KOFFIEMELK Moord op Oudejaarsavond Groot nieuws voor alle huis vrouwen die juist nu goed koper koffie willen zetten. OP IEDERE FLES 'mÈ sterovita^ KOFFIE 1 MELK 31. „Hij heeft, jammer voor jou, enkele getuigen, die beweren, dat hij de hele oudejaarsavond in een café heeft door gebracht". „Betrouwbaar?" „Nou, matig. Maar dat pluizen we wel uit. Ga verder. Ik moet hem verhoren, en het op de band opnemen zeker?" „Ja. Hij mag zich kwaad maken en gaan schelden. Hij mag bijvoorbeeld zeggen: De zenuwen zul je krijgen, ouwe heks". „Leuk. Is dat tegen mij?" „Dat heeft hij in een ruzie gezegd tegen tante Anne. Ik heb een getuige, die het gehoord heeft". „We zullen het proberen. En dan?" „Berg hem dan maar weer een .poosje op en kom met de opname naar de Goudsbloemstraat 287 Laten we afspre ken om een uur of twee vanmiddag. Kan dat?" ,,'t Zal wel een doel hebben, maar het is erg geheimzinnig. Of wil je de stem laten horen aan die bewuste getuige?" „Juist. De man heeft hem alleen maar gehoord, niet gezien. Nu laten we dat bandje aflopen in het vertrek, waar die ruzie plaats vond. In een ander vertrek zit dan de getuige, die er toen ook was". „En daarna?" ,,Dat bespreken we vanmiddag wel verder. Ik krijg steeds meer de indruk dat ik op het goede spoor zit". „Nou, ik hoop het voor je. En de in braak?" „Als ik de moordenaar heb, heb ik ook de inbraak opgehelderd". „Collega, we maken dat netjes pan klaar voor je in orde. In dit geval dus op de band. Twee uur ben ik in de Goudsbloemstraat, op nummer 287. Apropos, de woning is niet meer ver zegeld. Heb je de sleutel nog?" „Reken maar. Ik kom er nu wel in". ,Tot ziens dan maar, he?" Gert pakte zijn hoed en jas en zei tegen Cobie: „Ik moet weer eens naar Mokum, maar ik ben vanavond wel v/eer thuis Als je het eten om half twaalf klaar kunt hebben, kan ik twin tig minuten vrij maken" Ze knipoogde. „Om half twaalf staat alles kant en klaar". Hij omhelsde haar. „Weet je, Cobie, je bent een ideale politievrouw, weet je dat?" Ze vleide 'zich even tegen hem aan. „Als jij dat zegt, zal het wel zo zijn. Ga je nog even bij Grada aan?" Hij knikte. „Nou reken maar. Zal ik een snoepje voor haar meenemen of een bos bloemen?" Ze schudde zuchtend haar hoofd. „Wat kunnen mannen dat toch ver schrikkelijk materialistisch betitelen. Je bedoelt natuurlijk: zal ik haar ver blijden met een doos bonbons of een ruikertje bloemen?" Hij grinnikte. „Die Cobie.... Wat denk je? Gemberbolussen of „Gek.dat zijn koekjes. Ik bel wel even en laat het bezorgen. Ligt het straks voor je klaar". Hij pakte het gezicht van zijn vrouw beet en drukte een stevige zoen op haar mond „Dat is dan alvast de beloning. Klokke half twaalf, he?" Een kwartier later stond hij voor een somber kijkende Jan Gillissen. „Kleed je aan, jongen, we gaan naar Mokum". De ander toonde weinig interesse. „Alweer? Gaat het soms weer over dat ongeluk?" „Nee, het gaat over de man, die jij hebt horen te keer gaan, toen je de laatste keer bij tante Anne op bezoek was. De man, die sliste". „O ja? Nou, ik heb hern helemaal niet gezien". „Maar wel gehoord". „Ja, dat wel". „Nou, het gaat om zijn stem. Iemand, die slist, herken je toch zeker wel, als je hem opnieuw hoort?" „Misschien wel". „Je hebt zeker niet veel zin, he?" Gert keek hem nadenkend aan. „Hoe raadt u het", antwoordde de jongen sarcastisch De rechercheur dacht een poosje na en vroeg toen: „Heb jij wel eens ge hoord van een sleutelfiguur?" „Nee". „Je bent toch zeker niet achterlijk?" „Als het zo in mijn kraam te pas komt, soms wel". Gert deed een pas vooruit en greep de jongeman bij de schouders. „Gebruik je verstand, Gillissen, want er is voor jou geen enkele reden meer om in de put te zitten. Als ik jou nou eens ver tel, dat ik naar alle waarschijnlijkheid weet, wie de dader is?" De jongen hief zijn hoofd op en keek de rechercheur aan. Er kwam nieuw licht in zijn ogen. ,,U meent het?" Hoolwerf knikte nadrukkelijk, „En om zekerheid te krijgen, heb ik jouw hulp nodig. De sleutelfiguur, waarover ik het net had, ben jij". „Ik wil natuurlijk alle medewerking verlenen", begon do jongeman aarze lend. „Alles is me liever dan altijd maar de gedachte te hebben, dat ze me niet vertrouwen. Dat ze denken, dat ik. „Ja, Jan, dat weet ik nu zo onder hand wel. Je mag het gerust weten: ik heb je ook verdacht. Maar als ik je nu de verzekering geef, dat ik op een ver keerd spoor was?" Jan keek naar de uitgestoken hand en na enige aarzeling legde hij de zijne er in. ,We praten er niet meer over, me neer Hoolwerf. Ik ga met u mee naar Amsterdam". Klokke twee stond de kleine auto van de Dorringse politie weer voor nummer 287 in de Goudsbloemstraat. Ze stapten uit en Gert zocht de sleutel van de voor deur op. Hij ontsloot de deur en trad binnen. Het rook er muf en het was er kil. Je kon merken, dat er al enige dagen niet gestookt was. „Waar is het vertrek, waar tante Anne altijd haar klanten ontving?" Jan haalde zijn schouders op. „Dat weet ik niet. Maar toen ik er de laatste keer was, had ze daar bezoek". En hij wees naar het zijkamertje bij de voor deur. 10 ct korting sterovita M Sterovita uitsluitend bij de melkhandel.

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 8