GEEN GRIJS HAAG goed boek Attentie Kerstavond Bloembollencultuur vergaderde Donderdag kerstzangsamenkomst Woensdag gehaktdag WEEK- EN MAANDKALENDERS Te koop door inruil: Verzilvering J. A. Staal geen spreekuur TE KOOP net meisje f 1,80 D. C. VISSER, Hogerstraat 16 De NUTSSPAARBANK Ver. Oudl. Landbouwschool Langeveld De Rooij Fa Laan en Kooy, Scania-Vabis dealer Toen de voorzitter, de heer H. Bruijn, de vergadering opende, kon hij een 60- tal aanwezigen welkom heten. In het bijzonder verwelkomde hij de heren Laan en Beumkes, resp. Hoofd en voorzitter van het bestuur van de Landbouwschool. Het verheugde voorzitter, dat deze aanwezig waren nu zij zich beijveren om van de school een land- en tuinbouwschool te maken met het doel dat de leer lingen dan, naar eigen keuze, kunnen worden opgeleid voor landbouwer of voor bloembollenkweker. Verder verwelkomde hij de heer Onderwater van de voor lichtingsdienst tevens als lid van de streekontwikkelingscommissie. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht over het afgelopen jaar. Hij memoreerde de strenge winter die tot gevolg had dat de oogst bene den normaal was gebleven en gaf een overzicht over het verloop der prijzen. Hij wees op de zeer ingrijpende ver anderingen die op komst zijn doordat de teeltregeling, die gedurende 30 jaar het vak heeft beheerst, in de naaste toe komst, tengevolge van de invoering van de EJ5.G. zal moeten verdwijnen. De beschermende maatregelen van min. prijzen en surplusfonds zullen daardoor, in de huidige vorm, komen te vervallen. Hij raadde de kwekers aan nu al de ontwikkeling terdege in het oog te houden opdat ieder voor zich die soor ten bollen gaat telen, die voor hem de beste afzetmogelijkheden bieden. Na voorlezing door de secretaris, de heer M. Bakker, van notulen en jaar verslag, die onder dankzegging werden goedgekeurd, volgde het financiële ver slag van de penningmeester, de heer I. Bruijn. Er was een kassaldo van ƒ1000,dat met instemming werd be groet. Voorz. dankte de penningmeester voor het gevoerde beheer. Hierna werd meegedeeld, dat op vrij dagmiddag, 31 januari een lezing zal worden gehouden door Mr. Jonker te Haarlem, pl. voorzitter van het scheids gerecht, over deze instelling en over het handelsreglement. Met nadruk raadde de voorzitter alle kwekers aan vooral deze leerzame middag bij te wonen. Verder zal in overleg met de voor lichtingsdienst een spreker worden uit genodigd, die, naast de tulpenteelt, het assortiment zal behandelen. Zulks in samenwerking met de streekontwikke- ling die a.s. herfst een 30- a 40-tal tul pensoorten zal opplanten opdat de kwe kers de bloei en de groei hiervan zullen kunnen volgen. Verder deelde de heer Onderwater mee, dat er, met subsidie van de streek- ontwikkeling, een nieuw systeem droog- inrichting voor narcissen zal worden gebouwd. Van het Hoofdbestuur was een brief ontvangen inzake werkmethodeverbe tering, waarin wordt vermeld, dat eind januari een boekje zal verschijnen dat 'n handleiding vormt voor de invoering van een betere administratie voor bol- lenkwekers. Er zal februari of maart een voorlichtingsmiddag worden gehou den. Men kan zich hiervoor opgeven bij de secretaris. Alle voorstellen vervat in de beschrij vingsbrief werden na enige besprekin gen aangenomen. Tot afgevaardigden naar Haarlem werden benoemd uit het bestuur de heer C. Schermer; uit de leden de heer G. Koorn. Het aaltjesziek in de crocussen baart veel zorg. De voorzitter deelde mede, dat de mogelijkheid bestaat dat volgend jaar al het plantgoed zal moeten wor den „gekookt". Deze mededeling veroorzaakte vele reacties, vooral door hen die steeds hun eigen partijen hebben doorgeteeld en nog nooit aaltjesziek hebben gehad. Een en ander werd goed genotuleerd en zal ter kennis van het bestuur van het Bijgoed worden gebracht opdat één en ander met de keuringsdienst kan wor den besproken. Voor de heer H. Bruijn, die, periodiek aftredend, zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd als bestuurslid geko zen de heer C Kager. In de eerstvol gende vergadering zullen de leden uit de bestuursleden een voorzitter kunnen kiezen. De heer I. Bruijn dankte de scheiden de voorzitter voor al het werk dat hij gedurende 14 jaar als secretaris en 16 jaar als voorzitter voor de vereniging heeft gedaan. Hij wees er op dat de heer Bruijn steeds voor de belangen van de kwekers op de bres heeft gestaan. Daar het vinden van een passend cadeau niet was gelukt, bood hij de voorzitter een enveloppe met inhoud aan. De heer Bruijn dankte voor de vrien delijke woorden en voor het geschenk. Hij zal er een blijvend cadeau voor ko pen, dat hem zal herinneren aan de prettige tijd, die hij aLs bestuurslid heeft meegemaakt Hij dankte de ove- rige bestuursleden voor hun samen werking en de leden voor de altijd prettige vergaderingssfeer. Op voorstel van de heer Jac. Boon, met instemming van de vergadering en bij monder van de heer M. Bakker, werd de heer Bruijn tot erelid benoemd. Na de rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering en wenste allen wel thuis. KERSTAVOND HERVORMDE ZUSTERKRINGEN DEN HOORN Op vrijdagavond 20 december om 8 uur wordt in „Ons Huis" het Kertsfeest gevierd door de Hervormde zusterkrin- gen van Den Hoorn e.o. Er gaan geen persoonlijke uitnodigingen uit, zoals in voorgaande jaren, maar wel zijn alle dames, dus ook zij die geen lid zijn, op deze avond welkom. Zij worden bij deze heel hartelijk uitgenodigd. ZEER GOEDE BELANGSTELLING VOOR HERFSTIVANDELTOCHT Ca. 260 wandelaars hebben zondag middag deelgenomen aan de herfstwan- deltocht, die door de Texelse wandel sportvereniging „Het Gouden Boltje" was uitgeschreven. Het merendeel van de tippelaars bestond uit junioren, die het wandelen verkozen boven het schaatsen. Het weer was ideaal te noe men. Zonnig en lekker koud. Hierdoor was ook het tempo vrij hoog. Het over grote deel van de wandelaars kwam ruim voor de geplande tijd aan op de finish in de sociale werkplaats te Den Burg. Van het totale aantal deelnemers hadden er 112 van de voorinschrijving gebruik gemaakt. Alle belangstellenden konden redelijk vlot worden geholpen. AANRIJDING BIJ DE KOOG Zondagmiddag omstreeks vijf uur deed zich nabij de „Waddenparel" te De Koog een aanrijding voor tussen een door de heer F. de Jong uit Den Burg bestuurde Volkswagen en een andere personenwagen, bestuurd door de heer Ten Brink, eveneens uit Den Burg. Bei de voertuigen werden beschadigd. IJSBAAN WAALENBURG OPEN Aangelokt door het prachtige winter weer hebben vele honderden Texelse schaatsliefhebbers en -sters zich afge lopen weekend vermaakt op de ijsbaan in Waalenburg. De baan is geopend se dert vrijdagmiddag en verkeert in goede staat. Er werd flink getraind voor de ongetwijfeld binnenkort te houden wed strijden. Anderen draaiden er hun rondjes op rondrijders, al of niet met bescheiden en soms gewaagde sprongen. De kinderen, die nog moeten leren schaatsen, konden mooi oefenen op de tweede baan. Op de baan staat nu een flinke tent, waarin men hete chocolade melk kan verkrijgen er waar men even kan uitrusten van de vermoeienissen. Het ligt in de bedoeling om dinsdag middag schaatswedstrijden te organi seren voor de leerlingen van de Redmer IJska School. Doe je best, jongelui. KERSTSPEL TE DE KOOG Onder auspiciën van de Interkerke lijke Jeugdraad zal zondag 22 december a.s. een Kerstspel worden opgevoerd. Dit jaar is, onder regie van de heer v.d. Glas, ingestudeerd „De Ster van Beth lehem", geschreven door de bekende schrijver en dichter M Nijhoff. Medewerking wordt verleend door de predikanten Van Bilderbeek en Waar denburg en kapelaan Stam. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door de Zangvereniging „Advendo". „De Ster van Bethlehem" behoort tot het allermooiste, dat op dit gebied is geschreven. De Jeugdraad en de mede spelenden hopen dan ook, dat „De Kleine Vermaning" te klein zal zijn om de bezoekers te kunnen bergen. In De Waal Ditzelfde stuk zal 24 december 's avonds om 9 uur inde Hervormde Kerk in De Waal worden opgevoerd. KLAVERJASCLUB HET THEEHUIS Hedenavond om 8 uur klaverjassen in het Theehuis. Nieuwe leden welkom! MEDEWERKENDEN Koorzang: Stem des Volks, Den Burg, R.K. Kerkkoor, Den Burg, Dameskoor, Den Burg, Gemengd koor, De Cocksdorp, Nieuw Leven, Oosterend, dirigent: H. Craanen. Kinderkoor Leerlingen van de Muziekschool Texel, dirigent: C. Rijf. Muziek: Kon. Texels Fanfarekorps, dirigent: C. Rijf. Orgel: P. J. A. Krayma. Trompet: L. van der Wulp. Gesproken woord: begroeting: Ds. P. Uidam toespraak Ds. H. v. Bilderbeek sluiting: Kap. Y. C. Tuyn. schriftlezing. Samenzang door allen. Bus voor het Kinderkoor De bus voor het kinderkoor vertrekt: 6.45 uur van Zuid-Eierland, o.l.s.; 6.55 uur van Midden-Eierland, o.l.s.; 7.10 uur van Oosterend, o.l.s. en 7.15 uur van De Waal, Viersprong. 1. Rondom de kribbe, door Kon. Texels Fanfarecorps; 2. Komt allen tezamen, samenzang met Fanfare; 3. Begroeting door Ds. P. Uidam; 4. Vol van pracht, samenzang met orgel: 5. De Heilige Stad, door Kon. Texels Fanfarecorps; 6. Schriftlezing door Ds. P. Uidam; 7. Kindje Jezus, arm en need'rig, kinderkoor met orgel; 8. Een roze fris ontloken, samenzang met Fanfare; 9. Kerstkantate - G. Jellesma, koor met orgel; 10. Schriftlezing door Ds. H. van Bil derbeek; 11. 't Is geboren het Goddelijk Kind, beurtzang met allen, koor en orgel. 12. Lieve Jezus zie ons aan, kinderkoor met orgel; 13. Toespraak door Ds. H. v. Bilderbeek; 14. De herdertjes lagen bij nachte, samenzang met Fanfare; 15. Kerstlied, solist met orgel; 16. Er is een kindetje geboren op aard beurtzang door allen, koor en orgel; 17. Stille Nacht, koor met Kon. Texels Fanfarecorps; 18. Sluiting door Kap. Y. C. Tuyn. 19. Ere zij God, samenzang met Kon. Texels Fanfarecorps. LAATSTE NIEUWS: VANDAAG BEGINT OLIE-ONDERZOEK OP WADDEN VANAF ENGELS ONDERZOEKINGSVAARTUIG Vandaag zal door de Seismografic Service Ltd. uit Londen worden begonnen met een uitgebreid seismografisch bodemonderzoek in de Waddenzee tussen Texel en Wieringen. De S.S.L. beschikt daartoe over een onderzoekingsvaartuig, dat zater dag reeds de Waddenzee heeft verkend. Gisteren is een staf technici gearriveerd, die hun intrek hebben genomen in hotel „Het Witte Huis" te De Koog. Ook is de S.S.L. begonnen met het inrichten van kantoorruimte in twee huisjes op het bungolow- terrein van de heer A. Daalder te De Koog. De S.S.L. maakt ten behoeve van haar onderzoek ge bruik van de springstoffen, die vorige week op Texel werden gebracht (zie voorpagina). Voor het transport van de springstof is een helicopter ge charterd van Schreiners-Aero Contractors N.V. Het toestel zal landen opstijgen op een stuk bollen land van de heer A. Daalder. Ook zijn acht vracht wagens op Texel aangekomen, die moeten dienen voor het vervoer van munitie en ander materiaal naar het boorterrein. Intussen heeft de S.S.L. acht Texelaars aange worven, die bij de werkzaamheden op het Wad behulpzaam moeten zijn. Zij zullen worden belast met het boren van gaten, waarin de springladingen worden neergelaten en met andere werkzaamheden. Er zal alleen tijdens laag water kunnen worden gewerkt. Men voorziet dat het onderzoek ca. 4 we ken in beslag gaat nemen. Wanneer de metingen ter plaatse onbevredigende resultaten afwerpen zal het onderzoek mogelijk meer tijd in beslag nemen als op andere plaatsen rond Texel meer pogingen worden gedaan. In het volgende nummer komen we nader terug- op deze nieuwe ontwikkeling in het onderzoek naar olie. OUWE SUNDERKLAAS OP DE DORPEN De Koog De traditie getrouw heeft ook de Koog het jaar lijkse feest uitbundig gevierd. Bij het invallen van de duisternis zag men al vele kinderen „speulen". De jury kende de volgende prijzen toe: Enkelingen: 1. Paardenstaartenbaard; 2. Schoor steenveger; 3. Sneeuwman; 4. Fee; 5. Sheriff. Paren: 1. Vlmders; 2. Bouwbedrijf „Eigen Teelt"; 3. Zeetelevisie; 4. Boerenkool; 5. Muzikale clown. Groepen: 1. Maanpioniers; Lampionoptocht en Trampoline ieder een tweede «prijs; 3. Dick Trom. 's Avonds had de jury geen gemakkelijke taak. Beloond met een prijs werden: Enkelingen: 1. Gluurder; 2. Kadoshow en Kaap; 3. Manneke. Paren; 1. TEM; 2. Baardenclub; 3. Gasunie. Kleine groepen: 1. Mijlpalen; 2. Afbetaling; 3. Arabieren; 4. Kaartclub. Grote groepen: 1. Speelweide op wagen; 2. Speel weide; 3. Lampionoptocht „Op Duin". Alle eerste prijzen ontvingen de zilveren wissel beker. Den Hoorn Ook in Den Hoorn werd het Ouwe Sunderklaas- feest op passende wijze gevierd. Een groot aantal sunderklazen verscheen voor de jury, maar ver schillende kwam punten te kort. Dat was het gevolg van het feit, dat de jury over een aantal buizen was verspreid en men niet de moeite had genomen élk huis te bezoeken. Volgend jaar beter. Uitslag, bij de jeugd tot 14 jaar: 1. Wereldvrede; 2. Kabouter I; 3. Ons nestje 1975; 4. Pipo; 5. Californië; 6. Kabouter II; 7. Ik zoen een juf. Bij de ouderen: 1. Rassenkwestie; 2. Olieboring; 3. De duivel en zijn moer II; 4. Verkeersborden; 5. Manneke; 6. Er loopt een streep door; 7. Defensie. De Cocksdorp Ouwe Sunderklaas is op „durp" weer achter de rug. De jeugd zowel als de ouderen lieten zich van hun goede kant zien. 53 kinderen en ruim 100 vol wassenen gingen van deur tot deur met hun voor stellingen. Bij de kinderen kwam de jury tot de volgende beoordelingen: Groepen: 1. Catootje; 2. Roodkapje; 3. Ik zag twee beren. Paren: 1. de maan en Klaas Vaak; 2. Zwer vers en fazanten (Dijkshoorn); 3. de boertjes; Enkelingen: 1. Cape Cocksdorp; 2. Opa Bakkebaard; 2. Koning Voetbal. Volwassenen: Groepen: 1 no. 29 Stadsrechten; 2. no. 19, boer Koekoek (telefoon aftappen); 3. no. 18 kookcursus voor mannen; Paren: 1. no. 35 Ruimtevaarders; 2. no 17 interview Cape Eierland; 3. no. 31 Polder Paraat - Oosterend Present - Den Burg wil ook mee doen. Enkelingen: 1. no. 35 't Manneke; 2. no. 30 fazantenvergiftiging; 3. no. 15 raket. (De uitslag van de verloting volgt vrijdag a.s.) TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,25 meer. Uw adres voor prima consumptieaardappelen is P Beers, Molenstraat 30, tel 2913 Instituut Belz, Den Helder, telef. 2154, Kuiperdwarsstraat 3 bij de Molenstraat. Gelaatsverzorging, mani cure, pedicure, lichaams massage. Modernste in richting ter plaatse. Te k _>op z g a n. kunst schaatsen (mt. 25-27) Ook genegen te ruilen v Noren jac. v/d Star, 't Noorden tel 451, Oosterend. Degene die zondagmor gen in de r-k kerk een verkeerde hoed heeft mee genomen, gelieve die te ruilen bij H J Zijm, War moesstraat 6, Den Burg. Wie heeft 2 Sinterklaas pakken (beide beplakt met crêpe papier) op 12 dec bij vergissing uit het dorps huis „'t Skiitie" te Oude- schildmeegenomen? Terug te bezorgen bijW.M v d Vis, De Ruyterstraat 50 Oudeschild. Te koop een pr. z g a n draaischaatsen. J Dijker Warmoesstraat 58 Te koop eikenhouten schrijfbureau en houten kinderstoel Room, Beatrix laan 92 Aingeboden zgan da mes kunstschaatsen mt 41 Gasthuisstraat 25 De aardappelen bij J Huisman „Berkhoeve" zijn net als vorig jaar weer prima Verloren donker-bruine glacé handschoen omgev. De Koog P. Bugel, Kamer- straat 11, De Koog. Verloofd: Gezina Oord en Pieter Kalf Oude Rijksstraatweg 32, Loenersloot Oost 77, Texel Receptie: 21 december '63 van 3 tot 5 uur, Oude Rijksstraatweg 32, Loener loot Receptie: 25 december'63 va« 3 tot 5 uur, Oost 77, Texel Cor de Groot en Tjitske Visser geven u, mede namens de ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk op vrijdag 27 december in het gemeentehuis te Den Den Burg, om 2 uur Kerkelijke inzegening om 2 45 uur in de Doopsge zinde kerk door de wel eerwaarde heer ds. H.van Bilderbeek. Binnenburg 13, Den Burg W van Bierenstraat 9, Den Burg Gelegenheid tot feliciteren van 8 tot 10 uur in het Rode Kruis gebouw, Jon kerstraat Voor f ami lie-d rukwerk Drukkerij Texelse Courant Op 18 december a s.hopen onze lieve ouders n groot ouders Biem v. d. Vis Pzn. en Grietje v. d. Vis-EUen hun 40-jarige echtvereni ging te herderken. Hun kinderen en kleinkinderen Piet en Pietje Arie Ellen Maaike Gelegenheid tot feliciteren op maandag 23 december 1963 's avonds van 8-10 uur in 't Centrum te Oosterend. Kotterstraat 27, Oosterend Heden nam de Heere in Zijn eeuwige heerlijk heid tot Zich mijn lieve zorgzame vrouw Theodora Fulphina Duinker in de ouderdom van 60 jaar Een hopen op het eeu wig weerzien lenigt mijn dieps droefheid S. Ros Texel. 14 dec. 1963 Schilderweg B 52 A De begrafenis zal plaats vinden dinsdag n m 2 uur op de Ned. Herv begraafplaats te Den Burg Heden nam de Heere in Zijn eeuwige heer lijkheid tot Zich onze lieve zorgzame dot hter, zuster, schoonzuster en tante Theodora Fulphina Duinker Echtgenote van S. Ros Een hopen op het eeu wig weerzien lenigt on ze diepe droefheid. Wed. Duinter- Eelman J. A. Duinker W. Duinker- Mooijen Texel 14 december 1963 Tot onze diepe droeve- nis ging vsn ons heen onze lieve zorgzame tante Thea Allen die haar gekend hebben weten wat dit verlies voor ons bete kent A Kooger-Terpstra Jac. Kooger Ina en Hetty Texel 14 december 1963 Met grote droefheid delen wij U mede dat God onverwachts tot Zich heeft genomen, ons lief zoontje en broertje Bart in de leeftijd van 4 jaar S. J Bosma M. A. Bosma- Gerritsma en kinderen Texel 13 december 1963 Kogerslraat 10 De H Engelenmis en begrafenis heeft inmid dels plaats gehad. Voor de grote belangstel ling betoond bij de ziekte en overlijden van onze lieve vader, behuwd- en grootvader Johannes Cornelis Witte, betuigen wij U onze op rechte dank, in het bijzon der aan Zuster Rietveld Familie Witte „De Voorzorg" Hiermede dank ik U allen hartelijk voor de vele be langstelling die ik tijdens mijn ziekte en thuiskomst mocht ontvangen J Prins Den Burg, 16 dec. 1963 Waalderstraat Zonder het haar voor of na te wassen kunt u crème Marchal gebruiken On middellijk klaar Onscharte- li|k Vraag gratis folder bij drog v.d Slikke, Den Burg Voor een LANGEVELD DK BOOU N.V voor kerstdagen en nieuw jaarsdag op zaterdag 21 december a s bij M Bakker, Kogelstraat 81 Bestuur A N B. neuroloog van 18 december tot 7 januari deuren met kozijnen, kozijnen m. l-ruits ramen, partij blauw gegolfde dakpannen, oud-holl. dakpannen ook verbeterde holl. dak- en kruispannen, 2 z.g.a n wag^ndeuren met kozijnen plm 3 m breed. Den Hoorn, Diek 10 Dros' Bakkerij Oudeschild vraagt per 1 januari een voor de winkel. 500 gram prima gehakt met zakje kruiden Topslager Bedrukte visitekaartjes Langevcld de Rooij Parkstraat Den Burg Een persoonlijk geschenk! Is vanaf 23 december tot en met 1 januari GESLOTEN. 2 januari 1964 kan RENTE bijgeschreven worden op de spaarboekjes. op maandag 23 december a s. in de Landbouw school, aanvang 8 uur. De heer C. Tollenaar spreekt over Californië met dia's. Na de pauze een kerstvethaa! door de heer C. P. Laan. Ook dames zijn van harte welkom. Het bestuur bij Sinds meer dan 75 jaar in de Parkstraat MAN '59 100 pk met pieuwe gereviseerde motor, zgan laadbak met huii in goede staat f 7800 MERCEDES 312 '57 met losse veekap De hele wager. heeft een revisiebeurt gehad en is in staat van nieuw f 8800,— DAF aanhangwagen met losse veekap en 8500 kg tonnage. Prima bak en banden f 3500,— MERCEDES 312 '59 met driezijdige Netamkieper, met opzetborden, In prima staat f 8500, BEDFORD '60 met nieuwe motor. Bak met huif 7 Ion kenteken. Prima staat met 5 ton DAF aanhangwagen, samen f 8500,— SCANIA-VABIS 100 pk '56 met huif, in zeer goede staat f 8500,— INTERNATIONAL met dichie laadbak, versnellingsbak, motor .en achterbrug, in prima staat f 1700, DODGE '59 met driezijdige kieper. Goede wagen f 48C0,— Al deze wagens kunnen gefinancierd worden. Den Oever tel 02271-254 en na 6 uur 217 of vertegenwoordiger 02279 532

Texelsche Courant | 1963 | | pagina 2