NeUS lekker en gezond „Opdat allen één zijn" BroracSii letteer PUROL Herrie op de Hope Veluwe DAM PO Belangwekkende film over de opening van het oecumenisch concilie 1962 Huidverzorging verkouden TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 1 NOVEMBER 1963 VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST DE SCHAPENPROEVEN (Vervolg) Voordat wij overgaan tot een be schrijving van de proeven, die op grond van de beschreven „knelpunten" zijn opgezet, eerst nog een andere opmer king. Het inkomen1 moet omhoog Ook al was het inkomen van de boer op een gedeelte van de bedrijven nog redelijk te noemen, toch geldt, dat dit inkomen hoger moet worden. En dit zuiver op grond van het feit, dat alle lonen omhoog gaan. We behoeven U niet te vertellen, dat de hoogte van het loon speciaal de laatste weken weer in het middelpunt van de belangstelling staat. En het staat wel vast, dat de lonen binnenkort in ieder geval weer omhoog zullen gaan. Het is volkomen logisch, dat de vee- nouders hierbij niet achter kunnen blij ven. We denken dan nog niet eens aan net maken van grote winsten, maar uitsluitend aan de vergoeding voor de «rbeid, die de boer op het eigen bedrijf verricht. Hoe kan dit bereikt worden? «~ij vergelijking van de uitkomsten van de bedrijfseconomische boekhou ding over een aantal jaren blijkt, dat het bedrag, dat er voor de veehouder overschiet van een koe of schaap steeds lager wordt. Om het inkomen dus op hetzelfde peil te houden is het dus no dig, dat één man steeds meer koeien of schapen voor zijn rekening neemt. Maar daarmee zijn we er niet. Het in komen moet nl. omhoog en dit betekent dus een nog sterkere stijging van het aantal koeien en/of schapen per ar beidskracht. Niet ten onrechte heeft 'n landbouwvoorlichter de strijd van de veehouder voor een redelijk inkomen een wedstrijd zonder finish genoemd We meenden, dat het nodig was dit nog eens naar voren te halen om nog dui delijker te stellen, dat een veehouder met een beperkte oppervlakte grond in die wedstrijd alleen kan meedoen als hij bereid is door bepaalde maatregelen de mogelijkheid te scheppen meer vee op zijn bedrijf te houden. Pionierswerk van Dr. Wensvoort Waarschijnlijk zou de landbouwvoor lichting in samenwerking met de Ge zondheidsdienst voor Dieren te Alk maar niet zo gemakkelijk tot de hierna te beschrijven proeven zijn gekomen, als hiervoor niet de grondslag was ge legd door Dr. Wensvoort. Het lijkt ons beslist nodig dit te vermelden. Het werk van de heer Wensvoort heeft in de FILMNIEU WS Dinsdag- en woensdagavond zal in onze bioscoop de kleurenfilm „Opdat allen cén zijn" (Concilio ccumenico 1962) worden vertoond. Het moet voor velen een prettige verrassing zijn, dat de directie van het City-Theater deze zeer actuele Italiaanse produktie beeft weten te bemachtigen. Voor het eerst in de geschiedenis van de film hebben de camera's de hoogtepunten van een buitengewone historische gebeurtenis vast kunnen leggen: de opening van het oecumenische concilie, die in oktober van het vorige jaar in de Sint Pieter te Rome plaats vond. De onderneming, die met de techni- Hoestdronk tabletvorm. 95ct eerste p^ats de aandacht op de scha penhouderij gevestigd. Maar verder heeft hij het door zijn onderzoek moge lijk gemaakt, dat de voorwaarden voor het nemen van de proeven veel gunsti ger werden. Wij denken hier met name aan de bestrijding van maag- en darm parasieten. Het is wel zeker, dat afwij kingen, die voorheen in verband wer den gebracht met het wieden op per celen met veel stikstof, ook iets te ma ken hadden met gunstige ontwikke lingsmogelijkheden voor de genoemde parasieten. Dr. Wensvoort heeft zich niet uitslui tend bepaald tot wat wij zouden willen noemen de dierziektekant, maar heeft ook al een begin gemaakt met echte praktijkproeven. En nu de proeven Rekening houdende met het voor gaande, zijn we tot de volgende proef opzet gekomen. a. Proeven, waarbij ooien met lamme ren worden geweid op percelen, die een ruime stikstofbemesting ontvan gen. Het verstrekken van krachtvoer aan schapen en lammeren wordt achterwege gelaten. Tevens heeft een intensieve omweiding plaats. b. Het weiden van lammeren van plm 1 juli tot in novembei op percelen, die eveneens veel stikstof krijgen. Ook hier vindt een intensieve om- weiding plaats. Verder wordt aan dacht geschonken aan de bestrijding van parasieten. c. Vervroeging van de datum, waarop de schapen lammen. Daarna bijvoe ding met krachtvoer en ruwvoer, zo wel aan schapen als lammeren. Hier bij wordt er dus naar gestreefd om vanaf einde april vette lammeren af te leveren. Reeds een flink begin gemaakt Met de onder a. genoemde proeven is in 1962 een begin gemaakt. Er werd toen een proef genomen op het bedrijf van de heer W H. Bakker, Den Hoorn. Dit jaar is de proef herhaald op de be drijven van de heren Jn. Huisman, „Berkhoeve" en F M. Roeper, 't Noor den. In een volgend artikel beschrijven we de proef bij Huisman. Reeds in 1960 is Dr Wensvoort be gonnen met de proeven, die onder b. zijn genoemd. Ze werden in 1961 her haald op de bedrijven van C. Stoepker, „Aurora" en Jac. Dros, „Propagatie''. In 1962 zelfs op 4 bedrijven, waarbij twee proeven op oud grasland lagen en twee op een kunstweide. Ook dit jaar loopt er weer een proef. Ook van dit soort proeven geven we in een volgend sche voorbereiding van de opnamen in het interieur van de basiliek was be last, heeft zich enorme moeite moeten getroosten. Om het maken van de schit terende kleuropnamen mogelijk te ma ken heeft men van een ongelooflijke hoeveelheid lampen gebruik moeten maken. Er was een lampenpark nodig van 150 reflectors van 10.000 watt en 100 reflectors van 5.000 watt. Voorts waren er nodig 15 grote, speciale re flectors, waarvoor zes dynamo's van 100 kW nodig wéren. De elektrische in stallaties in de kerk waren verbonden met 14.000 meter kabel. Op deze wijze is het gelukt van een historisch schouw spel een boeiende film te maken, die alle hoogtepunten van de plechtigheden volledig doet ervaren. Ook de opnamen buiten de kerk zijn zeer imposant. Boeiend is ook de nachtopname op de avond van de feestelijkheden als de ge lovigen uit de hele wereld samenstro men om op het Sint Pietersplein de pauselijke zegen te ontvangen. Een sprookjesachtig schouwspel is de op name van de geïllumineerde Engelen burg en het pauselijk paleis. Ook het concilie zelf imponeert door zijn plech tigheid en pracht. We zijn getuige van de ontroerende ogenblikken, waarop de paus zijn openingswoorden spreekt aan het begin van deze kerkvergadering, die nog niet ten einde is. De samengekomen kerkvorsten in hun schitterende gewa den, de plechtige H. Mis en de andere kleurrijke onderwerpen bepalen de mystieke sfeer van deze film, die door de wijze, waarop hij verfilmd is en door de luister en plechtigheid van de omge ving, waarin hij zich afspeelt, tot een groots gebeuren is geworden. Een opwindende western is de film „Sergeants 3", die zaterdagavond 8 uur en zondagmiddag 3 uur gezien kan wor den. Een grote troep Indianen overvalt Medicine Bend en door het uitvallen van de telegraaf komt de afgelegen buitenwereld op de hoogte. De sergeants RECTIFICATIE Een voor de betrokkene onaangename fout maakten we in het bericht „Texe laars voor de balie'' in het vorige num mer. In het stukje over een mishande ling schreven we ten onrechte dat de heer S. de J. te Den Hoorn „eerder voor dit soort handelingen heeft terecht ge staan". De J. heeft zich namelijk nooit eerder voor mishandeling moeten ver antwoorden. Ook in het beschreven ge val ontkent hij het ten laste gelegde. Zoals bekend is deze zaak aangehouden. VEILIG VERKEER TEXEL Mededelingen voor Oosterend en omstreken Nogmaals brengen wij onder Uw aan dacht, dat bij voldoende belangstelling een algemene verkeerscursus zal wor den gehouden in café Dijt te Oosterend. U kunt zich daarvoor nog opgeven vóór maandag, 4 november a s. bij de heer J. Visman, Peperstraat 39, tel. 335. De cursus bestaat uit 7 avonden, tel kens op vrijdag, en de eerste avond zal zijn op vrijdag, 8 november a.s., aan vang 8 uur. De kosten bedragen ƒ7, voor de gehele cursus. Het moet hier rrogmaals gezegd wor den, dat U, als weggebruiker, deze leer zame avonden beslist niet mag missen Of U nu als voetganger of als houder van een voertuig aan het verkeer deel neemt, U moet vooral deze avonden bij wonen. Het gaat om ons aller veiligheid en U zult werkelijk ervaren dat U nog veel kennis van de verkeersregels mist. Die kennis wordt U nu op eenvoudige wijze bijgebracht door adjudant Gul mans en opper Stomp, met o.a. toelich tende filmstroken en een verkeerstafel Afd. Texel Veilig Verkeer. GESLAAGD VOOR GASFITTERSDIPLOMA De heer J. J. Witte te Den Burg slaagde donderdag, 24 oktober j.l. te Den Haag voor het examen diploma A Vloeibaar Gasfitter. Het examen werd afgenomen door de Technische Commis sie Vloeibaar Gas. artikel een beschrijving. De proeven, die onder c. zijn ge noemd, verkeren nog echt in het proef stadium. We zijn daar deze herfst mee begonnen op het bedrijf van de heer Jn. Bakker Jzn., De Hemmer. Dit begin heeft dus betrekking op het eerder toe laten van de ram bij een koppel scha pen. Ook hiervan hopen we U iets te vertellen C. v. Gr. WEET U DAT... de bekende hoortoestellenspeciallst GEERVLIET N V., uit Amster dam iedere Ie woensdag van de maand aanwezig Is bij de firma Halee, Beatrlxstraat 52, Den Helder voor het geven van Inlichtin gen omtrent ZIEKENFONDSBIJDRAGE inzake de aanschaffing van een hoortoestel? Wij leveren hoortoestellen, oorhangers en hoorbrillen van de beste fabrikaten. Komt u eens op onze zitting? U zult er geen spijt van hebben. Desgewenst komen wij u thuis bezoeken. GEERVLIET N.V., Keizersgracht 411Amsterdam. Tel. 237728 (020) Marry, Deal en Barrett krijgen opdracht poolshoogte te gaan nemen. Al gauw blijkt dat een geheimzinnige secte van Indianen het plan heeft opgevat de blanken in Amerika uit te roeien. On danks de vreselijke feiten heeft de ma ker van de film kans gezien er een vrolijk verhaal van te maken, geschikt voor bioscoopbezoekers van alle leeftij den. Kennelijk heeft het filmverhuurkan toor, dat de film „Town without pity'' in Nederland uitbrengt, gemeend dat deze titel slechts weinigen naar de bioscoop zou lokken. Daarom heet de film in Nederland „Er werd een meisje aangerand!", zodat geen twijfel kan be staan over de sensationele inhoud. Het meisje is in de film overigens verloofd met een minnaar, die slechts gedeelte lijk aan haar vurige wensen tegemoet komt. Dat is mede de oorzaak van de vreselijke gebeurtenis, die zich voordoet als vier jonge mannen haar aanranden De jongens hebben het echter niet zo kwaad bedoeld volgens hun juridische raadsman, die er zelfs in slaagt hen van de galg te redden. Het meisje berooft zich van het leven. Voor mensen boven achttien jaar. 9 NOVEMBER KLAPROOSDAG In de weck van 3 tot en met 9 november organiseert het Neder lands Oorlogsgravcn Comité weer de jaarlijkse inzameling, die in de loop der jaren bekend is geworden als de „Klaprooscollecte". Hoogte punt van de collecteweek is zater dag 9 november: „Klaproosdag". Het Nederlandse Oorlogsgraven Co mité werd kort na de bevrijding opge richt met het doel om „iets" te doen voor de nabestaanden der vele in ons land begraven geallieerde militairen. In de eerste tijd bestond het werk in hoofdzaak uit het vervaardigen van graffoto's, die aan de nabestaanden werden gezonden, en het laten adopte ren van de graven floor Nederlandse burgers. Bij het leggen van de contacten met de nabestaanden overal ter wereld, bleek dat deze allen één groot verlan gen hadden: naar Nederland komen en hier het graf van man, vader, zoon of broer bezoeken Sindsdien is het voorbereiden en or ganiseren van deze bezoeken de voor naamste taak van het Nederlands Oor logsgraven Comité geworden. Dank zij deze organisatie konden tot en met 1963 reeds 39.750 nabestaanden in Nederland gastvrijheid ontvangen. In de eerste ja ren waren dit voornamelijk mensen uit Engeland, Frankrijk en Belgie. Sedert verleden jaar komen er ook regelmatig grote groepen uit Canada. Immers, bij de gevechten om de bevrijding van Ne derland in 1944 en 1945 zijn vele dui zenden Canadese soldaten omgekomen. Meer dan 40.000 graven In totaal zijn er in Nederlandse bo dem meer dan 30.000 geallieerde mili tairen begraven. Bovendien strekte de zorg van het Nederlands Oorlogsgraven Comité zich óók uit tot de nabestaanden van de bijna 11.000 (voornamelijk Britse) soldaten, die vlak over de Ne derlandse grens bij Nijmegen zijn be graven op de begraafplaatsen „Reichs- wald'' en „Rheinberg" op Duits grond gebied. Deze militairen leverden een belangrijk aandeel aan de bevrijding van zuidelijk Nederland en waren tot kort vóór hun dood in Nijmegen en om geving ingekwartierd. Hun nabestaan den stellen het zeer op prijs om bij het bezoek aan hun graven in ons land te mogen vertoeven. De benodigde geldmiddelen verkrijgt het Nederlands Oorlogsgraven Comité door de „Klaprooscollecte", die maar éénmaal per jaar wordt gehouden. Daarom is de inzameling, die straks in november plaatsvindt, bepalend voor het aantal uitnodigingen dat in 1964 kan worden verzonden. Vele tiendui zenden vaders en moeders, vrouwen en kinderen, broers en zusters in alle ge allieerde landen wachten vol spanning op dit bericht. Dank der nabestaanden Het werk, zoals dit door het Neder lands Oorlogsgraven Comité wordt ver richt, vindt op deze wijze in geen enkel ander land plaats. De erkentelijkheid jegens het Nederlandse volk dat dooi de giften aan de klaproosinzameling deze arbeid mogelijk maakt, is dan ook zeer groot Door middel van „The Bri tish Legion" (de grote Britse organisa tie van oud-strijders en nabestaanden) willen de nabestaanden hun dank be tuigen aan de collectanten, die zo'n onmisbare steun verlenen tot het slagen van de inzamelingsactie. Tweeëntwintig van hen uit elke provincie twee. door het lot aan te wijzen worden door „The British Legion" uitgenodigd om volgend jaar een vakantie in Engeland door te brengen. Hierdoor wil men uiting geven aan de waardering voor hetgeen Nederland in de week van 3 tot en met 9 november doet. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 1 november Den Burg, Dc Lindeboom-Texel, 20.00 uur, Het wonder der stereoscopic, spreker de heer Dc Wijs. Zuid-Eierland, Kapel, Bazar Zaterdag 2 november Zuid-Eierland, Kapel, Bazar. Maandag 4 november Den Burg, Huishoudschool, 20.00 uur, Demon stratie van vis en visgerechten, georganiseerd door de Huishoudelijke Voorlichting. De Koog, N.H. Kerk, gemeente-avond Dinsdag 5 november Den Burg, „Casino", 19.30 uur, instrumenten- parade Muziekschool Texel Den Burg, Landbouwschool, 20.00 uur. bij eenkomst Ver. Oudlcerlingen, de heer J Ha- vcrhals spreekt over wol, wolbehandeling cn export. Den Burg. „Casino", filmmiddag Texelse Be- stuurdersbond „Ezeltje Bim" Woensdag 6 november Den Burg, De Lindeboom-Texel, bridge-drive Donderdag 7 november Den Burg, Casino, 19.30 uur, demonstratie avond Muziekschool Texel. De Waal, Verkoopdag zusterkring. Vrijdag 8 november Den Hoorn, „De Waldhoorn" 20.00 uur film avond t.b.v. vluchtelingen Algerije. Dc Koog. Luberti-school, 20 uur ouderavond De Waal, Verkoopdag zusterkring. Zaterdag 9 november Den Burg, „De Oianjeboom", 20.00 uur. UDI met „De beste jaren van ons leven" zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder door Henk van Heeswijk CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag, 6 november a.s. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn: 13.0014.00 uur; Oosterend: 14.0015.00 uur; De Cocksdorp: 15.15— 16.00 uur; De Koog: 16.0016.30 uur. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER REN O UT Den Burg, tel. (02220) - 2414 (ingaande zaterdagmorgen 8 var) Zondagsdiensten dierenartsen: H. DE BOER, tel. (02220) 2527 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr. RIETVELD De Cocksdorp. tel. (02222) 292 (ingaande vrijdag 24 uur tot eu met maaadt 13 uur) 43. Die middag bracht hij in zijn kamer door en stelde alvast een reisplan sa men. Na veel passen en meten had hij het zo voor elkaar, dat hij ongeveer eens in de twee maanden alle klanten één keer kon bezoeken, maar dan zou er ook niet veel stagnatie tussen moeten komem Morgen zou hij het wel eens netjes overpennen En dan moest Rein- ders het maar bekijken. s Avonds reed hij al vroeg naar Ot- terlo en op de Pothovenlaan zette hij zijn wagen aan de kant. waarna hij het erf opliep. Twee van de jongens waren achter het huis aan het werk en keken op, toen ze hem om de hoek zagen komen. Ze staken hun hand op ten groet en een van hen zei: „Stien is er nog niet". Hij bleef bij het tweetal staan en keek naar hun werk; ze waren druk be zig een tractor te repareren. De oudste van beiden kwam overeind, veegde zijn handen aan een dot poetskatoen af en keek naar de bezoeker, ,,'t Komt goed uit, dat je wat vroeg bent. Karei Vóór Stien thuiskomt, wil ik je wat vertellen'". Karei knikte en volgde de ander naar binnen Hij groette mevrouw Van Es sen en ging met de jongeman naar de voorkamer. „Laten we bij het raam gaan zitten, dan kunnen we Stien zien aankomen", stelde de ander voor. Karei zakte neer in een gemakkelijke stoel en probeerde zich de voornaam van de oudste broer te herinneren. En opeens schoot hem die weer te binnen: natuurlijk, dit was Kees. Ze staken een sigaret op en de boe renzoon keek eens naar de vertegen woordiger. „Karei, wij, de jongens, hebben je verkeerd beoordeeld. Dat pak slaag toen. nou ja; het is gebeurd en je hebt er gelukkig alleen maar een litteken van over gehouden. Dat is wel niet zo leuk, maar Karei schudde zijn hoofd. „Laten we er maar niet meer over praten. Ik heb het sportief opgevat. Ik heb het zelfs gerespecteerd, dat jullie zo je zuster beschermen". „Oké, Karei, het is voorbij. Maar daarover gaat het eigenlijk niet. De kwestie is. je weet al zo'n beetje van ons en Stien en je weet natuurlijk ook, dat Stien zo half en half verloofd was?" „Met Gerrit Davelaar?" Kees van Essen knikte. „Met Gerrit, onze buurjongen. Persoonlijk ben ik nooit zo heel erg gek op hem geweest. Wim, één van m'n broers, was zo onge veer zijn kameraad. Gerrit lust wel een glas bier en een borreltje. Hier in Ot- terlo hield hij zich doorgaans nogal koest, maar als hij uit de buurt was, dan dronk hij wel eens teveel. En Wim ging van lieverlee meedoen. Dat stond ons al niet aan. Vader en moeder even min. En voor ik er goed en wel erg in had, bleek Stien zwaar verliefd te zijn op die knul Wat moet je dan? Zeggen dat kan niet? Wij hebben wel eens ge praat met Gerrit, maar het hielp niet veel. Enfin, je zal er wel wat van weten. Hij ging varen en toen was het hele maal mis. De laatste keer hebben trammelant gehad en is Gerrit met een boze kop weer naar zijn schip gegaan Jij kwam er voor in de plaats en nu je een keer bij ons over de vloer geweest bent en wij je hebben kunnen bekijken, hebben we wel aan jullie geziep, dat Stien en jij best met elkaar overweg kunnen. Stien is een nette meid en bo vendien verbazend serieus. Ik ben een beetje haar vertrouweling en zij heeft mij zo het een en ander over jou ver teld. En over het feit, dat jij met haar wilt trouwen. Stien voelt zich nog niet vrij en heeft een paar weken geleden naar Gerrit geschreven. Een ander meisje zou zonder meer die vent de bons gegeven hebben en in de armen van haar nieuwe vrijer gekropen zijn, maar dat doet onze Stien niet. Ik zei al: ze is verschrikkelijk serieus. Ze heeft jou, meen ik, ook gezegd, dat ze eerst haar woord van Gerrit terug wil heb ben, niet?" Karei knikte „Zoiets ja". „Dat is voor jou niet leuk, maar dat moet je toch in haar respecteren". „Maar dat doe ik! Wat denk je wel?" „Weet ik. Stien heeft het me verteld. Nou, om maar spijkers met koppen te slaan: er is vanmorgen een brief geko men van het schip van Gerrit. Door een ander geschreven. Gerrit heeft in een dronken bui haar brief voorgelezen aan de bemanning en er zich over vermaakt. Ik zal verder maar niet in bijzonder heden treden, maar de inhoud komt hierop neer: Gerrit moet Stien niet meer. Veel te degelijk en zo''. Karei keek hem ontzet aan. „En heeft Stien die brief gelezen?" Kees knikte bevestigend. „Ja, ze heeft vandaag late dienst. „Nou, je begrijpt wel, wat het gevolg was: tranen met tuiten". „Houdt ze dan nog van die vent? O, sorry. „Laat maar, Karei. Je weet hoe vrou wen zij'n. Of laat ik liever zeggen: van vrouwen kun je nooit hoogte krij gen. Achteraf blijkt nu, dat ze inder daad nog wel van hem hield. Dat zal dan ook wel de reden zijn, dat ze zo heel voorzichtig met jou was en zich in geen enkel opzicht wilde binden. Zo is ze nu eenmaal. Moeder heeft haar wat ge kalmeerd en ik heb de Koperen Kop gebeld, dat ze niet lekker was en mis schien niet kwam. Maar een uurtje later was ze in zoverre weer zichzelf, dat ze aan het werk wilde gaan. Om elf uur is ze weggefietst. Misschien wel het beste. Werk geeft afleiding". Karei dacht na. „Dat zal haar een hele schok gegeven hebben''. „Ja, jong, dat is het rechte woord. Je begrijpt, dat de jongens razend zijn. Dat koelt wel af en Gerrit zal wel zo ver standig zijn om voorlopig niet thuis te komen. Wij zijn op onze manier na tuurlijk allemaal gek op onze zus. Per slot van rekening hebben we er maar één. Zo, dat is het dan. Ik meende er goed aan te doen jou od de hoogte te stellen vóór ze thuis is. Misschien weet jij er wat op? Ik bedoel: je houding te bepalen". Karei dacht een poosje na en knikte langzaam. „Wellicht is het beter, als ik nu ga en een paar dagen wegblijf?" Kees keek de ander aan. „Ik ben blij, dat je er zelf over begint. Wij, de jon gens, we mogen je wel. En de oudjes eveneens Ik heb zo eens gesnuffeld in Ede en ik heb geen kwaad woord over je gehoord Dat grapje met die schilde rijen, daar kun je ook niets aan doen. En als jij weer werk krijgt, zal niemand hier in huis er bezwaar tegen hebben, als jij onze Stien te zijner tijd weghaalt, zie je? Maar ik geloof, dat het voor jou en Stien, voor jullie beiden beter is, als jij een paar dagen bij haar uit de buurt blijft. Ze zal dit wel alleen willen verwerken. Ik ken haar en zo zijn we allemaal. En reken verder maar op ons. Je hebt aan den lijve ondervonden, hoe gek wij op onze zus zijn. Daarom heb ben we aan jou nog wat goed te maken. Wij houden wel een extra oogje in het zeil". Karei drukte dankbaar de uitgesto ken hand en stond op. „Afgesproken. Kees, ik smeer 'm. Ze zal nu onderhand wel klaar zijn. Apropos, ik ga de 16de aan het werk. Dat is vrijdag. Als ik dan donderdagavond eens aanwip?" „Je hebt thuis telefoon, he? Als ik niet bel, is het in orde. En anders hoor je het wel Fijn, dat je weer werk hebt''. „Tot ziens". (Wordt vervolgd) 20 cent per rol de heerlijke drop-bonbon

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3