Zijn wij bezig onszelf te vergiftigen- Vader post in moeilijkheden VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST AANDACHT VOOR DE AARDAPPELTEELT Met verwijzing naar een bericht over de bijeenkomst met pootgoedtelers, op woensdag 20 november a.s., brengen we nog het volgende onder de aandacht. We hebben het al meer gezegd, dat één van de belangrijkste zaken bij de teelt van aardappelen de bewaring van het eigen pootgoed is. Uiteraard zal hierover ook gesproken worden op be doelde bijeenkomst. Reeds nu willen wij echter meedelen, dat het in de bedoeling ligt een premie van 25°/o van de kosten voor het aan brengen van T.L.-verlichting in eigen poterbewaarplaatsen te geven. Als voor waarde wordt gesteld, dat een en ander gebeurt volgens de adviezen van de landbouwvoorlichting. Dit zal dus voor al betekenen, dat de opstelling van de T.L.-buizen juist moet zijn en het aan tal voldoende. Belanghebbenden kun nen zich richten tot de landbouwvoor- lichters. Een andere vorm van bewaring van pootgoed is die in glazen bewaarplaat sen. Het blijkt, dat een aantal telers hiervoor belangstelling heeft. Hierbij wordt speciaal gedacht aan de bewaring van het hoogwaardige pootgoed, dat in een volgend jaar weer dienen moet als eigen pootgoed. Op de bijeenkomst met pootgoed telers willen we peilen hoe groot de belangstelling is. Er zal U een formu liertje ter hand worden gesteld, waarop U kunt opgeven of U animo heeft en voor welke hoeveelheid U eventueel in een dergelijke bewaarplaats zou willen deelnemen. Indien de animo voldoende is, willen we proberen een subsidie te krijgen op de bouwkosten. Of dit gelukken zal, staat nog geenszins vast We stellen het intussen wel op prijs als U Uw gedach ten eens over deze kwestie wilt laten gaan, opdat U ons op de bijeenkomst een positief antwoord kunt geven. C. v. Gr. ALGEMENE VERKEERSCURSUS OOSTEREND Hedenavond zal in café Dijt te Oos terend de tweede les worden gehouden van de algemene verkeerscursus, aan vang 8 uur (totaal 7 lesavonden, kosten totaal ƒ7, Dat deze cursus bij het publiek in Oosterend en omstreken zeer in trek is, moge blijken uit het feit, dat zich tot op heden reeds een 70-tal gegadigden heeft opgegeven. Niettemin hoopt de afdeling Texel van Veilig Verkeer, dat dit aantal nog verder zal toenemen en gezien de popu lariteit die deze cursus reeds geniet, is er geen enkele reden om daaraan te twijfelen. Aanmelding kan nog geschieden aan de zaal of bij de heer J. Visman, Peper straat 35, tel. 335. HOE BRENG IK EEN VERENIGING OM ZEEP? De tijd, dat verenigingen actief ple gen te worden is weer aangebroken. In de advertentie- en redactiekolommcn van onze krant, ziet U de diverse ver gaderingen, bijeenkomsten en uitvoerin gen weer aangekondigd. Texel telt een massa verenigingen. Helaas blijkt ieder jaar, dat indertijd met veel tam-tam opgerichte clubs geluidloos het leven laten. De oorzaak zit meestal in de le den van de betrokken vereniging. Het enthousiasme kan niet meer worden opgebracht en men blijft weg. Herhaal delijk komt het voor dat op een „ver gadering" slechts het bestuur met een of twee leden aanwezig is. Dat dit be stuur er dan op den duur de brui aan geeft, is begrijpelijk. In het Engelse tijdschrift „Justitia" verscheen onlangs een stukje getiteld „How to kill an organisation" (Hoe dood ik een organisatie). Dit stukje nemen we hieronder over Red. 1. Kom niet naar de vergaderingen 2. Maar als U komt, kom dan te laat. 3. Neem nooit een bestuursfunctie aan, daar het gemakkelijker is kritiek uit te oefenen dan wat te doen. 4. Als de voorzitter U vraagt Uw me ning te geven over de een of andere belangrijke kwestie, zeg hem dan, dat U er geen mening over hebt; vertel na de vergadering aan een ieder, hoe de zaken gedaan behoren te worden. 5. Doe niets méér dan volstrekt nood zakelijk is, maar wanneer andere leden hun mouwen opstropen en gewillig hun krachten geven om de zaken vooruit te helpen, roep dan, dat de vereniging door een kliekje bestuurd wordt. 6. Wacht zolang als mogelijk is met het betalen van Uw contributie. 7. Als U geen kwitantie aangeboden wordt voor Uw contributie betaal dan niet. 8. Krijgt U een kwitantie aangeboden, nadat U betaald hebt, bedank dan als lid. 9. Als U diensten geniet zonder lid te zijn, wordt dan geen lid. 10. Wanneer U een vergadering bij woont, stem dan vóór niets en ga heen en doe het tegenovergestelde 11. Wees het eens met alles wat er op de vergadering wordt gezegd en wees het niet eens ermee buiten de vergadering. 12. Wanneer de voorzitter U vraagt een zaak, die nog in behandeling is, als strikt geheim te beschouwen, vertel Uw vrienden erover in strikt vertrouwen NNP „Een tragedie, oneindig veel erger dan het Softenon-drama, dreigt, als wij niet op onze tellen passen". Dit verklaarde onlangs dr. W. H. Thorpe, een geleerde van de vermaarde universiteit van Cambridge over de toepas sing van chemische middelen in de landbouw. De Britse geleerde zei dit naar aanleiding van een studie van de Amerikaanse bioloog Rachel Carson, die na jaren studie tot de slotsom is gekomen, dat de mensheid zich langzaam aan het vergiftigen is. De gevolgen van het misbruik vain chemische bestrijdingsmid delen kunnen, aldus Rachel Carson, even ontstellend zijn als de besmetting van de atmosfeer met radio-actieve deeltjes. De chemische middelen worden al twintig jaren overal ter wereld op grote schaal gebruikt, maar de mogelijke gevaren daarvan zijn nog lang niet voldoende onderzocht. De insektendodende middelen kun nen worden verdeeld in twee groepen: de DDT-groep en de middelen, welke zijn afgeleid van de in de oorlog ont wikkelde zenuwgassen. De DDT-groep heeft de verontrustende eigen schap zich in het lichaam van de mens op te hopen, bijvoorbeeld in de vetrijke delen, zoals nieren, bijnieren, lever en zenuwgestel. Volgens Carson hebben de bewoners van Zuid-Engeland gemid deld 1/20 grfam DDT of een daaraan verwante chemische samenstelling in hnu lichaam. Bewoners van de Ameri kaanse staten Georgia en Washington hebben echter al vijfmaal deze hoeveel heid in hun lichaam verzameld. Geen geleerde weet nog waar de schadelijke grens ligt. Toch verzamelt de mens via een slui pende kringloop steeds meer vergiffen in zich. Via melk, boter, honing, groente en fruit, maar ook via drinkwater en zelfs vissen. De middelen uit de DDT- groep hopen zich ook op in organen en organismen onder de grond, in insekten en andere kleine levende wezens. De (vergiftigde) insekten worden gegeten door kleine vogels, die dan snel ziek worden In gebieden, waar chemische middelen gebruikt zijn tegen schade lijke insekten en onkruid is een grote sterfte geconstateerd onder vogels en zelfs onder katten en vossen, die de zieke vogels eten. De middelen, welke zijn afgeleid uit de zenuwgassen, hopen zich niet in het lichaam op. Zij hebben echter weer het nadeel, dat zij oneindig veel giftiger zijn. In de studie van Carson wordt het afschuwlijke verhaal verteld over een Amerikaans scheikundige, die tijdens een proef een fractie van een gram pa- rathion innam Het gif werkte zo ra zendsnel, dat hij volledig was verlamd vóórdat hij het tegengif, dat vlak voor hem op tafel stond, kon pakken. Hij stierf kort daarna Op de boerderijen in de Amerikaanse staat California wordt overigens ieder seizoen genoeg para- thion gebruikt om er de gehele mens heid vijf tot tien maal mee uit te roeien. Het einde van de vergiffen is voor lopig nog lang niet in zicht. Steeds nieuwe, sterkere middelen worden ge vonden en toegepast Dit komt ook al doordat de insekten zich op een won derlijke manier tegen een gebruikt gif immuun weten te maken Na enkele generaties kan dan een superras zijn ontstaan, dat tegen dit gif bestand is. 31j de mens is d.t onmogelijk. De mens ;s als organisme te zwak om zich na enkele generaties immuun te maken. Moet nu het gebruik van de bestrij dingsmiddelen. die ontegenzeggelijk ook veel goed .hebben gedaan, zo maar wor den afeschaft? Niemand zal dat willen beweren. Ook Carson niet. Men pleit wel voor een veel zorgvuldiger toepas sing en voor een veelvuldiger inschake ling van biologen De bestrijding van insekten of onkruid is tot nu toe steeds overgelaten aan de chemici, die nieuwe preparaten moesten samenstellen Met zorgvuldiger studie door biologen zou men er, aldus Carson, in kunnen sla gen met natuurlijke middelen rampen te voorkomen. In Australië werd een schadelijke cactus uitgeroeid door de invoer van een Argentijnse mot, die al leen die cactus schaadt. In Curasao liet men een insektensoort uitsterven door grote hoeveelheden op te vangen en te steriliseren met röntgenstraling. Wel licht is op deze wijze zonder gevaar voor de mensheid hetzelfde of meer te bereiken. (Nadruk verboden). „EDDY KON NIET BLIJVEN" Dit is de titel van het toneelstuk, dat de toneelclub Zuid-Eierland in studie heeft genomen. De clubleden hopen dit stuk op te voeren vrijdag, 22 november a.s. in de Kapel te Zuid- Eierland en op 30 november in het Gebouw voor Chr. Belangen te Ooster end. WEEKAGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Vrijdag 15 november Den Burg, Landbouwschool, 20.00 uur, bij eenkomst Plattelandsvrouwen. Spreker Harry de Graaf. Zaterdag 16 november De Waal, Dorpshuis, 20.00 uur, uitvoering ,,'t Amateurtje" met het toneelspel „Het leven gaat door". Den Burg, Eben Haëzer, 15.00 uur. Huwelijks cursus, inleider J Pcsman (zenuwarts). Maandag 18 november Den Burg, Aula J. P. Thijsseschool, 20.00 uur. bijeenkomst Ver voor Volksonderwijs, spreker de heer Kleinstra: „Ontmoetingen met kin deren". Dinsdag 19 november Den Burg, Casino, 20.00 uur, Nederlands Marionettentheater Bert Brugman met de negcropera „Porgy and Bess" Woensdag 20 november Den Burg. De Lindcboom-Texel, bridgedrive. Donderdag 21 november De Cocksdorp, De Hoop. 20.00 uur, bijeen komst Plattelandsvrouwen De Cocksdorp- Eierland Gezamenlijke avond met heren. Mevr. Hoelendijk over Donker Amsterdam. Vrijdag 22 t/ui zondag 24 november Den Burg, Casino, Kotex-tentoonstelling. INDRINGENDE STUDIE VAN DE TOEKOMST VAN DE RANDSTAD NNP Op het gebied van werken, wonen en leven staan grote dingen te gebeuren in Nederland. Dr\t is al vele malen gezegd en geschreven. De rege ring houdt de aspecten van wat don heet de ruimtelijke ontwikkeling nauw lettend in het oog. Maar ook de lagere overheden zijn nauw bij dit proces be trokken. De provincie Zuid-Holland heeft zich dat kennelijk gerealiseerd en haar eigen deskundigen opdracht gege ven nog eens een studie over de ont wikkelingen te maken. Nu verkeert Zuid-IIolland in een bijzondere positie. De provincie is het hart van de Rand stad Holland en ieder geluid uit deze heek is daarom al van bijzonder belang. Immers, de afgelopen jaren is meerma len vooral van de zijde van de an dere provincies naar voren gebracht, dat de nadruk van de toekomstige ont wikkeling besilst niet op de Randstad mag worden gelegd, maar dat alle de len van het land gelijkelijk van de koek mceten1 kunnen mee-eten. De planologen van Zuid-Holland heb ben nu een bijzonder nuchter rapport 3p tafel gelegd. Kern van hun betoog is, dat twee grote gebeurtenissen de drooglegging van het IJsselmeer en de afsluiting van de Zeeuwse Delta haar stempel drukken op de ruimtelijke ont wikkeling van ons land. ,,De twee grote gaten, waartussen de Randstand zich heeft ontwikkeld, worden nu gedicht", aldus het rapport. Resultaat zal zijn, dat er een eind komt aan het isolement van het Noorden en de versplintering van Zeeland, maar ook, dat de positie van de Randstad nog wordt verbeterd. De nieuwe polders in het IJsselmeer kunnen zorgen voor nieuwe doorgaande verkeerswegen en nieuwe recreatiege bieden. Een nationale verkeersweg, welke de Noordelijke provincies via de nieuwe polders, Amsterdam en het Waterweggebied met de Delta verbindt, behoort nu niet meer tot de onmogelijk heden. Volgens het rapport zal er een „Megalopolis", een mammoetstad ont staan, met als uiterste punten Alk maar, Dortmund en Duinkerken. Rond het jaar tweeduizend zullen in dit ge bied veertig tot vijfenveertig miljoen mensen wonen. Binnen een straal van 200 kilometer zullen dan nog vier an dere grote bevolkingscentra zijn te vin der.; Londen (met 15 miljoen inwoners), Parijs (12 miljoen), Frankfurt, Wiesba den en Darmstad (vier miljoen en Hamburg met drie miljoen inwoners. Wil Nederland en met name de Rand stad, zich kunnen ontwikkelen, dan zal er in eerste instantie moeten worden KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER I f 565.— Slaapkamer-ameubelementen? Die zijn duur. Natuurlijk éist u dus een ruime keus! Bij Klercq's Woninginrichting vindt u een rijke sortering in meer dan 100 toonkamers. Ervaren personeel adviseert u In uw keuze uit slaapkamers in iedere stijl, naar ieders smaak en in iedere prijsklasse I OEN HELDER - SPOORSTRAAT 30 - KONINGSTRAAT 43-45 OUDERAVOND LUBERTI-SCHOOL Op vrijdag, 8 november j.l. werd in een der lokalen van de Luberti-school te De Koog, de jaarlijkse zakelijke ouderavond gehouden. Tijdens deze avond werd afscheid genomen van de voorzitter der Oudercommissie, de heer C. M. Bakker, die meer dan 15 jaar in deze functie een deel van zijn vrije tijd, belangeloos in dienst stelde van de schoolgemeenschap. Namens de ouders werd hem als afscheidsgeschenk een kostbaar boekwerk aangeboden. Als lid der Oudercommissie werd ge kozen de heer J. K Feikema. In zijn verslag kon het hoofd der school, de heer Stoer, o.a. mededeling doen van het feit, dat er in het schoolgebouw een installatie voor centrale verwarming aangebracht zal worden. Verder werden door hem enkele be langrijke facetten van het onderwijs- en opvoedingswerk in de school nader belicht. Tijdens de rondvraag werd uitvoerig het hoe en waarom van het huiswerk maken besproken. Ook het al of niet overblijven van leerlingen kwam ter sprake. Verder werd de ouders d.m.v. de nieuw aangeschafte bandrecorder, een programma van bandopnamen aan geboden, dat werd gemaakt tijdens de lesuren; wat zeer op prijs werd gesteld. De avond werd besloten met de ver toning van de film „Honger", een klan- destien vervaardigde documentaire van de hongerwinter 1944-1945. gezorgd voor goede verbindingen. Met steden in eigen land en met centra in het buitenlaod. De studie pleit dan ook voor grote aandacht voor de Europese wegen en vooral voor uitbreiding of verbetering van bestaande wegen, spoorlijnen en waterwegen. De Randstad worstelt met heel wat min oi' meer interne problemen. Den Haag bijvoorbeeld, de Hofstad, zit be kneld tussen de Noordzee en een strook onmisbare landbouwgrond. De enige uitbreiding noodzakelijk door' de be volkingsgroei kan worden gevonden in de buurt van Zoetermeer, waar dan ook in de toekomst minstens honderd duizend inwoners zullen moeten wor den ondergebracht. „Waar halen we de ruimte vandaan?", verzuchten nu de planologen van Zuid-Holland. De hui dige stadsmens heeft meer ruimte nodig dan zijn voorouders. In dertig jaren tijd is de ruimte, die hij voor zijn werk, zijn woongebied en zijn ontspanning op eist, met tachtig procent bijna verdub beld. Een ander verschijnsel is dat per huis minder mensen kunnen worden ondergebracht. In de provincie is dit gemiddeld op het ogenblik 3,7, in de grote steden 3,5. Alleen om de behoefte op te vangen, welke ontstaat door de vraag naar meer ruimte, de gezinsver dunning en de noodzakelijke stadssane- ring, zullen er in de komende veertig jaren in Zuid-Holland minstens twee honderdduizend nieuwe huizen moeten komen. Voor de geschatte 1,2 miljoen nieuwe in .*oncrs komt daar nog het niet onaanzicnL ke eantal van 370 dui zend woningen 'oj. M—r dan een half miljoen nieuwe huizen dat vereist een gebied van rond 25 duizend hecta ren. Zuid-Holland i. nu bang, dat men dit gebied niet kan vi\tmaken zonder ern stige schade toe te brengen aan andere sectoren, zoals recreatie en landbouw. Nu is de landbouw in Zuid-Holland voor wat betreft de in deze sector werkzame mensen, een aflopende zaak. Maar toch wil de provincie, om haar gebied niet volledig onbewoonbaar te maken, een zogenaamde „groene strook", een zóne van bossen en weilan den, in stand houden, In geen geval mogen, aldus het rapport, de steden nog verder groeien. De uitbreiding zal dus voornamelijk moeten plaats hebben in de kleinere kernen. En buiten de pro vincie. (Nadruk verboden). S.V. TEXEL Programma dit weekend: Texel- RKAFC (4e kl. B); Texel 2 mag weer uitrusten; ZAP 6-Texel 3; junioren: Texel-Succes. Adspiranten: Texel a- Succes a; ZDH-Texel b. Voor de KNVB-beker (2e ronde) komt RKAFC bij ons op bezoek. Ze spelen in 4B en hebben 7 punten uit 5 wedstrij den verzameld. Dat kan dus spannen Voor Texel 3 weer een lastige tegen stander, maar aanpakken. Geen weg blijvers meer, je kameraden niet in de steek laten. De junioren en adspiranten zullen Succes bekampen, terwijl b zaterdag middag naar ZDH gaat. Mogelijk zit er winst in. PUPILLENCOMPETITIE Programmawijziging ZDH a-Texel a, Tex. Boys a-Texel b en SVC a-Tex. Boys b. Alle wedstrijden beginnen om 2 uur. MIJMERING 1958Texel, 11 November, Sinte Maarten. De avond is gevallen. In 't oude, vertrouwde intérieur van het Torenhuis met zijn prettige, rustige sfeer is het weldadig stil en warm. De zacht rood geel licht verspreidende olie-schemer lamp geelt een bijzonder gezellig tintje aan de toch reeds zo intiem ver lichte kamer en tovert glimmertjes in het vele koper. Buiten is het stil en donker; er staat geen zuchtje wind; sterretjes flonkeren. Alles rondom ons ademt rust, geluk en tevredenheid uit. In deze enigszins loom makende omgeving kom je tot kalm nadenken, zonder schokken. NU en HIER kun je de dingen zien zoals ze werkelijk zijn. Hier staat niets een objectief, rustig beschouwen in de weg. Hier komt de overbelaste en gespannen geest tot rust en het lichaam tot nieuwe gezond heid. Het brein wordt rijp voor betere en vriendelijker gedachten, waarvoor in een jachtende strijd om voorrang en bezit in een geladen, vunsriekende atmosfeer van een grote stad tijd noch plaats is! Is dit niet het beste ogenblik om tot echt gemeende hartelijkheid te komen en zijn beste vrienden te schrijven? Even trekken onze ogen naar de donkere ruimte achter de venster glazen. Wat is dat? Vreemde, gekleur de lichtjes dwalen plotseling over de weg. Even later gaat de bel van de wagendeuren en dan klinken heldere kinderstemmetjes over de deel: „Sinte Sinte Maarten, de kalfjes dragen staar ten, de koeien dragen horens, de klok ken dragen torens, de 't Is ontroerend! We gaan naar de deel. Daar staan ze. Een beetje schuch ter, dicht bij elkaar voor die toch eigenlijk vreemde mensen, leder kind heeft een brandende lampion of uitge holde voerbiet met kaars in de hand. Er is opgewondenheid in dé oogjes en de fris rode gezichtjes glimmen. Als het liedje uit is en ze allemaal een dubbeltje en wat snoep hebben gekregen, vergeten ze hun verlegen heid. Uitbundig bedanken ze en trek ken dan lawaaiig verder. Wat een leuk, onschuldig kinder- vermaak! De bel gaat vanavond heel wat keertjes, maar we worden het gezang en de blijde kindersnuitjes niet moet! Hoe long is het gleden, dat één van ons meedeed op Sinte Maarten? Wat wozde.n we al oud! 't Stemt wat weemoedig! „Sinte Sinte Maarten, de kalfjes dragen staartenklinkt het steeds verder weg. F. de 1. Geen geld, duur personeel. NNP De Nederlandse PTT heeft ernstige moeilijkheden. Het lijkt alsof Vadertje Post op te stramme benen loopt om de snelheid van de moderne maatschappij te kunnen bijbenen. Voor een bedrijf, dat zich juist heeft gespe cialiseerd op het onderhouden van de communicatie, is dat een kwalijke zaak. Toch zal niemand het prof. ir. G. H. Bast, de directeur-generaal van de PTT, kwalijk kunnen nemen, dat zijn bedrijf zoveel feilen begint te vertonen. Hij heeft daar al jaren voor gewaarschuwd. hoging 22,5 miljoen gulden extra in het laatje brengt. Maar dan nog blijft de verwachting, dat de posterijen Het huishoudboekje van het PTT- gezin ziet er treurig uit. Voor het eerst in een lange reeks van jaren heeft de PTT als geheel een verlies geboekt. Een herziene raming verwacht voor 1963 een exploitatietekort van 3,8 miljoen gulden. De enige winstgevende familie tak is de telefoondienst. Maar bij de posterijen bijvoorbeeld worden ontstel lende verliezen geleden. Voor dit jdar rekent men op een verlies van minstens vijfenvijftig miljoen gulden. Dit is voor al te wijten aan de enorm gestegen personeelskosten. De loonpost van de PTT bedraagt zo'n 560 miljoen gulden. De directie ziet dan ook met angst en vrezen verdere loonstijgingen tegemoet. Een verhoging van slechts één procent van de lonen betekent voor de PTT een extra uitgave van meer dan vijf miljoen gulden. In zijn nieuwe begroting voor 1964 is minister Van Aartsen (verkeer), die ook de PTT-zaken behartigt, wat opti mistischer voor wat betreft de finan ciële resultaten van de PTT in 1964. De bewindsman verwacht, dat Vader Post dan een winst zal kunnen maken van 72 miljoen gulden. Maar vorig jaar verwachtte zijn voorganger ook een winst van bijna vijftig miljoen. Maar de minister die uiteindelijk de zaken van de PTT uitmaakt, omdat het nog steeds een staatsbedrijf is heeft nu besloten een aantal tarieven te verho gen. Het verzenden van drukwerk bij voorbeeld zal wat duurder moeten wor den en ook de tarieven van de giro dienst gaan omhoog. Van het drukwerk verwacht de minister, dat de tariefsver- 1964 een verlies zullen boeken van ruim 36 miljoen gulden. De financiën zijn niet de enige oor zaak van de hoofdpijn, die de minister en .prof. ir. Bast over hun PTT moeten hebben. Het bedrijf kan, zo lijkt het, de versnelde techniek niet meer bijbenen. De telefoondienst, die volgend jaar een winst moet maken van bijna 81 miljoen gulden, heeft een enorme achterstand bij het aanleggen van nieuwe lijnen. De wachtlijst zal eind volgend jaar met 130 duizend stuks een recordlengte krij gen. Talrijke centrales vertonen tech nische fouten, doordat de apparatuur veroudert. In de grond van de zaak is dit ook weer een financiële kwestie. De PTT heeft niet voldoende investerings- geld om genoeg nieuwe apparatuur te kopen. Maar ook het personeel ont breekt. Bij de PTT hoopt men in de toekomst een wat zelfstandiger status te verkrij gen. Misschien, zo rekent men, kan dan op particuliere basis geld worden ge leend. Het veranderen van de positie van het staatsbedrijf is geen gemakke lijke zaak. Deskundigen zitten hierop al jarenlang te studeren. De Commissie- Goedhart heeft inmiddels haar rapport uitgebracht aan de minister. De inhoud van het rapport is geheim. Maar naar verluidt is de Commissie het met één ding eens: Er moet wat gebeuren wil de PTT niet hopeloos achterop geraken. (Nadruk verboden).

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4