De dode kat en het meisje N.H. Gemeente te De Koog nam nieuw orgel in gebruik inhet afgelopen week-end Vreemd geval voor politierechter ft Met veel tact behandelde de Hcldcrse politierechter Mr. J. Markus vrij dagmiddag de zaak tegen de Texelse landarbeider Jan de VV. De jongeman stond terecht, omdat hij de minderjarige Aart V. opdracht had gegeven, een dode kat door een raam van de woning van de vader van zijn vroegere min nares te gooien. Wat zowel Jan als de achttienjarige Aart in het holst van de nacht niet voorzien hadden, was dat het overreden zwarte beest midden op het bed van Jans vroerege geliefde terechtkwam. Het meisje raakte helemaal van streek. Wat aanvankelijk op wraakneming van een teleurgestelde jongeman na een romance leek, pakte heel anders uit. Het stond niet in het proces verbaal maar tijdens de behandeling op de zit ting bleek tot ieders verbazing dat de serieuze verhouding tussen Jan de W. en het meisje mej. G. abrupt moest wor den afgebroken na laakbare handelin gen van G., de vader van het meisje. Het deed iedereen die deze zaak volgde goed, te zien met welk een menselijk begrip de politierechter deze pijnlijke zaak benaderde. Allerwege was de sympathie merkbaar voor de verdachte Jan de W., die het meisje dat hij uit verkoren had, een jaar lang onderhield en kleedde, omdat zoals De W. zei, „haar vader daartoe niet in staat was". De verkering van zijn dochter stond de vader niet aan. Hij stuurde, om de woorden van de verdachte te gebruiken, „smerige dreigbrieven". Hij wilde een aantal van deze brieven aan Mr. Markus laten zien, maar deze had daar geen be hoefte aan, temeer daar deze brieven niets aan de feitelijke tenlastelegging veranderen konden. Nadat Jan de W. zijn verkering had uitgemaakt, eiste hij een in bruikleen gegeven pick-up terug. Vader G. voelde er niets voor. Hij meende, dat de pick-up aan hem ca deau was gegeven. De jongeman heeft zijn pick-up thans nog niet terug. Op 28 september, tijdens een gezellige avond ten huize van de familie V. had De W. het voornemen, om de pick-up met een kornuit op te gaan halen. Jan de W. was toen in een dronken bui. Tot het halen van de pick-up kwam het niet, want een van de kinderen van de familie V., de achttienjarige Aart, die ook een pilsje ophad, vond een overre den kat op de weg. In zijn dronken schap moet Jan de W. gezegd hebben: „Gooi dat ding bij G. door het raam!" Aart, die volgens wachtmeester B. van de Rijkspolitie, van diepe haat jegens G. vervuld is, deed .dit maar al te graag. Om een uur of twee ging Aart alleen op pad. Hij sloeg met een leren handschoen het raam van G.'s huis stuk en gooide er de dode bloedende kat door. De officier van Justitie, mr. W. A. B. van Sloterdijck, nam het De W. kwa lijk, dat hijzelf niet het lef had gehad de kat door het raam te smijten en dat hij de door hem gemakkelijk te beïn vloeden en hem bewonderende Aart V. dat had laten doen. Jan de W. die her haaldelijk van berouw blijk gaf, zei dat het allemaal niet gebeurd zou zijn als hij niet dronken was geweest. De offi cier was van oordeel, dat De W. mis bruik van zijn gezag had gemaakt. Hij had wel enige waardering voor ver dachte, omdat deze het feit toegaf. Mr. Van Sloterdijck eiste voor het inslaan van de ruit een boete van 75,of vijftien dagen en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week met een proeftijd van twee jaar. Voor het twee de feit, het werpen van de kat, vroeg de officier een boete van 25,De politierechter Mr. Markus, die tijdens de behandeling van de zaak de indruk wekte op vrijspraak aan te sturen, kon toch niet aan de overtuiging ontkomen, dat De W. schuldig moest worden be vonden. Het plan was in de eerste plaats van hem uitgegaan. Mr. Markus hanteerde een mildere straf dan de officier van justitie. De politierechter veroordeelde Jan de W. resp. tot een boete van 50,of tien dagen en één week voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een boete van 20, of vier dagen. Zij hadden niet de vereiste papieren Hieronder blijkt weer eens, dat de vestigingswet kleinbedrijven (die overigens op de helling komt) de zelf standige middenstanders soms moeilijk te verteren brokken presenteert. We hebben de indruk, dat de rechters voor de staat een aardig extra week- geldje bij elkaar vonnissen, en zij zou den daar tot in lengte van dagen mee kunnen doorgaan, wanneer niet ge noemde wet straks wat meer armslag zal geven, vooral ook aan kleinere plat telandszaken. Specialisatie is op het platteland vrijwel nooit rendabel; het gevolg is dat een kleine zakenman soms over vijf of zes vakdiploma's moet be schikken, wil hij voor alles wat hij ver koopt ook „gedekt" zijn. Maar wat te denken van die groente handelaar in De Koog, die in zijn ge bouw kamers over heeft en die ver huurt. De gasten werden er uitnemend verzorgd, de vrouw van de ondernemer heeft nota bene kokspapieren. Maar toch, het mag niet. Kamers dan maar leeg laten staan in een overdruk sei zoen? En die kapper zat ook al fout, on danks het feit, dat de dames keu ston den voor de jonge haarkunstenaar. Enfin, leest U njaar. De 59-jarige kapper H. C. P. uit Den Burg stond vrijdag voor de Helderse politierechter, mr. J. Markus, terecht omdat hij zijn beide zoons J. C. P., 21 jaar, en H. P., 25 jaar, een kapperszaak in De Koog had laten drijven zonder dat hij over een vergunning of vakdiploma beschikte. De heer P., die in juli reeds voor hetzelfde feit was veroordeeld, zei dat het samenloop van omstandigheden was geweest. „Het vorig jaar moest mijn oudste zoon voor examen, maar zijn model liet hem in de steek". Maar mijn andere zoon is inmiddels geslaagd, zo dat naast mijn zaak in Den Burg, de zaak in De Koog geopend kan blijven". De officier wilde rekening houden met de omstandigheden en eiste een boete van 50,of tien dagen. De politie rechter vonniste 35,of zeven dagen. J. W. N. v.d. M., kruidenier-groente handelaar te Den Burg, verhuurde 12 kamers van zijn pand te De Koog, dat voordat hij het kocht een hotel was ge weest, aan badgasten zonder over een vergunning voor café en aanverwandte bedrijven te beschikken. „Nog vóór ik het kocht kwam de VW om te vragen of ik logies wilde verstrekken. Ik heb mijn gasten alleen laten overnachten en ze ook nog een ontbijt verstrekt. Mijn vrouw heeft het diploma kok en heeft jaren lang in een hotel gewerkt. Ik ben momenteel bezig een vergunning te krijgen", verweerde de heer V.d. M. zich. De officier vroeg 75,boete of vijftien dagen; Mr. Markus oordeelde conform. G. K. uit Oosterend verkocht in zijn textielbedrijf naast hetgeen waarvoor hij vergunning heeft, ook woningtextiel. Hiermee valt hij in de categorie woning stoffeerders. Eis: ƒ80,of 16 dagen. Mr. Markus kon zich hiermee verenigen. J. P., kruidenier uit De Waal, ver kocht naast zijn grutterswaren ook dro gisterijartikelen. Een verbodsontheffing was hem door de Kamer van Koophan del geweigerd. J P., die niet ter zitting aanwezig was, werd veroordeeld van ƒ60,of 12 dagen, nadat de officier ƒ15,méér had geëist. BENOEMING BESTUURSLEDEN Bij Koninklijk Besluit zijn met in gang van de eerste woensdag in decem ber 1963 tot heemraad van het water schap de Gemeenschappelijke Polders op Texel benoemd, de heren C. H. Roe per Lzn. te Den Burg en M. Roeper Pzn. te Bargen. Marineman redde reisgenoot SOLDAAT SLOEG OVERBOORD Vrijdagochtend keerde de dienstplich tig korporaal D. Graaf uit Den Burg naar zijn onderdeel terug, nadat hij door extra verlof in staat was gesteld de dag tevoren de bruiloft van zijn broer mee te maken. Door een voor hem nat en koud incident gelukte het hem niet zich dezelfde dag weer bij zijn commandant te melden. Gewoontegetrouw maakte hij het zich op „De Dageraad" gemakkelijk, zittende in een der raamopeningen van het autodek, de voeten steunend op een tegen de wand van het schip geparkeer de bromfiets. Plotseling gleed de brom fiets weg, de soldaat verloor het even wicht en stortte achterover in het ijs koude water. Een gelukkige omstandig heid was, dat het ongeluk werd be merkt door zijn reisgenoot, de jonge man A. Smit, in» dienst bij de Konink lijke Marine. Hij sloeg alarm en schoof met behulp van het toesnellend TESO- personeel de stalen autodeuren open. Liggend op zijn buik kon de marine man de polsen grijpen van de drenke ling, die zich tot dat moment vast klemde aan de rand van een patrijs poort. Gelukkig was de boot nog in de haven, zodat de doornatte jongeman, nadat hij op het dek was getrokken de wal op kon stappen om telefonisch zijn ouders te verzoeken hem op te halen. Thuis werd de soldaat door zijn ouders onder de wol gestopt. De extra verlof dag bracht hij dus in bed door. TONEELSTUK IN STUDIE De Hoornder toneelvereniging „Vrien denkring" heeft onlangs het blijspel in vier bedrijven van Ben Heuer „Eduard haalt een titel" in studie genomen. Dit spel zal t.z.t. ten bate van de sportver eniging Z.D.H. worden opgevoerd. BEZOEK VAN DE SINT TE DEN HOORN Donderdag om negen uur komt Sint Nicolaas en zijn knecht de kleuterschool „De Krekeltjes" bezoeken. Daarna zal de Goedheiligman zich ook in de Jan Drijverschool laten zien. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag: Texel b- Texel a 01, Tex Boys a-Tex. Boys b 1—1. Programma a.s. zaterdag: Tex. Boys a-Texel b 2 uur; Texel c-Tex Boys b, 3 uur. S.V. TEXEL GESLAAGD Den Hoorn De heer A. v.d. Gaag deed met gunstig gevolg examen voor het diploma Werkman bij de PTT. OUDE SUNDERKLAAS DEN HOORN Aan allen te zorgen regelmatig te blijven trainen. Texel 3 kwam met een overwinning thuis op Helder 6. Prima gedaan! Onze b'tjes konden het niet bolwer ken tegen Tex. Boys b. Programma a.s. zondag: Texel 1 en 2 vrij. ZAP 6-Texel 3. Jun.: Texel-Succes; adsp. Texel-Succes; Tex. Boys a-Texel b. De Hervormde Kerk in De Koog heeft haar orgel! Vrijdag j.l. werd, tijdens een feestelijke bijeenkomst, het instrument namens de orgelcommissie door mevrouw Luberti-van Bergen overgedragen aan de kerkvoogdij van de Koger gemeente. Tevoren had de heer Lambert Erné, als deskundige namens de orgelcommissie van de N.H. Kerk een korte toelichting en demonstratie op het orgel gegeven. De Koog is een waardevol instrument rijker geworden. Dit is niet overdreven, mits men een góed orgel met inherent acht met een gróót instrument. Strikt genomen moeten we over dit orgel spre ken van een „positief" een in zijn soort verplaatsbaar orgel dus. (Een ver gelijking dicht-bij-huis is het orgel van de N.H. kerk te De Waal, dat een der gelijke opzet verraadt). Uiteraard houdt dit laatste in, dat de afmetingen van het pijpwerk betrekke lijk gering zijn. Ofschoon men hieruit een zekere beperktheid van geldmidde len kan afleiden, is er bij de bouw, ten aanzien van het te besteden bedrag, geen enkele artistieke concessie gedaan. Voor dit bedrag was het misschien heel goed mogelijk geweest een qua stem- menomvang groter instrument te bou wen. Of de uiteindelijke waarde even hoog geweest zou zijn, valt echter sterk te betwijfelen. Mits we de term „positief" niet als een kwalificatie, maar veeleer als een soortnaam willen beschouwen, mogen we vaststellen, dat De Koog een voor Texel uniek en over het geheel genomen prachtig instrument bezit. Het strekt de Koger orgelcommissie tot bijzondere eer, dat zij de hierboven gemotiveerde keuze gedaan heeft! Het positief heeft 4 registers, een Holpijp 8', een Roerfluit 4', een Prestant 2' en een Octaaf 1'; dit alles over één manuaalklavier en een aangehangen pedaal. De bouwer, de heer Vierdag te En schede, toont zich met dit instrument de ware meester; niet alleen wat de klank betreft, maar ook het uiterlijk maakt dit positief een juweeltje van orgelbouwkunst. De traktuur (het me chaniek, dat de beweging van de toets overbrengt naar de windlade) is geheel mechanisch in tegenstelling tot de vaak toegepaste methode van elektro- pneumatische traktie. Overigens is deze mechanische oplossing geen anachro nisme veel organisten prefereren deze van oudsher toegepaste techniek, omdat het gevoel van contact met het instrument veel groter is. Lambert Erné, organist van de Utrechtse Nicolaaskerk, heeft het in strument in een tweetal werken van Bach en Pachelbel uitputtend gedemon streerd. Wij stellen dit uitdrukkelijk, omdat we van verschillende kanten de opmerking hoorden, dat de bespeler het pedaal niet gebruikt heeft. Terecht: de stukken die hij speelde, waren z.g. ma- nualiters, stukken dus voor orgel zón der pedaal. Dit in tegenstelling tot die orgelmuziek, waarin het pedaal een eigen funktie heeft. Met een aangehan gen pedaal is het echter welhaast on mogelijk, een pedaalstem zelfstandig te laten klinken, omdat deze dan steeds dezelfde klankkleur heeft als de onder handpartij en hier dus volkomen in het niet kan vallen. Hieruit volgt, dat een zelfstandig pedaalgebruik bij dit in strument eerder een goedkope show, dan wel een boeiend artistieke voor dracht geweest zou zijn. In de praktijk wordt het aangehangen pedaal gebruikt om, indien gewenst een bepaald ak koord aan te vullen of op te lossen. Men moet bij dit positief het pedaal dus eer der als een extra waarderen en bij de totale kwalifikatie eigenlijk buiten be schouwing laten. Twee opmerkingen, die we uitdruk kelijk niét als kritiek willen stellen zijn deze: Het front vraógt eigenlijk om een paar deuren niet zozeer om het pijp werk te beschermen, dan wel om tijdens het spel te kunnen gebruiken als een natuurlijke geluidsdemper (wij denken bijvoorbeeld aan continuospel tijdens ensemble-voordrachten) en voorts spijt het ons enigszins, dat de vier stemmen niet gedeeld zijn over de discant en de bas van het klavier. In dat geval is het aantal combinatiemogelijkheden van registerinstellingen groter, ofschoon daar tegenover staat, dat het verwisse len van registers veel ingewikkelder is. Het is begrijpelijk, dat iedereen fees telijk en dankbaar gestemd was niet in het minst de sprekers behalve de pastor loei ds Waardenburg, de deskun dige en mevrouw Luberti, niet in het minst ook de heer Spigt, die, namens de kerkvoogdij het instrument gaarne ac cepteerde en in een opgewekte speech gewag maakte van de „knoerten van mijlpalen" die de Hervormde Gemeente van De Koog dit jaar passeert. Terecht dankte hij de orgelcommissie in fle per soon van mevrouw Luberti, die de grote motor is geweest van alle acties rond de totstandkoming van dit gebeuren. Tot besluit heeft de Gemeente met begeleiding van mej. Groenhof, die op bewonderenswaardige wijze het harmo nium voor het postief wisselde het orgel „ingezongen". Voor een extra-op- luistering van de bijeenkomst zorgde het kerkkoor onder leiding van de heer J. Visser. Tenslotte memoreren we nog even de nieuwe gezangborden; een schenking van de Chr. Technische School te Rijs wijk, waar zij onder leiding van het oud-gemeentelid, de heer J. Küneman, zijn vervaardigd. r. VOLGEND JAAR TEXELS „SWEET SIXTEEN"? Meisjes, die gedurende minstens twee jaren algemeen vormend muziekonder wijs aan de Muziekschool Texel hebben gevolgd, zullen zich kunnen opgeven om in een te vormen koorklasse de zangkunst te beoefenen. Bij voldoende belangstelling kan aldus een meisjes koor worden gevormd van een behoor lijk gehalte. Men wil een aantrekkelijk repertoire opzetten, dat het koor zal doen lijken op het bekende radiokoor „Sweet Sixteen". Getracht zal worden per 1 januari met de lessen aan te vangen. Er zal anderhalf uur per week geoefend worden. De deelneemsters zul len een contributie van ƒ0,50 per week moeten betalen. Verwacht wordt dat de belangstelling voor deelname aan de koorklas groot zal zijn. NAMEN VERWISSELD In de vorige editie maakten wij gewag van een aanrijding te Oudeschild. Ge bleken is dat in het stukje de namen van de betrokken automobilisten zijn ver wisseld. De heer A. van Boven zou een links geparkeerde auto met de heer Mozes niet hebben opgemerkt, waar door een botsing ontstond. In werkelijk heid was het de heer Mozes, die de wagen van de heer Van Boven aanreed. D.E.K. BRACHT GOEDE AVONDEN Dc Hoornder muziekvereniging „Door Eigen Kracht" heeft vrijdag- en zater dagavond in het dorpshuis geconcer teerd. De acht nummers, die op het programma stonden werden goed naar veren gebracht. Ieder jaar blijkt dat de kwaliteit nog steeds stijgende is. Bemoedigend is het, dat D.E.K. heel wat jonge leden telt, zodat de goede naam van de Muziek vereniging ook voor de toekomst ge waarborgd is. De sinds enkele jaren bestaande meisjesdrumband van D.E.K. oogstte veel bewondering. Vooral de opening van de avond werd door de meisjes zeer overtuigend verzorgd. Na de pauze werd door de Hoornder toneelvereniging „Vriendenkring" de klucht „De Huistyran" van Godfried Bomans opgevoerd. Het stuk werd zeer vlot gebracht en het publiek leefde mee met de belevenissen van de vader, die zijn dochter tracht te beschermen tegen huwelijksaanzoeken van allerlei jonge lieden. Huisvader was de heer G. Wit vliet, zijn vrouw werd gespeeld door Annie Barhorst. Nelie Dekker was de dochter en haar geliefde was de heer W. Loning. Tenslotte was er de verze keringsagent (D. Welboren) en de huis knecht (J. Boor. Kzn.). Zaterdagavond werd de uitvoering met een gezellig bal besloten. OOSTEREND VERWELKOMDE SINT NICOLAAS Zaterdagmiddag heeft Oosterend Sint Nicolaas ingehaald onder grote belang stelling. Voorafgegaan door het tam boer- en muziekkorps van Excelsior, werd de Sint, die gezeten was op een grijs paard en begeleid werd door drie van zijn knechten, door het gehele dorp geleid. In de Oranjestraat werd St. Ni colaas door de heer Wieringa toege sproken en door de Oosterender kinde ren toegezongen. Sint Nicolaas zei alle hulde zéér te waarderen. Ouwe Sunderklaas nadert met rasse schreden. De feestcommissie van Den Hoorn wil, traditiegetrouw, Den Hoorn weer een belangrijke rol laten spelen in dit folkloristische festijn. Daarom doet ze op alle Hoornders een beroep om iets te bedenken voor de 12de de cember. Evenals vorig jaar zal een langs de straten verspreid opgestelde jury de verschillende speulers beoordelen. De oudere belangstellenden kunnen in het dorpshuis een plaatsje krijgen om alles in ogenschouw te nemen. De jury zal de jeugdigen tot en met veertien jaar van zeven tot acht uur beoordelen en de ouderen van half negen tot half tien. De prijsuitreiking wordt in het dorps huis gehouden. BLIJK VAN WAARDERING VOOR REDDERS VAN BADGASTEN Tijdens een plechtigheid op het Marinevliegveld De Kooy nabij Den Helder is de 24-jarige chauffeur le klas P. Stegeman het „Blijk van Waarde ring" uitgereikt. De miltair viel deze eer te beurt „wegens voortvarend ge drag, initiatief en assistentie, betoond bij de redding van twee drenkelingen op 26 augustus 1963 16.00 uur aan het strand van Den Hoorn". Een soortgelijk eerbetoon werd bewezen aan de 21- jarige Texelaar Jac. Witte, „Rozenhout" die de redding samen met Stegeman verrichtte De beide heren redden op de genoemde datum de 25-jarige Duitse dame Gisela Keuter en de 11-jarige Roswitha Weginger van een wisse dood. De Duitse gasten hadden zich te ver in zee .gewaagd en verkeerden in groot gevaar Zij zijn vee) dank verschuldigd aan de twee militairen, die in die dagen op De Mok waren gedetacheerd en en kele vrije uren op het Hoornder strand doorbrachten. De commandant van het amfibisch oefenkamp Texel heeft deze heren voor de genoemde eer in aanmer king laten komen. Uitslagen van zondag: Texel 1-LSW 1—0; Helder 6-Texel 31-3. Adsp. Tex. Boys b-Texel b 20. Texel heeft met haar 10 winst voor een nuttige Sinterklaassurprise gezorgd. Het heeft daar enorm gespannen en pas in de laatste minuten kwam het enige doelpunt. \xel was de gehele wedstrijd veel sterker en de ene aanval volgde op de andere, maar steeds kwam de L.-verdediging de voei dwars zetten, terwijl haar doelman uitstekend op dreef was. LSVV was het eerst gevaarlijk, maar Bert wist te redden door corner te werken, die met moeite werd afgesla gen en hierna leidde Rennie Rozeboom, die vandaag op de plaats van Hans Geus speelde, een goede aanval in, welke werd afgeslagen. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd hard door Max ingeschoten, maar stuitte af op een L.-verdediger. LSW probeerde wel sterk in de aanval te komen, maar kreeg voorlopig weinig kans. De vele Texel-aanvallen strand den meestal op buitenspel Een corner op het Texel-doel werd met veel moeite afgeslagen. Een goede pass van Rob v.d. Kooi naar Max v.d. Kerkhof; deze brak door maar de uitlopende keeper redde. Een pracht corner op het LSVV-doel werd gemist. Uit een pass van Arie de Veij schoot Max over Arie liep op een kans goed door, maar schoot naast. Kees Boot brak door de verdedi ging maar kogelde tegen de paal. Vele schoten werden gelost maar misten het doel. Een gevaarlijke aanval op het T.- doel via de rechtbuiten werd in de han den van keeper Poelman gekopt. Texel zet vele aanvallen op, maar ze lopen op niets uit. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Na de hervatting begon het met een corner, welke werd weggekopt. Ver schillende aanvallen op het LSVV-doel werden ondernomen, maar verder dan een aantal corners kwam het niet. Na 25 min. moest Max uitvallen, waarvoor Marius Bakker kwam invallen en als linkshalf het goed deed Kees ging mid- voor spelen en Bert Jullens linksbuiten. Een gevaarlijke L -aanval werd op fraaie wijze door Poelman gered. De druk bleef aanhouden en het was duidelijk, dat LSW het op 00 zou willen houden. Pas enkele minuten voor het einde kopte Bert ons naar de over winning uit een corner. Grote vreugde. Met deze stand kwam het einde van een zeer lastige wedstrijd. Over het algemeen hebben onze jon gens goed gewerkt, maar door zuiver plaatsen, goed vrijlopen en op tijd durven schieten, moet meer succes be haald kunnen worden. Ook nu weer waren Kees Boot en Thijs Molenaar de stuwers in de ploeg. De leiding was .prima. Onze trainer, de heer Vonk heeft een longontsteking opgelopen. We hopen, dat hij spoedig mag genezen, maar zul len hem toch wel een poos moeten mis sen. We wensen hem een spoedig en algeheel herstel toe. Z.D.H.-NIEUWS ZDH 2-Watervogels 5 15. ZDH 2 heeft zondag verdiend ver loren. Eerst nam Watervogels de lei ding, maar voor de rust maakten we weer gelijk. Na de thee kwam Water vogels met grof geschut en konden we er niet tegen op. Na een kwartier had Watervogels het kruit verschoten en werd er meer gelachen dan gevoetbald. Zo kwam het einde van deze prettige wedstrijd. De voetbal toto wordt woensdag avond opgehaald in plaats van donder dag. A.s. zondag: ZDH 1-JVC 2!; ZDH 2 is vrij. S.V. DE KOOG Uitslagen: De Koog 1-Koedijk 1 27; Watervogels 4-De Koog 2 12; Cal- lantsoog 3-De Koog 3 110. Adsp. ZDH- De Koog 52. (De verslagen van de wedstrijden volgen in ons blad van vrijdag a.s.) Programma a.s. zondag: Dirkshorn 1- De Koog 1, 2 uur; De Koog 2-Helder 7, 2 uur; Oudesluis 3-De Koog 3, 2 uur; adsp. De Koog a-Tex. Boys b, 3 uur. M.A.B.-CLUB HIELD SINTERKLAASRIT Zondag heeft de M.A B.-club haar traditionele Sinterklaasrit verreden. De betrekkelijk korte rit werd in één klasse gereden en leverde weinig moei lijkheden op Toch waren er enkele rij ders, die vergissingen maakten. Het laatste stuk van het parcours verviel, nadat bleek dat een bordje bij de Bea- trixschool was veranderd. 65 deelne mers hadden voor de rit ingeschreven. In hotel „De Lindeboom-Texel" werd na afloop de uitslag door Sint Nicolaas bekend gemaakt. Veel kinderen waren aanwezig die de Sint behaagden met prachtig gezang. Sinterklaas reikte meer dan twintig prijzen uit. De uitslag: Auto's en motoren: 1. A. Douma 0 strafpunten; 2. H. Vene- ma 1 str.; 3. E, Moojen 2 str.; 4. A. J. v.d. Vis 2 str.; 5. mevr. Dijt-Bakker 3 str.; 6. J. Grisnigt 4 str. Brommers: 1. D. Schagen 19 str.; 2. C. Koopman 37 str. SCHAAKCLUB „EN PASSANT" De uitslagen van de 11e ronde zijn: L. J. Vlugt-F. R. Drevel 0—1 A. Terpstra-C. Joustra 01 J. Hoogerheide-P. Eelman 10 Helaas bleven enkele leden weg zon der afbericht. Willen zij hier in het ver volg om denken? Vlugt (70%) behield de leiding, maar zijn positie is wankeler geworden. Dre vel volgt nu op korte afstand (68.18%) en Joustra (65%) en Schulte (64.29%) hebben ook slechts een geringe achter stand. De volgende competitieavond is weer normaal op woensdag (4 december)

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2