Cjrocn 2wartrjexels in het harL, „Marsdiep" vaart met Pinksteren Jeep uit benarde positie bevrijd KERMIS Gymvereniging zorgde voor geslaagde uitvoering Met gebruik van zijlading boekenweek 29I2_7I3 Officiële proefvaart op 18 maart a.s. Onder leiding van J. v. d. Velde DINSDAG 25 FEBRUARI 1964 TEXELSE 77e JAARGANG No. 7839 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooü Boek-, Kantoorboek- en Fotokandcl Handelsdrukkerij Den Burg, Texel - Postbus 11 - Tel. 2058 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Bank: Rotterdamse Bank; Coöp. Boerenleen bank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ2,65 p. kwart 30 ct. incasso. Advertenties: famiJlebericktes 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mos Zeer waarschijnlijk zal de N.V. TESO de te verwachten grote toevloed en af voer van en naar Texel rond de aan staande pinksterdagen, opvangen met behulp van het diesel-elektrische veer schip „Marsdiep". Omdat tegen die tijd de fuikhaven van Den Helder nog niet gereed is, zal zowel op Texel als te Den Helder gebruik worden gemaakt van de zijladingsopeningen, die indertijd in een der zijwanden van het schip zijn ge maakt. Omdat de openingen maar 2,20 meter hoog zijn, kunnen slechts perso nenauto's en kleine bestelwagens wor den opgenomen. Ten behoeve van het zwaardere vrachtverkeer zal „De Dage raad" blijven varen. Na de pinkster- drukte zal de „Marsdiep" geen dienst meer doen tot het moment, waarop beide fuikhavens in gebruik kunnen worden genomen, waarschijnlijk eind juni. Intussen is bekend geworden, dat de officiële proefvaart met de „Marsdiep" cp woensdag IS maart zal worden ge houden. Bij die gelegenheid zal het schip aan- en afmeren te Den Helder. Het besluit om met Pinksteren tijde lijk met de nieuwe veerboot te gaan varen, werd woensdagmiddag j.l. geno men, toen een proef om met het gewel dige schip aan de veerstoepen van 't Horntje af te meren, bevredigend ver liep. Omdat er woensdag een stevige oostenwind stond, zal de TESO-beman- ning de proef nog eens doen met wes telijke wind. Gebleken is namelijk, dat het hoge schip vrij gevoelig is voor zij wind, hetgeen vooral bij het nemen van de flauwe bocht van de havenmond naar de stoepen van veel betekenis is. Dit bezwaar geldt in veel mindere mate bij de stoepen te Den Helder, die, zoals bekend, in rechte lijn achter de havenmond liggen. Bij de proef van woensdag waren verschillende functio narissen van TESO en Rijkswaterstaat aan boord. Volgens Rijkswaterstaat behoeven aan de bestaande veerstoepen geen bij zondere voorzieningen gemaakt te wor den, ondanks het feit, dat de zijladingen van de „Marsdiep" aanzienlijk hoger liggen dan bij de „Koningin Wilhel- mina" en „De Dageraad". ECHTPAAR A. MAAS-BOOGAARD 50 JAAR GETROUWD Gisteren heeft het echtpaar A. Maas-Boogaard het gouden huwelijks jubileum gevierd. De heer en mevrouw Maas wonen sinds 9 jaar aan de Koger- weg in het huisje „Helianthus". Daar voor woonden ze aan de Pelikaansweg, dicht bij De Koog, waar de heer Maas het levenslicht zag. Mevrouw M. Maas- Boogaard werd geboren in de boerderij „Trentgeest" bij Oosterend. De heer Maas is 30 jaar bakker geweest en 10 jaar kruidenier. Pas daarna werd hij boer, maar dat bleef hij toch nog 18 jaar lang. Toen we het gouden bruidspaar dezer dagen opzochten, troffen we vader (82) aan bij het radiotoestel, dat knalhard aanstond. Op die manier heb je er wei nig erg in dat je een beetje hardhorend bent! Beide echtelieden zweren bij die radio. „Televisie is voor ons niks ge daan. Je krijgt er maar hoofdpijn van", vertelde mevrouw (75). We hebben een genoeglijk praatje ge maakt, maar een foto maken was er beslist niet bij. „Nergens voor nodig, 't Is niks geen bijzonders en ze kennen ons zó wel!" zei de heer Maas beslist. DE HEER G. BAKKER WON VLIEGREIS De heer G. Bakker (Bakker's Ijzer handel) te Den Burg zal in de eerste week van maart een vliegreis naar Beiroeth in de Libanon maken. Het bui tenkansje valt de heer Bakker ten deel omdat hij de winnaar is van een door de Hoover's wasmachinefabrieken uit geschreven wedstrijd. De deelnemers allen Hoover-dealers moesten in een periode een bepaald verkoopcijfer be reiken. De deelnemende zaken waren naar grootte ingedeeld in categoriën. De heer Bakker behaalde in zijn cate gorie het hoogste verkoopsgetal. Met de winnaars van de andere groepen zal een reis van vijf dagen in het nabije Oosten worden gemaakt. Naar aanleiding van een ingezonden stukje over geen kermis met de stads feesten. O, vroede vad'ren zijt gij zo dom, Om nu een kermis te begeren, Hoe kunt y'in deez' moderne tijd Nu toch zo iets onkuis vereren. Hij was zo keurig afgeschaft, Wat zeek're lieden zo verblijdde. Gij wilt de jeugd toch zeker niejt Nu wéér tot zo iets slechts verleiden. De jeugd is juist zo keurig net En gaat zich nu nóóit meer te buiten. Zij loopt zo prachtig in 't gareel En past geweldig op de duiten. Dus nu geen kermis meer in 't land, Dat zou de goede zaak maar schaden. En dat mei zo'n geweldig feest. Voor alle mensen, goed' en kwaden. En ik had mij al zo verheugd Op zweef- en draaivermaken, Op koekhakken en hoofd van Jut, En al die „kwade" zaken. Nu gaat dat alles vast niet door, Tot nadeel van de kleinen. Daarom vraag ik, doe 't toch maar wél Voor groven, middelmaat en fijnen! J. J. de W. Den Burg, Texel, februari 1964. Zaterdagavond j.l. heeft de Gymnastiekvereniging Texel in „De Oranjeboom" te Den Burg haar jaarlijkse uitvoering gegeven. Een boeiend programma werd in vlot tempo afgewerkt. In het algemeen getuigden de getoonde prestaties van een goede lichaamsbeheersing, bereikt door een behoorlijke voorbereiding. Men kan zeker waardering hebben voor de Sportleider, de heer J. v.d. Velde, die sinds vorig jaar aan de gymvereniging is verbonden en dus voor het eerst met de training voor dit jaarlijkse evenement was belast. De voorzitter van de gymvereniging, de heer P. Schoorl, verwelkomende een uitverkochte zaal na de traditionele vaandelgroet. De voorzitter vestigde de aandacht op de vlaggen van de jeugd afdelingen, geschenken van oud-leden van de vereniging ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum, vorig jaar. Ook de verloting werd in de aandacht aan bevolen. ,,'t Is vervelend dat we moeten bedelen, maar helaas noodzakelijk!" aldus de heer Schoorl. Al bij de vaandelgroet maakten we kennis met de nieuwe zwarte cos- tuums die de meisjes van de vereniging zeer goed flatteren. Het programma opende met kast- paardspringen door meisjes van 12-13 jaar. De 22 deelneemstertjes leverden een goede, zij het niet bijzonder specta culaire prestatie. Met de acht sterksten in de vereniging maakten we kennis tijdens het nummer hoog-brug voor heren. Het nummer langemat, waaraan 17 meisjes van 14-15 jaar deelnamen, werd vlot uitgevoerd. Tal van oefenin gen werden gedemonstreerd, waarbij soms aardige patronen werden gevormd. Door de ritmiek waarmee alles zich af speelde, werd een bijzonder effekt be reikt. Een afwisseling was de oefening op muziek door dames. Stellig zou dit programma-onderdeel beter tot z'n recht zijn gekomen als de muziekweer- gave niet zo bijzonder slecht was ge weest. Het moet toch doenlijk zijn dit een volgende maal technisch beter te verzorgen Veel plezier onder het publiek ver oorzaakten de jongens van 14-16 jaar, die op tel een oefening uitvoerden. De foutjes, die daarbij gemaakt werden, waren zeker vermakelijk, maar waar schijnlijk niet de bedoeling van de trainer. We kregen de indruk dat enige onverschilligheid van de deelnemende jongens oorzaak is van het minder goed slagen van dit onderdeel'. Een spannend, moeilijk programma punt was het nummer evenwichtsbalk door meisjes van 12-13 jaar. Er werden verrassend goede prestaties geleverd, die door het publiek ademloos werden gevolgd. Omdat de gymvereniging sinds vorig jaar over een trampoline beschikt, was het te venvachten dat we ook met dit instrument demonstraties te zien zou den krijgen. Het bleek dat verschillende leden het apparaat al aardig leren ken nen, hoewel hun prestaties in het niet verzonken bij wat de heren v.d. Velde en J. Mets lieten zien. Zij gaven elkaar weinig toe bij hun enkele en zelfs dub bele salto's. Na dit boeiende nummer zagen we een persoonlijke vrije oefe ning door de meisjes. Na de pauze werd het programma vervolgd met demonstraties op het hoogrek door de heren. Enkele turners stelden hierbij enigszins teleur. Van hen hebben we wel eens beter werk be wonderd. Aan de ongelijke brug legden zes da mes met succes een proeve van be kwaamheid af. Het nummer tramplin- paardspringen was een groot succes. Een tiental jongens van 14-16 jaar voer de de oefening met enorme vaart en enthousiasme uit. Zó snel ging het dat een kleine opstopping soms niet te ver mijden was. Ook „Douwe". die z'n ge wicht tégen heeft, wist de meeste spron gen onder luide toejuichingen van het publiek perfekt te nemen. Een goede knotsoefening door meisjes van 14-15 jaar volgde, waarna de heren aan de ringen tot aardig werk kwamen. Een hoepeloefening door dames van 25- 35 jaar vormde alweer door de bar slechte muziekweergave een iets minder gelukkig slot van het program ma. De heer Schoorl merkte tijdens zijn slotwoord op, dat bewezen was, dat geen Beatles nodig zijn om een zaal enthou siast te maken. Het succes van de avond is echter voor een groot deel te danken aan de heer v.d. Velde, die als extra waardering een geschenk onder couvert kreeg aangeboden. Zijn vrouw, die ook bij de training betrokken is geweest, werd letterlijk in de bloemetjes gezet. De avond werd besloten met een ge slaagd bal. BRIDGEN In verband met de voetbalwedstrijd om de Europacup van PSV wordt niet 4 maart gebridged, doch morgenavond (26 februari). De drive van 19 februari had de vol gende uitslag: A.: 1. Echtpaar v.d. Heerik 3) 61,90°/» 2. Stolk-Verstegen (10) 54.76% 3. Dam-Dros 1) 52.98% 4. Echtpaar Jouwersma (13) 48.21% 5. Bakker-Huizinga 5) 47.62% 6 mevr. Kooijman-Vcenema 2) 45.83% 7. Echtpaar Gilijamse (12) 44.64% 8. Echtpaar Beemsterboer (11) 44.05% 1. Gebr van Sambeek 7) 70.24% 2. Luyckx-Wessels 4) 64.29% 3. Bakker-Ran (15) 47.62% 4. Backer-Raven 6) 47.02 5. Grootjen-de Vries 9) 45.24% 6. Kellner-van Lenten 8) 43 45% 7. Riteco-Zegers (14) 42.26% 8. Blonk-v.d. Galiën (16) 39.88% Deze foto maakten wij woensdagmiddag toen de „Marsdiep" voor het eerst de veerhaven van 't Homtje binnenliep. Bij deze proef, die bevredigend verliep, bleek echter ook dat het manoevreren in een kleine havenkom met een stevige wind geen peuleschilletje is. Kapitein Schagen moest ijlings afremmen, toen de kolos weer vertrok en in plaats van de havenmond, angstig dicht een der havenhoofden naderde. Bij een tweede poging verliep alles naar wens. De weinige aanwezigen op het haventerrein van 't Horntje moeten woensdag wel even verbaasd hebben opgekeken toen de „Mars diep" de haven binnenliep en aan de veer stoepen afmeerde alsof het dagelijks werk was. Het was overigens maar een vluchtig bezoek. Al na 7 minuten keerde de gloednieuwe gigant terug naar de marinehaven van Den Helder. trokken, maar niets hielp. De vloed kwam snel op en na korte tijd moesten de bergingspogingen gestaakt worden. De kostbare inhoud van de jeep, meet instrumenten, kleren e.d. werden boven op het dak gelegd en de chauffeur en z'n helpers trokken zich tactisch terug op het schiereiland van De Mok. Daar werd alarm geslagen. Men riep de hulp van de fa. Daalder in, die één van haar amfibische voertuigen duews van de strandwerken bij het Westerslag naar De Mok dirigeerde. Met het vaar- voertuig wist men de jeep tenslotte op het droge te trekken (foto onder). Door dat de Landrover niet langer dan ruim een uur in het water had gezeten, viel de schade nogal mee. Toch zal een in grijpende schoonmaakbeurt nodig zijn om alle onderdelen te vrijwaren van de vernietigende invloed van het zee water. VROUWENBOND N.V.V. BESTOND 15 JAAR Dinsdagavond j.l. vierde de vrouwen bond van het N.V.V. afd. Den Burg het 15-jarig bestaan. Het werd een feeste lijke herdenkingsavond, waarbij o.a. af gevaardigden van het N.V.V. aanwezig waren. Zij verblijdden het afdelingsbe stuur met geschenken onder couvert en bloemen. Na de opening, het zingen van het bondslied en het voorlezen van de geschiedenis van de afdeling sinds de oprichting, werden twee leden, die al sinds de geboorte van de afdeling zit ting hebben in het bestuur, gehuldigd. Ook drie andere leden, die al 15 jaar de afdeling trouw zijn, kregen een bloe metje aangeboden. Na dit officiële ge deelte werd de rest van de avond in gezellige sfeer doorgebracht. De bovenstaande foto, die wij vrijdag ochtend maakten, illustreert duidelijk de benarde positie, waarin een der jeeps van Rijkswaterstaat kwam te verkeren. Werklieden waren met behulp van het voertuig bezig meetpalen te plaatsen in het bij eb vrijwel droog vallende ge deelte van de Mokbaai aan de zijde van het amfibisch oefenkamp. De mannen waren met hun karwei bijna gereed en meenden in het ondiepe water, nog juist voor de vloed opkwam, de laatste paal te kunnen plaatsen. Dat gebeurde, maar plotseling zakte de Landrover diep in een weke plaats in de modder weg. Het was duidelijk dat het voertuig in een zg slibgeul was gereden, waaruit het op eigen kracht niet zou wegkomen. Toch werden langdurige en intensieve pogingen gedaan om het kostbare gele voertuig weer op de wal te krijgen. Er werd hout aangesleept, gewrikt en ge- INLEVEREN OUDE GIROSTORTINGSKAARTEN Met ingang van 1 maart a.s. worden girostortingskaarten (15 cent porto) on geldig. De PTT laat weten, dat deze biljetten tot 29 februari op het post kantoor kunnen worden geruild voo nieuwe stortingskaarten van 20 cent. Het verschil van 5 cent moet bij het in wisselen worden afgedragen.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 1