't Boekhuis Telefoon 02220-2782 Langeveld De Rooij 't Boekhuis - Geschenkenhuis Eumig projector FILM-NIEUWS Betere filmprojectie dan met een laat zich nauwelijks denken de boot van Sint Nicolaas cadeautje BOTSING TE OUDESCHILD Maandagavond om 9 uur deed zich te Oudeschild een botsing voor tussen een Volkswagenbusje en een NSU-perso- nenwagen. De heer A. van Boven reed in het busje en kwam uit de richting van zijn huis. Links van de weg stond de auto van de verzekeringsagent, de heer P J. Mozes, die door de heer Van Boven niet werd opgemerkt. Bi] de botsing ontstond aan beide wagens aan zienlijke schade. Alleen aan de wagen van de heer Van Boven al voor bijna ƒ800,De fa. Kaczor te Den Burg ontfermde zich over de auto van de heer Mozes. STREEKONTWIKKELING TEXEL DIVERSE PREMIES Zoals reeds eerder onder de aandacht werd gebracht, verleent de Streekont- wikkelingscommissie verschillende pre mies bij de aankoop van voor de land bouw belangrijke bedrijfsmiddelen. In dit artikeltje willen we deze nogmaals onder de aandacht brengen en tevens enkele nieuwe objecten noemen. Premie op groenbemesting Op de aankoopkosten van zaaizaad en stikstof wordt een premie van 25% gegeven, indien de groenbemesting ge heel wordt ondergeploegd. De percelen van hen, die zich hiervoor opgaven zijn de afgelopen weken beoordeeld. Zij, die zich tot nu toe niet opgaven kunnen dit tot uiterlijk 10 december a.s. doen. Premie op poterbakken Ook in dit geval wordt 25% premie gegeven op de aankoopkosten van de poterbakken. Er is hier al een zeer ruim gebruik van gemaakt. Ook voor dit object kunt U zich nog opgeven tot 10 december a.s. Zij, die de bakken reeds ontvangen en betaald hebben, worden verzocht een duplikaat van de nota zo spoedig mogelijk bij ons in te leveren. Op het duplikaat moet door de betrokken firma een aantekening wor den gemaakt, waaruit duidelijk blijkt, dat de nota voldaan is. S.v.p. met firma- s tempel. T.L.-verlichting in poterbcwaarplaatsen Aan de pootgoedtelers, die op de boerderij een gelegenheid gaan schep pen om het pootgoed goed te bewaren en daarbij gebruik maken van T.L.-ver lichting wordt een premie van eveneens 25% gegeven op de aankoopkosten en de montage van de T.L.-verlichting. Voorwaarde is, dat de inrichting ge schiedt op een wijze, die naar het oor deel van de landbouwvoorlichting juist is. Landbouwgidsen en tuinbouwgidsen Deze gidsen kunt U via de Commissie voor Streekontwikkeling in Uw bezit krijgen voor de halve aankoopprijs. Het betreft hier de gidsen voor het jaar 1964, die inmiddels zijn verschenen. In dit geval wordt dus geen premie gege ven op een door U zelf gekochte gids, maar deze moeten via de Streekontwik keling worden betrokken. Geeft U hier voor zo spoedig mogelijk op. Voerkarren De eis van gemakkelijk en vlug gaat steeds meer een rol spelen. In dit kader moet U het gebruik van voerkarren in stallen en bedrijfsgebouwen zien De Commissie heeft besloten voor een be perkt aantal een premie van 25% van de aankoopkosten te geven. Voordat U eventueel tot aankoop overgaat is het nodig te informeren of de kar van Uw keuze voor premie in aanmerking komt. Er zijn op ons eiland enkele goede kar ren in gebruik. U kunt bij ons de naam en het adres van de gebruikers krijgen. Voor alle objecten geldt, dat een vlugge afwerking vereist is. Zolang de nota niet door U betaald is en het be drag dus nog behoort tot de zes mil joen gulden, die op ons eiland onder de mensen zit" krijgt U de premie niet. Na de betaling vraagt U dus om een duplikaat-nota met de aantekening, dat de nota op de betreffende datum is be taald. Daarna zo spoedig mogelijk bij ons inleveren. Na de inlevering ontvangt U het premiebedrag op korte termijn. Verder wijzen we er nog op, dat op de in te leveren nota alleen de post moet voorkomen, waarop premie wordt gegeven. U moet hiervoor van de leve rancier dus een aparte nota vragen. Dit geldt speciaal ook voor de premie op groenbemesting. U levert een nota in, waarop uitsluitend het zaaizaad en de stikstofmeststof voorkomt, die voor het groenbemestingsperceel is gebruikt. Te laat indienen van Uw nota's kan betekenen, dat de premie U ontgaat. C v. Gr. DE HEER BROEKEMA TIJDELIJK NOTARIS-PLAATSVERVANGER Onze plaatsgenoot, de kandidaat notaris, de here E J. Broekema, is met ingang van 3 december a.s. aangewezen als tijdelijk plaatsvervanger van de on langs overleden notaris J. P. Loost te Den Helder. Hoe lang de heer Broeke ma deze functie moet waarnemen staat nog met vast. GESLAAGD De heren Henk Martens en Sietse A. Visser te Den Burg deden dezer dagen 'met gunstig gevolg examen voor het diploma Metselen. Zij kregen hun prac- tische opleiding in de werkplaats van de fa. C. Drijver. Sergeant Keef er is een middelmatig soldaat, die gedreven wordt door een onbegrensde eerzucht naar onderschei dingen en promotie. Op misdadige wijze tracht hij aan te tonen dat hij een held is. Aldus het gegeven van „Oorlogs held zonder genade", een film die zater dagavond in het City-Theater draait. Keefer is betroxken bij gevechten ten tijde van de Koreaanse oorlog. Bij een poging om een Koreaans mitrailleurs nest te vernietigen doet zich een inci dent voor. De poging mislukt, maar Keefer is de enige die de aanval over leeft. Nu doet hij het voorkomen alsof hij het mitrailleursnest heeft vernietigd en hij wordt als held ingehaald. Luite nant Hallen vertrouwt het echter niet en dwingt Keefer tot een bekentenis. Keefer schiet Hallen neer en neemt nu als oudste het commando op zich. Zo verneemt hij dat de wapenstilstand gesloten is. Hij vertelt het echter nie mand en vecht op eigen houtje verder om de rol van held nog verder te kun nen spelen. Tenslotte doorziet men zijn gedrag. Keefer ontkomt niet aan zijn straf maar voor het zover is, gebeurt er nog heel wat in deze ongetwijfeld spannende oorlogsfilm. Toegang boven veertien jaar. Zondag- en maandagavond draait „De vrouw in de schaduw". Paul Saxon, kapitein bij de mariniers, komt terug uit de oorlog en leert de modeontwerp ster Rae Smith kennen. Hij koestert liefde voor het meisje, hoewel hijzelf getrouwd is. Zijn vrouw is echter aan de alcohol verslaafd en van een huwe lijksleven is al jaren geen sprake meer. Liz, de vrouw van Paul, komt achter de verhouding met de „vrouw in de scha duw" en veroorzaakt grote moeilijk heden. Er ontstaat een geweldige ruzie, die eerst eindigt als zowel Liz als Paul omkomen bij een auto-ongeluk. Het laatste wat Paul kan doen is stervend zijn liefde bekennen aan Rae Toegang boven veertien jaar. Zondagmiddag 3 uur draait een vro lijke film voor jong en oud onder de titel „Op glad ijs". Woensdagavond kunnen de bioscoop bezoekers de film „De zoon van Nie mand" zien. Graaf Guido Carani wil het eenvoudige meisje Louisa trouwen. Zijn moeder tracht dit te voorkomen en onderschept onder andere de brieven. Louisa voelt zich versmaad en vlucht Doordat haar shawl bij de bergbeek wordt gevonden, denkt men dat ze ver dronken is. Guido trouwt met een En gelse freule, met wetende dat Louisa in een berghut hem een zoon gebaard heeft. Een zekere Anselmo komt daar achter en ontvoert het kind in overleg met de gravin. Als de hut in brand raakt, meent Louisa dat haar kind ver brand is en laat zich verbitterd opne men in een klooster. Het kind wordt op kosten van de gravin grootgebracht op een kostschool Als de gravin sterft vertelt zij haar biechtvader het geheim van het kind. Guido's vrouw komt daar achter en steelt het testament van de gravin en voorkomt aldus dat Guido over het kind hoort. De dramatische ontknoping van de film willen wij niet verraden Toegang boven veertien jaar. Postzegels sparen SNEL RIJK WORDEN EEN FABELTJE NNP „De wereld is gebouwd op ambtenaren en postzegelverzamelaars", schreef Iluxley in zijn befaamde boek „The brave new world". Het was wat gekscherend bedoeld, maar als men naai de aantallen kijkt, zou hij best eens ge lijk kunnen krijgen. In Nederland zijn er vele tienduizenden, die verzot zijn op zegels. Waarom? Psychologen hebben het onderwerp zelfs reëel genoeg gevon den om hierop te studeren. „De verza melaar van postzegels waant zich in een andere wereld. Het is vaak een compen satie voor het feit, dat hij' in een be paalde plaats is vastgeroest. Ook speelt de bezittersdwang een rol. Hij heeft iets, dat zijn kennissen niet hebben". Minder prozaïsch is de stelling van de Haagse postzegeldeskundige II. J. van Dieten. „Er zijn twee soorten verzame laars: de man, die alles houdt wat hij te pakken krijgt, nooit wat zal kopen en alleen maar ruilt, en de baas-boven- baas, die, met écn oog naar de waarde van de postzegel, een verzameling bij een koopt". Van Diëten is makelaar. Hij is directeur van het oudste veilinghuis (voor wat postzegels betreft) in Europa. Dezer dagen is in Den Haag in me nig opzicht centrum van de Nederland se postzegelwereld, en niet alleen dooi- dat de PTT daar zetelt de vierhon- derste veiling van het huis Van Dieten gehouden De totaal omzet lag rond het half miljoen gulden. Kopers kwamen uit talrijke Europese landen. Van Die ten die in de dertiger jaren het post- zegelbedrijf van zijn vader overnam weet dus wel waarover bij praat. „De meeste beginnende verzamelaars den ken, als ik maar postzegels spaar, dan verdien ik daar centen mee. In het al gemeen is daar geen sprake van. „Het idee is de wereld ingekomen door de onverwachte prijsstijgingen, welke vooral in de jaren zestig en tweeën zestig konden worden genoteerd. Be paalde onderwerpen, zoals vluchtelin- genzegels, Expo-uitgiften en zegels uit israel stegen enorm in waarde, voorna melijk door speculatie. Duizenden zegels worden opgekocht door groothandela ren, die deze dan bij stukjes en beetjes op de markt brengen. Of de vraag wordt tevoren via reclamecampagnes kunstmatig opgevoerd. Prompt blijkt echter na enige tijd de prijs te duikelen tot een laag, meer aangepast niveau. Dit verschijnsel dreigt zich bijvoor beeld in onze dagen voor te doen met de zogenaamde „Europa'-uitgiften. De prijzen van deze zegels zijn schandalig hoog. Zelfs „landen", zoals Liechten stein, die in de realiteit vrijwel niets met de Europese eenwording te maken hebben, geven deze postzegels uit om dat de series voor dit soort staatjes een belangrijke bron van inkomsten vor men. Insiders verwachten echter, dat de Europa-zegels binnen niet al te lange tijd zullen kelderen. De verzamelaars, die voor hoge prijzen in de hoop hen later voor nog hogere prijzen kwijt te kunnen deze zegels hebben gekocht, kunnen dan terecht teleurgesteld zijn. Maar zij verzamelen dan ook, zo meent de heer Van Dieten, met verkeerde oog merken. „Het snel rijk worden met het verzamelen van postzegels is een fabel tje. De teleurstellingen zijn veelvuldi- ger dan de financiële successen." Langzamerhand is er verandering ge komen in de „stijl" zo men hiervan mag spreken van het postzegelverza- melen. Vroeger was het nog mogelijk „de gehele wereld" te sparen. Dat is nu met de duizenden nieuwe uitgiften van vooral de jonge, op het geld van de verzamelaar beluste, staten, volkomen onmogelijk. Op de markt heeft dit grote invloed gehad. Landen uit Azië (be halve China en Japan), Afrika en Midden- en Zuid-Amerika zijn in ons land niet populair, zeker niet voor wat betreft de oudere uitgaven. Zeldzame zegels uit die landen kan men daardoor vaak voor spotprijzen in handen krij gen. Voor de verzamelaars met een kleine beurs is dit natuurlijk wel aan trekkelijk. Ook voor de nieuwe verschijning op postzegelgebied, de motiefverzamelaar. Hij vergaart zorgvuldig allerlei zegels met bijvoorbeeld afbeeldingen van bloe men, dieren of schrijvers. Het land van herkomst interesseert hem niet, als er maar een bloem op de zegel staat. Vooral de nieuwe staten en sommige Oosteuropese landen willen hiervan profiteren. Zij drukken ettelijke malen per jaar fraai uitgevoerde postzegels, welke zelfs kunstmatig van stempels worden voorzien, om aan de vraag te voldoen. Toch kan men, door zijn ver zameling op een originele manier te verzorgen, nog vaak tot leuke resulta ten komen. (Nadruk verboden). VERTROKKEN PERSONEN Theodorus M. Verweij (met gezin) van Den Burg, Bcatnxlaan 50 naar Noordwijkerhout, Hafkenscheidtlaan 84; Albertus van Duijnen, van H 131 naar Den Helder, Buitenhaven 5; Fre- derikus W. van Aalten, van H 131 naar Doorn, Mariniersweg 7; Hendrikus M. Berris; Frederik W. Burgmans; Herbert Arnoldus F. Roijackers, allen van H 131 E, Lamsfus; Petrus J. A. M. de Leeuw; naar Den Helder, Buitenhaven 5; Maria M. Zijm, van Den Burg, Molenstraat 11 naar Den Helder, Javastraat 167; Sjoerd van der Velde, van H 131 naar Naarden, Pr. Beatrixhof 61; Johannes C. H. van der Tang; Erich Graver, beiden van H 131 naar Doorn, Mariniersweg 7; Johan H. Koffijberg, van H 131 naar Ameron- gen, Pr. Beatrixlaan 19; Herman C. Liesemeijer, van H 131 naar Ameron- gen, Boslaan 54; Frans E. Oldenboom, van H 131 naar Amsterdam, Werfkade 4; Samuel Polderman, van H131 naar Rotterdam, Toepad 120; Johannes van der Veen (met gezin) van De Koog, Vogelmient 1 naar Oss, Julianalaan 98; Cornelia Th. de Roij (ev. Veeger en kinderen) van B 142a naar Apeldoorn. Germanenlaan 306. KLERCQ OOK UW TOPFORM-DEALER I f 90 Naar welk soort stoelen gaat uw voor keur uit? Klassiek of modern, licht en sierlijk of zwaar en degelijk? 'n Kwestie van voorkeur. Maar de stoelen die zoekt, die passen bij üw interieur, staan bij Klercq's Woninginrichting Immers in meer dan 100 toonkamers kunt u kiezen naar eigen smaak, stijl ènportemonnaiel DEN HELDER SPOORSTRAAT 30- KONINGSTRAAT 43-45 Deze bewering wordt gaarne waargemaakt door Sinds nicer dan 75 jaar in de Parkstraat. Ook dit jaar staan wij weer voor U klaar met een voorraad groter dan ooit. Kinderboeken (vele nieuwe titels) Romans Oorlogsromans Enorme keus in pockets West-Side story nu ook in pocket Nieuwe titels van G. Bomans En nog veel meer Vulpennen - Osmia - Lamy en Gimborn Balpolnts in alle prijzen Luxe dozen postpapier ook bedrukt met naam Schrijfmappen Kleurboeken en potloden Fröbelmapjes etc. Als attractie vol met deze geschenken in -V BELANGRIJKE TIP VAN ZWARTE PIET Uw warenhuis is geopend tot 10 uur 's avonds Vanaf vrijdag zijn wij alleen gesloten van 12.30 tot 13.30 uur en 's avonds van 18.00 tot 19.30 uur. Ook maandagmorgen geopend vanaf 10 uur.

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 4