissarissen is van mening, dat maar één persoon voor deze functie in aan merking komt omdat deze bewezen heeft een man te zijn, waar men van op aan kan en die de organisatie van de TESO advokaat gaan. We zullen wel eens zien, of dit allemaal zo maar mag". Die dag hadden vader en moeder Welsenaar een verbitterde zoon in huis. Na lang aandringen van zijn vader be sloot hij in ieder geval de rest van de dag thuis te blijven. „Slaap er eerst maar eens een nachtje over, jongen; doe geen dingen overijld. Een aanklacht kun je ook morgen wel indienen. Je bent vrij en dat is hoofdzaak. Toen we in de krant lazen van die schilderijen diefstal, begrepen we wel, waarom ze jou opgehaald hadden. Maar je moeder en ik hebben geen ogenblik geloofd, dat jij er de hand in gehad hebt". 's Arriveerde Stien onverwacht op de fiets. Welsenaar deed open en zwijgend knikte hij „Kom er maar in. Hij is in de achterkamer. Je moogt wel naar hem toe gaan". „Het is vanmiddag door de radio ge komen, dat ze hem hebben losgelaten he? Ik dacht: hij zal nu wel thuis zijn' Ze liep door de gang naar de achter kamer en toen ze de deur opendeed, zag ze hem bij de tafel zitten, de handen onder het hoofd. Hij keek op en zag het meisje op de drempel staan. Er kwam een wrange lach op zijn gezicht. „Zo, kom je de misdadiger opzoeken? Durf je het wel aan? Denk maar om je repu tatie, want ik ben nog steeds verdacht. Losgelaten wegens gebrek aan bewijs. Leuk he?" Ze sloot de deur achter zich en liep naar hem toe. Ze legde een arm om zijn hals en trok een stoel bij en toen hij niet reageerde, trok ze 2ijn handen weg en nam hem in haar armen. „Wat men ook van je gezegd heeft, Karei, ik ge loof in je, hoor je? Jij bent geen mis dadiger, jij bent mijn lieve knul". En in de toppen van de vingers heeft; de heer M. C. de Gorter. De heer De Gor ter, die de afgelopen periode plaats vervangend directeur is geweest, heeft bewezen tactvol te kunnen optreden in allerlei situaties. Om zijn bewezen ge schiktheid zal de heer De Gorter als nummer één op de voordracht van drie worden geplaatst. Tot de directeursver kiezing zal de heer De Gorter plaats vervangend directeur blijven. De heer De Lugt sprak de hoop uit, dat ook deze vergadering druk zal worden be zocht. Rondvraag De heer B. Rab informeerde tijdens de rondvraag of straks, wanneer „De Dageraad" weer in de vaart is, tóch de „Koningin Wilhelmina" tijdens de druk ste uren 's morgens en 's avonds zal varen. Dit in verband met het dan grote aanbod van vrachtwagens. Vorig jaar was een dergelijke regeling uitstekend bevallen. De heer De Lugt zei dat men inderdaad voornemens is op deze wijze te gaan varen. Op een vraag wat er met de schepen „Koningin Wilhelmina" en de „Dokter Wagemaker" gaat gebeuren wanneer de nieuwe pont in de vaart komt, antwoordde de heer De Lugt, dat deze schepen voorlopig als reserve gehandhaafd zullen worden. Immers, men moet geen grote moeilijkheden krijgen wanneer de nieuwe „Marsdiep" eens per jaar in dok gaat. Kleine her stelwerkzaamheden aan de motoren zullen bij de „Marsdiep" veelal aan boord tijdens de dienst kunnen ge schieden, omdat het schip altijd op twee van de drie motoren vaart. Waarschijn lijk bestaat de mogelijkheid om het schip in het Marinedok te Den Helder te laten bijhouden, zodat zo weinig mo gelijk diensten uitvallen. De heer J. N. Bruin kondigde aan „weer een beetje hatelijk te moeten worden" en waarschuwde het bestuur tegen het maken van teveel schuld Hij vergeleek de TESO met de KLM, welke vergelijking volgens de heer De Lugt niet opging, aangezien de KLM miljar den besteed aan toestellen waar bijna niemand in zit. TESO kan altijd blijven rekenen op een ruime bezettingsgraad. De heer Bruin wees ook op de naspeu ringen naar gas en olie in de Wadden zee. Als deze boringen succes hebben, zouden de TESO-plannen wel eens doorkruist kunnen worden. De geplande dijk Texel-Den Oever zou er misschien sneller door kunnen komen. De heer De Lugt antwoordde dat geen rekening met'deze mogelijkheden kan worden gehouden. Zodra over deze aangelegen heid zekerheid bestaat worden de plan nen wel gewijzigd. Zelfs al zou binnen afzienbare tijd de bedoelde dijk worden aangelegd, dan nóg blijft de veerdienst Texel-Den Helder nuttig Rijkswater staat heeft zich enige tijd geleden in die zin uitgelaten. Uitbreiding aandelenkapitaal? Van verschillende zijden is betoogd, dat het aandelenkapitaal van TESO eigenlijk zou moeten worden uitgebreid met een miljoen De heer De Lugt ver telde, dat dit idee wordt bestudeerd, maar het is niet eenvoudig een aan vaardbare oplossing te vinden. Iemand die kapitaal in de TESO steekt, wil naar rato van dat bedrag zeggenschap verkrijgen. Het is de vraag of de aan deelhouders daartoe bereid zijn. Het karakter van de zeer democratische onderneming („bij het communistische af!") zou er zeker door worden aange tast. Wellicht zal deze kwestie in de vergadering nog eens aan de orde wor den gesteld. De heer Th. R. Hin merkte op dat hij de bezorgdheid rond de toekomst van TESO, die door bepaalde lieden wordt geuit, in het geheel met deelde Hij baseerde deze gedachte op het feit, dat de TESO de laatste 12 jaar haar vervoerstarieven niet heeft hoeven verhogen, terwijl 70 - 80% van de passagiers vreemdelingen zijn, die zich niet om een kleine prijsverhoging be zorgd maken. Daarom zou de heer Hin willen aanraden de passagierstarieven te verhogen met een behoorlijke reduc tie voor Texelaars. „Dan bent U er!" De heer De Lugt meende dat de over heid met een verhoging voor gasten niet akkoord zou gaan. Immers, er is nu sprake van discriminatie. De gasten ze drukte een lange zoen op zijn lippen. Hij keek haar even aan en lachte grimmig „O ja, dat is waar ook: be dankt voor je advies. Ik heb je raad opgevolgd en het museum op m'n ge mak bekeken. Nou, echt de moeite waard, hoor. En dat voor één kwartje. Mooi Mariabeeldje bijvoorbeeld. En dat schilderijtje van Jan Steen, die pijp roker, ook bijzonder interessant. Ik zou het je kunnen aanraden, alleen is er nu de moeilijkheid, dat die dingen er niet meer zijn, zie je? Gestolen". Ze schudde hem door elkaar. „Dat ga je nu allemaal van je af zetten, ver staan? Niet meer over piekeren. Dat is achter de rug. Die schilderijen en dat beeldje komen wel terecht. En de da ders krijgen ze ook wel- Jij hebt het in ieder geval niet gedaan, dat is het be langrijkste en jij kunt iedereen recht in de ogen kijken Net zo goed als ik". „O ja? Dacht je, dat ik dat allemaal zo maar nam? Ik ga morgen naar een advokaat en laat hem een klacht in dienen. Wegens onwettige vrijheids beroving of hoe dat dan ook heet. Eens kijken, of dat allemaal maar zo mag en wie er nu aan het langste end gaat trekken". „Dat doe je niet, Karei". „Dat doe ik wel". „Nee. Luister nu eens, eigenwijze apekop, wat schiet je er mee op? Nou? Kom je juist in het openbaar daglicht te staan. Wat heb je aan al die publi citeit? Je hebt geen werk. Als je straks weer aan de slag komt, weet men in een wip, dat jij die man bent, die ze van de museumdiefstal verdachten. En je weet, hoe de mensen zijn. Die oordelen zelf en gaan dan zeggen: nou, er zal toch wel wat aan de hand ge- mogen niet de indruk krijgen, dat ze door de Texelaars worden uitgebuit. Er wordt echter wel in die richting ge dacht. Slechte accommodatie voor wachtende passagiers De heer A. van der Meulen wees op het feit, dat bij de bushalte op de Ele- mert nog steeds geen onderkomen voor de wachtenden is gebouwd. Vooral de afgelopen zomer zijn veel mensen ge teisterd door wind en regen. Ook op de haven bij het Horntje zou de heer Van der Meulen een voorziening getroffen willen zien. Vooral voor oudere mensen, die koffers moeten dragen is het be zwaarlijk het grote eind van de bus halte aldaar naar de aanlegsteiger van de boot te lopen. Door middel van een kleine autobus zou men de mensen wel licht naar de boot kunnen rijden. De heer De Lugt antwoordde dat met Rijkswaterstaat onderhandeld zal wor den om vergunning te krijgen met de autobussen tot de boot te mogen rijden. Het probleem zal met het in gebruik komen van de fuik uit de wereld zijn Men is tevens voornemens te voorzien in een wachtgelegenheid op de Elemert. De heer J. J. Westdoip zou gaarne zien dat voor Texelse vrachtwagens een gunstiger reductie op het vervoerstarief in het' leven werd geroepen. De heer C. Wonder wees op het feit, dat „Lands End" te Den Helder 's avonds wordt gesloten om half zes. Hij vroeg of TESO niet kon bereiken, dat de eigenaar zijn zaak ten behoeve van de mensen, die met de laatste boot rei zen openlaat. De heer De Lugt zei reeds pogingen in het werk te hebben gesteld om de eigenaar van Lands End te be wegen rekening te houden met de laat ste bootgangers. Die pogingen hebben schipbreuk geleden. De eigenaar is niet van zins de zaak langer open te laten. „Lands End" zal echter te zijner tijd verdwijnen. Wellicht wordt iets nieuws worden gebouwd dat wél open staat voor wachtenden zolang de boten varen. De heer De Lugt dankte de aanwezi gen tenslotte voor het gebleken ver trouwen, dat zij in het TESO-bestuur stelden en sloot de vergadering. weest zijn, anders zouden ze hem toen niet opgepikt hebben. En dan moeten ze niets van je hebben. Heb je daar wat aan? Je hebt meer aan orders. Laat lopen. Er gebeurt dagelijks zoveel on recht in de wereld en daar trok jij je nooit wat van aan. Nu ben je een keer zelf het slachtoffer en meteen sta je op je achterste benen. Denk wat je wilt. Gedachten zijn tolvrij. En lach er ver der om. Je ouders kennen je en zijn ervan overtuigd, dat jij volkomen on schuldig bent. Ik ken je en ik denk er net zo over. En de rest is onbelangrijk. Laat ze allemaal ontploffen. Wij hebben elkaar en dat is toch zeker het voor naamste?" Hij keek haar aan en streek over haar wang. „Je bent een schat, Stien. Het mankeerde er nog maar aan, dat ze jou ook opgepikt hadden". Ze verblikte noch bloosde, toen ze antwoordde; „Zeg dat wel, Karei. Dat mankeerde er net nog aan. Hoe heb je het gehad?" „O, reusachtig. Een eigen zit-slaap- kamer en vrij licht overdag. Leuke ge sprekken met prettige mensen, die hoopvolle toekomstplannen voor me hadden." Ze greep zijn hand en liefkoosde die, terwijl ze hem opmerkzaam aankeek. „Ze hebben je toch zeker niet geslagen of zo?" Hij keerde met een ruk zijn hoofd naar haar toe. „Hadden ze het lef eens moeten hebben. Ik geloof, dat ik me dood gevochten had". Ze trok zijn hoofd naar zich toe en omarmde het. „Stil maar. apekop, dat is nu allemaal voorbij. Niet meer aan denken. Je hebt mij toch zeker? Of niet soms?" MEDEDELINGEN MASSA-ONDERZOEK OP T.B.C. Mededelingen in verband met het onderzoek a. De kosten bedragen ƒ1,70 per per soon en dienen ter plaatse te worden voldaan. Betaalt U met gepast geld des te vlotter is iedereen geholpen. U veiv leent ieder daarmee een grote dienst. b. Personen geboren na 1 oktober 1949 worden niet onderzocht. c. Ontkleden is niet nodig. Wel wordt verzocht er op toe te zien, dat knopen in de kleding al leen voorkomen over het midden van borst en rug. d. Alleen in bijzondere gevallen (ziekte, vakantie, beroepswerkzaam heden) mag men op een andere tijd of plaats dan op de oproepkaart staat vermeld, worden onderzocht e. Het P.T.T.-personeel ontvangt twee oproepkaarten. Verzocht wordt beide oproepkaarten naar het onderzoek- lokaal mee te nemen. Programma massa-onderzoek op t.b.c. Dinsdag 15 oktober: 11.00-12.00 u. Midden-Eierland, oude school. 13.15-14.15 u. Midden-Eierland. oude school. 19.00-20.45 u. Oosterend, Gebouw Chr Belangen. Woensdag 16 oktober: 9.00-12.00 u. Oosterend, Gebouw Chr. Belangen. 18.30-20.30 u. De Cocksdorp, o.l. school Donderdag 17 oktober: 10.00-12.00 u. De Cocksdorp, o.l. school 19.00-20.00 u. De Waal, Dorpshuis Vrijdag 18 oktober: 9 30-10.30 u. De Waal, Dorpshuis Maandag 21 oktober: 14.30-17.U0 u. De Koog, Herv. Jeugdhuis 18.30-20.30 u. De Koog, Herv. Jeugdhuis Dinsdag 22 oktober: 13.30-17.00 u. Oudeschild, Dorpshuis 18.30-20.00 u. Oudeschild, Dorpshuis Woensdag 23 oktober: 15.30-17.00 u. Den Hoorn, Dorpshuis 18.30-19.30 u. Den Hoorn, Dorpshuis Donderdag 24 oktober: 13.30-17.00 u. Den Burg, Witte Kruis- gebouw. 18.30-20.30 u. Den Burg, Witte Kruis- gebouw. Zijn trekken verzachtten en hij keek naar haar omhoog, terwijl hij begon te lachen. Hij trok haar hoofd naar zich toe en drukte een kus op haar lippen. „Stien. je bent een zeldzame schar. Hoe wist je, dat ik vast zat?" „Dat was op de Hoge Veluwe al gauw bekend", antwoordde ze voor zichtig. „Ik heb al die tijd aan je ge dacht. En vandaag js het door de radio gekomen, dat ze je in vrijheid gesteld hebben. Ik ben na m'n werk meteen door gereden hierheen". „O Stien, zullen ze bij je thuis dan niet ongerust zijn?" Ze schudde haar hoofd. „Ik heb ge beld. Ze begrepen best, dat ik naar jou wilde." Hij trok opnieuw haar hoofd naar zich toe. „Stien, je maakt me stapel. Je moest eens weten, hoe gek ik op je ben. Tegen half elf zei het meisje, terwijl ze de haren begon te kammen: „Heb je hier radio? Misschien is er wel nieuws". Hij haalde onverschillig zijn schou ders op. „Kan me totaal niet schelen". „Zoals je wilt, jongeman", antwoord de ze koel. „Ik dacht alleen aan jou" (Wordt vervolgd) WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Donderdag 17 oktober Den Burg, Ncd. Herv. Kerk, 8 uur, concert door het Nederlands Kamerorkest met solis tische medewerking van Szymon Goldberg en Piet Nijland. Vrijdag 18 oktober Den Burg, Eben Haëzer, Gcmccnte-avond N.H. Kerk. Ds. Visch spreekt over Bali. Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Revue leerlingen Landbouwhuishoudschool.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4