Verordening op bestrijding van ratten en muizen Enkele gegevens omtrent de bejaarden op Texel Vernieuwd „Eben Haëzer" werd overgedragen aan N.H. kerkvoogdij Geschenk van Ver. voor Chr. Belangen KINDERBOEKENWEEK 26 oktober - 2 november Wij vertellen U er a.s. vrijdag méér van Langeveld de Rooij HERV. ZUSTERKRINGEN VERKOPEN HUN PRODUKTEN De zusterkringen van de N.H. Ge meente te Oosterend zullen a.s. vrijdag en zaterdag hun jaarlijkse verkoopda gen houden. In de kerkekamer zullen de dames de artikelen, waaraan een jaar is gewerkt, aan de man trachten te brengen. Een bezoek aan de kerkeka mer wordt zeker een genoegen, mede om het kopje koffie dat op U staat te wachten. Door deel te nemen aan de verloting hebben de bezoekers tevens kans op een aantrekkelijke prijs. VROUW VERWONDDE ZICH AAN VENSTERRUIT Mevr. Schrama, wonende aan de Haffelderweg te Den Burg stapte gis terochtend de achterdeur van haar wo ning uit, waarbij zij uitgleed op de gladde stoep. Tijdens haar val sloeg ze met haar arm door een vensterruit, waardoor ze zich ernstig verwondde. Er ontstond een slagaderlijke bloeding, die werd behandeld door dokter Coutinho en voorlopig werd verbonden, waarna zij naar het ziekenhuis te Den Helder werd verwezen. AVOND R.K. VROUWENGILDE UITGESTELD De voordrachtsavond, die morgen verzorgd zou worden door Miep de Leeuw voor het R.K. Vrouwengilde, wordt wegens ziekte van de spreekster tot nader datum uitgesteld. MEVROUW TIESSEN-SPAANS SPRAK VOOR OUDERAVOND O.L. SCHOOL OOSTEREND Vrijdagavond heeft mevr. A. Tiessen- Spaans een lezing verzorgd over haar reis naar Tsjecho-Slowakije voor de ouderavond van de o.l. school te Oos terend. Daarbij vertoonde ze een aantal door haar zelf opgenomen dia's, die een goed beeld gaven van land en volk. Extra aantrekkelijk was de avond door dat mevr. Tiessen ook een filmpje draaide over de gebeurtenissen op de Groeneplaats tijdens de „Tocht naar de Schans". Voor de pauze was het huishoudelijke deel van de bijeenkomst afgewerkt, w.o. het voorlezen van de notulen door de secretaresse, mevr. Timmer-Blooker, en het doen van een aantal mededelingen door het hoofd der school, de heer Wie- ringa. De voorzitster van de ouder- commissie, mevr. Brans-Mantje, had tijdens haar openingswoord een goede belangstelling kunnen begroeten. VERGADERING REIS VERENIGING OOSTEREND Donderdagavond a.s. houdt de reis- vereniging Oosterend haar najaarsver gadering, waarbij plannen zullen wor den gemaakt voor het komende seizoen. Het belooft een gezellige avond te wor den De heer B. H Roest zal een aantal dia's van de vorige reizen vertonen en nog enkele andere plaatjes, waarover hij het stilzwijgen bewaart.(Zie ook advertentie). Voorstel aan raad; De Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben de gemeentebesturen verzocht aandacht te willen schenken aan de bestrijding van ratten en muizen in hun gebied. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel hebben aan dit verzoek voldaan en hebben de raad een ontwerp „Verordening tot bestrij ding van ratten en muizen" voorgelegd, dat naar wordt verwacht, in de verga dering van dinsdag 29 oktober a.s. zal worden goedgekeurd. De Gedeputeerde Staten wijzen met nadruk op het belang van een efficiënte bestrijding in de eersto plaats omdat talrijke infectieziekten, waaronder hondsdolheid beter kun nen worden tegengegaan. Bovendien is aangetoond dat de bestrijding van dit zeer schadelijke gedierte economisch van grote betekenis is. Door deze verordening kunnen be zitters of gebruikers van huizen of lan derijen, gelegen in een door de burge meester aangewezen gedeelte van de gemeente, worden verplicht bepaalde maatregelen tegen het ongedierte te ne men. Onder deze maatregelen valt de verplichting om verdelgingsmiddelen uit te leggen, vangmiddelen te plaatsen en voorzieningen te treffen teneinde het binnendringen en het aanwezig zijn van ratten en muizen onmogelijk te maken. Voorts zal het in de aangewezen gedeelten van de gemeente verboden zijn voor muizen en ratten toegankelijk eetbaar afval buiten gebouwen te be waren. Zij, die naar de mening van het ge meentebestuur maatregelen tegen het ongedierte moeten nemen, zullen wor den aangeschreven en worden verplicht bovengenoemde actie te nemen. De verordening geldt mede ten aanzien van de eigenaar of gebruiker van een schip, voor zover deze niet reeds ver plicht is de bestrijding of wering van ratten en muizen ter hand te nemen of daaraan mede te werken ingevolge reeds bestaande voorschriften aangaan de de gezondheid in verband met het internationale verkeer. Met de controle op de naleving van bevolen maatregelen zijn behalve de politie ook personen gemachtigd, die door de burgemeester worden aange wezen. Deze personen zijn bevoegd tus sen zonsopgang en zonsondergang ge bouwen en erven, ook tegen de wil van de bewoner, eigenaar of verbruiker binnen te treden en een onderzoek in te stellen Handelen in strijd met. deze veror dening kan worden gestraft met een hechtenis van twee maanden of een geldboete van ƒ300, Vrijdagavond heeft de Ned. Her vormde Gemeente van Den Burg offi cieel het gebouw „Eben Haëzer" in dc Julianastraat in gebruik genomen. Bij die gelegenheid werd „Eben Haëzer" tevens als geschenk aangeboden aan de N.H. Gemeente door de Vereniging voor Christelijke Belangen. De laatste maanden hebben een aan tal vaklieden van het sombere gebouw tje een modern en zeer geschikt onder komen gemaakt ten behoeve van het N.H. gemeentewerk. De twee zalen, waaruit het interieur bestaat, zijn thans onafhankelijk van buiten te bereiken, terwijl een uit de laatste oorlog stam mende bunker door het wegbreken van een tussenmuur aan de ruimte is toege voegd. Ds, D. J. Froentjes, die tijdens een korte bijeenkomst een officieel woord bij de ingebruikneming sprak, wees op het belang van dit gebouw als ontmoe tingspunt voor de leden van de ge meente. Hij toonde zich dankbaar je gens de Vereniging voor Christelijke Belangen, die dit gebouw aan de N.H. Gemeente heeft willen overdragen. „Eben Haëzer" heeft een belangrijke functie te vervullen, aldus ds Froentjes. Dat was ten tijde van de bouw van „Eben Haëzer" ook het geval, toen men daarmee het kerkelijk leven, dat in die tijd zeer was verflauwd een injectie van levenskracht wilde geven. Nu is dat anders, maar met behulp van dit ge bouw zal veel geestelijk werk kunnen worden verricht. Onder de velen, die aan de bouw hadden meegeholpen, noemde ds. Froentjes speciaal de heer D. van Wilsum. In zijn vrije tijd heeft hij belangeloos enorm veel gedaan. Ook de aannemer, de fa. Bruin, was men erkentelijk, doordat dit uitgebreide karwei voor een betrekkelijk laag be drag was uitgevoerd. Voorlopig zal in de voorzaal van „Eben Haëzer'' de Chr. kleuterschool zijn ondergebracht in afwachting van nieuwbouw. In de avonduren heeft het verenigingsleven van de gemeente er een uitstekende vergaderruimte. Mej. K. Beekenkamp vertelde iets over de financiële actie, die gevoerd is om de verbouw te bekostigen. Een groot bedrag werd ingezameld door de „en- veloppenaktie" die 3600,opbracht. Een collecte bracht ƒ585,op en ƒ1000,kwam uit de verjaardags bussen. Ook de zusterkringen zaten niet stil en brachten een aanzienlijk bedrag bijeen. In het totaal werd in anderhalf jaar tijd het benodigde bijdrag bijeen gebracht. Ds. Froentjes verrichtte daarop sym bolisch de overdracht van het gebouw door het overreiken van een uit 1910 daterende brandverzekering aan de pre sident-kerkvoogd van de N.H. Gemeen te, de heer H. de Boer. De heer De Boer dankte voor dit grote geschenk en vertelde dat jarenlang verlangend was uitgezien naar een gelegenheid om jeugdclubs en zusterkringen te kunnen laten bijeenkomen. Aan dit verlangen was nu voldaan. De verbouw werd verzorgd door de fa. Gebr. Bruin. Het loodgieterswerk werd verricht door de fa. J. G. Oele, terwijl vloerbedekking en vitrage af komstig zijn van de fa. Moerbeek. De frisse en moderne kleuren werden aan gebracht door het schildersbedrijf Ben Kamp en voor de aanleg van de elek trische bedrading en apparatuur zorgde de fa. Jan Agter. in de Parkstraat Het is bekend dat het verouderings proces van onze bevolking al enige de cennia aan de gang is. Wij willen hier direct het misverstand uit de weg rui men, dat de mensen thans ouder wor den dan vroeger. Dat is zeker niet het geval. Vroeger waren er ook honderd jarigen. Het verschil is dat nu meer mensen oud worden. De sterftekansen zijn door allerlei maatregelen aanzien lijk afgenomen. Hiermede doen echter weer nieuwe problemen hun intrede. De zorg om onze bejaarden. Vroeger was de huisvesting van de ouderen in de eerste plaats een pro bleem. dat binnen de eigen familie een oplossing moest vinden. Voor zover de samenleving hetzij de overheid, het zij particuliere instellingen zich daarmede bezig hielden, strekte de zorg zich vnl. uit tot de categorie, die niet in staat was zelf voor huisvesting en verzorging een oplossing te vinden. Het begrip ouden van dagen kreeg mede daardoor een bepaalde sociale indicatie. Thans spreekt men als men het heeft over de leeftijdsgroepen van 65 jaar en ouder, liever over bejaarden. Mede door het toegenomen aantal, kunnen nu ook vele ouderen uit andere welstands klassen, niet altijd individueel in de behoeften van de oude dag voorzien. (Hierbij zij opgemerkt dat men thans ook elders bepaalde termen vanwege hun lading niet meer wil gebruiken. Het woord arbeider wordt hoe langer hoe minder gebruikt. Men spreekt van werknemer! Het begrip assistent is in vele bedrijven en diensten al lang ver vangen door medewerker, hoewel de werkelijke positie van de betrokkenen niet veranderde). Met het toenemen van de aantallen bejaarden en de daarmede gepaard gaande zorg, heeft de behoefte aan alle mogelijke gegevens omtrent de groep van bejaarden gelijke tred gehouden. Het aantal rapporten samengesteld door instituten voor maatschappelijk en ker kelijk werk omtrent huisvesting, inko men, vrije tijdsbesteding, verzorging enz. vormt inmiddels een indrukwek kende reeks. Het bleek niet mogelijk bij de laatste volkstelling speciale aandacht te be steden aan de bejaarden. Allerlei bij zonderheden, die men graag zou willen weten over de bejaarden ter bepaling van de aard en de intensiteit van het beleid zouden een te specialistisch on derzoek vergen, dat moeilijk paste in het kader van een volkstelling. Het vorenstaande neemt niet weg dat de bij de volkstelling verkregen gege vens een waardevolle informatie vor men over de bejaarden. Het C.B.S. heeft zich gehaast, nu de voornaamste gegevens van de volkstelling voor het gehele land beschikbaar zijn, een sa menvattend overzicht te publiceren. (Enkele gegevens over de bejaarden. Mededeling V.T. 1960 no. 17, aug. '63). In de landelijke en regionale pers is aan deze publicatie onlangs ruimschoots aandacht besteed, zodat wij de inhoud daarvan althans in grote trekken bij onze lezers bekend mogen veronder stellen. Het lijkt evenwel zinvol thans enkele gegevens over de bejaarden van Texel te publiceren. Aantallen en aantalsverhoudingen In 1960 telde het eiland Texel 1025 bejaarden (mannen en vrouwen van 65 jaar en ouder). Zij vormden 9,6°/o van de bevolking. In 1909 was het aandeel van de bejaarden reeds 8,5%. In het gehele land zien wij het aandeel van de bejaarden in diezelfde periode toene men van 6,1 tot 9,3%. Hieruit moeten wij concluderen dat Texel naar ver houding altijd al een groot aantal be jaarden heeft gehad. Ook de verhouding van het aantal bejaarden t.a.v. de productieve leeftijds groepen de 20 - 64-jarigen is be langrijk. In 1909 stonden tegenover 100 20 - 64-jarigen 16 bejaarden, in 1960 19. Veroudering van de bejaarden Behalve op een toeneming van het aantal bejaarden t.o v. de totale bevol king of het productieve deel daarvan, valt te wijzen op de veroudering binnen de groep bejaarden. Van 1947 tot 1960 nam het aantal bejaarden toe van 829 tot 1025 of met 23,6%. Het aantal van 65-69 jaar nam toe met 10,6% en van 70 - 74 jaar met 14,0% Het aantal personen van 75 jaar en ouder steeg met niet minder dan 48,7%. De groep van 75 jaar en ouder vorm de in 1909 28,8, in 1947 31,7% en in 1960 reeds 38,1% van het totale aantal bejaarden. In een commentaar op soort gelijke verschuivingen, die voor het gehele land geconstateerd werden, merkt het C.B.S. op: „De problemen van de oude dag zijn niet voor alle bejaarden van dezelfde aard en van dezelfde importantie. In beiderlei opzicht bestaat een variatie met de leeftijd en bij een verschuiving in de leeftijdsverdeling der bejaarden de aandacht moeten verkrijgen en kan tevens wijziging in toegekende priori teiten noodzakelijk zijn". Burgerlijke staat In de laatste decennia is het percen tage gehuwden onder de bejaarden be langrijk toegenomen. In het gehele land bedroeg het percentage gehuwde man nen in 1930 59, terwijl het thans 70 bedraagt. Dat betreft Texel beschikken wij niet over het cijfel voor 1930, wel voor het jaar 1947. In 1947 was 58% van de bejaarde mannen op Texel gehuwd, in 1960 67%. Het percentage vrouw dat gehuwd is, bedraagt aanmerkelijk minder. De cij fers voor Texel zijn: 1947 39%. 1960 43% gehuwd. Van de bejaarden op Texel verkeerde in 1947 wat betreft de mannen 28% in de weduwstaat, in 1960 24%. Bij de vrouwen zien wij eveneens een terug gang, maar dan bij een beduidend hoger zullen andere en soms nieuwe aspecten percentage. In 1947 verkeert 47% en in 1960 44% van de vrouwen in de weduw staat. In deze cijfers worden wel heel duidelijk de geringere huwelijkskansen van de weduwen gedemonstreerd. Of moeten wij zeggen dat uit de cijfers de afhankelijkheid van de weduwnaren blijkt? Beroep Op zijn 65ste jaar wordt de loontrek kende gepensioneerd. Degenen, die in een zelfstandig beroep werkzaam zijn, gaan het omstreeks die tijd kalmer aan doen. Sommigen houden er voor hun 65ste al mee op, anderen gaan nog een aantal jaren door. Over de mannelijke hoofden van huishoudens en over de alleenstaande mannen zijn wij goed geïnformeerd t.a.v. hun sociale beroepsgroep. Het betreft hier 417 mannen (De overige 78 mannen van 65 jaar en ouder behoren tot een andere categorie). Daarvan wa ren er 57 of 13,6% bedrijfshoofd in de landbouw, 24 of 3,1% landarbeider. 17 of 4% bedrijfshoofd in een ambachts- of ander bedrijf, 24 of 5,7% behoorde tot de groep overige arbeiders. Bejaarden zonder beroep Thans willen wij alle bejaarden zon der beroep onderscheiden naar verblijf in een huishouden (gezin enz.) dan wel in een instelling, gesticht of tehuis. Het totale aantal bejaarden zonder beroep bedraagt 269 mannen en 249 vrouwen. In een instelling enz. zijn 37 mannen en 56 vrouwen opgenomen. Tot een huis houden behoren 525 personen. De groep van 525 personen bestaat uit 232 mannen en 179 vrouwen als hoofden van huishoudens en alleen staanden (inclusief leden van huishou dens voor zover gepensioneerd); het aantal overige leden van huishoudens omvat 114 vrouwen. Genoten onderwijs Het aantal bejaarde mannen met een beroep bedraagt 123. Op 2 na hebben allen als algemeen vormend onderwijs slechts lager onderwijs gevolgd. Be roepsonderwijs werd gevolgd door 6 mannen. Zij volgden lager landbouw onderwijs. Het aantal bejaarde vrouwen met een beroep bedraagt 15. Ook bij dezen als algemeen vormend onderwijs uitsluitend het lager onderwijs. Be roepsonderwijs werd gevolgd door 3 vrouwen (lager nijverheidsonderwijs en onderwijsakte). Ook bij de bejaarden zonder beroep (372 mannen en 525 vrouwen) is het lager onderwijs vrijwel (op 5 uitzonde ringen na) het enige algemeen vormend onderwijs geweest. Op zichzelf is dit niet zo verwonderlijk. Degenen, die in 1960 65 jaar of ouder waren zijn allen in of voor 1895 geboren. Voor 1908 ver lieten zij het lager onderwijs. Het was in het begin van deze eeuw hoge uit zondering, dat men naar het vervolg onderwijs trok Op Texel was daartoe slechts gelegenheid op de u.l.o. of de voorloper daarvan. Wijze van huisvesting Het aantal huishoudens waarvan een bejaarde man of vrouw het hoofd is, bedroeg in 1960 427 (369 met een man en 58 met een vrouw als hoofd). De huisvesting van deze huishoudens en van de 177 alleenstaande was als volgt: Huishoudens Alleen staanden Mann. Vrouw. hoofd hoofd M. Vr Alleen 339 51 37 108 Hoofdbewoner 13 2 9 12 Inwonend door woningnood 4 2 Inwonend om andere redenen 2 1 1 4 Inwonend als secundair gezin 5 2 In een bewoonde andere ruimte 6 2 1 3 Totaal 369 58 48 129 Met het vorenstaande is getracht een overzicht te geven van aantallen en aantalsverhoudingen omtrent de be jaarden, bezien vanuit diverse gezichts punten. Het toenemende aantal ouderen maakt dat deze groep steeds meer aan dacht zak vragen. Een voortdurend re gistreren en vooral ook een steeds terugkerend onderzoek naar de inhoud van diverse aspecten zal ongetwijfeld plaats hebben. De nadruk zal vooral op het laatste moeten liggen. Met het al leen maar tellen, waarvan hiervoor een neerslag is gegeven, kan niet volstaan worden. Bromfietser door sprecuwenzwcrni misleid ERNSTIG ONGELUK NABIJ HOEVE „REMBRANDT" Vrijdagavond omstreeks 6 uur heeft zich een vrij ernstig ongeluk voorge daan nabij hoeve „Rembrandt" aan de Herenweg tussen Spang en Dijkmans huizen, waarbij twee bromfietsers wa ren betrokken. de met zijn bromfiets hoeve „Rem- De heer P. Vlas uit Den Burg nader- brandt", terwijl uit de andere richting een andere bromfietser, de heer C. Koopman, zelf wonende op „Rem brandt", aan kwam rijden. Koopman reed geheel links van de weg, waar door hij zijn tegenligger raakte. Beide bromfietsers kwamen met een flinke klap op het wegdek terecht, waarbij de heer Vlas zijn arm op meerdere plaat sen brak, terwijl de heer Koopman een gebroken sleutelbeen en een hersen schudding opliep. Dokter Coutinho liet beide slacht offers met de ziekenauto naar de boot brengen om naar het ziekenhuis te Den Helder te worden vervoerd. De heer Koopman verklaarde achteraf dat hij door een zwerm spreeuwen was afge leid, waardoor hij links van de weg kwam te rijden S V. TEXEL Uitslagen van zondag: SVC c-Texel 2 10; Texel 3-De Koog 3 44;; adsp. BKC a-Texel a 0—1; Texel b-Tex. Boys a 30. Texel 3-De Koog 3. In een pittige wedstrijd werd een gelijkspel bevoch ten, waarmede beide ploegen, gezien het spelverloop, tevreden kunnen zijn. Texel startte met windv oordeel en ging direkt in de aanval, maar het was de linksbuiten van De Koog, die een vlotte aanval met een goed schot af rondde: 01. Meteen ging Texel revan che nemen. Met een pass door het mid den kwam Kees door de verdediging en gaf de prima K.-keeper geen kans. Kees en Frans wisten de stand voor de rust tot 41 op te voeren. Na de hervatting bleef Texel belang rijk onder haar spel van de eerste helft De Koog kwam terug en wist de achter stand in te lopen: 44. Texel kwam hierna nog opzetten en het Koger doel ontkwam enkele malen op wonderbaar lijke wijze aan doorboring. De leiding was prima. Texel a won bij BKC met 40 en ze blijven op de goede weg. Zo maar door gaan. A.s. zondag: Texel 1-VZV 1, Schagen 3-Texel 2; Texel 3-Helder 6; jun. Texel- HCSC (zaterdag); adsp. Texel a-Petten; SVC-Texel b. S.V. DE KOOG Het 2de, dat Tex. Boys 2 ontving, moest in een aardig wedstrijd in de Boys haar meerdere erkennen. De Boys hadden de aftrap, maar De Koog nam het initiatief en wist voor de wind een stevige druk uit te oefenen op het Boys- doel. Het bleek echter al spoedig dat de schutters absent waren bij De Koog. Na 20 min. namen de Boys het middenveld in bezit en kwamen er zodoende beter in. De rollen waren nu omgedraaid en De Koog moest goed oppassen voor de snelle Boys-aanvallen. In de 42ste min. glipte Marius Witte door de achter hoede heen en liet no. 1 aantekenen. Geen mooi doelpunt overigens; er werd te veel en te hard bij gewerkt met be nen en heupen. Na de rust wist Peter v. Heerwaarden 20 voor de Boys te maken. In de stand kwam hierna geen- verandering meer. Het moest naar Texel 3 en bevocht daar een 44 gelijk spel. Een kranige prestatie om na 41 achterstand toch nog weer gelijk te komen. De adspiran- ten gingen zaterdagmiddag naar Texel b en moesten de puntjes aan Den Burg laten. Hier werd de stand 41. Zaterdag en zondag is alles vrij. Let evenwel op het kastje. Mogelijk wordt er een wedstrijd ingelast. Woensdag 23 oktober om 8 uur wordt onze jaarver gadering gehouden bij Bill Visser. Alle maal present, het is zeer belangrijk. DAMCLUB TEXEL Uitslagen: C. v d. Werf-S. v Heerwaarden 02 C. P. Burger-C. Dijker 02 P. Kooiman-J. Hooijberg 02 Jac. v. Heerwaarden-P. Bakelaar 02 C. Vinke-H. Bruining 11 G Dros-C. v. Heerwaarden 02 Jn. Stam-D. v.d. Werf 11 Zaterdag a.s. om 3 uur spelen we thuis tegen Damlust. Opnieuw een zware opgave. Wie weet wat er gebeurt als we nog net iets feller, iets serieuzer spelen dan tegen Schagen. In de clubcompetitie leidt S. v. Heer waarden met 8 punten uit 4 wedstrij den. Daarachter tekent zich de kopgroep alweer af met C. Dijker, J. Hooijberg en P Bakelaar. C. Meedendorp, S. Ros en W. A. van Zeijlen speelden nog niet. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: ZDH-SVC 24; Texel b-Tex. Boys a 30; Tex. Boys b-Texel c 10. A.s. zaterdag: SVC-Texel a, Texel c- Tex. Boys a en Tex. Boys b-ZDH, aan vang 2,30 uur. TEXELAARTJES Te koop een lerenjas. H v d Geest, P. H Polder Tamme konijnen kan ik nog gebruiken Briefkaart of 2403 bellen. Max Rijk Welk meisje heeft 2 uur per week over, om kamer te doen Brieven onder nr. 553 aan bureau v. d blad Te koop plm. 35 are herfstrapen, best gewas. C Huisman, „De Lely", telefoon 2671 Te koop wegens vertrek enig huisraad, vloerbedek king, serviesgoed, spinne wiel ed Zutphen, „Corlea" De Koog Op 26 oktober a.s. hopen onze lieve ouders J. C. Bakker en A. Bakker-Verberne de dag te herdenken waarop zij 25 jaar gele den in het huwelijk zijn getreden. Tot hun intentie zal er op die dag een H. Mis worden opgedragen om 10 uur in de kapel van „St. Jan". Hun dankbare kinderen Gelegenheid tot feliciteren van 4-5 uur. „Jonkersbergen-, Den Hoorn Met droefheid geven wij U kennis, dat na een moedig gedragen lijden van ons is heen gegaan, onze lieve man en vader Pieter Dogger in de leeftijd van 52 jr. F. H. Dogger- v. Putten Maarten en Marty Wim Hans Saskia Oudeschild, Texel, 17 oktober 1963 De crematie is geschied op maandag 21 oktober 1963 te Westerveld

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2