Herrie op de Hoge Veluwe BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF STREEKONTWIKKELING „TEXEL" PREMIE OP ONTSMETTINGSMACHINES Zoals wij reeds eerder mededeelden is er goede belangstelling voor het ont smetten van aardappelpootgoed met de machine, waarmee enkele weken gele den gedemonstreerd werd in de Coöp. Aardappelbewaanplaats. Het zal daar om niet mogelijk zijn om met de ene machine, die door de Streekontwikke- lingscommissie beschikbaar is gesteld met het ontsmetten op tijd klaar te ko men. Bedoelde machine is intussen aan gekocht door een grote pootgoedteler, maar dit brengt geen verandering in de opzet om aan de pootgoedtelers de ge legenheid te geven de machine gratis te gebruiken. Verder kunnen we mededelen, dat ook de machine, die door het Selectie- bedrijf De Lugt is aangekocht, beschik baar is voor gebruik door andere te lers, voorzover het werk op het eigen bedrijf dit toelaat. Daar het voor het goed ontsmetten zeer belangrijk is, dat dit in de maan den oktober en november gebeurt, heeft de Streekontwikkelingscommissie besloten een premie van 25% van de aankoopkosten te geven aan enkele gro tere pootgoedtelers, die eveneens tot aanschaffing van een machine willen overgaan Daarbij wordt als voorwaar de gesteld, dat de machine tegen een billijke vergoeding, die door de Streek ontwikkelingscommissie zal worden be taald, gebruikt kan worden op andere bedrijven. Pootgoedtelers, die hiervoor belang stel ling hebben, moeten dit uiterlijk 28 oktober opgeven bij de landbouwvoor- lichtingsdienst. C. v. Gr. VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST DE SCHAPENPROEVEN Op de tweede avond van de cursus schapenhouderij heeft o.g. iets verteld over de schapenproeven, die de laatste jaren op Texel zijn genomen en waar mee ook in de toekomst zal worden doorgegaan. In een paar artikelen wil len we daar nog iets verder op ingaan We beginnen in dit artikel met een uiteenzetting van de reden, waarom deze proeven worden genomen De schapenhouderij is discussie Over de schapenhouderij is in de ja ren na de oorlog het een en ander te doen geweest. In het jaar 1948 kwam het L.E.I. (Landbouw Economisch Insti tuut) met een rapport over de schapen houderij op ons eiland. De aanleiding waren de slechte uitkomsten van de schapenhouderij die het nodig maakte, deze enkele malen met een bedrag per fokooi te steunen. Eén van de conclusies, die aan het eind van bedoeld rapport zijn vermeld luidt, dat het nodig is de schapen houderij op het eiland flink in te krim pen. Gestreefd zou moeten worden naar een verhouding van 3 a 4 schapen per melkkoe. Gedacht werd aan een bezetting van plm. 3 000 tot 3.500 melk koeien en plm. 11.000 fokooien. Enkele jaren na het verschijnen van dit rap port hebben de Texelse schapenhouders zich hier zeer kritisch over uit gelaten, omdat op de slechte jaren in de scha penhouderij weer enkele zeer goede volgden. Opnieuw discussiepunt Toen enkele jaren geleden de Streek ontwikkelingscommissie met haar werk begon, heeft ook de landbouwvoorlich- tingsdienst de schapenhouderij zeer kritisch bekeken. Daarbij ging zij uit van de schapenhouderij zoals die op dat moment draaide. Mogelijk zou het juister zijn geweest om direct uit te gaan van het feit, dat de schapenhoude- van bestaan was en de vraag te stellen rij op Texel een zeer belangrijke bron hoe deze op hoger plan kon worden ge bracht. Als wij spreken van „op hoger plan", dan bedoelen wij daarmee zeer beslist geen kritiek op de schapenhou ders. We zijn er van overtuigd, dat op het gebied van de schapenhouderij heel veel Texelse veehouders op en top vak man zijn. De discussie richtte zich vooral op het feit, dat de opbrengsten per hectare naar het oordeel van de landbouwvoorlichtingsdienst te laag waren. Nogmaals willen wij onderstre pen, dat het juister was geweest om als eerste vraag te stellen- Hoe kunnen wij de opbrengst per bunder in de schapen houderij verhogen? Intussen kunnen we vaststellen, dat deze vraag op het moment wel aan de orde is gesteld en één van de achter gronden van de schapenproeven is. De opbrengst per ha Mogelijk klinkt de uitdrukking „op brengst per bunder'' in de schapenhou derij wat vreemd. Bij deze uitdrukking denkt men veel meer in de richting van de akkerbouw als het om de op brengsten van granen, bieten en aard appelen gaat. Toch is deze kwestie ook voor de veehouderij van belang. Ook hier past de vraag: „Wat brengt een hectare land op als we die „bezetten" met schapen en hoeveel is dat bij melk koeien?" Naar ik meen zal het zeer weinig te genspraak geven als we zeggen, dat uit talrijke boekhoudingen blijkt en ook met een eenvoudige berekening duide lijk is te maken, dat de bruto-opbreng- sten van een hectare, waarop melk koeien lopen hoger is dan van een hec tare grasland met schapen. D.w.z. dat wat van 1 ha. komt aan melk en afzet van vee in de rundveehouderij meer is dan van de verkoop van lammeren, wol en oude schapen bij de schapenhouderij. Dit is dus de bruto-opbrengst. Het gaat om dc netto-opbrengst Intussen heeft een veehouder aan die bruto-opbrengst niet veel. Het gaat er om wat er na aftrek van de kosten per ha. voor hem aan vergoeding voor arbeid en winst overblijft. Bij de rund veehouderij zijn enkele van die posten krachtvoer, bemesting, dekgeld, loon voor vreemde arbeid, huur van de grond, rente van de werktuigeninven taris en huur van het bedrijfsgebouw. Bij de schapenhouderij komen de meeste van de genoemde posten ook voor, maar het is wel zeker, dat deze per ha, lager zijn dan bij de rundvee houderij. Van de bruto-opbrengst per ha. schapen gaat dus een lager bedrag aan kosten af dan bij de rundveehou derij het geval is. We kunnen daar op het moment niet te diep op ingaan, maar uit de gegevens van bedrijfseconomische boekhoudingen blijkt ook nu weer, en eenvoudige be rekeningen leren het eveneens, dat het bedrag, dat per bunder rundvee over blijft als vergoeding voor loon en winst hoger is dan bij de schapenhouderij. Maar ook hiermee is nog niet bewezen, dat koeien houden in alle gevallen ren dabeler is dan het houden van schapen Daarover een volgende keer. C. v. Gr. 9 oktober 1963. FLORA Het was zo mooi in dit gebied, waar bloemen welig biociden, zoals in het paradijs, waar 't al op Gods woord groeide. Toü, als een slang die plots verschijnt, kwam de orkaan en sloeg rnjj neer. Ineengestort. Alles verdwijnt. Hoe lang, roep ik, hoe lang nog Heer. „Eens zal Ik deze woestenij veranderen in een hof'. O mens, roep ik, kijk naar omhoog, daar staat de regenboog. Jan C. Brouwer. RECLASSERINGSCOLLECTE 1963 De opbrengst van de collecte 1963 was gespecificeerd: Den Burg 142,55; De Koog ƒ25,60; Oudeschild 65,40; De Waal 24,55; Den Hoorn 43,96; Zuid-Eierland ƒ21,16; De Cocksdorp 23,09; Oosterend 45,48. Totaal ƒ391,79. De opbrengst van de collecte in 1962 bedroeg 426,68. Langs deze weg wor den alle collectrices nogmaals hartelijk dank gezegd voor hun medewerking. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op dinsdag 29 oktober 1963, n.m. 2.30 uur ten raadhuize (ver gaderzaal in het Polderhuis). Texel, 18 oktober 1963. De burgemeester van Texel, C. De Koning. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Verlening van eervol ontslag aan mej. T. de Roo als onderwijzeres aan de openbare lagere school te De Cocksdorp. 4. Verlening van eervol ontslag aan mej. T. Pruis als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oosterend. 5. Vaststelling van de eerste wijziging va.n de destructie-verordening voor de gemeente Texel. 6. Vaststelling van de grenzen der be bouwde kommen voor de toepassing van de Boswet en de Kapverordening der gemeente Texel. 7. Vaststelling van een verordening op de bestrijding van ratten en muizen. 8. Vaststelling van een besluit ex arti kel 23 der Lager-onderwijswet 1920 in verband met het uitbreiden van de openbare lagere school te Oudeschild met een leslokaal. 9. Vaststelling van een besluit tot in standhouding van de openbare lagere school te Midden-Eierland. 10. Verhoging van het aan de heren M Bosma en C. G. van Es verleende hy pothecair bouwcrediet. 11. Aangaan van een geldlening van ƒ31.500,met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten te 's Gravenhage. 12. Vaststelling van een verordening op de heffing van reinigingsrechten. 13. Vaststelling van een verordening op de heffing van marktgelden en weeg lonen. 14. Vaststelling van de begroting van de dienst gemeentewerken voor het jaar 1964. 15. Vaststelling van de le wijziging van de begroting van de dienst van ge meentewerken voor het jaar 1964. 16. Goedkeuring van de begroting van de Socia'e Dienst in de gemeente Texel voor het jaar 1964. 17. Vaststelling van de gemeenaebegro- ting voor het jaar 1964. 18. Vaststelling van de le tot en met de 9e wijziging van de gemeentebegroting voor het jaar 1964. 13. Indiening van een verzoek om toe kenning van een aanvullende bijdrage uit het Gemeentefonds ter dekking van het tekort van de gemeentebegroting voor 1964. 20. Goedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis te Texel voor het jaar 1964. 21. Machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1964. 22. Bepaling van het maximaal toelaat bare krediet voor 1964 op grond van de met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten aangegane rekening-cou rant-overeenkomst. 23. Aangaan van een rekening-courant- overeenkomst met de Coöperatieve Boerenleenbank te Den Burg voor het jaar 1964. 24. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst met het kantoor Den Burg van de Rotterdamse Bank N.V. voor het jaar 1964. 25. Aankoop van enige perceeltjes grond te Den Burg van het Waterschap de Gemeenschappelijke Polders op Texel. 26. Verkoop van een perceel industrie terrein te Den Burg aan de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming. 27. Verkoop van een perceel industrie terrein te Den Burg aan de Rijkswater staat. 28. Aankoop van grond te Den Burg van de heer Jac. H. Geus, aldaar. 29. Aankoop van grond te Den Burg van de firma Gebrs. Bruin, aldaar. 30. Verlening van machtiging tot het slopen van gemeentelijke panden. 31 Voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van enige percelen grond met opstallen aan de Groene- plaats te Den Burg. 32. Voorlopige goedkeuring van enige plannen tot onteigening van gronden te Den Burg. 33. Stemming voor de aankoop van ka bels door de N.V. Texelse Electriciteits- maatschappij (T.E.M.) 34. Wijziging van de gemeentebegroting voor het jaar 1963. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Dinsdag 22 oktober Den Burg, Landbouwschool, 20 00 uur, bijeen komst Ver. Oudleerlingen, C. Roeper over Schapenstamboek. Den Burg. Landbouwhuishoudschool, 20 00 u Revue door de leerlingen aangeboden aan de bejaarden. Woensdag 23 oktober Den Burg, Hotel Lakcman, 20.00 uur. Alge mene ledenvergadering 't Nut. Den Burg, 20 00 uur, 10-jarig bestaan K.V.G. Miep de Leeuw brengt het blijspel „De her bergierster". Oosterend, N.H. Kerk, 20.00 uur, Vergade ring N.H. Mannenvereniging. Donderdag 24 oktober Dc Cocksdorp, „De Hoop", 20 00 uur, bijeen komst Plattelandsvrouwen afd. De Cocksdorp- Eierland, mevr. Bakker-Breed met een boek bespreking. Den Burg, Eben Haczer, Gemeente-avond N.H. Kerk. Ds. Visch spreekt over Bali. Zaterdag 26 oktober Den Burg, 15.00 uur. Huwelijkscursus, inlei der G. Faber, huisarts. MEDEDELINGEN MASSA-ONDERZOEK OP T.B.C. a. De kosten bedragen ƒ1,70 per per soon en dienen ter plaatse te worden voldaan. Betaalt U met gepast geld des te vlotter is iedereen geholpen. U vers teent ieder daarmee een grote dienst. b. Personen geboren na 1 oktober 1949 worden niet onderzocht. c. Ontkleden is niet nodig. Wel wordt verzocht er op toe te zien, dat knopen in de kleding al leen voorkomen over het midden van borst en rug. d. Alleen in bijzondere gevallen (ziekte, vakantie, beroepswerkzaam heden) mag men op een andere tijd of plaats dan op de oproepkaart staat vermeld, worden onderzocht. e. Het P.T.T.-personeel ontvangt twee oproepkaarten. Verzocht wordt beide oproepkaarten naar het onderzoek- lokaal mee te nemen. Programma massa-onderzoek op t.b.c. Vrijdag 18 oktober: 9.30-10 30 u. De Waal, Dorpshuis Maandag 21 oktober: 14.30-17.00 u De Koog, Herv. Jeugdhuis 18.30-20.30 u. De Koog, Herv. Jeugdhuis Dinsdag 22 oktober: 13.30-17.00 u. Oudeschild, Dorpshuis 18.30-20.00 u. Oudeschild. Dorpshuis Woensdag 23 oktober: 15.30-17.00 u. Den Hoorn, Dorpshuis 18 30-19.30 u. Den Hoorn, Dorpshuis Donderdag 24 oktober: 13.30-17.00 u. Den Burg, Witte Kruis- gebouw. 18.30-20.30 u. Den Burg, Witte Kruis- gebouw. VERTROKKEN PERSONEN Jacoba Betsema, ev. Buisman, van De Waal, Hogereind 23 naar Amster dam, Mercatorstraat 64hs; Johan J. Sligman en gezin, van C 45 i naar Woubrugge, Dr. Lothlaan 22; Willem Romp, van H 131 naar Nijmegen, Ro zenstraat 2; Antonie Oppelaar, van H 131 naar Leiden, Ravelstraat 19; Greta D. Reij, ev. Hin, van Den Burg, West straat 10 naar Brazilië; Willem C. Voe ger, van B 142a naar Apeldoorn, Beek bergen, Tullekensmolenweg 40; Ferry van Amstel, van H 131 naar 's-Graven- hage, v. Miereveltstraat 139; Bertha Luchies ev. Wittink en gezin, van Den Burg, Beatrixlaan 86 naar Bergen N.H., Bergen aan Zee, Zeeweg 10; Cornelis Slegh, van Den Hoorn, Diek 38 naar Amsterdam, Grif straat 8; Bernardus A Michels, van Den Burg. Parkstraat 1 naar Den Helder, Buitenhavenö; Witte Oldenburger en gezin, van De Waal, Hogereind 48 naar Duitsland, Wupper- tal; Alida H. Koorn, ev. Bijtjes, van Den Burg, Schilderend 67 naar Amsterdam, Levantkade 10; Jetske Bremer, van Den Burg, Burgwal 16 naar Amsterdam, Jan Lievensstr. 64 I. 23 De brave chauffeur dacht even in gespannen na. „Nee...."', zei hij toen „Nee, ik geloof niet da'k die gezien heb. Nee, ik weet dat wel zeker ook. Trou wens, zouden jullie niet liever een ha ring of een broodje pekel nemen in plaats van een ijsje?" „Jij bent zeker de lolligste in je straatje, hè?" vroeg brigadier Piet sar castisch. „Misschien begrijp je er méér van, als ik zeg, dat die ijscoman voor noemd de bekende voetballer Karei Kleuntjes heeft ontvoerd!" „Wat!" riep de chauffeur ontdaan uit. „Heeft die ijsman Karei Kleunt jes ont voerd? In zijn karretje? Man, da's een verschrikkelijke ramp! Hoe moet dat nou met het bondselftal?'' „Dat weet ik niet", zei Piet geheel naar waarheid. „Dat moet de elftal commissie zelf maar uitzoeken. Debie en Craenvoghel hebben daarvoor de verantwoordelijkheid. Niet ik. Dus je hebt niks gezien?" „Nee, ik heb niks gezien", zei de chauffeur nogmaals. De chauffeur mocht nu natuurlijk zijn gang weer gaan en hij reed weg, zorgelijk naden kende over de ramp, die de nationale voetbalwereld getroffen had, juist nu alles zo goed ging met die betaling en zo Doch wat zou de brave borst hebben opgekeken, als hij geweten had, dat vlak achter hem in de laadbak het ijs- karretje stond, waarin Karei Kleuntjes een uiterst koele rustplaats had temid den van het vruchten- en moccaijs. Ja jaalsMaar de chauffeur wist het niet. Alleen Diavolo en Ange- lico wisten het. Die keken elkaar la chend aan en zeiden: „Va bene!" Dat betekent zoiets als „het gaat goed" door Henk van Heeswijk 40. Ze keek hem lachend aan en ant woordde: „Soms. En dan op een af stand". „Hoe ver is die afstand, juffrouw van Essen?'' „Dat is ongelijk, meneer Welsenaar. Er zijn omstandigheden, dat ik de voor keur geef aan enkele meters. Er zijn ook omstandigheden „Ja, gaat u verder''. Ze boog zich naar hem toe en fluis terde hem in 't oor: „Er zijn omstan digheden, dat ik enkele centimeters nog teveel vind". Hij knikte plechtig. „Juist, juffrouw Van Essen, dat is een antwoord naar mijn zin. Een acht plus We gaan ver der. Wat denkt u van een gezellig ver lovingsfuifje?" Ze dacht even na en knikte. „Ja, daar zit wel wat in. Maar ik weet niet, of één van mijn broers al zo ver is". „En juffrouw van Essen zelf?'' „O, bedoel je dat? Ik zei toch: nee?" „Dat is een vier min. Niet best, juf frouw van Essen. Ik denk, dat ik u maar eens in m'n armen ga nemen om u wat meer liefde te leren'. Ze rukte zich los en gaf hem speels een tik voor zijn wang. „Hou op met die kolder, Karei. We doen het kalmp jes aan". „O ja? Nou zus, luister jij dan maar eens goed naar je aanstaande man: Morgen kom ik bij je thuis. Hoe laat ben je klaar?" Ze schudde langzaam haar hoofd. „Heeft geen zin. Morgen is het zaterdag en dan ben ik wel tot een uur of negen in de weer. Voor ik thuis ben, is het kwart voor tien en dan hoef je bij ons niet meer op visite te komen. Óf je moet persé de oudjes kwaad willen ma ken". Hij zuchtte. „En zondag dan?" Ze drukte zijn arm. „Laten we het op maandag houden, he? Dan ben ik zo ongeveer half negen thuis''. „Goed, maandag om half negen ben ik er. Zeg het maar vast. Begin oktober verloven we ons en in mei volgend jaar gaan we trouwen. Bezwaren worden niet geaccepteerd. Basta". „Maar Kareltje toch „Als je dat nog eens zegtHij trok haar naar zich toe en zoende haar, waar hij het meisje raken kon. Tot ze er genoeg van kreeg en het portier opende. „Zou je niet wat bewaren voor later? Anders houden we niets over" ,Jk heb nog genoeg, meisje". „Pak m'n fiets maar. Jij kunt luieren, maar ik moet morgen weer hard wer ken". Toen hij haar fiets naar beneden had gehaald en haar nog één keer in zijn armen nam, vroeg hij zacht: „Het is „ja", hè Stien?" Ze slaakte een diepe zucht en drukte een lange zoen op zijn mond. „Wat ben ik begonnen om met een vertegenwoor diger te gaan vrijen! Die mensen nemen gewoon met „neen" geen genoegen. Laat ik voorlopig je ordertje liefde op zicht houden. Misschien hoor je maan dagavond dan wel de beslissing". „Meid, Stien, je maakt me tot de gelukkigste man van de wereld....'' HOOFDSTUK 14 Een baan voor Karei Maandagsavonds plaatste Karei Wel senaar zijn wagen in de Pothovenlaan en stapte uit. Hij keek even haar het huis en betrad daarna het erf. De voor deur ging open en een blozend-lachende „Hallo, apekop. Kom er maar in. En Stien keek hem aan. veeg behoorlijk je voeten. Dat is een eerste vereiste, als je tenminste bij moeder in de gunst wilt komen". Karei veegde overdreven zijn voeten en stal onderhand gauw een kusje. Stien deed een stap terug en toen Karei meende, dat het genoeg was, sloot hij de deur en volgde het meisje aan de hand naar het grote woonvertrek. Daar zat de hele familie en Karei blikte in acht paar nieuwsgierige ogen. Meteen herkende hij zijn aanvallers van enkele weken geleden. Hij gaf een knipoogje en zei; „Hai, knokploeg!" De oudste broer begon te lachen, kwam overeind en greep Karel's hand, die hij stevig drukte. „Zo, Karei hoe gaat het? Dat was een klein mis verstand, maar ja.we hebben maar één zus, zie je? En daar zijn we ver draaid zuinig op". „En vooral, als het er zoéén is als Stien, hè?" lachte de bezoeker. Stien stelde voor: „Mijn vader, moe der, en dit is de club van zessen klaar". Ze wees iedere jongen aan en noemde een naam, terwijl Karei handen drukte en dadelijk de namen weer vergat. Maar dat kwam wel in orde. Vader van Essen zei: „Nou, schuif maar bij, Karei, zal ik maar zeggen. We hebben zo het een en ander al over je gehoord. Karei grinnikte, trok een stoel bij en keek even naar de jongeman naast hem, die een knipoogje gaf. Ja, een mens kan soms het een en ander meemaken, he? Zonder dat je er veel aan kunt doen. Mevrouw van Essen vroeg: „Drinkt u een kopje thee, meneer? Suiker?" „Graag, mevrouw. Maar zegt u als jeblieft Karei. Dat is mijn daagse en zondagse naam. HoewelStien noemt me ook wel eens anders''. „Hoe?'' vroeg de broer naast hem. Stien fronste haar wenkbrauwen. „Als je het zegt, Karei. „Ik pas wel op. Ik heb al moeite ge noeg gehad om het zover te brengen". „Hoever?" informeerde Karel's buur man met een uitgestreken gezicht. „To-t hier", was het antwoord en Karei wees de kamer rond. „Dan ben je al een eind in de goede richting", meende de oudste broer te Het duurde niet lang, of Karei zat moeten opmerken. heel genoeglijk met de familie te pra ten. Stien zat naast hem en glunderde. Af en toe keek ze naar haar moeder en als hun blikken elkaar ontmoetten, dan glimlachten ze beiden. Mooi, dacht Stien, bij moeder valt hij wel in de smaak. En de jongens gedragen zich tenminste behoorlijk. De avond vloog om en het was elf uur, voor men er erg in had. Vader van Essen verklaarde, dat hij het nu wel welletjes vond, want, zei hij „Morgen is het hier weer vroeg dag". En Karei begreep, dat het voor hem tijd werd om te verdwijnen. „Je komt nog maar eens aan" nodig de moeder Van Essen uit. „Dat zal ik graag doen, mevrouw", antwoordde Karei verheugd. Stien bracht hem naar de wagen. „Nog nieuws?" vroeg ze. „Hoe ben je in Roermond gevaren?" Zijn gezicht betrok. „Veel belangstel ling was er niet voor m'n voorstel. Ze zitten met personeelsgebrek in hun fa briek en kunnen de orders van hun eigen vertegenwoordigers ternauwer nood op tijd afleveren. Daarom voelen ze er weinig voor het iemand in zee te gaan, die voor eigen rekening en risico werkt. Ik zal er wel meer van horen, maar ik weet nu al, hoe het antwoord zal zijn''. Stien keek naar de grond. „Ellendig is dat, he?'' „Ja. Als ik geslaagd was, zou ik van avond gevraagd hebben om toestem ming voor onze verloving, maar nu wacht ik nog even, want ik wil eerst werk hebben". Ze kuste hem rustig. „Dat is een verstandig woord, jongeman, waarmee ik helemaal akkoord ga". „Dus het antwoord is „ja", Stien?" Hij nam haar in zijn armen. „Je bent een apekop. Vraag het nog maar eens, als je werk hebt''. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4