o Warenhuis Unie h" 9°^op„ Jan Agter Moord op Oudejaarsavond J A.E.G. Turnamat Alle schoolbehoeften in Huishoudelijke artikelen Miele wasautomaten BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF jaarvergadering DEURWAARDER PRINS 21 stuks hoornvee Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. Een helder volk kiest schone warmte... kiest Caltex Edelhaardolie vKkristalzuiver "V m m li ii DE DROOM VAN ELKE HUISVROUW ELECTR0HUIS BAKKER telefoon 2000 Langeveld De Rooij Tafellepel Emmer Wasmand Broekklem Tafelvork Luieremmer Pedaalemmer Schoenzakken Eierkoeken Ontbijtkoek ^9 Kaas 500 gr yQ Pindakaas yjj Appelmoes 159 Spinazie Nierkaas Ontbijtworst 29 K A B. afdeling Texel B. BEUMKES Zn. [fieXa] Zal op maandag 24 februari a s. des namiddags 1 uur (precies) ten verzo.ke van de heer Joh Meel dijk op hoeve „Katwijk" in de Prins Hendrikpolder publiek en contant verkopen wo 11 melk- en kalfkoeien, I kalfvaars en 9 gelde vaarzen, stamboekvee vierkant stempel, voorls: een Belg. vos-merriepaard. En bedrijfs-inventaris w.o aardappelsorteermachine (Combinex), Harkkeerder (Vicon), drie rijïge volautomatische aardappelplanter, voorraadrooier, melkmachine (Comil), inelkkrosje, dorskast, aardappelstomer, aardappelvuilploeg, wen- telploeg (paarden), aardappelaanaardtr. aardappel- lichter, aardappelhor, watertank (1000 Itr), bieten- molen, betonnen waterbalies (groot en klein), partij betonnen palen, div rollen puntdraad en ursusgaas en div. gereedschappen. Met de verkoop van het vee wordt om 1 uur aan gevangen. Caltex Edelhaardolie is kristal- zuiver. Maakt geen vlekken, houdt uw haard schoon, en geeft een ab soluut reukloze en roetvrije ver branding. Ga daarom deze winter over op Caltex Edelhaardolie. Dros' Ing. bureau en autocenirale Schilderend 56 Den Burg, Texel. Tel. Den Burg 2151 Tel. Den Burg 2071 Tel. Oudeschild 2320 Tel De Koog 314 t Deze wasautomaat reinigt in één keer, helemaal zelfstandig, 5 kg wasgoed. U hoeft de Turnamat slechts in te stellen en dan gebeurt het Het water wordt toegevoerd; automatisch volgen ook de wasmiddelen. Dan begint het wasproces. Veilig, zorgzaam, grondig. Vervolgens wordt de was automatisch gespoeld. Enkele keren achter een. Dan nog even in de centrifuge. Deze bijzon der fraaie wascombinatie verenigt alle eigen schappen waarop een huisvrouw met recht trots is. Technische gegevens: Inhoud: 5 kilo wasgoed. Afmetingen: 85 x 92 x 50 cm. Aansluiting: 220 V wisselspanning, levering voor draaispannmg mogelijk. Aan- sluitwaarde: 3300 W, waarvan 3000 W verwarming. Aandrijving: 3 krachtige AEG-motoren. Voorzien van keuzeschakelaar, tempera- tuurkiezer en .programmaschakelaar. Automatische toevoer van was middelen. De klapdeksels van centrifuge en wasmachine zijn ver grendeld. Meegeleverd worden; waterslangen voor toe- en afvoer en rooster voor het afdekken van het wasgoed in de centrifuge. Ricolor sierdeksel kan worden bijgeleverd. Prijs 1.298,— 24. Langzaam legde hij de hoorn op de haak en sloeg beschermend zijn arm om Cobie, die zachtjes begon te snikken. Het echtpaar Hoohverf had een slech te nacht, want zonder dat ze er erg in hadden, waren ze het tweetal sympa thiek gaan vinden. Dat Grada in het ziekenhuis lag, vond Cobie Hoolwerf verschrikkelijk. Maar dat Jan in de cel zat, vond ze minstens even erg. En als dat met Grada nog maar goed kwam De rechercheur stapte de volgende morgen om half zes uit bed met een razende hoofdpijn. Hij nam een paar tabletten, waarna hij ging douchen. Toen hij uit de badcel kwam, rook hij de koffie al. Dus Cobie was ook al op. Om half zeven reed hij weg, nadat hij Cobie beloofd had, dat hij nog zou bellen omtrent Grada's toestand. Tij dens de rit zakte de hoofdpijn een beet je en toen hij om half negen in Amster dam was, stopte hij bij een cafetaria, die al open was en dronk een kop hete koffie. Daarna reed hij naar het hoofd bureau, waar hij zijn wagen parkeerde. In het gebouw wist hij vanouds de weg en liep rechtstreeks naar de re cherche-afdeling Even later drukten Veenstra en Hoolwerf elkaar de hand. „Nog nieuws omtrent Grada?" Veenstra knikte. „Ze is bij kennis en misschien valt het nog een beetje mee. In ieder geval geen schedelbasisfrac- tuur, maar wel een zware hersenschud ding. Ze heeft me dan ook even een zeiler gemaakt". Hij pakte een groot vel papier van de tafel, en wees met zijn vinger naar een getekende auto en een rode streep met een kruisje. „Dit is het rapport van de verkeerspolitie. Kijk, daar greep de wagen haar, die snel naar links zwenkte. En daar kwam het meis je tenslotte terecht, midden op de tram baan. Nog een geluk, dat er net geen tram aankwam. De automobilist treft geen schuld. Uit dit rapport blijkt wel, dat de man bliksemsnel gereageerd heeft, door zijn stuur om te gooien. Een kwestie van rijroutine. De man zelf had een shock". „Heb je haar al verhoord?" Veenstra schudde zijn hoofd. „Dat wil de dokter nog niet hebben. Persé niet. Ik moet tegen de middag nog maar eens bellen". „En je arrestant?" „Die heeft de hele nacht opgezeten, ondanks de vermaning van de dienst doende agenten om te gaan slapen. Nou, als je klaar bent, zal ik hem laten ko men. Hij is nu zo mak als een lammetje" Hij drukte op een bel. Een agent kwam spoedig binnen. „Arrestant Gillissen uit zeven. Breng je hem even?" „Komt in orde". „Rook je mee, Hoolwerf?" „Graag". „Niet om het een of ander, maar laat mij voorlopig het woord doen, he? Later kun je natuurlijk ook eventuele vragen stellen". Gert knikte begrijpend. „Het is ten slotte jouw zaak". Veenstra legde zijn hand op Hool- werf's arm en schudde zijn hoofd. „Nee, Hoolwerf, dit is onze zaak. Als het mo gelijk is, knappen we dit samen op. Ik ben ^helemaal niet naijverig of zo. Het gaat bij mij om het recht en om de waarheid. Daarom ben ik bij de re- 43. Het bleek al gauw, dat het de chauf feur van de vrachtauto was, die daar kwam aanlopen. De brave borst had de agent wel gezien en kwam eens pools hoogte nemen. „Aha!" riep de chauffeur verrast uit, „bent u niet die agent, die mij gisteren vroeg of ik Karei Kleun- tjes in een ijskarretje had gezien? Nou, ik heb onderweg nog goed uitgekeken, hoor. Heel goed mag ik wel zeggen. Maar lauw, hoor. Niks te zien. Ja ja, brigadier, een grotere ramp had ons voetbal niet kunnen treffen. Let eens op mijn woorden; als Karei niet gauw teruggevonden wordt, dan komt er van cherche gegaan". „We begrijpen elkaar wel, collega", antwoordde Gert hartelijk. „De Jan Gillissen, die binnen gebracht werd, was een heel andere als Gert voor het laatst gezien had: verfomfaaid, met een verwilderde haardos, ongewassen, ongeschoren en met een brede pleister op zijn wang. Hij had kringen onder zijn ogen en zijn handen beefden. Even lichtten zijn ogen op, toen hij Hoolwerf zag. Veenstra wees naar de stoel aan de andere kant van het bureau. „Ga zitten, Gillissen, heb je al te eten gehad?" De jongeman ging knikkend zitten. „Sigaret?" „Alstublieft" Veenstra gaf hem een rokertje en vuur. En liet hem even acclimatiseren. Na enige tijd begon Veenstra op kalme toon: „Zo, jongeman, je staat er niet zo best voor, vind je wel?" Gillissen haalde de schouders op. „Ik heb u gisteren al gezegd, dat ik het niet gedaan heb. Waar ziet u me voor aan? Voor een moordenaar soms? Afgezien nog van het feit, dat ik van Grada houdt en dat ze mijn aanstaande vrouw is, zou het niet in mijn hoofd opkomen om wie ook om het leven te brengen. En dacht u nu werkelijk, dat ik zo gek zou zijn om mijn aanstaande vrouw te vermoorden?" „Ja, Gillissen, dat klinkt allemaal erg mooi, maar er zijn drie mensen, die in jullie onmiddellijke nabijheid stonden en die onder ede willen verklaren ge zien te hebben, dat je juffrouw Van Andel van het trottoir duwde". „Ze zijn gek!" riep Jan woedend uit. „Ik deed juist het tegenovergestelde. Er lag een hoop sneeuw bij die over- die komende wedstrijd tegen de Belzen niks terecht". „Allemaal tot je dienst, chauffeur", zei Piet, die eens even een .proefje wil de nemen, „ik heb echter zo'n idee, dat jij zelf dapper hebt meegeholpen Karei Kleuntjes te ontvoeren, al wist je daar misschien zelf niks van". „Wét....!!? Ik!!??" riep de chauffeur verbaasd en geschrokken uit. „Ja jij!" antwoordde de brigadier, „Jij hebt de Italianen met hun vreemdt ijsxarretje niet gezien, omdat ze in jouw eigen auto verborgen zaten! Daar! Nou weet je het! Op dit opslagterrein steekplaats en het was glad. Ik had haar al die tijd bij de arm gehouden, maar omdat we toch moesten wachten, wilde ik even een sigaret opsteken. Net op dat moment gleed Grada van het trottoir en wankelde. Ik wilde haar grijpen, maar ik was net een onderdeel van een seconde te laat. Gelijk viel ze en kwam die auto aan. Hoe is het met haar, meneer? Ze gaat toch niet dood?" Er kwam een wanhopige trek op zijn gezicht. „Maak je daar maar geen zorgen over", antwoordde Veenstra stroef. „Waarom stel je daar zoveel belang in?" Gillissen liep rood aan. „Ze is toch zeker mijn aanstaande vrouw? Of heb ik ook niet eens meer het recht te vra gen hoe het met haar gaat?" schreeuw de hij. „Kalm aan", berispte Veenstra, „je staat hier niet op de markt. Nou, het gaat. Ze is bij kennis en misschien valt het nog wel een beetje mee". „Is dat echt waar, meneer Hoolwerf?" vroeg de jongeman en keek de andere rechercheur met wanhopige blik aan. „Ze heeft natuurlijk een flinke op lawaai gehad van dit auto. Maar het blijkt heus wel mee te vallen", verze kerde Veenstra nog eens. „Dus jij ont kent juffrouw van Andel opzettelijk van het trottoir geduwd te hebben?" „Niet opzettelijk en niet per ongeluk", antwoordde Jan en keek de rechercheur verontwaardigd aan. „Natuurlijk ontken ik dit. Denkt u, dat ik stapel ben?" „En de getuigen dan?" De jongeman schudde zijn hoofd. „Meneer, gelooft u me nu: ik probeerde haar nog te grijpen, toen ze ging glijen en dat legt u uit alsof ik haar op de weg geduwd heb? Waarom vraagt u het hebben de schurken je auto verlaten en het ijskarretje hebben ze verstopt op het erf van boer Knolleneus, die even verder aan het Mestpad woont". „Mamaar waar zijn die Ita lianen met Karei Kleuntjes dan gebl.. Dieven?" stamelde de arme chauffeur. Het tweetal was al pratend in de buurt gekomen van het hek, dat het op slagterrein scheidde van het spoorweg emplacement. Even keek Piet de situa tie aan. Toen wees hij naar het hek en zei hij: „Daar ligt het antwoord op je vraag, makker niet zelf aan Grada?" „Dat komt nog wel. Nou, Gillissen, voorlopig moet ]k je nog vasthouden. Vanmiddag zal ik proberen juffrouw van Andel te spreken te krijgen. En dan zullen we wel verder zien". „Maar waarom moet ik in een cel? Ik heb toch niets gedaan. Dit is toch geen manier van doen? Ik wil een advo- kaat en dan wil ik wel eens zien, of dat allemaal maar zo mag". Veenstra glimlachte. „Kalm aan, jon geman, als jij werkelijk onschuldig bent, dan kom je natuurlijk gauw ge noeg vrij. Goed, ik zal je voorlopig in een gewoon vertrek laten plaatsen. Maar geen gekheid uithalen, he?" „U zult niet over me te klagen heb ben, meneer, als u me alstublieft maar niet meer in die cel zet". „Heb jij nog wat te vragen, Hoolwerf?" Gert schudde zijn hoofd. „Dat kan een andere keer wel". Nadat de jongen weer weggebracht was, keken Veenstra en Hoolwerf el kander aan. „Heb jij een beetje mensenkennis?" vroeg de Amsterdamse rechercheur. „Hij is een dorpsgenoot van je. Wat is jouw mening?" Gert lachte even „Je begint al te twijfelen, collega. En ik ben een voor zichtig mens. Ik wil wel eens weten, wat voor verklaring Grada zal geven". Om twee uur gaf de dokter toestem ming aan de beide rechercheurs om vijf minuten met de patiënt te spreken. „Laat ze korte antwoorden geven en beperk uw ondervraging zoveel moge lijk. Ze heeft weliswaar een krachtig gestel en ze kan er bovenop komen, maar de eerste paar dagen zijn het meest kritiek". pïïfij roestvrij staal Q palm decor van 45 NU inhoud 10 Itr hostaleen 1 Jw van 1.95 NU groot model A fC 2 oren «5 /^5 van 4,95 NU ger hout AQ gevoerd ww van 59 NU 2 voor roestvrij staal Q palm decor wx van 45 NU inhoud 10 Itr A ITP met deksel X J van 3,75 NU met losse bak van 8,25 NU plastic 4 Tf C van 2,25 A J NU 10 stuks plm 400 gram jonge Goudse per pot heel blik heel blik 100 gram 100 gram Wij nodigen de leden uit tot het bijwonen der welke zal worden gehouden op maandag 24 febr in hotel .De Zwaan", aanvang 8 uur. Agenda 1 Opening 2 Notulen 3 Financieel jaarverslag 4 Jaarverslag diverse instellingen 5 Bestuursverkiezing (aftredend P Smit, herkies baar, C Witte, niet herkiesbaar) 6 Rondvraa 7 Sluiting Candidaten voor de bestuursverkiezing kunnen tol 22 februari worden ingediend bij het secretariaat Boogerd 8, Den Burg Het bestuur uw Flexa dealer er zijn geen betere! óók voor de wolwasl traktorlak houdt uw trekker nieuw I Flexa traktorlak spaart uw dure trekkers en be. spaart u onder houdswerk. Denk daaraan wanneer ze weer aan een onderhoudsbeurt toe zfjn. DaarbfJ kunt u kiezen uit liefst 15 originele fabrlekskleu- ren. En u koopt ook déze 3 zekerheden: Flexa traktorlak Is hoogglanzend, droogt snel en weert roest! U bent altyd welkom voor adviezen.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 6