10 5 4 3 2 1 7 /A Damast voor uw paasdis. Pocke(t)- City Theater Porgy en Bess ui 10 dagen tricotvoordeel Dns eiland leek een woestijn goed hoek Vlessing Pas-T unette Texlielliuis Zegel 1 nog dagen AGENDA Het is altijd weer Verrader in opdracht Voor de Paas, J. P. Stam melkwagen afwezig gemeubil. huis of bungalow Opel caravan '56 Textielhuis Zegel Vakantie- woningruil flair Eerst passen dan kopen - - 5 «- "'"r~ geeft méér charme f» 'T IS BIJ 'V 1 v 0 X X x De dag van zondag 15 maart zal diverse Texelse landbouwers nog wel een jdje heugen. En we veronderstellen, dat er huismoeders zijn voor wie het- :lfde geldt. Op genoemde zondag heeft Texel n.l. van een zandverstuiving te lijden gehad, c zo erg was, dat een landbouwer, die „Abraham al heeft gezien" mij ver- lde, dat hij zich niet herinneren kon zoiets eerder meegemaakt te hebben. Hoe erg het was wordt ook geïllu- reerd door het verhaal van een boerin, e blikken vol zand uit haar kamers oest verwijderen. En deze boerin was list een paar dagen tevoren klaar ge- omen met de voorjaarse schoonmaak, owel de „vroege" boeren als boerinnen ebben het dit voorjaar opgelopen. We illen hier direct aan toevoegen, dat dit een suggestie van onze kant inhoudt het in het voorjaar maar wat af te achten. Een feit is echter, dat het op de ak erbouwbedrijven vooral de vroeg ge aaide percelen waren, die de ergste :hade gaven. Dit ligt geheel voor de and. Een perceel, dat enkele bewer ingen heeft ondergaan is nu eenmaal evoeliger voor wind, dan een perceel, at nog op de ploegvoren ligt. De omstandigheden waren dit keer zo ngunstig, dat zelfs op percelen, die beveiligd" waren door stro of stalmest ,et zand aan de haal ging. We moeten it vooral zien als een gevolg van de al reken voortdurende droogte met een al nige weken aanhoudende straffe oos- enwind. De oosterstorm van zondag 15 laart deed toen de deur dicht. Dat het dit keer maar niet bij wat tofwolken is gebleven kan ieder, die angs Texels wegen gaat constateren. Ve denken hier speciaal aan de P.H. 'older en de polders het Noorden en 'Ierland. Het is dit keer geen verplaat- ing van kubieke meters zand, maar an honderden kubieke meters zand eweest. Een kijkje aan de Postweg in iolder Eierland tegenover de boerde- ijen „Hunsingo" en „Lou Christy" eeft hiervan een duidelijk beeld. Zelfs een „leek" zal er in kunnen ko nen, dat zo'n dag voor de landbouwers en flinke schadepost is. Alleen het ver wijderen van zand uit sloten en van ndere plaatsen, waar het tegengehou- len werd, kost duizenden guldens, laarnaast is er de schade als gevolg van iet verloren gaan van zaaizaad en unstmest en vergeefs uitgevoerde be werkingen. We hoorden reeds van land- louwers, die opnieuw aan het zaaien noeten Er werden ook enkele bollen- BEJAARDENTOCHT MARSDIEP Zoals eerder gemeld, wordt op 12 mei i s. in het kader van de stadsfeesten :en tocht voor de bejaarden met de Marsdiep" gemaakt. Meegedeeld wordt lat te Oosterend het comité Oosterend 'resent zich met de plaatselijke orga- ïisatie heeft belast. Belangstellenden tunnen zich dus bij de leden van dit :omité opgeven. Voor de andere dorpen ;ijn de adressen: Den Burg: mevr. Wassenaar, Willem v. 3eierenstraat 34; De Cocksdorp: mevr. ïjm-Witte, „Sir Robert Peel"; De Vaal; J Lok; Oudeschild: mevr Krij- ïen; Den Hoorn: A. C. v.d. Gaag en nevr. Hin-Commandeur. minimum llllllllllllllll Woensdag 25 maart Den Burg, „Dc Zwaan". 20 uur, bijeenkomst A.V.. lezing mej. Bastiaans „Gast en Gast- rouw". Oudeschild, 't Skiljte, 20 uur, Veilig Vcrkeers- ivond. Den Burg. „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur, )ijccnkomst 't Nut „Hoe komt een weerbericht :ot stand" Donderdag 26 maart Oostcrend, N H Kerk. 19.15 uur, Platcnconccrt dattheus Passion, onder auspiciën Kunstkring Texel en Texelse Courant. J.C. BRUIN SPRAK VOOR PLATTELANDSVROUWEN Tijdens de afgelopen bijeenkomst van de afd. Texel van de Bond van Platte landsvrouwen vertoonde de heer J. C Bruin de door hemzelf vervaardigde film van Spanje. Op humoristische wijze had hij, voordat de projektor werd ge start het een en ander over Spanje ver teld. Het is een land, waar de sociale tegenstellingen nog zeer groot zijn. Voor de meesten is het bestaan er moeizaam. Slechts in de buurt van Valencia, waar de grond vruchtbaar is, zijn de voor waarden iets gunstiger. Het was een in teressante film, waar zeker van werd genoten, al werden de zenuwen van de dames af en toe op proef gesteld, vooral tijdens de goede opnamen van de stie rengevechten. Overigens waren de ril lingen die menigeen voelde, niet alleen daar aan te wijten. Ook de temperatuur de zaal was veel te laag, waar de felle zonneschijn op de film weinig aan kon veranderen. Aan het slot van de avond dankte mevr. Laan de heer Bruin hartelijk voor het ge.bodene. Aan het begin van de avond werd meegedeeld, dat het geplande reisje niet op 12 mei maar op 5 mei a.s zal worden gehouden. De door de handwerkclub gemaakte werkstukken waren nog niet helemaal gereed en zullen daarom tijdens de stadsfeestententoonstelling in juni a.s. worden getoond. kwekers gedupeerd als gevolg van zand, dat van naburige percelen kwam en hun gewassen beschadigde. Het. is een wel buitengewoon slechte start van dit voorjaar, dat aanvankelijk zo veelbelovend leek. En op een dag als die van 15 maart j.l. kom je opnieuw tot de ontdekking, dat heel veel Texelse boeren het moeten doen met een „zuinig zoodje" grond. In een voorjaar, waarin de akkerbouwers op zavel- en kleigrond roemen over de buitengewoon goede structuur van de grond, dank zij droogte en vorst, lopen hun collega's op de lichte zandgronden het onheil op, dat hierboven is vermeld. EN NU STIKSTOF STROOIEN Al een paar maal heb ik de opmer king moeten horen: „Je komt dit. jaar nog al op achter met je adviezen om stikstof te strooien". Men vond het 2elfs wat vreemd, dat ik helemaal niet en thousiast was toen enkele veehouders al vóór half februari met de stikstof op pad gingen. Dat was ook inderdaad zo. Onze redenering was deze: „Als alles meeloopt, hebben ze van dit vroege stikstof strooien geen nadeel, maar voordeel zit er o.i. ook niet in". We baseerden deze gedachte op de ervaringen met de stikstofproefvelden van de laatste jaren. Die hebben duide lijk bewezen, dat zo lang de grond niet voldoende op temperatuur is de stikstof niets doet en er onder ongunstige om standigheden iets van die stikstof ver loren kan gaan Dit is een waarheid, die ook diverse veehouders op hun be drijf geïllustreerd hebben gezien. Nu moeten we direct toegeven, dat de omstandigheden deze „vroege" boe ren ook wel erg hebben tegen gezeten. Dit was niet te denken geweest. Van 1 maart tot 19 maart hebben we weers omstandigheden meegemaakt, die in december-januari niet misstaan zouden hebben. Terwijl ik dit schijf wijst de kalender 20 maart en de natuur houdt beloften in voor het komende voorjaar. Daarom meen ik nu te mogen adviseren: „En nu stikstof strooien'" Het grasland heeft na de laatste slechte weken werkelijk wel een op- duwer nodig. De hele winter is de aan blik van het grasland niet geweest als op dit moment. En als je niet beter wist zou je geneigd zijn te denken, dat het de groene kleur niet meer krijgen zal. Veehouders en landbouwvoorlichters weten beter. Een paar dagen gunstig voorjaarsweer kan het hele aanzien ver anderen. Veehouders dienen echter ook te weten, dat het bij „groen worden" blijft als zij zelf niet aan het werk gaan. D.W..Z. als de groei niet gestimuleerd wordt door een stikstofgift. Ook dat hebben de proeven van vorig jaar zon neklaar aangetoond. Zonder stikstof wel een groene kleur en een beetje gras, maar met een flinke gift stikstof een vier- tot vijfmaal hogere opbrengst om streeks 15 mei. Voor de koeienweiden nu zo spoedig mogelijk een gift van 70 - 90 kg. zuivere stikstof, voor de hooipercelen een on geveer gelijke gift en voor de percelen, die voor de kuil bestemd worden 100 - 120 kg. zuivere stikstof per bunder. Vreest U gevaar voor kopziekte, dan op de koeienweide eventueel magnesium- houdende kalkammon gebruiken. Het kan het laatste duwtje zijn, dat Uw dieren vrijwaart voor deze gevreesde ziekte. Dorpshuis 't Skiltje STEUN GEVRAAGD BIJ VERBOUWING OUDESCHILD Zoals wij eerder publiceerden zijn ten behoeve van de verbouw van het dorpshuis 't Skiltje de gevraagde subsidies toegezegd. De plan nen zijn in vergevorderd stadium en de Rijksgoedkeuring is onderweg, zodat spoedig met het werk kan worden be gonnen. Ondanks deze subsidies zal toch nog een belangrijk bedrag ten laste van 't Skiltje komen, waarvoor te zijner tijd een beroep op de Oudeschilder gemeen schap zal worden gedaan. Het bij te passen bedrag zal belang rijk kunnen worden gedrukt als de dor pelingen bereid zijn een gedeelte van de werkzaamheden, b.v. het slopen, grondwerk en schilderwerk, zelf uit te voeren. In verschillende andere plaatsen is dat ook gebeurd bij de stichting van een dorpshuis. Wat daar kan, kan in Oudeschild zeker! Binnenkort zal de jaarvergadering worden gehouden, waar de gang van zaken van de afgelopen periode uit de doeken zal worden ge daan. Tevens zullen de verbouwings plannen worden besproken. Het dorps huisbestuur hoopt een flink aantal be zoekers te kunnen verwelkomen, die het goed met 't Skiltje menen en bereid zijn wat te doen voor dit belangrijke ge meenschappelijke projekt. De kosten kunnen er belangrijk door gedrukt wor den, hetgeen ook de exploitatie van het gebouw ten goede komt. Oudeschilders, let op de aankondiging van de vergade ring. Er wordt op U gerekend! Rijke Cinderella-tafellakens, sieraad voor Uw tafel. Ook in extra grote maten. Een vrolijke, feestelijke kollektie ontbijtlakens, moderne dessins in elke prijsklasse. Onze collectie is zeer groot. LANGEVELD DE ROOIJ N.V TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,—; elke rege' méér ƒ0,25 Onder adres, te bevr (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer f0.25 meer Instituut Belz. Den Helder, telef 2154 Kuiperdwarsstraat 3 Het juiste adres voor lichaams- er gelaatsver zorgiiig, bustebehandeling, verhuur van bandmassage apparaten per 14 d gen f50,— per 4 weken f80,- Te k 2-pers. ledikant met spiraalmatras. Prijs ƒ25,Kogerstraat 68, Den Burg. Te koop kleine bloem- bollensorteer en 2 roei bootjes. Abram de Smidt, 't Noorden, tel 362, O'end Ter overname aangeb. 1 jonge hond 1 jaar). Vredestein, Kogerveld K 35, tel. 02228-293. Verloren dubbele fiets tas inh blokschaaf N C Bakker. Molenst 61, Den Burg. De vinder wordt beloond Met vreugde geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje Jacqueline J. Th de Porto M. de Porto-Verberg Texel, 19 maart 1964, Waalderstraat 25a, Den Burg. Jan Duinker en Jannv Twigt hebben de eer u, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats hebben D.V. op donderdag 2 april 1964 n.m. 1,30 uur in het Polderhuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging n m. 2.30 uur in de Ge- ref. kerk te Oosterend door de Weleerw. heer ds. T. S. van Leeuwen. Nieuwe-Schild O 51, Ooslerend, Texel. Da Costalaan 96, Rijswijk (Z.H.) Toekomstig adres: Nieuweschild O 51 Oosterend, Texel. Klaas de Graaf en Annie van der Zee Mede namens onze ouders geven wij u kennis van ons voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king D.V zal plaats vin den op vrijdag 3 april 1964 om 2 uur ten ge meentehuize te Ternaard. Kerkelijke bevestiging om 3 30 uur in de Geref kerk te Wierum door de Weleerwaarde heer ds. S Hartholt Wierum, Achterstraat 90 Oosterend. Texel, Peperstraat 38 Maart 1964 Gelegenheid te feliciteren te Oosterend, Texel op 28 maart 's avonds vanaf 8 uur in Het Gebouw van Chr. Belangen; te Wie- rum op de trouwdag des avonds vanaf 8 uur in het Dorpshuis. Toekomstig adres; Iniastraat 214S te Wie- rurn. Aan al onze Texelse vrienden spreek ik hierbij mijn aller hartelijkste dank uit, ook namens m'n vrouw, voor de vele blij ken van belangsteling, getoond bij mijn 40-jarig jubileum van maandag 16 maart j.l. Tante Jo Oom Piet Amsterdam, 23 maart '64 Quellijnstraat 54'. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank aan allen voor de hulp vaardigheid en het mede leven, tijdens de ziekte en de teraardebestelling van onze lieve vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, mevr. TRIENTJE VAN LUNE echtgenote van A Roorda In het bijzonder aan Dr Sicbenga en Zuster Riet veld, Ds. Soesan voor de troostvvoorden tot ons ge sproken. Mej. Nanny van Lenten voor haar steun en onvermoeide hulp en de'buren en de heer Buys en de dragers voor de nette teraardebestelling. Uit aller naam A. Roorda Kikkertstraat 55, De Cocksdorp, Texel. Telefoon 2027 Dinsdag 8 U'jr (hedenavond) Een spannende spionage-film van hoog niveau: in zijn genre de aller beste. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Woensdag en donderdag 8 uur Een schitterende filmbewerking van een beroemd gegeven. Sidney Poiticr, Dorothy Dandridge, Sammy Davis jr. enPearl Bailey in: Technicolor - Cinemascope De film, die de wereld verrukt. Samuel Goldwyns grandioze verfil ming van Porgy en Bess met de prachtige muziek van George Gershwin. Hoe vaak genoot u al van de muziek? Thans kunt u het gehele prachtige schouwspel meemaken. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Prijzen der plaatsen: ƒ3,ƒ2,50, ƒ2,en ƒ1,50. Kaartverkoop op de speeldagen van 121 uur aan de kassa. speciale aanbieding in tiener tassen (ruit), Weekendtassen (ook voor de soldaten) en koffers bij Weverstraat Te koop aangeboden met Zwaaiarm voor 15 koeien Handgierpomp en partij tje dakpannen. D. KOORN Hemmerkooi H 122 Post Den Burg, Texel Telefoon 2819 Tandarts J. P. Rijkaart 27 maart GEVRAAGD voor Franse familie, in verband met werkzaamheden op Texel voor de maanden april, mei, juni en juli. Brieven kunen in het Hollands gericht worden aan bureau Texelse Cou rant onder nummer 624. Te koop aangeboden Van Neckstraat 2, Oude schild, telefoon 2912 SPIREA Satijn-nylon... dat nylontrico die aanvoelt als natuurzijde en met doorschijnt. Met verras send aparte appliqué- garnering in geschulpte contrastkant. Wit, zwart, saffier. Maten 38-46 f 13.25. Jupon f7.75, broekje f 3.85. Voor een LANGEVELD ft T»F ROOI V V Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor het meddleven tijdens de ziekte en overlijden van GERRIT SCHOORL In het bijzonder Dr. Sie- benga en Ds. Soesqg, voor hun hulp en bijstand. Namens de familie A. Schoorl-Knuth Langs deze weg willen wij allen die hebben mee geholpen met het red- dingwerk en met het blussen van de brand heel hartelijk bedanken Fam. T. Eelman „Viersprong", .'t Noorden, Texel. Vyelk beslist keurig gezin (tot 4 personen) wil d.m.v. WONINGRUIL van 27 juli - 8 augustus zijn va kantie in 't Gooi door brengen? Wij hebben 2 kinderen, 9'en 11 jaar. Brieven aan Fam. Boel, Keizer Ottostraat 48, Bussum en een beetje meer Teenager-beha'tje van San- for poplin. Geeft jonge fi guurtjes een pittig silhouet. Voorgevormde AA en BB cups 3-95 Sportieve gaine. Tule-elas- tiek geeft mee, dus vrijheid van bewegen Satijnen voor pandje. In wit en zwart9-95 Si V*j en wij bieden een grote keuze Korte poplin beha, uitstekende pasvorm 4.95 met voorgevormde cups 6.25 Elastieken korset. Nylon voorpand. Hoge taille, spiraal baleinen, middellang 28.25 lang 31.50 Modieuz<?, krimpvrijc poplin beha met lange maag- band, gemakkelijk wasbaar met voorgevormde cups Middellang korset met ziisluiling en korsct-satin, wit en saumon Franse broché, wit met brede elastieken extra steunband veter. 25.50

Texelsche Courant | 1964 | | pagina 3