SWT R HP1 Voor de lekkerste boterham Moord op Oodejaarsovond Vlessing Bakker Eerst passen dan kopen J. G. DEKKER I 'i - Groeneplaats MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWERIJ en een beetje meer flair Teenager-beha'tje van San- for poplln. Geeft jonge fi guurtjes een pittig silhouet. Voorgevormde AA en BB cups 3-95 Sportieve gaine Tule-elas- tlek geeft mee, dus vrijheid van bewegen. Satijnen voor pandje. In wit en zwartS.95 EEN BEKER! U kunt veel, héél veel smakelijke boterhammen maken uit één beker Pastachoca. De verrassend lekkere boterhambelegging voor élke liefhebber van chocolade.U heeft keuze uit twee smaken: Pastachoca „melk" romig-zacht, kort van structuur, dus stévig smeerbaar. In bekers van 350 gram. Pastachoca „puur" met de kostelijke naturel-smaak van bittere chocolade! In bekers van 500 en 250 gram. BL'JVFN ClANZFN lEVENSLANO OAPANTIE -■ r I, **P~Tnro bUTTK OUDOSP 29-ALKMAAR Agenten De Cocksdorp C BOS Hollandseweg C57 Eierland B. GIEZE E 117a Den Hoorn G. BAKELAAR Kerkstraat 2 De Koog: P. EELMAN Brink 6 ii .«■«arm»» Ook ideaal voor het maken van chocolademelk, het garneren van toetjes en het bakken van chocoladecake. Een Frlesche Vlag product 29. „Ja, het was de chauffeur van de wagen, waarmee tante Anne woensdags avonds in Dorringen was. Ik wil weten, wat de oude vrouw hier kwam doen". „Heb je een draad te pakken?" „Een kabel. Ik heb nu een vermoeden over de hele zaak. En als dit vermoeden juist is, dan is het hele geval enerzijds behoorlijk georganiseerd op touw gezet en anderzijds heeft de dader een dosis gelijk, als je het zo mag noemen, mee gehad". .,En past die inbraak in jouw schema?" „Ja, zeer zeker. Het een staat niet los van het ander". „Mag ik een onbescheiden vraag stel len, Hoolwerf. Die Gillissen, he? Is die ook verdachte?" „Ja en nee Je weet zelf wel, zolang je niet een stevig bewijs hebt tegen één persoon, zijn alle belanghebbenden ver dacht. Dat meisje incluis. Dat is waar ook. Je had het er vorige week over, dat je zou laten controleren, of er auto's de grens gepasseerd waren in de oude jaarsnacht" „Ja, dat heb ik inderdaad gedaan. In Babberich, Beek en nog een paar andere grensovergangen. Haar toen bleek, dat het meisje een alibi had, heb ik het verder laten rusten". „Heb je nummers opgekregen?" „Enkele. Hoezo?" „O, zo maar. Het past in m'n schema, zie je. Het gaat om een Mercedes, met een Duits kenteken. Letters waarschijn lijk Wi, willem ïzak. Als je het kunt nagaan, probeer er dan achter te komen, of een Mercedes met die twee letters op oudejaarsdag laten we zeggen tussen 16 uur en nieuwjaarsdag om streeks tot 3 uur in de morgen een of meer grensovergangen is gepasseerd. En dan nog liefst; hoeveel keren". „Nou, ik zal het -proberen. Je vraagt nogal wat". „Ik kan het natuurlijk zelf doen, maar jij hebt nu eenmaal al een begin ge maakt, he?" „Ja, ja, afschuifpolitiek. Je bent er wel achter". „Kom, kom, vanuit Amsterdam kun je dat veel beter dan wij van hier uit". „Dank je voor het compliment. Past dat ook in je onderzoek?" „Ja, Veenstra. Heb je er wel eens van gehoord, dat iemand tegen wil en dank medeplichtig kan zijn?" „Ik heb het nog nooit in mijn praktijk meegemaakt, maar er zijn me gevallen bekend". „Nou, dit zal waarschijnlijk oude jaarsdag ook het geval geweest zijn. Drie dingen zijn me nu opgevallen, zie je?" „Mag ik ze weten?" „Waarom niet? Tante Anne komt oudejaarsavond naar Dorringen, maar bezoekt twee dagen eerder al Dorringen per auto, zonder dat haar neef daarvan op de hoogte is. Waarom? Dat is de eerste puzzel. De tweede is: ze schrijft haar aankomst op oudejaarsavond in een brief aan haar neef, die ze woens dagsavonds in Ruurlo post. Bovendien staan er gekke dingen in die brief, die Gillissen bijzonder bezwaren. Hij heeft me de brief gegeven en die is vol raad sels. In de derde plaats en dat is het belangrijkste viel het schot net, toen Jan Gillissen zich bukte om zijn schoen veter vast te maken. Juist tevoren had hij de koffer neergezet, die tussen haak jes behoorlijk zwaar was. Nu kan dat een teken geweest zijn voor de moor denaar, maar het kan ook wat anders geworden zijn. Let wel: geworden zijn. Iets, waarop de moordenaar niet ver dacht was. En dit laatste vermoed ik. Denk jij daar nu maar eens over na. Een goeie rechercheur moet hieruit zijn con clusies kunnen trekken". Veenstra grinnikte. „Ik zal er eens over -piekeren. Misschien ben ik toch nog een goeie rechercheur. En de in braak?" „Die past in het kader van het ge heel. Maar ik moet eerst die slissende nozem hebben. Kam Mokum uit en laat iedere politieman iedere nozemachtige jongeling, die hij tegenkomt, wat laten zeggen Slist-ie, laten ze hem dan stevig in zijn kraag pakken, want dan hebben we waarschijnlijk de sleutel tot dit mysterie te pakken" „Jeetje, Hoolwerf, het klinkt gewel dig geheimzinnig. Nou, ik wacht het opsporingsbevel wel af. Dan gaan we meteen aan de slag. Alle jongens des noods. Afgesproken?" Fantastisch, collega. Ik wacht maar af en nu ga ik verder vanavond mijn gemak houden. Mijn vrouw heeft toch al niet te veèl aan me gehad de laatste dagen". ..Wat je gelijk hebt. Prettige avond en tot ziens". In de kamer zei Hoolwerf opgewekt: „Cobie, ik heb beet. Met een beetje ge luk heb ik morgen of overmorgen de zaak rond. Met de dader achter slot en grendel" Ze keek hem glimlachend aan „Je maakt me nieuwsgierig. Vertel eens wat meer. Gert". Hoolwerf fronste zijn wenkbrauwen. „Foei, vrouw, de echtgenote van een politieman dient te weten, dat er vak geheimen bestaan, waarover hij zelfs niet met zijn liefste vrouw spreekt". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 4