sport en spel Volgend jaar „Texel conferentie" VVV afd. „Den Burg" vergaderde mek-tnd REDDINGBOOT ZOCHT 4 UUR NAAR „VERMIST" SCHIP Zondagmiddag heeft de reddingboot van De Cocksdorp urenlang gezocht naar de Harlinger tjalk „Lis", die za terdagmiddag om 2 uur van 't Homtje naar Harlingen was vertrokken en daar zondagmiddag 1 uur nog niet was aan gekomen. Aan boord bevond zich één man, de schipper A. Veenstra. De „Lis" had een lading hout overgebracht ten behoeve van de havenwerken. Om 2.30 uur zondagmiddag kreeg de Texelse commissie van de NZHRM het verzoek om naar de vermiste schuit uit te kijken. Om 3 uur werd de redding boot te water gebracht. Tot 7 uur 's avonds werd de Texelstroom afge zocht, echter zonder resultaat. Ook de Rijkspolitie te water uit Harlingen nam een stuk Waddenzee voor haar reke ning. Van 2 uur 's middags tot 9 uur 's avonds was de politieboot op zee, maar ook dit zoeken was vergeefs. Tot ieders voldoening kwam om 6.15 uur het bericht dat de tjalk in de haven van Harlingen was binnengelopen. Het is nog niet duidelijk hoe het schip 28 uur kan hebben rondgezwor ven. Waarschijnlijk heeft de schipper een verkeerde koers gevaren en enige tijd ergens vastgezeten. NOVIB-AVOND IN CITY-THEATER Dinsdagavond 25 februari a.s. om 8 uur organiseert het Mevrouw De Ko ning-Hulpcomité Texel in het City- Theater een voorlichtingsavond over het werk van de NOVIB (Nederlandse Organisatie voor Internationale Bij stand). Op deze avond zal o.a. de fibn „Voedsel of hongersnood" worden ver toond. De heer G. J. van Vlijmen, direc teur van de NOVIB zal een korte toe lichting op het Novib-werk geven. Het comité meent op deze wijze iets te kunnen terugdoen voor de leden van de Texelse Vrouwenorganisaties, die regelmatig behulpzaam zijn met de col lectes. Ten bate van de Novib werd op Texel indertijd de 10 x 1 O-actie georganiseerd. Ook de jaarlijkse hongei-actie onder vindt op Texel veel steun. DORPSVERGADERING TE DE WAAL De Waal In verband met de orga nisatie van de festiviteiten in het ka der van „Texel 550 jaar stad", komt het de Waalder feestcommissie wenselijk voor, bepaalde onderdelen van het pro gramma der dorpsfeesten te bespreken met de inwoners van De Waal. Op som mige punten zal actieve medewerking van de inwoners noodzakelijk zijn, wil het feest aan De Waal voor honderd procent slagen. Het ligt in de bedoeling op deze vergadering speciaal aandacht te schenken aan de versiering van het dorp. Dienaangaande zijn de plannen reeds in een vergevorderd stadium. Als deze plannen uitgevoerd kunnen wor den met aller medewerking, zal De Waal, speciaal in de avonduren, er sprookjesachtig uitzien. De Waalder inwoners worden der halve uitgenodigd om op donderdag 13 februari in het Dorpshuis „De Wiele waal" te komen, 's avonds om 8 uur GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN TE DEN BURG over de maand januari 1964 Gevonden te Den Burg: bruin lederen hand schoen (rechter), ritssluiting bovenzijde; vulpen, kleur grijs (Oostcrend); zijden halsdoek met Hollandse voorstellingen; verpleegsterschort wit; twee muntbiljetten van ƒ2,50; zilveren armbandje met 3 bedeltjes; zeehond-knipportc- mortnee inh. I kwartje (opschr. Duwie Weydt); lichtblauwe wollen kinderwant; wollen groen zwarte muts gebreid; Opvouwbare beige para plu; zwarte vulpen merk „Pelikan"; 1 paar geruite pantoffels; 1 paar wollen kinderwanten grijs met groene, rode blokjcsfigurcn; bruine linker dameshandschocn; grijze ballpoint met zwart schrift merk DOT; donkergrijze rechter handschoenen, groene wollen want; bruin-beige geblokte sjaal; rechter Friese schaats no. 24 merk IJsnocht; Rozenkrans met bruin-zwarte kralen; stropdas; grijze lederen handschoen (rechter); Baco-sleutel; witle crêpe handschoen (linker); zwarte wollen ijsmuts met rood witte strepen aan voorzijde; wollen blauwe want; gele sjaal met groene en bruine strepen- lichtbruine wollen kinderwant; bruine lederen herenhandschocn (linker); damesbril vrij mo dem van model, montuur comb, bruin plastic en geel metaal, kleur étui bruin, binncnvoering wijnrood; pijpsleutel kleur rood en groen merk „Wille"; blauw-grijze mcisjesfiets; lange en brede schotsgeruitc sjaal, hoofdkleur blauw: zwarte vulpen merk Lamy natio met dop Verloren te Den Burg: een paar donker groene kinderwanten; sleuteltje met blauw plaatje; zeehondenportemonnee inh. 3 5 4 gulden; zwarte lederen motorwant; zwart lede ren jack; blauw-grijs wollen kinderwantje met gele kruisjes; spcelgoedrevolver; vrij nieuwe pantoffel com. leer-stof; een paar bruine handschoenen; grijze wollen kinderwant; br. bontmuts; Marokkaans lederen portefeuille inh plm. ƒ24,witte geitewollen want; school atlas; zwarte kinderhandschoen (linker); zwarte dameshandschoen; zonnebril met geslepen glazen in groene hoes; steunzool (rechter); groene geitenharen kinderwant; gele damespor temonnee inh. ca. 65 ct. en foto's; een paar blauwe glacé's; blauw-rood-witte herendas; lichtbruine portefeuille inh. geldsbedrag ƒ65, plus garantiebewijs horloge; metalen klem voor reserveband auto; zwarte dameshand schocn (rechter)); bruine lederen portemonnee inh. ca. ƒ15,boodschappentas; bruine lede ren handschoen; een paar zwart-lcdercn motor wanten; grijze handschoen (linker); blauw kin derfietsje, met crème spatborden en grijs za deldek merk Trio; herenpolshorloge; donker blauw nylon jack; sleutelring met Amstel- plaatje. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is voor het aangeven van gevonden en/of verlo ren voorwerpen geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. VAN DE RIJKSLANDBOUW- VOORLICHTINGSDIENST Wij vragen Uw aandacht voor KOEIEN OF SCHAPEN? U herinnert zich natuurlijk, dat een paar jaar geleden de vraag of ap onze Texelse weiden koeien of schapen moesten lopen volop in discussie was. En nog altijd laat men het aan o.g. voe len, dat hij zich in die tijd niet als een „vriend" van de schapen heeft doen kennen. Een feit is, dat de schapenhou derij na die tijd de wind mee heeft ge had. En er is op het moment dan ook geen sprake van, dat de landbouwvoor- lichtingsdienst op de vraag; schapen of koeien? voor elk bedrijf het antwoord geeft, dat het koeien moeten zijn. Het feit, dat op het moment door de voor lichtingsdienst verschillende proeven op het gebied van dc schapenhouderij worden genomen bewijst, dat deze tak van bedrijf op het moment de volle aandacht heeft. Ook elders belangstelling Het zijn op het moment niet alleen de Texelse schapenboeren, die aandacht voor de schapen hebben. Er zijn land bouwkundigen, die van oordeel zijn, dat de schapenhouderij ook op bedrijven aan de vaste wal moet worden uitge breid. Deze week maakten wij in Utrecht een bijeenkomst mee, waar de vraag: „Schapen of koeien?" ook aan de orde kwam. De betrokken inleider had kennelijk de bedoeling ook de veehou ders aan de vaste wal „warm" te maken voor de schapenhouderij. En dat niet in de eerste plaats, omdat schapen „gouden voetjes" hebben, maar omdat de scha penhouderij financieel aantrekkelijker zou. zijn dan de rundveehouderij. De aanwezigen kregen een berekening voorgelegd, dit dit moest aantonen. Koeien weg - schapen uitbreiden De inleider wees in de eerste plaats op een wijze van schapen houden, die aan de vaste wal vrij veel voorkomt. NI. een zeer lichte bezetting van bijv. één schaap per 2 ha. grasland. In dit geval behoeft het aantal melkkoeien niet l§ger te zijn dan in het geval, dat helemaal geen schapen aanwezig zijn. De dieren kunnen het n.l. in dit geval doen met het gras, dat het rundvee niet opnemen wil. We kunnen het hiermee wel eens zijn. Een bezwaar is mogelijk, dat voor dit kleine aantal schapen de afrastering toch berekend moet zijn op schapen. De spreker was echter van oordeel, dat men op diverse bedrijven met voor deel verder kon gaan. Zo noemde hij een uitbreiding van bijv. 28 schapen op bedrijven van 15 - 20 ha. In dit geval zou het echter nodig zijn de rundvee stapel in te krimpen met 3 melkkoeien en bijbehorend jongvee, of omgerekend 4 stuks grootvee. Het jongvee telt in dot geval dus ook voor één stuks groot vee ofwel één melkkoe. Wat de voeder behoefte betreft werden 7 schapen hier bij dus gelijk gesteld met één melkkoe. En nu dc berekening Melk van drie koeien ƒ3600, Afzet jongvee of oude koeien 1200, Totaal Af voerkosten ƒ4800 1200, Saldo 3600 Uiteraard mogen we niet zeggen, dat dit de winst van 3 koeien is. Als kosten zijn alleen de kosten voor aangekocht voer genomen en er komt bij de rund veehouderij nog heel wat meer kijken. Nu ontvangsten en kosten bij de scha penhouderij, waarbij er van wordt uit gegaan, dat 28 schapen 42 lammeren groot brengen. Hiervan worden er zes aangehouden voor de fokkerij en voor verkoop blijven derhalve 36 lammeren beschikbaar. Daarnaast kunnen 6 oude schapen worden verkocht. De inleider ging er verder van uit, dat de lammeren voor een deel op een leeftijd van 2 maanden en voor de rest in de herfst worden verkocht. Uiteraard mag de prijs dan hoger worden gesteld dan de gebruikelijke prijs op de Texelse lammerenmarkten. De wolopbrengst zou 4Vs kg. per schaap kunnen bedra gen. 36 lammeren ad ƒ100,ƒ3600, 6 oude schapen ad 90,540, 126 kg. wol ad ƒ4,504, Totale afzet ƒ4644, Af voerkosten ad 20,per schaap 560, Saldo ƒ4084, U ziet, dat bij deze opstelling de schapen duidelijk in het voordeel ko men. Het saldo bij de schapen is n.l. ƒ484,hoger. Wel vraagtekens Eerlijk gezegd hebben wij gemeend hier en daar wel een vraagteken te moeten plaatsen. We laten dit echter liever over aan ervaren schapenhouders. Daarom stellen we het zeer op prijs als zij dit artikeltje kritisch willen bekijken en hun oordeel aan ons laten horen. Als de feiten inderaad liggen als hier naar voren wordt gebracht, is er alle reden om meer in de richting van de schapenhouderij te gaan. C. v. Gr. S.V. OOSTEREND Het eerste heeft het er zondag tegen een zeer sterke Texel-combinatie goed afgebracht. Texel nam spoedig de lei ding, maar uit een goede voorzet van Rikus v.d. Wetering kopte Piet Koop man ons weer naast Texel. Na de rust was Texel veel sterker en wist tot 31 uit te lopen. Verder liet de achterhoede het niet komen. Tegen het einde be paalde Gerard Smit met een afstand schot de eindstand: 32. Het was een aardige oefenwedstrijd voor a.s. zondag. Dan gaat SVO naar JVC 2. Het tweede speelde thuis tegen ZDH 2: 11. Beide partijen hebben flink gestreden om het winnende doelpunt, maar het zat er niet meer in. Programma; Het tweede thuis tegen Watervogels 4. Dinsdagavond is er geen trainen. Tijdens de donderdagavond gehouden ledenvergadering van de afdeling Den Burg en de VVV „Texel" hebben verschillende leden de wenselijkheid van een „Texcl-conferentie" geuit. Een dergelijke conferentie zou aan het eind van hel seizoen moeten worden gehouden en door vele instanties die rechtstreeks of zijdelings iets met het vreemdelingenverkeer te maken hebben, worden be zocht. In opzet zou de bijeenkomst op de bekende Waddenconferentie moeten lijken. Betoogd werd dat Texel bij een dergelijke vergadering meer belang zou hebben dan bij de traditionele YVaddenconferentie, die volgens velen voor Texel steeds meer aan betekenis heeft ingeboet. De heer E. Breeuwer bleek een der voorstanders van een Texelse conferentie te zijn. Hij meende, dat zeer vele aangelegenheden op Texel nog om een rege ling en bestudering vragen. De heer M. Bakker, voorzitter van de afdeling Den Burg zei veel voor dit idee te voelen maar hij bleef ook het contact met dc andere eilanden nuttig vinden. Hij gaf toe dat met veel belangrijke zaken op Texel langs elkaar heen wordt gewerkt. Naar aanleiding van de kritiek op het nut van de Waddenfederatie, merkte de heer Beemsterboer op dat in federatief verband zeer veel reclame voor de eilanden wordt gemaakt, hetgeen toch een belangrijk werk is Texel moet ze ker deel blijven uitmaken van de fe deratie In een andere dan de nu bepleite vorm heeft de Texel-conferentie al eens enkele jaren bestaan Indertijd was het van gemeentewege de gewoonte om VW; politie, horeca etc. te betrekken bij een vergadering in het najaar waar verschillende ervaringen van het afge lopen seizoen werden besproken. Door dat men tenslotte geen agenda meer wist samen te stellen, waarop punten, die een bespreking waardig waren, voorkwamen, zijn deze bijeenkomsten tenslotte niet meer gehouden. Als er nu weer nieuw leven in geblazen wil wor den, zal een dergelijke conferentie rui mer moeten worden opgezet. Het voor stel zal in het hoofdbestuur van de WV Texel worden besproken Aan het begin van de vergadering gaf de heer J. W. Dekker, directeur van de VW Texel" een uiteenzetting over de werkwijze en doelstellingen van de WV. Merkwaardig genoeg blijken veel mensen de vreemdste gedachten over de VW te hebben. Men ziet de vereniging als een instelling waarvan men „mensen krijgt". Men moet weten dat de WV zich bezig houdt met pro paganda en service. Wat daarnaast ge schiedt is allemaal extra! Het bestuurslid, de heer J. Dernison, die zich niet herkiesbaar wilde stellen, werd'tijdens de bestuursverkiezing ver vangen door de heer C Bakker. Geen medewerking? Verschillende aanwezigen namen het de heer J. W. Dekker kwalijk dat hij vorig jaar heeft geweigerd mee te wer ken aan de wekelijkse rondleidingen voor toeristen door de heer J. C. Rijk Men had indertijd gevraagd of de heer Dekker, staande voor een grote kaart van Texel, gedurende vijf minuten het een en ander in propagandistische zin over Texel wilde vertellen. De heer Dekker had daar van afgezien, omdat hij zich op de betrokken woensdag niet meende te kunnen binden. Ook deze aangelegenheid zal in het hoofdbestuur van de VW ter sprake worden ge bracht. Men is echter van mening, dat men de WV moeilijk met nog meer werk kan belasten. PUPILLENCOMPETITIE Uitslagen van zaterdag. Texel b- ZDH 8—1; Tex. Boys b-SVC 0—3. Programma a.s. zaterdag: ZDH-Tex. Boys a en Tex. Boys b-Texel a, aanvang 3 uur. S.V. TEXEL Uitslagen zan zondag: Texel comb.- SVO 3—2; Geel Zwart 4-Texel 3 1—2; Texel jun.-Oudesluis jun. 16; Adsp.: Petten-Texel 03; Texel b-ZDH 16. In een prettig gespeelde oefenwed strijd tussen een Texel-comb. en SVO hebben de Texel-spelers er misschien iets aan gehad voor hun conditie. Het spel dat men op tactisch niveau trachtte te spelen mislukte. Alles duurde te lang. De tegenpartij of in laatste instantie haar prima keeper, kreeg telkens weer gelegenheid om in te grijpen. De vleugel Geus-v.d. Kooi viel weer bijzonder te gen. Als zij het in de competitie niet beter gaan doen, ziet het er niet te best uit. Trouwens ook Wim Koorn en Arie bleven onder de maat. Het kan allemaal veel beter. Bob stond daar weer uitstekend op zijn plaats en samen met Rennie en Piet konden ze het wel klaren, terwijl Henk voor een goede afsluiting zorgde. SVO heeft een pittig elftal, dat prima partij gaf en tot het einde toe zetten de spelers zich volledig in. Vaak een goede opvatting en flinke verdediging. In de voorhoede snelle doortastende spelers. Het werd 01, 11, Texel ging tot 31 en vlak voor het einde trof een heel verre hoge bal doel. In elk geval is het nuttig geweest. De leiding van scheidsr. Van der Meer was goed. Jammer dat Dick Dros met een en kelblessure moest uitvallen Geel Zwart 4-Texel 3 1—2. Texel 3 behaalde een verdiende overwinning in 't Zand. Na een kwartier werd het 10 door de Geel Zwart-middenvoor, die zijn schot eerst door Dick B. gestopt zag, maar daarna de bal in het net schoot. Ondanks een veldoverwicht was de ruststand 10 voor Geel Zwart. Na rust een Texel-offensief met ge vaarlijke uitvallen van Geel Zwart. Een kwartier voor tijd werd een corner van Poede door de keeper weggeslagen voor de voeten van Abe, die de bal weer in schoot en via het hoofd van een Geel Zwarter belandde de bal :n het net. Van de aftrap af schoot Siem ons naar 21. In het resterende kwartier bleef de achterhoede de toestand meester. De Texel-junioren konden het niet bolwerken, omdat doelman Udo uit vorm was. Kort achter elkaar liet hij zich passeren. Dit was niet nodig ge weest, maar het drukt op het moreel van het elftal, waar toch al raar werd geschutterd. De linksachter en links half vormden geen geheel. Ook aan de rechterkant liep het niet zo best, zodat het vooral de spil was die de situaties het hoofd moest bieden. Met de rust was het al 15. Na de rust ging het be paald beter. Einde kwam met 16. Laten we hopen, dat jullie a.s. zondag revanche nemen. A.s zondag; Texel 1-Grasshoppers; Texel jun.-HRC b jun De rest is vrij. Toto. A.s zondag speelt toto 23 (rood formulier) Nederlandse wedstrijden. TEXELSE BOYS Uitslagen; Oudesluis-Tex. Boys 10; Tex. Boys 2-Callantsoog 2 40; Tex. Boys a-Cocksdorp a 21; Oosterend a- Tex. Boys b 32. In het Boys-elftal bevindt zich op het ogenblik één zeer verdrietig man Dat is Kees Maas, die twee beste kansen miste in de wedstrijd tegen Oudesluis. Het begin van de wedstrijd was al weinig rooskleurig. In de tweede mi nuut was het al 10 voor Oudesluis. De Boys misten enkele goede kansen. Voor de rust was het spel over het ge heel sneller en doortastender. Na de rust ging het meer gelijk op. De Oude- sluisverdediging was zeer goed. Er was niet doorheen te komen. Een kwartier voor het einde was de Boys wel iets sterker, maar door de gemiste kansen is het tenslotte toch een nederlaag ge worden. Zaterdag 22 februari worden voor leden en donateurs van de Texelse Boys sportfilms vertoond in „Casino". Het belooft een interessant programma te worden, waarbij geïnteresseerden welkom zijn. S.V. COCKSDORP Uitslagen; SVC 1-Koedijk 12; Adsp. Tex. Boys-SVC 21; pupillen Tex. Boys b-SVC 0—3. SVC 1 speelde voor de rust tegen de wind in. Al na vijf minuten kwam SVC aan een gelukkig doelpunt, door dat een schot van Jan Eelman van rich ting werd veranderd: 10. Na deze openingstreffer kreeg Arie van Veen nog een juweel van een kans, maar hij schoot te onbesuisd. Dit leidde een Koedijk-offensief in. Het geluk was echter aan de SVC-zijde. Tot vier maal toe miste Koedijk voor een leeg doel. De ruststand was 10. Na de rust een afspiegeling van de eerste helft. Slecht tot zeer slecht voetbal. Koedijk was nog de minst slechte ploeg en wist nog 2 maal te doelpunten. Een handjevol toe schouwers zag de resterende minuten een volkomen falend SVC proberen de achterstand in te lopen. De eindstand bleef echter 12 voor Koedijk. SVC 2-Oudesluis 2. Tijdens de wed strijd tegen Oudesluis kon gesproken worden van uiterst slecht spel. Daar de SVC-voorhoede „nergens" was, was ook de achterhoede niet in staat iets te presteren. De rust ging in met 50. Halverwege moest SVC haar gebles seerde keeper vervangen. Na de rust liet SVC het er helemaal bij zitten, zo dat de eindstand 80 werd. Programma: SVC 1-Petten; SVC 2 is vrij. S.V. DE KOOG De Koog 1 ging naar Kolhorn. Op het terrein, dat omgeploegd leek, werd met 90 verloren! Ruststand al 40 voor Kaagvogels. Na de rust werd gespeeld met een klein windvoordeel, hetgeen De Koog dacht te kunnen benutten door snel uit te vallen. Maar het lukte met. Verschillende kansen, die zich voorde den, konden niet benut worden Snel verplaatsen was er op dit terrein niet bij. Menige glij-, val- en botspartij deed zich voor, waar Kaagvogels wel voor deel bij had. Zij trachtte de bal ineens te spelen, wat wonderwel nog lukte ook. Een tegenslag voor De Koog was het niet opkomen van één man. Geen zin om mee te gaan of te lui om afbe- richt te doen? Van de tien man, waar mee werd aangetreden, verliet er na de rust nog een de gelederen na een botsing. Enfin, 90 was bar genoeg. Het tweede speelde een wedstrijd van gemiste kansen tegen WGW 4 thuis. Steeds waren ze sterk in de aanval, maar ze verloren toch met 61 Dat was bijzonder jammer, maar er was niets aan te doen. Programma: zondag het eerste uit naar Oudesluis, het tweede uit naar Den Helder. Zaterdag de adspiranten naar De Cocksdorp. Wat de reis naar Berlijn betreft: deze gaat zeer waarschijnlijk met Pasen door. Zorgen de betrokkenen dat de passen in orde zijn? Feestavond S.V. De Koog „DE VRIENDENKRING" BRACHT TONEELSTUK De traditionele feestavond van de Sportvereniging „De Kooff" is ook dit jaar een succes geworden. Zaterdag avond waren in „De Toekomst" velen bijeen om dit evenement te vieren. In zijn welkomstwoord vestigde de voorzitter, de heer A. Mosk, nog de aandacht van de leden op de reis naar Berlijn, die deze zomer wordt onderno men als tegenbezoek aan de Bcrlijnse sportvrienden. De bus is nog lang niet vol. Wie in do gelegenheid is mee te gaan, zal genieten van een prachtige trip. Op de planken hadden de leden van de Toneelvereniging „Vriendenkring" uit Den Hoorn geen moeite de lachers op de hand te krijgen. „Eduard haalt een titel" is dan ook een klucht van het zuiverste water, waarin de ene dol komisch situatie de andere opvolgt. Het is vervaardigd volgens een beproefd recept: de bakkersvrouw Katrien de Bie wil maatschappelijk hogerop. Dus dient de zoon Eduard te gaan studeren en voor de dochter Marina kan alleen maar een man uit de „betere kringen" in aan merking komen. In de loop van het stuk blijkt dat Marina geen gebrek aan aanbidders heeft. Op Pinkstermorgen staan er vijf met een bloemetje klaar voor een aanzoek, maar nummer zes, de student Robert van Zon, blijkt de ge lukkige te zijn. Hoewel bakker De Bie weinig opheeft met de plannen van zijn vrouw, weet zij toch door te zetten. De bakkerij wordt verkocht en van de op brengst moet een deftige villa worden gekocht. Om aan de nieuwe status te wennen wordt alvast de huisknecht Stefan in dienst genomen. Terwijl de zwerver Krullëbier, in dienst genomen voor de ontslagen knecht Jozef, in huis is, wordt het geld uit de koektrommel gestolen. Hiervan wordt Krullebier ver dacht. Solms, de detective, zal de zaak wel everi oplossen. Erg snugger blijkt hij echter niet te zijn, zodat ook aan zijn activiteiten vele komische siuaties te danken zijn, evenals trouwens aan de „dichter" Bron, die zeer door de bak kersvrouw wordt bewonderd. Het is duidelijk, dat tenslotte alles in orde komt. Het geld is niet echt weg, de studerende zoon geeft de studie op en komt bij vader in de bakkerij werken. De rol van bakker De Bie werd door de heer A. Welboren met veel flair ge speeld. De vele grappige situaties wer den door hem ten volle uitgebuit, zodat niet alleen aan zijn rol, maar ook aan zijn spel een belangrijk deel van het succes van het stuk is te danken. Mevr. Gillot was de bazige, eigenge reide vrouw, die alles in haar eentje wilde regelen, zonder zich af te vragen wat degenen voor wie zij beslissingen nam, daar zelf wel over dachten. Mej. van Leeuwen had een leuk rol letje als de verloofde dochter Marina. Zij was het aantrekkelijke, wat naïeve meisje, waar de rol om vroeg. De zwer ver Krullebier, alias Laarman, werd goed ten tonele gebracht door de heer Kikkert. Het was wel heel erg moeilijk om in deze figuur echt te geloven, maar dat lag stellig niet aan het spel! De niet gemakkelijke rol van Bron, de zich dichter noemende aanstellerige jonge man, werd op een plezierige manier ge speeld door de heer Zwanenburg. Ook om hem is heel wat gelachen. Gelachen is trouwens ook om de ideale huis knecht Stefan, gespeeld door de heer N. Welboren. Solms, de detective, ge speeld door de heer P van Leeuwen, was een soort dwaze Sherlock Holmes, die op de juiste ogenblikken steeds het verkeerde wist te zeggen en te doen. Verder was mej. Dsinker een olijk winkelmeisje, de heer W. Loning een sportieve jongeman en de heer E. Spoelstra een vlotte, innemende stu dent. Het komt bij amateurgezelschappen maar weinig voor, dat een stuk voor de tweede keer ten tonele gevoerd kan worden. Nu dit „Vriendenkring" mo gelijk werd gemaakt, heeft men daar werkelijk van geprofiteerd. Er is ge speeld met vlotheid en vaart. Stellig heeft de regie van de heer Witvliet hiertoe niet weinig bijgedragen, zodat ook hem een compliment toekomt. De Hoornder gasten hebben hierna met de Koger gastheren nog genoege- lijke uren doorgebracht. Gedanst werd op de muziek, die door het Trio Henny Kok ten gehore werd gebracht. CARNAVAL GAAT NIET DOOR In tegenstelling tot het gepubliceerde in de in ons vorig nummer opgenomen Agenda, gaat de Carnavalsavond vari „Almjon" hedenavond niet door. TEXELSE MARKT Gisteren werd aangevoerd: 1 koe ƒ1000,2 biggen 70, ƒ105,15 nuchtere kalveren ƒ50, ƒ190,— 13 schapen ƒ160,205,—. Z.D.H. ZDH 1-Watervogels 3 31. In een matig gespeelde wedstrijd heeft ZDH gewonnen. Voor de rust speelde ZDH met de wind in de rug. Talrijke kansen werden gemist. Ook werd er enige ke ren hard tegen de lat geschoten. In de tweede helft was het spel al niet veel beter. De keeper van Watervogels was goed op dreef en redde verscheidene malen op fraaie wijze. Het laatste kwar tier toonde ZDH goed voetbal. Met zulk spel kan ZDH misschien straks in een hogere klasse ook mee komen. Dus houen zo! ZDH 2 ging naar Oosterend 2 en wist daar gelijk te spelen. Het elftal bevatte enkele jonge krachten, die voortreffelijk voetbal te zien gaven. Er werd goed geplaatst en de clubgeest was prima. Het was een goede oefenwedstrijd Als we volgende week ook zo voetballen, wordt er gewonnen in Callantsoog. Houd er rekening mee, dat de boot om 12 u. vertrekt. ZDH 1 is zondag vrij. ch£

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 2