m De Texelse baardenclub Jjï^. Derrie op de Hoge Veluwe lekker en gezond (y0 L igncJpas^q Pracht handen Tubc160'9Sct Hamea-Gelei TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 8 NOVEMBER H63 Reeds enige tijd heeft men niets ver nomen van de Texelse Baardenclub, maar desondanks is het ledental groeiende. Dit werd medegedeeld op de clubvergadering, gehouden op donder dagavond, 31 oktober j.l. in hotel „De Lindeboom-Texel". Zeer uitvoerig werd de baard, het bij uitstek mannelijke sie raad, besproken, zowel de argumenten die vóór de baardgroei zijn, als die er tegen. Daarnaast werden ook nog vele andere Texelse problemen besproken, dus is het geen wonder, dat de klok reeds ver na middernacht wees, toen de aanstaande baarddragers de vergader plaats verlieten. Moed nodig Van één d;ng was men toen toch wel overtuigd: er is moed voor nodig om zich in den beginne in het openbaar te vertonen Zo'n stoppelveld op de wan gen en op de kin is nu bepaald geen aesthetisch gezicht, maar heeft men het lef, om zich hier met mannenmoed doorheen te werken, dan wordt deze daad Uel°ond met iets moois. Men kan dit het beste vergelijken met een win kelier, die zijn zaak gaat verbouwen: aanvankelijk maakt de aannemer een grote rommel, maar daarna is er iets schoons ontstaan. En welke man ziet er nu tegen enige moeilijke weken op? De kriebel valt overigens erg mee en daar naast kan men zich buitengewoon ver maken met de op- en aanmerkingen, die door jaloerse lieden worden ge maakt, soms achter de rug, maar ook wel recht in het gezicht. Hierbij valt meestentijds wel op, hoe weinig origi neel de mensen in het algemeen zijn. Ik herinner me slechts één originele op merking „U lijkt wel een overjarige nozem". Deze woorden getuigen zeer zeker van moderne smaak. Mens is kuddedier De mens is toch maar een kuddedier. Een ander scheert zich ieder dag, dus is men van mening, dat dat voor iedereen geldt. Stel je voor, dat je er anders bij zou lopen, dan een ander. Men reali seert zich heel niet meer, dat een baard vroeger de algemene dracht was. Hoe stoer kijken de mannen uit het ge schiedenisboekje je niet aan en hoe bloot is dan een gezicht zonder baard. Historisch is het dus zeker verantwoord om op Texel volgend jaar met de Stads rechtfeesten een baard te dragen. Het geeft cachet aan de te organiseren festi viteiten. Maar nogmaals: het geeft ook cachet aan de man die hem draagt. Hij toont ermee, dat hij boven alle kritiek staat, dat hij een zelfstandig persoon is, dat hij in deze maling heeft aan de mening van anderen. Waarom zou een man zich niet sieren met iets dergelijks? Gaan wij eens na, wat een dame alzo doet om zich „mooi" te maken: zij poedert zich met allerlei kleuren poeders, zij gebruikt een lip penstift (van rose tot lila), wenkbrau wen worden weggeschoren en met zwart potlood opnieuw getekend, een puistje wordt in allerijl verwijderd, zij gebruikt verschillende soorten crème (voor de dag en voor de nacht, voor droge huid en vette huid, de nagels van vingers en tenen worden geschil derd in felle kleuren, het haar wordt geverfd, en alsof dat nog niet genoeg is, behangt zij zich met armbanden, kettingen, steekt zij speldjes op haar kleding en draagt zij ringen aan haar vingers. De dames, die dit alles doen, ja deze zelfde dames, dreigen met een echtscheiding als de man alleen nog maar denkt aan een natuurlijk sieraad: de baard. Men vraagt zich werkelijk af, door Henk van Heeswijk 45. „Ik vertel je misschien later wel, wat er allemaal in stond. Ik kan het nou niet, Karei. Ik hoop, dat je het niet erg vindt". „Nee, schat, ik hoef het helemaal niet te weten. Eigenlijk ben ik maar naar één ding nieuwsgierig, maar dat kan ook wachten, als je dat liever hebt". Ze zuchtte en drong zich dichter te gen hem aan. „Karei, die brief was er maandagmorgen. Ik.... ik ben er van overstuur geweest. Ik was blij, dat je maandagavond niet kwam. Ik moest dit eerst met mezelf uitvechten, zie je? Ik heb er over nagedacht in deze dagen. Jij bent zo heel anders als Gerrit. Hij kon ook wel lief zijn, hoor, maar toch was dat dan heel anders als met jou. Hij beschouwde me altijd als zijn bezit, als iets, waar hij recht op had. Ik had daar geen erg in en later, toen het wat beter tot me doordrong, vond ik het niet eens zo gek. We zouden toch trou wen, nietwaar? Maar toen kwam jij in m'n leven. Jij bent zo heel anders. Net ter, beschaafder. Gerrit was dikwijls zo ruw. In zijn mond en zo. En hij kon soms zo wild zijn, dan was ik wel eens bang voor hem. Jij hebt me altijd netjes en lief behandeld. In gedachten zette ik jullie tweeën vaak naast elkaar. Karei en Gerrit. In het begin dacht ik: Ik houd van Gerrit en ik zal met hem trouwen. Die vertegenwoordiger, die het me aldoor maar lastig maakt, kan toch niet aan hem tippen. Maar steeds weer zette ik jullie naast elkaar. En dan zag ik jouw eigenschappen. Dat heb ik ook de laatste dagen weer gedaan Dan ging ik na, wat jullie beiden hadden. En op het laatst bleef er zo weinig goeds van Gerrit over. Ik heb wanhopig gezocht naar iets goeds, maar de laatste keer was hij al zo anders. En jij bleef maar aandringen. In het ziekenhuis, toen ik je voor de eerste keer een zoen gaf. ik heb aldoor aan die zoen moeten den ken. Ik denk, dat ik toen al van je ging houden. Jij maakte nooit misbruik van bepaalde omstandigheden. In de auto waar zij de moed vandaan halen de man dit te verbieden Wat is er mooier sieraad dan het natuurlijke sieraad. Zijn de dames bang, dat de aandacht van derden getrokken wordt door de baard van de man, zodat al de moeite om zichzelf met allerlei kunstmiddelen opvallend en aantrekkelijk te maken, vergeefs is geweest? Men zou het soms toch echt wel gaan denken. Helaas zijn er mannen {leden van het sterke" ge slacht) die voor deze druk bezwijken. Dat is te betreuren, want men weet niet wat men mist. Het mooiste is nog, dat de geschiedenis heeft bewezen, dat mannen, die tegen de wil van hun echtgenoot in handelden, thans hun baard met meer mogen verwijderen, van diezelfde eega. Mannen, en dan bedoel ik „echte" mannen: ga eens een keer tegen de raad en wil van uw echt genoot in en laat de baard staan. Kom nu niet met smoesjes van: „Ik moet binnenkort spreken voor een vergade ring" of „Ik moet naar een officiële receptie" of iets dergelijks. Niemand, maar dan ook niemand heeft het recht u te verbieden een baard te laten groeien. Het feit is nu eenmaal zo, dat men niet direct een volle baard heeft, en dat zal men, wie dat dan ook is, moeten aanvaarden. Waarschijnlijk zal men het u kwalijk nemen, dat u zo voor het front verschijnt, maar diep in het hart denkt men: „Die vent heeft toch lef'. Uiteindelijk ben je dan een persoonlijkheid en dat wil een ieder toch zijn Baard bevordert gezondheid! Het dragen van een baard kan de gezondheid van de man bevorderen. Wanneer men bijvoorbeeld jaarlijks enige weken te bed moet liggen met die pijnlijke angina, dan kan men dit met een baard voorkomen. De keel is veel beter tegen de kou beschermd. Daar het op Texel veel waait, is dit feit toch wel de moeite van het overdenken waard. Mij is ook bekend van iemand, die zwaar astmatisch was, maar groten deels genezing vond met het laten groeien van de baard. Verzorging is vereiste! Men kan de baard op verschillende wijzen laten groeien. Hoe hij ook groeit, verzorging is een eerste vereiste. Het beste kan men hierover de vakman raadplegen. Clubbarbier v.d. Aakster zal u gaarne met goede raad bijstaan Iemand met een smalle kin zal met een baard meer indruk maken dan zonder baard. Algemeen moge toch als bekend verondersteld worden, dat in de grootte van de kin de wilskracht, van de man besloten ligt. Verschuil u achter een baard en u maakt ongetwijfeld eerder de promotie, welke u veel later had verwacht. Ik vraag mij vervolgens af, of wij mensen het recht hebben tegen de na tuur te handelen. Haargroei immers dient om bepaalde delen van het lichaam te beschermen tegen afvoer van zweet met zijn diverse onreinheden. En wat doen de mannen? Zij verwijde ren het haar en laten het zweet huns aanschijns zo maar lopen. Ja, ik weet wel, wij knippen ook onze nagels, maar vergeet niet, dat dit een gevolg is van het feit, dat wij mensen ons rechtop gaand voortbewegen en niet zoals de dieren: op handen en voeten. In dit ge val zouden onze nagels wel op natuur lijke wijze slijten. Nee, met het voort durend afscheren van de haren op ons aangezicht verloochenen wij Moeder Natuur. Gaarne lopen wij te klagen over de ons omringende te lage tempe- niet. Nergens. Gerrit wou de laatste tijd altijd nare dingen. Dan werd ik doodsbang, maar hij lachte me uit. Ik voelde me bij hem niet meer zeker. Ik verloor mijn vertrouwen in hem en bij jou voelde ik me altijd rustig, omdat jij niets deed. wat ik niet prettig ge vonden zou hebben. En gisteravond, toen ik naar huis fietste, dacht ik: Gerrit is er niet meer in je leven. De laatste draad, waaraan ik nog met hem verbonden was, heeft hij zelf stuk getrokken. En toen was ik er over heen. Vanmorgen wist ik, wat ik wilde". „Zo mop. En wat wil je dan?" Ze zuchtte. „Als je de wagen nou eens even stilzet...." Toen hij het contactsleuteltje had om gedraaid, sloeg ze haar armen om hem heen en fluisterde hem in het oor. ,.Je hebt het gewonnen; je ordertje liefde is verkocht, als je het wilt, Karei. Lieve ling, ik houd erg veel van je. Een hele poos zaten ze nog dicht te gen elkaar. „Zullen we naar huis rijden, mop?'' zei hij eindelijk. Het is al over tienen". Ze loosde een diepe zucht en kwam overeind. „Ja, dat zal wel moeten. Ik vind het zo heerlijk bij jou". „We gaan spoedig trouwen, mijn schat. Voor een huisje zorg ik wel. En dan hebben we elkaar altijd. Dag en nacht, mop. Ik verheug me er zo op, vind je dat gek?" Ze kuste hem. „Jij bent altijd zo lief en ik was vaak zo lelijk tegen je. Maar ik wist echt niet, wat ik er mee aan moest. Ik had toen Gerrit nog en dus eigenlijk geen keuze. Gerrit had mijn woord. We hadden immers afgesproken, dat we ons dit najaar zouden verloven en dan, als hij gevaren had als vierde zouden we gaan trouwen. Hij wilde in Rotterdam gaan wonen, dicht bij de haven. Ook daar heb ik wel eens tegen op gezien. Ik kan zo slecht hier weg, van de Veluwe. Alsals we ge trouwd zijn, Karei, waar gaan we dan wonen?" „Jij mag het zeggen, mop. In Ede of hier, in Otterlo. Net wat je wilt". Ze knikte. „Heerlijk In Ede vind ik het ook goed. Kareiik heb nog wat....'* Behoud van Uw tanden. 75ct-f1.- ratuur, maar we vergeten helemaal, dat de haren in ons lichaam met opzet schuin zijn ingeplant, zodat ze een dunne luchtlaag aan de oppervlakte van ons lichaam vasthouden. Deze luchtlaag voorkomt afkoeling van onze body. Het zou te ver voeren hier te gaan uitwijden over de haarwortel, de schacht, het haarzakje, de haarkiem, de haarpapil, de groei van de haren door vermeerde ring en verhoorning van de slijmhuid- cellen. Het gaat slechts om het feit, dat wij wat meer eerbied moeten hebben voor dat kleine en interessante wereld je, dat de groei van het haar ten ge volge heeft. Waarom zouden wij al die schachten afscheren en met een wang vol wortels blijven rondlopen? Eigen positie Tot slot wilde ik hier gaarne nog memoreren, dat de baard ook in de Ne derlandse taal zijn eigen positie in neemt. Wij kennen namelijk verschil lende uitdrukkingen, die met de baard in verband staan: „De baard zit hern nog in de keel" Wij zeggen dit van halfvolwassen jon gens, die nog een onvolgroeide stem be zitten. „Elkander in het haar zitten", d.w.z. vechten, twisten, krakelen. In de 17de eeuw was deze uitdrukking ech ter: „Elkander in den baard zitten"! „Iemand iets onder de neus wrijven", d.w.z. iemand iets op minder prettige wijze zeggen, in bedekte termen verwij ten doen, iets onaangenaams zeggen. De eigenlijke betekenis is iemand iets on welriekends onder de neus wrijven. Duiken we wederom in de historie, dan lezen we in de 17de eeuw: „Iemand iets in den baard wrijven". In Vlaanderen zegt men „iemand iets door de baard strijken". „Het is een wassen neus", dat is iets, dat men kan vervormen, waarvan men kan maken wat men wil. Een verouderde zegswijze is „God een vlassen baard maken", waarvan waar schijnlijk de betekenis is, dat men God bespottelijk voorstelt, voor de gek houdt, of bedriegt. „Iemand smeer ge ven", d.i. iemand afranselen. Deze uit drukking is ontleend aan „smeren" of „afsmeren", afrossen, d.w.z. de huid lenig maken. Vroeger ze: men: iemand den baard smouten, d.w.z. een les geven. „In zijn vuistje lachen", d.i. heimelijk lachen, zich in stilte verheugen Eigen lijk betekent het achter de voor de mond gehouden half toegeknepen mond lachen. De 17de eeuwse dichter P. C. Hooft, drost van Muiden en gastheer op de „Muiderkring" gebruikte de uit drukking „in zijn baard lachen". Stoppel vergadering Op de oprichtingsvergadering van de Texelse Baardenclub is indertijd beslo ten, dat men zich vanaf de 12de decem ber onthoudt van het dagelijks doen of laten doen verwijderen van de aanwas op wang en kin. Deze afspraak blijft gehandhaafd. Dit is op de onlangs ge houden bijeenkomst nog eens duidelijk onderstreept. Om de resultaten bij el kaar goed te kunnen bekijken is voorts afgesproken op vrijdag, de 20ste decem ber, een z.g „Stoppelvergadering" te beleggen. Waar deze bijeenkomst zal plaats vinden wordt nog nader in deze courant bekend gemaakt. Ieder lid en iedere serieuze aanstaande baarddrager, kortom: iedere werkelijke man is daar van harte welkom. A. REIZENDE BIBLIOTHEEK ZUID-EIERLANI) De blibliotheek is weer begonnen. Men kan iedere zaterdag tussen half vijf en half zes voor boeken terecht in de kapel „Bethel". „Zeg het maar, moppie." „Ik kom niet met lege handen, hoor? Ik heb ook gespaard. Op de Hoge Ve luwe verdienen we goed, met tip en zo. Ik ben altijd zuinig geweest en wat ik gespaard heb.ik dacht altijd: als ik met Gerrit trouw, wil ik mooie spul letjes van mezelf hebben en dan moet ik niet op een paar gulden moeten kijken. Maar nu.... het is allemaal voorbij. Misschien is het maar goed, dat ik al niet eerder wat gekocht heb". Hij kuste haar rustig. „Lieverd, je mag je huisje zelf inrichten, naar je eigen smaak. Ik verheug me er al op. dat ik straks van m'n werk thuis kom en een liefhebbende vrouw wacht me op met het eten. Dan zullen we fijn sa men aan tafel zitten, doch naast elkaar. Dan heb je een klant voor het leven, Stien, om te bedienen". Ze drukte zich tegen hem aan. „Ik zal je lekker verwennen, apekop reken maar". Doch meteen kwam ze weer overeind. „Toe jo, we moeten naar huis". Hij keek op het klokje. „Alle.... al kwart over tien. En ik hoop, dat je vader en moeder nog op zijn, mop". Hij startte en reed weg. Ze ging ge makkelijk zitten en keek hem aan. „Waarom?" ,Om te vragen, of ze het goed vinden, dat we ons gaan verloven". Ze dacht na „Zou je dat nu al doen, Karei?" Hij reed rustig over het kruispunt Wekerom en gaf toen meer gas. „Lief je, nu moet je eens even luisteren. Ik houd krankzinnig veel van je en ik wil een nette jongen blijven, zie je? Maar ergens is een grens. Ik heb lang moeten wachten, voor de lieve, serieuze Stien van Essen mij haar jawoord gaf. Ik heb ellenlang geduld gehad. Maar nu de kogel door de kerk is, zeg ik: we gaan spoedig trouwen. Waarom zullen we onszelf langer pijnigen?" Ze bloosde in het donker en legde haar hand op zijn arm. „Ik begrijp je, Karei. Je bent een zeldzame schat. Goed, zeg het dan maar". Huize van Essen stond een kwartier later op z'n kop. Hoewel vader van Essen op het punt stond om naar bed te gaan, begreep hij wel, dat er nu maar een uurtje aan vastgeknoopt moest worden. Karei had gezegd, dat ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER SIEBINGA (ingaande zaterdagmorgen 8 uur) Zondagsdiensten dierenartsen: A. M. J. RUTTEN. tel. (02220) 2936 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Zondagsdienst Witte Kruis Zr MANNESSEN Den Burg, tel. (02220) - 2414 (ingaande vrijdag 24 uur tot eu met maandag 13 uur) hij en Stien graag toestemming zouden willen hebben om te trouwen. „En", be sloot hij, „als u en moeder van Essen geen bezwaar hebben, willen we ons volgende week gaan verloven". Kees lachte. „Die vertegenwoordigers zijn toch allemaal voortvarende men sen. Nou, vader, wat denk je van dit jochie?" „Jochie?'' herhaalde Stien veront waardigd. Ze greep Karel's arm, die ze door de hare haalde en keek de kring der broers rond. „Als jullie kwaad van hem zegt, krijg je met mij te doen". „En dan is het grootste gevaar wel geweken." meesmuilde Wim, maar hij dook toch ineen, toen zijn zuster drei gend haar hand tegen hem ophief. Van Essen keek naar zijn vrouw en lachte. „Wat denkt moeder ervan?" De oudere vrouw zat aan de tafel met de handen in de schoot. „We heb ben zeven kinderen," zei ze zacht, meer tot zichzelf dan tot de anderen, „één dochter en zes zoons. En het is juist de dochter, die het eerst het ouderlijk huis wil verlaten. Maar als onze Stien van Karei houdt, zoveel dat ze met hem wil trouwen, dan mogen we geen „neen" zeggen". Wim grinnikte. „En hier in huis is in de regel moeder's wil wet. Nou, lang zullen ze leven, he? In de gloria!" Er volgden handdrukjes en zoenen entoen iedereen een beurt gehad had, zei Van Essen, op de klok kijkend: „Nou het is wel laat, maar daar drinken we nog een kop koffie op. Vooruit, Stien, daar moet jij maar eens voor zorgen Kan je aanstaande man controleren, of je ze net zo lekker kunt klaarmaken, als je ze op de Hoge Veluwe serveert". Het werd middernacht, voor Karei naar buiten stapte om naar huis te rij den. Gearmd met zijn aanstaande vrouw liep hij het hek uit. Ze gaf hem een por. „Vooruit", fluisterde ze, „ik kruip nog twee minuten bij je in de wagen. De buren behoeven het niet te zien.'' Hij schoof lachend achter het stuur. „De burendie slapen al lang. Maar wat mogen ze niet zien, mop?" Ze ging naast hem zitten, trok het portier dicht en legde haar slanke ar men om zijn nek. „Dit, apekop. Nu moet ik je weer een hele dag missen En bij al die jongens thuis kan ik dit toch niet doen?" BENOEMD TOT WATERCONSUL A.N.W.B. De heer W. J. A. J. Peeters te De Koog is met ingang van 15 oktober be noemd tot waterconsul van de ANWB. De heer Peeters heeft de taak de plaat selijke omstandigheden, die voor het watertoerisme van belang kunnen zijn, in het oog te houden en de ANWB hiervan op de hoogte te brengen. Ook adviseert hij wanneer de ANWB plan nen voor het watertoerisme op Texel gaat ontwerpen. „Dat kan best, mop." „Ga nouwe hoeven er geen open bare voorstelling van te maken." Ze kusten elkaar lang en innig. „Tot morgen, aanstaande man". Hij trok haar heftig naar zich toe. „O Stien, wat maak je me gejukkig: aanstaande man. Wat klinkt dat heer lijk, he?'' ,En wat ben ik van jou?" Hij liefkoosde haar wang. „Mijn zeld zaam lieve mop. Mijn schattebouterige toekomstige moeder van mijn kinde ren Ze maakte zich los en gaf hem een klap op zijn wang. „Gek. zoiets mag je niet eens denken...." .,0 Stien!" ,Wat is er?" „Je hebt me geslagen. En we zijn nog niet eens verloofd!'' „Moet je daarvoor dan eerst ver loofd zijn?" Ze boog zich over hem heen en drukte haar zachte lippen op zijn wang. „Zo goed, lieveling?" Hij knikte voldaan. „Nog te weinig routine, maar dat komt wel. Als begin niet slecht". „Zwamneus." Ze opende het portier en stapte uit. Hij startte de motor en draaide het raampje open. „Zeg, Stien" „Ja". „Hoe heet je moeder eigenlijk van haar voornaam?" „Zeg, het is nog geen Sinterklaas. Eefje. Eva. Wat dan?" „Wat zou je ervan denken, als we onze eerste dochter zo noemen?" Ze stond even verbaasd te kijken. Toen zei ze: „Moe'k nou lachen?" Hij wuifde en schaterde het uit, ter wijl de wagen optrok en snel de Pot- hovenlaan uitreed. „Onze eerste dochter Eva...." fluis terde ze in zichzelf, toen ze terugliep naar huis. „En onze eerste zoon Karei EINDE. en nimmer ruw of schraal CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Wocnsdng 13 november u.s. worden de moeders van Oudeschild en Den Burg ver wacht van 12.30 - 15.30 uur. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 10 november op om 7.49 uur en gaat onder om 16.58 uur; 13 november op om 7 54 uur en onder om 16.53 uur Maan: 8- nov. L.K 16 nov. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 8 nov. 0.38 en 13.22; 9 nov, 1.30 en 14.23; 10 nov 2.40 en 15.46; 11 nov. 4 07 en 17.08; 12 nov. 5.27 en 18.18; 13 nov. 6.29 en 19.09; 14 nov. 7 16 en 19.49; 15 nov. 7.56 en 20.22; 16 nov. 8.30 en 20.52. Laagwatcr valt gemiddeld 6 uur 15 min. na hoogwater. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoogwater. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN TE DEN BURG tot en met 31 oktober 1963 Gevonden tc Den Burg: balletschoen: paar grijze lederen herenhandschocncn; rode borg pen voor aanhangwagen. 2 gele emperial- klemmen; blauw geribbeld jack met capuchon en ritssluiting; blauwe wieldop met ver chroomd middenplaatje; lederen damesknip- portemonnee met papiertje als inh.; mos- grrocnc wollen sjaal; gebloemd toilcttasje met poeder, lipstick, wenkbrauwenzwart, parfum en ogenblauw; sleutel met lederen houder; lin ker grijswollen want met groene streepjes; wit blauwe motorhelm. Verloren te Den Burg: zwarte damesporte monnee (lang model) met ongev. ƒ1,sleu telbos met ongev. 7 sleutels; zwarte manchester jas; donkerblauw kinderjack grijs gevoerd met decoratieve voering (landkaart met auto's); ge broken witlederen damesportemonnee met knipsluiting en ongev ƒ3,met rekeningen; wieldop Ford Taunus; paar basketbalschocncn; blauw windjack, bruin longensveterschoenljc, maat 24 25; bruine herenportcmonnee met ongev. ƒ3,goudkleurige sierspeld (soort dckcnklem); blauw dubbel regenjack met capu chon. waaraan blauw koordje en ritssluiting; padvinderspetje (groen met gele strepen), aan binnenkant letters „Jaap Ho". Gevonden tc Oosterend: groene handschoen. Verloren tc Oosterend: zwarte portemonnee inh. speldjes, papieren en ƒ0.15; klcurnega- tieven, leesbril Het bureau der rijkspolitie tc Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16 00 tot 18.00 uur. S.V. DE KOOG Het le trok naar Sint Boys en moest in een enerverende wedstrijd het hoofd buigen: 62. Ondanks deze uitslag was het een gelijkopgaande strijd. Het laat ste kwartier speelde ons echter parten. Sint Boys wist in luttele minuten tijd 4 doelpunten te scoren. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd. Sint Boys nam de leiding na 8 minuten. De Koog nam nu het spel in handen en via Hellinga werd het 11. De strijd laaide hoog op, maar De Koog gaf niets toe en had het spel goed in handen. Gerie wist no. 2 in de touwen te knallen. In deze periode had De Koog moeten toeslaan. Het wilde evenwel niet lukken om meer dere doelpunten te maken. Alle schoten werden naast of over het doel geknald. Paal en lat stonden ons ook in de weg. Het enthousiasme ebde langzamerhand weg en bij een ogenschijnlijk ongevaar lijke aanval van Sint Boys was het weer die razendsnelle midvoor, die opeens in de volle ren de bal op zijn slof nam en Gharles kansloos maakte: 22. Na de rust weer een aanvallend De Kocg, maar doelpunten bleven uit tot het laatste kwartier inging en het bij Sint Boys tenslotte lukte: 62. Het tweede trok welgemoed naar Callantsoog 2, om daar de strijd aan te binden. Hier werd de uitslag 64 voor Callantsoog 2. Ruststand 22. Callants oog speelde na de rust aanmerkelijk be ter dan De Koog en werd overwinnaar Jammer jongens, volgende keer beter! Het 3de ontving Geel Zwart 4 en voetbalde of het leven er van afhing. Toch moesten we met lede ogen aanzien dat Geel Zwart de puntjes meenam. Einduitslag 65 voor Geel Zwart. De adspiranten kregen van het ster kere Cocksdorp met 41 klop, na eerst zelfs nog de leiding te hebben genomen door Jaap Kuip. Dat Cocksdorp een half uur te laat op het strijdperk aanwezig was, is jullie noodlottig geworden Het is ronduit schandelijk zo te handelen. Alles was al gereed om naar huis te gaan op last van de scheidsrechter. Als je om drie uur moet voetballen, behoor je toch minstens 20 minuten voor de tijd op het veld aanwezig te zijn, maar niet op komen zetten om vijf voor half vier. Dat is een minderwaardig gedoe en siert de sportsman niet. Programma- De Koog 1-Koedijk, 2 uur; De Koog-Helder 5, 12 uur; ZDH 2- De Koog 3, 2 uur. De Koog a-ZDH a, 3 uur zaterdagmiddag. 20 cent per rol

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 3